Kampioenschap RIA had meer aandacht verdiend \i Fotopuzzel Kent U Zeeuwsch-Vlaanderen?' Wachtmeester Baert nam afscheid van rijkspolitie in Aardenburg PZC/s Secretaris L. Audenaerd: Woningbouwer H. J. de Leux onderscheiden met zilver ON iP81 'Goud'ON voor oud- brandweer commandant A. de Vin, Terneuzen Familieberichten VRIJDAG 30 APRIL 1976 TRAINER KRAMERS: VIERDE KLAS IS VOOR ONS EEN UITDAGING WESTDORPE - „Wij hebben het kam pioenschap van Ria hier in Wcstdorpc op gepaste wijze gevierd. Iedereen was na de overwinning op Graauw en de daarmee behaalde titel in feest stemming. Zaterdag hebben wc een officiële receptie maar ik hoop dat er dan eindelijk ook eens wat belangstel ling komt van buitenaf'. Met dit pleidooi probeerde sekretaris L. Audenaerd van de V.V Ria deze week de schitterende prestatie van zijn club alsnog wat meer in de belangstel ling te brengen. Terecht merkte hij in dit kader op dat clubs als Groede (kampioen 3e klas afdeling) en SDO (promotie naar le klas) in tegenstelling tot Ria een dag na het behaalde succes met een elftalfoto in de pers versche nen. Audenaers: „Ze hebben ons hele maal vergeten, zo lijkt hel. en we zijn daar niet zo blij mee. Ria heeft een ge weldig seizoen achter de rug. Wie aan het begin van dit seizoen zou hebben voorspeld dat Ria bovenaan zou mee draaien was door ons onmiddellijk vooi gek verklaard. Trainer Willy kramer moest een volledig nieuwe middenlinie formeren en iedereen bij ons ver wachtte een moeilijke competitie. Als je dan toch kampioen wordt met een respectabel aantal punten verdiend dit volgens ons toch wel wat meer aan dacht". Gelijkt :enis Het competitieverloop in de le klas afdeling Zeeland vertoonde dit jaar een opvallende gelijkenis met het vo rig jaar. Toen gaf Ria vanaf de start zo overtuigend de toon aan dat de con currentie al na een tiental wedstrij den gedwongen leken een figuranten rol te spelen. „We stonden na 11 wed strijden met 21 punten en hadden een voorsprong van 8 punten op nr. 2, licht de heer Audenaers toe. „Er werd al geschreven dat de rest voor de tweede plaats mocht spelen. Toen ging het echter opeens fout met Ria. We kregen een verschrikkelijke inzin king en haalden aan de eindstreep zelfs de twee promotieplaalsen niet". Willy Kramers, de op handen gedragen trainer, die op veelvuldig verzoek van spelers en bestuur toch voor een jaar heeft bijgetekend, heeft voor die plotselinge inzinking van vorig jaar ook geen enkele verklaring. Kramers: „Het begon thuis tegen Philippine, één van die concurrenten die in feite al na de eerste 11 wedstrijden kansloos was. We verloren echter met 2-0 en na die nederlaag ontbrak alle overtuiging. Het bleef sukkelen tot het eind van de competitie De rol die Ria toen speelde werd dit laar overgenomen door Aardenburg. Niemand leek Aardenburg van de titel al te kunnen houden totdat een paar onverwachte nederlagen nieuwe per spectieven openden voor de sub toppers. Schoondijke kwam zich ook mengen in de strijd en met Ria werd de leiderspositie van Aardenburg be- SAS VAN GENT - In zijn woning in Sas van Gent is de heer H. J. de Leux donderdagmorgen onderscheiden met een zilveren medaille in de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester drs. W. R. V. Dusarduyn van Sas van Gent speldde hem, in gezelschap van het voltallige college, bestuursleden van de woningbouwvereniging 'Sas van Gent Vooruit' en familieleden de ver- siegrslelen op. De aanwezigheid van de bestuurders van de woningbouwvereniging was niet toevallig: de heer De Leux werd onderscheiden omdat liij zich zeer ver dienstelijk heeft gemaakt voor de volkshuisvesting in Sas van Gent. Hij was geruime tijd voorzitter van de wo ningbouwvereniging 'Vooruit' en werd na de fusie met de vereniging 'Sas van Gent' tweede penningmeester van