Koewacht rekende eerst niet maar nu wel op kampioenschap 4e klas NEDERLANDSE DAMTITEL VRIJWEL ZEKER WEER VOOR WIERSMA Drie leiders schaaktitel LIGTERINK BEDWINGT TIMMAN in strijd bij de jeugd VEEL BELGISCHE LOF VOOR JOOP ZOETEMELK TWENTE VERSLAAT EXCELSIOR Belgische selectie voor strijd tegen Nederland Nederlandse tijdritploeg 7e in Berlijn Succes Chris in de Ronde Espagnol bereikt kwartfinale Spaanse beker Barcelona deed Kubala aanbod de Jonge van Ierland ZATERDAG 17 APRIL ï97ö KOEWACHT - „Wc zijn er nooit vanuit gegaan dat we dit jaar kampioen zouden worden. Het streven was gewoon om dit jaar meer punten te pakken dan de 23 van vorig seizoen. Die 23 punten waren toen ook al een verrassing". Aan het woord Levien Dieleman, de 35-jarige trainer van Koewqchl, die wanneer Koewacht maandag de uitwedstrijd tegen Hoofdplaat wint voor de zesde maal een kam pioenschap beleeft, waarvan vijf titels als voetballer en zijn eerste als trainer. De kleine Koewacht-trainer, bezig aan zijn tweede seizoen, gaat tweede paasdag bepaald niet met angstgevoelens naar Hoofdplaat. Hij is redelijk optimistisch over de afloop Levien Dieleman ..waarom zouden we bang zijn van hoofd plaat9 We hebben vijftien punten meer Dus moeten we kunnen win nen. Ik probeer me als trainer en als ex-voetballer (hij promoveerde bij AZW van de tweede klasse afdeling naar tweede klasse KNVB) zoveel mogelijk in hun situatie te verplaaL sen Hoofdplaat heeft niks meer te winnen of te verliezen, kan dus vrijuit spelen. Ik verwacht dat er toch wel een duizend man publiek zal zijn en die gaan het ons beslist niet cadeau doen. Het wordt lastig maar ik blijf optimistisch". Koewacht dankt zijn riante positie aan de top van de ranglijst in de vierde klasse gedeeltelijk aan het falen van het Souburgse RCS in de laatste wedstrijden. Vier wedstrij den geleden leek Koewacht met een achterstand van drie punten vrij wel kansloos voor het kampioen schap en nu met nog één wedstrijd te spelen staat het team één punt Dieleman: ..Ik heb de ploeg voor gehouden dat als we zouden moeten afhaken ons daartegen tot de laat ste wedstrijd zouden verzetten. Toen we drie punten achter kwa men te staan hadden we het niet meer in eigen hand. Toch zijn we in onze kans blijven geloven. We zijn gewoon met dezelfde ambitie door blijven te trainen De jongens heb ben er dit jaar werkelijk alles voor gedaan. Niets was teveel" Dat er in Koewacht ailes voor wordt gedaan blijkt uit de trainingsaanpak van Levien Dieleman. De vierde klasser is na nieuwjaar maar liefst drie maal in de week gaan trainen: dinsdag- en donderdagavond en de zaterdagmorgen „Het initiatief van de zaterdagmorgentraining is ge woon vanuit de spelersgroep geko men. Men moet zich daar ook niét teveel van voorstellen. Het is meer ;en uurtje ontspanning Ef wórdt wat gedold en een partijtje voetten- lis gespeeld van een echte training s natuurlijk geen sprake". Toch is iet. voor Levien Dieleman en Koe wacht niet allemaal van een leien dakje gegaan. In de loop van het eizoen zag Levien Dieleman zich geconfronteerd met een aantal {ware blessures en twee spelers die normaal tot de eerste elftalselectie behoren hegben definitief afge haakt. Honnie de Gronckel omdat hij het niet op kon brengen om na een zware blessure lager te gaan voetballen. Ivo Buijs