Schalley: 'El Salvador' van Graauwse Sint-Aloy Ik drink meiik. Uook? RHEINH0LD EEN GROTE EN MAHLA-T0ERN00I, BADMINTONHAPPENING Recordaantal deelnemers paasrit MAC de Zeeuwen PZC/s Elke dag laag: BELGISCHE COMPETITIE IS EEN GROTE KLUCHT Antheunisse won 5000 m in Breda Lia Duine won drie afstanden Zeilseizoen had vliegende start Isaline Hage won driekamp in Sliedrecht INDELING WATERPOLOCOMPETITIE EEN FLOP 5® 79 öSSS"'"*1, DONDERDAG 22 APRIL 1976 GRAAUW - Romain Schalley, de 25-jariKé ex-kampioen tafeltennis van België, die volgend seizoen voor het Graauwse Sint Aloysius gaat spelen heeft zijn ge zicht nog maar één keer in Zccuwsch-Vlaanderen laten zien en het is al meteen daidelijk dat er van de nieuwe aanwinst heel wat te verwachten is. De Belg is niet alleen een enorme versterking voor het eerste team van Sint-Aloy, het is ook zonneklaar dat Paul Mathijsen en Wilfried Dumez zich aan hem zullen op trekken. „HU is beduidend sterker dan René," vertelt Wilfried Dumez over de opvolger van René van Dijk, nadat hij net een partijtje tegen de Belg heeft gespeeld. „Ik geloof dat wij door zijn komst ook beter zullen gaan spelen. Ik denk nu al aan het volgende seizoen. Alleen al door zijn komst is mijn instelling veranderd. Ik weet niet wat het is, maar plotseling geloof ik er weer helemaal in MEfPkM 1 Voorzitter Remy Mangnus signaleerde bij Mathijssen en Dumez ook al een enorme ijver. „Het was ongelooflijk zoals ze tegen elkaar aan het spelen waren. Dat heb ik in lange tijd niet meer gezien. Ze zijn plotseling in top vorm." Schalley lijkt de 'El Salvador' (de verlosser) van St. Aloy te worden. Hij liet tijdens de eerste training ta feltennis van een voor Zeeland onge kend hoog niveau zien. Met zijn uit stekende techniek en zijn ongekende wilskracht is hij uitgegroeid tot de topspeler van België, die nu de Zeeuws-VIaamse tafeltennisclub in de hoogste nationale afdeling moet bren gen. De top van België spreekt de kleine, gedrongen werfleider uit Berchem bij Antwerpen niet erg aan Zijn komst naar het Graauwse St Aloy ziet hij al leen als een middel om zich met de Nederlandse top te kunnen meten. „De top is hier veel breder, dan in België, zegt hij, „ik hoop dan ook binnen de kortste keren te kunnen promoveren zodat ik wekelijks tegen de top van Nederland kan spelen NEDERLAAGTOERNOOI LAMSWAARDE - De voetbalclub SDO uit Lamswaarde houdt in de periode van 15 mei tot 22 augustus een neder laag toernooi. De indeling van het toernooi ziet er als volgt uit: 15 mei: het eerste en het tweede elftal van SDO tegen het eerste en het tweede elftal van Terneuzense Boys. Op 22 mei spelen de beide Lamswaar- dense elftallen tegen het eerste en tweede elftal van Zaamslag. Op 1 au gustus spelen ze tegen Vogelwaarde I en II. Op 8 augustus tegen Hontenisse I en II en op 22 augustus tegen Luctor I en II uit Heinkenszand, Ieder win nend elftal krijgt elf shirts. Op 15 au gustus wordt er een oefenwedstrijd ge speeld tegen Graauw I en IL BREDA - Tijdens de nationale baan- wedstrijd van AV Sprint uit Breda heeft Johan Antheunisse van Zeeland Sport de 5000m. heren gewonnen in de zeer goede tijd van 15.09.5, hetgeen een nieuw persoonlijk record bete kende Tweede werd Peter de Peuter uit Gor- kum in 15.11.4 min. De Zeeland Sport atleten Lou Dingemanse en Wim Back die deelnamen aan een 10 Engelse mij len wedstrijd te Edam kwamen daar tot redelijke prestaties. Dingemanse finishte als 25e in de tijd van 57.05 min en Back als 76e in 65.01 min. Winnaar werd de bekende marathonloper Geert Janse uit Amsterdam in 49 1R 9 min De Belg ging daarom maar al te graag in op het aanbod