ZATERDAG TOPTREFFEN 3e KLAS TUSSEN KRABBENDIJKE EN HOEK Spectaculairder strijd in de cross te dankzij afwezigheid van grootste Axel vedetten voordeel 695r ITIhh de klerk 4 - Adrie de Putter: Tegenvaller nog geen kampioen te zijn Ben Bruins: Ik denk dat Dinteloord de lachende derde wordt prijswijzer bij De Kleiig ONVERWACHT VERLIES SchiPPer won in VAN JAN HEIN DONNER ""li™0*! Hennes Weisweiler voor twee jaar bij Fc Köln DMÜJÖÜP Leren fauteuil met honderden guldens natuurlijk bij De Klerk Poortvliet in militair elftal SOUBURGER LEO OVAA OOK GROTE FAVORIET OP KONINGINNEDAG EEN WINNAAR MMHC sluit seizoen af IN LOTTO 16 EK 71/2 definitief in Terneuzen VRIJDAG 23 APRIL 1976 Zaterdag wordt de laatste ronde van het voetbalprogramma in de derde klasse van het zaterdagvoetbal afgewerkt. Een programma vol spanning. Maar liefst drie ploegen moeten uitmaken wie met de kam pioenseer gaat strijken. Twee ervan, Krabbendijke en Hoek, ontmoe ten elkaar om kwart over vier in Krabbendijke. Een duel dat bijzonder open zal zijn. Beide ploegen moeten risico's ne men. omdat alleen winst telt wil men in aanmerking komen voor een eventuele beslissingswedstrijd. Het is tevens niet uitgesloten dat de winnaar zaterdag zelfs kampioen wordt Dan moet Dinteloord op eigen veld wel een of meer punten verspelen tegen Zwaluwse Boys. Het belooft zaterdag voor het publiek in ieder geval een boeiende con frontatie te worden tussen twee ploegen die voor aanvang van de com petitie nic-t op een dergelijk hoge klassering hadden gerekend. Vrm? Hoek heeft er dit jaar overigens meer ingezeten Op 'n bepaald moment stonden de Zeeuws-Vlamingen maar liefst drie punten voor op Dint loord en Krabbendijke. Beide ploegen zijn zaterdag uit op revanche Krabbendijke voor de 4-0 nederlaag eerder in dit seizoen in de uitwedstrijd tegen Hoek en Hoek wil zich revancheren voor een reeks matte prestaties in de laatste uit wedstrijden. Het Zeeuwse toptreffen in de derde klasse staat ook onder Zeeuwse leiding: scheidsrerhter is Adrie van Drongelen uit Axel HOEK - Volgens Hoek- aanvoerder Adrie de Putter is Hoek zaterdag wel verplicht om het topduel in de derde klasse tegen mede-koploper Krabben dijke te winnen. De voornaamste reden hiervoor is het schuldge voel onder de Hoek-spelers ten opzichte van trainer Ronnie Bou chaute na de drie nederlagen op een rij in uitwedstrijden tegen Dinteloord, Zwaluwse Boys en Kloetinge. Adrie de Putter: „In Dinteloord hebben we gewoon gespeeld alsof het een vriendschappelijke wed strijd betrof. Toen hebben we in feite onze kampioenskansen ver gooid. Als we daar een gelijkspel hadden veroverd was het al ge beurd geweest. Dan hadden we ook de andere twee uitwedstrijden niet verloren. Terecht heeft Ron nie Bouchaute ons daarop gewe zen. Hij is een trainer die zich voor meer dan honderd procent inzet om een goed resultaat te behalen. Bi] sommigen van ons ontbreekt die inzet en daarom zijn we zater dag verplicht om tot het uiterste te gaan. Gewoon om ons te revan cheren". Het is niet onbegrijpelijk dat Ad rie de Putter alle lof van het Hoek-succes in de richting van de kleine Axelse trainer schuift. On der hem beleefden ze dit jaar een geweldige opbloei na twee mid delmatige seizoenen. „Eigenlijk