omdat hij met een zware knieblessure definitief is afgekeurd voor voetbal terwijl zijn broer Tonnie Buijs vier weken gele den is geopereerd aan eèn meniscus en zijn kniebanden en dit seizoen nog nauwelijks heeft gespeeld. .Daarbij zijn Eddie Rietjes en Eddie Bauwens nog een paar weken afwe- ïig geweest. Toen hebben we ge woon van zondag naar zondag ge- Levien Dieleman mei optimisme naar Hoofdplaat speeld. Gelukkig is dat achteraf al- emaal enorm meegevallen. We ble zen toch punten pakken" Dp de vraag wie hun stempel het neest op de ploeg drukken blijft Levien Dieleman het antwoord lie- cer schuldig. „Hel is de verdienste van heel de ploeg. Wellicht dat ou- ieren als Bertie Suy, Eddie Bau wens en Tonnie Hendrikse een be- angrijkc rol spelen maar dan zou k toch weer anderen tekort doen. Veem Johan Martens die heeft een ichijnbeweging die zie je in hel be- aalde voetbal nog niet". Dver Tonnie Hendrikse heeft Levien Dieleman niks dan lof. De 34-jarige ;x-Middelburger. die met Middel burg alle grote successen mee heeft lemaakt en die nu werkzaam en woonachtig is in Koewacht, blinkt /olgens Levien Dieleman uit door fijn zeer positieve instelling. „Daar ïoor je geen woord van. ook niet op ie training en hij heeft toch onder .findenberg getraind en dat zal best ?en betere trainer zijn dan ik" Met lat laatste zal de Koewachtaan- tang het zeker niet eens zijn. Voor ie spelers en de aanhang is hij im mers de allerbeste want nog nooit leeft Koewacht in de derde klasse 'an de KNVB gespeeld Wanneer iet maandag wint is deze mijlpaal lereikt. Hetgeen toch de verdienste s van Levien Dieleman. want voor fijn komst werd er maar wat aange- ommeld. Van training was geen ;prake. Levien Dieleman tot slot .Een jongen als Eddie Bauwens had •eel meer kunnen bereiken als hij :en trainer had gehad. Daarom ge- oof ik niet dat we al aan het eind 'an ons latijn zijn Voor Koewacht fit er met deze ploeg nog meer in". ROTTERDAM (ANP) - Voor het in gaan van de laatste ronde van het Ne derlands jeugdkampioenschap scha ken in Rotterdam, is de spanning ten top gevoerd. Bruno Carlier, die onbed reigd op de titel af leek te gaan. verloor andermaal en is nu definitief uitge schakeld. Joan Baart versloeg Maarten Scholten en heeft nu zes punten, even veel als Peter Egmond, die van Aad- Jan van der Wees won, In de achtste ronde werd de partij tussen Jan floers ma en Peter de Roode eerst af- BERLIJN (ANP) - De Nederlandse tijdritploeg is vrijdag in West>Berlijn niet verder gekomen dan de zevende plaats. Frits Pirard, Fons van Katwijk en Matje Dohmen. die in Mettet bij de wereldkampioenschappen als vijfde eindigden, reden met Frits Schür de 82 kilometer in 1 uur 59 minuten en 20 se conden. Nederland moest daarmee meer dan vijf minuten prijs geven aan de Westduitsers die eveneens drie kwart van hun ploeg uit de wereldtitel strijd op de weg brachten en die in Mettet achtste werden. De uitslag van de ploegentijdrit in West-Berfijn is: 1 West-Duitsland (Wei bel, Jakst, Paltian en Von Löffelholz) 82 km in 1 uur 54 minuten en 12 secon den; 2 Italië 1.55.23: 3 Noorwegen 1.55.57; 4 Oostenrijk 1.57.07; 5 België 1.57.21; 6 Zwitserland 1.58.06; 7 Neder land (Schür, Pirard. Dohmen en Fons van Katwijk) 1.59.20. LEEUWARDEN - Timman heeft zijn partij voor de tweede ronde van het toernooi