Multivisie hevig geschrokken van voorstel meer offertes te vragen Vlissingen doet niet mee aan regeling ambulancevervoer gemeenteraad unaniem in afwijzing 'Vrouwelijke Handwerken' hield loterij/verkoping MIDDELB URG KRIJGT IN JUNI TWEEDE BRADERIE Echtpaar Kloet-Van der Have Zierikzee, 65 jaar getrouwd Slotema gaat gemeentehuis Wissenkerke verbouwen donderdag 29 april 1976 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN EEN MELD POST ISTE WEINIG VLISSINGEN - Dc gcmeenschappe- lijke regeling 'Hulporganisatie Ambu lancevervoer Midden- en Noord- I Zeeland' heeft geen genade gevonden I in de ogen van dc Vlissingsc gemeen- j teraad. De raad volgde woensdagmid dag unaniem het voorstel van burge meester en wethouders maar niet aan de regeling mee te doen. Niet alleen dat Vlissingen een eigen goed geoutil leerde ambulancedienst heeft, geinte- I greerd in de brandweer. Hel feit dat in dc verordening van gedeputeerde sta ten omtrent dc gemeenschappelijke regeling alleen maar sprake is van één centraal meldpunt te Goes, riep even eens weerstanden op, Het PvdA/PPR-raadslid W. de Woll viel daar al over en zei bij zo'n regeling graag een tweede meldpunt te hebben gezien. „Dat is in de gemeente Haar lemmermeer. waar de ambulance ook bij de brandweer is ingedeeld, ook het geval", voerde hij aan Hij betreurde bet dat gedeputeerde staten niet van zienswijze hebben willen veranderen, zelfs niet nadat ook uit de medische «ereld bezwaren waren gerezen tegen de regeling De heer De Wolf deed het voorstel de stichting 'Ziekenvervoer yiissingen" om te zetten in een stich ting 'Ziekenvervoer Walcheren". Mevrouw M. M. Scheepers-Voet van het CDA sloot zich bij de heer De Wolf aan. die ook had gezegd achter het voorstel van b. en w. te staan. Zij voelde voor de regeling in deze vorm en met maar een meldpost voor heel Midden-Zeeland in Goes ook maar weinig: „Het zou een onverstandig be sluit zijn van gs deze regeling te hand haven. B. en w. moeten gs er wel op wijzen dat de verantwoordelijkheid dan geheel bij gedeputeerde staten ligt". Het WD-raadslid drs. M Braak sloot zich mét de vorige sprekers bij b. en w. aan. DE heer J. Kodde (repu) was er blij mee dat de gemeente Middelburg er net zo over-dacht als b. en w. van Vlissingen. Hij dacht aan een meldpost in een gebied waar de zwaarste con centratie van de bevolking ligt, en hoopte dat b. en w de regeling nog in andere banen zouden kunnen leiden Wethouder A. Lorier (cda; toonde zich blij met de steun van de raad in deze en zei dat dit aanleiding was voor b. en w. om op het afwijzende standpunt te blijven staan. De samenwerking met andere ambulance-diensten, die wel in de regeling komen te zitten, zag hij in de toekomst niet stroever worden, zei hij tot de heer Kodde, die dit vreesde. Tot de heer Braak zei hij dat een ver plicht opleggen van de regeling inder daad consequenties zou hebben voor de opname van patiënten, de melding van het ongeval - of ziektegeval zelf. en uiteraard ook de kosten. De heer De Bondscoach Knobel: „Nederlands elftal ongetwijfeld blij met namen biggetjes MIDDELBURG - Volgens bonds coach Knobel zullen de spelers van hel Nederlands voetbalelftal het ongetwijfeld op prijs stellen dat de elf biggetjes die zondag op de ma nege van de ponyclub 'Middelburg' zijn geboren naar hen zijn ver noemd. In antwoord op de brief waarin de ponyclub hem onmiddellijk van de geboorte en de naamgeving van de biggetjes op de hoogte stelde, ont ving de ponyclub woensdag een persoonlijk antwoord, waarin de heer Knobel hen bedankt voor de leuke brief. „Van mijn kant feliciteer ik jullie van harte met de geboorte van de 11 hangbuikzwijntjes. Ik