Gemeenteraad Brouwershaven stelt beslissing opheffen kleuterschool Zonnemaire uit Balletuitvoering in Zierikzee van Schouwen-Duivelandse kinderen ^eet wat lekkers van Huizen op Schouwen schilderen in de traditionele kleuren I Loensdag 28 APRIL 1976 MISSEL SCHOUWEN GEEN ONHERSTELBAREBESLISSING OP DIT MOMENT Plattelandsvrouwen Oud-Vossemeer hielden voorjaarsvergadering i ADVERTENTIE I BROUWERSHAVEN - De gemeente raad van Brouwershaven heeft maan dagavond besloten nog geen besissing te nemen over het ^opheffen van de kleuterschool in Zonnemaire. De raad neemt liever het risico, dat de ge meente zelf het salaris van het hoofd van de kleuterschool moet betalen dan om 'n onherstelbare beslissing op dit moment te nemen. De zaak kwam aan de orde naar aanleiding van vragen van PCG-fractieleider J. A, van der Bijl. Hij verwonderde zich er over, dat de kleuterschool niet op dc agenda stond. Burgemeester A. P. Schouwenaar vertelde waarom hel college dat nog even wilde opschor ten. De oudercommissie van de school uit Zonnemaire heeft een brief met excu- sus gestuurd aan wethouder van on derwijs P van Ast en aan de rest van het college over de in een vorige raads vergadering per brief geuite beschuldi gingen. Dat had tot gevolg, dat het ge sprek tussen het college en de ouder commissie weer op gang kwam Samen werd het aantal leerlingen berekend, dat de eerst komende jaren verwacht kan worden Dat aantal kwam uit op 20 of meer, dus boven het vereiste mini mum van 20. Verder heeft het gemeentebestuur ka merleden kunnen interesseren voor de verdediging van de zaak. Ook werd er een bespreking gehouden tussen ver tegenwoordigers van het VOO, de ou dercommissie en het actiecomité onder leiding van wethouder Van Ast en dit alles heeft weer geleid tot een besluit van college om een audiëntie met de minister van onderwijs'aan te vragen. De minister van onderwijs heeft echter meegedeeld, daar voorlopig geen tijd voor te hebben. En dat noemde de heer Schouwenaar een teleurstellende zaak. Hij zei er begrip voor te hebben, dat de minister een overladen agenda heeft. „Maar", zei hij. „we interpreteren dit toch als een afwijzing. We betreuren het dan ook dat de minister in zo'n ur gente zaak, die ook in veel gemeenten in Zeeland en in andere plattelandsge bieden in ons land speelt, geen tijd heeft. Het is een beleidszaak geworden waarvoor de minister persoonlijk ver antwoordelijk is en waarover hij te zij ner tijd wijzigingen aan de kamer zou moeten voorstellen. We betreuren dit nu in hoge mate. omdat hij zegt bij zondere aandacht te hebben voor wat er aan de basis gebeurt. Nu heeft hij geen tijd of geen bereidheid om naai die basis te luisteren". Intrede M. J.Koppe gereformeerde kerk te Brouwershaven BROUWERSHAVEN - De gerefor meerde kerk van Brouwershaven- Zonnemaire, die sinds 1 december 1975 een gemeente vormen, krijgt zondag 2 mei een eigen predikant. 's-Morgens om 10 uur zal in de Bostonpleinkerk te Brouwershaven kandidaat M. J. Koppe intrede doen nadat hij in het ambt is bevestigd door ds. C. J. Tissink, gerefor meerd predikant te Dordrecht. Kandidaat Koppe is 2 oktober 1947 te Hceg(Fr) geboren. Hij bezochthet chris telijk Lyceum te Utrecht en studeerde theologie te Amsterdam. