Ton Martijn uit Yerseke leidt nu KNKV- begeleidingscommissie Amerikaans korfbal Stratenloop in St. Maartensdijk Feestprogramma jubilerend Middelburg: kampioensteam 1966 tegen Zeeuws elftal TIMMAN HAALT NIET ZO SOEPEL DE NATIONALE SCHAAKTITEL OP CONTACTEN ONDERHOUDEN MET DRIE COMITE'S IN USA OPSTELLINGEN BELGIE EN NEDERLAND NOG NIET BEKEND GEMAAKT PZC UITWISSELINGSPROGRAMMA'S ZIJN BELANGRIJK ONDERDEEL Cedar Grove en Oostburg zijn de grootste rivalen Thijs volgt Goedhals op Jo Maas niet bij handbalverbond Verloop zege Hans Ree op Van der Weide Toeschouwer slaat llie Nastase de bal terug ZATERDAG 24 APRIL 1976 sport 25 YERSEKE - Na het succesvolle optreden van de Nederlandse korfbalde- mcnstratieteams in Amerika heeft het KNKV de "nieuwe wereld' in de afge lopen dagen zeker niet links laten liggen. Het hoofdbestuur van de korfbal- bcnd is akkoord gegaan met één van de suggesties uit het na de trip door Zteuws hoofdbestuurder Ton Martijn commissie te vormen, die de "follow- up" zal verzorgen van het geslaagde initiatief om de korfbalsport naar de ISA te brengen. vooruitlopend op de beslissing van de FIK. de internationale korfbalorga- ïisatie, die het vervolg van de Amerikatrip van het KNKV overigens zon- ier twijfel zal delegeren aan de Nederlanders, is de kleine commissie alvast oegonnen met haar werk. Ton Martijn. die chef d'equipe was van de ploeg Nederlandse korfbal lers naar Amerika, fungeert ook als leider van de kleine commissie. „Overigens moet je mijn taak in deze commissie meer zien als bege leidende functionaros dan als voor zitter. De motor van het kleine co mité is Max van Leeuwen, public relations-man van het KNKV. Ver der worden de administratieve za ken behandeld door Thea Noordzij, die deel uitmaakt van de hoofd commissie voorlichting en publici teit, en dat betekent dus, dat alle drie de commissieleden de trip naar Amerika hebben meegemaakt", maakt Ton Martijn duidelijk. Een van de eerste taken van de commissie was het versturen van circulaires, waarin de verdere stap pen van het KNKV zijn vermeld, aan de adressen, die de Amerika- gangers verzameld hadden. Het gaat om niet minder dan 227 uit 34 staten afkomstige vakleerkrachten lichamelijke opvoeding en andere enthousiaste Amerikanen. Drie VS-comité's De Nederlandse leiding van het korfbal in Amerika heeft zich uiteraard ook gepresen teerd bij de drie in de VS gevormde comité's in de steden waar gedon- streerd is: Los Angeles, Eugêne en Milwaukee. Ton Martijn: „Zij moe ten zorgen voor de consolidatie van het korfbalbruggehoofd en voor voortdurende informatie tussen hun en ons land. Bovendien streven we er naar om ook de comité's met elkaar in con tact te brengen, met name via de 'supervisor" voor geheel Amerika, prof. Jan Broekhof, die een leerstoel in de lichamelijke opvoeding heeft aan de universiteit van Eugêne". Het heeft Ton Martijn gefrappeerd, dat de contacten in de wereldstad Los Angeles (waar er uitsluitend Amerikanen van Nederlandse af komst bij betrokken waren) totaal anders tot stand kwam dan in de 60.000 inwoners tellende stad Eugê ne. In Los Angeles beloofde Hans Portegies, die in Samos korfbal speelde in het jeugdvoetbal in de Amerikaanse stad met 6500 deel nemers van de grond haalde, ook het korfbal op poten te zetten, in het veel kleinere Eugêne sloeg het veel meer aan, omdat er vooraf TON