die nieuwe club. Om gezondheisredenen heeft hij die functie inmiddels moeten neerleggen. Niettemin maakte voorzit ter L. de Meyer van 'Sas van Gent vooruit' donderdag gebruik van de ge legenheid om de heer De Leux te be danken voor zijn activiteiten in het be lang van de volkshuisvesting. Zilver voor ZVTM-chauffeur Van den Bergen AXEL - Burgemeester A. de Kam van Axel heeft donderdagmorgen bij de heer E. J. van den Bergen uit Axel de eremaille in zilver beorende bij de orde van Oranje-Nassau opgespeld. I)e heer Van den Bergen is ruim veertig jaar in dienst van de ZVTM en hij werd geprezen om zijn inzet en plichtsbetrachting. De gecoreerde heeft zich ook nog inzet voor menslievend hulpbetoon in de gemeente Hij heeft altijd veel over ge had voor de vereniging 'Herwonnen Levenskracht'. Bij de ZVTM is de heer Van der Bergen altijd directeur ge weest. stookt Dat Ria het tenslotte heeft ge haaid is beslist geen toeval. Willy Kramers: ..We hebben 35 punten ge haald. dat is uniek voor deze klasse Ik vind dat we op grond daarvan het kampioenschap hebben verdiend Aardenburg heeft de fout gemaakt die ons vorig jaar de titel heeft gekost We rijn dit seizoen anders te werk gegaan We hebben een optimale aandacht ge schonken aan de mindere ploegen Nu heeft Ria alleen tegen IJzendijke een puntje laten liggen". 4 ccomodotie Het gezellige dorpsclubje heeft dit jaar niet alleen binnen de lijnen ge werkt aan een geslaagd seizoen. Ria heeft zich voor de bouw van een nieuwe kantine bovendien gerang schikt onder de ploegen die represen tatief met veel grotere clubs kunnen wedijveren. „Alleen de accommodatie is nog niet erg best", vindt secretaris Audenaerd. „Er is al veel verbetering sinds we bij Sas van Gent horen. Maar het trainingsveld ligt uitermate slecht. Er staat geen sprietje gras op en daar is vrijwel niets meer aan te doen. Een nieuw veld zal een paar jaar duren. Het is bovendien nog de vraag of daar een oefenstrook bij is. Ik hoop dat we daar zo snel mogelijk over worden ingelicht". Ria heeft er vooral belang bij omdat de jeugd te weinig mogelijkheden krijgt om zich te ontplooien. Op deze ac- Ria-trainer WiUy Kramers: vierde klas is voor ons een uitdaging. commodatie is het mogelijk om met de bal te trainen. „Voor de jonge spelers is dat erg belangrijk. Ze moeten spel vreugde krijgen maar omdat we op dit terrein alleen veel aan het conditionele gedeelte kunnen werken kan die spel vreugde bij de jeugd snel verdwijnen" benadrukt Kramers. Hel, ziet er echter nog niet naar uit dat Ria het uitermate lastig zal krijgen bij chet debuut in de vierde klasse. Kramers beschikt over een erg jonge ploeg waarvan de meeste net voor de twintig zijn. Kramers: „Er zijn slechts twee uitzonderingen, Eddie Verschelde en Robert van Laere. maar juist die twee jongens hebben een fan tastisch seizoen achter de rug" De huidige kern kan het dus best nog een poosje uitzingen. Kramers zou alleen willen dat de kern van 13 potenti ële kandidaten iets werd uitge breid. Willy Kramers: „Dal is toch {te weinig, vooral als je niet ge spaard blijft vanblessures. Wehebben op het "eind van de competitie een gebles seerde Egbert Audenaerd moeten op stellen. anders kwamen we er niet uit op dat moment. De ambitie van som mige spelers in het 2e elftal, van wie we hadden verwacht dat ze de overgang zouden halen, was echter niet aanwe zig". Toch ziet Kramers de vierde klas wel zitten voor Ria. „Het is natuurlijk een grote uitdaging, maar als we met deze groep kunnen blijven werken is het haalbaar". Gouden medaille voor mevrouw Dikötter-Van Esch TERNEUZEN - Loco-burgemeester drs. R. C. E. Barbë van Terneuzen heeft donderdagmorgen mevrouw G. F. A. M. Diköttcr-van Esch de gouden medaille in de orde van Oranje-Nassau opge speld. Dat gebeurde op een bijeen komst