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 16-17 en 20-21 uur: uitzending radic Nomen Nescio. HULST - St. Liduinaziekenhuis, 15.05-16.30 uur: uitzending radio Nigh tingale. MIDDELBURG - Statenzaal, 10.30- 15.30 uur: bazaar 'Loterij Vrouwelijke Handwerken'. Gemeentehuis, 16.30 uur: hoorzitting Hinderwet; Ger. Kerk Vrijgemaakt, 19,45 uur: Oranjeavond. VLISSBMGEN - Bethesda St. Joseph Ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. VEERE - 'Nicuw-Sandenburgh', 14-16 uur: tentoonstelling Welfare Rode Kruis BIOSCOPEN. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14 uur: lom en Jerry Festival: 20 uur: Emma- Geile II, 18 jr. littor, 20 uur: De knie van Claire. 14 jr. TENTOONSTELLINGEN. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: Drieluik. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 14-17 en 19.30-21.30 uur werken Dirk van Gelder. Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Galerie Six en Six, 9-18 uur: werken kunstenaars. Galerie Contrast, 10.30-17 uur: 16e- 17e en 18e eeuwse meubelen en Bonzai. OOSTBURG - Bibliotheek, 9-17 uur: Uitleenexpositie. TERNEUZEN - Museum, 14-17 uur: werken Zeeuwse Kunstenaars. Galerie de? Beaux Arts, 10.30-18 uur: werken Rob Delange. Stadhuis, 8-15 -17.15 uur: Schering en Inslag. WEMELDINGE - Galerie Deversorio- lum, 14-17 uur: olieverven Theunis van Donselaar; ZIER1KZEE - 't Lange Uus, 9-12 en 13.30-17.30 uur; werken kunstenaars. HULPCENTRA Noord- en Midden- Zeeland; Goes, teL 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN: Terneu- zen, teL 01150-4444. THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND - TeL 0011. De heer Van der Bijl vroeg zich al, oi. wanneer de gemeente de school zelf fi nanciert. die dan voor 1976 automa tisch met twintig leerlingen voor rijks bijdrage in aanmerking komt. of dan hel stichtingsgetal van 30 nodig zal zijn. Zover zal het echter niet komen, meende voorzitter Schouwenaar. om dat in dat geval gedeputeerde staten verplicht zijn in te grijpen. Het is een vorm van onbehoorlijk bestuur, als de gemeente Brouwershaven de wet niel nakomt. Eigenlijk had de gemeente het besluit tot opheffing al voor 1 februari moeten nemen, omdat de school de laatste drie laar onder het minimum leerlingen aantal van 20 is gebleven. Gedepu teerde staten van Zeeland hebben ech ter nog niet ingegrepen, omdat zij be grip hebben voor de situatie, die straks Ernstige schade bij aanrijding HAAMSTEDE - Dinsdagochtend heeft de Middelburger T. van S. op de Hoge- zoom te Haamstede een verkeersonge luk veroorzaakt, waarbij twee perso nenauto's ernstig werden beschadigd. De heer Van S. kwam met zijn auto uit een uitrit en verleende geen voorrang aan de over de Hogezoom rijdende F B. uit Arnhem. Burgemeester opent dorphuis Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - Zaterdag wordt he t Oud-Vosscmeersc dorpshuis, dat be gin dit jaar onofficieel in gebruik werd genomen, officieel geopend. Dc ope ningshandeling wordt door burgemees ter J.E. van Boeyen vcrrichtronddeklok van half drie. Om twee uur is dc ont vangst voor genodigden, wanneer ook deOud-Vossemeerse muziekvereniging met een muzikale rondgang door de ge meente de aandacht op dit gebeuren zal vestigen. Na de officiële opening is er een receptie, waarbij de mogelijkheid wordt geboden het dorpshuis te bezichtigen De gehele verdere dag zal in het teken van de ope ning staan, 's-Avonds om half zeven wordt aandacht aan de jeugd besteed meteenspeciaalprogramma. waarin een goochelaar zal optreden."Oiri acht uur