Zeevisserij met te grote mazen met ƒ250,- beboet Stichting Delta Cultureel wil dit jaar in Veere over Kerk beschikken Grote Dr. Boertien wijst op nut van verordening tweede woningen zrnvei tand BIJSTANDSUITKERING WEGENS KOSTEN ABORTUS TOEGEWEZEN ANWB dringt aan op snelle realisering van vaste oeververbinding halfboter WOENSDAG 28 APRIL 1976 OFFICIER EISTE TWEEDUIZEND GULDEN... POLITIERECHTER HOUDT REKENING MET PERSOONLIJKE OMSTANDIGHEDEN MIDDELBURG - De economische po litierechter te Middelburg heeft dins dagmorgen een Vlissingse schipper, die met een trawlnct met te grote ma zen de zeevisserij had beoefend, ver oordeeld tot een boete van 250,-. De economische politierechter ging daarmee belangrijk beneden de eis van de officier van justitie, die tegen schipper L. M. Tweeduizend gulden vorderde De economische politierechter hield rekening met de persoonlijke omstan digheden van de Vlissinger. die mede door de minder rooskleurige situatie in de visserij in december j.1. zijn schip naar Engeland heeft moeten verkopen. M. werd tenlaste gelegd dat hij op 29 april van het vorig jaar op de Noordzee had gevist met een trawlnet met ma zen van 70.95 mm, "in elk geval minder dan 75 mm' Een Belgische poli tie vaar- tuig had het Vlissingse schip aange houden. „De mensen die het net moes ten maken hadden er geen verstand van" voerde M. nog aan. Voor een opmerkelijke bijdrage ter il lustratie van de verschillen tussen praktijk en theorie zorgde de uit Oud-Vossemeer afkomstige P. de W. die voor drie feiten voor economisch politierechter mr. P. van Empel moest verschijnen. Zonder de vereiste papie ren oefent hij het loodgietersbedrijf uit. het gasfittersbedrijf en -het elektro technisch install ateursbedrijf. De W. lichtte toe dat hij geen kans ziet de vakdiploma's te halen De praktijk is hem daarbij weinig tot steun. In Oud- Vossemeer verricht hij het gebruike lijke werk van alledag, „maar op het examen is het weer slecht afgelopen", zo vertelde hij, „zw vroegen hoe je de verlichting van een voetbalveld moet aanleggen".0£Qcier van justitie mr W G. C. Mijnssen vorderde drie boeten van elk 350.-, maar de politierechter volstond met drie boetes van elk ƒ150.- keurd zal de ra. R. uit 's-Heerenhoek een boete van 500,- (conform) moeten betalen. Aan zuaibonen worden hogere eisen gesteld, maar raadsman mr. II. Brinkman voerde aan, dat de firma onder druk van de omstandigheden en zonder de winst te maken had gehnn- 'deld om de klanten te kunnen helpen. A ardappe I moeh e id Hel overtreden van het besluit be strijding aardappclmocheid - men mag op eenzci.de perceel maar één maal in de vier jaar aardappelen ver bouwen - kwam D. P. uit Oud- Vossemeer op een boete vai< ƒ200,- te staan, waarvan de helft voorwaarde lijk met twee jaar proeftijd. In 1975 had hij 20 are aardappelen verbouwd op een plaats, waar ook in 1972 ook aardappelen hadden gestaan. De Vlissinger L. K. die in 1975 het zelfde deed op een halve hectare zal hiervoor een boete van 350,- moeten betalen, waarvan de helft voorwaarde lijk met één proeftijd van een jaar. Het zonder de vereiste papieren uitoefenen van een garagebedrijf en een autos- puitbedrijf kwam A. van A. uit zZon- nemaire - die hier intussen mee is ge stopt - op twee boetes van elk honderd gulden te slaan. Een boete van hon derd gulden werd T E. uit Arnemuiden opgelegd, die op 29 29 augustus in zijn winkeletalage te Middelburg hef bordje 'opruiming' met een prijsaan duiding voerde, zonder dat hij voor het houden van een opruiming vergunning van de Kamer van Koophandel had. E voerde aan. dat hij verschillende bord jes 'opruiming' al eerder had wegge daan, maar