[dak lek? neen daefill! Reserves in Middelburg over regeling ambulances „Multivisie wel degelijk 3 per maand duurder Eerste koekoek, zeehonden en sterns reeds gesignaleerd Zelf repareren kost haast niets. ziekenhuis lievensberg bergen op zoom VERPLEEGKUNDIGEN ZIEKENVERZORGENDEN OPERATIE-ASSISTENTEN en LEERLING OPERATIE-ASSISTENTEN Informatie over telefonische hulpdienst 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 24 APRIL 1976 HENDRIK LOURENS DE MUNNIK 33 jaar voor ons allemaal heeft kunnen betekenen. Na een langdurig ziekbed is nu vredig Ingesla pen deze man uit duizenden, onze liefste man. vader, zoon, schoonzoon, broer, zwager, oom en neef. Irene Danielle de Munnik- D'Sllva Louis en Marielle en verdere familie De crematie zal plaatshebben dinsdag 27 april 1976 om 16.00 uur in het crematorium Rotter dam. Maeterlinckweg 101 te Rotterdam-Zuid. Aan huis liever geen bezoek. Liever geen toespraken. Vlissingen, 23 april 1976. De Heere nam zeer plotseling uit ons midden weg, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, grootvader en oom JAN MOLL eerder gehuwd geweest met Pietertje Vos op de leeftijd van 81 jaar. „Al ging ik ook door een dal der schaduw des doods, ik zou geen kwaad vrezen, want Gij zijt met mij; Uw stok en Uw staf die vertroosten mij". Ps. 23:4. De Bilt: J. H. MoU-Braam Gouda: J. J. Moll J. Moll-Severijn Zuidzande: P. Moll C. J. Moll-Luyk Kleinkinderen Neven en nichten. De Bilt, 23 april 1976. Abraham Kuyperweg 33. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Soestdijkseweg 265 Zuid te Bilthoven. Condoleantie-bezoek maandag van 19.00 tot 20.00 uur aan de rouwkamer. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 27 april om 14.30 uur in de Opstandingskerk. Ie Brandenbur- gerweg te De Bilt, waama de teraardebestel ling zal plaatshebben op de alg. begraafplaats 'Brandenburg' gelegen naast de kerk. Na de begrafenis eveneens gelegenheid tot condole ren in de Opstandingskerk. Met leedwezen ontvingen wij het bericht, dat na een langdurige ziekte is overleden onze me dewerker, de heer H. L. DE MUNNIK Vanaf 1 februari 1972 was hij bij ons in dienst als chef van het laboratorium van de Fosfordi- visie. Wij zullen goede herinneringen bewaren aan de enthousiaste en inspirerende wijze waarop hij aan deze afdeling leiding wist te ge ven, V/ij wensen zijn vrouw, kinderen en familie alle kracht toe dit verlies te dragen. Directie en medewerkers Hoechst Holland N.V. vestiging Vlissingen. Vlissingen 23 april 1976. Met droefheid namen wij kennis, dat na een lang en moedig gedragen lijden, van ons is heengegaan onze vriend en voorzitter HENK DE MUNNIK .Oprecht wensen wij de nabestaanden, in het bijzonder zijn vrouw en kinderen, sterkte toe om dit zware verlies te kunnen dragen. Het bestuur en de leden van Hoechster personeelsvereni ging- In plaats van kaarten LOURUS MINDERHOUD weduwnaar van Willemina Verhage op de leeftijd van ruim 94 jaar. Westkapelle. 23 april 1976. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 27 april a.s. op de algemene begraafplaats te Westkapelle. Vertrek vanuit Zuidstraat 52 om 12.00 uur In Jezus is ontslapen onze lieve vader, groot- en overgroot vader JOHANNES DANIËL DE DOELDER weduwnaar van Johanna Reigel in de gezegende ou derdom van 89 jaar. Uit aller naam: M. Tholenaar- de Doelder Goes, 23 april 1976 Huize 'Randwijck'. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 27 april om 14.00 uur op de alge mene begraafplaats te Goes. Gelegenheid tot con doleren na afloop van de begrafenis in 'Huize Randwijck'. Plaats uw familieberichten in de PZC Heden overleed onze zwager en oom LOURUS MINDERHOUD weduwnaar van Willemina Verhage in de ouderdom van 94 jaar. K. Minderhoud- Verhage P. Brasser- Verhage P. Verhage- Lievense Neven en nichten Westkapelle. 23 april 1976. WESTKOLKSTRAAT 40-42 TERNEUZEN tel. 01150-5353 (4 lijnen), telex 55348 |g In ons ziekenhuis zijn de volgende functies vacant: polikliniek/spoedgevallen, c Bij voorkeur met ervaring. voor de afdelingen: polikliniek/spoedgevallen, operatiekamers i anaesthesie. Bij voorkeur met ervaring. voor de afdelingen: polikliniek/spoedgevallen en operatiekamers. