Verlevendiging boulevard £rfdcgebeker met dagwinkels mogelijk GEBRUIK HOUTEN GEVEL IN GEERE 'OP DE TOCHT' „Jongens, ik een beetje, want ik zie jullie veel te graag" Koster Kodde in Aag te kerke na 40 jaar 'vergroeid met het vak Zeeuws Genootschap besluit tot herstel Van der Weele-i ■orgel Middelburg winnaar COR VAN DE BROEK UIT TERNEUZEN 40 JAAR BIJ DE PTT DONDERDAG 22 APRIL 1976 BURGEMEESTER VLISSINGEN: TERRASJES VESTIGINGSMOGELIJKHEID HORECA GEDEELTE VAN STRANDHOTEL TOTSCHOOL VLISSINGEN - „Met de verbrede strook vanaf de 'witte pomp' tot aan de zeevaartschool krijgt Vlissingen straks een van zijn laatste kansen om de boulevard zo levendig mogelijk te maken." Dit was een van de opmer kingen, die burgemeester drs. Th. J. Westerhout woensdagavond in 'Open Hor voor de PvdA-afdcling Vlissingen plaatste. De heer Westerhout hield tijdens de door een kleine 30 belangstellenden bijgewoonde ledenvergadering een in leiding over de boulevard-plannen en het eigenlijk direct daarmee in ver band staande toekomstige recreatie plan Westduin. „Bij dat levendig ma ken denken we dan wat meer aan ge zellige terrasjes," aldus de heer Wes terhout. „Vandaar dat in de ideeën- schets direct vanaf de 'witte pomp' ge dacht is aan onderbebouwing met dagwinkeltjes. Daarboven is dan een veelheid van mogelijkheden. In het bredere gedeelte van die strook zou je je zelfs horecabedrijven kunnen voor stellen." In duidelijke bewoordingen gaf drs. Westerhout een schets van deze plannen, die overigens al uitvoer ige punten van bespreking zijn ge weest. Onderwerpen die hij daarbij aansneed waren zoal de toekomstige mogelijkheden van de opgespoten Spuikom, aansluitingen met toe gangswegen, waarbij ook fietsroutes Als dat is gerealiseerd blijft er nog De Nolle ruimte over voor 'invulling', aldus de heer Westerhout maar hoe moet nog worden uitgedokterd ..Er zijn onget wijfeld mogelijkheden' alleen de vraag is wie gaal ze benutten. Daarbij speelt ook een rol dat de grondprijzen niet laag zullen zijn. Een en ander kan be tekenen datje in de zogenaamde hoge bouw zult vervallen." Competitiewedstrijd van 'De Zandkreek' WOLPHAARTSDIJK - De derde com- petietiewedstrijd van de hengelsportr vereniging 'De Zandkreek' te Wolp- haartsdijk die gehouden werd in de Oosterschelde bij Kats had een slechte vangst. Met 45 deelnemers werden 24 ondermaatse en 23 bovenmaatse plat vissen gevangen met in totaal een ge wicht van 3565 gram. De eerste vis werd gevangen door P. Bliek die de tulband kreeg van bakkery De Regt. De verdere uitslagen zijn: 1 P. Kole 515 ont; 2 A. D. Walhout 430; 3 F. O. Weijer 420; 4 P. Goetheer 380; 5 M. van de Ha- ge; 6 M. Tramper: 7 J. Klap; 8 J. Goe theer; 9 A. Walhout en 10 J. de Wolff UNIEK PIJPORGEL TJE UIT BEGIN VORIGE EEUW VAN ORGELBOUWER UIT MIDDELBURG MIDDELBURG - De algemene verga dering van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen heeft in de vergadering van woensda gavond in Middelburg besloten tot restauratie van het zogenaamde Van der Weele-orgeltje in het Zeeuws Mu seum. Dit uit het begin van de vorige eeuw daterende en vrij unieke huisor gel is eigendom van eht Genootschap. Het orgeltje is vervaardigd door de Middelburgse orgelbouwer Van der Weele. Van dit type pyporgel bestaan in totaal nog maar vijf exemplaren. Het is de bedoeling dat het orgeltje na restauratie als bespeelbaar instrument in het Zeeuws Museum