De Oudelandsche Polder is een ornithologisch waardevol gebied Ministeries moeten helpen bij oprichting van Nederlands instituut in Franse Rijssel KRITIEK BUITENLANDS CULTUREEL BELEID VAN BELGISCHE REGERING BEZOEKERS FRANS- VLAAMSE DA G HULST VERSTUREN BRIEVEN AAN DRIE MINISTERIES: Groep Kiss gaf lesje in ruimtelijk toneel IN STREEK ROND CADZAND NOG VEEL BOOMKIKKERS Johnny Cash Singers A. G. and Katetreedt drie keer op in Hulst MAANDAG 26 APRIL 1976 P. JONGELING UIT KRITIEK OP HET CULTUREELBELEID Forumgesprek HULST - De omstreeks honderd be zoekers van de achtste Frans-Vlaamse Culturele Dag in Hulst hebben zater dag ingestemd met het voorstel om bij drie Nederlandse ministeries aan te dringen medewerking te geven aan het oprichten van een Nederlands in stituut in de Franse stad Rijssel. Ze vinden dat op deze manier effectief antwoord kan worden gegeven op de - naar hun zeggen - in Frans- Vlaanderen levende en herlevende wens om deel te hebben aan de Neder landse taal en de Nederlandse cultuur. Er worden brieven verzonden aan de ministeries van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk; onderwijs en wetenschappen en buitenlandse za ken. Het besluit werd genomen tijdens het forumgesprek van de Frans-Vlaamse Culturele Dag ln Hulst, waarvan we thouder J. H. Stolte de animator is en die werd gehouden in het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert'. Tot de aanwezigen behoorden Nederlanders (onder wie tal van Zeeuwen), Belgen en Fransen die zowel van Belgische als van Nederlandse rijde konden verne men, dat het maar droevig gesteld is met de zogenaamde buitenlandse cul turele politiek van beide landen. Voor ons land belichtte de heer P. Jon geling, fractievoorzitter van het Gere formeerd Politiek Verbond in de tweede kamer, de buitenlandse cultu rele politiek. De politicus zette uiteen dat de Nederlander in het algemeen trotser is op zijn talenkennis dan op zijn eigen taal. En dat in tegenstelling tot de zogenaamde zuid-Nederlander flees: Vlaming). Hij zei die Nederlandse houding treffend weerspiegeld te vin den in die van de regering volgens het principe 'Zo volk zo regering': „De Ne derlandse regering is helaas maar weinig actief op bijvoorbeeld het ge bied van de verbreiding en de be scherming van de Nederlandse taal, de kem van onze volkscultuur. De blijken van belangstelling die vanuit het bui tenland voor onze taal aan de dag worden gelegd, kunnen op z'n hoogst rekenen op zoiets gerings als een sym pathiebetuiging. Alleen worden nog weieens startsubsidies gegeven als er gens in het buitenland een leerstoel Nederlands in het leven wordt geroe pen, maar dan hebben we het wel zo ongeveer gehad", aldus de heer Jonge ling, die ook de afwachtende houding van de Nederlandse regering laakte ten aanzien van het nakomen van de on geveer 25 internationale culturele ver dragen die ons land na de oorlog heeft gesloten. Fietstassen vol9 Hij zei voorts het een belachelijke zaak te vinden, dat het buitenlandse culturele beleid zich in de praktijk veelal beperkt tot het verstrekken van - 'wiliswaar fietstassen vol' - brochu res en folders, waarvan sommige tot overmaat van ramp nog in het Frans zijn gesteld ook. Ter illustratie citeerde hij een briefge deelte van de Franse leraar Nederlands uit Rijssel, Patrick Deverrewaere, waaruit bleek, dat deze van het Neder landse consulaat inderdaad bijna twee fietstassen folders en brochures