om het nationaal schaak kampioenschap in Leeuwarden tegen Gert Ligterink niet kunnen winnen. Tiraman zette met zwart de Pircver- dediging op. maar zag er na een gelij- kopgaande strijd weinig heil meer in en besloot na 26 zetten voor remise te kiezen. Hans Ree. één van de grote concurren ten van Timman. zag zijn partij tegen Rob Witt in gunstige stelling afgebro ken. Bert Enklaar verwierf zich mi nieme kansen tegen Baljon, na een Scandinavische partij. Het torenein dspel met ongelijke lopers is echter zeer moeilijk. Ook de winstkansen van Jan Hein Donner tegen Van der Weide zijn niet zonder meer aantoonbaar. Na een Hollandse opening is er een ondui delijke stelling ontstaan. In de tweede zitting werd slechts een Partij uitgespeeld. Van Wijgerden won van Kuijpers. De andere partijen wer den opnieuw afgebroken en zullen za terdagochtend worden vervolgd. Donner-Van der Weide afgebroken Hartoch-Van der Vliet remise Baljon-Enklaar afgebroken Kui]pers-van Wijgerden 0-1 Ljgterink-Timman remise Witt-Ree afgebroken heeft hiding met 1.5 pun ten uit 2 partijen. gebroken maar later remise gegeven. De Roode kwam daardoor op gelijke hoogte met Baart en Egmond. De uitslagen van de achtste ronde zijn: Boersma (Heerenveen) - De Roode (IJmuiden) 0.5-0.5: Van der Wiel (Lei- deni - Carlier (Utrecht) 1-0; Baart (Oegstgeest) - Scholten (Deventer) 1-0; Van der Wees (Delft) - Egmond (Son) 0-1; Konings (Oegstgeest) - Polee (Groningen) 0-1; Engberts (Hengelo) - Boll (Vught) 1-0; Spaans (Schevenin- gen) - Van Hulst (Amsterdam) l-0r Stehóuwer (Rotterdam) - Koymans (Heerlen) 1-0: Waenink (Arnhem) - Nieuwelink (Sluiskil) 1-0. De stand is: 1/2/3 Baart, Egmond en De Roode 6 punten; 4 Van der Wiel 5.5 punten; 5 Carlier 5; 6 Boersma 4,5 en 1 afg.; 7/9 Engberts, Spaans en Polee 4; 10/13 Scholten, Konings, Van der Wees en Stehóuwer 3.5; 14/15 Van Hulst en Boll 3; 16 Waenink 2,5; 17/18 Koymans en Nieuwelink 2. VAN DE DRIES TEKENDE BIJ BIJ AARDENBURG MIDDELBURG - Hoe de titelstrijd zich ook ontwikkelt in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal, top club Aardenburg zal ook het volgend seizoen getraind worden door Vlissin- gèr Jan van de Dries. Van de Dries heeft inmiddels voor een jaar bijgetekend en begint zodoende aan zijn vierde seizoen bij de Zeeuws vlamingen; of in de eerste klas van de zondagafdeling, of in de vierde klas H van de KNVB COUREUR OMGEKOMEN SYDNEY - Tijdens de training voor de Australische grand prix is de 28-jange Australische motorcoureur Ross Ba- relli vrijdag op het Mount Panorama circuit in Bathurst om het lcv'cri ge komen. Barelli raakte met zijn motor op volle snelheid (ongeveer 240 kilome ter per uur) de vangrail. BELFAST - Chris de Jonge uit Bruin- isse was vrijdagavond de meest suc cesvolle ploegleider in de Ronde van Ierland. De proloog - een tijdrit over 2,5 kilometer in de straten van Belfast - werd op alle fronten gewonnen door BADMINTON OOSTBURG - Eindstanden NBB Zeeland. BRUSSEL (AP) - De Belgische pers, die Joop Zoetemelk dikwijls heeft beschuldigd van het te veel profi teren van andere rijders, heeft vrijdag zijn bewondering uitge sproken voor de solorit, die Zoete melk donderdag de overwinning in de Waalse Pijl opleverde. „Zoetemelk maakt een einde aan de Belgische razzia. Een oppermach tige Zoetemelk gaat als