Zeelandia moet tweede paasdag kampioenschap van Alliance voorkomen Franse pers: PSV heeft slag in de lucht verloren Sterk bezet basketballtoernooi Matador in sporthal Vlissingen PZC/s Equipe Van Nieuwenhuizen nog geen Zeeuws kampioen Criteriumseizoen begint morgen met koers Groede BERT VLASBLOM WINNAAR JEUGDSCHAAKTOERNOOI Bayern favoriet Utopia houdt handbaltoernooi Een winnaar in lotto 15 VRIJDAG 16 APRIL 1976 sport VI 0 MIDDELBURG - Nu al maanden balanceert de voetbalvereniging Zeelandia uit Middelburg in wan kel evenwicht op de rand van de landelijke vierde klas. Als deze ploeg van trainer Bram Carol op maandag tweede paasdag in de thuiswedstrijd tegen Alliance uil Roosendaal inderdaad zijn even wicht verliest, kan dat betekenen, dat Zeelandia in het ravijn stort en terecht komt in de eerste klas van de afdeling Zeeland. En met deze wedstrijd tegen Alliance staat Zee landia voor de zwaarste krachtme ting van dit seizoen. Want Alliance staat met één punt voorsprong op Steenbergen alleen aan de leiding en de Roosendalers kunnen dus maandag in Middelburg hun kam pioensfeest vieren als ze Zeelandia verslaan. Hoewel de Middelburgse vierde klasser dus voor de loodzware op gave staat om juist in die laatste, misschien wel beslissende wedstrijd tegen koploper aan te treden is trainer Bram Carol toch niet pessi mistisch: „De krachtverschillen in deze vierde klas G zijn zo uiterst klein, dat alles mogelijk is. Zo heb ben we onlangs nog gelijk gespeeld tegen Hoeven, dat op de derde plaats staat en dat ook nog altijd een kans heeft om kampioen te worden. En vorige week wonnen we nog met 2-0 bij MOC in Bergen op Zoom Weliswaar hebben we des tijds de uitwedstrijd- tegen Alliance met 4-0 verloren, maar toen draai den we slecht Nu zijn we veel beter gaan spelen en daarom zeg ik over onze kansen fifty-fifty" Kortom: men kan zeggen dat ook trainer Bram Carol balanceert tussen op timisme en pessimisme.' Wel wil Bram Carol toegeven, dat Zeelandia niet zonder pessimisme aan het karwei in de vierde klas G is begonnen. Vlak voor het seizoen 1975-1976 kreeg de Middelburgse club te horen van de KNVB. dat Zeelandia als enige Zeeuwse club in deze klas was ingedeeld: voor de rest bestaat de vierde klas G uit Brabantse verenigingen. Carol daarover: „De geschiedenis heeft, wel geleerd; dat iedere Zeeuwse club het in die Brabantse klas uit erst moeilijk krijgt. Zo speelde DFS uit Burgh ook in die vierde klas en degradeerde en hetzelfde is ook Zie- rikzee overkomen. En nu dreigt dat gevaar dus ook voor Zeelandia" Is de i Brabantse) vierde klas G dan inderdaad sterker dan de (Zeeuwse) vierde klas H? Het antwoord van Carol. ..Waarschijnlijk wel. Er wordt in ieder geval door de Brabantse ploegen feller, met meer inzet ge speeld. Ook ligt het tempo hoger. Maar het belangrijkste is misschien wel. dat m die vierde klas H mei al lemaal Zeeuwse ploegen er altijd een duidelijke kopgroep was en een groep elftallen, die in het onderste deel van de ranglijst thuishoorden. Dat is in de vierde klas G niet het gevaL Je kunt zeggen, dat alle ploe gen vrijwel gelijkwaardig zijn". Bram Carol wijst er in dit verband ook op. dat Zeelandia dit seizoen in oefenwedstrijden tegen Noorman nen en Domburg (die beide uitko men in de vierde klas H) won: tegen beide clubs werd een 3-0 zege behaald. Carol: „Er wordt dan al gauw gezegd: ja, maar dat was vriendschappelijk voetbal. Maar toch toont het wel aan, dat we in de andere vierde klas niet zo in gevaar waren gekomen als nu". Zeelandia had bovendien de pech dat het lange tijd met opmerkelijk veel blessures kampte. Zo was de defen