'Vraag rijst of de burger niet te snel beroep doet op de politie' Weigeren bloedproef mag geen voordeel in straf opleveren Braakmanpolders bereid kosten ruilverkaveling te drukken Waterschap bang voor financiële strop door opheffen wet JAAR VERSLA G MIDDELBURGSE POLITIE Programma De Ruyter-herdenking in Vlissingen Braakmanpolders9 is boos op Sas van Gent OFFICIER VAN JUSTITIE IN MIDDELBURG VRIJDAG 16 APRIL 1976 VOOR HET EERST SINDSJAREN MINDER MISDRIJVEN MIDDELBURG - „Doet de burger niet j] te snel een beroep op de politie Dit vraagt de Middelburgse gemeen tepolitie zich af in het jaarverslag 1975. In dit verslag wordt geconsta teerd dat door de burgers steeds vaker een beroep wordt gedaan op de 'hulp- «rlcnende taak' van de politie. Onder de» sector van het politiewerk ver staal men het verlenen van 'assisten tie' in gevallen van bijvoorbeeld ech telijke onenigheden, café- en burenru- jjes, weggelopen minderjarigen, be moeienissen met de opvang van gees telijk gestoorden en demente bejaar- drn, klachten over baldadigheden, ge luidsoverlast en dierenmishandeling. Om hierin meer inzicht te verkrijgen is vraag wordt gesteld: „Zou de in het „Het behoeft geen betoog dat door deze assistentievcrlening de normale preventieve surveillance ernstig in hel gedrang komt", aldus het jaarver slag. „Alom hoort men zeggen dat het aantal politieambtenaren moet wor den uitgebreid omdat de politie haar eigenlijke taak. voorkoming van cri minaliteit, niet meer naar behoren kan vervullen. Natuurlijk zal de over heid aandacht moeten besteden aan verhoging van de sterkte van de poli tie, maar de vraag rijst of de burger niet al te snel een beroep doet op de politie". Het jaarverslag vervolgt ..Bij de poli tie bestaat de indruk dat er een toe-- nemende neiging bij de burger te sig naleren valt om een beroep op de poli tie te deren voor in wezen private, on derling oplosbare, dan wel ook voor de politie onoplosbare zaken (zoals toe neming van de geluidshinden rijven is een plotselinge daling af te lezen. Tot vorig jaar nam dit aantal jaarlijks gestaag toe tol 1156 in 1974, maar in 1975 volgde een daling tot 1134. Het grootste deel van deze geval len betrof eenvoudige diefstallen (7761. inbraken <127j en vernielingen (83). Gevallen van rijden ondei invloed, wat eveneens als een misdrijf wordt aangemerkt, kwamen in het verslag jaar 51 maal voor. Van de 1134 misd rijven werden er 214 opgehelderd. Het aantal verkeersongevallen waar mee de politie bemoeienis had nam ten opachte van 1974 toe van 507 tot 548; het aantal betrokken gewonden daalde van 105 tot 103, maar het aantal ver keersdoden steeg van 1 tol 4 Dc- afdeling recherche maakte in totaal 363 processenverbaal op. waarvan 236 terzake van misdrijven. Er werden in 1975 67 aangiften van vermissing van een bromfiets en 436 aangiften van vermissing van een fiets opgenomen. Door de inspanningen van de recher che konden 31 bromfietsen en 90 fiet sen aan de eigenaren worden terugbe- Bromjfietsen de Middelburgse, politie op 1 jüli vorig ;ear begonnen met het bijhouden van 'net aantal hulpverleningsgevallen via de meldingen in de dag- en nachtrap- [»rten. Uit dit overzicht blijkt dat in Set tweede halfjaar van 1975 niet min der dan 272 maal voor dit sgort zaken een beroep op de politie werd gedaan Dat is althans het aantal gevallen die van voldoende belang werden geacht _n in het dag- en nachtrapport te xorden vermeld. Verhoogd met het aantal verkeerson- zevallen dat in dezelfde periode ter kennis van de politie kwam (279), komt men in het jaarverslag tot de conclusie dat in 569 gevallen een beroep op de politie werd gedaan, wat neerkomt op gemiddeld ruim drie assistentieverle- ningen per d&g. algemeen te constateren polarisatie