Tweeëntwintig Zeeuwse kleuterscholen onder het wettelijk minimum Statencommissie achter plan tot instellen van 24 provincies Collectieve sector moet wellicht een veer laten Ondernemingsraad 'De Schelde' verontrust over bouw nieuw marinedok Sas van Gent heeft schepentrekker terug INVENTARISA TIE STICHTING ZEELAND WIJST UIT De bedreigde kleuterscholen almanak Eerste nieuwe aardappelen in Middelburg Terneuzense dollars in Zaandam in omloop GEEN VERANDERING VOOR EIGEN PRC NVV- VICE- VOORZITTER F. DRABBE: BRIEF AAN MINISTER LUBBERS BEELD VRIJDAG GEARRIVEERD ENIGE SCHOLEN TER PLAATSE (Van onze onderwijsmedewerkster) VLÏSSINGEN - Zeeland telt momen teel 22 enige éénklassige kleuterscho len, waarvan het aantal leerlingen beneden het wettelijk voorgeschreven van dertig ligt. Van deze 22 scholen varieert het leerlingenbestand tussen 28 en 11. Twee scholen zullen - on voorziene omstandigheden daargela ten - met ingang van het komende cursusjaar worden opgeheven. Het ligt in de verwachting, dat gedurende de volgende vijf jaar de twintig an dere kleuterscholen dezelfde weg zul len moeten volgen. Het totaal van ongeveer 230 kleuter scholen in Zeeland zal dus in de ko mende jaren met 10 procent worden gereduceerd. Het zijn in hoofdzaak de kleine dorpskernen, die van verstoken zullen zijn van kleuteronderwijs. Deze tweeëntwintig kleuterscholen vormen namelijk de enige mogelijkheid binnen een bepaald dorp of kem voor het vol gen van kleuteronderwijs. Kleinere kleuterscholen, waarvan er meer dan één in een bepaalde kem zijn vallen niet onder deze 22 scholen. Dadr hou den de kinderen toch de mogelijkheid op het bezoeken van een kleuterschool als er één zou afvallen. Deze voor Zeeland onrustbarende cij fers zijn de uitkomst van een inventa risatie van het leerlingen bestand op de Zeeuwse kleuterscholen, die de De 22 enige éénklassige platte landskleuterscholen. die in deze provincie de komende jaren in moeilijkheden dreigen te komen, zijn Ossenisse 11 Terhole 11 Zonnemaire 15 Schore 16 Zandstraat 17 Zuidzande 18 Waterlandkerkje 18 Hengstdijk 18 Ouwerkerk 19 Oostdijk 20 Hoedekenskerke 20 Oudelande 20 Baarland 20 Eede 20 Wilhelminadorp 20 Noordgouwe 21 Biggekerke 21 Hoofdplaat 22 Zuiddorpe 23 Graauw 26 Driewegen 27 Dreischor 28 De cijfers zijn gebaseerd op de tel datum 16 september 1975. Van deze 22 scholen zijn er de laat ste drie jaar negen beneden een ge middeld aantal leerlingen van twin tig gebleven. De kans is erg groot, dat dit jaar al de scholen in Osse nisse en Zonnemaire zullen worden opgeheven. Enige schade na duinbrand Cadzand CADZAND - Een korte brand heeft vrijdagmorgen enige schade aange richt aan de duinen achter restaurant 'Zeebad' te Cadzand. Kort na het uitbreken van de brand was de brandweer van Cadzand ter plaatse. Door snel ingrijpen van de brandweerlieden kon worden voorko men dat het vuur zich zou uitbreiden. Over het ontstaan van de brand was vrijdagavond nog niets bekend. I ADVERTENTIE) RESTO - VROUWENPOLDER tel. (01189) 1900, b.g.g. 19G5 Reserveringen diners - partijen koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteil ZEEUWSE Herinnering Als wij de sportkolommen van dit blad goed begrepen hebben, heeft een uit het Zeeuwse afkomstige voetballer van Feijenoord de laatste tijd enige forse deuken in zijn popu lariteit opgelopen. Wij moesten eraan denken, toen wij gisteren over de weekmarkt te Vlis- singen wandelden en voor een no- tenkraam een mevrouw tegen de exploitant binnen hoorden zeggen: „O ja, en dan ook nog een pond van die andere. Hoe heten ze ook weer? Hè, nou kan ik niet op de naam ko men. Die kromme." „O," sprak de man zonder een mo ment te aarzelen. „Die Van Hanegem-noten." 