eerste over de streep", aldus het blad La Meuse. Le Soir schreef: „Zoetemelk scha kelt alle favorieten uit. Niemand verwachtte dat. toen 11 rijders de leiding hadden genomen, de Neder lander als winnaar uit de bus te voorschijn zou komen en dat deze rijder, die de reputatie van wieltje splakker heeft, deze fantastische prestatie zou leveren. Deze over winning is waard in de wielren- geschiedenis te worden opgeno men". Het blad Sportwereld kwam uit met de kop: „Joop Zoetemelk te sterk voor trio Verbeeck-Maertens- Merckx' en vervolgde „de Neder lander, in een nieuwe gedaante, rijdt op 50 km van het einde alleen naar een betekenisvolle zege Zelfs de gebundelde krachten van de Belgen en het verweer schoten tekort tegen het groot nummer dat Zoetemelk uit zijn frêle gestel schudde". Het Volk; „Joop werd heftig en lang uitgejouwd en dat vonden wij echt pijnlijk. Zeer pijnlijk voor de man. die een keer niet op vinkenslag had gezeten, maar die als een reus op nagenoeg 50 kilometer van de aan komst in de aanval ging en deze in drukwekkende prestatie met de eerste klassieke zege uit zijn loop-, baan beloond zag". Journal de Charleroi: „De dood van een legen de. Joop Zoetemelk loochenstrafte de stelling dat hij alleen maar van andere rijders zou profiteren. Giste ren bewees hij helemaal alleen te kunnen vechten als een ware kam pioen. Hij won met verbazingwek kende 'machtsoverwicht' La Wallonië schreef: „Joop Zoete melk won als een grote kampioen". Ie klas: Temeuzen 2 Pluumpje 1 Avanti 3 Marathon 2 SJuttel Wings 1 Temeuzen 3 Rillandia 1 2e klas: Wings 2 Oluumpje 2 Temeuzen 5 Temeuzen 4 Pluumpje 3 Avanti 4 Zlerikzee 1 Astroiden 1 3e klas: Jong Ambon 1 Sjuttul 2 Astroiden 2 Marathon 3 DOK 1 Pluumpje 4 Temeuzen 6 Wlngs3 Wings 4 Rillandia 2 Pluumpje 5 Temeuzen 7 4e klas: Sjuttul 3 Astroiden 3 Smash 1 Temeuzen 10 Temeuzen 11 DOK 2 Temeuzen 9 Wings 5 Avanti 5 Zlerikzee 2 Marathon 4 Temeuzen 8 Smash 2 Pluumpje 6 14 25 82-30 14 20 67-35 14 16 62-50 14 16 59-53 14 14 65-47 14 10 49-63 14 10 45-67 14 24 89-23 14 22 74-38 14 15 48-64 14 14 58-54 14 12 52-60 14 12 51-61 14 8 39-73 14 5 37-75 11 22 75-13 11 18 62-26 11 16 60-28 11 16 60-28 11 15 59-29 11 13 43-45 11 11 45-43 11 9 43-45 11 5 27-61 11 4 21-67 11 3 20-68 11 0 13-75 14 23 80-32 14 23 80-32 13 21 74-30 13 18 68-36 13 18 65-39 13 15 57-47 13 13 47-57 13 12 44-60 13 11 46-58 13 9 47-57 13 8 42-62 13 6 35-69 13 6 32-72 13 1 19-85 N.B. Sjuttul 3 kampioen 4e klas door een 5-3 overwinning op Astroiden 3 in beslissings wedstrijd Uitslagen: le klas: Pluumpje 1 - Sjuttul 1 5-3. AvanU 3 - Temeu zen 2 2-6. Rillandia 1 - Temeuzen 3 4-4. Wings 1 - Marathon 2 4-4. Marathon 2 - Ter- neuzen 3 8-0. Wings 1 - Pluumpje 1 3-5, Ter- neuzffli 2 - Rillandia 1 8-0. OEFENWEDSTRIJDEN ZAALVOETBALLERS MIDDELBURG - Hel zaalvoetbalteam van Brammetjè Dump speelt van avond (zaterdag) in de Middelburgse sporthal een oefenwedstrijd tegen Skol Boys uit Zlerikzee De wedstrijd is een voorbereiding op de duels om het kampioenschap van zuid Nederland De Middelburgers treffer: maandag 22 apnl SBR uit Eindhoven en spelen 26 april thuis de return De winnaar van de wedstrijden mag deelnemen aan de nationale titelstrijd, die in Velp wordt gehouden De Zeeuwse zaalvoetbal- kampioenen spelen behalve tegen Skol Boys ook een oefenwedstrijd