OPENING 't Smikkeltje' 't Smikkeltj WOENSDAG 28 APRIL 1976 WISSEL BEVELANDEN PvdA-ER VANOVERBEEKE:,, VOORSTEL V.AN B EN W RAMMELT A AN ALLE KANTEN" Raad Kapelle praat in mei weer over regionalisatie brandweer MEER INFORMATIE OVER FINANCIEN GEVRAAGD KAPELLE - Op aandringen van de overgrote meerderheid van de ge meenteraad hebben b. en w. van Ka pelle dinsdagavond een voorstel om mee te doen aan een gemeenschappe lijke regeling regionalisatie brand weerkring Midden-Zeeland terug ge nomen. De regionalisatie van de brandweer komt eerst in de verschil lende raadscommissies aan de orde; tijdens de raadsvergadering van 25 mei wordt de zaak opnieuw bespro ken. Vooral de PvdA-er A. C. van Over- beeke vond dat het voorstel van b. en w. te weinig informatie bevatte. „Het stuk rammelt aan alle kanten", meende de PvdA-er. Hij kwam dan ook met tal van vragen en kanttekeningen. De heer Van Overbeeke: „We kunnen als fractie alleen akkoord gaan wan neer we duidelijk de gevolgen kunnen overzien van de beslissing om toe te treden tot de nieuwe gemeenschappe lijke regeling. wanneer wij weten welke belangen de eigen bevolking bij een dergelijke regionalisatie heeft en wan neer ons duidelijk wordt wat we nou precies moeten gaan betalen. Ant woorden op de vragen kom ik in uw voorstel niet tegen en het is voor ons dan ook wel erg moeilijk om, op grond van die geringe informatie, een ver antwoorde beslissing te nemen". De Pvda-woordvoerder somde een aantal geruchten op. die hij de laatste dagen over de regionalisatie had opge vangen. Zo wilde hij weten of het ge rucht juist was dat Middelburg zijn brandweercommandant niet wil af staan aan de gemeenschappelijke rege ling. Verder wilde raadslid Van Over beeke weten waarom de zaak maanda gavond in de Goese raadscommissie voor algemene zaken was teruggeno men. Verder wilde hij meer informatie over de totstandkoming van een hulp centrum in Goes (waarin naast de brandweer, de ambulancedienst, de rampenorganisaties en de districtsge zondheidsdienst moeten worden on dergebracht). omdat hij uit perspubli- katies had begrepen dat de ambulan cedienst op Walcheren niets voelen voor een vestiging van het centrum in Goes Tenslotte vroeg de PvdA-er zich af waarom nou juist Kapelle voorop moest lopen in het nemen van een be slissing over de gemeenschappelijke regeling. De heer Van Overbeeke vond dat de zaak best nog een maandje kon worden uitgesteld, zodat b. en w. de kans zouden krijgen om met name de financiële kant van de zaak nog eens uit.te diepen. Daarin kreeg hij steun van fractievoorzitter P. J. Balkenende van de CD A-fractie. Ook hij noemde het voorstel van b. en w. "een slag in de lucht", Tenslotte wees de WD-er R. Henkermans erop dat het stuk nog niet behandeld was in de verschillende commissies. Alleen al daarom vond hij dat de gemeenschappelijke regeling in een later stadium opnieuw in de ge meenteraad moet komen Geen uitstel Burgemeester H. G. van Suijlekom voelde er weinig voor de zaak uit te stellen. „Temeer daar ik meen dat ik op al uw vragen een antwoord kan geven. Wat zouden we in een latere raadsvergadering dan nog aan de orde moeten stellen", vroeg hij zich af. De heer Van suijlekom schetste de GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 16-17 en 20-21 uur: uitzending radio Nomen Nescio HULST - St. Liduinaziekenhuis, 15.C5-16.30 uur: uitzending radio Nigh tingale. MIDDELBURG - Statenzaal, 10.30- 15.30 uur: bazaar 'Loterij Vrouwelijke Handwerken'. Gemeentehuis, 16.30 uur: hoorzitting Hinderwet; Ger. Kerk Vrijgemaakt, 19.45 uur: Oranjeavond. VLISSINGEN - Bethesda St. Joseph Ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. VEERE - 'Nieuw-Sandenburgh'. 