in de burgerzaal van het stad huis. De onderscheiding is haar ver leend voor haar activiteiten in het he- jaardenwerk. Uit een korte le ensschets blijkt, dat mevrouw Dikötter in mei 1945 met een aantal andere Zeeuws-Vlamingen naar Den Haag trok om hulp te verlenen aan deslachtoffers van de hongerwinter Tot en met 1946 bleef ze betrokken bij aller lei Rode Kruisactiviteiten. Van 1947 tot 1961 was ze lid van de Ka tholieke Actie, die in de periode 1955- 1956 begon meteen bejaardensosiëteit In 1967 werd dit werk gecombineerd met de activiteiten van de algemene bejaar- densoos en werd in dat zelfde jaar de Stichting Open Bejaardenwerk opge richt, van welke instelling mevrouw Di kötter tot op heden secretaresse is. Zij is in het bijzonder belast met de opbouw van een vrijwilligsterskorps van onge veer 125 mensen Ze maakte van 1966 tot 1973 deel uit van de landelijke organisatie Katholiek Be jaardenwerk, is bestuurslid van het be jaardencentrum 'De Blide' en was van 1945 tot 1961 voorzitster van het Katho liek Vrouwengilde in Terneuzen De uitreiking van de gouden medaille was voor het Open Bejaardenwerk in Terneuzen donderdagmiddag aanlei ding voor het op touw zetten van een grootse huldiging in het dienstencen trum 'De Veste' Voorzitter P. Loof van het Open Bejaar denwerk noemde mevrouw Dikötter daar 'ons aller moeder'. Namens de de stichting gaf hij een koperen koffiekan Penningmeester W. J. van Driel Waarderende woorden kwamen er van penningmeester W. J. van Driel, voorziti ter A. Mast van de afdeling Sluiskil van het Open Bejaardenwerk, beroeps kracht P. Kiela ('een geweldige vrouw'), mevrouw E. Dooms-Ortelee, voorzitster van de algemene bond van bejaareden, de heer C. Visser, voorzitter van de afde ling Zaamslag (die een door de hand- werkclub gemaakt wandversiering overhandigde) en pastoor J. Segers. De dames Veling (leidster van het be jaardenkoor. dat voor het eerst in uni form optrad) De Vos en A. van Straaten deelden in de hulde. Tijdens de bijeen komst. voerden ouderen en vrijwillig sters een cabaret op. waarvoor mevrouw W. Oostdijk-Touw de teksten had ge schreven A. Antonissen uit Westdorpe kreeg zilver ON SLUISKIL - In het Elisabethzieken- huis in Sluiskil heeft burgemeester drs. W. R. V. Dusarduyn van Sas van Gent donderdagmorgen een zilveren medaille in de orde van Oranje- Nassau uitgereikt aan de heer A. J. Anthonissen uit Westdorpe. De heer Antonissen verdiende de onderschei ding aan zijn grote inspanningen ten bate van het Westdorpse verenigings- Burgemeester Dusarduyn die er grote waardering voor toonde splitste die ac tiviteiten in drieën hij was 45 jaar lang penningmeester van de voetbalvereni ging RIA. 25 jaar lid van het Oranje- comité en zet zich sinds kort in voor de rk bejaardenbond in Westdorpe. De gedecoreerde kreeg donderdag in het ziekenhuis uitzonderlijk veel bezoek. Behalve familieleden maakten ook heel wat vertegenwoordigers van het Westdorpse verenigingsleven hun op wachting. Enkelen van hen hadden voor de heer Antonissen ook-.een aan denken meegenomen. De fotopuzzel is deze week ggewonnen door P. Gijsel. De Wouterij 36 in Koe wacht. de plaats waar onze fotopuzzel werd geknipt. Zijn oplossing luidt als volgt. „De foto geeft een beeld van een gedeelte van de Nieuwstraat te Koewacht, De witte plek is de Rabo-bank, Nieuwstraat 120. Op het gebouw staat nu nog 'Raifei- senbank' Heer Gijsel, u weet waar in Koewacht het kapitaal hgt opgeslagen Een promieltje hiervan heeft u nu ver diend. Onze bekende waardebon van tien gulden krijgt u binnenkort in de bus. Onze gelukwensen Voor de nieuwe fotopuzzel geldt de traditionele aanpak, pak een brief kaartje schrijf daarop de oplossing en stuur die aan de redaktie van de Pro vinciale Zeeuwse Courant, Nieuwstraat 22 in Terneuzen, Vergeet niet te ver melden: Fotopuzzel 'Kent u Zeeuwsch-Vlaanderen? Laatste inzen dingen moeten met, de post van woensdagmorgen binnen zijn. Veel succes. 