dat hij er enkele in de eta lage over het hoofd had gezien. Procureur-generaal eist maand cel voor misleiden politie D1CN HAAG - Dc procureur-generaal van het Haagse gerechtshof heeft in hoger erocp tegen G. .1. O (39) uil Be lgen op Zoom een maand gevangenis straf geéi.st. De man zou zich schuldig hebben gemaakt aan misleiding van de politie. Hij was door de politie rechter te Middelburg veroordeeld tot J' 150,- boete en drie weken onvoor waardelijke gevangenisstraf. Do politic hield G. J. O. op de Grind weg te Tholen aan omdat een koplicht van de auto waarin hij zat niet brand de. Tevens werd toen vastgesteld dat de man onder invloed van drank ver keerde. Bij de behandeling van de strafzaak voor de politierechter te Middelburg ontkende de koopman de auto te hebben bestuurd. Hij vertelde dat de vrouw die naast hem zat de auto bestuurde. Deze vrouw beves tigde aanvankelijk de verklaring van O maar gaf later toe dat de inwoner van Bergen op Zoom achter het stuur had gezeten. Gs vernietigen afwijzend besluit van gemeentebestuur VANMIDDAG IS GEMEENTERAAD 'Ook sociale indicaties' MIDDELBURG - De commissie uit gedeputeerde staten die beroepsza ken over dc algemene bijstandswet behandelt (de zogenaamde tweede kamer uit gs., onder voorzitter schap van commissaris der konin gin dr. C. Boerlien), heeft een uit spraak gedaan waarin een aan vraag om een bijstandsuitkering voor de kosten van een abortus behandeling wordt toegewezen, nadat de gemeente waar de aan vraag was binnengekomen negatief had beslist. De aanvraag - voor een bedrag van 400 - - was bij een van de Zeeuwse gemeenten ten behoeve van een jeugdige inwoonster van deze ge meente ingediend via een maatr schappelijke instelling uit Brabant. Het 'college van bijstand' in die ge meente oordeelde echter dat. deze kosten niet behoren tot de 'noodza kelijke kosten van het bestaan' Wel werd bijstand verleend voor de ver- zorgingskosten in een opvangcen trum en een internaat. Een daarop ingediend bezwaar schrift werd door het gemeentebes tuur ongegrond verklaard. Het be trokken college van b. en w. conclu deerde daarbij dat zwangerschap sonderbreking strafbaar is en dat de algemene bijstandswet niet mag worden aangewend om te voorzien in kosten die het gevolg zijn van een wetsovertreding. „I-Iet reit dat deze misdrijven niet bestraft worden, doet niets af aan het feit dat er sprake is geweest van een strafbare handeling", zo stelde het college. Voorts werd bij de afwijzing over wogen dat er geen dringend medis che noodzaak tot de ingreep was. In het bij gedeputeerde staten inge diende beroepschrift weid van de zijde van de maatschappelijke in stelling aangevoerd dat, gezien het veranderde rechtsbewustzijn, niet kan worden gesproken van een strafbare handeling, ook al is het wetboek van strafrecht nog niet ge wijzigd. en dat in dit geval de uit voering van de zwangerschapson derbreking wel degelijk behoort tot de 'noodzakelijke kosten van het bestaan' VERSOEPELD De tweede kamer uit gedeputeerde staten wijst er in haar uitspraak op dat het betrokken college van b. en w. zijn afwijzende beslissing heeft gegrond op dc strafbaarheid van abortus wegens het ontbreken van een dringende medische noodzaak, maar dat het vervolgingsbeleid de laatste jaren is versoepeld en te vens sociale indicaties worden ge- han teerd. Voorts merkt de kamer op dat de abortus heeft plaatsgehad in een erkende STIMEZO-kliniek en dat de destijds geldende omstandighe den, zoals onder meer de leeftijd van de betrokkene en de relatie met haar ouders, aanleiding geven om de kosten van de ingreep om rede nen van sociale aard te rekenen tot de noodzakelijke