75.- Anderhalf miljoen schade bij branden op Walcheren 'Calamiteitenfonds' \oor waterschappen B% iS-JARSGE LEfyiNG - 19-76 Consument stapt over van de aardappel op macaroni en rijst STAAT DER NEDERLANDEN MENEER STERBAND DONDERDAG 29 APRIL 1976 JAAR VERSLA G1975 BRAND WEERKRING AC Restaurants BV nieuwe exploitant Recherche loste slechts zestien van de 56 gepleegde inbraken op DtGr v in^dan, MISDRIJVEN GOES IN 1975 WEER TOEGENOMEN TWEEMAAL ZOGROOT ALS IN'74 MIDDELBURG - Op Walcheren is vo rig jaar voor ruim anderhalf miljoen gulden t.f 1.657.585,-) brandschade aangericht. Dit bedrag is tweemaal zo hoog als in 1974, hoewel het totaal aantal branden (227) niet zoveel hoger lag dan in het voorgaande jaar. Die verdubbeling van de brandschade is het gevolg van enkele branden van grotere omvang. In totaal waren in 1975 op Walcheren door brand drie slachtoffers te betreuren. De gemid delde schade per brand wordt ge raamd op 7.302,13 en de brandschade per inwoner op 16,55. Deze gegevens worden vermeld in het, jaarverslag 1975 van de regionale brandweerkring Walcheren, een ge meenschappelijke regeling van de Walcherse gemeenten met een geza menlijk aantal inwoners per 1-1-1975 van ruim 100 000 en een verzorgings gebied van 20.866 hectare. Van het totaal aantal gemelde branden 1227) kwamen er 116 in Vlissingen, 87 in Middelburg en de anderen in de platte landsgemeenten. Mariekerke was de enige gemeente op Walcheren waar in het verslagjaar geen brand voorkwam. De werkzaamheden op het gebied van de brandpreventie zijn toegenomen. Zo vertoonde het aantal beoordeelde bouwplannen een lichte stijging (van 559 tot 593) en werden bijna tweemaal zoveel inspecties (102) uitgevoerd dan in 1974 (67). Na overleg met de centrale dienst gemeentewerken Walcheren/Noord-Beveland is beslo ten, zo wordt in het jaarverslag ge meld, op vaste dagen alle bouwplan nen op brandveiligheid te toetsen, waardoor een efficientere werkwijze wordt verkregen. In het verslagjaar kwamen aanvalsplannen gereed voor de stichting 'Zonneveld' te Domburg, het waterwinggebied en Kanaal door Walcheren Kanaal Met betrekking tot het Kanaal door Walcheren wordt opgemerkt dat het college van b. en w. van Middelburg besloot om op ambtelijk niveau 'ge meentewerken. politie, rijkswaterstaat, rijkspolitie te water en regionale brandweer) te laten onderzoeken in hoeverre de situatie met het vervoer van gevaarlijke stoffen per schip kan worden verbeterd Dit naar aanleiding van gesignaleerde gevaren door en in woner van Middelburg. In het bijzon der werd aandacht besteed aan hetr ligplaatsenprobleem. Deze zaak zal vervolgens - aldus het verslag - in bre der verband, mede in het kader van de rampenbestrijding op de Westerschel- de) moeten worden bezien. De ontvangsten en uitgaven van de Dag van Europa met bijeenkomst in Middelburg MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van dc Europese Beweging houdt op 5 mei, de Dag van Europa een speciale bijeenkomst in het stadhuis van Mid delburg. Deze bijeenkomst, die 's- avonds om acht uur begint is gewijd aan het onderwerp 'De relatie Europa en het Midden-Oosten. Dit onderwerp wordt ingeleid door de historicus drs J W. van der Meulen. De heer Van der Meulen is medewerker van het Nederlands Genootschap voor Internationale Zaken in Den Haag en publicist in het Financieel Dagblad. Voorheen was hij redacteur buitenland bij het NRC/Handelsblad. Schrijversavond in kunstenaarscentrum MIDDELBURG - In het Zeeuws Kun stenaarscentrum in de Noordstraat in Middelburg wordt op dinsdag 4 mei de vierde schrijversavond gehouden. Op deze bijeenkomst kunnen liefhebbers voor een belangstellend publiek uit ei gen werk - proza of poëzie - voorlezen De schrijversavond begint om acht uur brandweerkring beliepen in het ver slagjaar een bedrag van ƒ128.011.