mogelijk in de hand werken dat bur gers bij onderlinge geschillen eerder hun keus laten vallen op een conflict mode! (ik wens met de andere partij met te communiceren, dus moet de po litie het maar- oplossen), dan op het harmonisatiemodel (oplossen door rechtstreekse onderlinge communica tie) Uit het jaarverslag blijkt verder dat de feitelijke sterkte van het Middelburgse politiekorps in 1975 toenam van 59 tot 64 man De organieke sterkte voor dat jaar bedroeg 58: De surveillancedienst heeft in dat jaar 597 'overuren' ge draaid (tegen 395 in 1974) en de recher che 225 (in 1974; 345). Uit het overzicht van het aantal ter kennis van de politie gekomen misd- VLISSINGEN - Het feit dat Michiei Adriaanszoon dc Ruyter, die in Vlis singen werd geboren, 300 jaar geleden overleed, wordt in zijn geboorteplaats met een aantal plechtigheden her dacht op donderdag,29 april. Hetprogramma van deze plechtigheid zietet als volgt uit: 17,15 nun Bij het standbeeld van De Ruyter op het puntje van Boulevard de Ruyter vindt een korte herdenkings-, Hel totaal aantal processen-verbaal en transacties (bekeuringen) voor overtredingen daalde van 5539 in 1974 tot 5026 in 1975. 'LUCTOR' VERLOOR MIDDELBURG - Het voetbalelftal van de rijkspolitiesportvereniging 'Luctor' in het district Middelburg heeft het in zijn derde uitwedstrijd in de landelijke competitie 1975/1976 van de Nederlandse Politie Sportbond niet tot een overwinning kunnen brengen. Het team. dat door dienstomstandig- heden op verschillende plaatsen met reserves moest aantreden, werd door het .elftal van de gemeentepolitie Eindhoven met 3-2 verslagen. Dinsdagmiddag om 14.30 uur speelt het team op het sportpark 'Het Schen- ge' te Goes de eerste thuiswedstrijd met als tegenstander het elftal van de rijkspolitie uit het district Breda. Beroepingberich ten NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Kesteren: S. de Jong te Ouddorp. Beroepen te Vriezenveen: H. van Vreeswijk te Giessen-Nieuwkerk. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Meppel: W. A. Jelsma te Helmond. Beroepen te Brouwershaven- Zonnemaire: M. J. Koppe, kandidaat te Brouwershaven, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepen te Hoogezand: drs. H. J. Nieuwenhuis, kandidaat aldaar voor de geestelijke verzorging van de Stich ting Groot Bronswijk te Wagenborgen, Ruilverkaveling Braakmanpolders: minder bos op goede landbouwgrond HOEK - De voorbereidingscommissie van de ruilverkaveling Braakman polders wil bezwaren tegen dc grootte en dc plaats van de bosaanplant bij De Braakman ondervangen, door het bosareaal op de betere landbouw gronden te beperken en het zoveel mogelijk te concentreren op kwalita tief minder goede weilandgebieden. Daarvoor zouden dan beheersover eenkomsten getroffen moeten worden. Het plan werd donderdagmiddag ont huld door dijkgraaf drs. R. C E. Barbé van het waterschap 'De Verenigde Braakmanpolders'. Hij is ook vooriSt- ter van de voorbereidingscommissie Het bos bij De Braakman was in de streek een heet hangijzer Tijdens di verse bijeenkomsten kwam er kritiek op de plannen. De voorbereidingscommissie gaat-ver der meer inzicht geven in de opbrengs- tverhogende aspecten van de ruilver kaveling. Daartoe zijn gedetailleerde berekeningen opgesteld, die 'in woord en geschrift' (drs. Barbé) de streek in gaan. Er wordt nog gewacht op een algemene 'Uitstellen beslissing over Oostcrscheldeis onverantwoord' 1IOEK - Dijkgraaf drs. K. C. t. tsarbe van het waterschap "De Verenigde Braakman polders' vindt het onve rantwoord. dat de regering een beslis sing over liet afsluiten van Ooster- scheltlc heeft uitgesteld. Dit zei hij donderdagmiddag - over igens zonder deze zeearm met name te noemen - in de algemene