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met mevrouw C. Jacobs-Maas, hoofd algemene dienst. Sollicitaties kunt u richten aan de afdeling personeelszaken. beraen op zoom boerhaaveplein 1 tel.: (01640) 37980 interconfessioneel 360 bedden Maandag 26 april 20.00 uur. Open Hof. Vlissin gen LEZING door drs. H. Krijnen medewerker KNMI te De Bilt over ..Weersvoor spelling op langere termijn" In aansluiting op de Teleac-uitzendingen in maart jl. in het kader van de televisie- en radio- cursus ..Wetenschap in beweging". Toegang 1.-. leden gratis, aan de zaal Per luxe touringcar Bloembollenvelden en Keukenhof op woensdag 28 april en donderdag 6 mei 27,50 incl. entree. Huishoudbeurs-Amsterdam op woensdag 28 april 26,50 incl. entree. Koninklijke Tuinen en Serres te Laken, rondrit en winkelen in Brussel op donderdag 6 mei, woensdag 12 mei, woensdag 19 mei, 25,- incl. entree. Bloesemtocht door Klein-Zwitserland, Zuid-Limburg, prachtige tour door het heuvellandschap met bloeiende boom gaarden. Donderdag 13, reiskosten 25,-. Vanuit West- en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Bloembollenvelden en Keukenhof, don derdag 29 april, 27,50 incl. entree. Koninklijke tuinen en Serres, rondrit, winkelen in Brussel, op donderdag 6 mei, 25,-, incl. entree. Plaatsbespreken en inlichtingen bij de bekende kantoren en agentschappen. VAN FRAASSEN Paul Krugerstraat 21 - Vlissingen Vereeniging Kinderjorg Zeeland te Mid delburg, zoekt een directie secretaresse Het betreft hier een functie met een groot vertrouwenskarakter. Er wordt gedacht aan een beschaafde medewerkster van plm. 30 jaar. De kandidate die wij zoeken heeft een middelbare schoolopleiding en in ieder geval enige jaren ervaring in een soortge lijke functie. Hoewel een opleiding als directie-secretaresse een pluspunt is, wordt dit niet verlangd. Steno Nederlands is een vereiste. De werkzaamheden omvatten onder meer het opnemen van brieven en het zelfstan dig behandelen van correspondentie, het bijhouden van de agenda, het notuleren van besprekingen alsmede de verslagleg ging hiervan en het onderhouden van in- en externe contacten..Gezien het karakter van de functie wordt bijzonder veel waarde gehecht aan eigenschappen als discretie, verantwoordelijkheidsgevoel en accuratesse^ Vanwege de grote verscheidenheid aan activiteiten die de Vereeniging ontplooit, zijn de werkzaamheden zeer gevarieerd. Het salaris en de secundaire arbeidsvoor waarden zijn gunstig. Schriftelijke sollicitaties richten aan: directeur Vereeniging Kinderzorg, Nieuwstraat 47 te Mid delburg. rant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd e waarnemingen. We hebben ze op een rijtje gezet en in chronologische volgorde ziet het lijstje met de gege vens er als volgt uit: Op 16 april de eerste melding van een koekoekDe heer W. Bommeljé wonende naast het kasteel 'Westen- hove' in de duinbossen tussen Dom burg en Oostkapelle hoorde de roe pende vogel, een dag later werd een koekoek gehoord door mevrouw Bommeljé. in het ontluikende voor- jaarsbos. waarin de mooie karakte ristieke roep zo mooi past. Op dezelfde dag werd een zwarte roodstaart gezien te Vlissingen. de kleine vogel streek neer op het ms. 'Corry' van schipper P. Westbroek. Na enige tijd vloog het diertje naar de Vlissingse vaste wal waar het mogelijk een nest heeft 'ergens' in het Vlissingse binnenhavengied. Op 19 april: een koekoek werd ge zien. te IJzendijke zittend in een boom langs de kant van een weg, de vogel riep luid zijn eigen naam zo dat verwarring met een spencer oj torenvalk waar ze wel wat op lijken, uitgesloten is. Deze waarneming werd ons gemeld door een lezer uit West-Souburg. Op dezelfde dag zag een ornitholoog uit Hoek in de Braakman 20 nestingangen van oeverzoaluwen. Ze waren nog niet allemaal voldoende diep uitgegra ven maar het is wel een bewijs dat deze zwaluwsoort ineens