begint één programma voor dë Ouderen. De meer dan een eeuw oude Oud- Vossemeerse toneelvereniging 'Rederij kerskamer Eendracht' zal een éënakter van Jan Blaaservoorhet voetlicht bren gen, geti teld 'Gevechtmetdrie vrouwen'. Rond negen uur volgt een optreden van de Oud-Vossemeerse muziekvereniging, datéén uurzalduren. Totslotisereen bal met het orkest van 'Dora en The Hearth's'. Ouwerkerk krijgt weerluidklok OUWERKERK - Ouwerkerk zal bin nenkort weer beschikken over een luidklok na de nodige opknapbeurt Deze zal worden aangebracht in de hervormde kerk. Op de zolder van het verenigingsgebouw te Ouwerkerk werd onlangs het klokje gevonden dat vroe ger waarschijnlijk de functie had van bruidsklokje en was bevestigd in de oude kerk. Daarna hing het in een klokkestoeltje dat aan de Ring stond, tegenover het café. De gemeenteraad stelde een krediet van 685,- beschik baar, voor het aanbrengen van een smeedijzeren dubbele konsole met lui- das en trekarm, trekketting, hand greep en nieuwe klepel. Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland sprak in Bruinisse met verenigingen BRUINISSE - Op uitnodiging van liet gemeentebestuur kwamen de verte genwoordigers van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland naar Bruinisse om te praten over jeugdwerk met de plaatselijke clubs en verenigingen. De gemeente had daarvoor alle organisa ties die zich op dat terrein bewegen uitgenodigd. Eén van de problemen die naar voren kwamen was het gebrek aan belang stelling bij de jeugd voor vele activitei ten. Op opmerkingen dat 'er al zoveel te doen is in Bruinisse' betoogden dat de medewerkers van de stichting de jeugd ook moet gevormd worden, en ze bewust moet worden van de samenle ving'. De medewerkers argumenteer den dat het jeugd- en jongerenwerk daarom een vak is geworden. Het gesprek volgde na vertoning van de film 'Tegenspel', een documentaire over het club- en buurthuiswerk met name in. de grote steden. De voorzitter van de Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland stelde vooraf enkele be stuursleden voor en de jeugdwerker voor Schouwen-Duiveland De Groot. De stichting zet zich in om de geeste lijke. lichamelijke, maatschappelijke en culturele ontplooiing van de jeugd op Schouwen-Duiveland te bevorde ren. Volgens het jaarverslag is de heer De Groot in de afgelopen anderhall jaar negen dagen in Bruinisse werk zaam geweest. De bijeenkomst werd bijgewoond door het college van b. en w. van Bruinisse en enkele raadsleden ook in andere Zeeuwse gemeenten zal gaan spelen. Een treurige zaak vond de heer Van der Bijl. die zich tenslotte af vroeg. wat er zal gebeuren, wanneer voldoende integratie van het kleuter en basisonderwijs een feit zal worden. Renovatie Zonnemaire kwam tijdens de raads vergadering maandagavond opnieuw ter sprake toen de heer C. J. de Mun- nik. PvdA-fractievoorzilter, zich af vroeg of er ook iets gedaan kan wor- Verkeerskwis Veilig Verkeer SINT-ANNALAND - In het Dorpshuis te Sint-Annaland werd dezer dagen een veilig verkeersqui2 1976 gehouden. Onder de tachtig belangstellenden be vonden zich de zeventien geslaagden van de deze winter gehouden codecur sus. met als leider de heer J. W. van Popering. voorzitter afdeling Sint- Annaland voor veilig verkeer. Verder verleende medewerking de heer Harm- sen van Vliet van de Filmdienst Veilig Verkeer Nederiand. Hij vertoonde een