kosten van het be staan. Volgens de kamer mag als vast staand worden aangenomen dat be trokkene de kosten van de ingreep niet. uit eigen middelen heeft kun nen voldoen, waarna men tot de conclusie komt dat in de kosten van abortus alsnog bijstand moet wor den verleend. De beslissingen van het college van bijstand en van het college van b en w. van de betrok ken gemeente worden nietig ver klaard. Tegen deze uitspraak is nog beroep mogelijk bij de Kroon. Water Voor het aan boord van een sportvis sersvaartuig voorhanden hebben van ondeugdelijk drinkwater moest J. van D. uit Brouwershaven zich verant woorden. Controleurs van de waren wet constateerden dat op 16 juli van het vorig jaar. Van D. wees op de hoge temperaturen van vorige zomer, waardoor liet water sneller aan bederf onderhevig was. Het waer in de ge controleerde tank, zo vervolgde hij, werd overigens uitsluitend gebruikt als spoelwater in de toiletten en om handen te wassen. „Voor de koffie neem ik iedere dag drie ketels vers water mee aan boord." Conform de eis werd Van D. beboet met 150,-. Toen vong jaar juni mensen van de keuringsdienst van waren monsters op de veiling te Kapelle namen bleek een hoeveelheid door mevrouw BN. van W. uit Wemeldinge aangevoerde rode be ssen een te groot residu aan bestrij dingsmiddelen te bevatten, een 'Meer dan uit een oogpunt van volksgezond heid toelaatbare hoeveelheid". Nadat mevrouw Van W naar voren had ge bracht, dat er normaal gespoten was en zij ook geen verklaring voor het feit had kunnen vinden, bepaalde de poli tierechter de boete op 250,-. waarvan ƒ150,- voorwaardelijk met één jaar proeftijd. De officier had 600.- gevor derd, waarvan de helft voorwaardelijk. Dezelfde boete kreeg C. N uit Weme- linge. die dit in juli met een partij frambozen was overkomen. N. zocht de oorzaak in bijzondere klimatologische omstandigheden na het spuiten. Voor het leveren van bruine bonen, be stemd om uit te zaaien, doch echter niet als zaaibonen waren waren ge- Gs willen bedrag ƒ250.000 per jaar in waterschapsfonds MIDDELBURG - Gedeputeerde staten hebben de Zeeuwse staten een uit werking voorgelegd van de over gangsregeling, die zij voor een periode van vijf jaar willen invoeren om wa terschappen te ondersteunen bij na deel van de intrekking van de wet- 1870 op de calamiteuze polders. Het college wil voor dat doel vijf jaar lang 250.000 als aanvullende bijdrage re serveren. In geval van calamiteiten of bij bijzon dere omstandigheden kunnen dan uit keringen aan de waterwchappen wor den gedaan. Het bedrag is gebaseerd op het 'becijferd voordeel' van ƒ250.000 per jaar, da't de provincie zou kunnen hebben ,van de intrekking van de wet-1870. Gs achten „geen termen aanwezig" om de begroting voor shands zwaarder te belasten met uit gaven voor de waterschappen dan tot nu toe het geval is geweest. WEER EXPOSITIE OPPROGRAMMA VEERÉ - B. en w. van Veere willen ook het komende zomerseizoen dc Grote Kerk te Veere weer in medege bruik geven aan de Stichting Delta Cultureel. In het tijdvak van 4 juli tol en met 30 september 1975 verzorgde dc Stichting een expositie in de Grote Kerk. Deze tentoonstelling 'Delta, cul tuurgebied en historisch perspectief wil men ook dit jaar weer inrichten, met daarnaast een aantal culturele manifestaties. B. en w. willen nog niet ingaan op het verzoek van de stich ting om de Grote Kerk rechtstreeks van het rijk in gebruik te mogen overnemen, zonder tussenkomst van de gemeente. Men wil het verdere ver loop van de proefperiode afwachten. Voor het mede in gebruik hebben moet de stichting de gemeente 100,- betalen. Tevens stellen b. en w. voor de Stich ting Delta