vrij mas saal uit het zuiden is teruggekeerd. Wat dat betreft gaat het met de boe renzwaluw heel wat langzamer om maar niet te spreken over de huis zwaluw waarvan nog maar één melding binnen is. Zelf hebben we nog niet één zwaluwsoort gezien. Dat de gierzwaluw laat komt is al gemeen bekend, de traditionele da tum in een normaal voorjaar is zo rond koninginnedag-één mei, maar dan zit de lucht boven dorpen en steden dikwijls ook ineens 'vol' met deze razendsnelle vliegers. Opgelet dus. Op 20 april: de heer J. Marteijn te Amemuiden meldt dat hij 's mid dags omstreeks 5 uur tussen Elle- woutsdijk en 's-Heerenhoek een grote vogel heeft gezien. „Het dier had een vleugelspanwijdte van circa 1 a 1.50 meter, een sterk ge kromde snavel, geelbruine vleugels met een zwarte rand, een geelbruine Pop. een korte staart en flinke klauwen. Het dier vloog tamelijk langzaam. Andere vogels in de buurt waren duidelijk bang voor de grote roofvogel". Tot zover het brief je. Uit een gesprek dat we met de heer Marteijn hadden bleek dat het dezelfde vogel moest zijn waarvan in de PZC van donderdag 22 april twee foto's staan afgebeeld. Volgens jachtopziener C. A. Sinac te 's-Hee renhoek. die de 'vreemde' vogel tot op zeven meter heeft kunnen be naderen. is het nog steeds niet dui delijk om welke soort het hier pre cies gaat. Volgens een vogelkenner uit Hoek is de eerste indruk die hij van de foto's krijgt, dat het hier gaat om een vale gier. Hij kent de soort uit het Zuideuropese berg land. Hij adviseerde om in de na bijheid van de vogel wat slachtafval of een opengesneden schaap of desnoods een konijn neer te leggen omdat een gier een aaseter is. Men helpt daarmee het dier beter, dan er met een verdovingsnaald op te schieten zoals men van plan is. Hel hoeft tenslotte geen ontsnapte vogel te zijn uit een dierentuin, het kan evengoed een verzwakt volkomen wild exemplaar zijn. In 1944 zijn er in het zuiden van ons land zelfs en kele exemplaren bij elkaar gezien die met oorlogsfront (aasmee naar het noorden waren gekomen. Een melding van geheel andere aard kwam van de riviermeester van de Westerschelde, de heer J. van Belzen. Hij en zijn collega's hebben in de Biezelingse Ham een jonge, grijze zeehond waargenomen. Twee weken eerder een zwarte zee hond ter hoogte van Bath. De heer Van Belzen: „Dat is al wat jaartjes geleden dat we hier op de V/ester- schelde zeehonden hebben gezien. Vroeger waren ze algemeen. Op de platen lagen dikwijls troepen van enige tientallen exemplaren bij elk aar te zonnebaden. Het doet ons goed weer van die rakkers op de Schelde te zien". Op 21 april: Van de Westerschelde maken we een sprong naar het Grevelingenmeer waar de heer Van de Berge uit Ouddorp een kraanvo gel heeft gezien, drie dwergsterns en zelfs ongeveer 100 grote sterns. P. SCHOLLEVAER RAAD VAN STATE BEHANDELDE BEROEPVAN KOUDEKERKENAAR DEN IIAAG - De Raad van State te Den Haag heeft een beroep bij de kroon behandeld dat de beer P. Ver hage uit Koudekerke had ingediend tegen het besluit van g.s. van Zeeland, waarbij goedkeuring is verleend aan een herziening van het bestemmings plan voor het buitengebied van de gemeente Valkenisse. De heer Verhage heeft er bezwaar tegen dat het mogelijk wordt gemaakt, dat een tuinder op een aan zijn grond grenzend perceel kassen kan bouwen op slechts drie meter afstand van de perceelsgrens. De heer Verhage heeft aangevoerd dat een deel van zijn grond daardoor nagenoeg waardeloos wordt door schaduw en het veranderen van klimatologische omstandigheden. Er dient zijns inziens een afstand van tien meter te .worden aangehouden. Hij heeft gevraagd het besluit van g.s. te vernietigen, omdat hij ernstig gedu peerd dreigt te worden. Examen KWADENDAMME - Voor het diploma voet- en schoenkundig pedicure, di ploma SVO, slaagde dezer dagen me vrouw Ans Vermeulen-Bruyns te Kwa- dendamme. MIDDELBURG - In de concert- en ge hoorzaal belegt de Zeeuwse raad voor maatschappelijke dienstverlening aanstaande dinsdagavond 27 april een informatieve bijeenkomst