Raad Kapelle praat in mei weer over regionalisatie brandweer VVD wil voorkomen dat ons land verder afglijdt naar bankroet ^eet wat lekkers van \Vei\ken-Landbouw-A/e/, fruyo drink honing Huizen op Schouwen schilderen in de traditionele kleuren „Vasthouden aan eigendom is jezelf in wielen rijden" WOENSDAG 28 APRIL 1976 PvdA-ER VANOVERBEEKE:„VOORSTEL VAN B EN W RAMMELT AAN ALLE KANTEN" meer informatie over fin ancien gevraagd AR Middelburg over CDA-program MIDDELBURG - Woensdagavond mei houdt de AR-kiesvereniging M delburg Ui de bovenzaal van het Ned lands Kotndlehuls een WJeenkon ntwerp-CDA-prov.rarn Da sprec ?rüd KAPELLE - Op aandringen van de overgrote meerderheid van de ge meenteraad hebben b. en w. van Ka pelle dinsdagavond een voorstel om mee te doen aan een gemeenschappe lijke regeling regionalisatie brand weerkring Midden-Zeeland terug ge nomen. De regionalisatie van de brandweer komt eerst in de verschil lende raadscommissies aan de orde; tijdens de raadsvergadering van 25 mei wordt de zaak opnieuw bespro ken. Vooral de PvdA-er A. C. van Over- beeke vond dat het voorstel van b en v. te weinig informatie bevatte „Het stuk rammelt aan alle kanten", meende de PvdA-er Hij kwam dan ook met tal van. vragen en kanttekeningen De heer Van Overbeeke: „We kunnen als fractie alleen akkoord gaan wan neer we duidelijk de gevolgen kunnen overzien van de beslissing om toe te treden tot de nieuwe gemeenschappe lijke regeling, wanneer wij weten welke belangen de eigen bevolking bij een dergelijke regionalisatie heeft en wan neer ons duidelijk wordt wat we nou precies moeten gaan betalen. Ant woorden op de vragen kom ik in uw voorstel niet tegen en het is voor ons dan ook wel erg moeilijk om, op grond van die geringe informatie, een ver antwoorde beslissing te nemen". De Pvda-woordvoerder somde een aantal geruchten op. die hij de laatste dagen over de regionalisatie had opge vangen. Zo wilde hij weten of het ge rucht juist was dat Middelburg zijn brandweercommandant niet wil af staan aan de gemeenschappelijke rege ling. Verder wilde raadslid Van Over beeke weten waarom de zaak maanda gavond in de Goese raadscommissie voor algemene zaken was teruggeno men. Verder wilde hij meer informatie over de totstandkoming van een hulp centrum in Goes (waarin naast de brandweer, de ambulancedienst, de rampenorganisaties en de districtsge zondheidsdienst moeten worden on dergebracht). omdat hij uit perspubli- katies had begrepen dat de ambulan cedienst op Walcheren niets voelen voor een vestiging van het centrum in Goes. Tenslotte vroeg de PvdA-er zich af waarom nou juist Kapelle voorop moest lopen in het nemen van een be slissing over de gemeenschappelijke regeling. De heer Van Overbeeke vond dat de zaak best nog een maandje kon worden uitgesteld, zodat b. en w. de kans zouden krijgen om met name de financiële kant van de zaak nog eens uit te diepen. Daarin kreeg hij steun van fractievoorzitter P. J, Balkenende van de CDA-fractie. Ook hij noemde het voorstel van b. en w. "een slag in de lucht", Tenslotte wees de WD-er R. Henke'.mans erop dat het stuk nog niet behandeld was in de verschillende 'commissies. Alleen al daarom vond hij dat de gemeenschappelijke regeling in een later stadium opnieuw in de ge meenteraad moet komen. voorgeschiedenis van de regionalisatie van de brandweer nog eens Hij wees erop dat ook de brandweercomman danten volledig akkoord gaan met de gemeenschappelijke regeling (vorige week werden de brandweercomman danten ingelicht). Volgens Kapelles burgemeester zijn alle gemeenten, die aan de gemeen schappelijke regeling willen deelnemen het er over eens dat het centrum van de regionale brandweer uiteindelijk moet worden ondergebracht in het op te richten hulpcentrum in Goes. Hij wees er, in antwoord op de vraag van de PvdA-er Van Overbeeke verder op dat