sie in de eerste maanden van de competitie bijna nooit op volle oor logssterkte. Vooral de laatste acht weken is Zee landia (nu wel compleet) veel beter gaan spelen en haalde voortdurend punten binnen Nu staat Zeelandia samen met DIVO uit Dinteloord op de laatste plaats. Bram Carol: ..Een spannende competitie is het in ieder geval wel, want het is mogelijk dat er drie clubs samen op de eerste plaats eindigen. En ook is het zeker niet denkbeeldig, dat er drie clubs samen op de laatste plaats terecht komen. Omdat er maar één ploeg moet degraderen zijn er dan nog wel beslissingswedstrijden nodig. Maar we hopen dat het niet zover komt We zijn maandagmiddag in onze thuiswedstrijd tegen Alliance echt nog niet kansloos". Als Zeelandia thuis toch verliest zijn nog niet alle kansen verkeken, als tenminste ook Divo (dat moet aantreden tegen Oudemolen) beide punten verspeelt. Dan moet er een beslissingswedstrijd tussen Zeelan dia en Divo komen! GROEDE - Maar liefst 70 liefhebbers hebben ingeschreven voor de wieler wedstrijd in Groede waarmee morgen (zaterdag) het Zeeuwse criteriumsei- zoen wordt geopend. Een geweldig groot aantal dat voor meer dan de helft wordt gevormd door Zeeuwen. Van Zeeuwse zijde gaan onder anderen van start bij de lielhebbers: Ko Tol- hock. Ko de Vneze. Jan Lepoeter. Willy de Feber. Tonnie de Waele. Cor Ver- plancke. Freddie de Valcke De lief hebbers gaan van start om half drie en rijden een afstand van ongeveer 60 km. Voordat de liefhebbers van start gaan is het om één uur de beurt aan de da mes Van start gaan hier onder meer: Keetie van Oosten-Hage, Willy Kwan- tes. Bella Hage. Agnes Koeman, Truus van der Plaat Gre Kneteman. In to taal hebben 35 dames ingeschreven met als trekpleister wereldkampioene Trijntje Fopma. De dames rijden 40 km PUPILLENT0ERN00! VAN ARNEMUIDEN ARNEMUIDEN - Maandag houdt de jeugdcommissie van de voetbalvereni ging Arnemuiden haar jaarlijkse pupil- lentoernooi voor spelers van 8 tot 12 jaar. In totaal zullen 20 elftallen deel nemen van de verenigingen Kloetinge - Vlissingen - Middelburg - GPC en Ar nemuiden. De eerste wedstrijden beginnen om 10.30 uur op het sportpark aan de Van Cittersweg te Arnemuiden. li! PARIJS (ANP) - Met vette koppen doen de Parijse ochtendbladen ge wag van de heldendaad van Saint Etienne. Unaniem zijn zij van me ning, dat de Franse ploeg de finale plaats hceff verdiend. Het sportdagblad l'Equipe schrijft: „Het was een wedstrijd van een zeldzaam kaliber, die op elk mo ment. bij aanval en verdediging, de schoonheid van het voetbal uit- straaldeHet publiek werd ge boeid door deze geweldige wed strijd, waarin zeer sportief werd ge speeld. zeker gezien het belang van de wedstrijd. Men kreeg de indruk dat de wilskracht van Saint Etienne cdie van de Nederlanders in de laat ste. aangrijpende en zenuwslopende minuten, heeft overtroffen". 'L'Aurore' spreekt zijn bewondering uit over de Franse ploeg, die tech nisch en laktisch zeer "goed heeft gespeeld. „Wij hebben een ploeg aan het werk gezien, die een voor beeldige conditie aan de dag legde, die een opmerkelijk sterke taktïek hanteerde en waarin technisch fout loos werd gespeeld. Dat waren volgens l'Aurore de doorslaggevende factoren „Df tegenstander heeft zijn ogen iilct kunnen gêloveri'. aldus het blad! PSV heeft de slag in de lucht verlo ren. In het centrum van de verdedi ging heerste Piazza, die de lange Zweed Edstróm volledig aan ban. den legde. "Les Verts' leden weinig balverlies, waardoor steeds weer een tegenaanval kon worden opge zet en dat allemaal dankzij een ge- weldige inzet.de ploeg heelt zich in het laatste