film over het hedendaagse verkeer over de gehele wereld en tevens over het vijfhonderdjarig bestaan van Sint- Annaland. Aan de verkeersquiz namen deel de firma W Heijboer, de firma Johs-Moerland BV. de firma J. van 't Hof en de firma Johs. van Vossen. De firma J. van 't Hof werd eerste en komt definitief in bezit van de wisselbeker, daar deze firma voor de derde maal winnaar werd. Nummer twee was de firma Johs, Moerland BV, nummer drie de firma Jobs, van Vossen en nummer vier de firma W. Heijboer. Na de uitslag werd de winnaar uit de zaal bekend gemaakt. Winnaar werd mevrouw Guiljam-van Dijke. die een pechlamp rijker werd. Na de quiz wer den de diploma's uitgereikt aan de ge slaagden van de codecursus, zeventien cursisten, waarvan er acht met lof zijn geslaagd. Hierna werd nog een filmpje vertoond over het onderhoud van de motor, waarna de voorzitter om onge veer half twaalf allen dankte. den aan de verfraaiing van Zonne maire nu Dreischur en Noord gouwe al tot beschermde stadsgezichten beho ren. In dat verband stelde hij lu-( col lege voor. ook in Zonnemaire pandjes aan te kopen en te renoveren. Een goed idee. vond voorzitter Schou wenaar. dat in de eerstvolgende verga dering van de commissie dorpsstreek- en stadsvernieuwing aan de orde zai komen. Hij wees op het succes, dat de gemeente heeft met de al gerenoveerde pandjes en herinnerde eraan, dal hu ook in zijn nieuwjaarstoespraak al heeft gezegd, dat de gemeente meer op de renovatie dan op de 'nieuwbouw- toer' wil gaan ..Het is echter geen een voudige zaak om subsdie te krijgen", zei hij. ..de weg naar de aanlokkelijke regelingen is erg moeizaam Nogal uitvoerig behandelde raad twee beroepsschriflen. Beide beroepsschrif ten gingen over de weigering van een bouwvergunning voor bergruimtes De bouwplannen daarvoor stroken niet met de voorschriften uit de bestem mingsplannen en de bouwverordening In beide gevallen besloot de raad de beroepsschriflen ongegrond te verkla ren op voorwaarde, dat de gemeente nog eens met de betrokkenen over een andere oplossing gaat praten. De raad heeft maandag ook een stap gezet naar de totstandkoming van een nieuw scholencomplex voor kleuter-, openbaar- en bijzonder basisonderwijs in Brouwershaven. Voor dat doel zou grond met opstallen aangekocht worden aan hel Kerkpad Nu is nog enkele grondverkopen in het bestemmingspla-Delingswijk besloot de raad ook tot het instellen van par keerverboden in de Poortwijkstraat en in 'n gedeelte van de haven zuidzijde. De voorzitter zegde wel toe. na een vraag van de heer De Munnik. om voor de bewoners een andere parkeeroplos- sing te zoeken. Tenslotte besloot de raad in principe uitspraak te doen over de opruiming van mede-eigendommen en erfpachten met zeer lage canons in 't kadaster Bij de vaststelling van de vijfde wijziging van de gemeentebegro ting wees de heer J. Klaase (pcgi op zijn bezwaren tegen sloping van het pand Molenweg 1 in Dreischor. Daarop zal hij echter terugkomen als het r de v orket EERSTE KEER VOOR HET VOETLICHT SCHARENDIJKE - Zesenzeventig kinderen in de leeftijd van vier tot dertien jaar zullen zaterdagmiddag 15 mei in het verenigingsgebouw 't Vrije in Zierikzee laten zien wat zij hebben gelierd van de grondbegin selen van de balletkunst. Het is de eerste keer dat de leerlingen van mevrouw W. M. Kramer-de Groot uit Scharendijke voor het voetlicht komen. Ongeveer een