14-16 uur: tentoonstelling Welfare Rode Kruis. BIOSCOPEN. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 14 uur: lom en Jerry Festival; 20 uur: Emma- aiellen, 18 jr Iiaor, 20 uur De knie van Claire, 14 jr. TENTOONSTELLINGEN. GOES-Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: Drieluik HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 14-17 en 19.30-21.30 uur: werken Dirk van Gelder. Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Galerie Six en Six, 9-18 uur: werken Kunstenaars. Galene Contrast, 10.30-17 uur: 16e- 17e en 18e eeuwse meubelen en Bonzai. OOSTBURG - Bibliotheek, 9-17 uur: Uitleenexpositie. TERNEUZEN - Museum, 14-17 uur: werken Zeeuwse Kunstenaars. Galerie des. Beaux Arts, 10.30-18 uur: werken Rob Delange. Stadhuis, 8-15 -17.15 uur: Schering en inslag. WEMELDINGE - Galerie Deversorio- jum, 14.17 uur; olieverven Theunis van voorgeschiedenis van de regionalisatie van de brandweer nog eens. Hij wees erop dat ook de brandweercomman danten volledig akkoord gaan met dc gemeenschappelijke regeling (vorige week werden de brandweercomman danten ingelichti Volgens Kapelles burgemeester zijn alle gemeenten, die aan de gemeen schappelijke regeling willen deelnemen het er over eens dat het centrum van de regionale brandweer uiteindelijk moet worden ondergebracht in het op te richten hulpcentrum in Goes. Hij wees er, in antwoord op de vraag van de PvdA-er Van Overbeeke verder op dat de gemeente Middelburg heeft toe gezegd clat men binnen een jaar zal zorgen voor vervanging van de huidige commandant (die volledig in dienst treedt van de gemeenschappelijke re geling). Over de kosten zei burgemees ter Van Suijlekom dat die op dit mo ment voor de Walcherse gemeenten, waar a! regionaal gewerkt wordt, lig gen op 1,25 lot 1.40 per inwoner Hij ging er van uit dat datzelfde bedrag ook voor de overige gemeenten zal gaan gelden. En tenslotte meende de heer Van Suijlekom dat de Kapelse bevolking wel degelijk baat zal hebben bij een regionale brandweer, wanneer men kijkt naar de aanwezigheid van een Kanaal door Zuid-Beveland en een tunnel in rijksweg 58. die beide op het grondgebied van Kapelle liggen Overigens ging ook burgemeester Van Suijlekom uiteindelijk akkoord met het voorstel uit de raad om de zaak terug te nemen en met name op het gebied van de financiën nog wat meer informatie te vergaren. Koninginnefeest 's-Heer Abtskerke 's-HEER-ABTSKERKE - De PJZ, af deling 's-Heer-Abtskerke heeft in sa menwerking met het personeel van de openbare lagere school 'De Poel' hel. programma voor het oranjefeest in 's- Heer-Abtskerke samengesteld, 's Morgens zijn er van 10.00-12.00 uur kinderspelen Bij goed weer vinden deze plaats op het veld bij de openbare lagere school, bij slecht weer in de schuur bij de heer J. Markusse. Tussen 1 en 2 uur is er een gekostumeerde op tocht voor kinderen tot en met 12 jaar. Aan dit onderdeel verleent medewer king de muziekvereniging OKK en het majorettenpeloton 'The Scaldis