had meegekregen: „Op de boekenplank JONGELING naast elkaar gezet niet meer dan 45 centimeter papier, nog afgezien van de affiches van tulpen en molens, die ik kreeg om in de klas op te hangen". De heer Jongeling: „Om deze toch ta melijk opgewekte en humoristische reactie heb ik zowel moeten lachen als huilen. De Nederlandse regering is over het algemeen zeer royaal met subsidies (die tot in Cuba toe komen), maar als er iets nodig is voor de hulp aan Neder- landstaligen of geïnteresseerden in, met name Frans-Vlaanderen, dan is het geld altijd net op". De GPV'er doelde daarmee ondermeer op de af wijzende en ontwijkende antwoorden, die hij sinds jaar en dag van de minis ter van buitenlandse zaken ontvangt op vragen over deze kwestie. Hij zegde de aanwezigen echter toe 'de krente righeid van de Nederlandse regering' te dien aanzien aan de orde te zullen blij ven stellen, vooral ook nu de belang- Wethouder Hulst: Volgend jaar weer Frans- Vlaamse dag HULST - Volgens wethouder J. H. Stolte van Hulst wordt volgend jaar in Hulst de negende Frans- Vlaamse Culturele Dag gehouden. Hij deelde dat zaterdag mee tijdens de achtste culturele dag, die in 'Den Dullaert' werd gehouden. Dc wethouder, die zich sinds de vijfti ger jaren sterk verwant voelt met de Nederlanders en Belgen die zich willen inzetten voor de problemen die zich voodocn in de randgebie den van het Nederlandse taalge bied, toonde zich bijzonder inge nomen met de grote opkomst. Er waren omstreeks honderd belang stellenden. De mensen hoorden verschillende toespraken aan. maar keken onder meer ook naar dia's over Frans- Vlaanderen. die werden toegelicht door Patrick Deverrewaere. een Frans leraar Nederlands uit Rijssel. Verder waren er optredens van de Brusselse volkszanggroep 'Den Drueghen Heirinck' en van het Frans-Vlaamse duo Marieke en Bart uit Dulnkerke. 'Den Dullaert' ln Hulst werd zater dag tevens gebruikt door de Me- chelse kamphuiscentrale 'Wandel hemen', die onder meer reizen orga niseert naar Hulst, Aardenburg en ook Frans-Vlaanderen. De verte genwoordigers van deze organisatie wachtte in het gemeenschapscen trum een officiële ontvangst door vertegenwoordigers van het ge meentebestuur van Hulst. De Frans-Vlaamse culturele dag, terdag in Den Dullaert' te Hulst. stelling voor de Nederlandse taal en cultuur in het buitenland steeds groter wordt. Tijdens het forumgesprek - dat we thouder Stolte leidde - hadden de aanwezigen weinig moeite met het voorstel om bij de drie betrokken Ne derlandse ministeries te pleiten voor een Nederlands instituut in Rijssel. Die wens was eerder op de dag ken baar gemaakt door de lieer Jongeling, die de bezoekers eraan had herinnerd ondermeer in januari 1969 al bij de toenmalige minister Luns te hebben gepleit voor Nederlandse medewer king en financiële steun aan zo'n insti tuut. De heer Luns heeft de heer Jongeling destijds kenbaar gemaakt, dat daartoe de bereidheid niet bestond. Gewezen werd in dat verband op de functie die ambassades en consulaten hebben als er in het buitenland behoefte bestaat aan informatie en documentatie over Nederland. Op de vraag - gesteld aan burgemees ter P. J. G. Molthoff- of het mogelijk is dat gemeenten in Nederland subsidies verlenen aan een project als een Neder lands instituut in het buitenland, gaf de heer Molthoff het antwoord, dat hij die mogelijkheid zeker aanwezig acht te: „Daarvoor is echter de goedkeuring van