legen De Ruiter uit Veere Die wedstrijd wordt dinsdag gehouden in de sporthal Voorborch te Middelburg en begint om 20.30 uur MALAGA - Espagnol heelt vrijdag de kwartfinales van het voetbaltoernooi om de Spaanse beker bereikt. De club uit Barcelona versloeg in de tweede wedstrijd voor de achtste finales Ma laga met 4-3. Espagnol had het eerste duel op eigen veld al met 3-2 gewon nen. BARCELONA - Het bestuur van de Spaanse eerste divisieclub Barcelona heeft de trainer van het nationale elf tal. Ladlslav Kubala. benaderd om Hennes Weisweiler als clubtrainer op te volgen. Kubala zou het volgende seizoen een salaris van 25 miljoen pe seta's kunnen verdienen (ongeveer 1,25 miljoen gulden). Na Luis Suarez en Ri- nus Michels is Kubala de derde trainer, die het bestuur van Barcelona 'op de korrel' heeft genomen. de Nederlandse ploeg, die onder lei ding staal van Chris de Jonge. De 20- jarige Jan Jonkers uit Oud-Gastel was de snelste in deze tijdrit met een tijd van 2 minuten 15.1 seconde. Deze renner was bijna drie seconden sneller dan de Engelsman Edward Nowkins. die met een tijd van 3.18 be slag legde op de tweede plaats. Ad van Overveld uit Zegge werd derde (3.18.5), Wim de Wilde, met zijn 30 jaar de oud ste van de Nederlandse ploeg, eindigde ais 12e (3.22.7) en Ad van Trijen uit Dinteloord legde beslag op de 16e plaats. Van Trijen nam op het laatste moment de plaats in van Thijs Fase die wegens drukke werkzaamheden geen vrij kon krijgen. Het Nederlandse succes was compleet, omdat de ploeg van Chris de Jonge ook beslag legde op de eerste plaats in het landenklasse- ment. Jan Jonkers gaat vandaag (zaterdag) dus van start in de leiderstrui in de eerste etappe van Belfast naar Bangor over 110 kilometer. Chris de Jonge: „Die eerste etappe gaat voortdurend door heuvelachtig gebied, een parkoers dat Jan Jonkers goed ligt." ENSCHEDE - Zonder overmatige krachtsinspanning heeft FC Twente ten koste van Excelsior zijn doelsaldo weer wat opgevijzeld. Reeds gistera vond kwamen deze ploegen in het veld voor een competitiewedstrijd. Voor eigen publiek zegevierde de En- schedese club met 4-0. Opnieuw was Jan Jeuring topscorer: evenals afgelopen zondag tegen MVV scoorde hij driemaal. In de eerste helft nam hij twee treffers voor zijn rekening (de eerste reeds in de 2e minuut) en nadat Mühren de ruststand op 3-0 had gepaald, knalde Jeuring na rust nog maals raak. FC Twente had een vrijwel voortdurend overwicht. Op tweede paasdag komen de beide ploegen in Rotterdam weer tegen elkaar in het veld. APELDOORN - Na de partijen voor de achtste ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland heeft titelhouder Harm Wiersma vrijdag in Apeldoorn zijn voorsprong vergroot tot vier punten en kan hij zaterdag in de negende ronde bij winst op van Tilborg al kampioen zijn. Weliswaar kunnen Bronstring of Clerc theoretisch ook nog op zestien punten eindigen, maar het reglement bepaald dat bij gelijke aankomst de titelhouder aan mag blijven. Wiersma won in een fraaie pattij van Van de Meerendonk, die bepaald niet op remise uit was. Tot op een zeker moment was het spel van de Braban der wel verantwoord, maar toen toonde Wiersma de zwakte aan en for ceerde een doorbraak. Clerc had misschien wel wat meer kan sen tegen Hermelink maar in rijn ge heel was het