Verpleger spoot „omdat patiënten door artsen verwaarloosd werden" Regering handhaaft toeslag systeem voor aardappelen Oestinov Russische defensie minister PvdA-RUZIE OVER WONEN BIJGELEGD Vlag voor Hirohito Crisis in Portugal voorkomen PVDA-PROGRAMMA Droogste april sinds 83 jaar 'Vrouwelijk' geweld neemt toe met de emancipatie Oud-minister Beyen (78) overleden PRODUKTSCHAP VER WA CHT PRIJSSTIJGINGEN Miljarden Hughes naar Mormonen VBUDAG 30 APRIL 197E 'Van onze speciale verslaggever) MAASTRICHT - Het grote aantal sterfgevallen in de Lueckerheide-kliniek in Kerkrade gedurende de jaren 1970 tot medio 1975 zou hoogstwaarschijnlijk beduidend geringer zijn geweest wanneer de arts mevrouw Y Vijgen-Duif daar veel eer der een dienstverband zou hebben aanvaard. Amper was zij er werkzaam (in juni 1975 kwam ze er als part-time behandelend arts), of reeds na twee dagen viel het haar op dat enorm veel bejaarden overleden na een zgn. hypoglycaemisch coma (bewus teloosheid als gevolg van een te laag bloedsuikergehalte). ATTENTE ARTS BRACHT ONDERZOEK OP GANG Meteen wekte dit bij haar argwaan, omdat zij tijdens haar praktijk als huisarts nooit een dergelijk sterfgeval had meegemaakt. Zij sprak er onmid dellijk over met de afdelingshoofden, kondigde een grondig onderzoek aan, en bestreed op agressieve wijze de theorie die een toen aan de kliniek verbonden arts had ontwikkeld als verklaring voor het abnormaal hoge sterftecijfer, speciaal op de afdeling van hoofdverpleger Frans H. Kort nadat zij haar verwondering over deze situatie duidelijk kenbaar had gemaakt, doken de praatjes op over het lenen van insuline door Frans H., en over mogelijk door hem toege diende injecties. Het viel dokter Vijgen eveneens op, dat het aantal sterfgeval len daalde toen de betrokken hoofd verpleger met vakantie was. Hij kwam terug, en tegelijkertijd ging mevrouw Volksgezondheid wil een betere controle sterfte cijfers klinieken (Van onze redactie economie) DEN HAAG - Naar aanleiding van het proces dat in Maastricht tegen de ver pleger Frans H. wordt gevoerd, wil het ministerie van volksgezondheid nagaan of er een intensievere controle mogelijk is op sterftecijfers in klinie ken. Tot nu toe werd door de regio nale inspecteurs voor de volksge zondheid geen bijzondere aandacht aan de sterftecijfers besteed. Dr. B. T. G. de Jong, inspecteur in al gemene dienst bij het ministerie zei, dat het proces in Maastricht de ge neeskundige hoofdinspectie aan het denken heeft gezet. Met de farmaceu tische inspectie wordt thans reeds ge sproken over de mogelijkheid om de relatie tussen toezichthoudende apo thekers cn patiënten in verpleegtehui zen tc verstevigen. Hierdoor zou een betere controle op het toedienen van medicijnen mogelijk worden. Dr. De Jong bevestigt, dat er tot nu toe geen bindend voorschrift bestaat om sterftecijfers binnen klinieken te ad ministreren. In de thans op stapel staande nieuwe wet ziekenhuisvoor ziening wordt een dergelijke admini stratie wel verlangd. (ADVERTENTIE, Vijgen met vakantie. Bij haar terug keer vernam ze dat er weer opvallend veel patiënten van de afdeling van Frans H. waren overleden. Inmiddels was bij een van deze patiën ten sectie verricht in opdracht van een medicus die lid is van het bestuur van de Kerkraadse kliniek. Het afschuwe lijke drama waarvoor Frans H. thans terecht staat, is op deze manier aan het licht gekomen. Rechtbankpresi dent mr G. Hermesdorf bracht me vrouw Vijgen, die in het reeds vier da gen durende proces als getuige- deskundige optreedt, donderdag open lijk hulde voor haar opmerkzaamheid. „Dank zij haar is het onderzoek naar de raadselachtige sterfgevallen ip de Lueckerheide-kliniek begonnen" J. Boosten. de verdachte zeer nadruk kelijk voorhield dal het belang van de patiënten toch veel