Cultureel voor 1976 een sub sidie te verlenen van 5000,-. De stich ting rekent op een exploitatietekort van ten hoogste 23.250,-. Het college van b. en w. van Veere is verder van mening, dat er beter red dingsmateriaal moet komen op het strand van Vrouwenpolder, mede in verband met de toename van het strandbezoek. Momenteel heeft men de beschikking over een reddingsvlet van de BB. die echter niet geschikt is voor grotere afstanden. Daarom wil men nu overgaan tot de aanschaf van een snelle reddingsboot, waarvan het mo del is ontwikkeld door de KNBRD, en verder communicatie-apparatuur, een garagebox voor stalling op het bad- strand van de boot en drie reddings- stokken. De totale kosten worden ge raamd op ƒ27.000,-. B. en w. verwach ten een rijksbijdrage van 11.946.-. B. en w. willen in de restauratiekos ten van het orgel van de hervormde kerk te Veere een subsidie verlenen van 30 procent. Het orgel werd in 1855 gebouwd door de Utrechtse orgelma ker Henricus Dominicus Lindsen. De rijksdienst voor de monumentenzorg heeft laten weten, dat het orgel mo numentale waarde heeft en dal het behoud op hoge prijs wordt gesteld, daar van orgelbouwer Lindsen nog slechts enkele instrumenten in ons land aanwezig zijn. De kosten van de restauratie worden geraamd op 80.000,-. De agenda voor de raadsvergadering van de gemeente Veere. waarin boven staande punten vanmiddag «woens dag) aan de orde komen, vermeldt ver der onder meer het verzoek aan de raad om een bedrag van 3150 - te vo teren voor de aanschaf van twee elek trische schrijfmachines, één voor de typekamer van de gemeentesecretarie en één voor de chef van de afdeling fi nanciën. Andere agendapunten zijn de vaststel ling van de vergoedingen voor het bij zonder kleuteronderwijs over 1975, evenals de exploitatievergoedingen voor het bijzonder lager ondenvijs over 1975, het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw J, Ph. Slotman- Boogaard als beheerster van hel, te bouwen gymnastieklokaal te Veere, het benoemen van een ambtenaar van de burgerlijke stand, tevens rondleider van het stadhuis en het machtigen van b en w. tot. plaatsing van een oproep voor het aantrekken van een gemeen tewerkman. Verder komen aan de orde de aan- en tADVERTENTIE verkoop van percelen grond en de ver koop van een woningwetwoning aan de bewoner. Van de heer J. R. A. C. Orient te. Zwijndrecht (België) wil de ge meente twee percelen grond kopen die tot de stadswallen van Veere behoren. Door de aankoop van deze percelen wordt een eventuele restauratie van dat gedeelte van de stadswallen moge lijk. De eigenaar is akkoord gegaan met een prijs van 38.150.-. Terras B en w. vragen de raad om er mee in te Twee optredens Minikoor Terneuzen HOOFDPLAAT - Het Minikoor uit Terneuzen speelt en zingt zaterdag tij dens de eucharistieviering van 19.00 uur in de r-k kerk te Hoofdplaat. Zon dag verleent de groep medewerking aan de dienst van 10.30 UUR: IN DE KERK TE IJzendïjke. Ze brengen tel kens devierstemmige Missa Brevis van Schubert met orgel, vier violen, dwarsfluit en contrabas en zangs temmen. stemmen dat hotel-café-restaurant 'De Campveerse Toren B V een caféterras plaatst op de parkeerstrook langs de Kaai te Veere, tegenover het neven- bedrijf In den Slruyskelder'. De afge lopen vijf jaar had men daar ook ver gunning voor. De huur van het perceel grond bedraagt voor de zomerperiode 750,-. B en w. willen een gedeelte van het parkeerterrein aan het Oranjeplein verhuren aan de heer Jac. Poppe te Veere voor het plaatsen van een vis- tent, voor de periode van mei tot en met september De heer Poppe wil de plaats innemen van de heer B. C. de Muijnck, die