Girls' uit Wemeldinge. Na afloop van de optocht volgt op het speelveeld een grote zeskamp. De fees telijkheden worden besloten met een groot oranjebal in de schuur bij de heer J. Markusse. Tevens zal daar de prij suitreiking van de zeskamp plaatsvin den. Muzikale medewerking verleent de 'Evergreens' uit Hemkeszand Mochten de weersomstandigheden vrijdag te slecht zijn voor de zeskamp, dan wordt daarvoor in de plaats een oriëntatierit met auto's gehouden. Deze start om 14.00 uur bij de open barëlgré:schböl 'Dé Poel'. Koninginnedag in Ovezande OVEZANDE - Het or&njecomilé van Ovezande heeft voot koninginnedag een uitvoerig programma samenges teld. Om kwart voor tien 's ochtends wordt de feestviering begonnen met klokgelui. Om tien uur start voor de klassen 4, 5 en 6 van de basisschool de voetspeurtocht, terwijl de klassen 1. 2 en 3 zich bezighouden met behendig heidsspelen. Na afloop worden alle kinderen getracteerd. Om half twee s middags moeten de deelnmers aan de kinderoptocht zich opstellen in de dr. Messtraat. De stoet van kinderen met versierde steppen, fietsen, karren en driewielers wordt tijdens de rondgang voorafgegaan door de majoretten en de drumband van 'De Fazant'. Na de op tocht begint om half vier in 'Het Tref punt' een filmvoorstelling. Om vier uur begint een voetbalwedstrijd tussen de familie Koens en de biljartclub DOS. Scheidsrechter is de heer J. Steenbak ker. En tenslotte is er 's avonds om half acht een lampionoptocht. Jubileum van "uuaeiaar; 1 LanSe Uus, 9-12 en io.30-l7.30 uur: werken kunstenaars. HULPCENTRA Noord- en Midden- Zeeland: Goes, teL 01100-14444 ZEEUWSCH-VLAANDERENTemeu- Zen, teL 01150-4444. THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND - TeL 0011. 'De Fazant' Verkoop GOESE COMMISSIE A L GEMENE ZA KEN: „Meer inzicht in financiële gevolgen van toetreding tot brandweerkring nodig" GOES - De Goese raadscommissie voor algemene zaken heeft zich maan dagavond niet uitgesproken over toe treding van de gemeente Goes tot dc nieuwe gemeenschappelijke regeling Regionale Brandweerkring Midden- Zeeland. De verschillende commissie leden willen eerst meer inzicht in de financiële consequenties, die met die toetreding gemoeid zijn. Commissievoorzitter burgemeester mr F G A Huber kon maandagavond nog geen cijfers verschaffen Hij wees erop dat de financiële opzet door het zich terugtrekken van de zes Schouwse gemeenten (zij hebben gekozen voor samenwerking met de brandweer op Goeree-Overflakkee) gewijzigd is. Overigens maakte mr. Huber melding van een zaak die hem 'droevig' stemde Hij had uit krantenpublicaties gecon stateerd dat de ambulancediensten van Vlissingen en Middelburg niets voelen voor aansluiting bij een regio naal hulpcentrum, dat tezijnertijd in Goes moet worden-gevestigd. In dit hulpcentrum zullen ook de brandweer, de BB en andere diensten worden on dergebracht en het lag in de bedoeling dl ook de ambulancediensten zich bij het hulpcentrum zouden aansluiten Mr. Huber daarover- „Aan de ene kant moet Goes regelmatig een veer laten en zaken toegeven, terwijl je dan aan de andere kant weer leest dan anderen daarvoor niets voelen. Zo langzamer hand krijgt het toch allemaal maar een rare bijsmaak. Kennelijk moet het al tijd van één kant komen." Scouting hield patrouillewedstrijden KAPELLE - Het afgelopen weekend hield het district Oosterschelde van Scouting Zeeland patrouillewedstrij den in de Wilhelminapolder te Wilhel- minadorp. De groep 'De Kievitten' van de Ridder van de Maelstedegroep uit Kapelle werd eerste. 