de gemeente Middelburg heeft toe gezegd dat men bmnen een jaar zal zorgen voor vervanging van de huidige commandant (die volledig in dienst treedt van de gemeenschappelijke re geling). Over de kosten zei burgemees ter Van Suijlekom dat die op dit mo ment voor de Walcherse gemeenten, waar al regionaal gewerkt wordt, lig gen op 1.25 tot 1.40 per inwoner. Hij ging er van uit dat datzelfde bedrag ook voor de overige gemeenten zal gaan gelden. En tenslotte meende de heer Van Suijlekom dat de Kapelse bevolking wel degelijk baat zal hebben bij een regionale brandweer, wanneer men kijkt naar de aanwezigheid van een Kanaal door Zuid-Beveland en een tunnel in rijksweg 58. die beide op het grondgebied van Kapelle liggen Overigens ging ook burgemeester Van Suijlekom uiteindelijk akkoord met het voorstel uit de raad om de zaak terug te nemen en met name op hel gebied van de financiën nog wat meer informatie te vergaren „Meer inzicht in financiële gevolgen van toetreding tot brandweerkring nodig GOES - De Goese raadscommissie voor algemene zaken heeft zich maan dagavond niet uitgesproken over toe treding van de gemeente Goes tot de nieuwe gemeenschappelijke regeling Regionale Brandweerkring Midden- Zeeland. De verschillende commissie leden willen eerst meer inzicht in dc financiële consequenties, die met die toetreding gemoeid zijn. Commissievoorzitter burgemeester mr F G A Huber kon maandagavond nog geen cijfers verschaffen. Hij wees erop dat de financiële opzet door het zich terugtrekken van de zes Schouwse gemeenten (zij hebben gekozen voor samenwerking met de brandweer op Goeree-Overflakkee) gewijzigd is. Overigens maakte mr Huber melding van een zaak die hem 'droevig' stemde Hij had uit krantenpublicaties gecon stateerd dat de ambulancediensten van Vlissingen en Middelburg niets voelen voor aansluiting bij een regio naal hulpcentrum, dat tezijnertijd in Goes moet worden gevestigd. In dit hulpcentrum zullen ook de brandweer, de BB en andere diensten worden on dergebracht en het lag in de bedoeling dt ook de ambulancediensten zich bij het hulpcentrum zouden aansluiten Mr. Huber daarover: „Aan de ene kant moet Goes regelmatig een veer laten en zaken toegeven, terwijl je dan aan de andere kant weer leest dan anderen daarvoor niets voelen. Zo langzamer hand krijgt het toch allemaal maar een rare bijsmaak. Kennelijk moet het al tijd van één kant komen Geen uitstel Burgemeester H. G. van Suijlekom voelde er weinig voor de zaak uit te stellen. „Temeer daar ik meen dat ik op al uw vragen een antwoord kan geven. Wat zouden we in een latere raadsvergadering dan nog aan de orde moeten stellen", vroeg hij zich af. De heer Van suijlekom schetste de instructie en ontspanning te doen. V erkoping-expositie Welfare Rode Kruis afdeling Middelburg MIDDELBURG - De vrijwillige wel fare van het rode kruis, afdeling Mid delburg, hield dinsdagmiddag in het bejaardentehuis Eben Haëzer te Mid delburg, een verkoping tentoonstelling van voorwerpen en werkstukken, die in de loop van het seizoen door bejaarden, zieken en in validen, onder leiding van de welfa rewerksters zijn vervaardigd. De verkoping bevatte voor het meren deel handwerken zoals tafellakens en tafelkleden, alle voorzien van fraai borduurwerk. Ook kinderkleding, sjaals, kunstige wandversieringen en kleurige poppen waren er in ruime ma te. Verder lag er veel kleingoed zoals kleedjes, kussens, sokken, onderzet ters, eierwarmers, geschilderde kleer hangers en kraalsnoeren, uitgestald. De Middelburgse welfare van het rode kruis, die ook in Veere en Domburg werkzaam is, heeft in totaal 52 thuis wonenden die voor hen werken en be woners van een zestal bejaardentehui- VVFl WFI zen. Deze grote groep deelnemers Y MTo W E/L wordt geleid, door ongeveer 55 vrijwil- CACI A A T NIFT üge.welfarewerksters.De-omzet van dit r\L/, in tL 