zwaarder had moeten wegen dan een mogelijke re primande van het bestuur of zelfs ont slag, bleef Frans H. erbij dat hij alleen zijn directe chef had gewaarschuwd. „Naar het bestuur of de directeur durfde ik niet. Die laatste was trou wens geen medicus maar een eco noom". Ook de vakbond durfde hij niet in te schakelen, uit vrees dat het bestuur dan toch van zijn klachten op de hoogte zou worden gesteld. Mr. Booster weigerde aan dit verhaal geloof te hechten. Frans H. was im mers lid van de ondernemingsraad en van tal van andere commissies. Hij was vérder een invloedrijke figuur in de kliniek, en stond op goede voet met het bestuur, waarvan enkele artsen deel uitmaakten. Rust Afschuiven Frans H. probeerde zijn aandeel in dit weerzinwekkend gebeuren te ver kleinen door voortdurend de schuld op anderen af te schuiven. Volgens hem kwam hij ertoe om patiënten insuline-injecties toe te dienen door dat de artsen onvoldoende zorg aan zieke bejaarden schonken. „Ik heb me daar meer dan eens over beklaagd bij mijn directe chef. Maar die zei, dat het bestuur en de directie geen klachten over artsen tolereerden. Wie zich toch beklaagde, werd op straat gezet. Kla gende personeelsleden waren bij het bestuur verdacht, en werden be schouwd als nare rooie rakkers". Ofschoon de officier van justitie, mr. MOSKOU (RTR) - Dmitry Oestinov, se cretaris van het centrale comité van de Russische communistische partij, spe ciaal belast met defensie, is donderdag benoemd tot minister van defensie van de Sowjet-Unie. Hij volgt maarschalk Andre Gretsjko op die pas is overleden. Tass tekent hierbij aan dat Oestinov bevorderd is tot generaal De 67-jarige Oestinov is de eerste burger die deze hoge functie krijgt na de benoeming tot minister van defensie van Leo Trotskv in 1918. Droog weer met in het kustgebied wol kenvelden, maar in het binnenland zonnige perioden. Zwakke tot matige wind uit west tot noordwest. Maximum temperaturen rond 12 gra den, maar aan de kust enkele graden lager. Vooruitzichten voor zaterdag en zon dag. Overwegend droog met zonnige perio den, geleidelijk stijging van tempera tuur. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voorzaterdag: aantal uren zon. 3 tot 12: min. temp.: omstreeks 3 graden; max. temp.: omstreeks 11 graden: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog etmaal: 70 procent Voor zondag: aantal uren zon: 5 tot 15: min temp., omstreeks 4 graden; max temp.: omstreeks 13 graden; kans op een droge penode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal- 70 procent. Van onze weerkundige medewerker) fa de meeste provincies is het de droogste.april sinds 1893 geworden. Op enkele plaatsen ivas het even droog als fa april 1974. toen het gemiddelde over net hele land 11 millimeter bedroeg, waar april dit keer enkele millimeters beneden is gebleven. Plaatselijk in het westen van het land werd nog geen vijf millimeter bereikt. Het afscheid van opril is bijzonder koud geweest, want een vorst van 5 tot 7 graden was zo loat in het voorjaar in 130 jaar niet voorgekomen. Dicht bij de grond waren er zelfs ge bieden waar gisternacht 10 graden vorst werd bereikt. Morgen prijkt de meimaand op de kalender. Het einde van de kou is nu in zicht. Het kwik gaat geleidelijk stijgen, bij een wal meer westelijke luchtstroom. Ontwerp-program bevat compromis Huren of kopen gelijkwaardig (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - De PvdA heeft de vrede getekend op het omstreden punt van het eigen woningbezit. In het donder dag verschenen ontwerp-programma wordt de keus tussen het huren of ko pen van woningen losgelaten. Uit drukkelijk wordt gezegd dat die keuze gelijkwaardig moet worden, waarna in de toekomst meer het accent kan worden gelegd op het eigen woning- bezit. In het oude