blijft. Na de nodige discussie besloot de ver- gaderin verder Jeugd en Muziek de ge vraagde subsidie te verlenen voor een lezing van de Griekse componist Xe- nakis in Middelburg. Dit als onderdeel van een Xenakis-festival dat Jeugd en Muziek komende zomer in de Zeeuwse hoofdstad houdt. Bij een aantal aanwezigen bestond overigens de nodige twijfel of subsidië ring van een dergelijke activiteit bin nen de doelstellinen van het Genoot schap viel. Een meerderheid vond dat genen de importatie van Xenakis als hedendaags componist van weL De vergadering kreeg verder te horen dat met de samenstelling van een en cyclopedie ooor Zeeland voortgang wordt gemaakt. Desondanks is echter nog niet te zeggen wannen dit werk - dat wordt samengesteld door een spe ciale werkgroep van eigen leden - ge reed komt. Uit het jaarverslag over 1975 dat de Brammetje Dump speelde gelijk tegen Roovers MIDDELBURG - De Zeeuwse zaal voetbalkampioen Brammetje Dump uit Middelburg speelde zaterdagavond een oefenwedstrijd tegen Roovers Sport uit Vlissingen De wedstrijd, die in de sporthal 'De Voorborch' te Mid delburg werd gehouden, eindigde in een 4-4 gelijkspeL De Zeeuwse kam pioenen kwamen vrij snel tot een 2-0 voorsprong door doelpunten van But en Booy Roovers Sport, kwam daama goed terug en de rust ging in met een 3-2 voorsprong voor de Vlissingse zaal voetballers met doelpunten van Taha- pary, Koster en Gilde. Na rust scoorde Dekker 3-3 en Koster bracht de Vlis- singers weer op voorsprong met een fraai schot (4-3). De einduitslag 4-4 werd uiteindelijk bereikt door een doelpunt van Groenewegen. Deze wedstrijd gold als voorbereiding op de wedstrijd van vandaag, donder dag, als Brammetje Dump tegen de Brabantse kampioen SBR speelt om het kampioenschap van het district Zuid I. Rommelmarkt teTholen THOLEN - Voor de vijfde achtereen volgende maal houdt de jeugd van de hervormde en de gereformeerde kerk te Tholen een rommelmarkt. Deze wordt op koninginnedag gehouden op de Markt van het stadje. E!r worden allerhande spullen te koop aangeboden. Voor het eerst zal ook een kraampje worden ingericht met grammofoonplaten. De opbrengst van deze rommelmarkt zal worden besteed aan het jeugdwerk in Tholen, enkele zendingsprojecten en bijbelversprei ding. vergadering goedkeurde bleek dat het Zeeuwsch Genootschap een goed jaar doormaakte. Binnen de vele activitei ten was met name de uitgave van een orgelplaat van muziek van Zeeuse mo numentale orgels een groot succes. Het aantal leden bedroeg eind 1975 bijna 1100. Uitgebreid punt van discussie vormde woensdagavond de toekomst van camping De Nolle en eventuele ver plaatsing van de daaraan grenzende tennisbanen om zodoende het kam peerterrein meer - de nodige - ruimte te geven. Duidelijk wérd uit de ant woorden van burgemeester Wester hout dat niet al te lichtzinnig over een verplaatsing van de tennisbanen moet worden gedacht, omdat er bijzonder hoge kosten mee zijn gemoeid. Wethouder F G. Smit sprak in dat verband van tonnen. „Het is een duide lijke centenkwestie," voegde drs. Wes terhout er aan toe. „Maar op grond van de gegevens van de Kampeerraad zeg gen we: het kan zo niet langer op de camping. De eigenaar zal binnenkort met gegevens daarover op de proppen moeten komen." Over het recreatie plan Westduin (I en II) deelde de heer Westerhout nog mee, dat het de bedoe ling is dit gebied zo open mogelijk te