jaar geleden begon ze met het geven van ballet lessen in Bruinisse en Scharendij ke. Noordgouwe volgde na de zo mervakantie en onder degenen, die haar lessen bezoeken zijn kinderen van het hele eiland. Behalve uit Zierikzee, dat de balletschool aan de Zeeuwse Muziekschool heeft. Voor de 36-jarige mevrouw Kramer, moeder van drie kinderen, bete kende het geven van de balletlessen het opnieuw herleven van een oude droom. Al als kind was ze dol op ballet en zij ging dan ook al vanaf haar derde jaar op balletles in Rol terdam. Toen ze ouder werd bezocht ze keer keer in de week de school van Corrie Hartong en in plaats van de mulo te volgen zou ze veel liever zijn gaan dansen. Haar ouders wa ren het daar niet mee eens. Wilde ze wat bereiken, dan zou ze toch zeker ook moeten zorgen haar mulo- en middenstandsdiploma op zak te hebben, vonden ze. Mevrouw Kra mer. toen nog Willy de Groot wilde echter met alle geweld naar de bal letafdeling van het Haagse conser vatorium. Haar ouders gingen daarom eens praten met de direc teur en het resultaat was dat de bal letafdeling werd gecombineerd met een mulo-opleiding, Willy werd de eerste leerlinge en nog steeds bew aard ze trouw haar leerlmgebokeje. waarop het vak: dankskunst als hoofdvak vermeld staat In 1959 had ze die danskunst zover 'onder de knie' dat ze zelf les kon gaan geven. Haar ouders, die een ballroomdans- school hadden, waren alvast begon nen met een balletafdeiing. Hun dochter nam het over en leerde zo 350 leerlingen in Rotterdam de ge heimen van haar vak. In die tijd werden grote uitvoerin gen gegeven, waarvoor ze zelf. even als nu, de choreografie verzorgde. Aan dat alles kwam een einde, toen de heer De Groot zijn dansschool om gezondheidsredenen moest ver kopen en in Scharendijke een groot café-pension begon. Willy ging les geven aan de Zeeuwse muziek school in zZierikzee. Ze was inmid dels getrouwd en moeder van drie kinderen Ziekte van een van de kinderen was de oorzaak, dat ze er mee moest stoppen en het huishou den werd ook wel wat te zwaar Toen de jongste een jaar of vijf was beslot ze het verenigingsleven van Scharendijke te verrijken met een cursus ballet. In Bruinisse kregen ze daar de lucht van en iedereen werd zo enthousiast (inclusief de ge meente besturen) dat in beide plaatsen kon worden begonnen. Ook in Noordgouwe voelden de ou ders er wel voor en zo begon ook daar de cursus. Intussen zijn er zes Het balletklasje voor de kleuters in Scharendijke in actie. groepen, genoeg om een uitvoering te geven, vond mevrouw Kramer, die daarbij geweldig werd gesteund door enthousiaste ouders. Die zijn ook al weken bezig om kostuumpjes in elaar te zetten en mevrouw Kra mer zelf besteedt samen met haar moeder elk vrij minuutje aan de aankleding van haar pupillen. „Ik wilde eens wat van me laten horen", vertelt mevrouw Kramer, „en eens laten zien hoe ik werk. Daarom be gin ik de uitvoering met een les."' Serieus Dat lesgeven gaat overigens erg se rieus. Natuurlijk is voor de aller kleinsten het plezierelement het be langrijkste, maar toch leren ze al spelenderwijs de eerste beginselen met de daarbij horende officiële termen. Mevrouw Kramer stelt la chend vast, dat het moeilijk is om de kleinsten alles perfect te laten doen. Toch vindt ze juist die kleu tertjes leuk om mee te werken, al kost het moeite er wat in te krijgen, terwijl de ouderen door hun