hoop. dat moeder en kinderen het inmiddels maken", schrijft de bonds coach. Tenslotte wenst hij de jeug dige briefschrijvers veel succes met de ponyclub en de manege. Wolf kon hij bijna op zijn wenken be dienen ..Over een stichting Zieken vervoer Walcheren' vinden al bespre kingen plaats lussen onze gemeente, die van Middelburg, het ziekenfonds en de Maatschappij ter bevordering van de Geneeskunde. Ik heb de hoop dat dit op korte termijn zal geschieden' R ecla rnezuiltjes Wethouder F. G. Smit (pvda) zei dat de bevolking van Vlissingen over het al gemeen maar weinig weerstand heeft tegen de reclamezuiltjes in de ge meente. Er waren maar elf bezwaren binnengekomen tegen bepaalde zuil tjes en in twee gevallen was er om het aanbrengen van een plattegrond van de stad op de zuiltjes gevraagd. „Daarover is met de uitvoerende firma Pubex gesproken, die dit zullen doen op tien zuiltjes voor hun rekening, zij het niet spoedig, maar dat kunnen zij niet helpen", zei de wethouder. Met de heer E. de Priester (pvda) die met mevrouw J. Punt-van Osnabrugge (cda) en de heer G. Huizinga (vvd) - de zaak van de reclamezuiltjes weer had den aangesneden naar aanleiding van het antwoord op schriftelijke vragen door b en w., was de wethouder het wel eens dat bij groei van de gemeente het aantal zuiltjes geen uitbreiding be hoeft. „Dat zullen we na beraad in b. en w. te zijner tijd met de raad opne men. Mevrouw Punt uitte bezwaren tegen reclameteksten over 'roken en drinken' op zuiltjes bij het ziekenhuis en scholen. ..We zullen Publex verzoe ken wat kieskeuriger te zijn", zei we thouder Smit. Bij de bespreking van het voorstel van b. en w. de kostprijsberekening van het gebied ma in het bestemmingsplan Paauwenburg te herzien reageerde de heer Huizinge met een vraag of het niet mogelijk si in verband met de hoge grondprijzen de kavels te verkleinen. Burgemeester drs. Th. J. Westerhout zei dat men niet bang behoefde te zjjn met de grond te blijven zitten. De raad ging akkoord met het wijzigingsvoor stel. B. Koole. die bij het overigens door de raad aangenomen voorstel betreffende aanleg van een gedeelte van de ver lengde Kanaalstraat in Souburg had gevraagd de parkeerplaatsen bij De Burg alvast in orde te maken. De raad ging ook akkoord met het voorstel het pand Badhuisstraat 161 te huren ten behoeve van huisvesting van een gedeelte van de sociale dienst. We thouder Smit stelde de raadsleden DE Priester en J. Lust (vvd) gerust door te zeggen dat dit pand niet ligt in de be vriezingszone' van de Badhuisstraat, waar geen panden meer aan bewoning mogen worden onttrokken. „De geluidsoverlast, in de Sint Jacobs- school zal minimaal zijn. We hebben in de planning van onderbrenging 'die verenigingen bekeken, waarvan de ge luidshinder minimaal is", zei wethou der Ch. J. Gillissen Verschage (pvda) tot de heer Kodde, die hiernaar infor meerde. De raad ging akkoord ƒ4500 te besteden voor maatregelen in de school tegen geluidshinder. Bij de rondvraag zei wethouder G. J. A. Aden (cda) mevrouw Punt toe nog eens te zullen bezien of nadere voor lichting over de onroerendgoedbelas- ting en de wijze van taxatie misschien gewenst is. Parkeren „Laten we niet te ver vooruitlopen op bestemmingsplannen voor Souburg", zei wethouder Smit tot CDA-raadslid 'Jong Excelsior' op koninginnedag in nieuwe uniformen GOES - Morgen vrijdag, (koninginne dag) presenteert het Goese tamboer en trompetterkorps 'Jong Excelsior' zich in nieuwe uniformen aan de Goese bevolking. Met inspraak van de junio ren is het uniform samengesteld, 's Middags om drie uur treedt het jeugd- korps voor het eerst op in de nieuwe uniformen. Dat gebeurt bij verpleeg huis Ter Valcke'. 