-. Van dc deelnemende gemeenten werd een bijdrage gevraagd van 1.30 per inwoner. In hel voorwoord merkt het dagelijks bestuur van de brandweerkring tonder voorzitterschap van burgemeester dr.s. Th. J. Westerhout van Vlissingen) op. dat de besprekingen over de uitbrei ding van de brandweerkring met Noorden Zuid-Beveland door bemid deling van de commissaris der konin gin nu goed op gang zijn gekomen. „In principe is over bepaalde knelpunten overeenstemming bereikt, waardoor mag worden verwacht dat binnen af zienbare tijd een regionale beandweer- kring Midden-Zeeland kan worden geëffectueerd", zo staat te lezen. Het jaarverslag komt maandag 10 mei aan de orde in een vergadering van het al gemeen bestuur, die om 14.30 uur wordt gehouden in het gemeentehuis van Westkapelle. Op deze vergadering komt onder meer ook de samenwer king met de Bevelanden aan de orde. alsmede de totstandkoming van een regionaal verbindingsnet. STA TENCOMMISSIE O VER INTREKKING WET-1870 REGELING NA VIJFJAAR WEER BEZIEN MIDDELBURG - De statencommissie voor advies en bijstand in water staatszaken stemt in hoofdlijnen in met de regeling, die tussen provincie en rijk is opgesteld om de - in te trek ken - wet op de behoeftige polders 1870 te vervangen. Bij de commissie vergadering bleek woensdagmiddag, dat het aanvullende plan van gs in dit opzicht om voor een periode van vijf jaar/250.000 in een calamiteitenfonds voor de waterschappen te storten al gemeen werd gezien als 'een belang rijke verbetering' van het voorstel van gs. De opzet van het college is - zo maakte gedeputeerde mr. J. F. G. Schlinge- mann duidelijk, dat het gereserveerde geld in ieder geval ten goede komt aan de waterschappen. Hij was bereid een suggestie van M. Anthonisse (pvda) te volgen om het fonds aan het eind van die vijfjaar overgangsregeling niet uit te putten, maar een soort 'overloopre geling' tot dc mogelijkheden te laten behoren. Ook als er geen calamiteiten zouden zijn in die vijfjaar wil de gede- puteêrde het geld onder de water schappen verdelen, eventueel in ver houding tot het nadeel dat men heeft gehad van de intrekking van de wet- 1879. Met name van de kant van de commis sieleden Th. Cambier (vvd) en A. Mal- jaars (sgp) kwamen een aantal opmer kingen. die uiting gaven aan de bezwa ren. die bij de waterschappen aan de intrekking van de wet en de overeen- iomst tussen provincie en het rijk le ven. Gedeputeerde Schlingemann tees erop. dat het de waterschappen erom gaat ..dat ze er niet slechter van worden" „Voor de provincie is het uit gangspunt geweest: wij hoeven er niet beter van te worden". Vandaar de be reidheid van gs om een calamiteiten- fonds in te stellen, ook al is op dit mo ment nog niet helemaal exact te becij feren of het bedrag dat de provincie van de nieuwe regeling 'beter' wordt precies de 250.000 per jaar is, die naar dit fonds gaat. Duidelijk werd in de discussie, dat dc nieuwe regeling bij calamiteiten een kostenverdeling bepaalt van 80 pet rijk, 10 pet provincie en 10 pet water schappen. Mr. Schlingemann benad rukte, dat die verdeling een na veel 'bekvechten en touwtrekken' bereikt compromis is. Belangrijk daarbij was met name de vraag welke kosten wél en niet onder de regeling begrepen moeten worden. „Ook hier een com promis, waarvan we kunnen zeggen, dat nu toch flink wat kosten zijn mee genomen. Een redelijk geheel", vond de gedeputeerde. Hij herinnerde in dit opzicht aan de 'lat' van oude kosten, die voor de ca- lamiteuze polders zijn gemaakt: als de regeling is aangepast, kunnen de nog niet door gs goedgekeurde rekeningen wel het fiat krijgen en kunnen de wa terschappen beroep bij de kroon over de bijdragen van deze 'latkosten' en over de vraag of ze nu onder de wet- 1870 vielen of onder de bijdragenwet Deltawerken. In antwoord op vragen uit de commissie betoogde