te kennen heeft gegeven geen viskraam meer op het Oranje plein te willen plaatsen. De huur be draagt in dit geval 425,-. Ten slotte* zal de raad zich nog moeten uitspreken over een beroepschrift van de heer J. de Koster tegen de weigering van b en w. om hem een bouwvergunning te ver lenen, alsmede een vergunning voor hel vrij kamperen. B. en w. stellen voor het, beroepschrift ongegrond te verkla- De vergadering van de gemeenteraad van Veere begint vanmiddag om 15.00 Financien mogen geen probleem zijn" Kies een Prisma. Keus genoeg. PRISA/& Moderne kwaliieilshorloges. TOLBRUGMOET AFLOSSINGEN FINANCIEREN HULST - De ANWB-afdelïng Zeeland is van mening dat er zo snel mogelijk een vaste oeververbinding over de Wcsterschelde moet komen. Men stelde daarbij uitdrukkelijk dat fi nanciën geen probleem mogen vor men. Analoog aan de gevolgde proce dure bij de Zeelandbrug moet er een beroep worden gedaan op de kapi taalsmarkt. De brug zou als tolbrug moeten fungeren en zo zelfs de beno digde aflossingen financieren. De ver eniging formuleerde dit standpunt tijdens de jaarlijkse vergadering van consuls en bondsraadsleden van de COMMISSARIS OP WERKBEZOEK IN WESTKAPELLE EN DOMBURG (ADVERTENTIE i Half zo vet als roomboter Voor tafelgebruik In handige kuipies. Smeerzacht uit de koelkast. RAADSLID HENGST BEZORGT OVER DETOEKOMST VAN WESTKAPELLE WESTKAPELLE - Commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien heeft de gemeenteraadsleden van Westkapelle dinsdag op hel nul gewe zen van een verordening om de op mars van tweede woningen in de dorpskern tegen te gaan. Hij deed dat tijdens een gesprek met de raadsle den, dat programma-onderdeel vormde van het kennismakingsbezoek aan de gemeente Westkapelle. Het probleem van de tweede woningen werd in dat gesprek aangekaard door PvdA-raadslid S. Hengst, wiens visie up ué Luekomst van Westkapeiie. zo bleek uit zijn woorden, 'enigszins som ber is gestemd' Hij wees er op 'dat steeds meer inwoners door de aantrek kelijke subsidies besluiten een nieuwe woning te bouwen. „Daardoor komen steeds meer wonin gen in het oude gedeelte van Westka pelle leeg te staan. Door de stijgende vraag naar recreatiewoningen worden deze woningen in toenemende mate verkocht als tweede woning, waarvoor veelal door buitenlanders zeer hoge prijzen worden betaald", zo wist hij te vertellen. Vooral een steeds groter wordende leegstand buiten het zomer seizoen komt volgens hem de leefbaar heid niet ten goede. „We zijn dan ook van mening dat we in de toekomst paal en perk moeten stellen aan de tweede woning en de leegstand in de kern moeten proberen terug te drin gen". Goede taal. zo vond dr. Boertien. die deze problemen inmiddels ook al in andere gemeenten heeft aangehoord Burgemeester L. M. Moermond maakte de commissaris nog duidelijk dat het college van b. en w. ook voorstander is van een verordening, maar dat de ge meenteraad die onlangs verwierp Evenals in die raadsvergadering ont popte ook nu SGP-raadslid J Houmes zich als een fel tegenstander van een verordening voor de tweede woningen. „Je lost er niet alles mee op", betoogde hij. „omdat je beslag legt op ander mans bezit En daar ben ik tegen Vol gens mij zijn ook andere beleidsin strumenten voorhanden, zoals subsi die'. Na een klem meningsverschil tus sen hem en dr Boertien, merkte we ihouder L Wouters op. dat de ge meente Westkapelle 'zit' met een aan tal woningen van na 1945 en die tech nisch toch volkomen verouderd zijn. „En bij de subsidieregeling voor het opknappen wordt nogal veel naar de oudheid van de panden gekeken. Dat is voor ons in zekere zin dus funest". Hij zei het eens te zijn met de