vergadering van zijn waterschap. „Ik kan mij levendig indenken dat de mensen die nu nog achter niet ver hoogde dijken wonen en die de ramp van 1953 nog niet zijn vergeten en dat zijn er velen, enkele bange dagen heb ben doorgemaakt. Veiligheid voor have en goed Is een eerste vereiste en daar aan zal dan ook de hoogste prioriteit moeten worden gegeven. De water schappen zijn daarvoor medeverant woordelijk. maar hebben de medewer king van de rijksoverheid nodig om. een en ander te kunnen verwezenlij ken." aldus de dijkgraaf Hij bekende het te betreuren 'dat in sommige geval len een dringende beslissing telkens wordt uitgesteld, waardoor de veilig heid wordt opgeschoven Drs. Barbé. ..Naar mijn mening een onverantwoorde gang van zaken. La ten wij hopen dat nu binnen korte tijd een beslissing wordt genomen die de veiligheid van allen binnen een rede lijke termijn verzekert." 1 B. EN W. WILLEN NIET BETALEN VOOR AFVOER WATER POELPOLDER ALGEMENE VERGADERING NEEMT MOTIE AAN HOEK - De algemene vergadering van het waterschap 'De Verenigde Braakmanpolders' heeft donder dagmiddag een motie aangenomen, waarin afkeuring wordt uitgespro ken over het gedrag van b. en w. van Sas van Gent, die niet bereid zijn om het waterschap circa 12.090.- terug te betalen voor de afvoer van water uil de Poelpolder 'De Braakmanpolders was voor dit' bedrag aangeslagen door de 'Afval waterleiding Kanaalzone', maar het dagelijks bestuur staat op het standpunt, dat Sas van Gent het geld moet betalen, omdat het af voersysteem' indertijd ook op'Initia tief van de gemeente Is aangelegd. eg de heer Hai De hoo! J Gouc zich bij: de houd ls dit tn lijk?" vi Volgens dijkgraaf drs R C F. Barbe ls er over de 'claim' ïrt het verleden herhaaldelijk overleg ge weest. Het waterschap heeft :iu <-<-n laatste poging gedaan om de kwes tie voor te leggen aan de gemeente raad. Hij dacht niet dat 'De Braakmanpolders juridisch sterk staat, omdat er waarschijnlijk niets is vastgelegd, maar vond wel dal Sas van Gent moreel verplicht Is om te betalen Op mitiaUef van de heer Haak be sloot de algemene vergadering de raadsleden per motie te vermurwen. GRONDEIGENAREN BINNEN BLOK'MOETEN WEL MEEBETALEN AAN WEGVERBETERING BESTUUR HAD WEINIG MOEITE METAMENDEMENT HOEK - Ook de grondeigenaren bin nen de ruilverkaveling Braakmanpol- - - - - ders zullen een geschotsverhoging van maatregel vajr bestuur over het door- 4,3, p„ „a motlen „pbre„e7„, berekenen van de ruilverkavelingslas ten in de pachtprijzen. eer het waterschap 'De Verenigde Braakmanpoiders' verbetering van een aantal quartaire wegen op zich neemt. Wel kan deze groep, wanneer de verkaveling een feit is. rekenen op een geschotsreduktie van 22.50 per ha gedurende de 26 jaar dat de ruil- verkaveiingsrente loopt. De algemene vergadering van het wa terschap ging donderdagmiddag met deze regeling akkoord en amendeerde daarmee een voorstel van hel dagelijks bestuur. Dat wilde, dat de verhoging ca. 18.15 uur: Met het strijken van de vlaggen wordt de plechtigheid*beslo- ___o,._o ten. Het vlaghijsen en de vlootschouw die"dit beroep heeft aangenomen, .worden muzikaal opgeluisterd met Bedankt voor Middelburg: L. Zwaan te tamboers en pijpers. Op de boulevard zal in voldoende mate gelegenheid zijn voor belangstellenden om de plechtigheden te volgen. 