MARTIJN emom veel aandacht aan de komst van de Nederlanders was besteed. Maar de grootste stoot is gegeven in Milaukee, tijdens het jaarlijkse congres van de Aahper, het Ameri kaans verbond, waarin alle leer krachten uit de sector verenigd zijn. „We hebben daar een fantas tisch succes gehad met onze stand, waar constant via de video apparatuur de beslissingswedstrij den en de finale om het Nederlands microkampioenschap gedraaid werden, en met demonstraliewed- strijd voor 500 vakmensen", verze kert Ton Martijn. Korven uit Mexico Daar in Milwaukee ontmoette Ton Martijn ook de Nederlandse prof. Klaas Rijsdorp. die in Utrecht een leerstoel bezet in lichamelijke op voeding „Hij was direct weg van ons initiatief en beloofde na zijn te rugkeer in Nederland zijn beste beentje voor ons neer te zetten verzekert het Yersekse hoofdbes tuurslid van het KNKV. Een even min onbelangrijke kennis in Mil waukee werd een fabrikant van sportartikelen, die bereid bleek om de fabrlkatie van korfbalmanden op zich te nemen. Bondscoach Adri Zwaansdijk heeft, intussen een voorbeeldmand naar Amerika ge stuurd, die zeer waarschijnlijk in Mexico terecht zal komen, waar men dergelijke produktennog vlecht. Verder heeft de Nederlandse com missie de Amerikaanse comité's voorzien van trainingsboekjes en standaardlessen Een andere vorm van "nazorg" zijn de uitwisselings programma's. Ton Martijn: „Ge dacht wordt om Nederlandse tech nische mensen (trainers en scheids rechters) naar Amerika te sturen om op de zomerscholen cursussen te geven, terwijl er ook geprofiteerd kan worden van de faciliteiten, die de Amerikaanse studenten krijgen om naar Europa te komen" De Zeeuwse bondsbestuurder kwam daarbij op de gedachte om te proberen Nederlandse topclubs warm te maken om deze Ameri kaanse studenten een week of veer tien dagen op te vagen. Toen de plannen van de Amerika- reis in Nederland bekend werden kwam er naast bewondering voor het initiatief uit eigen kring ook een storm van veroordeling los over zo'n geld - en energieverspil ling. Ton Martijn: „Die duurde ei genlijk tot ons vertrek. Tijdens de de jaarlijkse algemene vergadering van het KNKV in december werd er weliswaar geen portefeuillekwes tie gesteld, maar de toekenning van het budget van tien mille kwam er niet zonder meer door. Er waren behoorlijk wat tegei Martijn vervolgt: „Nu, na ons suc ces in Amerika, zwijgen die scep tici natuurlijk. Ze wachten nog even rustig af over het verdere ver loop. Maar voor ons Amerikagan- gers kan er nu niets meer misgaan, mits de commissie haar werk kan doen". Nu al tweede reis Trots voegt Ton Martijn er tens lotte aan toe: ..Een tweede reis naar Amerika is zelfs nu al geen probleem meer. We hebben een sponsor, die deze nieuwe reis al volledig betalen wil. Wie dat is. kan ik nog meedelen". Ook is hel de Zeeuwse bondsbestuurder nog niet mogelijk te zeggen wanneer een tweede reis eventueel gemaakt wordt. „Misschien gaan we naar de volgende conventie van de Aahper. dié dan in Seattle gehouden wordt". PETER VERHAGE YERSEKE - De rivaliteit, die er heerst tussen de voetbalclubs van Yerseke en Kapelle verbleekt finaal bij die tussen de Ame rikaanse dorpjes Cedar Grove en Oostburg. in de buurt van Mil waukee bij het Michigan Meer.. Dat ontdekte de Zeeuwse chef d'equipe Ton Martijn uit Yerseke van de Nederlands korfballers, die