ontwerp-programma van de PvdA. geinspireerd door de kamer leden Kombrink en Salomons, was het alles huren wat de klok sloeg. Er moes ten zoveel mogelijk goedkope huurwo ningen komen, de ongerechtvaardigde verschillen tussen huur- en koopwo ningen moesten volledig worden weg genomen, en het beheer van huurwo ningen diende te worden gedemocrati seerd. Eind vorig jaar kwam een aantal PvdA-prominenten. onder wie de staatssecretarissen Van Dam en Schaefer, in opstand tegen deze naar hun mening eenzijdige stellingname, en publiceerden in eigen beheer een tegen-programma, getiteld „Wonen staat vrij". Hierin bepleitten zij een vrije keuze tussen huren en kopen, omdat naar hun opvatting tegen het eigen woningbezit - ook in socialisti sche ogen - niets in te brengen is. In tegendeel. volgens Van Dam en Schae fer zou het eigen woningbezit juist moeten worden bevorderd. Het zojuist verschenen partijpro gramma vertoont alle tekenen van een compromis. Beide partijen zeggen er dan ook volledig tevreden mee te zijn. Voorop staat de „gelijkwaardige keu ze" tussen huren en kopen. Het pro gramma acht daartoe de volgende maatregelen noodzakelijk: - experimenten met nieuwe beheers en eigendomsvormen, vooral ten be hoeve van de laatstbetaalden: - uitbreiding van de zeggenschap en de rechten van de huurders: - wegneming van de niet te rechtvaar dige finaneile verschillen tussen huren en kopen; - uitbreiding van de al bestaande rege ling voor het Beschut Eigen Woning- bezat voor de laagstbetaalden. Zolang aan deze vier voorwaarden niet is voldaan, wordt het percentage koopwoningen in de nieuwbouw niet sterk uitgebreid, zo zegt het pro gramma. Vrij vertaald komt dit erop neer, dat eerst voldaan moet worden aan de wensen van Krombrink c.s. ten aanzien van het gelijktrekken van de huidige verschillen tussen huren en kopen, en pas daarna mogen Van Dam en Schaefer het percentage eigen wo ningen geleidelijk gaan opvoeren. Thans hield hij telkens vol alleen mensen die in slechte conditie ver keerden tc hebben ingespoten, wan neer de arts niets aan deze patiënten deed of niet kwam, en uitsluitend met de bedoeling om die mensen enkele uren rust te gunnen cn hun pijn te stil len. „Iemand van wie ik dacht dat hij nog een week te leven had, spoot ik nooit. Ik zou me dan een moordenaar hebben gevoeld indien zo'n patiënt kort na mijn injectie zou zijn overle den". Bij de beschrijving van diverse sterfge vallen kwam evenwel duidelijk naar voren dat Frans H de spuit herhaalde lijk hanteerde, zelfs bij patiënten die geen injecties mochten hebben en ook niet nodig hadden Uit vrees dat zijn overtreding zou uit- lekken, verzweeg hij tegenover de art sen die bij patiënten in coma werden geroepen, grote hoeveelheden Insuline te hebben ingespoten. Ofschoon hij al in 1970 met een collega-verpleger een gesprek voerde over de uitwerking van insuline, en van hem vernam datje daarmee mensen de dood kunt injagen zonder dat dit ont dekt wordt bij sectie, aangezien insu line geen sporen in het bloed nalaat, zei hij thans daar nooit aan te hebben gedacht. Hij hield vol de uitwerking van insuline niet eens te kennen. Felle reactie van de officier van justitie. „Hoe durfde u dan een middel toe te passen waarvan u niet eens de uitwer king kende?" Ontwijkend antwoord: „Ik heb gespoten, maar niet om te do den" Aan het einde van de zitting op de vierde dag ging de rechtbank nader in op het dodencahier dat Frans H. zorg vuldig had bijgehouden. Volgens hem gebeurt dit overal in ziekenhuizen en klinieken. Meerdere getuigen ontken den dit pertinent. In de Lueckerheide-kliniek bestond zo'n macabere boekhouding alleen op de afdeling van Frans H. Inspecteur J. H. Grachten: „We hadden het bestaan van een dergelijk cahier verwacht, omdat criminele figuren vaker