van de Graauwse vereniging om in Nederland te komen spelen. „Een jaar of vijf geleden heb ik hier ook al eens getraind. De afstand naar hier speelt geen rol. Het is amper een half uur rijden. Ik was het competitiespelen in België ge woon zat," zegt hij. De slechte organi satie van de verenigingen en de com petitie in zijn vaderland hebben Schal ley naar Nederland gedreven. Zelf zegt hij hierover: „Bij de Belgische clubs heersteen zeer slechte mentaliteit. Van enige organisatie is geen sprake. Ik heb bijvoorbeeld vandaag zelf moeten telefoneren of ik dit weekend voor de competitie moest spelen. Wat blijkt nu: de wedstrijd is uitgesteld. Als ik zelf niet gebeld had had ik dat nooit geweten. Maar het zijn niet alleen dit soort voorvallen:, de competitie bij voorbeeld is in België één grote klucht. Voor wedstrijden om het kampioen schap komen er soms teams gewoon niet opdagen of incompleet. Dat stuit me geweldig tegen de borst. Ik weet uit ervaring en gesprekken dat het hier al lemaal stukken beter geregeld is. Ik hoop het dan ook waar te kunnen ma ken." Ze kunnen beter Over zijn nieuwe ploegmaats zei hij: „Ik geloof dat ze beter kunnen dan wat ze in de afgelopen jaren hebben gepresteerd. Wat ik vanavond van ze heb gezien valt me in ieder geval niet tegen. Ik geloof dat we er met zijn drieën iets moois van kunnen maken." St Aloysius binnen enkele jaren ook bij de dames een vertrouwde naam kunnen geven. Remy Mangnus- „Als hij regelmatig komt trainen, hij heeft toegezegd dat hjj iedere week een keer komt, kan iedereen binnen de vereni ging daar iets van opsteken. Alleen van het zien spelen kun je veel leren. Ik dacht dat we een uitstekende keus hebben gedaan door hem te contracte ren. Als we iemand van zijn niv ROMAIN SCHALLEY ....El Salvador.... tract voor twee jaar getekend bij St. Aloysius en binnen die periode wil hij aan de top in Nederland spelen. Hij is dan een van de vele buitenlan ders die in de Nederlandse top spe len. Met zijn klasse kan hij van on schatbare waarde zijn voor het aan stormend talent Vivian Blanckaert, haar zus Sterra en Jeanne de Waal die OUD-VOSSEMEER - De Oudvosse- meerse zwemster Lia Duine heeft bij zwemwedstrijden voor gehandicapten in 's-Gravenzande drie overwinnin gen behaald. Haar beste prestatie leverde ze op de 25 meter vrije slag, die ze aflegde in 20.8 seconde, slechts viertiende se conde boven haar eigen wereldrecord. Voorts won ze de schoolslag (28.2) en de rugslag (29.7). Holland hadden moeten laten komen was dat voor ons niet te betalen ge weest en dan hadden we een speler ge had die we nooit op de training hadden gezien. Nu werkt zijn komst misschien door heel de club." Gemengde gevoelens Intissen is het vertrek van Schalley naar de Nederlandse competitie door de Belgische tafeltennisbond met ge mengde gevoelens ontvangen. Het is zelfs de vraag of Schalley nog in aan merking zal komen voor selecties te meer daar hij vorige week tijdens'de Belgische kampioenschappen al in de' eerste ronde werd uitgeschakeld. „Wat de gevolgen hiervan zijn is nog niet bekend," zegt hij, „Daar moet nog over gepraat worden, maar ik geef mezelf niet zo bar veel kans meer omdat een groot gedeelte van het hoofdbestuur Walen zijn en op deze manier zijn ze dan toch weer van een Vlaming ver lost. Ook dat speelt een rol." VEERE - Het wedstrijdseizoen voor zeilers heeft, tweede paasdag op het Veerse Meer een vliegende start ge kregen. Met forse wind starten daar 42 boten voor de wedstrijden van de WV Arne en voor vele bemanningen was deze wind zo aan het begin van hun seizoen net iets teveel: vooral onder de lichte