twee weken in Amerika gedemonstroord hebben. „Cedar Grove en Oostburg zijn nederzettingen, die duidelijk door Zeeuwen opgezet zijn. Ze zijn Zeeuwser dan de Zeeuwen zelf, formuleert Ton Martijn. „Ik ontdekte er familie van aannemer Otte uit Nieuwdorp. we bezochten een boerderij van boer Theu- nisse, wiens familie uit Temeuzen afkomstig was. de voorzitter van de sportclub uit Cedar Grove is ene Kruis, oorspronkelijk uit Middelburg afkomstig. Je ziet daar niets anders dan Nederlandse namen". Ton Martijn geeft nog een veronderstelling van de Zeeuwse af komst: „Er staat een standbeeld van Pieter Daane. de man die in 1840 Cedar Grove stichtte. En dat kan best een nazaat uit Yer seke zijn. want hier wonen veel Daane's". Bij het afscheid van de Nederlandse korfballers zongen de 'Zeeuwse" Amerikanen de sportmensen het 'Wien Neerlands bloed' toe. omstreeks de jaarwisseling het officiële Nederlandse volkslied. De Nederlanders in Amerika hebben nooit een ander volkslied gekend RUSSEN BLIJVEN IN MAROKKO HEERSEN IFRANE - Ook in de vierde etappe van de Ronde van Marokko heeft de ploeg van de Sowjet-Unle zijn over macht gedemonNtreerd. Gennadi Komnatov won de rit over 135 kilometer van Fes naar Ilrane voor Aavo Plkkoes en vier vari de vijf ande ren uit de ploeg van de Sowjet-Unle plaatsten zich ook bij de eerste acht. Hans Langcrljs ivijftiendei was de be ste Nederlander hij had een achter stand van bijna drie minuten op Kom- natov. In hel algemeen klassement hebben alleen de Zweed Nlllson en de Fransman Linard zich een plaars ln de top kunnen veroveren temidden van de amateurs uit de Sowjet-Unle De uitslag van de vierde etappe Is: 1 Komnatov (Sovi 135 km van Fes naar Ifrane in 3 uur 38 minuten en 31 secon den. 2 Plkkoes (SOVI 3.39.04. 3. Nils son IZwei 3.39.05. 4 Averin iSov. 3 40.43. 5. Kamlnskl ISov) 3.40 47. 6 TxjsapUtsJin (Sovj, 7 Dino <Fra>. 8 Ba&ko (Sov). 9. Bodier (Fra). 10 Johansson (Zwel allen dezelfde Ujd als Kamlnskl. 15. Lange- rljs iNed) 3 41.26, 22. Van der Steen I Ned 3 4 3 48 27 Jacques Vooyt.. 28. Ad Prinsen, belden Ned. en beiden ln 3.46.00 Het algemeen klassement na vier rit ten l Plkkoes 11 uur 45 minuten en 40 seconden, op 1 minuut 39 seconden: 2. Komnatov. op 2.30: 3. Banlsjenkov <8ov). op 3.40 4 Basko, 90 3 56 5 Nlls- son tZwei Bridgen in Hulst HULST - In sporthal 'Den Dullaert' te Hulst werden de competitiewedstrij den van de Hulster bridgeclub 'Hulst' gehouden. De uitslagen van de afde ling A lulden: Hoewel: 10. paren; 12. spellen: 27 en maximum score-: 270 1 mevrouw Biesbroeck en de heer Blommaert 171 punten - 63,33%. 2 me vrouw Nijenhuls en de heer Koopman 155 punten - 57.4 i '7,3 echtpaar Beu- zenberg 147 punten - 54.44 'k. 4 de he ren Borm en Burggrave 140 punten - 51.85 5 echtpaar Deltour 139 punten 51,48 '7e, 6 de heren Neve en Biesbroeck 130 punten - 48,15 De uitslagen in de B-groep lulden: draaiende mltchel: 18. paren: 17. 