'ffe* [H j „U HAD IETS VAN DE VROEGERE VELDWACHTER" AARDENBURG - „In uw werk bij de politie had u iets van de vroegee veldwachter, die we helaas tegen woordig missen om de preventieve werking die er vsan uitging." Zo ka rakteriseerde burgemeester drs. W. L. A. Lockefeer van Aardenburg donder dag wachtmeester A. Baert. die tij- Gouden medaille voor juf Willaert in Clinge CLINGE - De ere-medaille in goud is donderdagmorgen in Clinge tc beurt gevallen aan mejuffrouw M. R. Wil laert. Zij is ruim 45 jaar in het onder wijs werkzaam geweest en heeft in die periode veel bijgedragen aan de vor ming en ontwikkeling van de jonge mens. Ze kreeg de onderscheiding uit handen van burgemeester P. J. G. Mol- thoff van Hulst. Juf Willaert werd op 1 mei 1930 onder wijzeres aan de bijzondere lagere school in Clinge. Het ging om een tijde lijk dienstverband, dat duurde tot 3 augustus 1930. Vervolgens werd ze be noemd aan de bijzondere lagere meis jesschool in Rijsbergen waar ze tot 1 mei 1945 bleef. Ze kwam weer terug aan haar oude school in Clinge. waarna zij op 8 maart 1946 een functie aan vaardde als onderwijzeres aan de meis jesschool in 's-Heerenhoek Daar bleef ze werkzaam tot 1 januari 1947 om vervolgens voor een half jaar naar de bijzondere lagere school in Sluiskil te gaan. Met ingang van 1 juni 1947 ging haar benoeming aan de bij zondere lagere school in Clinge in en op 1 augustus werd haar eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Juf Willaert heeft veel voor haar colle ga's. die haar een goed collega noemen met wie het prettig samenwerken was. In de gemeenschap maakte zij zich verdienstelijk voor de Katholieke Ac tie, waarvan zij enige jaren voorzitster was. Thans geeft zij nog privé-lessen aan kinderen van een Nederlandse emigrant die weer in zijn geboortedorp is teruggekeerd. Omdat deze kinderen wegens taalmoeilijkheden de lessen op school nog niet helemaal kunnen vol gen. onderwijst zij ze in de Nederlandse taal. dens een bijeenkomst in het gemeen tehuis afscheid nam van het Aardcn- burgse korps wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Dat gebeurde in het goede gezelschap van familieleden en een groot aantal collega's. Burgemeester Lockefeer her innerde er bij die gelegenheid verder aan dat de heer Baert 'maatschappe lijk heel wat heeft betekend voor de bevolking' Hij is erg actief in het ver enigingsleven De burgemeester had bloemen meegenomen voor mevrouw Baert Kapitein A. Pipping van het district Middelburg van de rijkspolitie, die de scheidende wachtmeester vervolgens toesprak, kenschetste hem als een zeer serieus man. Uit zijn conduite-staat blijkt dat hij een erg goed politieman was. Over een vrolijker boeg gooide plaatsvervangend groepscommandant Aardenburg-Sluis, opperwachtmeester J Beuzenberg, het door een aantal anekdotes op te halen over zijn sa menwerking met de heer Baert. Na mens de collega's bood hij de schei dende wachtmeester een koelbox aan en zijn vrouw bloemen. Een boeket kwam er ook van de rk politiebond Sint-Michael, namens welke bond de heer Serrarens het woord voerde. Col lega's van de Belgische rijkswacht wa ren wachtmeester Baert al evenmin vergeten. Adjudant Van Wollcgem uit Maldegem het zich lovend uit over de samenwer king met de groep Aardenburg en had bloemen meegebracht om die waarder ing te onderstrepen. Met een Porsche van de verkeersgroep Driebergen was opperwachtmeester De Koning speciaal naar Aardenburg gekomen. Hij herinnerde zich de heer Baert als een goed collega uit de tijd dat hij zelf nog in Aardenburg werkte en had dan ook geschenken meegeno men. Ten slotte onderstreepte de heer J. Pa- EHBO-examens