'De Zeemeeuwen' uit Heinkenszand tweede, de 'Zee meeuwen' uit Kapelle derde en de leeuwenronde van de padvindsters, die nog maar enkele weken bestaat, werd vijfde. In totaal namen dertien groepen deel. Bijeenkomst OPB N.- en Z.-Beveland In de 'Prins van Oranje ie Goes hield de CPB afdeling Zuid- en Noord- Beveland een vergadering Dc presi dente mevrouw De Regt-Dekker opende de bijeenkomst de gebruikt- lijke wijze. De heer en mevrouw De Munk. spraken daarna over 'merkarti kelen'. Dit omvatte alle dagelijkse ar likelen zoals voedingswaren, huishou delijke apparaten en gebruiksartike len. Na de pauze met traetatie hield tol echtpaar De Munk een kwis over lezing en de voorlichting Hiema volgden en kele mededelingen van huishoudelijke aard. Op 11 mei woont de CPB een contactdag te Aardenburg bij. gevolgd door een bezoek aan Brugge. Op 20 mei staat de voor|aarsreis naar het 'hart van Brabant' op het programme Op 15 juni wordt huishoudelijke voor lichting gegeven over diepvries Tot slot dankte de persidente de heer en mevrouw De Rept. en besloot met ge bed de bijeenkomst Gemeenteraad Wissenkerke gunt verbouw van gemeentehuis WISSENKERKE - De gemeenteraad van Wissenkerke zal zich vanavond (woensdag) uitspreken over de gun ning van de verbouw en uitbreiding van het gemeentehuis. B. en w. stellen voor het werk te laten verrichten door het bouwbedrijf Slotema BV te Wis senkerke. dal op verzoek van het col lege heeft ingeschreven voor 313.000.- exclusief btw Dit bedrag is ongeveer 2.5 procent ho ger dan de door de Dienst Gemeente werken Walcheren,'Noord-Beveland gemaakte begroting De raadsverga dering begint om kwart over acht in het dorpshuis. Kruiningen kampioen bejaardenbiljart KRUININGEN - In 'Ons Dorpshuis' te Kruiningen werden de bekers uitge reikt van de biljartcompetitie voor be jaarden. Voorzitter van de wedstrijd commissie M. Poley uit Rilland memo reerde kort het verloop van de wed strijden en reikte vervolgens de bekers uit. De eerste prijs ging naar de afde ling Kruiningen met 424 winstpunten. Tweede werd de afdeling Kapelle met 263 winstpunten en de derde prijs was bestemd voor de afdeling Yerseke met 253 winstpunten. De 4e en troostprijs kwam in handen van 'Erasmus' uit Goes. De heer Frans Nieuwenhuize. vooralter van de afdeling Kruiningen bracht dank aan het bestuur voor de activiteiten tijdens de competitie en fe liciteerde de spelers van Kruiningen met hun overwinning Ook de heer W. Bom werd in dank betrokken voor de gevoerde administratie van de compe titie. Namens de afdeling Kapelle sprak de heer Lepoeter eveneens waarderende woorden en gelukwensen. Voorzitter M. Poley besloot deze feeste lijke bijeenkomst met dank aan alle medewerkers en spoorde de leden van de afdelingen aan om met goede moed de competitie 1976-1977 te beginnen. Stadskantoor 1 kampioen B-klasse bedrijfstafeltennis GOES Stadskantoor is zoals ver wacht kampioen van de B-klasse van het bednjtstateltennis in Goes gewor den Met nog een wedstrijd te spelen heeft de ploeg nu al vijf punten voor sprong op de Bevelanden 1. die welis waar een wedstrijd minder gespeeld heeft maar Stadskantoor niet meer in kunnen halen. Stadskantoor won de twee voorlaatste wedstrijden van C.J V 5 en van dc Linden met 10-0. Be velanden 1 won zelf met 10-0 ook var. Van de Linden. 