heer Houmes, dal het prijsverschil tussen de subsidie voor nieuwe en oude pan den 'zonder meer te klem is'. Capaciteit bereikt Verheugd toonde commissaris Boer tien zich met de woorden van CHU- raadslid E. C. Minnaard. die in zijn praatje over de recreatie duidelijk stelde dat de opname-capaciteit in de recreatieve sfeer zo langzamerhand wel is bereikt. „Door de dagrecreatie en het steeds uitbreiden van de ac commodatie is welhaast dc totale opname-capaciteit van de stranden bereikt. Het aantal campings zal dus zeer zeker niet meer moeten uitge breid, terwijl mettertijd ook paal en perk zal moeten worden gesteld aan nieuwe bungalowbouw", aldus de heer Minnaard. Burgemeester Moermond benadrukte, dal; dat ook de mening is van b. en w De heer Houmes onderstreepte in zijn inleiding over de dijkverzwaring met name de daarmee samenhangende sa nering van de binnen de vastgestelde beheersgrens liggende woningen. „Het is voor ons een onverteerbare zaak", aldus de heer Houmes, „dat de eigenaar-bewoners van deze panden nu al zoveel jaren in hun leefgenot worden belemmerd zonder dat er daadwerke lijk iets met deze plannen wordt ge daan". Burgemeester Moermond maakte in het kort commissaris Boer tien duidelijk, dat dc gemeente mo menteel voor dat gebied nog geen be stemmingsplan kan vaststellen, omdat de studiedienst van rijkswaterstaat de zaak (aangaande de dijk) nog in onder zoek heeft Dr. Boertien zegt graag toe eens extra de aandacht op de zaak te vestigen. Bij de inleiding van Gem Bel -raadslid J. Lievense over de inves teringen deelde de heer Boertien mee. dat de gemeente een redelijke kans maakt op subsidie i95 procent) in de aanlegkosten imeer dan twee ton) van een complex van 2 sportvelden. Na het gesprek met de raadsleden maakte het gezelschap een rondrit door de gemeente, waarbij een bezoek werd gebracht aan de caravancamping 'Westkapelle' van A. Huibregtse jr. de sporthal in aanbouw en het schelpdie- jenbedrijf van de firma Th. Pekaar Ing. W. van Oosl vertelt cotnmissaris Zn uit Yerseke in aanbouw. De tocht Boertien tijdens de rondwandeling bij eindigde in het recreatiecentrum Vroon, waar dr. Boertien een - kort - oriënterend gesprek had met afge vaardigden van de plaatselijke vereni gingen en vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven, de landbouw en de VW. 's Avonds was er met de echtgenotes een diner in het Badmotel. Mevrouw Boertien-Velema werkte sa men met de dames van de wethouders 's middags een eigen programma af. Er werden bezoeken gebracht aan goudsmid Minderhoud en de Delta Bakkerijen. Tenslotte hielden zij een gesprek met de vertegenwoordigsters van de plaatselijke vrouwenorganisa ties in de ambtswoning van de burge meester. Domburg In de ochtenduren brachten dc heer en mevrouw Boertien een kennisma kingsbezoek aan de gemeente Dom burg. Na de begroeting om half tien bij het gemeentehuis - waarbij doch tertje Caroline van burgemeester Die- penorst mevrouw Boertien bloemen aanbood - volgde een bijeenkomst met de gemeenteraad die, in tegenstel ling tot in Westkapelle, een besloten karakter droeg. Vanuit de raad werd een aantal wensen, standpunten en fa- het in aanbouw zijnde schelpdieren- bedrijf in Westkapelle hoe je alikruiken moet bereiden cetten belicht over zaken waar de ge meente bij betrokken is, onder meer liet tweede woningen-probleem. Daarna volgde nog een korte bespre king tussen de commissaris en het col lege van b. en w. Mevrouw Boertien bracht ondertussen een bezoek aan het biologisch- dynamische landbouwbedrijf 'Lover- endale'. vergezeld door de echtgenotes van burgemeester, wethouders en se cretaris. Onder begeleiding