de raad en die van gedeputeerde staten nodig". FRANS-VLAAMSE CULTURELE DAG, HULST 'Ministerie BZ door Frans- taligen gedomineerd' HULST - De hoofdredacteur van het tijdschrift 'Ons Erfdeel', de heer J. Delen uit het Belgische Rekkem, heeft zater dag tijdens de Frans-Vlaamse culturele dag in Hulst heftige kritiek geleverd op het buitenlandse culturele beleid dat de Belgische regering voert. Hij meende dathet met dat beleid nietzo best is gesteld, ondermeeralseen gevolg van wat hij noemde het overheersend op de Franstaligen gericht ministerie van buitenlandse zaken: 'Het ministerie is een eenheid die, ondanks het feit dat er een Vlamong aan het hoofd staat, wordt gedomineerd door de Franstaligen, die zich hoogstens opgescheept voelen met watrumoerige Vlamingen, die aangezen blijven op de kruimels die van de tafel rollen. DefoutinBelgië is, dathetbuiten- landse culturele beleid in handen is van het ministerie van buitenlandse zaken. En dat terwijl wij Vlamingen een eigen minister van Nederlands cultuur heb ben. Die kan goede initiatieven nemen. maardatblijvenrandverschijnselen.Het isdehoogste tijd, daterin Belgiêeenzeer heldere toestand wordt geschapen door het ministerie zowel een Franstalige als Nederlandstalige afdeling te geven, die zichelkgaanbemoeoeien methetbuiten- landse culturele beleid. Hier ligteen taak voor de Vlamingen. Het Belgische huis moet zodanig worden gezuiverd, dat de Vlamingen eindelijk volledig zichzelf televisiezenders kan ontvangen. Verteld kunnen zijn. Dat zou de bekroning van werdnamelijk.datdeFranseoverheidop hun eeuwenlange emancipatie-strijd be- diemanlerprobeertde Frans-Vlamingen tekenen. Zomogelijkdientinoverlegmet Nederland het cultuurbeleid voor het hele Nederlandse taalgebied te worden aangepakt", aldus de heer Deleu. Op de Frans-Vlaamse Culturele Dag in Hulst werd zaterdag ook gepleit voor een herstructurering van de Nederlandse ministeries. Met name vanuit de kring van het Algemeen Nederlands Verbond noemde men heteen trieste zaak, dathet staan. Nederlandse buitenlandse culturele be leid is verdeeld over drie ministeries, te weten die van onderwijs en wetenschap pen. erm en buitenlandse zaken. Op de vraag - aan de heer Jongeling - of Nederland ernieteerstvoormoetzorgen de eigen taal veilig te stellen tegen Ro maanse invloeden, kwam het antwoord d athetNederland eerder wordt bedreigd doorhet Engels dan dooreen andere taal De heer Jongeling voegde daaraan toe: „Ergaanzelfsalstemmenopomcolleges op de Nederlandse universiteiten in het Engels te geven. We moeten ervoor wa ken, dat het zover niet komt. Ik denk trouwens dat er genoeg organisaties rijn die zich daartegen zullen verzetten. Ik denk alleen al aan het Algemeen Nader- lands Verbond. Natuurlijk moeten we onze eigen taal in bescherming nemen. Maar ik wil niet zeggen dat we het ene moeten doen en het andere (steun geven aan buitenlanders met belangstelling voor het Nederlands) moeten nalaten." Het forumlid J. Fermaut uit het Noord franse Sint-Winoksbergen, voorzitter van de traditioenele Michiel de Swaen* kring, bracht klaarheid in de herhaalde lijk gehoorde veronderstelling, dat men in Frans-Vlaanderen alleen de Franse verre van de Vlaamse cultuur tehouden: „Het is best mogelijk om Belgische en zelfs Nederlandse programma's te ont- vangen-in Frans-Vlaanderen. Eris alleen een wat duurder ontvangstapparaat en een aangepaste antenne voor nodig. Overigens