toch een gelijkopgaande strijd. Een bijzonder mooie overwin ning boekte Evert Bronstring. In het middenspel plaatste hij een offer, ge volgd door een tempozet waardoor Feike Visser aan materiaalverlies niet meer kon ontkomen. Door deze zege dingt de Leidenaar serieus mee naar een plaats in het toernooi om het we reldkampioenschap. Hij drong Jansen zelfs enigszins terug. Deze jonge speler uit Emmen ving de flankaanval van De Ruiter bekwaam op en gaf verder geen kansen weg. Een akelige fout in de opening kostte Be- rgsma een stuk ën Van Tilborg gaf de Friese crack verder geen gelegenheid meer zich te herstellen Johan Capelle. zoals in elke partij weer in hevig tijd nood. sloeg zich er ook ditmaal goed doorheen en hield Goudt op remise. In de strijd bij de junioren leed Geert van Aalten een verrassende nederlaag tegen de aspirantenkampioen van het vorig jaar. Tjeerd Harmsma. Zijn voorsprong bedraagt nog altijd drie punten. De uitslagen van de partijen uit de achtste ronde rijn. Varkevisser - Bron string 0-2: Clerc - Hermelink 1-1. Van Tilborg - Bergsma 2-0: Van de Meeren donk - Wiersma 0-2; Goudt - Capelle 1-1. De Ruiter - Jansen 1-1 De stand is: 1 Wiersma 14 punten: 2 Clerc en Bronstring 10 pnt: 4 Jansen 9 pnt; 5 Hermelink 8 pnt: 6 Goudt. Var kevisser. Van Tilborg. Capelle en De Ruiter 7 pnt: 11 Bergsma 6 pnt: 12 Van de Meerendonk 4 pnt In het jeugdkampioenschap bleef Van Aalten. ondanks een nederlaag tegen Harsma. aan dg leiding met 13 punten. De uitslagen van de achtste ronde zijn: Harmsma - Van Aalten 2-0; Van Dus- seldorp - Keizer 2-0; Berends - Schip pers 2-0. Brouwers - IJsbrandij 2-0; Dijkstra - Stokkel 1-1: Hollenberg - Knoops 0-2. De stand is: 1 Van Aalten 13 pnt. 2 Geconcentreerd zoekt en vindt Harm Wiersma de goede voorizettfng in zijn partij tegen Van de Meerendonk. die dan ook moest capituleren. Stokkel 10 pnt; 3 Schippers. Berends. Van Dusseldorp en Erouwers 9 pnt: 7 Harmsma 8 pnt: 8 Hollenberg 7 pnt: 9 IJsbrandij en Knoops 6 pnt: 11 keizer en Dijkstra 5 pnt. PLACE-KICK American Football is degeen die volgens hc moet zijn voor de poll gemaakt moet wordei op dc tribi (eer te paffe t u dat in speelfilms of tv-senex aden. als dood geschoten even onvindbaar i wil waarschuwen (dan zetten te inei of als het de mafia moeilijk i» Om de spanning ondraaglijk le at zich op het veld afspeelt, zodat e inspecteur hem al ontdekt heeft via het geweld op het veld. een tl wordt Speelfilms en tv-senes n Amenc ï-Tang-peri weet wel dat de place-kick d<- zorg die antiquairs aan esteden, neergezet, en ver- B gespecialiseerd is zo ver Ju schijnen de Amerikanen zelf niet zo erg ver te place-klckvn Dat komt latuurlijk door al die benzinestank, en het bUkvoedscl en de demoraliM-nng Het is In ieder geval een feit dat veel amertkaa clubs voor hun place-kickine een fon. moedelijk aan types als And Mansveld, met "een ri benen, maar het schijnt niet perse een voctball» faamde place-kicker. zo lees ik in The Sunday Tim John Stenerad. die de ovale bal verder en n:iuwk< dan de Amerikaanse footballprofs hoewel hij van Gelukkig hebben de Amerikanen nu toch ook w< waar ze trots op kunnen zijn: Tom Dempsey van i heeft rijn naam in ieder geval niet tegen. Boveni record voor de langste place-kick gebroken met e want in Amerika staan langs de lijn altijd een paar officials met meetlint klaar, die elke beweging ogenblikkelijk opmeten en vastleggen voor het jaar boek Dempsey haalde 63 yards, dat is 57 meter en 58 centimeter In voetba- lafmetingc-n wil dat zeggen dat Mansveld de bal die op de punt van het doelgebied voor een doeltrap werd neergelegd op een veld met de maximum- lengte van 120 meter, zover trapte dat deze d.