Laser-zeilers vielen noga) wat slachtoffers en de reddingsboten van de Arne en Euronautic moesten vooral 's middags heel wat werk ver zetten. In drie van de vier klassen was de uit slag eigenLijk al bij voorbaat bekend wat betreft de eerste plaatsen. In de 470-klas verschenen Hans en Hannie van Pagee aan de start en haalden de grootste beker weg met twee gewon nen races. Dezelfde prestatie leverde Piet Verstelle in de OK-klas en ook de eerste plaats van Peter Carels en Tjal- liena Ponjee bij de 420's was voor nie mand een verrassing. Overigens zal deze laatste equipe dit seizoen in de hoogste 420 rijen niet meer meespelen. Gezien de volgens de Goesenaren wat al te gemakkelijke overwinningen gaan ze zich nu werpen op de zeezeilerij met de boot van vader Carels. „Als er geen competitie is in een wedstrijd is de lol eraf', zo vat Peter Carels het bondig samen. In de Laser-klas was een deputatie uit Breskens naar Veere gekomen, waar van René Quekelberghe met twee ge wonnen races ruim de eerste plaats haalde. De Middelburger Jac Hame link werd tweede, Koekebakker uit Breskens werd derde. In de gemengde klas was een gedeelde eerste prijs voor Jan van Loon/Moni- qué Walstein met een Sapnker en Maarten Kamermans/Guus Verhagen met een Randmeer. Derde werden de gebroeders Dijkstra met een Snipe. Bij de 420's werden John en Anneke Veldman tweede met een neuslengte voorsprong op René en Marcel Walla ge. Marius en Jan Pilaar uit Goes haalden de tweede prijs bij de 470, Pe ter Meyer en Egbert Attema uit Dord recht werden derde. In de OK-klas werd Han Beverwijk uit Eist tweede, voor Dirk de Boer uit Oud-Beijérland. SLIEDRECHT - Delta Sportatlete Isa line Hage uit Zierikzee heeft tijdens een driekamp voor dames, die de atle tiekvereniging Sliedrecht Sport hield, de eerste plaats behaald. De Zierikzeese atlete won het discus werpen met een uitstekende worp van 40.32 meter - beloftevol voor het pas begonnen nieuwe seizoen - kwam met de kogel 11.68 meter en wierp de speer 28.06. Bij elkaar waren dat 1943 punten voor Isaline Hage, die daarmee Jea- nette van Abcoude van PAC Rotter dam ruim achter zich liet. sport 14 OOSTBURG - Het tweede Rheinhold en Mahla badmintontoernooi in Oost burg van de vereniging de 'Sjuttul' uit Breskens belooft een ware badmin- tonhappening te worden. Het toernooi zit stampvol en de opzet is dusdanig dat elke deelnemer aan zijn trekken- kan komen. Die opzet is eigenlijk de ADVERTENTIE grote kracht van dit toernooi. Er wor den teamwedstrijden gespeeld in plaats van individueel en dat bete kent dat elke deelnemer een flink aan tal keren in de baan komt. Bij de ge wone individuele toernooien is het al tijd zo dat de zwaksten slechts éen keer in het veld komen omdat ze dan al onmiddellijk uigeschakeld worden door sterkere badmintonbroeders ol zusters. Oorsprong van het toernooi is het twee jaar geleden voor het eerste gestarte recreatietoemooi dat de badminton vereniging op poten zette. De omvang en de opzet van het toernooi is nu ech ter aanzienlijk uitgebreieder. De uit dijende omvang van het toernooi past bij het karakter van de vereniging. Meer dan honderd leden zijn er mo menteel en daaronder bevinden zich drie Zeeuwse jeugdkampioenen: Anita Ekkebus, Judith Schelinsky en Freddy Versprille. Ook in de competitie gaat het steeds beter. Het derde team van de vereniging werd kampioen van de vierde klas en Sjuttul 1 en 2 draaien goed mee in de andere klassen. Daar naast draaien er momenteel een aantal jeugdteams goed mee in de jeugdcom- petitie. Als bondsgedelegeerde is de heer D. Valckenier van Geusau uit Souburg op het toernooi