is het nu een tegenvaller dat we geen kampioen zijn geworden. We hebben immers drie punten voor gestaan", aldus Adrie de Putter. Relativeren Voor zaterdag is Adrie de Putter niet te verleiden tot een progno se. „We moeten toch wel de zaak blijven relativeren. Ik geef ons dertig tot veertig procent kans. Krabbendijke heeft dit jaar op eigen veld al bijzonder sterk ge speeld. Ik verwacht wel dat het zaterdag een bijzonder spannend gebeuren gaat worden. We zullen beiden risico's moeten nemen omdat we aan een verlies of ge lijkspel niets hebben. Eén van ons moet winnen wil het in aan merking komen voor een beslis singswedstrijd, er van uitgaande dat Dinteloord zijn thuiswed strijd tegen Zwaluwse Boys in winst omzet", zegt Adrie de Put ter. Helemaal zonder problemen ver liep de voorbereiding van Hoek op het toptreffen deze week bepaald niet. Dinsdag meldde doelman Kees Pladdet zich af met een rug blessure die zich ernstig aan liet zien, „Hij heeft iets in zijn rug", vertelde Ronnie Bouchaute wat voorzichtig, „en het ziet er nogal ernstig uit". Gelukkig voor Hoek en Ronnie Bouchaute blijkt de rugblessure van Pladdet enorm mee te vallen. Donderdag be zorgde hij in Terneuzen gewoon weer de post. „Het zag er inder daad beroerd uit. Ik kon gewoon niet rechtop zitten. Maar woens dag was ik er ineens vanaf', aldus Kees Pladdet. Hoek wet zich zaterdag mentaal gesteund door de 4-0 overwinning in de thuiswedstrijd tegen Krab bendijke. „Dat is misschien wel onze beste wedstrijd van het sei zoen geweest. Toen was Krabben dijke nergens, ze zullen er zater dag op gebrand zijn revanche te nemen voor die nederlaag", aldus Adrie de Putter tot besluit. KRABBENDIJKE - Voor Krabbendijke-trainer Ben Bruins is het seizoen, ongeacht de uitslag van zaterdag, toch geslaagd. Krabbendijke is immers de ver rassing in de derde klasse. Nadat het vorig seizoen overtuigend kampioen was geworden in de vierde klasse had niemand ver wacht dit seizoen op een top- plaats in de derde klasse te eindi gen. „Ik had zeker niet zo hoog gegokt, daarom ishetvoorons al een bijzon- dergeslaagd seizoen Wehebbenvrij jonge ploeg en we zijn er vanuit ge gaan dathandhavenwinstzouzijn". stelt Ben Bruins. Over de wedstrijd van zaterdag zegt hij: „Ik zie het zo dat Dinte loord de lachende derde gaat wor den. Dat is meestal bij dit soort wedstrijden". Met een ding zal Ben Bruins voor zaterdag geen enkele moeite heb ben: het motiveren van zijn spe lers. „De jongens willen gewoon revanche voor de 4-0 nederlaag in Hoek, dat merk ik donders goed. die nederlaag zit ze nog behoorlijk dwars. Wat ik toen van Hoek heb gezien maakte toch wel indruk. Met AZW vind ik het de beste ploeg van de derde klasse. Vooral aanvallend zijn ze enorm sterk", aldus Bruins. Voor de Krabbendijke-trainer is het min of meer toch een verras sing dat de ploeg de kans op de ti tel nog in eigen handen heeft. „Vier wedstrijden voor het einde hadden we alleen nog maar een theoretische kans. Ik heb de jon gens toen wel steeds voor gehou den dat er gewonnen diende te worden als we die waterkans wil den grijpen. De laatste drie wed strijden hebben we steeds onder de druk van moeten winnen ge speeld. Zaterdag wordt het de vierde keer en als we