1 echtpaar Heljndrickx 68.37 2 me vrouw Hillege en de heer Melchers 60.71 '7e, 3 echtpaar Van de Windt 60.46 '7-4 de dames Bosch en Bogaert 59.95 '7,5 echtpaar Van Dijk 54.08 6 de heren Hermans en Kegels 52.68 7 de dames Bogaert en Stallaert 50,30 89 mevrouw Smulders en de heer Bör 50,26 9 ex-aequo: de dames De Booy en Molenaars 49,23 en de heren Ver blindt en D'Hondt 49.23 ZEIST - Het Nederlands elftal, dat zóndag ln het stadion Feyenoord voor de kwartfina les van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenploegen tegen België speelt! zal pas kort voor de wedstrijd worden samenges teld Bomscoach George Knobel heeft moecn afzien van zijn voornemen reed; vrijdag een beslissing te nemen doo-dat een viertal spelers in zijn groip geblesseerd is en omdat het her- sla van Neeskens, Rensenbrink en Vm Kraay meer tijd vergt dan was SNT MAARTENSDIJK - Op zater- d:g 11 september wordt een groots o) te zetten stratenloop gehouden ii Sint-Maartensdijk. Iet initiatief daartoe is uitgegaan /an de plaatselijke middenstands- vereniging Smalstad, omdat het be stuur van deze vereniging vond, dat de plaatselijke lange afstandloper Manen van Prooijen, een van de Zeeuwse toplopers, eens in de gele genheid moest worden gesteld om voor eigen publiek te lopen. Er werd voor deze gelegenheid con tact gezocht met de plaatselijke sportvereniging NAKS, met het wie- Iercomité Sint-Maartensdijk, met de afdeling Zeeland van de KNAU (de Damsimultaan STAVENISSE - De damclub van cafe taria C. P. Nooy te Stavenisse heeft weer een damsimultaanwedstrijd ge speeld. De heer K. van Houdt uit Scherpenisse. die was uitgenodigd als simultaanspeler, was helaas verhin derd. In zijn plaats speelde de heer Maas uit Roosendaal. Hij speelde tegen twaalf dammers. Slechts de heer A. Slager slaagde er in zijn partij van de heer Maas te winnen en de heer A. Stoutjesdijk haalde remise uit de strijd, Receptie vv Temeuzen TERNEUZEN - Vandaag, zaterdag, houdt de voetbalvereniging Temeuzen in de kantine aan het Zuidersportpark voor al haar leden een receptie ter ge legenheid van het behaalde kampioen schap van het tweede elftal. Het tweede elftal van Temeuzen is tevens gepromoveerd naar de reserve eerste klase, de hoogste mogelijk klasse in de Nederlandse competitie voor reserve- elftallen. De receptie is van 16.00 tot 17.00 uir. Woensdag was er al'twijfel over Nees kens (schouder 'en rechterenkel) en Rensenbrink (linkerknie), donderdag in een oefenpartij tegen de amateurs van BVC kreeg Van Kraay last van een oude enkelverwonding en vrijdag bleek in het sportcentrum van de KNVB dat Thijssen een zodanige verwonding aan zijn dijbeen heeft, dat hij zeker niet zal kunnen meedoen. Knobel besloot Thijssen in de selectiegroep te vervan gen door René van de Kerkhof van PSV. Ook het Belgisch elftal is nog niet be kend. Raymond Goethals, de Belgi sche coach, vertelde vrijdagavond in Knokke na de training en een tacti sche bespreking, dat de samenstelling van de ploeg zeker niet voor vanmid dag (zaterdag) zal worden vrijgegeven. atleüekunie) en met AV '56 uit Goes, de club waarbij Marien van Prooijen zich aangesloten heeft. Diverse besprekingen hebben er toe geleid, dat de voorbereidingen voor de Omloop Smalstad nu in volle gang zijn. De middenstandsvereniging zal deze zomer een winkelactie voeren, die de middelen moet verschaffen voor een forse prijzentafel. Het programma ziet er als volgt uit: 14.30 uur: jeugdprestatieloop over 1980 meter. 