hun misdaden te boek stellen. Bij Frans H. troffen we prompt deze dodenregi- stratie aan". TOKIO - Ecu grijsaard heeft met een Japanse en - om onbekende redenen een Amerikaanse vlag plaatsgenomen op de stoep van hel keizerlijk pahns van Tokio, n aar vele duizenden iachtergrond! met hem de 75ste verjaardag van keizer Hirohito vierden. EASTBOURNE. ENGELAND lUPIl - Hel aantal door vrouwen gepleegde gewelddeliclen en andere ernstige misdrijven stijgt het snelst in landen waar de emancipatie het verst is ge vorderd. Deze stelling is van Daphne voor gezond he Ver s beve: iminolo- -otschap r stelling soek i de vrouw Skilkm zijn er twee verklaringen voor de door haar gesigna leerde reiaüe tussen emancipatie en criminaliteit bij de vrouw „De ei.'- zegt dat vrouwen, dankzij hun verbeterde .status en verminderde dienstbaarheid aan huis en gezin, hun latente hebzucht en gewelddadigheid tn daden kunnen omzetten aldus com missaris Sklllem LISSABON IRTR/UPI) - De centrum rechtse Volksdemocraten (ppd) in Por tugal hebben donderdag weer deelge nomen aan de besprekingen van het Portugese kabinet. Daarmee is een breuk in de niet al tc hechte coalitiere gering en een poitiekc crisis voorko- De PPD boycotte de kabinetsbijeen komst van woensdag in een poging de Portugese socialisten onder druk te zet ten hun plannen te wijzigen tot het vor men van een socialistische minder heidsregering Sa Carneiro ontkende donderdag dat de terugkeer van de twee bewindslieden - Joaauim Magalhaesen Rui Machete-in het kabinet moet worden gezien als een terugtocht. ..We hebben geen stap te ruggezet. Onze ministers hadden niet om hun ontslag gevraagd", zei hij „Ze hebben hun zetels ter beschikking ge steld van de premiet wat, zo leek het ons. de meest democratische houding is Mr. Van Riel: Aantjes bedierf stuk toekomst S-GRAVENZANÜE (ANP) - „AAN TJES. DE VOORZITTER VAN DE ARP-fraetie in de tweede kamer, heeft een stuk toekomst bedorven". Dit heeft de liberaal mr. Van Riel, voorzitter van de VVD-fraetie in de eerste kamer, don derdagavond gezegd tijdens een spreekbeurt te 's-Gravenzande. „Bedorven is een stuk levensvatbaar heid in Nederland in geestelijke en eco nomische zin. Aantjes werkte het CDA tegen en gaf steeds opvlammende rode signalen", aldus Van Riel. De senator sprak de wens uit dat weldra een man opstaat van het formaat en de levenshouding van een dr. Colijn, een Biesheuvel. DEN HAAG (ANP) - De oud-minister van buitenlandse zaken mr. J. W. Beyen is donderdag op 78-jarige leeftijd in Den Haag na een ziekbed van twee we ken overleden. De heer Beyen zal niet begraven worden, want hij heeft zijn lichaam ter beschikking gesteld van de wetenschap. Er zal hoogstwaarschijn lijk geen rouwdienst worden gehou den. Johan Willem Beyen werd op 2 mei 1897 in Utrecht geboren. Na zijn promotie in 1918 in Utrecht tot doctor in de rechts geleerdheid werkte hij op het ministerie van financiën en weas vervolgens direc tiesecretaris bij Philips.- In 1940 werd hij benoemd totfinancieel directeur van Unilever. Hij maakte in 1946 deel uit van een dele gatie onder leiding van mr. P. Laeftinck, die in de Verenigde Staten financiële onderhandelingen voerde. Daarop volgde zijn beneming tot executive di- rerctor van het interantionale mone taire fonds. In 1952 werd hij in het tweede kabinet-Drees minister van bui tenlandse zaken, welke post hij deelde met de minister zonder portfeuilie Luns. Slot van pagina II Rijkswegenlonds behoort te worden afgeschaft - Wie een tweede woning wenst, zal daarvoor vergunning moeten aanvra gen. Toestemming zal mede afhangen van de woonsituatie, zodat flatbewo ners dus voorrang hebben boven bezit ters van een bungalow. - De zuiveringsheffingen voor gezinnen moet vervallen. - Er moet een register komen waaruit valt af te lezen -wie commissariaten vervult en wat hij daarvoor krijgt. Niemand mag er meer dan drie heb ben. Ondernemingen met meer dan 25 werknemers of een balanstotaal van vijf miljoen mogen niet langer besloten zijn. Defensie Over de defensie zegt het partijbes tuur. dat wordt gedacht aan „bezuin iging van een forse orde van grootte" Zelfs als het nationale inkomen reël stijgt, moeten de defensieuitgaven reél blijven dalen. Het PvdA-bestuur noemt geen fiercer.