winnen komt' daar misschien nog een vijfde keer bij", zegt hij. Routine Ben Bruins speelt het favoriet zijn voor de wedstrijd in de rich ting van Hoek. „Ze hebben vol gens mij eigenlijk meer kans. Ze hebben wat meer routine in de ploeg. Ik denk dat dit zaterdag de doorslag zal geven", zegt hij. Over het wedstrijd verloop is Ben, Bruins erg optimistisch. Hij ver wacht een bijzonder leuke wed strijd Bruins: „Omdat er vee! op het spel staat zullen er ongetwij feld aan beide kanten fouten ge maakt worden. Maar ik verwacht toch een boeiend spektakel, om dat beide ploegen verplicht zijn om op winst te spelen Wij hebben een ploeg die altijd bereid is om risico's te nemen. De jongens vlie gen er gewoon in Dat zal zaterdag ongetwijfeld ook gebeuren Voor het publiek zal er zeker te genie ten vallen". Krabbendijke zal het zaterdag in ieder geval zonder doelman Adrie Kriekaard moeten doen. Hij raakte drie weken gèleden der mate aan zijn schouder gebles seerd dat hij zaterdag zeker nog niet van de partij zal zijn. „Met zijn 31 jaar was hij de oudste van de ploeg, maar de laatste wed strijden hebben we het ook zonder hem gedaan", aldus Bruins die er toevoegt dat hij hoopt dat het za terdag een sportieve wedstrijd zal worden. „Als dan de beste wint. heb ik er vrede mee", zegt hij. „ons seizoen is al goed, het kan via een overwinning op Hoek al leen nog beter worden, maar bij verlies zal er zeker niet getreurd worden". Woodstock": fauteuil met houten romp Origineel rundleder Hechte houten romp in warme donker bruine kleur Lederen arm- kussens en rug (ook achter rug geheel leder) Comfortabele hoge rug Uit onze f 995,- prijsklasse. Nü als speciale aanbieding Vlissingen:Spuistraat 6, tel. (01184) 17720 'HOTTEROAW/O HAAG/UTflECHT/VLISSINGEN/OE LIER LEEUWARDEN - De nek-aan-nek race tussen de grootmeesters Jan Timman en Jan Hein Donner is voorlopig ten gunste van de landskampioen beslist. In de donderdag te Leeuwarden ge speelde zevende ronde van het toer nooi om het Nederlands kampioen schap won Timman van Enklaar en verloor Donner onverwacht van Van Wijgerden. Timman heeft nu zes punten. De ne- DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands militair elftal speelt woensdag in Leerdam zijn eerste voorronde- wedstrijd voor het C'ISM- kampioenschap tegen Frankrijk. Frankrijk won zijn eerste ontmoeting tegen Marokko met 5-0. De Nederlandse coach Jan Zwartkruis selecteerde de onderstaande spelers voor de wedstrijd tegen de Fransen: Gerards, IJzerman, (beiden PEC Zwol le). Poortvliet, De Groot (beiden PSV"). Van Santen, Van Kraal (beiden .Ajax), Rosmalen (VVV), Spelbos <AZ '67). Mellaard, Marijnissen (Beiden NEC), Jansen (Sparta). De Kip (Haarlem), Verkerk (FC Den Bosch), Monnee, Van der Wulp (FC Den Haag). Bink (FC Groningen) en Van der Linden (FC Dordrecht). Binnenkort verlaat PEC-doelman Ge- ra ards de militaire dienst. Hoek van Volendam, die dan onder de wapenen moet. wordt waarschijnlijk zijn ver vanger. derlaag van Donner kwam als een donderslag bij heldere hemel. Hij gaf namelijk een thoretischgewonnen stand uit handen, nadat Van Wijgerden onnodig een pion had verloren. Donner blunderde evenwel vlak voor de tijds- controle en moest onmiddellijk daarna capituleren. De