mr. Schlin gemann nog, dat de bezwaren van de waterschappen wel te begrijpen zijn: voor de Zeeuws-Vlaamse waterschap pen zit er 'pijn' in de afschaffing van de wet, juist omdat men daar met ver sterkte Westerscheldedijken te maken heeft. Nu de situatie rond de Ooster- schelde ook nog onzeker is, beginnen ook de waterschappen in dit gebied zich ongerust te voelen: een open Oos- terschelde zal namelijk de kosten voor calamiteiten 'ontiegelijk hoog' kunnen opvoeren. In antwoord op vragen van de heer Maljaars meende de gedepu teerde. dat met aanvullende bijdragen via een provinciaal calamiteitenfonds toch wordt tegemoetgekomen aan de wensen van de waterschappen: daarbij betoogde hij. dat de waterschappen zélf voor de buitengewone werken aan de waterkering dachten aan een bijdra geregeling van 80 (rijk), 15 provincie, 5 waterschappen. Uit de commissie kwam de opvatting, dat die verdeling als gevolg van het calamiteitenfonds waarschijnlijk in de praktijk dicht be naderd zal worden. Natuur en Milieu en VMZ willen intrekking van lozingsvergunning van Zuid-Chemie VLISSINGEN - De Vereniging Milieu hygiëne in Zeeland (vmz) en de lande lijke Stichting Natuur en Milieu uit 's Graveland hebben beroep aangete kend bij de Krijon tegen de lozings vergunning die minister Westerterp enige tijd geleden aan het berijf Zuid-Chemie te Sas van Gent heeft verleend. De beide verenigingen vra gen de Kroon intrekking van de ver gunning. Het beroepschrift is dinsdag op de post gegaan. De VMZ heeft geen eigen bezwaarschrift ingediend. Men verwijst naar de stukken van de Stichting Natuur en Milieu. Volgens de vergunning, die aan het bedrijf verleend is op grond van de Wt verontreiniging opppervlaktewater. mag er per jaar 200.000 kubieke meter gips in de Westerschelde gestort wor den. Dit gips bevat dan 200 ton fosfo- soxyde. twee tot vier ton cadmiumstof- fen die tot de zeer zware metalen wor den gerekend. Daarnaast bevat het gips nog eens twee tot vier ton chroom en nikkel. De Stichting Natuur en Mi lieu en de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland vinden deze lozingen onve rantwoord. In 1974 wend er in totaal in Nederland 25 ton cadmium geloosd. Zuid-Chemie mag dus nu per jaar al zestien procent van deze hoeveelheden lozen. De vergunning is volgens de heer Keuning van de Vereniging Mi- leudefensie tot 31 december 1977 ver leend. Het bedrijf moet dan een andere oplossing hebben gevonden voor zijn afval. Hiet wordt met name gedacht aan hergebruik van deze grondstoffen. Tot zolang kan het bedrijf doorgaan met het lozen van deze hoeveelheden zware metalen in de Westerschelde. Volgens de heer Keuning kan het wel twee jaar duren voor het bezwaar schrift door de Kroon is behandeld De Vereniging Milieuhygiëne Zeeland en de Vereniging voor Milieudefensie vra gen de Kroon onmiddelijke intrekking van de vergunning. BRUINISSE - De exploitatie van het wegrestaurant op de Grcvelingendam hij Bruinisse komt in handen van AC Restaurants BV. een onderdeel van liet Albert Heijn-conccrn. De vorige exploitante mevrouw Van Hoof ging in februari failliet, waardoor het ho recabedrijf enige tijd gesloten i- ge weest. Medio mei gaal hel bedrijf naar verwachting weer open. AC Restaurants BV heeft vorige week met de eigenaar van het gebouw, de Skol-brouwerij. een overeenkomst be reikt. Hc-t restaurant biedt plaats aan 150 gasten in het self-servlce-gedeelte en aan ongeveer 40 eters' in het bedie ningsgedeelte. AC Restaurants BV denkt momenteel nog niet aan ver bouwing. of wijziging van de opzet van het restaurant. Momenteel worden een groot aantal part-time medewerkers en acht full time medewerkers aangetrokken. De nieuwe bedrijfsleider is de heer H. van der Ark. Orgelconcert Frans van Tilburg THOLEN - In de Grote Kerk te Tholen geeft, Frans van Tilburg zaterdag 8 mei een