houden. Het zal voor Vlissingen. de omgeving en voor de toeristen een ge bied worden met ruiter-, wandel- en fietspaden, speelveldjes en beschuttin gen voor de dagrecreatie. Op dat ter rein zal zo mogelijk ook een soort theehuis verschijnen. De heer J Logghe. milieudeskundige bij de Kon. Mij. De Schelde, hield daama een inleiding over met name de verontreiniging van de Westerschelde Na druk gegoochel met scheikundige formules over onder meer waarden en afbraak van chemische stoffen kwam hij tot de conclusie, dat de Schelde bij de grens beslist vies is te noemen, maar tegen de tijd dat-ie bij Vlissingen is gekomen kwalitatief goed is te noe men. De heer Logghe vond het een be langrijke zaak dat in ons land veel aandacht wordt besteed aan milieu problemen. Een van de grootste pro blemen in onze milieuwetgeving vindt hij: welke criteria leg je aan. Over het algemeen, zo maakte hij duidelijk, zijn het plaatsgebonden problemen. MIDDELBURG - In de Middel burgse Schouwburg is voor de vijfde maal de jaarlijkse bridgewedstrijd tussen «Ie sleden Middelburg en Vlis singen gespeeld, mei als inzel de fraaie zilveren P.Z.C. wisselbeker. Was de beker van 1972 af gewonnen door Middelburg, ook nu weer moesl Vlissingen toestaan dat de beker in de hoofdstad bleef. De opkomst was weer zeer bijzonder Beide steden waren vertegenwoordigd door dertig paren, die door de techni sche commissie van het district Zee land zo goed moegelijk naar sterkte werden ingedeeld in groepen van tien paren. Het is een zeer prettige wed strijd geworden, al was de spanning bij de minder geroutineerde wedstrijd- bndgers wel te merken. Naast de wis selbeker waren in elke lijn voor vier paren prijzen beschikbaar. Voor de prijsuitreiking overhandigde de heer M. P. Dieleman namens de P.Z.C. de beker aan de heer F. W. Broos van de B B, 'Papyrus 65' Uitslag A lijn: Mevr Kooman-Schutte 137; 2. mevr Kroeders-v Laar 125, 3 mevr. Krediet-Dieleman 106; 4. mevr. Dronkers-de Vries én echtp. Braak; 6. mevr. Pot-Janse 99. 7. Kllnk-de Rle 91; 8 echtp. Minet 83; 9 dms de Vlleger- Weststrate 81. 10. Conijn-Schrijnenmakers 72 pnt. Middelburg 26,5-Vlissingen 28,5.B lijn: dms v d. Berg-Merk 111; 2 echt. Ooye- vaar 109 3 dms BUeck-v d Mark 106; 4 Calt,olr-de Vlieger 101, 5. dms. Eekman- Woltering 100; 6. echtp. Brunner 99; 7. de Jong-Verstraten 98. 8 echtp Timmerman 93; 9. echtp de Bert 92; 10 Konings-Merk 91 pnt. Middelburg. 28-VUssingen 27 C. lijn: echtp Bijl 123; 2 echtp Cals 110; 3. v Dijk- Verduijn 106, 4. dms Dingemanse-Korteweg 104; 5 dms IJsel-Moermond 103. 6. dms Meijers-de Vries 102. 7 dms. Bennis- BRouwer 97 8 echtp. de Weert 95; 9 Meerman-de Meuchery 85; 10 mevr Morsheim-Wansink 75 pnt. Middelburg 24- Vlissingen 31 D lijn: 1. Bastiaanse- Bastiaansc 130, 2. Bakker-Bokhorst en dms Kaan-v. Rijn 117: 4. Boom-Boom 5 echtp. Broos 108. 6 Aartsen-Paauwe 107; 7. Berrevocls-Geldof 91. 8. dms Vlasblom-v d. Meijde 74. 9 echtp Salome 73; 10 Bogaert-Kinnegin 72 pnt. Middelburg 24,5- Vlissingen 30,5 E lijn: 1 mevr Bonthuis- Mlnet 117; 2 dms Bastiaanse-Volp en Dronkers-Rodermond 111. 4. Breedveld-te Roller 108; 5 v Gent-Bliek 103; 6. mevr Meulmeester-v Leerdam 95. 7. Lere-Moiliker en dms v Leeuwen-Kopmels 94; 9. dms v Bel-Kestelo 91; 10. dms de Rie-Roganovic 76 pnt Middelburg 15-Vlissingen 40. F lijn: 1 dms. Pot-Roderwljn 123; 2 dms Boom-Kant 115; 3. dms Sundquest-v. d. Jagt 109. 