20.00 uur: Op dit tijdstip gaat de St. Jacobskerk open, waar het tweede ge deelte van dé plechtigheid zal plaats- plechtlgheid plaats, waarvan de voor- vinden. Drs: J. a. van der Kooij van de sectie maritieme historie van het mi nisterie van defensie en van de Neder landse Vereniging voor Zeegeschiede nis, zal een herdenkingscduserie hou den over De Ruyter. Deze causerie wordt gevolgd poor ccn herdenkings concert van de Marinierskapel onder leiding van de Kapitein der Mariniers kapel J. J. Koops. MMste elementen zijn: Deinspectie van de erewacht van het 'Contact Oud-Mariniers' door de com missaris der koningin in de provincie Zeeland, dr, C. Boertien. De oud- marinlcrs staan daarbij aangetreden in originele oude uniformen. Na de Inspectie worden vlaggen gehe sen bij het standbeeld door leden van tiet corps Zeecadetten Scheldemond: de M. A. de Ruytergroep van de pad vinders en leerlingen van de Hogere Zeevaartschool 'De Ruyterschool'. 17.45 uur: vlootschouw; waaraan van de Nederlandse Marine deelnemen: de Hr. Ms. Van Nes; Hr. Ms. Van Galen; 'Ir, Ms. Holland; Hr, Ms. Zeeland; Hr. Is, Poolster; Hr. Ms. Roermond en Hr. 1 Ms. Hadda; van de Engelse marine; l Lowestoft; van de Belgische zeemacht- ZM Verviers; ZM Spa en ZM Veume. Voorts nemen deel 2 schepen n het Nederlandse Loodswezen; 2 schepen van Rijkswaterstaat en 1 sleepboot van de Nieuwe Vlissingse sleepdienst. 'j de vlootschouw zullen kransen worden gelegd bij het monument. Dit zal gebeuren door: de Commissaris der koningin in Zeeland; de Engelse marine-attaché; de burgemeester van VUssmgen; de commandant zeemacht; de directeur van de Zeevaartschool: tfden van de familie De Ruyter de Wildt; leden van het Contact Oud- Mariniers; vereniging 'Onze Vloot'; le den van de vereniging Poolse Oud- slnjders; Toernooi Zeeuwse deelnemers aan bedrijfsvolleybal Middelburg MIDDELBURG - Zaterdag wordt in de sporthal De Vóorborch te Middel burg het tweede toernooi gehouden dat de Middelburgse bedrijfsvolley- balvereniging jaarlijks aan het eind ran de competitie organiseert. Zowel dames- als herenteams uit heel Zee land nemen eraan deel. Enkhuizen, Beroepbaarstelling: door de classis Zierikzee is préparatoir geëxamineerd en beroepbaar gesteld: M, J. Koppe, Havenzuidweide 7 in Brouwershaven. Door dë classis Groningen is prépara toir geëxamineerd en beroepbaar ge- BEREKENEN VAN steld: drs. H. J. Nieuwenhuis, Oberon 14 te Hoogezand. GEREFORMEERDE KERKEN VRIJ GEMAAKT Beroepen te Aduard en te Appinge- dam: B. Kamphuis, kandidaat te Kampen. Beroepen te Harkstede-Overschild en te Bruchterveld: J. H. Ullehaken, kan didaat te Kampen. DIJKGRAAF DRS. R. C. E. BARBÉ: „NADEEL IS GROTER DAN G.S. HEBBEN GERAAMD" ONGELUKKIG TIJDVAK VOOR ONDERHOUDSKOSTEN HOEK - De financiële consequenties van het opheffen van de wet van 1870 zullen voor het waterschap 'De Ver enigde Braakmanpolders' veel ernsti ger zijn, dan gs in hun voorstel aan provinciale staten hebben berekend. Het gaat om een extra-strop van ruim 30.000,- per jaar. Dit zei dijkgraaf drs. R. C. E. Barbé donderdagmiddag in de algemene ver gadering. Hij vreesde, dat het water schap een lastenverhoging van ƒ10,- per ha moet doorvoeren, als er geen fi nanciële steun komt. Naar zijn mening heeft de provincie voor wat 'De Braakmanpolders' betreft een 'ongelukkig' tijdvak gekozen voor het berekenen van de gemiddelde on derhoudskosten over een aantal jaren. Middelburg gaat namelijk uit-van de periode '68 tot en met '70. toen de zee dijk van het waterschap, die in '68 VISDIEFSTAL IN BRESKENSVOOR POLITIERECHTER MIDDELBURG - Weigeren van de bloedproef dient zodanig te worden gestraft dat het geen voordeel kan op leveren ten aanzien van de straf die voor rijden na teveel alcoholgebruik - aangetoond via de uitslag van de bloedproef,- zou worden opgelegd. Anders zou men de zin van de bloed proef ontkrachten. Dit stelde donder dagmorgen officier van justitie rar. W. G. C. Mijnssen tijdens de zitting van de politierechter te Middelburg, die enkele zaken te behandelen kreeg van mensen die niet hadden willen mee werken aan het afnemen van de bloedproef. De achtergrond van een dergelijke weigering kwam in de zaak