is het de vraag of men in Frans-Vlaanderen de Belgisch-Vlaamse en Nederlandse uitzendingen kan ver- VLISSINGEN VESTZAKTHEATER (VSC) Oroep Kiss met deel 2 en 3 van de Orestela- triologle, Electra van Sophocles en Orestes van Euripides; Spelers: Elisabeth ChaJUoux, Jepke Goudsmit, Lena Wedln, Annette Gudmunsen-Holmgreen, Matthijs Rümke, Jos Toornend. John du Feu, Philippe Sra- nln, Gilbert Cosset, Abe Kerschbaummayr. Eigenlijk nog beter dan vrijdag heeft groep Kiss zaterdagavond een lesje ge geven in de mogelijkheden van ruimte lijk toneel. Na het vrijdag gespeelde eerste deel van de Oresteia-trilogie, Agamemnon van Aeschylos. was een wat sombere avond aangebroken, zou je kunnen zeggen. Hoewel een klaar blijkelijk geslaagde 'coup d'état was uitgevoerd, want Agamemnon werd vermoord door vrouw met medeplich tige minnaar Aigistos. In de twee volgende delen, Electra van Sophocles en Orestes van Euripides, brak evenwel het zonnige ochtendglo ren aan met vrolijk gekwetter van vroege vogeltjes. Dochter Electra en zoon Orestes van wijlen Agamemnon wreken de moord op hun vader. Na enig geharrewar met 'familie' en de gemeenschap van Argos grijpt Apollo in en smeedt de vrienschapsbanden tussen de - fel - strijdende partijen weer aaneen. Zo'n beetje de moraal van het geheel: de menselijke schuld blijft nooit ongewroken. Wat meer zonlicht dus zaterdagavond in het Vlissingse Vestzaktheater. Na Agamemnon in het zwaar geladen en duistere oud-Grieks, werden Electra en Orestes respectievelijk gebracht in La tijn en Engels en het moet gezegd: het klonk allemaal wat losser en - ook - vrolijker. Ongetwijfeld voor de simpele toeschouwer een prikkel tot meespe len: de klassiek-geschoolden snapten het zonder meer toch wel, dat zou al thans moeten blijken uit hun enthou siaste uiteenzettingen na afloop. Na vrijdagavond prezen we al meteen de puntgave regieopbouw van deel één. Dat kan na het beleven van de de len 2 en 3 alleen nog maar eens extra worden onderstreept. Variaties en to neeltechnische hoogstandjes, meneer! Fluitjes, appeltjes en fruitmanden, al les is mogelijk bij Kiss, maar wordt niet overdreven ingepast. Het heeft gewoon een functie in het hele gebeu ren. Ook met golvende toneelbewegin gen. waanzinnig goede lichteffecten, gebarentaal, gezucht en gefluister kan een eigen inhoud worden gegeven aan sterk dramatisch getinte stukken. Dat werd zaterdagavond zo'n 50 bezoekers duidelijk gemaakt De wisselende vaart originele toneel vondsten en de ruimte tussen woord, gebaar en muzien- en lichteffecten ANWB-voorzitter stelt 'De Jager' in gebruik OUD-VOSSEMEER - Zaterdag 8 mei stelt de voorzitter van de ANWB, mr. K. H. Gaarlandt, in Oud-Vossemeer de gerestaureerde korenmolen 'De Jager' in gebruik. De molen in Oud- Vossemeer is één van de molens die kon worden behouden dankzij de ANWB-Molenactie '73. De gerestau reerde molen wordt om twaalf uur pre cies weer aan het draaien gebracht. Ambulancedienst Bevelanden bijeen HEINKENSZAND - Maandag 10 mei, om vier uur 's middags' kom t het alge meen bestuur van de Ambulancedienst Bevelanden bijeen in het gemeentehuis van Borsele in Heinkenszand. Gespro ken wordt onder meer over de financie ring van de aankoop van twee nieuwe wagens, die omstreeks augustus gele verd kunnen worden. ONDERZOEK AMATEUR BIOLOGEN CADZAND - „In de noordweste lijke hoek van de Oudelandsche polder vinden we binnen een rela tief klein gebied zowel