4. mevr. VerhulsUKlupper 105, 5 mevr Sombroeck-de Graaf 102; 6. echtp. Rom- bouts 101, 7. echtp. v d. Klooster en HeUemans-Pietcrs 96; 9. Cals-Theunissen 84; 10. echtp. Groen 69 pnt Deze lijn speelde niet mee om de wisselbeker. Eindstand: Middelburg 118-Vllssingen 157 Koninklijk Zeeuwsch Genootschap wil geen particuliere overdracht Korte Giststraat geen alternatief MIDDELBURG - De algemene verga dering van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen heeft woensdagavond besloten dat de middeleeuwse houten gevel, die nu nog in de tuin van het vroegere Zeeuws Museum aan de Wagenaar- straat in Middelburg staat, uitdrukke lijk niet aan particulieren mag wor den overgedragen. Met deze beslissing komt de mogelijk heid dat de gevel in de Geere in Mid delburg wordt gebruikt op de tocht te staan. Bij de plannen die nu voor het gebruik van de gevel bestonden, zou deze na overdracht aan de gemeente Middelburg juist in particuliere han den komen. De algemene vergadering nam het be sluit geen particuliere overdracht toe te staan tegen de uitdrukkelijke wens van het bestuur in. Het bestuur had de vergadering tijdens de bijna drie uur durende en levendige discussie her haaldelijk voorgehouden dat de moge lijkheid zoals die nu in de Geere be staat in feite de enige mogelijkheid is. Ook de concessie die het dagelijks be stuur aan het slot van de vergadering deed dat men overdracht aan particu lieren alleen zal toestaan als alle ande ren mogelijkheden uitgeput zijn, was voor de meerderheid van de vergade ring niet- voldoende. Met 32 tegen 13 stemmen-wees de vergadering dit af. Men nam tegelijk een voorstel waarin particuliere overdracht wordt uitgeslo ten aan. Dit voorstel was afkomstig van de werkgroep historie en archeologie die aanvankelijk helemaal geen over dracht van de gevel voor plaatsing in de Geere wilde. De werkgroep kwam aanvankelijk bij monde van haar vooratter J. H Kluiver met een alterna tief. Giststraat Het voorstel van de werkgroep be helsde een nieuw onderzoek naar de mogelijkheid om de gevel in de Korte Giststraat te plaatsen als daar het nu leegstaande gebouw van 'De Beuk' is afgebroken. Van de kant van het be stuur werd daar tegenover gesteld dat dit geen alternatief is omdat het zoals voorzitter dr. D. van der Wel het uit drukte 'niet reël is en teveel vraagte kens bevat'. De werkgroep - daarin gesteund door een groot aantal van de aanwezigen - wees plaatsing in de Geere af vanwege de niet-historische omgeving, de voor conservatieve nadelige ligging (op het zuidwesten) en het particulier gebruik. Deze stellingname werd bestreden door de twee adviseurs van het Ge nootschap, de Middelburgse stadsar chitect ir J. Snoeij en architect prof ir J. H. Berghoef. Deze wezen erop dat de gevel door zijn uitzonderlijke hoogte tot nu toe nergens ingepast kon wor den en de Geere als de eerste en enige reële mogelijkheid moet worden ge zien. Voorzitter Van der Wel tijdens de dis cussie; „Al jaren zoeken we naar ene passende bestemming. Nu hebben we moeizaam een acceptabele plaats ge vonden. Als we deze laten schieten kunnen we plaatsing van de gevel wel vergeten". Na een schorsing van de vergadering trok de werkgroep historie en archeo logie haar voorstel grotendeels in met uitzondering van het particuliere over dracht die men uitdrukkelijk uit wilde sluiten. Men achtte overdracht aan derden een gevaar