15.00 uur: wedstrijdloop voor KNAU-atleten over 9800 meter en tenslotte een prestatieloop (14 jaar en ouder) over bijna vier kilo meter. Start en finish zijn op de markt voor het gemeentehuis. (Door Hans Boehm) LEEUWARDEN - Met nog drie ronden te spelen is de spanning in het schaakkampioen schap van Nederland teruggekeerd. Hans Ree won namelijk van Van der Weide en daar Timman tegen Van der /liet niet verder kwam dan remise is iet onderlinge verschil geslonken tot ïen half punt. Jan-Hein Donner be- noudt de derde plaats door zijn remise met Kuypers, maar speelt met een achterstand van anderhalve punt niet meer mee om de eerste plaats. Volgens Ree zelf stond zijn tegen stander reeds na 14 zetten verloren. Van der Weide speelde zijn lijfvariant van de Hollandse verdediging; dit bleek echter in hogere zin geen vol waardig register. Ree wist dat meester lijk aan te tonen en dat de partij uit- ZEIST - Johan Neeskens en Rob Ren senbrink testen zich in het KNVB- sportcentrum te Zeist voor de ontmoe ting zondag tegen België tsKUööisri - Aan ae vooravond van ae 106e Nederland-België heeft het dage lijks bestuur van de Koninklijke Belgi sche voetbalbond zijn nieuwe bond- strainer aangesteld. Guy Thijs, de trainer van Antwerp FC volgt Ray mond Goethals op. die na dit seizoen begint aan een zes-jarig contract bij Anderlecht, eindelijk beslist werd door het vallen van de vlag, was van ondergeschikt be lang. Van der Weide zou mdien hij de 40 zetten had kunnen halen, zonder meer hebben opgegeven. Een belang rijk winstpunt voor Ree. Voor Jan Timman leek het lange tijd alsof hij zijn eerste verlies zou gaan boeken. Donkere wolken pakten zich samen boven zijn stelling en tegen stander Van der Vliet kende geen me delijden. In deze, Konings-Indische partij, had de tijdnood wel een grote invloed. Het overwicht vervluchtigde onder de druk van de klok geleidelijk en Tïminan wist zich listig uit de moeilijkheden te manoeuvreren. Een goede prestatie van Van der Vliet, die zijn hoge klassering o.a. hiermee rechtvaardigt. Voetbaltoernooi van'Electron' SOUBURG - De Zeeuwse motortoer club 'Electron' houdt op koninginne dag (vrijdag 30 april) een voetbaltoer nooi op het terrein tegenover het win kelcentrum Dauwendaele te Middel burg. Deelnemende teams zijn naast de ploeg van 'Electron' de motorclub 'Zeeuwsch-Vlaanderen' en de motor- toerclub uit Sprang-Capelle. De spelers zijn tijdens de wedstrijden in motorkleding getooid. Later op de dag wordt een bezoek gebracht aan de motorraces te Kapelle. waarna een ge zamenlijke maaltijd volgt. Voor Timman hield het in dat het „ophalen van de eerste plaats" niet zo soepel zal verlopen en hij in de ko mende ronde een hijgende ree is. Don ner probeerde het tegen Kuypers met een Ninzo-Indische verdediging. Hij had een langdurig initiatief, maar dat was niet voldoende. Tegen het einde van de partij dacht Kuypers zelfs dat de rollen waren omgekeerd en het voordeel op hem was overgegaan Dat was niet objectief. Wel had hij zich vol ledig losgewerkt Een echte vechtremi- se. In de partij Witt-Hartoch gebeurde iets vreemds. In de Pirc-verdediging „vergat" Hartoch de zet c6 en verkreeg zo een ongezonde stelling. Witt buitte dat goed uit Hij leek eenvoudig te gaan winnen tot hij plotseling remise MIDDELBURG - Nog eenmaal kunnen de supporters, van Zeelands voetbal- le-klasser Middelburg de 'vedetten' bewonderen, die het laatste deel van de zestiger jaren roem vergaarden door viermaal de districtstitel in Zuid I te winnen en driemaal de landstitel bij de amateurs te veroveren. Op 13 augustus speelt namelijk het Middel burgs elftal uit 1966 in het kader van de festiviteiten, die de