van de Hulstenaar J. de K. duidelijk naar vo ren: toen de man op 29 november in zijn woonplaats werd aangehouden kon de politie als verklaring noteren: ..Ik hoef niet te blazen want ik heb te veel op". De K. had zowel de blaas- gebruikt, maar demonstreerde voor de november in Hulst duidelijk, toen hij politie op een witte streep op de weg op de fiets een straat m verboden rich- dat dit op zijn conditie niet van in- ting inreed en op dat moment een vloed was geweest. Toen Van D. de politieauto als tegemoetkomend ver bloedproef weigerde kon hij eerst na keer mocht begroeten. Conform de eis een geduchte schermutseling in de veroordeelde de politierechter S. tot •an de twee best geklasseerde teams [rit iedere poule overgaan naar de halve finale. Bij de heren, die in drie Poules zijn ondergebracht, gaat de be ste van iedere poule over naar de halve rinale terwijl ook de beste geklasseerde ™eede naar de halve finales overgaat. 1)6 wedstrijden beginnen zaterdag morgen om 9 uur en de finalewedstrij den worden rond vijf uur verwacht. politie-auto worden gewerkt Tevoren was in de dialoog met de politie een communicatiestoornis ontstaan, toen Van D. de agenten aansprak met 'jon gens'. „U hebt een hele rare schuiver ge maakt" vond de officier van justitie, „en eingenlijk geen grote mond maar een grote bek gehad, uw gedrag was beneden de maat".Tegen de achter grond van zijn opmerking, dat het wei geren van de bloedproef geen voordeel mag opleveren kwam de officier tot een eis van twee weken gevangenisstraf en zes maanden piet rijden in Nederland. Raadsman mr. Adriaanse stipte in zijn pleidooi aan. dat het optreden van de poltie ..op de rand van kritiek" was geweest en vestigde voorts de aan dacht op het feit. dat zijn cliënt 25 me ter op de witte streep correct heen en weer had gelopen. De uitlating van zijn cliënt tegenover de politie „Ik heb een fles wijn gedronken" moest mr. Ad- riaansen reduceren: de Belg had die fles met nog vier andere mensen ge had bovendien, kort voor de aanhou- dronken. De politierechter kon zich De dames spelen in twee poules waar- Proef de bloedproef geweigerd. Hij van Ho inan hnvpnriien knrt. vnnr rip aanhou ding. een stopteken van de politie negeerd en was doorgereden.Voor al deze feiten kwam de fficier van justitie tot een eis van twee weken gevange nisstraf. zes maanden niet rijden en twee boetes van elk 75. Politierechter mr P. van Empel bepaalde de straf op éénweek gevangenis, drie maanden niet rijden, maar voorwaardelijk en De poule-indeling is als volgt: Dames twee boetes van f 75- Poule A: PZEMI, SC Morres. CVC. De zaak van de Gentenaar G. van D. enigszins in deze benadering verplaat sen, maar vond toch dat de man uit Gent door zijn optreden tegen de poli tie de zaak had laten derailleren en veroordeelde Van D. tot een boete van duizend gulden. Een inwoonster van Terneuzen. me vrouw L. F. werd voor autorijden na drankgebruik veroordeeld tot één week voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van een jaar, een een boete van honderd gulden. Voor een aanzienlijk hoeveelheid ge weld moest de politierechter de Hage naar T. M. veroordelen tot vier weken gevangenisstraf waarbij het strafblad van M. een grote rol speelde. Op 8 no vember had de Hagenaar in Breskens J. D. mishandeld en vervolgens de rui ten van het kantoor van 'Camping Zeebad' ingeslagen. De officier had eenzelfde straf geëist tegen de met op de zitting verschenen M. Breskens was ook het decor voor een diefstal van vis en garnalen, die P. de P uit deze plaats in de nacht van 24 op 25 november sa men pleegde met W. B. uit Groede. Via een kapotte ruit drongen zij toen het op de middenhavendam gelgen pak huis van De B. binnen, waar zij uit een niet