's Avonds werkt Jong-Excelsior mee aan de traditionele lampionoptocht door de Goese bin nenstad. Ook het seniorenkorps ver leent medewerking aan die optocht. Terwijl datzelfde seniorenkorps vrijda gavond nog in Goes optreedt, vertrekt men de volgende ochtend alweer voor een tweedaagse reis naar Frankrijk. Daar worden verschillende optredens verzorgd in Montargis (bij Orleans). Het wordt het tweede buitenlandse op treden dit jaar voor de Goese show band: 19 april (tweede paasdag) werd met veel succes opgetreden in Merville. Zang- en muziekavond in Westerkerk Goes GOES - Het koor en combo 'Ichtus' houdt vanavond (donderdag) een zang en muziekavond in de Westerkerk in Goes. Hieraan werken mee de brass band Excelsior uit Kloetinge, onder leiding van dirigent Ko den Toonder, het koor en combo Ichtus uit Goes, onder leiding van dirigent J. Ruisink. het kinderkoor 'Happy Sound' uit Goes, onder leiding van Annelies Valk, en organist L. Hollestelle. De zang- en muziekavond begint om kwart voor acht. C.V.'GOES- KRABBENDIJKE' VEILDE CONFERENCE GOES - De CV 'Goes-Krabbendijke* veilde in april een flinke hoeveelheid peren van de oogst 1975. Naast de bin nenlandse markt vertoonde de vraag voor export een stijgende tendens. Tot en met 20 april bracht klasse II ln de maten 55 mm en groter van 136-156 cent per kilo op. Voor de kleine maten 45-50, en 50-55 mm werd van 58-109 cent per kilo betaald. Dinsdag stegen de prijzen bij de CV 'Goes-Krabbendijke' na een week met 10-15 cent per kilo. De noteringen voor de duurste maten 65/70 en 60/65 waren op 27 april van 161-165 cent per kilo. De overige grote maten brachten van 141-155 cent per kilo op. De kleine maatll 50/55 mm noteerde van 115-121 cent per kilo. De maat II 45/50 mm deed 84 cent per kilo. In april 1975 noteerde klasse I in de maten 55 mm en groter van 83-111 cent per kilo. Klasse H m de maten 45 tot 55 mm werden toen met 17-43 cent per kilo gewaardeerd. In 1974 noteerde in april klasse I in de maten 55 mm en groter van 140-162 cent per kilo. Klasse H in de maten 45 tot 55 mm bracht van 72-112 cent per kilo op. 'streek Na succes van evenement in 1975 Reeds nu 140 deelnemers MIDDELBURG - De braderie in Mid delburg krijgt een vervolg. De vorig jaar ter gelegenheid van liet monu mentenjaar opgezette, als eenmalig bedoelde braderie is zo'n succes ge bleken dat de organiserende 'Brader iecommissie M 75' niet meer om een vervolg heen kon. De braderie Mid delburg wordt een jaarlijks terugke rend evenement. Voor de dit jaar op donderdag 17. vrij dag 18 en zaterdag 19 juni te houden braderie hebben zich nu al 140 deel nemers opgegeven, een bijna zo groot aantal als vorig jaar. Men verwacht daarom, dat de tweede Middelburgse braderie de eerste in omvang belang rijk zal overtreffen. Reeds in november is de braderiecommissie aan het werk gegaan met de voorbereiding en het 'contracteren' van verschillende at tracties. Eén van de activiteiten richtte zich op verbetering van de 'accommo datie' voor de deelnemende winkeliers, die in Juni aanstaande over vergrote, nieuwe kramen kunnen beschikken met een kleurige 'stoffering'. Het braderiegebied. waarin men dc kramen en attracties vindt. - drie da gen is het voor het verkeer afgesloten - zal nagenoeg gelijk zijn aan dal van vorig jaar Het omvat de Markt, de Burgpromenade. de Lange Delft tot Nieuwstraat. de Langeviele. de Pot- tenmarkt. de Vlasmarkt en de Kromme Wccle. Voor de afsluiting en andere organisatie-onderdelen is in tussen medewerking toegezegd van het gemeentebestuur, de politie, de brandweer en gemeentewerken. MIDDELBURG - In de statenzaal van het