van be drijfsleider Guepm werd het bedrijf van a tot z bezichtigd. Het gehele gezelschap maakte vervol gens een rondrit door de gemeente, waarbij onder meer halt werd gehou den bij de duinen nabij de golflinks, waar de commissaris zich op de hoogte stelde van de duinafslag die daar na de stormen van enige tijd geleden fors is toegenomen. Ook werd nog een kort bezoek gebracht aan de camping Domburg en het nieuwe ontmoetings centrum 'Het Schuttershof. Tot slot werd de maaltijd gebruikt in 'De Wal- cherse Dolfijn' voordat het echtpaar Boertien naar Westkapelle vertrok. ANWB-Zeeland in hotel-café- restaurant 'Internationaal' te Hulst De aanwezigen achtten het verder vei- bazingwekkend dat ce overheid voor- als nog geen ruimte biedt voor een dergelijk particulier initiatief- In zijn inleiding sprak de voorzitter van de vergadering, mr. K H. Gaar- landt, voorzitter van de ANWB ovei het uiterst drukke en succesvolle jaar dat de bond in 1975 heeft gekend. „Dal neemt niet weg dat wij ons zorgen ma ken", aldus mr. Gaarlandt, „de giagm- leerde onjuiste toepassing van de Iff- ristenbelasting en de stijging.ni kampeer-prijzen. die de kampeens®- lijkheden voor de kleine beurs beto gen vindt de ANWB een veront© tende ontwikkeling". Tijdens de vergadering, werd een be wijs van erkentelijkheid voor het gedu rende 25 jaar vervullen van consul functie uitgereikt aan de algemeen consul A. II. M. van den Hoek te Gr» de. Omdat de jubilaris de vergadering niet kon bijwonen werd de onderschei ding in ontvangst genomen door de al- delingsconsul. tevens lid van het Al gemeen Bestuur van de ANWB, heer F. G. Sprenger. Evenals zijn plaatsvervanger, de heer K van Ever- dingen, werd hij bij acclamatie aange wezen om bij het Dagelijks Bestuur van de bond te worden voorgedrag® tot herbenoeming voor het verern- gingsjaar 1977. Herlegging riolering Mosselstraat Bruinisse BRUINISSE - Het herleggen van riolering in de Mosselstraat te Bruin isse werd voor een ƒ22.736.- excl. btw. opgedragen aar het aannemingsbedrijf v/h M. v. a Velde en zn. Tevens werd aan des firma de reconstructie van het brand- pad tussen de Grevelingenstraat en d- Stelbergstraat opgedragen vooi 3838.-. Procureur-generaal Haags gerechtshof eist hogere straf overtreden wapenwl DEN HAAG - De prucureur-geofM1 bij het gerechtshof te Den Haagtoh tegen J. M. P. F. (36) uit Hulst in hoger beroep twee maanden gevangenisstraf geëist. De politierechter te Middel burg had de verdachte voor overtre ding van de vuurwapenwet tot 500,- boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar veroordeeld. Dc officier van justitie bij de Middelburgse politie rechtbank, die drie maanden gevan genisstraf had gevorderd, had daar tegen beroep aangetekend. De procureur-generaal wees erop dat F. over een fors strafblad beschikt. De verdachte is onder meer veroordeeld tot straffen wegens smokkelaffai- res.Verder had F. ZICH SCHULDIG GEMAAKT AAN MEDEWERKING TOT HET PLEGEN VAN VALSHEID IN GESCHRIFTE. Omdat hij in Belgie nog veroordelingen had lopen, had hl' zich een vals identiteitsbewijs aange schaft. liet de procureur weten. Hij at- tenteerde de rechtbank er voorts op dat al deze papieren door diefstal wa ren verkregen. De verdachte heeft al eens gebruik gemaakt van een vuurwapen toen hij bij een familieruzei was betrokken. „Dat wijst toch op gevaarlijke gedra gingen", betoogde de procureur. F. had toen het vuurwapen aanvankelijk in zijn tuin begraven, maar het later in huis verborgen. Toen de politie voor de ruzie werd gealarmeerd, ontdekten agenten het vuurwapen. Het arrest volgt over veertien dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24