voor het verdere be houd van de gevel en in strijd met de schenking. Hierop volgde een tweede schorsing, waarop het bestuur met het voorstel kwam dat men alle mogelijkheden tot overdracht aan niet-particulieren wil onderzoeken, maar dat in uiterste noodzaak toch tot overdracht aan par ticulieren moet worden overgegaan. Bij de stemming werd dit voorstel dus met 32 tegen 13 stemmen afgewezen en het voorstel van de werkgroep historie en archeologie daarmee tegelijk aan-, genomen. TERNEUZEN - Zijn passies hebben Cor J. van den Broek uit Terneuzen tot een opvallend mens gemaakt. Als voorzitter van de hengelaars vereniging ONI hanteert hij bloem rijke taal, wanneer de gemeente zijn club verbiedt nog langer vis vergunningen af te geven voor de Otheense Kreek. In een bovenzaaltje van café 'De Vriendschap' laat hy zich - colbertje .aan de kapstok, bretels zichtbaar vopr een breed publiek - smalend uit over 'dat kot van 9 miljoen' als hij het stadhuis bedoelt. Anderen kennen hem als geducht kaarter en geanimeerd biljarter, oprichter (en inmiddels oudste lid) van de club 'De Verenigde Vrienden'. Vandaag - donderdag - is hij veertig jaar by de PTT. Cor van den Broek in de rol van hoofdemployë le klas Technische Dienst - even wennen is het wél. Het jubileum zal vrijdag worden gevierd, 's Ochtends komt de staf van het Bredase PTT- district op huisbezoek, 's middags is er van half 4 tot 7 uur receptie in gebouw 'Pro Rege'. „Eigenlijk ben ik langer dan veertig jaar bij de PTT", corrigeert hij goedmoedig de rekenaars van het staatsbedrijf „Ik ben om precies te zijn in 1930 in Middelburg begonnen als arbeldscontractant. Dat was voor een bedrag van 7 gulden en 14 cent in de week. Toen ik 2 jaar en 3 maanden had gewerkt kwam minis ter Welter met z'n beruchte bezuin igingsmaatregel. Alle arbeidscon tractanten in het district Breda kregen ontslag, maar mochten in los verband blijven. Nou. ik ben een week nadat Weiter zijn plaannen bekend had gemaakt vertrokken. Dat was in '33. Toen kon ik bij een aannemer komen, waar ik het tien voudige verdiende. Kabels lassen. Ik zwierf van aannemer naar aan nemer. Op een keer moest ik kabel- werk doen voor Willem de Bruijn en dat was meteen de eerste kennis making met Terneuzen. Ik weet nog dat we stonden te lassen bij de bomvrije kazerne. Eén van de staf mensen van de PTT kwam me een handje geven. We maakten een praatje en hy zei: Van den Broek, zou je niet bij ons terugkomen? Hij zei d'r meteen achter: zoveel als die aannemer kunnen we je natuurlijk niet geven. Toen zei ik: Nou, als ik de helft krijg zou ik al dik tevree wezen. Ik zou toen net gaan trou wen, de PTT gaf je vastigheid. Toen hebben ze me in dienst genomen als vakman. Daarvoor moest ik nog een examentje doen in Den Haag. Nou ja, dat was meer wat praten met de heren en een gezellig bakje koffie. Ze wilden me immers hebben, dat wist ik best. Nee. later nooit spijt gekregen." Examens Er waren meer t ven. „Toen was 't echt, zegt hij. Vakman le klas. monteur, monteur le klas, employé 1, hoofdemployé - een egale carrière, die zijn hoofd nooit op hol heeft gebracht. „Als ik zou willen kan ik nog hoger, maaar dan moet ik solliciteren naar een andere plaats. Daar voel ik niks voor. Ik werd in '42 door de bezetter voor de keus gesteld: naar Duits land of naar Oostburg. Ik koos Oostburg, dat was dichterby. Na de oorlog kon ik ruilen