Abdijcomplex te Middelburg werd toensdag de jaarlijkse verkoping/lote rij gehouden van de Vrouwelijke Handwerken. Een grote collectie gfraaie handwerken van uiteenlo pende aard weas uitgestald op een ne gental tafels. De uitgebreide collectie was het resultaat van een ajaar lang handwerken. Dew Vrouwelijke Handwerken op Wal cheren zijn onderverdeeld in gegen clubjes met een ledental variërend van tien tot twintig dames per club. Een maal in de veertien dagen komen de clubleden bij toerbeurt bij elkaar thuis Iedere club brengt jaarlijks eén oi meerdere handwerken - meestal de mooiste - in voor de verloting Voor de kinderen was er een verras singsparasol waaraan een groot aantal pekjes was opgehangen. Voor een be paald bedrag mochten de jeugdige be zoekers een cadeautje uitzoeken. Ver der werd er koffie en thee met zelfge bakken cake geserveerd en voor de kinderen werd er limonade geschonk- ken. De opbrengst van de verkoping en lo terij wordt ter beschikking gesteld voor verschillende doeleinden. De afde lingen Vlissingen en Middelburg van het UVV. het Legerr des Heils en ver schillende kleine kerkgenootschappen krijgen een deel van de opbrengst. Vo rig jaar was het batig saldo ongeveer vijfduilzend gulden en de organisato ren verwachten, gezien de goede be langstelling. weer een opbrengst van gelijke orde Foto: De belangstelling voor de jaar lijkse loterijverkoping van Vrouwelijke Handwerken in Middelburg was groot. Attracties Het principe van de eerste braderie wordt gehandhaafd, wat wil zeggen dat het evenement uit drie componenten zal zijn gebouwd, het commerciële, het ambachtelijke en het sociaal-culturele. Voor het ambachtelijke aspect heeft de braderiecommissie zich al verzekerd van de medewerking van een groep mensen uit geheel Nederland die op de braderie een oud beroep of hobby ko men demonstreren. Tot deze over de gehele braderie verspreide demonstra ties behoren sigarenmaken, kaarsen maken. weven, spinnen, sieraden ma ken. glasgraveren, houtdraaien, zilver smeden. leerbewerken, pentekenen. tingieten en klompenmaken. Dit aan tal zal mogelijk nog worden uitgebreid. Naast de kramen zullen verschillende stands te zien zijn van organisaties, die werkzaam zijn in de maatschappelijke of sociaal-culturele sfeer. Zo zullen stands te zien zijn van het Wereldnatuurfonds. Unicef het Rode Kruis, het Leger des Heils, 'Sport Steunt Zonneveld', de gemeentepolitie ZIERIKZEE - Woensdag vierde het echtpaar C. Kloet en N. Kloet-van der Have het 65-jarige huwelijksfeest. Dat gebeurde onder meer met een receptie m hotel Van Oppen te Zierikzee giste ravond. He heer Kloet is 89 jaar. Zijn echtge note is 86 jaar Sinds 1926 wonen de heer en mevrouw Kloet in Zierikzee. Beiden zijn op Schouwen geboren. De neer Kloet heeft in Zierikzee in groente gehandeld. Zijn vrouw dreef een krui denierswinkel. Het echtpaar heejl elf kinderen. 55 kleinkinderen en 33 ach terkleinkinderen Burgemeester Th. de Meester van Zie rikzee feliciteerde het echtpaar zie foto gistermiddag in hun woning aan de Regenboogstraat ook kwamen er telegrammen van de koningin en de commissaris van de koninging binnen. DIRECTEUR B. W. M. MULDER: „NEET IN BELANG BURGER ALS WIJ OP ZIJSPOOR WORDEN GEZET" BEDRIJF HOOPT NOG STEEDS TOT ZAKEN TE KOMEN TERNEUZEN - Directeur B. W. M. Mulder van 'Multivisie' in Rotter dam is lievig geschrokken' van het voorstel van b. en w. van Terneu- zen om meer bedrijven offerte te laten maken voor de aanleg en ex ploitatie van een centrale antenne inrichting. „Een donderslag bij heldere hemel, zo mag je het wel noemen. Na ruim twee jaar samenwerking plotsklaps dit. Maar we zitten niet bij de pak ken