over de telefonische hulpdienst voor geheel Zeeland, die in het komende najaar gaat functioneren. De bijeenkomst wordt belegd voor adspirant-vrijwilligers. De telefonische hulpdienst zal voornamelijk worden bemand met vrijwilligers. Dit houdt in dat men geheel belangeloos tijd en ca paciteiten beschikbaar stelt om men sen in nood te woord te staan. Kandi daten moeten bereid zijn tot een ge sprek met een selectiecommissie en het deelnemen aan training. De bij eenkomst, die om acht uur begint, is behalve voor adspirant-vrijwilligers bedoeld voor de leden van de voorbe- reidineseroeD 'THD' en mensen die nadere informatie willen krijgen. De stand van zaken rond de THD is voorts een agendapunt voor de verga dering van de Zeeuwse raad voor maatschappelijke dienstverlening, die aanstaande maandagmiddag 26 april in het gebouw van de Stichting Zeeland te Middelburg wordt gehou den. VOORSTEL B. EN W.: NJET TOETREDEN MELDPOST WALCHEREN HANDHAVEN MIDDELBURG - De Middelburgse gemeenteraadscommissie voor volks gezondheid, milieuhygiëne en sociale zaken heeft zich vrijdagmiddag niet gewaagd aan een definitieve uit spraak over het voorstel van b en w niet toe te treden tot de gemeen schappelijke regeling hulporganisatie ambulancevervoer Midden- en Noord-Zeeland. De commissie, stelde zich op het standpunt eerst van b en w te willen horen in welke mate er tijdverlies op treedt als een eerste melding over een ongeval op Walcheren naar Goes moet, waama Goes de posten in Vlissingen of Middelburg moet waarschuwen. Het college van b en w van Middelburg heeft over deze voorgestelde concen tratie van ambulancevervoer overleg gevoerd met b en w van Vlissingen, het college van gs en het bestuur van de Stichting Ziekenvervoer Vlissingen. Uit dit overleg is gebleken, zo schrijven b en w in hun voorstel aan de raad, dat er voor een tweede centrale meldpost naast die van Goes zowel uit practi- sche als financiële overwegingen geen plaats is. De nieuwe wettelijke regelingen laten dit bovendien niet toe. „Niettemin" zo schrijven b en w in hun toelichting, „zou ons inziens aan de (hulp)pcst te Vlissingen met dépendance te Middel burg te aanzien van de meldingen een zekere zelfstandigheid kunnen worden toegekend binnen de regeling, doch de naar voren gekomen formele opstelling van gedeputeerde staten van Zeeland houdt in dat aan de centrale post te Goes allereerst de meldingen van on gevallen e.d. moeten worden gedaan. Uit het met de Stichting Ziekenvervoer Vlissingen gevoerde overleg is geble ken dat deze stichting zich op het standpunt stelt dat de onderhavige re geling afbreuk zal doen aan het opti maal functioneren van het ambulance vervoer in Walcheren". B en w van Middelburg zijn van me ning, dat een meldpost voor Walche ren gehandhaafd moet worden. Het college wil daarom alleen meewerken aan de totstandkoming van een ge meenschappelijke regeling, indien er een dergelijke meldpost op Walcheren blijft. Omdat dit in de nieuwe ge meenschappelijke regeling wettelijk- niet mogelijk is, stelt het college de raad voor van deelname hieraan af te zien. Het is een meerderheidsvoorstel; één lid van het college is een andere mening toegedaan. Naast dit gisteren openbaar geworden voorstel van b en w van Middelburg kreeg de commissie voor volksgezond heid, milieuhygiëne en sociale zaken een voorstel tot vaststelling van een 'lozingsverordening riolering' te be handelen, dat verband houdt met- de wet verontreiniging oppervlaktewate ren. De commissie vond de lozingsver ordening echter dermate complex, dat de wens werd uitgesproken de behan deling hiervan uit te stellen tot een volgende raadsvergadering, op 24 mei a.s. B en w hebben het voorstel op de agende geplaatst voor de vergadering van maandagmiddag 3 mei a.s. Medegedeeld werd nog. dat het vol gende baarmoederhalskankeronder- zoek in Middelburg op 12,13 en 14 mei zal worden gehouden. Genealogische Dag Middellburg over Pacificatie Gent MIDDELBURG - De Nederlandse Ge nealogische Vereniging houdt zater dag 