beter begrip weer voldoening geven met. goede prestaties. Dat gebert dan al lemaal op de bekende balletmuziek, terwijl wijverpleegster zuster Kunst voor de pianobegeleiding van de proefles heeft gezorgd. „Gelukkig heb ik hulp genoeg zegt mevrouw Kramer dan ook. „Ik moet er niet aan denken dat ik alies alleen had moeten doen. Wanneer je alleen al die vele kostuums ziet hangen bij me opzolder." xi enken-Land bou V fruvo drink 7* honing Een oergezonde riodiek aftre- remene stem- iture van me nden. die we- ii gaf om haar bestuursfunctie drage. werd voorzien in de persoon n mevrouw Boot-Holleman. Me- juw VanGorscl-don Ouden werd met i gedicht door de leden bedankt or hel vele werk dat ze voor de plat- andsvrouwen had verricht. vrouw Van TilbUR-Gunst bood haai i afscheidscadeau aan. Na de pauze rel de avond in handen gegeven van iviouw De Kup-Bos. die een praatje •ld over vele actuele onderwerpen, arna ze de dames diverse vragen lden. Aan het slot van de avond od de presidente haar een bloemetje a waarna ze met een dankwoord de Menken Landbouw melk. lekkere melk. STREVEN VAN STAD EN LANDE: 'Eendrachtrijders' OUD-VOSSEMEER - De Oudvosse- meerse rijwiel- en toerclub 'De Een drachtrijders" hield op een parkoers rond de boomgaart van de heer Abr. Hommel aan de Hiksendijk de eerste wedstrijd van het seizoen Men moest naar dit parkoers uitwijken, omdat de Vogelzandsedijk waar men normaal gebruik van maakt van zijn laatste as- faltlaag was voorzien waardoor er veel los grint op de weg lag. Hel aantal deelnemers was er echter niet mindei om, want men kon 96 inschrijvingen voor de drie categorieën samen boe ken. De uitslagen waren als volgt: A-categorie: 1 J. Woestenberg, Sint- Willebrord; 2 J. Diker. Roosendaal; 3 A. van Hooijdonk. Sint-Willibrord; 4 F. van Heyboer. Kamthout; 5 J. Koe- voets. Sint-Willibrord; B-categorie: 1 A. van Gils. Wuustwezel 'Belgiëi. 2 M. Marien. Wouw: 3 N Valkenburg. Be-, rgen op Zoom: 4 W Nieuwkerk. Wil lemstad: 5 W Matijsen. Wouw; 1 C-categorie: 1 J. Zuidhoek. Roosen daal; 2 J. van Steen. Roosendaal; 3 B. Boden. Roosendaal; 4 C. Schol. Tho- len: 5 A. van Steen, Roosendaal. ff 'GROENEN W ITTE KOZIJNEN IN ZIERIKZEE' ZIERIKZEE - De vereniging Stad en Land van Schouwen-Duiveland zal j alle moeite doen om te bevorderen dat de bewoners van Zierikzee en ook van andere plaatsen op het eiland hun huizen schilderen in de traditionele kleuren van stad of dorp. Voor Zierik zee zou dat betekenen, dat de kozijnen in wit en oud groen moeten worden uitgevoerd. Dit kwam ter sprake tijdens de verga dering van de vereniging, dinsdaga vond in Mondragon in Zierikzee. Een klacht van een van de leden dat de ko zijnen van restaureerde panden vaak in een lelijke bruine kleur worden ge beitst. werd ondersteund door burge meester Th. H. de Meester van Zierik zee. die zoiets 'een vlag op een mod derschuit' noemde. Hij beloofde dan ok deze kwestie onmiddellijk met de we thouders te gaan bespreken om te be kijken of dit via een regeling in de bouwverordening kan worden verbe terd. Hij wees er echter op. dat het moeilijk voor de gemeente is om eisen te stellen, zeker wanneer het betref fende pand buiten de subsidieregeling valt. De burgemeester sprak tijdens deze vergadering nog eens zijn bezorgdheid over de huidige trend bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening om herbouwing in de zoge naamde Anton