orgelbespeling. Medewerking ver leent de sopraan Diny Knetsch. uit Katwijk. Het programma vermeldt composities van Bach. Mendelssohn. Cor Kee en Jan Zwart. Aanvang 20 uur. Bezorgdheid over toename vernielingen GOES - Hel aantal misdrijven in de gemeente Goes is in 1975 weer toege nomen. Hel totale aantal misdrijven dat de recherche Van de Goese ge meentepolitie in behandeling nam. bedroeg het morig jaar 680. Daar zijn de fiets-, bromfiets- en autodiefstallen bij inbegrepen. In 1974 registreerde de gemeentepolitie van Goes 586 misd rijven. De stijging wordt vooral toe geschreven aan een toename van het aantal kleine diefstallen en vernielin gen. Dat staal tc lezen in het jaarver slag van de Goese gemeentepolitie over 1975, dat woensdag is versche- Het aantal inbraken is echter afgeno men. Werden er in 1974 nog 70 ge pleegd. in 1975 waren het er 56. De to tale buit aan geld en goederen, die in 1974 178.000 gulden bedroeg, was in het verslagjaar eveneens aanmerkelijk la ger. namelijk 96.000 gulden. De recher che loste slechts zestien van de 56 in braken op. Bij een inbraak, die tot nu toe onopgelost bleef, werd voor 25 ooo gulden aan anuek ontvreemd Het zelfde bedrag vormde de totale buit van de ovenge 39 onopgeloste inbra ken Bijzondere vermelding verdient, aldus het jaarverslag, de aanhouding op heterdaad bij een antiekinbraak van twee mannen Die arrestatie leidde lot de oplossing van veertien soortge lijke inbraken, waarbij ln totaal voor z.o'rt 55.000 gulden werd ontvreemd, in hoofdzaak antiek De inbraken waren gepleegd in Zeeland 'acht) en in West-Brabant izesi. Er kwamen in 1975 191 (in 1974 waren dat er 143) aangiften binnen van ver missing van een fiets. Daarvan konden er maar 65 'in 1974 36) worden opge spoord en aan de eigenaar teruggege ven Ten aanzien van de bromfietsdief- stallen lagen die aantallen aanmerke lijk gunstiger. Er werden 26 brommers gestolen lin 1974 491. Zestien (1974 26) werden er weer gevonden. Er werden acht auto's ontvreemd die op een na weer werden opgespoord. Er werden in 1975 elf zedendelicten gemeld. Er werden 7 gevallen van ex hibitionisme bekend in geen van de gevallen werd geweld van enige bete kenis toegepast. Dc gemeentepolitie van Goes maakt ADVERTENTIE tweede uitgifte open bedrag de koers wordt na de inschrijving vastgesteld aan de hand van de koersen en bedragen waarvoor is ingeschreven (tendersysteem) bedrag koers rente jaarlijks op 15 maart aflossing schuldbewijzen in 15 jaarlijkse termijnen van 15 mrt. 1977 af vervroegde aflossing op of na 15 mrt. 1986 mogelijk nominaal f 1.000 (CF of K) schuldregisterinschrijvingen van tenminste f 100.000 er worden geen stukken van f 100 meer uitgegeven bevorderd zal worden dat de schuldbewijzen van deze lening dooreenleverbaar zullen zijn met die van de 8% 15-jarige lening 1976, eerste uitgifte inschrijving 5 mei 1976 van 9 tot 15 uur door tussenkomst van bank of commissionair in effecten, onder opgave van het bedrag en van de koers waartegen men wil deelnemen storting op 1 juni 1976 met bijbetaling van 76 dagen lopende rente toewijzing uitsluitend aan inschrijvers die hebben ingeschreven tegen de vastgestelde koers (gereduceerde toewijzing mogelijk) of tegen een hogere koers (toewijzing ten volle) afrekening vindt plaats tegen de vastgestelde koers prospectus kosteloos bij banken en commissionairs ADVERTENTIEI WEEKAANBIEDING (Geld* loi cn met7 mei) ■All-ln: BTW+advirs c. Daardoor meer km. STERBAND TS -BANDENSEKVICE Temeuzen. Mr.F.J.Haarmanweg 2. Tel.01150-3828. i Middelburg. Grenadierweg 7A. Tel.01180-28355. ALS GEVOLG VAN HOGE AARDAPPELPRIJZEN MACARON I-OM ZET SOMS MET 300 PCTGESTEGEN MIDDELBURG/VLISSCGEN Menige Zeeuwse consument heeft zijn voedingsgewoonten de laatste weken als gevolg van de zéér hoge aardappelprijzen veranderd. Er wordt in veel