1 werk bedraagt ongeveer achttiendui zend gulden per jaar. Vandaag (woensdag) is er een verkoop-tentoonstellingsmiddag in het bejaardencentrum Nieuw Sanden- burgh te Veere. Verder worden er werkstukken van de werlfaredienst te koop aangeboden op de braderie die op 17 juni in Middelburg wordt gehou den en op de toeristenmarkt van 16 augustus te Domburg. De patiënten krijgen van de welfaredienst een ont spanningsavond aangeboden op 4 juni in de aula van, de scholengemeenschap aan de Elzenlaan te Middelburg en voor de vrijwilligsters aan het welfare- de WD?' voor de afdeling Middelburg, werk is er op 20 mei een kringdag met In zijn in 'De Brasserie' uitgesproken Ouderavond p-c onderwijs MELISKERKE 8 De vereniging voor Protestants Christelijk onderwijs te Meliskcrke hield de ouderavond en Jaarvergadering in het jeugdgebou v van de gereformeerde ker De voorat- ter J. Minderhoud opende deze verga dering op de gebruikelijke wijze De leerlingen klas 5 en 6 werden de kindermusical 'Vakantie "76' op. Bij de bestuursverkiezing trad de heer L Wisse af In zijn plaats werd gekozen mevrouw N. Adriaanse-Davidse In de pauze zou men een project bc-kij ken. Schoolhoofd de heer T Visser gal een jaaroverzicht- De heer Texser ein digde deze bijeenkomst met gebed Oranjebal in Dauwendaele MIDDELBURG - Op Koninginnedag wordt in het ontmoetingscentrum Dauwendaele in Middelburg een ba! gehouden onder auspiciën van de wijkvereniging Dauwendaele Dit bal begint om negen uur 's avonds. De mu ziek wordt verzorgd door Tony en de Willberries' uil Oosterhout. Intrede M. J. Koppe gereformeerde kerk te Brouwershaven BROUWERSHAVEN - De gerefor meerde kerk van Brouwershaven- Zonnemaire. die sinds 1 december 19*5 een gemeente vormen, krijgt zondag 2 mei een eigen predikant. 's-Morgens om 10 uur zal in de Bostonpleinkerk te Brouwershaven kandidaat M. J. Koppe intrede doen nadat hij in het ambt is bevestigd door ds. C. J. Tissink. gerefor meerd predikant te Dordrecht. Kandidaat Koppe is 2 oktober 1947 te Heeg (Fr) geboren Hij bezocht het chris telijk Lyceum te Utrecht en studeerde theologie te Amsterdam Gemeenteraad Wissenkerke gunt verbouw van gemeentehuis WISSEN'KKRKL - l»r gemeenteraad van Wissenkerke zal zich vanavond woensdag) uitspreken over de gun ning van de verbouw en uitbreiding van het gemeentehuis. B. en w stellen voor het werk te laten verrichten door het bouwbedrijf Slolema BV te Wis senkerke, dat op verzoek van het col lege heeft ingeschreven voor f 313.000.- exclusief btw. Dit bedrag is ongeveer 2.5 procent ho ger dan de door de Dienst Gemeente werken Walcheren Noortl-Beveland gemaakte begroting. De raadsverga dering begint om kwart over acht in hei dorpshuis BURGELIJKE STAND VLISSINGEN Geboren: Penny Stroo: Marinus C. Mange: Dennis Reijke, Rob J de Bruyn: Hendrik J. Mooibroek; Elaine J M Bruystens: Maria L Reynlerse: Marleen Goedhart; Claudius T. de Beer: Iionka S. M. Wille; Krista Haandrikman. Grietje J van Sas: Pie- ler W. Gotte: Stefan S. W van Sabben; .Juhannis P. Schout. Getrouwd M. de Pagter 19 jr en L. de Wit 19 jr: J. de Jonge 21 jr en C. H. J Bos 20 jr. P Wiggers 20 jr en S R. T Visser 21 jr. Overleden: W K Zwigtman 81 jr: D. E Willemsen-Tolken 76 jr; H. Hoogerweri 58 jr. Voetbaltoernooi Polio Vlissingen Zwaluwen Jeugdactie VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen van de Zwaluwen Jeugdactie Polio houdt zaterdag 22 mei onder het motto 'Gezonde jeugd voetbalt voor gehandi capte jeugd' een voetbaltoernooi ten behoeve van de gehandicapte jeugd in Nederland. De wedstrijden worden ge speeld op de velden aan de Irislaan en de Bskensburg te Vlissingen. Aan dit toernooi, waar de gezonde jeugd uit geheel Zeeland, voetbalt voor hun leeftijdsgenootjes, die door de één of andere reden niet actief deze sport kunnen beoefenen, nemen 59 teams, met in totaal