kwartier moeten te rugtrekken om de druk van de tegenstander te kunnen weerstaan maar behoefde het hoofd niet u. buigen. Het slot van de wedstrijd was adembenemend en om tun. luurs van te worden. Het communistische blad l'Hunij nité' schrijft: 'De wedstrijd was va zeer groot- belang en Saint Etienn- heeft desondanks meesterlijk ge speeld. Verdedigend speelde cs ploeg een grootse wedstrijd, waar bij aanvallend werd gespeeld, wan neer dat maar even mogelijk was., door de rust. in de ploeg en zondfc een moment in paniek te raken Is Saint Etienne geslaagd. WEMELDINGE - De nog jonge schaakvereniging 'De Scheldeschaker' uit Wemeldinge heeft woensdag een zeer succesvol jeugdsnelschaaktoer- nooi gehouden. Meer dan 100 deelne mers in diverse categorieën streden zeer enthousiast en fel om de ere plaatsen. Het grootste aantal deelne mers kwam uit de gemeente Kapelle en dus ook van de eigen vereniging„Er waren twee hoofdgroepen van ieder twaalf spelers gevormd, die uilslui tend uit clubschakers bestonden. Beide groepen waren zwaar bezet met onder meer de top van Vlissingse schaakjeugd, zoals Henk Massink, Ru- die de Smit, Frans Maas en Chiel Jan Laport. Harrie Provoost uit Terneuzen, Peter van de Borgt uit Kruiningen en Vermeulen uit Goes gaven eveneens acte de presence. -Na hevige strijd slaagde Bert Vlasblom uit Wemeldinge er in na een baragepartij met Henk Massink uit Vlissingen winnaar te worden van de B-groep en Rudie de Smit legde beslag op de eerste plaats in de A-groep. In de twee beslissings- TERNEUZEN - De Tcmeuzense hand balvereniging 'Utopia' houdt maan dag in de sporthal 't Zwaantje in Ter- neuzen haar traditionele paastour- nooi. Aan het toumooi wordt zowel de da mes als bij de heren deelgenomen doon Hontenisse, het Belgische Aalst. Blauw Wit uit 's-Hertogenbosch, Ato- nium uit Ridderkerk en Utopia zelf. Als zesde ploeg neemt de HV Mechelen aan het toernooi deel. de winnaar van vorig jaar. maar speelt buiten mede dinging mee omdat deze vereniging te sterk is, „Voor hen is ons paastournooi gewoon een dagje uit. Ze zijn gewoon veel te sterk", vertelde secretaris Roel van de Broeke. Er wordt door de ploegen een halve competitie afgewerkt. De wedstrijds- duur is 2 x 12.5 minuut, zowel bij de dames als bij de heren. De eerste wed strijd begint omstreeks negen uur. De prijsuitreiking en trekking loterij is gepland omstreeks 19.00 uur. Tussen door spelen de herenjunioren van Uto pia een wedstrijd tegen de herenjunio ren van Mechelen. partijen was Vlasblom duidelijk de meerdere van de Vlissinger en wist tot groot genoegen van het talrijke pu bliek beslag te leggen op de titel jeugdsnelschaakkampioen van We meldinge. In de ondergroepen had men vooral in het begin nogal wat lést van de spe ciale snelschaakregels, die door de or ganisatie echter soepel werden toege past. Wethouder C. Dagevos van sport zaken van Kapelle opende het toer nooi, dat vlekkeloos verliep. De algehele leiding was in handen van de toernooileider van de Zeeuwse Schaakbond Geert van Oorschot. Voorzitter Pallada reikte aan het eind van de middag aan de winnaars de prijzen uit en alle deelnemers ontvin gen een herinneringsvaantje. De uit slagen: A-groep: 1 Rudie de Smit, Vlis singen; 2 Harry Provoost, Terneuzen; 3 Peter van de Borgt, Kruiningen; 4 Hinri Koetje, Vlissingeïi; 5 Henk Tjoonk, \Vemeldinge; 6 Dirk Glerum,' Vlissingen. B-groep: 1 Bert Vlasblom, Wemeldin ge; 2 Henk Massink. Vlissingen; 3/5 Chiel Jan Laport, Freddie Kayser en Frans Maas, allen Vlissingen; 6 R. Vermeulen. Goes. Groep 2; 1 Jan Mul ler; Groep 3; 1 Alfred Elbertse; Groep 4; 1 Jan Ossewaarde; Groep 