1 Yerseke i. dat zelf niet .speelde. Maal nu vier punten ach ter Bevelanden 1 maar heeft twee wed strijden minder gespeeld. C.J.V.3 won met 8-2 van C.J V 4 A van de Klooster en R Schijf scoorden tegen door van respectievelijk J. Roosse en van P Bakkc-i te winnen J van Strien bleel voor C. J.V.3 ongeslagen. De stand in de B-klasse is: Stadskant, 1 13 12 1 0 25 103- 22 Bevelanden 1 12 10 0 2 20 88- 32 Yerseke 1 10 8 0 2 16 69- 31 C.J.V.3 12 6 0 6 12 73- 37 C.J.V.4 10 4 0 7 8 52- 48 H.D B.3 11 3 1 7 7 43- 67 CJ.Vó 9 2 0 7 4 25- 65 v.d.Linden 1 13 0 0 13 0 2-128 Pionnendiploma's voor schakers Goese schaakclub GOES - In een zaaltje van de Wester- kerk in Goes heeft wethouder J. H. Roose van sportzaken maandaga vond aan vijfendertig jonge leden van de Goe.se schaakclub het pionnendi- ploma uitgebracht. Dit pionnendi- ploma. waarvoor op 29 maart 52 scha- kertjes examen hebben afgelegd, is het eerste van een drietal diploma's die de Koninklijke Nederlandse Schaakhond uitgeeft. Eerder al was aan elf van de zeventien kandidaten hel torendiploma uitgereikt voor de wat meer gevorderden. De heer Roose feliciteerde de gelukki gen met het behaalde resultaat: „Het is erg fijn dat Jullie via de schaakclub dit prachtige spel kunnen leren. In mijn tijd was dat heiaas niet mogelijk. Ik ben niet veel verder gekomen dan een paar zetten en ik zou het dan ook niet tegen jullie op kunnen nemen. Ik zou jullie willen aanraden om door te gaan voor het torendiploma." aldus wethouder Roosse Hierna werden de diploma's uitgereikt. Namens de schaakclub bedankte de secretaris van de club. de heer F. M. S. Beerens. de deelnemers en de mensen die de cursussen mogelijk hebben ge maakt," We hopen dat jullie erg veel hebben geleerd en dat jullie na het pionnc-ndiploma doorgaan voor het to rendiploma en daama voor het ko ningsdiploma. Hengel wedstrijd club 'Reimerswaal' KRABBENDIJKE - De watersport vereniging 'Reimerswaal oudt zaterdag de derde hengelwed- strijd voor hel. clubkampioenschap. De wedstrijd in de Oosterschelde te Krab- bendijke bij de 'trapjes' duurt van half tot half zeven. I ADVERTENTIE, OVEZANDE - De drumband met ma- jorettenpeleton 'De Fazant' uit Ove zande viert op zaterdag 8 mei het vijf jarig beslaan. Tijdens de viering van dat jubileum zullen de leden van 'Dc Fazant' de oude kleding verwisselen voor de gloednieuwe uniformen s Middags toont het muziekkorps de nieuwe kledij. Om vier uur 's middags wordt er in café 'Doene' een receptie gehouden. En 's avonds is er tenslotte een dansavond in het dorpshuis van Driewegen met medewerking van de "Lejoos'. KAPELLE - Notaris J C. Kram ver kocht in hotel 'De Zwaan' te Kapelle het woonhuis met schuur (het 'statio nnetje') aan de Monnikkendijk te Kat- tendijke, groot 9 a 80 ca Hoogste in schrijver was de heer J. A. Minnaard te 's-Gravenpolder voor 92.337. Kopers waren de heren H. J. Sturres te Sint Maartensdijk en J. Sturees te Sint An- naland voor 92.400. Bowlingavonden GM VO afgesloten GOES - Maandag werd de laatste van drie bowlingavonden gehouden, geor ganiseerd door de Goese Midden stands Vrouwen Organisatie. Winnares bij de dames was mevrouw Pieterse met 303 pnt. 2e en derde mevrouw Plouvier en mevrouw Van 't Veer met 250 punten, terwijl bij de heren M. L de Grip als le eindigde met 322 punt. V. 