ongeveer 900 spelers deeL In 1975 werd 4100 overgeschreven naai de landelijke actie. /ADVERTENTIE socialistisch" MIDDELBURG - Indien de komende verkiezingen (1977 tweede kamer, 1978 provinciale staten) voor de VVD zo gunstig zullen uitvallen als thans uit opiniepeilingen kan worden opge maakt, dan hoopt de VVD in het ko mende regeringsperiode een construc tieve bijdrage te leveren bij het voor komen dat het land verder afglijdt naar een bankroet. Aldus dinsdagavond de heer J. D. de Voogd uit Vlissingen. lid van provin ciale staten, in een inleiding 'Wat wil GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 16-17 en 20-21 uur: uitzending radic Nomen Nescio. HULST - St. Liduinaziekenhuis, 15.05-16.30 uur: uitzending radio Nigh tingale. MIDDELBURG - Statenzaal, 10.30- 15.30 uur: bazaar 'Loterij Vrouwelijke Handwerken'. Gemeentehuis, 16.30 uur: hoorzitting Hinderwet: Ger. Kerk Vrijgemaakt, 19,45 uur: Oranjeavond. VLISSINGEN - Bethesda St Joseph Ziekenhuis, 19 45-21.15 uur: uitzending Rawa. VEERE - 'Nieuw-Sandenburgh', 14-16 uur: tentoonstelling Welfare Rode Kruis. BIOSCOPEN. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 14 uur: Tom en Jerry Festival; 20 uur: Emma- nuelle II. 18 jr. Luxor, 20 uur: De knie van Claire, 14 jr. TENTOONSTELLINGEN. GOES - Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: Drieluik. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 14-17 en 19.30-21.30 uur: werken Dirk van Gelder. Rijksarchief, 9-12 30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Galerie Six en Six, 9-18 uur: werken kunstenaars. Galerie Contrast. 10 30-17 uur: 16e- 17e en 18e eeuwse meubelen en Bonzai. OOSTBURG - Bibliotheek, 9-17 uur: Uitleenexpositie. TERNEUZEN - Museum, 14-17 uur werken Zeeuwse Kunstenaars. Galerie derf Beaux Arts, 10.30-18 uur: werken Rob Delange. Stadhuis, 8-15 -17.15 uur: Schering en Inslag. WEMELD1NGE - Galerie Deversono- lum, 14-17 uur: olieverven Theunis van Donselaar: ZIERIKZEE - 't Lange Uus, 9-12 en 13.30-17.30 uur: werken kunstenaars. HULPCENTRA Noord- en Midden- Zeeland: Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN: Terneu- zen, teL 01150-4444. THOLEN EN SENT-PHILIPSLAND - TeL 0011. Boulevard De Ruyter donderdag enkele uren afgesloten VLISSINGEN - In verband met de herdenkingsplechtigheden rond de 300-ste sterfdag van Michiel de Ruy ter, zal de Boulevard de Ruyter mor gen donderdag van 16.30 tot 18.30 uur worden afgesloten voor doorgaand verkeer. De boulevard is vanaf de oprit bij de Coosje Buskenstraat wel op en i te rijden, maar is voor het doorgaand WD een goede indruk gemaakt door verkeer gestremd. De oprit bij het zich niet te laten verleiden tot deel- muleerde hij om vervolgens te vcrkla: ren het te betreuren dat het CDA zo moeilijk van de grond komt. Voorts gaf hij als zijn - overigens zeer per soonlijke - mening dat het mogelijk moet zijn om met het weldenkend deel van de PvdA tol een vorm van sa menwerking te komen. Door de overheidsuitgaven sterk te beperken, de lasten van de burgers en de bedrijven te verminderen en nieuwe perspectieven te scheppen voor de zelf standigen wil de VVD de werkloosheid krachtig terugdringen, aldus de heer De Voogd. Tegen de achtergrond van de hoge premiedruk zei de heer De Voogd nog dat Nederland beschikt over een goed stelsel van sociale voorzieningen, waarvan echter te veel oneigenlijk ge bruik wordt gemaakt. In de loop van zijn betoog stipte het statenlid nog aan, dat de jeugdwerkloosheid met nog 40 a 50 000 jongelui zal toenemen door het aantal schoolverlaters dat a. s. zo mer niet aan de slag zal kunnen ko- inleiding ging de heer De Voogd in op de betekenis van de komende verkie zingen. Ze zijn daarom zo belangrijk, zo stelde hij, „omdat dan zal blijken of zich inderdaad een koersverandering in de Nederlandse politiek zal voltrek ken ja of nee. Interessante