ZUIDZANDE - In hotel 'De Rode Leeuw' te Zuidzande werden EHBO- examens afgenomen. Vor tien kandia- ten werd hiermee de cursus besloten, die gegeven werd door dokter Beek. Voor het examen, dat werd afgenomen door dokter Bom. slaagden alle kandi daten. ridaen namens Veilig Verkeer Neder land de waardering voor de activitei ten van wachtmeester Baert, die woor den tekort kwam om iedereen te be danken. Na de toespraken bracht he: gezelschap een dronk uit op de schei dende politieman. TERNEUZEN - De oud- brandweercommandant van Terneu zen A. L. de Vin heeft donderdagmor gen de gouden eremedaille in dtotde van Oranje-Nassau gekregen. De onderscheiding werd hem in het T.erneuzense Julianaziekenhuis opge- sepeld door loco-burgemeester drs. R C. E. Barbë. Hij schetste in het kor. zijn loopbaan bij en actieten voorde brandweer, die begonnen in 4a. toer. de heer De Vin adspirant werd bij de Terneuzense vrijwillige brandweer t '46 werd hij bevorderd tot brandwach; le klas, in '52 tot brandmeester en 11 '58 tot brandmeester le klas. Met ingang van 1 januari '64 werd Kj adjunct hoofdbrandmeester le klas a vanaf 1 juli '69 tot 1 september vorig jaar vervulde hij de functie van com mandant in de rang van hoofdbrand- meester. Zijn aandacht ging m het bijzonder uit naar de oplieiding van het brandweer personeel in Terneuzen en de rest vac Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij verzorgde de opleiding van diverse bedrijfr brandweren, was 8 jaar voorzitter vaa de Vereniging van Bevelvoerendeo Brandweer in Zeeuwsch-Vlaanderen es vanaf de oprichting (in '64) bestuurslid van de afdeling Zeeland van de Neder landse Vereniging van Brandweer commandanten Voor zijn verdienstea ontving hij al eerder een aantal binnen- en buitenlandse brandweereer derscheidingen. P. C. Geysen J. Geysen-Lacor Annemarie Janme Heden overleed onze vader en grootvader HENDRIK VAN ZWIETEN J. G. van Zwieten C. J. L. van Zwieten- van der Veen Laurens Lodewïjk-Jan Middelburg 27 april 1976 Van Kleffenslaan 21 Enige kennisgeving. Tengevolge van een noodlottig ongeval is, tot onze diepe droefheid van ons heengegaan onze geliefde vader, groot- en overgrootvader JACOBUS CORNELIS DU PONT weduwnaar van Calharina Elisabeth Hooft man, in de ouderdom van 90 jaar D. G. C. du Pont, F F du Pont-Gwizdala C E. van Schoote-du Pont A. van Schoote Klein- en ach terklein kinderen Correspondentieadres: Westerzicht 199 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het BethesdajSt. Josephziekenhuis Aldaar geen bezoek De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 3 mei 1976 om 13.30 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Vertrek Callenfel- straat 17 om 13.15 uur. Heden is na een kort ziekbed m de vrede van Christus ontslapen, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder DIRKJE HENDRIKA HUIBERTA VAN EMPEL weduwe van Andries Helmstrijd, in de gezegende ouderdom van 80 jaar. Heinenoord: S. C. Otte-Helmstrijd C. D. Otte C. A. Otte Correspondentieadres: Hofweg 7, Heinenoord. De teraardebestelling zal plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Heinkenszand op maandag 3 mei om 14 00 uur. vanuit het dienst gebouw van de Ned. Herv. Kerk te Heinkens zand De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis 'SintrJoanna'. Gelegenheid tot bezoek dagelijks van 15.00 tot 15.30 uur. MARIA DE BRUYNE echtgenote van J. de Smidt, op de leeftijd van 60 jaar. Ede: B. A. de Bruyne-Blok Cadzand: P. C. de Bruyne W. de Bruyne-Barendse Rotterdam: M. C. de Bruyne Yerseke: C. M. Enter-de Bruyne J. Enter Den Haag: J. M. de Bruyne M. de Bruyne-Bruinzeel Neven en nichten Correspondentieadres: Badhuisweg 50A. Cad- Burgemeesler Lockefeer drukt wachtmeester Baert de hand. streek

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 32