neer. De raad heeft het voorstel nog niet aangenomen. En het zou ons zeer verbazen als we op een zijspoor worden gezet. De burgers van Terneuzen hebben er in ieder geval geen enkel belang bij". B. en w. zeggen in hun voorstel, verwijzend naar een uitspraak van de commissie Centrale Antenne- Inrichting Terneuzen. dat 'Multivi sie' geen aantrekkelijk program mapakket biedt en dal het maand tarief te hoog is. Mulder: „b. en w. hebben het volste recht om met ons te breken als wij te weinig zouden bieden voor teveel geld. Laat ik dat voorop stellen. Maar is dat zo? Zijn we te duur? En bieden we niet genoeg? Ten aanzien van het aantal pro gramma's liggen de feiten heel een voudig. Wij achten het niet verantr woord om de burgers van Terneu zen méér programma's voor te spie gelen dan haalbaar zijn. Onder de huidige PTT- machtigingsvoorwaarden is het op dit moment niet mogelijk om de gewenste Duitse zenders op een kwalitatief goed niveau in huis te brengen". Het zal u bekend zijn. dat in Hulst een Centrale Antenne-Inrichting is aangekondigd die maar liefst. 9 televisiezenders zal geven, waaron der wél de drie Duitse. Mulder: „Dat weten we. Maar vol gens onze onderzoekingen is het in Terneuzen volslagen onmogelijk om de Duitse zenders goed door te ge ven. Wij doen niemand een pleziet door te doen alsof dat wel mogelijk is". Maar zijn in Hulst de omstandighe den dan zo volkomen anders? Mulder: „Wij hebben nooit metin gen verricht in Hulst Maar het lijkt me sterk, dat de situatie daar vols lagen verschillend is" Toch kan het daar Mulder „Dat zullen we moeten af wachten. Wij hebben daarover onze twijfels". Te duur Een tweede punt is. dat 'Multivisie' te duur zou zijn. Mulder: „Ja, ik ben bang, dat men ook hier weer teveel heeft gekeken naar Hulst. Daar zijn tarieven ge noemd die lager liggen dan de onze. Maar ik kan u nóg wel wat gemeen ten noemen waar men goedkoper is dan in Terneuzen. Maar ook duur der. De prijs verschilt in elke ge meente doordat de situatie overal anders is. Hulst is een fraai concen trisch opgebouwde gemeente, dicht bebouwd. Daar liggen de aanleg- kosten gewoon lager dan in Terneu zen Het is beslist niet zo. dat onze prijzen ook relatief te hoog liggen. Dat is helemaal ons belang niet. We zijn vóór alles geïnteresseerd in een hoge bezettingsgraad. Een hoog ta rief kan ons van dat doel afhouden. Ook wij hebben belang bij een zo scherp mogelijk tarief We hebben de gemeente een tweetal cxpï<>: tiemodellen voorgelegd waarin ge werkt wordt met een open begro ting. Dan kan de gemeente zelf zien wat we voor onszelf incalculeren en beoordelen of dat teveel is". Stel dat de raad njeegaat met b. en w. en besluit om ook anderen de ge legenheid te geven aanbiedingen te doen. Wat dan? Mulder: „Dat zal niet leiden tot een lager tarief Het uitbrengen van nieuwe offertes vraagt tijd. Alleen al door de inflatie zal een nieuw tarief altijd hoger uitvallen. Daarom is het echt in Temeuzens belang, dat er nu spijkers met koppen geslagen worden. Want het heeft echt geen zin bedrijven een kans te geven die bereid zijn de Centrale Antenne- Inrichting van Terneuzen te ver werven met een loktarief of lucht spiegelingen omtrent de ontvangst van buitenlandse programma's, zonder daarbij alle contractvoor waarden voor geabonneerde en ge meente in de vergelijking te betrek ken. Als de Temeuzense burger zo min mogelijk wil betalen voor z"n CAI-aansluiting, dan moet de raad deze week kiezen voor één van ónze voorstellen. Ik weet. dat is tevens een 'oratio pro domo'. Maar het is nog waar ook. Iedereen die goed is ingelicht op dit terrein zal dat bea men. Twijfel Toch blijft er dan bij de