vragen vond de heer De beleid van het kabinet Den Uyl ÏÏS DRS. W. VAN DEN BOS VOOR AREN CHU veel stemmen ™^taïe'oPS: VALKENISSEOVER 'GRONDPOLITIEK iepeilers voorspellen, uit welke hoek deze stemmen zullen komen, of de nieuwkomende jongelui actief voor de WD zullen willen zijn en wie tenslotte de partners van de WD zullen worden. In de achterliggende jaren heeft de Beursplein zal geheel zijn afgesloten. Jeugddienst VLISSINGEN - Zondag 2 mei wordt er een jeugddienst gehouden om 19.00 uur m de Petruskerk te Vlissingen. Voorganger in deze dienst is de heer Allewijn. Muzikale medewerking wordt verleend door het Jongerenkoor 'Fox Maris' uit Yerseke. Thema van de dienst is 'Van Pasen naar Pinksteren' aan politieke en maatschappe- ,r-DI?r» /-ut lijke polarisatie, zo stelde de heer De LKri ALH 1 IVIOET Voogd, die vervolgens inging op enkele RrTFn prnrr-ri pp belangrijke uitgangspunten van zijn DlLiljK uLKrAitLD partij. Zo merkte hij op. dat de VVD KOUDEKERKE - „Men"zou eens wat gebaseerd is op liberalisme, „dat 'losser' moeten gaan denken over ei- is geen leer, maar een begin- gendom. Als we vinden, dat er in onze sel". Een maatschappij waarin het samenleving een gezonde boerenstand recht van de sterkste geldt is geen libe- moet zijn, dient men zich wat ruimer rale maatschappij, zo vervolgde het op te stellen. Door star vasthouden statenlid zijn uiteenzetting, de WD aan eigendom rijdt men zich zelf in de gaat daarom uit van verdraagzaam heid. een gelijke plaats voor minder- wielen". Die opmerking plaatste drs. W van -m-i w j X. '-"v upincijvuig uiaaisie ars. w Feestavonden 'Flesj' SS*!,1«enBosuilG™dadinsdagavond.w. J de gecombineerde vergadering van de VLISSINGEN - Vandaag, woensdag, den. vrijwillige werklozen en ontwikke- ar° en CHU-Kiesverenigui" Valkenis- en morgen, donderdag, houdt 'Flesj'. lingshulp. de leerllngenvereniging van de rijks scholengemeenschap 'Scheldemond' te „Samengevat de WD-ers zijn wel so- Vlissingen feestavonden voor ouders, ciaal, maar niet socialistisch", zo for- leerlingen en leraren in het Schelde- kwartier. Dat gebeurt dit jaar 5e maaL Er zijn twee verschillende bij eenkomsten. Morgenavond is er voor de klassen 1 en 2 cabaret. Vele vormen van cabaret worden onder leiding van de heer R. Koppenjan door zo'n 30 leer lingen op de planken gebracht. De donderdagavond is bestemd voor de leerlingen uit de klassen 3 tot en met 6 en bevat voor de pauze de cabaret-hoogtepunten van de vorige avond. Na de pauze volgt de presentatie van middeleeuwse ballades door een groep zangers en zangeressen en muzikanten, gekleed in middeleeuwse kleding. Tot slot volgt de opvoering van het to neelstuk 'De Grap' van de Vlaamse schrijver Jos Vandeloo, dat de heer A. Bijeenkomst NCVB Souburg se. waar hij sprak over 'De grondpoli- nek en Christen Democratisch per spectief. Drs. Van den Bos heeft in 1975 deel uit gemaakt van de werkgroep van de we tenschappelijke instituten van KVP. ARP en CHU bij de samenstelling van het rapport 'Grondeigendom en grondbeheer' en het spreekt vanzelf dat hij in zijn inleiding de verschil lende aspecten uit dat boekwerkje na der toelichtte. SOUBURG - De NCVB afdeling Sou- Uitdrukkelijk keerde de heer Van den burg hield de maandelijkse bijeen- Bos zich dinsdagavond tegen grond- komst in zaal 'Rehoboth' te Souburg speculaties „Je beroep maken van onder leiding van de presidente S. handelen in grond gaat allemaal ten Leijnse-de Wolff. Op deze avond ver- koste van een ander", zo stelde hij. Hij toonde de heer Ceelen uit Haarlem van schaarde zich daarbij dan ook zonder de stichting 'Vervolgd Christendom' de moeite achter de constatering van de film 'Met liefde naar Rusland'. Deze regering, dat grondspeculatie moet stichting houdt zich bezig met de pro- worden ingedamd. Hij hield de verga- duktie en het transport van bijbels, denng