't Veer 2e met 317 punten en Reyn- hout 3e met 299 punten. Presidente mevrouw De Grip- Stokmans reikte de prijzen uit. Iedere deelnemer mocht een troostprijsje (het boekje 'Wandelen over de wallen') in ontvangst nemen. 28 april) Jan Schipper Kreukelmarkt 5 Goes Wij zijn gespecialiseerd in plm. 80 soorten bui tenlandse kaas, met aangepaste wijnsoorten. OPENINGSRECLAME Bij aankoop van jonge en jong-belegen kaas: elke 500 gram - 250 gram gratis elke 1000 gram - 500 gram gratis, enz., enz., enz. Verder ruim gesorteerd in eigen vers gebrande noten. OPENINGSRECLAME Japanse cocktailmix per 250 gram van 1,95 voor 1,65 zoute pinda's (in vlies) per 250 gram van f 1,20; 2e 250 gram voor 60 cent zoute mix nuts per 250 gram van 3,45 voor 2,95 elite haver per 250 pram van 2,95 voor 2,50 nootmelange per 250 gram van 4,45 voor 3,95 Kaas-, noten- en wijnshop Jan Schipper Kreukelmarkt 5 - Goes J wat lekkers va# Reuken-Land bou vv-f/c fruyo drink mel honing Een oergezonde natuurzuivej-e zuiveldelicatesse 23M1 Menken Landbouw melk. lekkere melk. NCVB vergaderde KAPELLE - Onder leiding van presi dent mevrouw J van Wallenburg-de Jager kwam de afdeling Kapelle Biezelinge van de NCVB samen met de hervormde vrouwenvereniging in ge bouw 'Obadja' bijeen Na de gebruike lijke opening kreeg de heer D. Lam uit Heemstede, secretaris van Nes Ammin hel woord Hij hield een lezing en ver toonde dia's over het werk van 'Nes Ammin'. In de pauze werden artikelen ten bate van 'Nes Ammin' verkocht. Op verzoek van de presidente sloot de heer Lam de bijeenkomst met dankge bed. De volgende vergadering Is vast gesteld op 10 mei in 'De Vroone'. Dan zal de bijeenkomst worden verzorgd door het Nederlands Zuivelbureau, aanvang om 19.45 uur. Rommelmarkt KAPELLE - Vrijdag, koninginnedag, wordt op het Kerkplein te Kapelle een rommelmarkt gehouden. De organisa tie is in handen van zes jeugdvereni gingen. De verkoop begint na afloop van de aubade om plus minus 9.15 uur. Om 10.30 uur volgt een verkoop van 30 artikelen vanaf net bordes van het ge meentehuis. Bejaarden kregen on tspan ningsm id dag KRABBENDUKE - Uitgaande van de Stichting Welzijn voor Ouderen werd in het cultureel centrum te Krabben- dijke zaterdag en een ontspannings middag gehouden voor de oudere in woners van ReimerswaaL De leiding van deze middag was in handen van de afdeling Krabbendijke van de Alge mene Bond van Bejaarden. De heer C. Louisse, voorzitter van de afdeling opende deze middag, waarop de ver eniging van Plattelandsvrouwen Kruiningen en Omstreken een toneel stuk opvoerde, getiteld: 'Strijd aan het witte front', dat zich afspeelde in een hospitaal In de pauze was er koffie ol thee voor de ongeveer 100 aanwezigen en voerde de heer J. Ruijsink. project leider van de Stichting Welzijn voor Ouderen, het woord. Aan het eind van ëe middag sprak de heer Tissink uit Wemeldinge namens het rayon Zee land van de algemene bond van be jaarden en werd er een verloting ge houden waarvoor zo'n 150 prijsjes be schikbaar waren. Wedvlucht pv 'De Blauwe Doffer' HANSWEERT - De postduivenhou- dersvereniging 'De Blauwe Doffer' te HansweertVSchore hieldt een wed vlucht vanuit Beaumetz (165 kilome ter). De eerste duif kwam op het hok aan 11.04 uur. De uitslag luidt: 1. 