't Zou mooi zijn als zijn naam op die manier tot in lengte van dagen in herinnering zou blijven. stichting Zeeland heeft verricht voor de werkgroep kleuter- en lager onder wijs van de Provinciale Onderwij scommissie. Er is enige vaart achter deze inventarisatie gezet, omdat de Vereniging voor Openbaar onderwijs in een brief aan de POC haar verontrus ting heeft, uitgesproken over de pro blemen rond het voortbestaan van de kleine kleuterscholen en de POC heeft verzocht deze zaak aanhangig te ma ken bij de minister van onderwijs. In haar vergadering van 7 mei aan staande zal de werkgroep zich over deze materie uitspreken. Triest beeld Drs. W. Ovaa, socioloog en onderzoe ker van de stichting Zeeland heeft zich de laatste tijd uitvoerig met de kleine kleuterscholen beziggehouden. Ovaa: „Het is een triest veeld. dat je nu krijgt. Ik heb ook geprobeerd om via een voorzichtige prognose een inzicht te krijgen in de toekomst van deze enige éénklassige kleuterscholen. Dan zie je duidelijk, dat het in de meeste gevallen een aflopende zaak is. Als de integratie van het kleuter- en lager on derwijs op korte termijn een feit zou zijn. zou er veel gered kunnen worden voor de kleine scholen en de kernen. Het is nu eenmaal een feit, dat een dorp zonder school definitief zal leeg lopen. Immers, is een school eenmaal opgeheven, dan is de kans op het stichten van een nieuwe school een maal vrijwel nihil. Is de kleuterschool eenmaal verdwenen, dan zullen ook de EVENWICHT NODIG VQORWERKENDEN- NIET-WERKENDEN TERNEUZEN - Vice-Voorzitter F. Drabbe van het NVV is bang, dat de collectieve sector in de toekomst een veer moet laten omdat er niet vol doende financiële middelen beschik baar zijn. Het gaat er in die situatie om, dat er een evenwicht wordt ge vonden tussen de belangen van wer kenden en niet-werkenden. De 'Feder atie Nederlandse Vakbeweging' (FNV), waarin NW en NKV samenwerken, wil daarnaast dat de laagste inko mensgroepen hun koopkracht kunnen vergroten. De heer Drabbe zei dit vrijdagavond in Temeuzen op een districtsbijeenkomst van het NW bij hotel 'Rotterdam'. SGP-KRITIEK OP STANDPUNTVAN INTERPROVINCIAAL OVERLEG MIDDELBURG - De statencommissie voor bestuurlijke organisatie is vrij dagmiddag zonder moeite akkoord gegaan met de gewijzigde plannen van de minister van binnenlandse za ken om het aantal provincies nieuwe stijl te beperken tot een aantal van 24. Aanvankelijk dacht de minister aan 26 provincies. Zoals bekend gingen provinciale sta ten van Zeeland eerder al akkoord met een indeling in 26 provincies, waarin Zeeland onveranderd een zelfstandige gevolgen voor de lagere scholen niet uitblijven. Als de kleine kleuterschool nu nog even zou kunnen blijven door draaien. zou dat coor de kleine kernen een mooie start zijn voor een onder bouw van leerlingen van 4 tot 8 jaar. Het is jammer, dat er over de nieuwe basisschool voor 4 tot 12 jarigen op dit moment nog zo weinig bekend is". De probleemgebieden zijn volgens de heer Ovaa Schouwen-Duivcland de gemeente Borsele en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Het samenvoegen van verschillende kleuterscholen acht hij een mogelijkheid om nog iets te red den. Deze mogelijkheid baseert hij op het feit, dat uit zijn onderzoek duide lijk is gebleken, dat er hier en daar met de leerlingen wordt gemanipu leerd. Sommige scholen halen hun kinderen uit andere dorpen om op deze wijze aan het wettelijk verplichte aantal te komen. Ovaa: „Daarom zijn prognoses ook zo moeilijk. Ik heb mij in eerste in stantie gericht op het aantal kinderen dat in de komende drie jaren uit de kemen zelf voorkomt. Daarbij is geen rekening gehouden met het verzor gingsgebied rond de kernen en de rich tingskeuze van onderwijs door de ou ders. Daardoor kunnen nogal wat ver schillen optreden", aldus de heer Ovaa. Geen oplossing Ondanks alle cijfers en de wetenschap, dat het over een groot aantal kleuter scholen beroerd uitziet, kan