8 mei een landelijke 'Genealogi sche dag' in de Schouwburg te Mid delburg. Prof. dr. R. G. E. van Roos- broeck zal daar spreken over 'Vier eeuwen pacificatie van Gent en de eenheid der Nederlanden'. Deze lezing wordt gehouden ter herdenking van de pacificatie van Gent in 1576. De deelnemers die uit het hele land komen, worden om 10 uur ontvangen met koffie en Zeeuwse witte speculaas. Om kwart voor elf zal voorzitter drs. H. H. W. van Eijk de vergadering offi cieel openen. Na de voordracht van prof. Van Roos- broeck volgt de lunch in het Schouwburg-restaurant, waarna in de grote zaal een film over de monumen ten van Middelburg zal worden ver toond. Hiema volgt vanaf twee uur een excursie door de oude binnenstad en de bezichtiging van de tentoonselling in het rijksarchief, die gewijd is aan de wezenzorg in het verleden. De deelnemers aan de Genealogische Dag worden om 15.00 uur door het col lege van b. en w. van Middelburg op het stadhuis ontvangen. De Nederlands Genalogische Vereni ging, die ook een afdeling in Zeeland heeft, houdt zich bezig met het onder zoeken van afstammingen en het be studeren van de leefgewoonten van de voorouders. 'Geslacht- en wapenkun de' is één van vaar voornaamste stu dieterreinen. WETHOUDER STRIJBOS O VER CAI IN TERNEUZEN: ALS PAKKET MEER GAAT BEVATTEN DAN ZESKANALEN TERNEEZEN - Volgens wethouder J. H. Strijbos van Terneuzen heeft niet 'Multivisie' maar hij het bij het rechte eind. als het gaat om de kosten die een uitbreiding van het zenderpakket van 6 tot - bijvoorbeeld - 12 zenders met zich meebrengt. 'Multivisie' liet don derdag weten, dat het tarief in zo'n geval hoogstens met 3 per jaar om hoog moet, terwijl de wethouder in de raadsvergadering melding maakte van een tariefsstijging van ƒ3 per maand. De heer Strijbos. vrijdag in 'n reactie: 'Multivisie' heeft bij ons een offerte gemaakt voor een vhf/uhf voorbereid systeem met zes kanalen. Wil je meer mogelijkheden, dan verval je in een vhf/uhf-systeem nieuwe stijl. Dan zijn er extra investeringen nodig." Hij baseert zijn visie op uitspraken van directeur B. Mulder van het Rotter damse Kabelbedrijf in de commissie Centrale Antenne-Inrichting. Daarbij gaat het volgens de wethouder om de versie zoals indertijd is genotuleerd. In de notulen van de bijeenkomst van 28 mei staat: „De heer Mulder merkt op dat in eerste instantie gestart zal worden met zes tv-kanalen. Daama zullen investeringen gedaan moeten worden voor uitbreiding van dit aan tal." De notulen van de vergadering van 11 juni melden letterlijk: „Op een vraag van de voorzitter waarom met niet meer dan zes kanalen wordt gestart, antwoordt de heer Mulder, dat mo- Kerkdienst voor doven in Middelburg MIDDELBURG - Vandaag, zaterdag, zal in het kerkgebouw van de gerefor meerde gemeente te Middelburg een dovendienst worden gehouden. Voor ganger is ds. A. Moerkerken uit Nieuw-Beijerland. De dienst begint om 15.00 uur. menteel gezien het aanbod van tv- programma's meerdere kanalen nodig zijn. Voorts zal dit de tarieven onnodig verhogen. Per maand komt dit neer op een verschil in tarief van 3 pet maand. Laatstgenoemde deelde voorts nog mede, dat straks uit twee pakket ten van programma's een keuze ge maakt kan worden. A: Nederland 1, 2 en FM; B: Nederland 1, 2, FM en an dere programma's. Na investeringen is er een mogelijkheid voor nog een pak ket (indien daarvoor overigens vol doende programma's te ontvangen zijn). Eerst wanneer een bepaalde zen der minstens 80 procent van de zend tijd goed te ontvangen is wordt deze zender in een pakket opgenomen." De heer Strijbos in een toelichting: „Nu zou je er nog van kunnen uitgaan, dat er. voor wat die tweede vergader ing betreft, verkeerd genotuleerd is. Dat sluiten we echter uit, omdat de PZC van donderdag 12 juni een verslag bevatte, dat de inhoud van de notulen dekte. Ook in dit artikel wordt melding gemaakt van een prijsverschil van 3 per maand, wanneer het aantal kana len wordt uiVfr breid."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 34