klei- als zandbodem, een zout/zoetgradiënt en zowel droge drassige als natte terreindelen. Deze concentratie aan variatie in abiotische elementen is verantwoordeliujk voor een zeer gevarieerd platendek en voor een hoge broedvogeldichtheid". Dit is één van de conclusies uit het 'Voorlopig rapport betreffende de ornithologische waarde van het be dreigde gedeelte van de 'Oudeland sche polder'. Het voorlopig rapport is opgesteld door van de Belgische jeugdbond voor natuurstudie en de natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Het rapport vult een speciaal nummer van het vereni gingsblad van 't Duumpje en ver scheen zaterdag. De polder ligt bij Cadzand in de driehoek die wordt gevormd door het afwateringska naal, de Noorddijk en het duin met daarachter het Zwin. De gegevens voor het voorlopig rapport werden verzameld uit bestaande literatuur en tijdens een paaskamp dat de BJN de voorbije paasdagen bij het gebied doorbracht. „De zoet/zoute bodem van de polder maakt", aldus het rapport, dat er naast de typische flora en fauna van het brakke water ook leven te be speuren is dat een typisch zoete on dergrond als levensbodem nodig heeft. Eén van die 'zoetwaterdieren' die in de Oudelandsche polder nog voorkomt is de boomkikker. „Een vrij zeldzaam besst in Nederland", aldus amateurbioloog Jan de Zwart van 't Duumpje, die namens die vereniging zijn inbreng in het rap port had". Vlakbij de Oudelandsche polder, Is het natuurmonument 'De Kievittepolder', is er zelfs een con centratie van boomkikkers die voor Nederland uniek is: er zijn minstens dertig kwakende mannetjes waar genomen en dat", aldus de heer Ze Zwart, „vind je nergens meer in Ne derland". De Oudelandsche polder heeft eaa- rom ook nog een buffertaak voor 'De Kievittepolder': ,;Een zelfs ge ringe beschadiging van de Oude landsche polder zal de hoge na tuurwetenschappelijke waarde van het natuurmonument 'De Kievitte polder" aantasten", heet het in het rapport. De onderzoekers voelen een 'ongerustheid' betreffende de toekomst van het gebied, waarvan ze vinden dat 'we mogen stellen dat de potentie van Kievitte- en Oude landsche polder samen zowel op na tuurwetenschappelijk als op recrea tief gebied zo goed als miskend en onbenut rijn". De rapporteurs zien veel heil in het onder deskundig beheer stellen van het gebied, omdat dan door een spontane evolutie de waarde van het gebied zeker nog toe zal nemen. Ook ziet men wel iets in verbreding van het duin. Daardoor wordt het zoetwaterreservoir zo vlak bij de kust vergroot en dat biedt meer ze kerheid wat bijvoorbeeld betreft de stand van de boomkikker (wet telijk beschermd) in de polders. Dat duinlandschap kan in de ogen der ondrzoekers ook een goede re creatieve functie hebben. „In het licht van de huidige vegetatie van grote delen van het natuurmonu ment en in de kennis van de spoe dige en spontane wijze waarop het kunstmatig duin tussen de 'De Zwinhoeve' en de Zwinschorre zich heeft bebost voorzien we dit land schap, waarin enkele wandel- en fietspaden zouden dienen aangelegd voor de uit het jachtige stadsleven vluchtende recreant, een heilzamer oord van ontspanning zou vormen dan een meer dan 25 hectare groot landschapontsierend bungalowdorp met bijbehorende invalswegen", al dus het rapport. De rapporteurs vinden dat de Oude landsche polder vrij toegankelijk moet kunnen zijn, temeer daar 'De Kievittepolder' als een belangrijk deel