Pieckstijl tegen te hou den. „Er zijn echter weinig architecten te vinden in Nederland die in een stijl bouwen die aansluit bij de stijl van een stadje als Zierikzee. En daarom zijn we genoodzaakt om een vergelijkbare achttiende eeuwse stijl te bouwen", al dus de burgemeester van Zierikzee. die verder nog vertelde, dat op koningin nedag om kwart voor negen 'antieke lantaarns', die door het Zierikzeeese bedrijf Zeelandia aan de stad werden geschonken, op het Havenpark ont stoken zullen worden. De vereniging Stad en Lande is 'spring levend". Dat. concluderüe voorzitter J. L- Braber in zijn openingswoord, waarin hij er op wees dat de vereniging tegenwoordig steeds vaker wordt'be trokken bij de gemeentelijke plannen. Hij vertelde verder, dat de vereniging voort zal gaan met het laten schilderen van oude huisnamen op Zierikzeese en andere panden op het eiland. Verder besttat er nog steeds de mogelijkheid om voor de restauratie van stoewp- hekken een kleine tegemoetkoming bij de vereniging aan te vragen. Financieel- en jaarverslag werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden me vrouw M. E. Jansen-Glas en de heren J. Bijeenkomst NCVB Bruinisse BRUINISSE - De NCVB kwam Ln het hervormde verenigingsgebouw bijeen voor de maandelijkse vergadering. De azvond werd geopend met het zingen van pslam 138 vers 2. waama de presi dente, mevrouw v. a. Spek- de WaaL voorging in gebed. De schriftlezing was uit Joh. 20: "Verschijning aan Thomas' De meditatie verzorgde de persidente "Twijfel of vertwijfeling'. Spreker was de heer De Jonge uit Zierikzee. die een lezing hield over het onderwerp 'Ze kerheid van het geloof. Na de pauze werden nog enkele vragen gesteld. Met het zinfen ban pslam 119 vers 53 en dankgebed door de heer De Jong werd deze avond geëindigd. Afscheid juf Zwart-De Weerdt te Bruinisse BRUINISSE - Het bestuur van de kleuterschool te Bruinisse heeft eervol ontslag verleend aan de kleuterleid ster. mevrouw Zwart-de Weerdt. dit met ingang van 21 april 1976. Juffrouw De Weerdt is genoemd als kleuterleid ster aan de openbare kleuterschool 'Het Mierenest' in Zierikzee. De Bruse kleuters en hun ouders zullen op dins dagmiddag 4 mei afscheid van hun "juf kunnen r.emen. Haar kleuterklasje zai worden overgenomen door mevrouw Van Oeveren-Gast en dat met ingang van 26 april tot het eind van hel schooljaar. L. Braber en mr. W. P. Martens herko zen. In het bestuur werden verder rc- koen de heren J. A. A. Fransen van de Putte uit Serooskerke en dc heer I' Jonker uit Zierikzee. De heer J. Be- rman bedankte wegens drukke werk zaamheden voor zijn bestuurslidmaat schap. Na de pauze hield jhr. mr. M. W. C. de Jonge een lezing over 'Het beleg van Zierikzee 1575-1576'. Zierikzee zal dit jaar met allerlei feeste lijkheden gaan herdenken dat dit beleg 400 jaar gelden negen maanden lang door de bevolking werd doorstaan. Dc heer De Jonge betoogde aal dit beleg, waaraan de historici nog betrekklelljk weinig aandacht hebben besteed, uit eindelijk de stoot heelt gegeven tot de val van Spanje. VEILING GOES-KRABBENDIJKE 27 april. Op monster conference II: 6570 162. 60-65 162. 55-60 146. 50-55 117. 45-50 34. grof 111-121. fijn 35:gewone veiling, tndu.v trteappels 20.40: golden delicious I: 80-90 61-72. 7580 61-67. 70-75 55-64, 70-80 58-69. 6570 43-56. 60-65 38-41.1L 80-90 58-61, 7580 51-58. 70-75 51-56. 70-80 54-56. 6570 38-45. 