verder voor, dat bij grondtran- nieuwe testamenten, gezangenboeken. sacties primair moet worden gekeken en een scale van andere christelijke li- naar de belangen van de verkoper, de Bruyne. leraar Nederlands, heeft teratuur, alsmede hulpmateriaal naai De heer Van den Bos zei verder van bewerkt. Jos Vandeloo zal met zijn gevlogigen gelovigen in communisti- mening te zijn dat er een nationale wet echtgenote de opvoering bijwonen. Na sche landen. De volgende bijeenkomst over de erfpacht met goede rebels moet afloop zal hij de spelers een gesigneerd is op 20 mei. Ds. Joosse. ziekenhuis- komen en dat er bovendien een klacht- exemplaar van het toneelstuk over- predikant uit Vlissingen zal dan een le- en beroepswet wordt ingesteld ..De handigen. zing houden. erfpacht moet in ieder "geval beter worden geregeldmerkte hij op. Het zogenaamde voorkeursrecht. zo maakte drs. Van den Bos duidelijk, is bedoeld ter snelle bestemmingsveran dering van de grond die de gemeente beoogt Hij eindigde zijn betoog met de opmerking „dat de gebruikswaarde van de PvdA een slag in de lucht is". In de discussie daarna werd opge merkt, dat de regering er naar streeft om de grond met de gebruikswaarde in handen te krijgen. De heer Van den Bos zei zich niet te kunnen voorstellen dat 'de rode raden' nu grond kunnen kopen tegen een lagere prijs. Wat be treft de koopplicht vindt hij dat daar van de voor- en nadelen nog terdege moeten worden onderzocht. Bij de behandeling van het landelijk ontwerp CDA-programma stemde de vergadering in grote meerderheid vóór twee door de heer S. J. Goverse te Koudekerke ingediende amendemen ten. Een van die amendementen is er op gericht om de invoering van een fi scaal met vrijgestelde kindertoelage een besparing van ruim 1 miljard gul den te laten opleveren, zoals al in een artikel van mr. C. A. de Kam en dr. T de Vries in het weekblad voor fiscaal recht ill maart 1976) werd uiteengezet. De heer Goverse heeft deze zaal-: al vanaf 1971 bij de betreffende instanties aangekaart, maar er nooit een zinnig antwoord op gekregen, zo maakte hij duidelijk. „En aLs het dan via de voor beur niet lukt, dan maar langs de ach terdeur. dus het CDA-programma", Achtte hij toe. „De regering zoekt naar *ien miljard. Als we dit amendement aannemen zorgen we al voor tien pro cent daarvan", pleitte de heer Goverse. Zijn tweede aangenomen amendement is bedoeld om een 'plafond' aan te brengen in de renteaftrek. mnvditp* mr- rmi Een oergezonde natuurzuivere zuiveldclicatesse Menken Landbouw melk. lekkere melk STREVEN VAN STAD EN LANDE: ff J.D. DE VOOGD VOOR VVD-AFDELINGMIDDELBURG men. „Waarom blijven vasthouden aan lapmiddelen om- de-wérkloosHeid te bestrijden?' zo stelde hij. Aan de hand van enqtiét'é-aitsragen tobridé de heer De Voogd voorts aan, dat de veronder stelling dat Nederland aan het 'ver linksen' zou zijn niet opgaat. In deze door de afdelingsvoorzitter, de heer F, W, Spaanderman geleide ver gadering werd de heer De Voogd sa men met de heren R. T. Henkemans (Wemeldinge) en H. C. van der Maas (Kats) door de afdeling op een verkies bare plaats aangewezen als kandidaat voor de tweede kamer. Op niet- verkiesbare plaatsen werden de namen ingevuld van mevrouw M. A. van den Boogert-Selhorst. mr. D. F. Vos. de heer F. W. Spaanderman en mr. ing. J. van Puil, allen te Middelburg. Als ver tegenwoordigers in het bestuur van de ondercentrale Walcheren werden geko zen de heren F. N. van Dijk, F. W. Spaanderman en mr. D. F. Vos. De heer W. F. P. Deerns begroette men als nieuwe bestuurslid van de afdeling Middelburg. 