van het natuurreservaat 'Het Zwin' door hun grote kwetsbaarheid niet kunnen worden opengesteld. De in de polder liggende camping 'De Zwinhoeve' kan blijven, vinden de rapporteurs, maar verdere ruim telijke uitbreiding dient echter te worden vermeden. Ontwikkelingen in het gebied (dat minstens reionaal van ornithologische waarde is, schrijft men) zoals bijvoorbeeld het weghalen van een afrastering heb ben als gevolg dat boomkikkers en orchidieeèn in de Oudelandsche polder direct worden bedreigd. „Deze zomer kunnen de automobi listen bij de parkeerstrook langs de Duinweg al tot in de orchideeën rij den omdat die afrastering weg is", aldus Jan de Zwart. Het voorlopig rapport, ondertekend door J. de Zwart en J. Bumy, krijgt in spetember een vervolg. Dan wor den de resultaten bekend van een eind mei te houden onderzoek. In het voorlopige rapport wordt de his torie van het gebied kort weergege ven terwijl er een opsmming wordt gegeven van vogels die, alk of niet als broedvogel, het gebied bevolk ten en bevolken. „De beste oplos sing zou rijn, dat het gebied na tuurgebied werd", aldus Jan de Zwart, eraan toevoegend dat hij dat direct ziet verwezenlijkt. (waarbij schitterend gebruik werd ge maakt van de schaduw) boden een per fecte samenhang. Een voltreffer van de VSC, A.V. HULST - De 'Johnny Cash Singers, A. G. and Kate' komen weer naar Hulst Donderdag 29 april speelt deze Brabantse country-groep in de Jansenius scholen gemeenschap, vrijdag 30 april in café 't Fust aan de Steenstraat en zondag 2 mei in het verpleeg- cn bejaardentehuis 'De Blaauwe Hoeve'. De groep is opgericht nadat A. G. (Arent Geert Buining) in 1972 een bezoek bracht aan een optreden van de Amerikaanse country-artiest Johnny Cash in Amsterdam. Hij raakte daardoor dusdanig geïnspireerd, dat hij besloot zelf weer te gaan zingen. Aanvankelijk resulteerde dat in optredens voor schoolavondjes en dergelijke, maar op den duur werd veel vaker en ook buiten Noord-Brabant gespeeld. Van een schoolkoortj e ontwikkelde de formatie zich tot een countrygroep met A. G. (zang en gitaren), Kate (zang en gitaar) en Cowdead (basgitaar) waarmee de Bredase produ cer Tony Dime besloot in zee te gaan. Het resultaat daarvan is al merkbaar op een zogenaamde mini-elpee met zes stukken van Arent Geert Buining. Het plaatje is verpakt in een hoes in boekvorm met veel informatie en de volledige teksten en het is de bedoeling dat een serie van tien van deze plaatjes op de markt komt. De Brabantse country-groep - op het repertoire staan qngeveer 150 Engelse en Ameri kaanse songs - was al eerder in Hulst en Axel en oogstte toen veel succes. Van Geyt te Hulst brengt hommage aan Van Gelder HULST - Tegelijk met de retrospec tieve in het Van Gogh museum in Am sterdam verscheen het boek 'Buiten is dichtbij, Dirk van Gelder, fascine, rende visie van een tekenaar-graficus'. Sinds hals april is dezelfde expositie te zien in het Zeeuws Kunstenaars centrum in Middelburg. Ter gelegen heid daarvan presenteert de Hulster galeriehouder Piet van Geyt van 30 april tot 17 mei een tentoonstelling, genaamd 'Hommage aan Dirk van Gelder'. Op deze tentoonstelling is weoek van Van Gelder te koop. evenals het boek en vier posters van werkstukken. Tege lijk exposeert Van Geyt nog werk van onder anderen Jeanne Bieruma- Oosting, Piet Klaasse. Charles Donker. Van 1 juli tot 31 augustus laat Van Geyt oude kaarten van Zeeland en Vlaanderen