aanwezig. De Sjuttul ziet in het feit dat het toernooi als één van de eerste in dc kalender van de Neder landse Badmintonbond werd opgeno men een zekere blijk van waardering van bondszijde voor het gebeuren. Bo vendien heeft de bond besloten om een aantal aspirant scheidsrechters uit Zeeland op het Rehinhold en Mahla badmintontoernooi het eerste prakti sche examen af te nemen. Zaterdag 24 en zondag 25 april strijden vele deelnemers in de sporthal 'De Veerhoek' in Oostburg om de prijzen van het Rheinhold en Mahla toernooi. De strijd in de poule voor eerste en tweede klassers district lijkt te zullen Han Rensenbrink, t.v.-presentator. Melk moet. Melk doetje goed. MIDDELBURG - De enorme toeloop voor de paasrit van de MAC De Zeeu wen, die vorig jaar de organisatoren I enigszins overviel, werd ditmaal nog J overtroffen: 216 inschrijvers (vorig jaar 204) meldden zich aan de in schrijftafel in de sporthal 'De Stenge' te Heinkenszand. Een recordaantal I deelnemers, waarop de organisatoren ditmaal goed waren voorbereid. Alle deelnemers aan deze Paaspuzzelrit I werden van een routebeschrijving voorzien om de 38 kilometer lange route door Zuid-Beveland af te leggen. De Paasrit werd voor de derde maal door de autoclub De Zeeuwen georga niseerd en voor de derde maal was de route uitgezet door Zeeuwen bestuurslid Bert Oostwal uit Middel- I burg. Ook deze keer had de uitzetter een route uitgestippeld door de mooiste plekjes van Zuid-Beveland De j ruim 200 deelnemende voertuigen vormden een kleurrijk lint door het Zuidbevelandse landschap; via 's- Heer-Abtskerke. Sinoutskerke, Ove- zande en Kwadendamme werden de puzzelritrijders naar de finish in 's- Gravenpolder geloodst. Langs de route stonden 23 controleposten opgesteld. Traditionaal moest men onderweg uit kijken naar de afbeelding van paasha zen. waarbij een 'echte' paashaas aan de deelnemers paaseieren uitreikte. Om twee uur was de eerste équipe van start gegaan in Heinkenszand; de laat- ste équipe arriveerde omstreeks zes uur aan de finish te 's-Gravenpolder. In het verenigingsgebouw 'Ons Dorpsle ven' werd de uitslag bekendgemaakt. Winnaar m de wedstrijdklas (regle mentsrijders) werd de équipe F. Moens M. Coppens uit Vlissingen met 96 strafpunten. In de tourklas A (ervaren puzzelritrijders) ging de ritzege naar de équipe J. van der Hagen uit Vlissingen en in de tourklas B (onervaren puzzel ritrijders) behaalde J. A. Lindenberg uit Middelburg met 34 strafpunten de overwinning. Voor iedere deelnemer was een prijs beschikbaar. Vele puzzel- ritliefhebbers hadden deze paasrit be nut als 'trainingsrit' voor de Oranjent op Koninginnedag: een grote puzzel- tocht over Walcheren die dit jaar voor de 11e maal door de autoclub De Zeeuwen wordt georganiseerd en waarvoor de inschrijvingen nu reeds het wedstrijdsecretariaat binnenstro- Uitzetter Bert Oostwal toonde zich zeer ingenomen met het enorme aantal deelnemers aan de paasrit. Zijn com mentaar: „Geweldig goed, maar je TERNEUZEN - De leiding i waterpolo i zomercompetitie grote flop voor de Zeeuwse heren teams. De vierdeklassers Ganze, Luc tor, Schelde en Scheldestroom zitten samen in één afdeling, waardoor een ontmoeting met een team van buiten Zeeland er niet inzit. Van de veertien vierdeklassen zijn er twaalf van vijf ploegen en uitgerekend de Zeeuwen zitten in een van de twee klassen van vier. Een kleinere klas be tekent dat er een grotere degradatie kans is. omdat de mogelijkheden kleiner zijn om een slecht resultaat weg te werken Het damesteam van Luctor (de kringkampioen van 19751 heeft gebruik gemaakte van de moge. lijkheid om te promoveren haar de de derde klas. Luctor komt uit teger, een Merwede I (Dordrecht Breda I, en ZPB II (Barendrecht). WV Z.