uitslagen zijn: zesde ronde: Donner- Baljon 1-0; Timman - Van Wijgerden 1-0; Ree Enklaar 1-0. Zevende ronde: Van Wijgerden - Donner 1-0: Enklaar - Timman 0-1, Van der Vliet - Ree 0-1: Van der Welde - Witt 0-1. Har- toch - Llgterink 0.5-0.5; Baljon - Kuüpers 0,5-0.5. De stand na zeven ronden is: 1 Tim man 6 punten; 2 Ree 5 pnt: 3 Donner en Van wy- gerden 4.5 pnt; 5 Van der Vliet 4 pnt; 6 Bal- jon. Hartoch. Kuijpers en Llgterink 3 pnt: 10 Enklaar 2.5 pnt: 11 Van der Welde 2 pnt, 12 Witt 1,5 pnt. RUDDERVOORDE (BELGA) - Jos Schipper uit Kwadendamme heeft donderdag de profronde in het Belgi sche Ruddervoorde gewonnen. De Ne derlander versloeg na een wedstrijd over 147 kilometer de Belgen Van- neste en Van Ackere in de eindsprint. In het peloton, dat 50 meter achter stand op de drie vluchters had. bezette Cees Priem de zevende plaats. Theo Smit eindigde als negende. De uitslag van de Ronde van Rudder voorde Is; 1 Jos Schipper (Ned) 147 ki lometer in 3 uur en 33 minuten: 2 Willy Vanneste (Bel) z.t.; 3 José van Ackere (Bel); op 50 meter 4 Willy Planckaert (Bel); 5 Serge van Daele (Bel): 7 Cees Priem (Nedi; 8 Richard Buckacki (Nedi: 9 Theo Smit (Ned);' 19 Harm Ot- tenbros (Nedr. 28 Gerard Tabak (Nedi Er waren 89 deelnemers. KEULEN (ANP) - Hennes Weisweiler zal het komende voetbalseizoen trainer worden van de Westduitse Bundesliga-vereniging FC Köln. Don derdag tekende Weisweiler op Ibiza een tweejarig contract. Hierdoor wordt Weisweiler de opvolger van Cajkovski, die door de FC Köln voort ijdig van zijn functie werd ontheven. De terugkeer van Hennes Weisweiler naar Keulen is niet onverwacht geko men. Hij was eerder spelen en trainer van de FC Köln, docent aan de sporta- cademie in Keulen en trainer van Vlk- toria Köln, voordat hij aan het eerste van zijn elf seizoenen bij Borussia Mönchen Gladbach begon. Nadat Johan Cruijff, begin april, zijn contract met Barcelona met een Jaar had verlengd, zei Weisweiler zijn ver bintenis met deze club op en maakte bekend dat hij naar West^Duitsland te rug wilde keren. AXEL - De Nederlandse en Belgische 'subtop' bij de internationale motor crossers vindt op konginnedag (vol gende week vrijdag) de strijd aan tij dens het negende crossfestijn van de 'stichting motorcross Axel', waarin nog steeds zitting hebben Harry Goos- sens als voorzitter. Jan den Doelder ais secretaris en Jan Rouw als pen ningmeester. De strijd van de 'subtop' wordt veroorzaakt door het feit, dat ie Belgische 'vedetten' Roger de Cos- ter en Jaak van Velthoven, alsmede hm Nederlandse concurrenten Frans Sigmans en Gerrit Wolsink niet in de helse arena verschijnen, omdat ze de JMdag erop deelnemen aan de ftmd-prix van Italië in Fermo dicht bij Ancona. De afwezigheid van de al lersterkste coureurs uit de beide 'lage linden' maakt echter de strijd in de halve liters senioren en internationa len niet alleen veel spannender maar ook veel spectaculairder. Want vorig jaar bijvoorbeeld kwamen vele toeschouwers naar deze 'grote vier" kijken, hoewel het een uitge maakte zaak was, dat ze de strijd vol ledig zouden beheersen. Ditmaal is het veel moeilijker om een winnaar aan te kondigen, al moet Peter Herlings uit emert, in feite de Nederlandse derde man en vorig