zien, alsmede oude gravu res en etsen. De 'Hommage aan Dirk van Gelder' is dagelijks - behalve op dinsdag - geopend op werkdagen van 9-12 en van 14-18 uur. Op zondag 1430-17.00 uur. Zeeuwse Koorschool werkte mee aan eucharistieviering Willibrord-college YERSEKE - Zaterdagavond ver leende de Zeeuwse Koorschool onder leiding van Evert Heijblok medewer king aan de eucharistieviering te Yer- seke en Hansweert ter gelegenheid van het jubileum van het St. Willi- brordscollege in Goes. Het was 60 jaar geleden dat op de Be velanden een rk ulo werd opgericht en 25 jaar geleden dat de toenmalige pas toor van Goes, R. A. M. Nieveen van Dijkum, een rk hbs. het St. Willi- brordscollege. oprichtte. Beide scholen zijn later na invoering van de Mammoetwet samengegaan in het huidige St. Willibrordscollege. De beide schoolpastores J. Aarts en T. Brooymans geassisteerd door ouders en leerlingen, gingen in deze dienst voor. Het thema van beide diensten was: 'Ik heb U de taak gegeven op tocht te gaan'. Aan het einde van de dienst in Yerseke wenste één van de ouders uit Yerseke en Wemeldinge directie en bestuur ge luk met de uitbreiding van de school aan de Fruitlaan te Goes. Voor beide diensten bestond zowel te Yerseke en Hanseert veel belangstelling. In de komende weken zal ln alle parochie kerken op De Bevealnden en Walche ren waarvan leerlingen het St. Willi brordscollege bezoeken een dergelijke eucharistieviering worden gehouden. VARA-ZEELAND Moeilijkheden van interne aard zijn nu wel voorbij GOES - „De moeilijkheden van interne aard zijn nu grotendeels voorbij en we moeten nu weer alles op alles zetten op de mensen, die zich tot de progressieve beweging volene aangetrokken, voor de Vara te winnen. De tien gulden-actie in ons district is tot nu toe nog geen overweldigend succes. Maar vanaf na moeten we allemaal aan de telefoon om de leden te winnen in het kader van die actie". Dat zei voorzitter J. Boon van het Vara-district Zeeland zaterdagoch tend, tijdens de districtsvergadering it 'De Prins van Oranje' in Goes. Het Vara-district nam zaterdag afscheid van penningmeester H. de Ru, die m een periode van twaalf jaar uit het dis- trictsbestuur stapt. Als dank voor zjjn werkzaamheden kreeg hij uit handen van voorzitter Boon een geschenken bon. Besloten werd niet te voorzien ln de vacature De Ru, waardoor het districts- bestuur van veertien leden wordt terug gebracht tot dertien. De bestuursleden J. Boon, mevrouw J. Dooms-Scheele, mevrouw G. Lamper-Verburg, B. van der Lelie en J. W. C. van der Lijcke wer den herkozen. Voor de verenigingsraad werden de vol gende personen aangewezen: J. W. C. van der Lijcke. C. Slabbekoorn, me vrouw J. Dooms-Scheele, J. de Bres en Van KesseL Overigens werd de heer C. Slabbekoorn opnieuw voorgedragen als lid van het hoofdbestuur. De heer Slab- bekoom maakt al deel uit van dit be stuursorgaan; hij is aftredend en her- Vara-radiodirecteur J. Smit ging zater dag in op een aantal radiozaken. Hij stond nog eens stil bij het ontstaan van de klassieke zender Hilversum 4, terwijl hij ook inging op vragen en opmerkin gen, gemaakt door de verschillende Zeeuwse afdelingen. Belangrijk vond hij de klacht van de afdeling Walcheren dat Vara's-actualiteitenrubriek (radio) 'Dingen van de dag' op een bijzonder slechte wijze aandacht had besteed aan de komst van Montedison in het Sloe- gebied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4