5; 1 Ma- riade de Schipper; Groep 6: 1 Ronald Korsuize. Groep 7: 1 J. Zielstra. Groep 8: 1 J. Hermes. LONDEN - Bayern München is bij de Londense bookmakers 2-1 (bij twee pond inzet één pond winst) favoriet voor het winnen van de Europacupfi nale voor landskampioenen in Glas gow op 12 mei. St. Etienne wordt op 6-4 geschat. Anderlecht en West Ham United heb ben gelijke kansen (5-4) om in de finale van de Europacup voor bekerwinnaars op 5 mei in Brussel te zegevieren. Li verpool is favoriet om de UEFA-cup binnen te halen (5-2) tegen Club Brugge 2-1. FRANSE SUPPORTER ST. ETIENNE GEDOOD SAINT ETIENNE - De aankomst van de ploeg van Saint Etienne op de luchthaven Boutheon in de Franse plaats, is overschaduwd door een do delijk ongeluk. Een supporter van 'Les Verts' - een van de ruim tweeduizend, die de ploeg opwachtten, werd ge raakt door de propeller van het vlieg tuig, waarmee de ploeg aankwam en op slag gedood. YERSEKE HEEFT WEER EEN WIELERRONDE YERSEKE - Na een periode van zes jaar wordt er weer een wielerronde gehouden in Yerseke. Zaterdag 8 mei rijden jeugdrenners en liefhebbers om de grote prijs Zeelands Roem. In de Burenpolder start de jeugd om 13 00, de liefhebbers rijden op het 1900 meter lange parkoers een wedstrijd over 50 kilometer. Die koers begint om 15.30 uur. Johnny Verbeke uit IJzendijke is aan een geweldige comeback bezig in de wielersport. Na zijn overwinning van vorige week in Knokke zegevierde hij dit weekeind in het Belgische Beerst over 78 deelnemers. Verbeke reed de 115 km in 2 uur en 27 minuten. Peter Gödde eindigde als derde in Lauwe. Walter Schoonjans eindigde daar als eerste, er waren 117 vertrek- /kers. De Oud-Vossemeerse coureur Thijs Fase is bij een wielerwedstrijd in Hin- gene in België op de 12e plaats geëin digd. Hij maakte deel uit van een kop groep van 12 renners maar door het ontbreken van een scherpe eindsprint ontging hem een verdiende hogere klassering. MIDDELBURG - De equipe M. Alle- mekinders van het B-team van de MAC De Bevelanden is met 227 straf- punten als eerste geëindigd in de 3e rit om het provinciaal kampioenschap oriëntatieritten. Door deze ritzege hield deze Bevelandse combinatie de Kruiningse equipe J. van Nieuwen huizen af van de Zeeuwse kampioen stitel. Van Nieuwenhuizen, die de twee voorgaande PCC-ritten op zijn naam bracht, zou bij een derde ritzege onbedreigd provinciaal kampioen zijn geworden. In de 3e PCC-rit eindigde deze equipe echter met slechts twaalf strafpunten verschil' achter Allemekinders op de tweede plaats. Van Nieuwenhuizen staat wel na drie ritten stevig aan de leiding met 149 rijderspunten. Bij de clubteams behaalde {iet A-team van de Zeeuwen voor de derde achte reenvolgende maal de ritoverwinning, dankzij de klassering van de equipes Van Nieuwenhuizen (2e plaats), C. Bode (4e plaats) en P. Poelman (8e plaats). De tweede plaats ging naar het team van de MAC Scheldegouwen met de equipes R. Vos. M. Bruggeman en J. Mond eel. Aan deze avondoriëntatierit werd deelgenomen door 45 equipes in de PCC-klas en 17 equipes in de B-klas. De overwinning in de B-klas ging naar de combinatie C. de Bruijne/R. van Oosten met 197 strafpunten. De rit werd georganiseerd door MAC De Be velanden en had een lengte van 54 ki lometer. Om zes uur ging de eerste deelnemer in Goes van start om na 79 opdrachten van de routebeschrijving enige uren later te finishen in de Groeweg. tussen Goes en 's- Gravenpolder. De uitslag van de rit werd in de kantine van de sporthal 'De Bevelanden' bekendgemaakt door de heer G. J. van Haaften„voorzitter vah de wedstrijdcommissie. De 4e rit om het