de heer Hij deed een scherpe aanval op zowel CPN als WD die dit probleem uitslui tend via het loonzakje zouden willen spelen. „De WD wil geen groei van de collec tieve voorzieningen omdat ze zo be zorgd is over het loonzakje van de ar beider. Dat is dan een bezorgdheid waar ik geen donder van geloof. De WD zegt ook niet wat ze er aan de an dere kant van de streep wil afhalen. Er zal bijvoorbeeld flink gekapt moeten worden op onderwijs." In zijn toespraak toetste de vice- voorzitter van het NW een aantal doelstellingen van het economisch be leid (waaronder redelijke economische groei, volledige werkgelegenheid en een rechtvaardige inkomensverdeling) aan de huidige situatie. provincie blijft. Nu dit in de gewijzigde plannen niet veranderd is ligt het standpunt niet anders. Het voorstel van gs dit aan de minister mee te de len, komt na het advies van de com missie aan de orde in de statenverga dering van mei. Buiten het onveranderd akkoord met het zelfstandig blijven van Zeeland kwamen nog wel een aantal andere as pecten rondom de bestuurlijke reorga nisatie naar voren. Commissielid G. van den Berg (sgp) kaartte zo de standpuntbepalingen van het IPO (in terprovinciaal overleg) aan. Hij had sterke bezwaren tegen de poli tieke stellingname van dit orgaan dat bestaat uit de gedeputeerde staten van de verschillene provincies. De heer Van den Berg betoogde dat dit orgaan niet het standpunt van de provincies kan Ovaa ook geen oplossing voor aan d» hand doen. Als de kleuterscholen nog vier jaar zouden kunnen blijven voort bestaan. dan waren ze gered Een ver laging van de norm - thans gemiddeld 20 leerlingen gedurende drie jaar per school om gedurende die drie jaar ont heffing te krijgen - is alleen maar uit stel van executie. De enige mogelijk heid ligt volgens hem nog in bouwen van woningen in de levensvatbare ker nen met voldoende sociale en culturele voorzieningen, die vestigingsoverwe gingen voor jonge mensen aantrekke lijk maken Wat het kostenaspect be treft zegt de heer Ovaa: „In vele geval len zal het broekzak-vestzak worden. Alleen zal er minder in de vestzak te recht komen. Als op de ene plaats een schoolgebouw komt leeg te staan, zal er ergens anders wel een lokaal bij moeten komen. Hetzelfde geldt voor de leidsters. Financieel voordeel aan een opheffing zie ik voor Zeeland niet di rect. Ook is het nog de vraag of de kin deren als ze de kleuterschool verlaten ook inderdaad terugkeren naar de la gere school in hun kem" En hij ver volgt: „Het is onduidelijk, wat er ge daan moet worden. De hele kleine schooltjes met ongeveer tien leerlingen zullen echt niet meer te helpen zijn. maar voor degenen die schommelen tussen de 15 en 20 leerlingen is het ge zien de komende integratie onzinnig een dergelijke school te sluiten en de kinderen over te hevelen naar een an dere school als er straks een nieuwe basisschool komt". De economische groei heeft naar zijn oordeel een aanzienlijk aantal nadelen opgeleverd en staat momenteel dan ook 'onder druk'. „De FNV is echter niet voor het stopzetten van die groei, want dat zou waanzin zijn. We moeten toe naar een meer selectieve aanpak, waarbij binnen de groeidoelstellingen ruimte moet zijn voor gemeenschaps doelstellingen." Bijzonder rot' Hij betoogde verder, dat de FNV nog steeds pleit voor volledige werkgele genheid. Arbeid moet dan echter niet uitsluitend als bron van inkomen worden gezien, maar ook aanvaard als middel tot ontplooiing en bijdrage aan de instandhouding van onze sa menleving. Volgens de heer Drabbe vergt deze bredere doelstelling een andere instel ling van het bedrijfsleven. De werkne mers zullen meer zeggenschap in de onderneming en de arbeidsverhoudin gen moeten krijgen. De huidige werkgelegenheidssituatie kenschetste hij als 'bijzonder rot'. „Een half miljoen