-:e meter over de middenlijn op de grond kwam. ren. U denkt nu ver- Jic ruimende trap ln de te hoeven zijn Een be ls bijvoorbeeld de Noor iger schijnt U- schieten uIk uit skispringer is' een eigen place-kicker Los Angeles Rams HIJ n heeft hij dit jaar het afstand van 63 yards - ZONDER TENEN The Sunday Times vertelt verder nog. dat Tom Dempsey per jaar 50.060 dollar verdient met dit place-kicking, hoewel hij naar schatting niet langer dan een minuut per wedstrijd op hi-t veld verschijnt. De los Angeles Kams hoeven bovendien maar 14 wedstrijden per seizoen te spelen, dus Dempsey verdient ongeveer 56.606 dollar per kwartier. Een flink bedrag voor iemand die de bal een Iel geeft met een voet zonder tenen, w unt dat komt er ook nog bij: Dempsey is geboren met éen voet zonder tenen! Dat heeft het voordeel dat hij zijn voet recht onder de bal kan plaatsen als bij hem schiet. Aldus The Sunday Times, die als Engels weekblad overigens ook lang niet alles over het Amerikaanse football weet. want de reeordtrap van Dempsey van 63 yards werd volgens de Sport Almanae 1975 niet dit jaar verricht, maar zes jaar geleden al. in 1970: Dus dat van die tenen zal ook wel niet waar zijn. ALTIJD PECH Nu We hef toch over gebreken en gebrekkigen hebben, kan Ik er meteen wel het verhaal achter aanhangen van Marion Bermudez. die van plan was de bond aan te klagen wegens discriminatie. De bond schorste twee officials die haar toestemming hadden gegeven in de eerste ronde uit te komen van het Men s Golden Gloves Boxing Championship van Arizona, en nam haar uit de strijd, hoewel zij haar eerste match tegen een mannelijke tegenstander had gewonnen. De boksofficial die geschorst werd. excuseerde zich voor zijn beslissing haar tot de wedstrijden toe te laten door uit te leggen dat Marion met haar advo caat was verschenen om haar deelname af te dwingen. Hij dacht toen slim te zijn. door te eisen dat zij zich net als de andere deelnemers naakt zou uitkle den voor het medisch onderzoek, maar daar was ze niet voor teruggedeinsd. Marion heeft nochtans afgezien van een aanklacht tegen de bond. omdat zij inmiddels is overgestapt naar het beroeps-karate, in welke tak van sport zij zich wel methaar mannelijke collega's kan meten. De manager van de bokser die zij in de tweede ronde zou hebben ontmoet, was erg blij dat zij zichzelf had teruggetrokken. „Als die jongc-n van haar verloren had. zou hij zich voorgoed uit het boksen hebben teruggetrokken. Het zat hem vorigjaar ook al niet mee. Hij maakt toen deel uit van het schoolworstelteam en moest toen worstelen met een jongen die maar één arm had en geen benen. En nu dit weer..." Anton Geesink: zelfs de koningin niet ANTON GEESINK Ik kan u nu al vertellen dat het land van Geesink en Ruska in Motreal geen gouden medaille in het zwaargewicht judo zal veroveren. Zo erg befaamd zijn onze judoka's overigens nu ook weer niet, want de eerder genoemde Sport Almanae 1975 