hoofdstedelijke ploeg ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan viert, legen het oud Zeeuws Elftal. De jubileumcommissie, gevormd door voorzitter Jo de Boer. secretaris Hans Lander en Leo van Halen, stelt mo menteel pogingen in het werk om zo veel mogelijk spelers van het Middel burgteam uit 1966 'aan de start' te krijgen. Het gaat hier om het elftal, dat het eerste districts- en landskampioen- ARNHEM - De Limburger Jo Maas, die na het overlijden van bondscoach Henneberg de afgelopen maanden als interimtrainer-coach het Nederlands herenzaalhandbalteam begeleidde, zal niet als part-timer in dienst komen van het Nederlands Handbal Verbond. Na twee avonden praten werd duide lijk dat het NHY niet op alle voor waarden van de ex-Sittardia-trainer kon ingaan. „Het is jammer dat Jo Maas nu defi nitief is afgevallen. Hij was de eerste op ons rijtje van Nederlandse oefenmees- ters. In tegenstelling tot voorgaande jaren zoeken we bewust naar Neder landse partr timekrachten. aldus de voorzitter van het NHV. de Arn hemmer Frans Groener. aanboodHartoch accepteerde gretig en verbaasd. Witt bleek zijn laatste zet als een blunder te hebben gekwalifi ceerd. hetgeen niet zo was. Toen Genua Sosunko zich viak voor zijn huldiging als grootmeester even iti de speelzaal begaf demonstreerde hij terloops vanuit de slotstelling aan beide spelers het geforceerde winst plan voor wit! De uitslagen van de partijen uit de achtste ronde zijn. Donner -Kuijpers 0.5-0.5, Ligterink-Balon 1-0. Witt-Hartoch 0.5-0.5. Ree-Van der Weide 1-0. Timman-Van de- Vliet 0.5-0.5. Van Wijeerden-Enkiaar 0-1. De stand na acht ronden is: 1 Timman 6,5 nt 2 Ree 6 pnt.. 3 Donner 5 pnt. 4 Van Wij- gerden en Van der Vliet 4.5 pnt.. 6 Ligterink 4 pnt, 7 Hartoch. Kuijper en Enklaar 3.5 pnt.. 10 Baljon 3 pnt-, 11 Witt en Van der Weide 2 pnt. schap behaalde; doelman Sjaak Groe- newegen en de veldspelers Arte Del- motte, Anton Schoenmakers, Dick van Westen, Ko Groenewegen, Jan Boste laar, Tonnie Hendrikse, Henny de Wijs, Leo van Liere, Wim de Vos. Jules Vo gel, Wim Langemeire, Arnold Schuit en Bert Pentury, terwijl het comité tevens wil trachten het begeleidend team voor deze gelegenheid in ere te herstellen. Het gaat hier om ex-voorzitter Sal Si- monse, toen elftalleider, oefenmeester Piet Lindenberg, verzorger Piet Seits en grensrechter Bram le Due. Als de commissie in haar opzet slaagt - en niemand twijfelt daar overigens aan - zal het voor de eerste maal zijn, dat Middelburg 1966 na tien jaar weer in het veld komt In het attractieve programma, dat van 15 mei tot en met 28 augustus wordt afgewerkt, heeft de jubileumcommis sie ernaar gestreefd om zoveel moge lijk Middelburgleden actief bij de evenementen te betrekken. Een interessant programmaonderdeel is het onderling toernooi op 22 mei, waarbij tien elftallen gevormd wor den, waarbij de spelers van de Mid delburgteams (zaterdag- en zondagelf tallen) totaal door elkaar 'gehusseld' worden. Hei stadhuistoemooi op 7 augustus heeft drie volkomen nieuwe tegen standers voor de organiserende vereni ging: Fluks Dordrecht, Neptunus uit Rotterdam en VUC uit Den Haag. NAC Breda is niet meer uitgenodigd, omdat Middelburg vond. dat de Bredanaars toch maar met een surTogaatploegje kwamen opdraven. Het volledige programma ziet er als volgt uit: 15 mei. Opening festiviteiten door voorzitter Kees de Keizer. Hijsen club- en bondsvlag door twee pupillen voor het clubhuis. Daarna wordt een jeugdtoernool gehouden met als deelnemende verenigingen leen A-, B- en C-elftal): Dosko. Bergen op Zoom: Ex celsior P.. Pemïs: GDS. 