- tage dat de defensie moet uitmaken van het nationaal inkomen Nu is dal 3.6. Het streven binnen de PvdA was om er 3 van te maken. Op de perscon- Fransen en Frangaises die een pro bleem hebben op het gebied van sexuali- teit enlof geboorteregeling kunnen bin nenkort het antwoord daarop krijgen door een telefoonnummer te draaien Ze krijgen dan contact met een door de minister van gezondheidmevrouw Si- mone Weit, hiertoe speciaal geformeerd panel deskundigen dat bestaat uit vroedvrouwen, artsen, juristen en psy chologen. DEN UYL:GEEN VERSCHIL VAN MENING MET VAN DER STOEL DEN HAAG (ANP)-Erbestaat geen en kel verschil van mening tussen minister-president Den Uyl en de mi nister van buitenlandse zaken Van der Stoel over de rol van de Italiaanse communistische partij. Minister president Den Uyl zegt dit zelf in ant woord op schriftelijke vragen van hel Ch-tweede kamerlid Kruisbiga. En in antwoord op schriftelijke vragen van WD-ffactieleider Wiegel over de mogelijkheid dat de Italiaanse commu nistische partij deel uit zou gaan maken van de regering in dat land zoals de Ned- relandse premier dat zou hebben ver klaard tegenover het Italiaanse week blad 'l'Espresso' zei Den Uyl.. „Indien bij vrije verkieringen de stem busuitslag de communistische partij een zodanige positie geeft dat een rege ring zonder communisten niet op de vereiste steun in het parlement kan re kenen, dan zijn er geen principiële rede nen om zich tegen de opneming van communisten in de regering te verzet ten. hoezeer men ook kan betreuren dal een dergelijke ontwikkeling plaats vindt". Volgens Den Uyl is dit een kabi netsstandpunt. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Er volgen op korte termijn geen nieuwe maatregelen om de moeilijke situatie in de aar- dappelhandel op te vangen. Minister-president Den Uyl deelde donderdag na het wekelijkse kabi netsberaad mee, dat de regering heeft besloten de huidige maatre gelen voorlopig te handhaven. Dat betekent dat er een maximum-prijs voor bintjes blijft van f 1,25 per ki lo, terwijl de regering ook de over heidssubsidie van 60 cent per kilo handhaaft. Den Uyl sprak donderdag van een „buitensporige situatie". De maxi mumprijs werd vorige week al vast gesteld Maandag besloot de rege ring de subsidie per kilo te verhogen van 30 naar 60 cent. Den Uyl sprak van een „uitzonderlijk boge suosi- die" Volgens de premier heeft de regering momenteel drie middelen om in te grijpen: een maximum prijs handhaven en de subsidie ver hogen. de subsidies bevriezen en de maximumprijzen laten stijgen, of de prijzen gewoon hun eigen gang la ten gaan. De regering heeft voorals nog voor het eerste gekozen, De Nederlandse minister van land bouw. mr. A. van der Stee. heeft donderdagavond in de Europese landbouwraad te Luxemburg ge daan weten te krijgen dat het EEG-douanerecht op vroege aar dappelen gesehorst blijft tot 20 mei. Deze maatregel zal de zogeheten primeuraardappelen goedkoper houden dan ze anders zouden zijn. De prijs van primeuraardappelen dreigt op te lopen tot ongeveer 2 gulden per kg. Op 18 en 19 mei is er een nieuwe landbouwraad. Daar zal de situatie opnieuw worden bezien. Druk De premier zei dat Nederland met betrekking tot zijn aardappelpoli- tiek nogal onder druk staat van de Europese Commissie. Diverse lan den zijn het met eens met de