'groenen witte kozijnen in zierikzee' ZIERIKZEE - De vereniging Stad er. Land van Schouwen-Duiveland zal alle moeite doen om te bevorderen dat de bewoners van Zierikzee en ook van andere plaatsen op het eiland hun huizen schilderen in de traditionele kleuren van stad of dorp. Voor Zierik zee zou dat betekenen, dat de kozijnen in wit en oud groen moeten worden uitgevoerd. Dit kwam ter sprake tijdens de verga dering van de vereniging, dinsdaga vond in Mondragon in Zierikzee. Een klacht van een van de leden dat de ko zijnen van restaureerde panden vaak in een lelijke bruine kleur worden ge beitst. werd ondersteund door burge meester Th. H. de Meester van Zierik zee, die zoiets 'een vlag op een mod derschuit' noemde. Hij beloofde dan ok deze kwestie onmiddellijk met de we thouders te gaan bespreken om te be kijken of dit via een regeling in de bouwverordening kan worden verbe terd. Hij wees er echter op, dat het moeilijk voor de gemeente is om eisen 1e stellen, zeker wanneer het betref fende pand buiten de subsidieregeling valt. De burgemeester sprak tijdens deze vergadering nog eens zijn bezorgdheid over de huidige trend bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening om herbouwing in de zoge naamde Anton Pieckstijl tegen te hou den. „Er zijn echter weinig architecten te vinden in Nederland die in een stijl bouwen die aansluit bij de stijl van een stadje als Zierikzee. En daarom zijn we genoodzaakt om een vergelijkbare achttiende eeuwse stijl te bouwen", al dus de burgemeester van Zierikzee. die verder nog vertelde, dat op koningin nedag om kwart voor negen 'antieke lantaarns', die door het Zierikzeeese bedrijf Zeelandia aan de stad werden geschonken, op het Havenpark ont- stoken zullen worden. De vereniging Stad en Lande is 'spring levend'. Dat concluderde voorzitter J. L. Braber in zijn openingswoord, waarin hij er op wees dat de vereniging tegenwoordig steeds vaker wordt be trokken bij de gemeentelijke plannen. Hij vertelde verder, dat de vereniging voort zal gaan met het laten schilderen van oude huisnamen op Zierikzeese en andere panden op het eiland. Verder besttat er nog steeds de mogelijkheid om voor de restauratie van stoewp- hekken een kleine tegemoetkoming bij de vereniging aan te vragen. Financieel- en jaarverslag werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden me vrouw M. E. Jansen-Glas en de heren J. Drumband Harmonie 'Voorwaarts' showt nieuwe uniformen KOUDEKERKE - De drumband van de harmonie "Voorwaarts' te Koude kerke presenteert zich tijdens de acti viteiten op koninginnedag te Koude kerke in de nieuwe uniformen, 's- Morgens om negen uur zijn de leden in hun nieuwe uitrusting te zien tijdens de aubade voor het gemeentehuis en 's-avonds tijdens de taptoe. De heer De Meulder heeft de opleiding van de drumband op zich genomen. In juni 1974 nam ae harmonie "Voorwaarts' het initiatief tot de oprichting van de drumband. De vereniging bezat nog een aantal trommels en bandelieren van de 'oude' drumband. Verder werd voor 5.000,- aan nieuw materieel geïnvesteerd. Ouders van de leden van de drumband hebben de uniformen, uitgezonderd de broeken, zelf vervaar digd. Ernstige schade bij aanrijding HAAMSTEDE - Dinsdagochtend heeft de Middelburger T. van S. op de Hoge- zoom te Haamstede een verkeersonge luk veroorzaakt, waarbij twee perso nenauto's ernstig werden beschadigd. De heer Van S. kwam met zijn auto uit een uitrit en verleende geen voorrang aan de over de Hogezoom rijdende F. B- uit Arnhem. L. Braber en mr. W. P Martens herko zen. In het bestuur werden verder ge- koen de heren J. A. A. Kransen van de Putte uit Serooskerke en de heer P. Jonker uit Zienkzee. De heer J. Be- rman bedankte wegens drukke werk zaamheden voor zijn bestuursiidmaatr schap. Na de pauze hield jhr. mr M. W. C. de Jonge een lezing over 'Het beleg van Zienkzee 1575-1576'. Zierikzee zal dit jaar met allerlei feeste lijkheden gaan herdenken dat dit beleg 400 jaar gelden negen maanden lang door de bevolking werd doorstaan. De heer De Jonge betoogde dat dit beleg, waaraan de historici nog betrekklelijk weinig aandacht hebben besteed, uit eindelijk de stool heeft gegeven tot de val van Spanje. VEILING GOES-KRABBENDIJKE 27 apriL Op monster conférence II 65-70 162. 