's-Gravenhage. HVV '24. Hulst Jeka. Breda; Longa. Tilburg; LEEUWARDEN IANP) - Het verloop van de partij tussen Ree (wit en Van der Weide was: (Hollandse partij» 1. d2-d4, V-tb 2. Pgl-13, Pg8-S 3. g2-g3. g7-g6 4. b2-b3, LfB-g7 5. Lcl- o2. d7-ti6 6- L;7-g2. 0-0 7 0-0. Pf6-h5 8. e2-e3, PÖ8-C6 9. Pbl-c3. a7-a6 10. Ddl-e2, Kg8-h8 11. Tal-dl. Ph 5-f6 12. Tfl-el. d6-d5 13. Pf3- e5, e7-e6 14. Pe5xc6, b7xc6 15. Pc3-a4. Dd8-e8 16. C2-C4, g6-g5 17. Tdl-cl. Pf5-e4 18 f2- f3.Pe4-d6 19. c4xd5, e6xd5 20. De2-c2. Lc8-d7 2L Pa4-c5. Ld7-c3 22. Pc5-d3. Lc8-b7 23. Pd3<5. Ta3-c8 24. Pe5xc6, Tf8-f7 25. Pc6-e5. Tf7-e7 26. Dc2-Ö2, h7-h5 27.Tc!-c5. h5-h4 28. g3-g4, f5xg4 29 f3xg4. Te7-e6 30. Tel-fl. Lg7xe5 31. d4xe5. Pd6-e4 32. Lg2xe4. d5xe4 33. TÜ-S. TcS-riS 34. Lb2-d4. De8-e7 35. Dd2-cl, Td3-d7 36. Dcl-fi, Kh8-g7 37. TS-ffi. Td7xd4 38. e3xd4. e4-e3 39. Dfi-15. e3-e2 40 Kgl-E. zwart overschreed in verloren stand de tijd. Middelburg, Middelburg; Spljkenisse, 8pU- kenisse. 22 mei. Onderling toernooi (10 elftallen, 29 mei. Zevenkamp voor senioren en vetera- 30 mei. Zevenkamp voor de Jeugd. 7 augustus. Stadhuistoemooi met als deel nemende verenigingen: Fluks. Dordrecht; Middelburg. Middelburg; Neptunus. Rotter dam; VUC, 's-Gravenhage. 13 augustus. Middelburg 1966: oud Zeeuws elftal 14 augustus. Veteranentoemool met als deelnemende teams: Drie-provinaén-elftaL Middelburg; oud Zeeuws elftal 'boven 30 jaari. FC Vilvoorde (België); VUssingen. AFC. RKC. Walcheren. 20 augustus. Uitgifte jubileumboek en fees tavond voor de oudere jeugd. 21 augustus. Receptie ln het clubhuis. 22 augustus Jubileum wedstrijd Middelburg-AFC (Amsterdam). 28 augustus. Feestavond ln De Brasserie. HONOLOELOE - Een geïrriteerde tennistoeschouwer uit Honoloeloe heeft llie Nastase de bal terugge kaatst die hij had kunnen verwach ten. Larry Cohn. een advocaat uit Hawaï, heeft van llie Nastase en WCT-tennis een schadeloosstelling gevraagd van 65.000 dollar. Cohn stelde in zijn eis, die hij bij een rechtbank te Honoloeloe depo neerde dat hij geraakt was door een tennisbal die llie Nastase tij dens zijn wedstrijd van zondag tegen Rod Laver bewust in het pu bliek had geknald. In zijn eis zegt Cohn, dat de han delswijze van Nastase volledig in strijd is met de tennissport en ook met de regels die bij willekeurig welk toernooi geiden. Naast Nastase heeft hij. subsidiair, ook de organi satoren aangeklaagd onder de mo tivering dat zij behoren te weten, ol althans hadden kunnen weten, dat een dergelijke handeling van Nas tase te verwachten is omdat hij de neiging heeft tot over- temperamentvol. opruierig, woe dend en niet te controleren gedrag. Cohn stelde dat Nastase zich tijdens de wedstrijd tegen Laver plotseling naar het publiek draaide en mei kracht en opzet de bal in de tribune kogelde. Nastase overigens won de wedstrijd tegen Laver en verdiende daarmee voor de tweede keer in deze Ha- waiaanse wedstrijdenreeks een prijs van 10.000 dollar. Hij verwierf bo vendien het recht uit te komen in de halve eindstrijd, waar de winnaar een prijs van 50.000 dollar wacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25