afgesloten koelcel een tiental ton gen meenamen en zakjes gepelde gar nalen. In dezlefde nacht sleten ze die voor zeventig gulden aan I. K., die al weer diezelfde nacht nog eens honderd gulden betaalde voor een partijtje vis. dat de jongelui, aangemoedigd door deze afzetmogelijkheid, bij een tweede bezoek aan het pakhuis meenamen. De zaak kwqam aan het rollen, toen be nadeelde De B. in een restaurant te Breskens te horen kreeg, dat het moge lijk was vis en garnalen tegen veel gunstiger tarieven in te kopen. Bij het bepalen van de strafmaat wilde de offi cier rekening houden met het feit, dat De P. en B. zich voor de eerste keer aan iets dergelijks schuldig hadden gemaakt Daarom beperkte hij zich in zijn eis tot 300, welke ook de heler H. tegen zich hoorde eisen. De politie rechter vonniste conform. Voor mishandeling werd H. B. uit Sint Jansteen veroordeeld tot een boete van 200, waarvan de helft voorwaar delijk met één jaar proeftijd. Op 31 de cember had hij te Heikant A. V. met een bezem geslagen. Het wegnemen van een auto voor een ritje in de omge ving van zijn woonplaats Vogelwaarde leidde voor M. P. tot één week voor waardelijke gevangenisstraf en twee boetes van 100 en 150. De eerste boete werd P. opgelegd omdat hij op de dag van zijn uitstapje -20 december - nog geen rijbewijs had. de tweede boete moet de jongeman betalen om dat hij met de auto een sloot inreea. De wagen werd daarbij geheel vermeld, waarvoor P intussen een bedrag van 2900 heeft moeten vergoeden Een inwoner van Axel, J. den D. werd veroordeeld tot een boete van 400, gekoppeld aan een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van drie maanden met een proeftijd van één jaar. Op 4 december was hij met een persoenenauto op een stilstaaznde vrachtwagencombinatie gereden. Een inzittende van zijn auto werd daarbij ernstig gewond. werd verhoogd en verzwaard, nauwe lijks onderhoudskosten vergde „Het berekende nadeel dat ontstaat voor het waterschap als de wet wordt ingetrokken geeft bepaald een te gun stig beeld van de werkelijke situatie. Bij beschouwing van de resultaten, ijver de laatste drie jaar (1973 tot en met 1975) komt duidelijk naar voren dat de gemiddelde onderhoudskosten belangrijk hoger liggen dan in het eer dergenoemde tijdvak en dat het nadeel voor het waterschap derhalve na aftrek van subsidies ruim 30 000.- per jaar hoger ligt." aldus de heer Barbé. Staten Het waterschap heeft provinciale sta ten inmiddels1 op de hoogte gesteld van de financiële consequenties die het intrekken van de wet kan hebben en ze verzocht daarmee rekening te houden bij het bepalen van een stand punt. „Wij hebben tegen intrekking van de wet geen bezwaren, mits hiervoor in de plaats komt een regeling die niet be langrijk ongunstiger is dan de be staande." zei de dijkgraaf. Later 'betrok hij bij de financiële pro blemen ook de 'vordering' die Zeeuws- vlaamse waterschappen op het rijk hebben ten aanzien van een deel van de voorbereidingskosten voor het ver beteren van deltadijkén. Hij kondigde een beroep bij de kroon aan, wanneer de eisen - die voor 'De Braakmanpol ders' betreft gaan over een post van ongeveer 200.000.- niet worden inge willigd. van 4.32 per ha voor de wegwerken zou worden betaald door eigenaren buiten de ruiiverkavellngsblok. Wie binnen het gebied van de ruilverkave ling viel, zou 26 Jaar lang aanspraak kunnen maken op een geschotsreduk tie van 18,- per ha. Het amendement - waarmee het dage lijks bestuur, dijkgraaf drs R. C E Barbé voorop, overigens weinig moeite had - werd ingediend door hoofdinge land M. J. Goud en ondersteund door. diens collega's F K Haak. H P Th.Korst en A. van Hoeve Zij waren van mening, dat de lasten volgens hun systeem evenwichtiger worden verdeeld