mensen heeft ook zonder te werken een inkomen. Dat aantal hadden we ons in de jaren '30 niet kunnen voorstellen." Hij constateerde, dat werklozen en wao-genieters zelf 'allerminst verguld' zijn met him situatie en wees daarbij op herhaalde aanvallen van buiten op hun positie. „Ik heb de indruk dat die afkomstig zijn van dezelfde groep, die mensen van 50 jaar en ouder uit het arbeid sproces wil werken en zij die minder arbeidsgeschikt zijn onderbrengt in de wao." Naar de mening van de heer Drabbe is het tijd, dat de regering met de al lang aangekondigde structuurnota op de markt komt. Hij verwachtte daarvan een aanzet om een aantal problemen op een nieuwe manier te lijf te gaan en een planningskader te scheppen voor het economische beleid. vertolken zoals onlangs rondom de be- stuurlojke reorganisatie was geberud - omdat men dan op de stoel van de ver schillende provinciale staten gaat zit ten. Zijn bezwaren werden door de andere commissieleden gedeeld. Commissie voorzitter, gedeputeerde J. van den Bos kon echter meedelen dat deze zaak juist donderdag binnen het IPO was rechtgezet. Bij de korte bespreking van de be stuurlijke reorganisatieplannen wees GPV-commissielid R. Meijering op de verlangens Op Goeree-Overflakkee om bij Zeeland te worden opgenomen. Drie van de vier gemeenten daar heb ben zich voor aansluiting bij Zeeland uitgesproken. Commissielid drs H. Eversdijk (cda) reageerde daar op met te stellen dat WA TERSCHAPSBOND Intrekken wet is lastenverhoging GOES - Het bestuur van de Zeeuwse waterschapsbond heeft vrijdagmid dag tijdens een informatieve bijeen komst met fractievoorzitters en des kundigen van de fracties uit de pro vinciale staten een toelichting gege ven op de gevolgen van de intrekking van de wet 1870 op de caiamitcuze polders. Dat gebeurde in 'De Prins van Oranje' in Goes. De provinciebestuurders werd er onder meer op gewezen, dat de intrekking van de wet beslist een lastenverzwa ring voor de waterschappen zal bete kenen. En dat zal waarschijnlijk weer leiden tot een verhoging van het ge- schot.. De bijeenkomst van vrijdag middag was besloten. Na afloop ver klaarde voorzitter A. M. Geluk van de Zeeuwse waterschapsbond desge vraagd. dat er bij de provinciebestuur ders op is aangedrongen, dat de pro- 'incie na de intrekking van de wet 1170 een bijdrage in de onderhouds kosten van de zeeweringen blijft geven, die gelijk is aan de tegemoetkomingen die momenteel gebruikelijk zijn. De wateiscnappen denken aan een vaste bijdrage in de onderhoudskosten. Loodsenkoor zingt bij vertrek van 'De Eendracht' VLÏSSINGEN -Het Schelde Lood senkoor zal maardag bij het vertrek van het zeilschip 'De Eendracht' in Den Helder optreien. Aan boord van het zeilschip, dat naar Ply mouth vertrekt om daar te starten voor de 'Tall Ships Race', zullen shanties ten gehore worden ge bracht. LICHTGEWONDE BIJ ONGEVAL VLÏSSINGEN - Vrijdagmidtag om streeks vijf uur is op de Gildtweg te Vlissingen mej. C. E. uit Vlissingen licht gewond geraakt nadat zï; mei haar fiets tegen de brommer vanC. R F., eveneens uit Vlissingen, was ^re den. Het ongeluk gebeurde toen ze hau tasje verloor en het al rijdende no probeerde op te rapen. Zij begon hier door te slingeren en botste tegen de juist passerende brommer van F. aan. Beiden kwamen ten val en mej. E. raakte hierbij zodanig gewond dat ze moest worden opgenomen in het Vlis- singse Bethesda-St-Josephziekenhuis. Na behandeling kon ze weer naar huis terugkeren. MIDDELBURG - De Westkappelse tuinder P. van der Welle heeft vrij dagmiddag voor een landelijke primeur gezorgd door aan de Mid delburgse veiling de eerste kasaar- dappelen van dit seizoen aan te voeren. De heer Van der Welle voerde twaalf kilo eerstelingen aan. Koper werd de Goese groente- en fruithandelaar M. Does, die f 4,90 per kilo