7 en 3 H. Vermeu len; 2 A. de Leeuw; 3, 6 en 9 C. Zuijd- weg; 4 I. de Keyzer en zn; 5 F. Vette en 10 gebr. Mange. Schieting te Kwadendamme KWADENDAMME - In café 'De Kroon' te Kwadendamme gaf de handboogvereniging 'Victoria' een schieting op de liggende wippen. Van 15 verenigingen waren 56 schutters aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: C D Raas van Vooruitgang uit Kwa dendamme; eerste zijvogel: H. Koens Az. van Spes-Nostra uit Ovezande: tweede zijvogel: J. v. d. Dries van Vios uit 's-Heerenhoek: eerste bovenka!: R. Repkens van Victoria uit Kwaden damme; tweede bovenkal: O. Steen- aert van Vooruitgang uit Kwaden damme. eerste onderkal: P. Pantus van Zeelandia uit Ovezande. bij loting; eerste klep. F Koens van Soes-Nostra uit Ovezande: tweede klep: W. de Jonge-van ADLM uit Kwadendamme; derde klep: H. Koens Az. van Spes- Nostra uit Ovezande: meeste kleine vogels B. Peeters van Victoria uit Kwadendamme. zes vogels. De vlie gende vogelprijs was voor R. de Mees ter van St-Andries uit Wemeldinge. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel: H. Koens Az. van Spes- Nostra uit Ovezande; tweede hoofdvo gel; R. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme: eerste zijvogel: B. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek: tweede zijvogel: M. C. v. Oosten van Doel naar Hoger uit Wolp- haartsdijk: derde zijvogel: Math. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande: tierde zijvogel: R. Schipper van St- Andries uit Wemeldinge: eerste kal: C. Rentmeester van Willem-Teil uit Ove zande. tweede kal: P. Repkens van Victoria uit Kwadendamme: derde kal: C. Steenbakker van Victoria uit Kwa dendamme. vierde kal: A. de Jonge- Rijk van Willem-Teil uit Ovezande: meeste kleine vogels: C. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek en Sj. Beulens van Victoriza uit Kwaden damme elk zes voeels. Bijeenkomst NCVB Wemeldinge WEMELDINGE - Df w.mr-kllngw Md, ling van de Nederlandse christen vrou wen bond hield de maandelijkse bijeen komst in het dorpshuis Als spreekster was aanwezig mevrouw J C'. dc Valk du ren praatje hield over het werk van het rodekruisalsleidster. Erwaaookmoge lijkheid zich aLs deelneemster aan een cursus op le geven. De pre?adente me vrouw J.dePotter-Vreekedankte voorde lezing. De volgende bijeenkomst wordt gehouden in het dorpshuis, op donder dag20 mei. Dan zal de heer J. Cozijnsen spreken over de revalidatie van gehandi capten. De heer Cozijnsen is directeur van de inrichting Zonneveld. Turndiploma's gymclub 'WIK' WEMEL DINGE - Van de gymnaï, tiekvereniging 'Willen is Kunnen' slaagden 4 leden voor het diploma Voortuner. Die werden afgenomen door de ZEBRA. De examens vonden plaats in Krabbendijke. Voor de tweede graad voortunster slaagden de damesleden: Anja Hoekman. Dlja Vleugel en Mary GijsseL De heer Andre van Overbeeke slaagde voor le graad Voortuner. VEILING GOES-KRABBENDUKE 27 apriL Op monster, conference II: 65-70 162. 60-65 162. 55-60 146. 50-55 117. 45-50 64. grof 111—121. fijn 36:gewone velling. ïnduv trieappels 20.40; golden delicious I 80-00 61-72. 75-30 61-67. 70-75 55-64, 7080 56-69, 65-70 43-56. 6065 38-41. IL 3090 58-61. 75-80 51-58. 7075 51-56. 7080 54-56. 65-70 36-45. 6065 34-38. 55-60 23: Winston I: 8085 86-96. 