en dat er daarnaast sprake is van 'psychologische' voorde len. Duurder Tevoren informeerde de heer Goud ol de voorbereidingscommissie voor dc ruilverkaveling serieus had onder zocht of er 'bezuinigd' kon worden op de uit te voeren werken. Hij wilde verder weten, wat verbetering van wegen en waterbeheersing zou kosten, wanneer de verkaveling niet doorgaat en of de geschotsreduktie van 18,- per ha, die het dagelijks bestuur aan vankelijk wilde doorvoeren, niet wat 'uit de lucht' gegrepen was. Drs. Barbé stelde voorop, dat de streek zuiver technisch gezien'volledig achter de ruilverkaveüngsplannen staat en dat er op de werken zeker niet beknib beld moet worden. Wanneer het water schap de verbetering van wegen en wa terlopen zelf als A-2-projekt ter hand zou moeten nemen, kost dat iedere in geland minstens 65,- per ha en dan kan er nog aanzienlijk minder worden gedaan dan in ruilverkavelingsver- band. Hij gaf toe dat de reduktie van 18.- per ha voor discussie vatbaar was. Het dagelijks bestuur is er in zijn voorstel vanuit gegaan dat er moest worden toegewerkt naar het terugbrengen van de ruilverkavelingslasten van 125.- en 114,- tot 80.- per ha. ..Uit geluiden in de strekk hebben we begrepen, dat men dat wel aanvaardbaar zou vin den". betoogde hij. Daarbij gmg hij ervan uit. dat er. ook als de ruilverkaveling niet zou door gaan, iets zou moeten gebeuren, waar bij het waterschap uiteindelijk veel duurder uit zal zijn- De heer Goud zei - in tweede instantie - achter het streven te staan om de ruilverkavelingslasten te verlichten. Hij had echter bezwaren tegen de weg die het dagelijks bestuur daarvoor kiest en kwam daarom met zijn amen dement. De nu gekozen regeling heeft ondermeer tot gevolg dat de geschots reduktie waarschijnlijk pas in 1988, als de ruilverkaveling klaar is. ingaat R. C. E. BARBÉ PZEM-diensten in één gebouw OOSTBURG - De PZEM zetelt in West-Zeeuwsch-Vlaanderen vanaf donderdag in een geheel nieuw, cen traal kantoor- en bedrijfsgebouw aan de Industrieweg in Oostburg. Tegelij kertijd zijn de PZEM-vestigingen in Aardenburg. Breskens. Oostbnrg en IJzendijke opgeheven. Het in gebruik nemen van de nieuwe ruimte past in het streven naar een reorganisatie van de PZEM-diensten tn de districten, waarbij ook de afdelin gen gas en elektriciteit onder één dak nauwer kunnen samenwerken. In dat kader werd eerdèr in Tholen een cen trale bedrijfsruimte betrokken. Het nieuwe gebouw in Oostburg zal op dinsdag 11 mei officieel worden geopend door burgemeester A. Schip per van Oostburg. Hermid. Provincie en MEVO. poule B: had complexer achtergronden. Toen boete van 600 en twee maanden niet PZEM II, De Lange Dynamo, Joseph hij op 9 oktober in Breskens werd aan- rijden. De zaak kwam aan het licht. «hooi. WC. W Zonneveld en ----- -- Middelburg Zuid. Heren: poule A; Provincie I, CVC. De handgemeen met de politie. Deze con- Lange Dynamo, NEVO. PZC.poule B: flictsituatie had mede als achtergrond. «emeente Middelburg I, Luctor Ban- zo maakte raadsman mr. F. W. Ad- oen, Hoechst I. Hermid I en Provincie riaanse duidelijk, dat Van D.. die zich een boete van 750 geëist, eén week Poule C: De Ruyeterschool. Lyb. nooit aan darank te buiten gaat. zich voorwaardelijke gevangenisstraf ^rstraeten, WC, Hoechst II. W Zon- in zijn eer voelde aangetast De Belg maanden niet rijden. gehouden kwam het zelfs, behalve de toen zij op 16 november in haar woon- weigering van de bloedproef tot een plaats een geparkeerde auto aanreed. Mevrouw F. had de bloedproef niet geweigerd, maar er was óp dat moment geen arts bereikbaar. De officier had had aan een diner in Breskens wat wijn Drankgebruik van J. S. uit Sint Jansteen werd op 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7