60-65 34-38, 5560 23: Winston I: 80-85 88-96. 7580 92-111. 70-75 87-104. 8570 72-86. 60-65 54-61, 5560 28-35, IL 30-85 70, 7580 67-102, 70-75 63-94, 6570 57-83, 60-65 46-73, 5560 23-49; goudrenet I: 35S5 88. 75-35 1 07, 6575 101. 60-65 46: conference H: 70-75 153. 6570 161-165, 60-65 162-165, 5560 141-155.C50-55 115-121grof 129, fijn 100; aardbeien per doos I 154. II 93: bloemkool: 3 per kral87, 4 7G. 5 82. 6 67, 7 39. 8 20. Totale aanvoer hard fruit 25.500 coUi. VEEMARKT LEIDEN LEIDEN, 27 april - Aanvoer totaal 4971. slachtrundeen 250, gebruiksvee 752, graskalveren 32, nuchtere kalve ren 3075, ponnies 21. varkens 33. big gen 275. schapen en lammeren 424. bokken en geiten 109. Prijzen: 'in gul dens! stieren le kwal. 7.10-7.55. 2e kwal. 6.60-6.90. vaarzen le kwal. 7.20- 7.60. 2e kwal 6,40-6,95. koeien le kwal. 6.80-7.45, 2e kwal- 5,93-6.45, 3e kwal. 5.40-5.75. worstkoeien 4.90-5,60. nuch tere slachtkaiveren 1.25-2.00. melk- en kalfkoeien 1575-2425. vare koeien 923- 2300. graskalveren 475-1125. roodbonte nuchtere kalveren voor fok en mesterij 250-400. zwartbonte 135-310, lopers 160-180. biggen 125-135. schapen 175- 240, schapen met 1 lam 275-375. scha pen met 2 lammeren 400-450, lamme ren 210-320, zuiglammeren 175-225, ponnies 315-375, drachtige zeugen 650-825, geiten 20-80. Overzicht: (resp. aanvoer, handel en prijzen) slachtrun- deren ruim, vlot, als maandag, kalf- en melkkoeien ruim, matig, prijshoudend, vare koeien ruim, rustig, iets lager, graskalveren ruim, goed. iets hoger, nuchtere kalveren ruim. rustig, iets la ger. paarden ruim. rustig, prijshou dend. lopers en biggen normaal, stug. iets lager, schapen en lammeren ruim. redelijk, prijshoudend, geiten ruim. goed. prijshoudend- VISMUN CO LUNS PLAAT 27 april: exportgamaten 2544 kg 302-366. pellenjgamalen 192 kg 331-3&7. schar 405 kg. bot 1085 kg. kabeljauw SS kg. herder 44 kg. wijting 64 kg. schol 1254 kg, tocg 598 kg. pa ling 3 kg. gnet 122 kg. zeebaars 12 kg. tarbot 4 kg. ongesorteerde vis 14 kg. AARDAPPELTERMUNMARKT 27 april: consumptieaardappelen. Bintje klei 50 mm opwaarts. ApriL laten 27. mei 152; bieden april 26: slot april 27. mei 151. Stem ming mei: kalm, april: prijshoudend. Open staande posiües: 27/4:.Dagomze: ap.nl 530. Consumptieaardappelen. Bintje klei 40 mm opwaarts. Laten: nov. 22,50, april 25. mei 146: bieden: nov. 22.30. april 24.70. mei 145.50; slot nov. 23.50, apnl 24.90. mei 149. Stemming: nov. nauwelijks pnjshoudena. mei flaüw, april prijshoudend. Openstaande posities 27/4 mei 360.26/4 mei 372. Dagomzet mei 198, nov. 34, apnl 672. FRUITVEILING BARENDRECHT Golden DeL 80-op 46-66. 575-80 54-78. 70-75 41-72, 65-70 39-62, 60-65 21-43, 5560 21-32. Goudrenette I 80-op 120-121. 7580 114-118. 70-75 92-71, H 80-op 7598. 7580 84-93, 70-75 83-96, 6570 64-81. 6565 48: "Winston 80-op 110-119. 7580 108-120. 70-75 104-119. 6570 61-98, 60-65 33-60, 5560 21-31. Conference 70-75 135-155, 6570 144-159. 60-65 148-159. VEILING BARENDRECHT 27 april: witlof aü 220-330. bh 200-260. bloemkool kas 6 190-260. 8 170-230. 10 320-170. 12 90-130. andijvie 58-109. bospeer. 180-230. Chimkool 170-180. kroten 118-136. peterselie 13-32. postelem 120-170, prei 61-79. rabarber 48-74. selderij 7-27, snijbo nen 1520-580. H470-509. spinazie 33-70. uien 41-220. Bintje 110-12!koolrapen 34-39. au bergine 350-380.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25