burger de twijfel. Wie weet kijken kennissen in Hulst straks wél naar Duitse zen ders. Mulder: „Geen probleem. Als het onder de huidige voorschriften en bepalingen echt mogelijk blijkt om hier en nu andere dan de nu door ons aangeboden programma's te krijgen dan breiden ook wij het pakket uit. Zouden dit de Duitse tv-zenders zijn. dan zullen wij de met uitbreiding gepaard gaande kosten niet in het tarief doorbere kenen". Bij een aantal raadsleden leeft de gedachte, dat 'Multivisie' de ge meente zal bespringen met een schadeclaim als de raad besluit het oude voorstel in te trekken Mulder. „Ik kan me voorstellen, dat de raad de mogelijkheid van een dergelijke actie onzerzijds in de be raadslagingen wil betrekken, zeker wanneer men de recente publikaties leest over financienngsaanvragen door commissieleden, nog vóór de raad als hoogste beslissingsorgaan zich heeft uitgesproken". Wilt u daarmee suggereren dat de gemeente Terneuzen onzorgvuldig handelt? Mulder: „Wij van onze kant hebben ons steeds behoorlijk en zorgvuldig gedragen en wij vinden het voorals nog niet opportuun om deze moge lijkheid in beschouwing te nemen. We willen zaken doen in Terneuzen. En ik ben er eigenlijk wel zeker van. dat we hier tot zaken komen. Het is gewoon zo. dat onze onderneming op het terrein van kabeltelevisie z'n sporen in den lande echt al verdiend heeft. We weten waarover we pra ten. Met veel programma's van slechte kwaliteit en tegen een laag tarief valt in deze markt op de lange duur geen abonné te winnen, wè! te verliezen En omdat iedere Temeu zense abonné vrij is al of niet en zo lang hij wil zich op de CAI aan te sluiten, moeten wij alleen maar ab- onnë's zien te winnen". Tilburg U zegt. dat uw bedrijf niet te duur is en dat u alles biedt wat er te bieden valt. Boze tongen in Terneuzen be weren echter, dat de gemeente Til burg u de deur heeft gewezen omdat u daar ook te duur zou zijn. Mulder: „Deze mening is op z'n minst voorbarig, omdat voor ons geldt, dat alleen en uitsluitend een standpunt van de gemeenteraad telt. De Tilburgse raad moet zich nog uitspreken. Er is in Tilburg een unaniem kabelcommissie-advies geweest voor 'Multivisie' en destijds door b. en w. overgenomen en in 1975 in de raad gebracht. Omdat de plaatselijke werkgelegenheid on voldoende in het contract met 'Mul tivisie' was gewaarborgd, is net te rug verwezen naar de kabelcommis sie om de inschakeling van plaatse lijke installateurs alsnog zeker te stellen. Deze installateurs en 'Mul tivisie' zijn tot volledige overeen stemming gekomen, zodat deze hindernis is opgeruimd. Intussen voeren de Tilburgse afdelingen van PvdA. PPR en PSP felle actie tegen 'Multivisie' als particuliere onder neming op dit gebied. Vanuit hun maatschappijvisie, die wij dienen te respecteren een stand te bezetten Tot de evenementen behoort dit jaar een "Passar Malan' op het middenter rein van de Markt, verzorgt door de cultuur- recreatie- en sportvereniging 'Groep Sinai'75' in Middelburg. Men krijgt Indische dans en klederdrach ten tr zien. Indische zang te beluiste ren en Indische gerechten om te proc- Ponyrijden en speeltulncreche behoren tot de attracties voor de kinderen, evenals een kinderprogramma, dat 's-mlddags door het gezelschap Co de Vos uit Vlissingen wordt verzorgd. In de straten zullen twee 'looporkesten hel geheel muzikaal opluisteren, 'De lustige krabben' en 'De zeekralen' uit Bergen op Zoom. Een luidsprekerketen door de gehele binnenstad zal voor achtergrondmuziek zorgen. Voor ander braderie-nieuws zorgt de drie dagen m Juni een bulletin, dat wordt uitgegeven door de PZC en CV Drukkerij Den Boer De braderie wordt donderdagmorgen 