winkels een sterk toegenomen vraag naar produkten als macaroni, rijst en spaghetti ge signaleerd. Bij de aardappelhandel - zo leerde een kleine rondvraag - bestaat de indruk, dat er tien tot vijftien procent minder aardappe len worden gegeten dan gebruike lijk. Dat betekent niet zonder meer, dat ook de vraag naar aardappelen met tien tot vijftien procent is terugge lopen: door de schaarste aan dit voedzame knolgewas blijft de vraag nog groot. In grootwinkelbedrijven - zo zei men desgevraagd - is de aardappelomzet in kilo's vrijwel normaal en hier en daar zelfs groter in vergelijking met vorig jaar. Daar staat tegenover, dat bij afname van individuele consumenten bij 'de boer' iets teruggelopen lijkt: mees tal kan de sonsument de aardappe len daar nu ook niet goedkoper krijgen dan in de winkel, omdat de handel hoge prijzen betaalt en daarmee het voordeeltje van het 'kopen bij de boer' voor de consu ment afroomt. In enkele grootwinkelbedrijven met, name is de trend naar een wijziging in de voedmgsgewoonte zeer duide lijk merkbaar. Zo signaleerde men in een Middelburgse onderneming een stijging van de omzet in pro dukten als macaroni en rijst met driehonderd procent. „De pakken vliegen de deur uit, zo zei men, „Ie dere dag is het vak met deze pro dukten leeg, ze zijn nauwelijks aan te sjouwen". Daarbij verklaarde men. dat er wel nog voldoende ma caroni en dergelijke te leveren is. Bij een Vlissings grootwinkelbedrijf signaleerde men tussen het mo ment. waarop de regeringsmaatre gelen rond de aardappelprijzen werden bekendgemaakt en het tijd stip van ingang wel een stijging in de aardappelverkoop. Nu wordt de kilo-omzet 'normaal' genoemd Maar de verkoop van rijst, macaro ni. voorgebakken patates-frites en kant- en klaarmaaltijden steeg de laatste paar weken met vijftig pro cent. van aardappelpuree consta teerde men een verdubbeling van de omzet. Verontrust Bij de consumentenbond in Den Haag toonde men zich 'zeer veron trust' door de ontwikkelingen op het aardappelprijzenfront. „Zolang de overheid geen greep meer heeft op het marktmechanisme blijft elke ingreep onvoldoende", stelde men. Als enige mogelijkheid ziet men in het belang van de Nederlandse con sument nog een exporlstop. „maar het is de vraag of de regering daar toe wil en kan overgaan vanwege de EEG-bepalingen en met het oog op het belang van de totale exportpo sitie van Nederland. ..De prijzen zijn nu enorm gesten. wij hebben aan gedrongen op maatregelen. Die zijn genomen, maar blijken niet effec tief Het is in die situatie moeilijk om te berusten, maar ook om te blijven zeuren bij de overheid". rich ernstig zorgen over de toename van het aantal vernielingen. Het Jaar verslag: „Een zorgenbarende en er gerniswekkende groep delicten, die voortdurend in aantal :n omvang blijkt tor te nemen, is die van de zin loze vernielingen aan vooral gepar keerde auto's, gebouwen en beplan- tingrn. De totale schade hedrorg on geveer 17.000 gulden. In 35 gevallen werden de daders bekend, waardoor door de betreffende benadeelden voor ongeveer 7.500 gulden aan schade kon worden verhaald". In 1975 is hel aantal geconstateerde overtredingen van de vuurwapenwet in vergelijking met 1974 sterk gedaald: van twaalf naar vijf. Er werden zes dn 1974 12) wapens in beslag genomen „Als deze getallen een afspiegeling zijn van het aantal werkelijk gepleegde overtredingen, dan mag er van een verheugende daling worden gespro ken". vindt de Goese gemeentepolitie. De toename van het aantal eenvou dige diefstallen vervult de politic met grote zorg. In 1975 werden er (inclusief de winkeldiefstallen) 186 eenvoudige diefstallen gepleegd. Het jaar daar voor werden er 139 gemeld. Verkeersongevallen Intotaal zijn erin 1975 bij dc po!tli<- 422 verkeersongevallen gemeld Dat zijn er 36 meer als het Jaar daar voor. In 267 gevallen werd proces-verbaal opge maakt Negen personen kwamen In het verslagjaar ten gevolge van een ver keersongeval om het leven. In 1974 vie len er twee verkeersslachtoffers. In 1975 raakten 29 mensen dn 1974 twin tig! zwaar gewond. 