75-80 92-111, 7075 87-104, 65-70 72-86. 6065 54-61. 55-60 28-35. It 8085 70. 75-80 67-102, 7075 63-94. 65-70 57-33, 6065 46-73, 55-60 23-43: goudrenet I: 85-85 38. 75-35 107, 05-75 101, 6065 46: conference II: 7075 153. 65-70 161-165, 6065 162-165. 55-60 141-155.C5055 115-121. grof 129, fijn 100; aardbeien per doos I 154. II 98: bloemkool: 3 per krat37. -1 76. 5 82.6 67. 7 39. 8 20. Totale aanvoer hard fruit 25.500 colli VEEMARKT LEIDEN LEIDEN. 27 april - Aanvoer: totaal 4971. slachtrundeen 250. gebruiksvee 752. graskalveren 32, nuchtere kalve ren 3075. ponnies 21. varkens 33. big gen 275, schapen en lammeren 424. bokken en geiten 109. Prijzen: (in gul dens) stieren le kwal. 7.10-7.55. 2e kwal. 6,60-6.90. vaarzen le kwal. 7.20- 7.60. 2e kwal. 6.40-6.95. koeien le kwal. 6.30-7,45. 2e kwaL 5,95-6,45, 3e kwal. 5.40-5.75. worstkoeien 4.&0-5.60. nuch tere slachtkalveren 1,20-2,00, melk- en kalfkoeien 1575-2425. vare koeien 925- 2300. graskalveren 475-1125. roodbonte nuchtere kalveren voor fok en mesterij 250-400. zwartbonte 135-310. lopers 160-180, biggen 125-135. schapen 175- 240, schapen met 1 lam 275-375, scha pen met 2 lammeren 400-450, lamme ren 210-320. zuiglammeren 175-225. ponnies 315-375. drachtige zeugen 650-825, geiten 20-80. Overzicht: (resp. aanvoer, handel en prijzen) slachtrun- deren ruim, vlot, ais maandag, kalf- en melkkoeien ruim. matig, prijshoudend, vare koeien ruim, rustig, iets lager, graskalveren ruim. goed, iets hoger, nuchtere kalveren ruim, rustig, iets la ger, paarden ruim. rustig, prijshou dend. lopers en biggen normaal, stug. iets lager, schapen en lammeren ruim. redelijk, prijshoudend, geiten ruim. goed, prijshoudend. VISMIJN COLIJN'SPLAAT 27 apriL- exportgamaïen 2544 kg 302-366. pelierijgamalen i92 kg 331-397. schar 405 kg. bot 1085 kg. kabeljauw 96 kg. herder 44 kg. Wijting 64 kg. schol 3254 kg. tong 593 kg. pa- ii-ng 3 kg, griet 122 kg. zeebaars 12 kg. tarbot 4 kg. ongesorteerde vis 14 kg. AARDAPPELTERMIJN" MARKT 27 april: consumptieaardappelen. Bintje klei 50 mm opwaarts. April, laten 27. mei 152; bieden april 26: slot april 27, mei 151. Stem ming mei: kalm. april: prijshoudend Open staande posities: 27/4:.Dagomzet april 580. Consumptieaardappelen. Buitje klei 40 mm opwaarts Laten: nov. 22.50. april 25. mei 146: bieden: nov. 22.30, apnl 24.70. mei 145.50; slot: nov. 23.50. april 24.90. mei 149. Stemming: nov. nauwelijks prijshoudend, mei flaüw. april prijshoudend. Openstaande posities27/4 mei 360, 26.14 mei 372 Dagomzet mei 198. nov. 34. april 672. FRUITVEILING BARENDRECHT Golden DeL 85op 46-66, 575-80 54-78. 70-75' 41-72. 65-70 39-62. 60-65 21-43. 5560 21-32. Goudrenette I 80-op 120-121. 7580 134-118 70-75 92-71. II 80-op 7598. 7580 84-93. 70-75 83-96. 6570 64-3L 60-65 48: Winston SOop 130-139. 7580 108-120. 7U-75 104-119, 5570 61-98. 6565 33-60. 55-60 21-31. Conference 7575 135-155. 6570 144-159. 6565 348-159. VEILING BARENDRECHT 27 apriL witlof AH 220-330. Bil 200-260 bloemkool kas 6 190-260. 8 170-230. 30 320-170. 32 90-130. andijvie 68-109. bospeer. 180-230. Chin.kool 170-180. kroten 118-136. peterselie 13-32. postelein 320-170. pres 61-79. rabarber 48-74. selderij 7-27. snijbo nen 1520-580. II475-500. spinazie 33-70. Uien 41-120. Bintje 110-121. koolrapen 34-39. au- bergine 350-380

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21