met een colle ga; hij naar Oostburg, ik naar Ter neuzen. Ik vond dat best. Laten we eerlijk wezen: ik ben nou 63. Kijk, er zijn natuurlijk mensen die denken: ging hij nou maar weg, dan konden wij een beetje opschuiven. Ik kan weg als ik wil, maar ik heb tegen de jongens gezegd: ik blijf nog een beetje, ik zie jullie veel te graag." Als chef van het personeel buiten dienst van de afdeling nieuwbouw rept hij zich door heel Zeeuwsch- Vlaanderen. Dat zy'n aansluitinkjes in Hof Zeldenrust in Terneuzen, woninkjes in plan Moerschans in Hulst - allemaal keurig voor me kaar: doosje in de muur en wie wil heeft telefoon. Toen hij bij de PTT kwam had hij drie jaar ambachts school itimmeren). Negen maanden bij een baas en toen aan de slag als arbeidscontractanL „Bij de PTT werkten toen allemaal timmerlui. Die hadden ze nodig voor de lucht lijnen. Alles was van hout" Voor de foto moet hij naar de tele foon. Heel even neemt zijn beroep hem mee als hy bezorgd zegt: „En je weet; 's avonds na zes uur en in de weekends kun je voor half geld bel len." 'IN AL DIE JAREN EEN KEER ZIEK'. ZATERDAG RECEPTIE IN CONSISTORIE AAGTEKERKE - Koster F. Kodde uit Aagtekerke kan doorgaan voor een man van grote regelmaat. Za terdag is hij precies veertig jaar koster van de hervormde kerk in het dorp en in al die jaren heeft hij het hoogstens eén keer door ziekte moeten laten afweten. Zijn vrouw meent zelfs te weten dat hij ook toen nog 'gewoon' gegaan is. „Jonge mensen zouden het nooit meer doen. Je bent altijd gebon den." zegt mevrouw Kodde. Zelf heeft het echtpaar er geen moeite mee. Ook nu de heer Kodde al weer enkele jaren gepensioneerd is als gemeente-werkman denkt hij nog met.aan stoppen. „Je raakt ermee vergroeid.bekent hij. Voor de heer Kodde kwam het kos terschap veertig jaar geleden als een welkome aangelegenheid. In de grote werkloosheid van de dertiger jaren gaf het baantje, waarnaar hij succesvol solliciteerde, een belang rijke bron van inkomsten. „We wa ren er erg blij mee, weet ik nog wel," herinnert zijn vrouw zich. Het belang van het kosterschap als bron van inkomsten is inmiddels natuurlijk al vele jaren niet meer van die grootte, maar koster Kodde doet het werk er nog steeds met niet minder plezier om. De inhoud van het werk is in ieder geval in al die veertig jaar ingrij pend veranderd. Als mevrouw Kodde terugkijkt op wat de koster vroeger moest doen, is het - naar ze zegt - „nou al niks meer." Alleen al het verwannen van het gebouw - in koude dagen moest de kachel al op de zaterdagavond op gestookt worden - gaf veel werk. Daarnaast was de koster in de be gintijd ook belast rnet het verzorgen van de brandstof voor de stoven die toen nog veelvuldig in gebruik wa- Slofj, es Dat betekende dat de Koddes thuis door de week in de eigen kachel turf brandden tot kool, de zoge naamde 'slofjes'. Die 'slofjes' wer den 's zondagsmorgens even opge warmd, waarna koster Kodde ze in een grote doofpot meenam naar de kerk, waar ze voor anderhalve cent (afrekening aan het eind van het seizoen) per half van de hand gin gen. Na de tijd van de kolenkachels en de stoven schakelde men over op gasverwarming. Die tijd is echter al lang voorbij. Sinds enkele jaren be schikt men in Aagtekerke over cen trale verwarming. Een aspect van het kosterschap in Aagtekerke dat in al die 40 dienstja ren van de heer Kodde nog onve randerd overeind bleef, is het klo kluiden. 