jaar ook al derde in het nationaal kampioenschap, beslist tot oe grootste kanshebber gerekend wor den. Hij zal vooral strijd moeten leveren met een groep Belgische renners, die «reeks onder De Coster en Van Velthoven gerangschikt kan worden «et zijn Julien de Roover op CZ. Ivan vandenbroek op Maico. Frans Willems, ook op Maico, de derde Maico-rennei «uly de Witte (die vorig jaar derde werd in Axel achter Van Velthoven en öigmans) en Suzikirijder Andrë Vro- mans. die voor het 'motorcentrum Ro ger de Coster' rijdt. „Die vijf Belgen °et je zeker bij de eerste tien rekene- en, verzekert Harry Goossens. na- Arno Bosch Bijzondere belangstelling zal ook uit gaan naar Arno Bosch uit Heerlen, tot vorig jaar meerijdend in de koersen van de Belgische liefhebbers, waarin hij het in het bijzonder aan de stok had met Johan Scheele uit Zaamslag, de toprenner uit Zeeuwsch- Vlaanderen. „Bosch is overgestapt naar de rijen van de KNMV-ers en na enkele wedstrijden kon hij overstap pen naar de senioren," meldt Harry Goossens, er aan toevoegend, dat Arno Bosch een enorme populariteit geniet bij het Zeeuws-Vlaamse motorcros- spubliek. De belangrijkste favorieten bij de 250 cc-junioren zijn Souburger Leo Ovaa. afgelopen maandag winnaar tijdens de KNMV-kampioenscross van zijn eigen Vlissingse vereniging De Uitlaat, en zijn naast concurrent van die dag, Jos Kerkhof uit Amersfoort. Evenals op tweede paasdag kan dit tweetal noe geen strijd leveren met Johan Scheele. omdat die nog herstellende is van een eerder opgelopen beenbreuk. Verwacht wordt dat de renner uit Zaamslag ovei een maand met de training kan begin nen. Naast Ovaa komt bijna de voltallige Uitlaatequipe aan de start: Kees de Kroo uit Koudekerke. Jan Bouten en Jan Berendsen uit Vlissingen, de Mid delburgers Jan en Wietz Witte en Hans Witte. Dick de Kunder uit Kapelle (paasmaandag uitstekende derde in Vlissingen) en Jaap Verton uit Burgh. Als de ontwikkelingen in de samen werking tussen de NMB (de 'amateur- bond') en de KNMV (de 'grote bond': zich voortzetten zoals het nu gaat ver wacht Harry Goossens, dat de leden van de motorcrossclub Axel. die nu nog bij de NMB rijden, volgend jaar kunnen meedoen aan de Axelse cross 'Op verzoek' van vele liefhebbers heeft de stichting motorcross Axel een nieuwe categorie op het programma gezet: de zijspannen junioren, waarbij zelfs veertig equipes aan de start ko- DEN HAAG (ANP) - De uitslag van lotto én toto van afgelopen zondag is: LOTTO NO. 16: aantal deelnemers 872.655. bruto inleg ƒ3.475.270; prij- zenbedrag ƒ1.650.753. Eerste prijs 1 winnaar, die bruto 577.763 ontvangt: tweede prijs 3 winnaars, die elk per ko lom bruto ƒ55.025 ontvangen; derde prijs 121 winnaars, die elk bruto 2.046 ontvangen; vierde prijs 8.801 winnaars, die elk per kolom 37 ontvangen; vijfde prijs 10.786 winnaars, die elk per kolom 30 ontvangen. TOT NO. 16: aantal deelnemers 219.877: bruto inleg ƒ676.218; prijzen- bedrag 365.966. r-erste prijs 1 win naar. die bruto 173.244 ontvangt: tweede prijs 54 winnaars, die elk bruto 1.487 ontvangen; derde prijs 1.069 winnaars, die elk per kolom 105 on t- men. Onder hen een Zeeuws team: Willie en Bennie Torbijn uit Souburg. Internationaal Vorig jaar kwamen er vijfduizend