maat regelen die door Nederland zijn ge nomen. Dit ook al. omdat de aar dappelprijzen in de ons omringende landen soms zelfs nog hoger zijn dan hier „De Europese bepalingen hebben het aantal middelen dat ons ten dienste stond om regulerend op te treden beperkt" Den Uyl zei ech ter de Nederlandse maatregelen in het belang te achten van het voed selpakket. vooral van de lagere in komensgroepen Oorzaak Voorzitter dr C. II. Beukering van het produktschap voor aardappelen zei gistermorgen tijdens een open bare bestuursvergadering, dat de abnormale prijzen die thans voor de aardappelen moeten worden be taald. voornamelijk ontstaan zijn door de grote vraag van Engeland sinds de vorige zomer. „Met nadruk wil ik stellen dat zowel de telers als het afeetapparaat meer belang heb ben bij een normaal lonend prijspeil dan bij de abnormaal hoge prijzen van de laatste tijd". Vrije markt Dr. Beukering erkent, dat een vrij marktsysteem voor de consument een aanzienlijke prijsstijging zal be tekenen.Nu het kabinet kiest voor voortzetting van het huidige toe slagsysteem. is het niet uitgesloten dat in de komende weken wegens de marktontwikkeling verder gaande stijgingen van de toeslag en-of maximumconsumentenprijs moeten worden doorgevoerd. Dr Beukering meent, dat de moei lijkheden die dit jaar rond de aar dappel zijn ontstaan, op korte ter mijn tot het verleden zullen behoren en zich in de eerstkomende jaren niet in die mate zullen herhalen. ferenUe werd niet uitgesloten dat het ook minder kan worden. Het partijbestuur wil dat het verkie zingscongres van de PvdA in Januari 1977 gaat uitmaken zat de houding van de Pvd/1. gedurende de komende vier jaar zal zijn ten opzichte van de NAVO Mevrouw Van den Heuvel heeft tij dens de presentatie gezegd dat haar partijgenoot minister Duiscnberg (fi- nancini een brief heeft geschreven aan het partijbestuur, waarin hij zegt ern stige bezwaren te hebben legen dit stuk. Hij wil een veel korter en min der uitgewerkt program, dat de poli tici de gelegenheid biedt ruimschoots met de toekomstige kabinetspartner» tc onderhandelen. LAS VEGAS (RTR) - Functionaris sen van de Mormoonse Kerk hebben een document gevonden dat het tes tament zou kunnen zijn van de ge heimzinnige miljardair Howard Hughes die begin deze maand na een leven in afzondering overleed. Het bewuste document is door de 'Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen' gedepo neerd bij de rechtbank in Las Vegas, de gokstad waar Hughes lange tijd woonde. Of het authentiek is moet nog blijken, maar als men inderdaad het testament van Hughes heeft ge vonden is de Mormoonse Kerk een van de brgunstigden ADVERTENTIE nMETZLER- brilieders oogmerk Directie: F. van de Velde. K. Scherphuis en W F. de Pagter. Hoofdredacteur: G. A. de Kot Adjunct-hoofdredacteuren: M. P Dieleman en C. van der BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60, lel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51. tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2. tei. (01100) 16140. Nieuwstraat 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstraat 6, tel. (011401 4058 In de avonduren is de tenliale redactie bezel van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren; Advertentie-afdeling. (01186H584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur Redactie (01184) 14796. Voor klachten bezorging op za terdag. de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tol 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 37.75; franco per post 42,-; per maand 12,75; losse nummers 0,50 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11.55; ingezon den mededelingen 2Vjx tarief. Voor brieven bureau van dit blad 2,50 meer. Volledige tarieven mei contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3