's Morgens om half negen laat hij de torenklok over het dorp galmen voor de ochtenddienst van tien uur en 's avonds om half zes - eveneens anderhalf uur vooraf - herhaalt hij deze handeling voor de avonddienst van zeven uur. Daarbij trekken de kerkklokken ook in Aagtekerke minder mensen naar de kerk dan vroeger. Voor kos ter Kodde is dat echter nog geen bewijs voor een teruggang van de kerk. „Vroeger moest je gauwer, je werd al nagekeken als je een keer niet ging. Nu gaan de mensen mis schien minder vaak, maar wel be wuster naar de kerk. Het is intenser geworden." vindt hij. Verder strekt de offervaardigheid koster Kodde in de gedachte dat de kerk niet op zijn retour is. „Als ik zie wat er gegeven wordt." Als voorbeeld noemt hij de actie voor een lepra-ziekenhuis in India, waarmee men momenteel bezig is. Voor de kleine hervormde gemeen schap van nog geen 200 leden staat een streefbedrag van 3.000 gulden. „Dat halen we gemakkelijk." zegt koster Kodde beslist. Als koster van de hervormde kerk van Aagtekerke heeft de heer Kodde tot nu toe zes predikanten meegemaakt. Opmerkelijke samen loop van omstandigheden is daarbij dat op de zondag na zijn jubileum de eerste predikant, ds. J. G. Pan- huise. die in Oostkapelle vakantie houdt als invaller zal voorgaan. Voor zijn respectabele trouw aan de kerk krijgt koster Kodde zater dag met zijn echtgenote - zij zorgde in alle 40 jaar bij vergaderingen in de consistorie voor de koffie - door de kerkeraad een receptie aange boden. Dat gebeurt van 's morgens kwart voor elf tot kwart voor twaalf in het verenigingsgebouw 'Amicitia'. Koster Kodde, actiej vanaj ae Kan sel in de hervormde kerk te Aagte kerke. Muziekvereniging Advendo viert 45-jarig bestaan WOLPHAARTSDIJK - Dit jaar viert de muziekvereniging 'Advendo' te Wolphaartsdijk het 45-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan zal 'Advendo' vele activiteiten op touw zetten. Op 5 juni wordt er een grote fancy-fair ge houden en op 21 augustus een muziek festival, waaraan verschillende mu ziekverenigingen medewerking verle nen. Aan beide activiteiten zullen ooit Belgische orkesten meedoen. 'Adven do' zal dit. jaar in nieuwe uniformen verschijnen, de aanschaf ervan wil ma bekostigen met de opbrengst van ee lot'erij. Op 30 april wordt er een rot melmarkt gehouden in samenwerkte met de Nederlandse hervormde vrou wenvereniging. De spullen worden za terdag 24 april opgehaald. Op Konin ginnedag zal 'Advendo' medeweridu? verlenen aan de feestelijkheden in Wolphaartsdijk en aan een optocht in 's-Heer Arendskerke. Filmvoorstellingen J. en M. afgelast GOES - De filmvoorstellingen van het filmhuis Jeugd en Muziek vandaag, donderdag, in Goes en morgen, vrij dag, in Middelburg gaan door onvoor ziene omstandigheden met door. Op het programma stond de prent 'Blan che' van de cineast Borowycz. J ongerenstudiegroep SGP voor Noord- en Zuid-Beveland bijeen GOES - Zaterdag houdt de SGP jon- gerenstudiegroep voor Noord- en Zuid-Beveland de eerste vergadering Spreker op deze bijeenkomst is de heei E. Jonker uit Ridderkerk. Hij behan delt het onderwerp 'De verleiding van het neo-marxisme en de afbraak van het christelijke politieke denken in Nederland'. De vergadering begint 's middags om twee uur in de vergader zaal van het kerkgebouw van de gere formeerde gemeente te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6