60-65 162. 55-60 146, 50-55 117. 45-50 84. grof 111-121. BJn 86;gewone veiling: tndus- trteappek 20,40: golden delicious I: 8O-Ö0 61-72, 75-80 61-67, 70-75 55-64, 70-80 58-69, 65-70 48-56. 60-65 38-41, II: 80-90 58-61. 75-80 51-58, 70-75 51-56, 70-80 54-50, 65-70 38-45, 60-65 34-38, 55-60 23; wlnslon I: 80-85 88-96, 75-80 92-111, 70-75 87-104, 65-70 72-86, 60-65 54-61, 55-60 28-35, II: 80-85 70. 75-80 67-102, 70-75 63-94, 65-70 57-83, 60-65 46-73, 55-60 23-49: goudrenet I: 85-95 88, 75-85 107. 65-75 101, 60-65 46: conference II: 70-75 153, 65-70 161-165, 60-65 162-165, 55-60 141-155,C50-55 115-121. grof 129, fijn 100: aardbeien per doos I 154, II 98; bloemkool: 3 per krat87. 4 76. 5 82. 6 67, 7 39, 8 20. Totale aanvoer hard fruit 25.500 colli. VEEMARKT LEIDEN LEIDEN, 27 april - Aanvoer: totaal 4971. slachtrundeen 250, gebruiksvee 752, graskalveren 32. nuchtere kalve ren 3075, ponnies 21. varkens 33, big gen 275, schapen en lammeren 424, bokken en geiten 109. Prijzen: (in gul dens) stieren le kwal. 7,10-7,55, 2e kwal. 6.60-6.90. vaarzen le kwal. 7,20- 7,60, 2e kwal. 6,40-6,95, koeien le kwal. 6,80-7,45, 2e kwal. 5.95-6.45. 3e kwal. 5.40-5.75, worstkoeien 4,90-5,60, nuch tere slachtkalveren 1,25-2,00. melk- en kalfkoelen 1575-2425. vare koeien 925- 2300. graskalveren 475-1125. roodbonte nuchtere kalveren voor fok en mesterij 250-400, zwartbonte 135-310, lopers 160-180, biggen 125-135. schapen 175- 240, schapen met 1 lam 275-375, scha pen met 2 lammeren 400-450. lamme ren 210-320, zuiglammeren 175-225, ponnies 315-375. drachtige zeugen 650-825. geiten 20-80. Overzicht: (resp. aanvoer, handel en prijzen) slachtrun- deren ruim. vlot, als maandag, kalf- en melkkoeien ruim. matig, prijshoudend, vare koeien ruim. rustig, iets lager, graskalveren ruim, goed. iets hoger, nuchtere kalveren ruim. rustig, iets la ger, paarden ruim, rustig, prijshou dend. lopers en biggen normaal, stug, iets lager, schapen en lammeren ruim, redelijk, prijshoudend, geiten ruim, goed, prijshoudend. VISMIJN COUJNSPLAAT 27 april: exportgamaJen 2844 kg 302-366. pelierijgamafen 192 kg 331-397. schar 405 kg, bot 1085 kg. kabeljauw 96 kg. herder 44 kg, wijting 64 kg, schol 1254 kg. tong S98 kg. pa ling 3 kg. gnet 122 kg. zeebaars !2 kg. tarbot 4 kg, ongesorteerde vis 14 kg. AARDAPPELTERMUNMARKT 27 april: consumptieaardappelen. Bintje kiel 50 mm opwaarts. Apr.:, laten 27. mei 152; bieden apnl 26. slot apnl 27, mei 251. Stem ming rr.ei: kaim. apnl prijshoudend. Open staande posities: 274..Dagomzet apni 580. Consumptieaardappelen. Bintje kiel 40 mm opwaarts. Later.: nov. 22.50. april 25. mei 146: bieden: nov. 22.30. apr:! 24.70. mei 345.50: SlOC nov. 23.50. april 24.90. mei 149. Stemming: nov. nauwelijks prijshoudend, mei flauw, april pnjshotidend. Openstaande posities 27,'4 mei 360.26/4 372 Dagomzet mei 198. no7. 34. april 672. FRUITVEILING BARENDRECHT Golden DeL 8O-op 46-66. 57580 54-78, 70-75' 41-72. 6570 39-62. 60-65 21-43. 5560 21-32, Goudrenette I 80-op 120-121. 7580 114-118. 70-75 92-71. II 80-op 7598. 7580 84-93. 70-75 83-96. 6570 64-81. 6065 48; Winston 80-op i 20-119. 7580 103-120. 70-75 104-119, 63-70 63-93, 60-65 33-60. 5560 21-31. Conference 70-75 135-155. 6570 144-159. 6565 148-159. VEILING BARENDRECHT 27 april: witlof AH 220-330. BR 200-260. bloemkool kas 6 190-260. 8 170-230, 20 120-170, 12 90-130. andijvie 68-109. böspeen 180-230, Clün.k«ol 170-380, kroten 118-136. peterselie 13-32. postelein 120-170; prei 61-79, rabarber 43-74. selderij 7-27, szüjbo- r.en 1520-580. n 470-500. spinazie 33-70, uien 41-120, Bintje Ufc-121. koolrapen 34-3&. au bergine 350-380.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5