be zoekers naar de Axelse vlakte. Reden waarom Harry Goossens zegt: „We ho pen op een even goede cross als vorig jaar. We hopen namelijk binnen niet al te lange tijd over te schakelen naar een internationaal programma. Met goed bezochte wedstrijden kunnen we dan daarvoor reserveren, temeer omdat we in Axel geen vermakelijkheidsbelas ting meer hoeven te betalen." Harry Goossens wil er beslist niet ge lijk een 'Sint-Anthonis' van maken, de belangrijke cross van het Peeidorp. waarin Goossens een belangrijk aan deel heeft. „We beginnen een interna tionaal programma in Axel op be- scheiden schaal. De meeste clubs, die KOT bee*ft dVfi'ni'tief internationaal programma rop„s t,„pioe„schap biljarten toe- TERNEUZEN - De Terneuzense bil- overschakelen, beginnen met vijftien dure topmannen te contracteren, waardoor ze er binnen de kortste keren aangaan." Nadat de wedstrijden om één uur zijn begonnen verzorgt de eerste Neder landse parachutistenclub uit Seppe om vier uur een evenzeer spectacu laire springdemonstratie met een vrije val van 20 seconden. gewezen gekregen. Van 12 tot en met 16 januari (1977) zal in de sporthal te Terneuzen het Europees kampioen schap anker kader 71/2 gespeeld wor den. Voor de Terneuzense biljartver eniging is daarmee een wens in ver vulling gegaan omdat men in het ka der van het 50-jarig bestaan een der gelijk groot toernooi wenste te orga niseren. MIDDELBURG - De Middelburgs» Mixed Hockey Club (MMHC) sluit het hokeyseizoen af met een aantal toer nooien, die de komende weekeinden worden gehouden. Zondag spelen op de Middelburgse hockeyvelden dames- en heren-veteranen. De deel nemende verenigingen zijn: De Water geuzen (Den Helder). SHC (Bilthoven), Hoekse Waard (Mijnsherenland), Olympia, Vlissingen en Middelburg. Winnaar van het veteranentoernooi is dc vereniging waarvan het beren- en damesteam samen de meeste punten behalen. De wedstrijdleiding is in handen van de heren R. Adriaanse P. Diepeveen en R. Bouman. Vrijdag 30 april wordt het traditionele jeugd-toemooi gehouden. De wedstrij den beginnen om 10 00 uur Er wordt dit jaar gespeeld in vier leeftijdsgroe pen; 16 tot 18 jaar. 13 tot 15 jaar, 9 tot 12 jaar en 6 tot 8 jaar. De leiding van het toernooi berust by R. Adriaansens, R. Bouman en C. Groeneweg. De wed strijden van de oudste categorie wor den twee dagen gespeeld. Voor hen eindigt het toernooi van de MMHC za terdag omstreeks 15.00 uur. De deel nemende teams zyn Jongens 6 tot 8 jaar: Vlissngen-Olympla en Middelburg: Meisjes 6 tot 8 jaar Vlissingen Olympia en Middel burg.; Jongens 9 tot 12 jaar. Tempo. Peli kaan, Middelburg Cl. C2. C3 en Middelburg D Meisjes 9 tot 12 jaar Tempo. Pelikaan, Middelburg MC en Middelburg MD; Jongens 13 tot 15 jaar Vlissingen. Olympia. De Kraaien (Zaandam). Tempo, Pelikaan en Middelburg: Meisjes 13 tot 15 jaar Vlls- slngdn. Olympia. De Kraaien, Tempo. Peli kaan en Middelburg: Jongens 16 tot 18 jaar Vlissingen LSD. De Kraaien. Tempo. Peli kaan. Rapide Goes en Middelburg. Meisjes 16 tot 18 jaar. HSD. De Kraaien. Tempo, Goes en Middelburg Het senioren mixed toernooi wordt zaterdag 8 en zondag 9 mei gehouden. ADVERTENTIE) WORrrr vfiejgjg©. ARNO BOSCH

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15