62 personen (in 1974 48) werden licht gewond. In 119 geval len werd zware materiële schade aan gericht, bij 298 ongevallen was sprake van lichte schade, In totaal werd aan 301 voertuigen (209 brommers. 2 motoren en 90 auto's) een technisch onderzoek ingesteld. Van deze 90 auto's werden er 54 aan het verkeer onttrokken, omdat zij ln een dermate slechte staat van onderhoud verkeerden, dat ze ernstig gevaar voor het verkeer opleverden. In januari, februari en maart werden de in 1974 begonnen bromfietscursus- sen voor vijftienjarige toekomstige bromfietsers voortgezet. De cursussen bestonden uit een behandeling van de algemene verkeersregels, de bijzondere gedragsregels voor bromfietsers en de technische eisen waaraan bromfietsen moeten voldoen. Aan de cursussen werd door in totaal 61 meisjes en jon gens deelgenomen. In november en de cember werd onder het motto 'wegge bruikers op herhaling' voorlichting ge geven aan automobilisten. Er waren 55 deelnemers- De voorlichting, zowel aan de bromfietsers als aan de automobi listen. wordt dit jaar voortgezet. Procureur- generaal eist hogere straf voor buschauffeui uit Koewacht DEN HAAG - De procureur-generaal bij het gerechtshof te Den Haag heeft legen buschauffeur A. J. ,\L P. uit Koewacht een aanmerkelijk hogere straf geëist dan hem door de politie rechter in Middelburg was opgelegd. De man was veroordeeld tot een boete van 100,-, benevens het betalen van ƒ365,90 schadevergoeding aan het slachtoffer van een door hem veroor zaakte aanrijding. P. was tegen dit vonnis in beroep gegaan. De procureur-generaal eiste nu een boete van ƒ250,- en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden. Het ongeluk gebeurde in de Jacob Catsstraat in Temeuzen, toen P. met zijn bus een wielrijdster, C. H. B„ zo danig passeerde, dat er onvoldoende ruimte voor haar overbleef Hierdoor stootte zij met haar elleboog tegen de bus en kwam te vallen, waarbij haar fiets grotendeels werd vernield. P. ver klaarde voor de rechtbank in Den Haag totaal niets van de aanrijding te hebben gemerkt Hij had de wielrijd ster niet opgemerkt en was pas later van het gebeurde op de hoogte gesteld. Aan zijn autobus was geen enkéle be schadiging geconstateerd. Een in Ter- neuzen woonachtige roerganger, die op hetzelfde moment in de Jacob Cats straat reed. verklaarde als getuige, dat hij had gezien, dat de wielrijdster klem raakte tussen de bus en het trottoir. Hij had nog getracht om de busbes tuurder te waarschuwen. De procureur-generaal vond geen bewijs dat de buschauffeur een aanrijding had veroorzaakt, maar wel dat hij onvol doende ruimte had gelalen voor de wielrijdster. De verdediger van P meende evenwel dat er geen bewijs was voor de schuld van zijn cliënt. De rechtbank wijst over veertien dagen arrest. Leraren muziekschool in Concertzaal MIDDELBURG - In het streven van de directie van de Zeeuwse Muziek school om leraren als uitvoerende ar tiesten te laten optreden, maakten dinsdagavond in de Concert- en Ge hoorzaal leerlingen en ouders met John Caijouw (gitaar, vocali en Hans de Deckere (drums) in deze hoedanig heid kennis. Aan de muziekschool ge ven zij lessen in algemene muzikale vorming. Met assistentie van Ad Meeuwse (elektrisch klavier» Pum Lincq (elektrisch gitaar) en Henk Don (saxofoon) brachten zij een programma van luisterliedjes. De meeste van deze liedjes waren zowel naar tekst als naar muziek van John Caijouw. Het rhyythmiseh aspect van de muziek ver leidde een groep kinderen om als kleine beat girls de avond op te vrolij ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7