betaalde. OOKANDERE RSV-WERVEN IN'T GEWEER VLISSINGEN - De gekozen leden van dc ondernemingsraad van de konin klijke maatschappij 'De Schelde' in Vlissingen zijn verontrust over de on langs begonnen bouw van een mari- het onjuist zou zijn dit aspect nu te be spreken omdat de staten bij hun eer dere uitspraak de zelfstandigheid van Zeeland hadden benadrukt en dus ook niet op gebiedsuitbreiding hadden aangedrongen. Dit nu ter discussie stellen zou het eigen standpunt aan tasten, was zijn redenering. De heer Eversdijk wees er verder op dat de gemeenten op Goeree hun ver langen tot aansluiting bij Zeeland kenbaar moeten maken bij provinciale staten van Zuid-Holland en dan verder bij de Kamer. „Wij hebben nu eenmaal besloten in deze zaak passief te blij ven", zo zei hij. Dit standpunt werd onderschreven door gedeputeerde Van den Bos. Deze benadrukte dat zich sinds de vorige uitspraak geen om standigheden hadden voorgedaan om het ingenomen standpunt te wijzigen. DRS. DUSARDUIJN ONTHULTBEELD VOLGENDE WEEK SAS VAN GENT - Het meer dan manshoge bronzen beeld van 'De Schepentrekker' en een vijftigtal cleine kopieën daarvan zijn vrijdag Gs Zeeland willen onderwaterfilms Oosterschelde kopen MIDDELSLIRG - Gedeputeerde statéh stellen prtvinciale staten voor over te gaan tot aankoop van drie films over de onderwateriauna in de Oosterschelde. Hiermee is n totaal een bedrag van 25.000 gulden gemoeid. Dr. ir. J. F. Anthoni, voorheen te Moordrecht, uit Birkenhead (Nieuw- Zeeland) heeft de tlms gemaakt. G.s. stellen verder aan provinciale staten voor over te gaan tot aankoop van een 8 mm projector. Het bedrag dat hier mee gemoeid is, zal maximaal 1500 gulden bedragen, zo stelen g.s. Deze voorstellen van g.s. komen aan de orde tijdens de statenvergaderiig van 21 meL nedok in Den Helder. Ze vinden het een vreemde gang van zaken dat de overheid enerzijds, gezien de slechte situatie in de scheepsbouw, een af bouw van de capaciteit met ongeveer dertig procent eist, en anderzijds een nieuw dok bouwt. De or-leden hebben dit standpunt in een brief aan minis ter R. Lubbers van economische zaken kenbaar gemaakt. Het schrijven is op gesteld door een deputatie van tfe ge kozen leden met akkoord van die le den. De gekozen leden van drie andere wer ven, die evenals 'De Schelde' behoren tot het Rijn-Schelde-Verolme concern, hebben in overleg brieven met een soortgelijke inhoud aan de minister van economische zaken gestuurd. Deze bedrijven zijn: de Rotterdamse Droog dok Maatschappij en Wilton Feije noord in Rotterdam en de NDSM in Amsterdam. Al deze werven hebben opdrachten voor de marine uitgevoerd of voeren die nu nog uit. In de brief van de gekozen or-leden staat dat op vele plaatsen in Neder land op reparatie- en nieuwbouwwer- ven dokken zijn die voor onderhoud van marineschepen geschikt gemaakt zouden kunnen worden. In het schrij ven wordt er op gewezen dat in de toe komst alle schepen van de marine in het dok te Den Helder gerepareerd ol onderhouden zullen worden. Dat over dekte dok vergt een investering van ongeveer tachtig miljoen gulden. „In het licht van de huidige situatie en ge zien het overleg dat de regering eist over de afbouw van werf- en scheeps- bouwcapaciteit, komt het ons als on wezenlijk voor, dat juist nu de overheid door de bouw van dit dok nog uitbrei ding aan die capaciteit geeft," aldus de brief. De or-leden van 'De Schelde' zijn van mening dat 'met name voor de handhaving van zoveel mogelijk ar- door een gieterij in het Limbnrr. Swalmen afgeleverd in Sas van Ga Het beeld wordt, zoals bekend, v, gende week vrijdag onthuld door te gemeester drs. W. R. V. Dusarduynu Sas van Gent. Het krijgt een piaatn schuin tegenover het gemeentehui;: het verlengde van de Sasse Molenbr. en de antieke pomp op de Markt. Het beeld, dat donderdag al