noemt als w ereldkampioen in 1961 en 1965 Anton Goe- sink, en als wereldkampioen in 1967 en 1971 Willom Ruska. Toch wordt lang niet elke o in een e veranderd in deze almanak. Ik wed dat al die Japanse namen waarin Ruska en Geesink staan ingebed intussen wel feilloos ge speld zijn. Geen gouden medaille dus voor een van onze judoka's, reden te meer om even melding te maken van een ansichtkaart die ik al geruime tijd geleden van Anton Geesink kreeg nadat ik een verdrietig en laatdunkend stukje had geschreven over zijn catch-as-catch-can-activiteiten. Ik vind dat een man als Rembrandt alleen in de allerhoogste geldnood zichzelf kan permitteren als sneltekenaar op de Dam te gaan staan, en ik vind ook dat An ton Geesink, met zijn reputatie zowel op ais buiten de mat. zich niet met die volksverlakkerij van het catoh-as-catoh-can zou moeten bezighouden „Ach wat kan het je schelen, ik heb er wel lol in. ik kom nog eens ergens. Ik verdien er een gemakkelijke grijpstuiver mee. en die judotijd is toch voorbij, terwijl die gouden medailles heus wel blijven glimmen, dus waarom gun je me die lol nu niet", zal hij ongetwijfeld zeggen, maar ik blijf het Jammer vinden- Ik zie Eddy Merckx straks niet op een home-trainer alle kermissen in België afreizen, en ik zie Faas Wilkes niet elke avond in circus Boltini optreden met een penaltv-act, ik zie Ada Kok niet op de kermis in een groot glazen aqua rium de dubbeltjes opvissen die het publiek erin gooit, maar ik zie Anton Geesink wel tegen dikbuikige. Kojak-achtige. zich de Beul van Sebastopoi of de Kale Atoomkop noemende nachtclubuitsmijters opbiggen. dus dat maakt mij niet blijer dan ik van nature al ben. Goed, ik hou er dus niet van. ik heb dat geschreven, en prompt kreeg ik een kaart terug waarop je Anton in bergbeklimmerskledij samen met zijn idem dito uitgedoste vrouw op een Oostenrijks bergtopje ziet staan. Op de keer zijde staat gedrukt: eengoede gezondheid en veel levensvreugde toegewenst door Jans en Anton Geesink. Daaronder twee adressen, die van elkaar ge scheiden worden door de mededeling- 'foto: Anton Geesink'. Genomen dus met de zelfontspanner. Links staat zijn adres in Oostenrijk: Haus Anton - Faistenbichl. Elimau (Tirol). Hij heeft zijn tweede huisje aldaar dus naar zichzelf genoemd. Maar dat haalt nog niet bij zijn Nederlandse adres, want daar heeft hij niet alleen zijn huis. maar meteen de hele straat naar zichzelf genoemd: Anton Geesinkstraat li. Utrecht. Zou er ergens ter wereld nog een tweede man of vrouw zijn die metterdaad in de naar hem of haar genoemde straat woont? Zelfs de koningin woont in Amsterdam niet op de Koninginne- BRUSSEL - De Belgische bondscoach Raymond Goethals heeft voor de eerste kwartfinalewedstrijd van het toernooi om de Europese voetbaltitel, die zondag 25 april in Rotterdam wordt gespeeld, de volgende zestien spelers geselecteerd: Hugo Broos, Ludo Coeck, Jean Dockx, Gilbert van Binst en Francois van der Eist (allen Anderlecht), Julien Cools, Raoul Lambert, Georges Leekens, Rene Vandereycken en Roger van Gooi (allen Club Brugge), Eric Gerets en Christian Piot (beiden Standaard Luik), Maurice Martens en Jacques Teugels (beiden RWD Molenbeek), Jean Marie Pfaff (Beveren Waas) en Jan Ver- heyen (Union).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15