17 juni te tien uur geopend door bur gemeester drs. P A. Wolters van Mid delburg. De eerste dag zal de braderie tot 's-avonds tien uur geopend zijn wat ook vrijdags - weer vanaf '.v morgens tien uur - het geval zaJ sdjn Zaterdag 19 juni gaan de activiteiten, weer vanaf 's-morgen* tien uur. door tot 's-avonds zes uur De braderiecommissie, die bestaat uit de heren P. de Witte (voorzitter), J. Hou mes (secretaris-penningmeester) en K. Scherphuis. J. W. Goossen en mr. A. E. d'Angrémont, hoopt de braderie op een zodanig niveau te brengen, dat bij continuering het evenement een bekendheid krijgt die vergelijkbaar is met andere zomerevenementen in Middelburg, zoaLs het ringsteken, het klank- en lichtspel en Miniatuur Wal cheren. Collecte ELLEWTOUSDIJK - De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft ln Ellewoutsdijk 185 opgebracht WISSENKERKE - Met enige kritische kanttekeningen is de gemeenteraad van Wissenkerke woensdagavond ln ce spoedeisende vergadering akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. de uitbreiding van het gemeentehuis te gunnen aan het bouwbedrijf Slote ma. Verschillende raadsleden vonden het niet juist, dat het college van b. en w. alleen aan het bouwbedrijf Slo tema gevraagd had om voor dit werk in te schrijven. Waarom geen openbare aanbesteding, vroegen zij zich at Burgemeester P. Wisse stelde daar tegenover dat de werkgelegenheid die dit bedrijf in de gemeente biedt, een belangrijk argu ment is, terwijl de wetenschap dat Slotema vrijwel direct zou kunnen beginnen met het werk de doorslag had gegeven. „Bovendien is bij het berekenen steeds intensief overleg gepleegd met de dienst gemeentewerken Walcheren/Noord-Beveland", aldus de burgemeester. Daaruit is ook een nota van wijzigingen gevloeid. Wij achten het van groot belang, dat er tevoren in tensief overleg is met de aannemer die het werk uit zal voeren. Het gaat hier niet zonder meer om nieuwbouw, maar ook om verbouw". De raadsleden J. H. Uijl (pvda), W. C. Kouwer (ar/chu) en J. Remijnse ge meentebelangen vroegen waarom het andere bouwbedrijf in de gemeente, Van Hee uit Kamperland niet ge vraagd was in te schrijven en waarom het niet op de hoogte gesteld was van het verzoek aan Slotema. Burgemees ter Wisse zei, dat het college beide bouwbedrijven gelijkwaardig vond. maar dat de doorslag gegeven had wie dit werk zo vlug mogelijk zou kunnen doen. Om het bouwbedrijf snel te kun nen laten beginnen, hadden b. en w. een vergadering uitgeschreven. De raadsvergadering was nodig, omdat er geen openbare aanbesteding was ge weest. Het bouwbedrijf Slotema begint over veertien dagen met de verbouw en uitbreiding van het gemeentehjuis voor een bedrag van 313.000 exclusief btw. Als tijdig hout kan worden afgele verd. zal dit bedrag 6000 minder zijn. wegens een ingecalculeerde te ver wachten prijsstijging, van het hout De werkzaamheden zullen 24 weken du ren. Programma voor koninginnedag in Tholeii THOLEN - Het programma voor ko ninginnedag in Tholen luidt als volgt: Om elf uur is er een aubade door 'Con cordia' en het gereformeerd gemengd zangkoor. Dat gebeurt voor het ge meentehuis aan de Hoogstraat. Om twee uur beginnen de kinderspelen en worden de duiven opgelaten op het sportveld van Tholen. Eveneens om twee uur is er een waterpolowedstrijd in het zwembad. Om half vier brengt 'Concordia'.een bezoek aan het sport veld en om vier uur worden de kinder spelen besloten. De funderen gaan ver volgens. vergezeld van Concordia, naar hun respectievelijke scholen voor een tractatie. Om half negen 's avonds is er een kampvuur bij de brug van Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 29