op de kei wordt geplaatst, is ontworpen dy. Sassenaar H. J. de Bliek, die er jan geleden al een prijs voor kreeg, mi nu pas volledige erkenning krijgt m zijn werk. Dat heeft hij vooral te dn ken aan het Comité Schepentrekk dat zich in het afgelopen jaar zeer te.' verde om het beeld van 'De Schept: trekker" (in de vorige eeuw een it kende verschijning langs het kami door Sas van Gent) een goed plaat; te geven. In het kader van die aca werden ook de vijftig miniatuurbtè jes gemaakt, die, bij inschrijving, rr vlot aan de man zijn gebracht. Er: zoveel belangstelling voor dat te 'Stichting 'Sas Promotion' nu ova- weegt een ander aandenken aan'Et Schepentrekkeri te laten maken. Ti: het volgende week op de sokkel kom te staan is voor het beeld voorlap ruimte gemaakt in garage Gras aanó Westkade. Het beeld van 'De Schepentrekke omringd door de miniatuurbeeldjai ontwerper De Bliek. beidsplaatsen op de reeds bestaan:; bouw- en ïeparatiewerven binnen li nationale scheepsbouw, een nader» derzoek gerechtvaardigd is." Zwaar beschadigde zuiger vrijdag vlotgetrokken bij Terneuzen TERNEUZEN - Sleepboten van fe sleepdienst Willem Muller BV t: Terneuzen hebben vrijdagmorgen te hoog water in de toekomstige Brul manhaven bij Terneuzen de ri'5e; 'Gouderak' vlotgetrokken. Het vaartuig van het aanneming^ rijf Bos en Kalis was donderdagavorü aan de grond gelopen. Een eerste F ging om nog diezelfde avond de tuigt' vlot te trekken mislukte. Na na- overleg tussen technici van Bos en St ils en bergingsuitvoerders van Mullt slaagden vrijdag de 'Schotland, Tt' land' en 'Cobi M.' van de TerneuzffiS sleepdienst wel. Toen bleek echter «t dat de 'Gouderak' zware schade te: opgelopen: er is vlakschade, spante zijn ontzet en een van de motorenisuj de fundatie gescheurd. De zuiger (6. meter lang en een waterverplasteini. van 1215 ton) is door de 'Schotland ff. de 'Rilland' dan ook naar de Sloehava gesleept, waar 'De Schelde' de repare, tie voor z'n rekening neemt. Boten vï| Muller en van Van den Akker zijn ln te> nacht van donderdag op vrijdag o*®, igens in de buurt gebleven, niet ln te laatste plaats omdat de 'Gouderts gevaar liep te breken. De zuiger voelt baggerwerkzaamheden uit in verbat- met de aanleg van de nieuwe havf- voor Dow Chemical in Temeuzen. TOT NU TOE VIER BILJETTEN A CHTERHAALD ZAANDAM - De Nederlandse Middenstands Bank in Zaandam heeft on bewust een aantal valse 50-dollarbiljetten van de partij, die door de pas berechte Terneuzense valsmunters zijn vervaardigd, aangenomen en weer in omloop gebracht De zaak is aan het licht gekomen door een klant van de bank, die tijdens een vakantie in Egypte het nagemaakte geld wilde wisselen. Een bankbediende in Cairo zag onmiddellijk dat het om valse biljetten ging. De bewuste toerist «een 56-jarige Zaanse fabrikant) was in het bezit van drie vaise 50-doliarbiljetten. Het is niet uitgesloten dat meer nagemaakt geld aan anderen is meegegeven. De valse dollarbiljetten die nog in de kluis van de bank lagen, zijn door de politie in beslag genomen. Een directielid van de bank vertelde dat de biljetten erg goed zijn geimi- teerd. „Het enige verschil zit in de kleur en de dikte van het papier. Datje zoiets niet ziet, kan je niemand kwalijk nemen". Volgens de politie komt het valse geld uit het buitenland. „De serienum mers en het karakter van de vervalsing wijzen uit dat het gaat om wat wij noemen de partij uitgifte Temeuzen", vertelt een rechercheur. „We hebben nu vier biljetten kunnen achterhalen. Of er nog meer in omloop zijn is on bekend. De valsemunters hebben voor miljoenen gedrukt. Maar je weet nooit voor hoevee! ze hebben kunnen afeetten". Het valse geld is - zo ver telt de politie - op de bank gestort door een betrouwbare zakenman uit de Wormer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2