-VLAANDEREN NAAR KEMMËLBERG TERNEUZEN - De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen' neemt komen* weekeind deel aan de tweedaags wedstrijd op en rond de Memmelbtr; in België. De ploeg bestaat uit de volgende ret ners: Frans Verstraeten, Theo van de Brade, Bertus Wieles. Adrie Schaalje. Cor Vervaet en Bert Begijn. Ploegfe. der is Miel Verstraeten. Hij wordt gej> sisteerd door Willy de Feber. ADVERTENTIE gaan tussen 'De Meppers' uit Rucphen en 'Metro' uit Rotterdam. De Sjuttul, 'De Meppers 2' en Terneuzen 1 zullen proberen om ook een goede plaats te halen. Bij de derde klassers lijkt 'DOK 1' ge zien de competitieresultaten hoge ogen te gooien. 'De Meppers 3', 'Astroïden 2' (Oost-Souburg) en Terneuzen 2 zijn de andere deelnemers. De vierde klassers spelen in de twee af zonderlijke poules. In poule A lijken Astroïden 3 en DOK 2 grote kansheb bers. In poule B gaat Smash 1 probe ren te verhinderen dat De Sjuttul 4 of Terneuzen 4 de eerste plaats pakken. In de fikse groep recreanten, waar het meestal ongedwongen en gezellig toe gaat is de organiserende vereniging goed vertegenwoordigd. Hans Brand en Hans Pieters zijn de wedstrijdlei ders tijdens het toernooi. Districts voorzitter J C. C. ten Haaf uit Oost- Souburg reikt zondag 25 april om streeks acht uur de prijzen uit. raakt eraan gewend. Het eerste jaar kwamen 125 deelnemers aan de start, vorig jaar 204 en nu werd met 216 in schrijvers het record weer gebroken. Overigens was het voor mij de derde en tevens laatste keer dat ik als uitzetter voor deze rit fungeerde. Volgende keer laat ik de eer eens aan een ander; ho pelijk met nog meer succes." De uitslag van de 3e paasrit was als volgt: Wedstrijdklas. 1 F. Moens, Vlissingen 96 strafpunten; 2 M. J. van de Zande Goes 108: 3 A Schütz Vlissingen 128, 4 P. Hangoor Middelburg 134, 5 J. de Wijze Vlissingen 163; 6 L. Pieters Vlissingen 172; 7 C. Dingemanse Vlissingen 183; 8 P. Jopse Kruinlngen 192; 9 J. van Willigen Kapelle 201; 10 C. Compeer Vlissingen 205. Tourklas A. 1 J. van der Hagen Vlissingen 6 strafpunten, 2 S. Dingemanse Souburg 21; 3 B. van Rossum Grijpskerke 45; 4 A. van En gelenburg Groede 47; 5 H. Minnaar Seroos- kerke 02; 6 A. Holleslelle Goes 66; 7 C, van Iwaarden Kloetinge 71, 8 I. op 't Hof 's- Gravenpolder 73, 9 J. van Sandijk Kruinln gen 76; 10 I. Bogte Breskens 82. Tourklas B: 1 J. A. Lindenberg Middelburg 34 straipunten; 2 A. van Dfjke Vlissingen 38; 3 L. Steketee Yerseke 73; 4 M. de Bart 74; 5 C. de Bruyne Krabbendijke 99; 6 A. van Ochten Vlissingen 102; 7 C. de Fouw 's- Gravenpolder 102; 8 L. Komejan Kruiningen 104; 9 P. Meulmeester Middelburg 129; 10 C. Flipse Middelburg 132. 'nWeek lang laag: t m woensdag 28 april ir zolang de voorraad slrekl. AH Engelse theemelange. "20S doos 40 zakjesJlo Couque Bastogne. |35 pak 280 gram Japanse tonijn met groenten, (39 blik 185 gramJ-rSfT JU© Leeuwezegel margarine, pakje 250 gram57" Tv Albitex. M5 draagkarton 2 kilojSrOS" Mini-panties, Ij]30 2 stuksXrfö T-shirt,div. kleuren, ronde hals £5© en korte mouw,©J® Drie dagen 1&M5 - „.jsai Hollan(ke GoWendetaous, pakiwer- rSÓÓgram. ■■■-■■ ««9 1 £grnkomrners, per stuk HMagSêJSï^ pakUter Unox soep, geconcentreerd, kippe-,groente-of tomatensoep, «lQ blik 0,46 litervO AH Soep, geconcentreerd, kippe-, groente-of tomatensoep, *7IQ blik 0.46 liter-80" *2 AH Soep, geconcentreerd, blik 0.46 liter, champigno.n- soep-140ierwtensoep-lrl5'of fggCff rundvleessoep.149'.nu a/U1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14