provinciaal kam pioenschap zal op 30 mei worden ge houden door de West-Zeeuws-Vlaamse Autoclub WZA. UITSLAG: PCC-TEAMS: 1 MAG De Zeeuwen-A 139 punten (equipes Van Nieu wenhuizen, Bode, Poelman); 2 MAC Schel degouwen 127 pnt (equipes Vos, Bruggeman, Mondeel); 3 MAC De Bevelanden-A 127 pnt (equipes P. Westveer, A. Westveer, Sinke); 4 MAC De Bevelanden-B 123 pnt (equipes Al lemekinders, Hollestelle, Jopse); 5 MAC De Zeeuwen-B 101 pnt (equipes De Nooijer, L. Wouters. A. Wouters); 6 MAC De Zeeuwen-D 100 pnt (equipes Fontaine, Oostwal, Wee ring); 7 MAC De Zeeuwen-C 92 pnt (eqipi Kupers, Biese. rEngelaan); 8 MAC Bevelanden-C 73 pnt (equipes Van Fraanje, Van Iwaarden); 9 WZA 50 p (equipes Aers, Bogte, Van Engelenburg!. INDIVIDUELE DEELNEMERS (equipe. M. Allemekinders (Bev.-B) 227 pnt; 2J.it Nieuwenhuizen (Zeeuwen-A) 239 pnt;!! Westveer (Bev -A) 261 pnt; 4 C. lï (Zeeuwen-A) 267 pnt; 5 L. de N»..: (Zeeuwen-B) 270 pnt; 6 A. West vet r (Bc-i 271 pnt; 7 R. Vos (Scheldegouwen) 291 (er! P. Poelman (Zeeuwen-A) 295 pnt; 9 G.fc- geman (Scheldegouwen) 301 pnt; 10 J. deel (Scheldegouwen) 324 pnt. UITSLAG PCC-RIT KLAS-B: 1 C.dfEv ne/R. C. van Oosten 197 strafpunten;2AÉ Nagelkerke/mevrouw Nagelkerke 241;3J! van Liere/mevrouw Van Liere 241; 4M.R Houtekamer/K. M. Houtekamer 265, i F Eeman/A. B. de Bruijne 286; 6A.' M. Schütz-Bode 290; 7 M, J. v, 4 Zio de&mevrouw v. d. Zande 297; 81, C. Bruel/mejuffrouw v. d. Have 352; 91,bZ(- ze/A. Nagelkerke 360; 10 mevm& rinck/J. Harinck 361; 11 mevrowlm 392; 12 F. Reljerse 412:13 C. J. ZegenV.W mevrouw Harmsen/mevrouw, Harmstwi Kuijl 435; 15 J. Hoornick 439; 18 P Sao naar 440: 17 G, Ulter 454. VANDENBROUCKE GEBRUIKTE DOPING ROME (ANP) - Jean Luc Vanden- broucke, de twintigjarige Belgische professional, heeft doping gebruikt in Milaan - San Remo, waarin hij als tweede achter Merckx eindigde. Het tweede onderzoek van het urinemon ster, te Rome heeft opnieuw sporen van amfetaminen aangetoond. De contra-expertise heeft plaats ge vonden in aanwezigheid van de renner, zijn ploegleider Maurice de Muer en de ploegarts van Peugeot dokter Lararge. De Italiaanse wielerbond, die donder dag de uitslag van het tweede onder zoek bekend maakte, heeft Vanden- broucke uit de uitslag van deze voor jaarsklassieker geschrapt. Hij kreeg bovendien een boete van 1.000 Zwitr serse franken (1075 gulden) en een voorlopige schorsing van een maand. TOST-SOUBURG - De Vlissingse (porthal Baskensburg is morgen (za- erdag) een voor Zeeuwse begrippen basketball walhalla. De vereniging Matador houdt daar een groot toer nooi, waaraan ere-, eerste- en tweede-divisie ploegen deelnemen. „Het is het sterkste toernooi dat ooit in Zeeland is gehouden", stelt organi sator Pim Kennis (32) uit Oost- Souburg. Dankzij de goede contacten van de ex-Sperry Remington-speler kon zijn vereniging Matador een uit stekend veld deelnemers samenstel len. „Met dit toernooi", zegt Kennis, „wil len we op de eerste plaats propaganda voor het basketball maken. We hebben op alle scholen in Zeeland aanplakbil jetten verspreid en we hopen maar dat het effect heeft. Op de tweede plaats is het de bedoeling Zeeland uit zijn iso lement te halen door goede teams in Vlissingen te laten spelen". Om een zo'n breed mogelijk publiek te trekken worden er niet alleen seniorenwed strijden gespeeld, maar ook junioren duels en zelfs mini- basketballwedstrijden voor de jongste groep. Behalve het hoofddoel propaganda maken moet het toernooi een bijdrage vormen aan de peilverbetering van het basketball in Zeeland. „We groeien wel in de breedte, maar omhoog groeien we te langzaam", meent Pim Kermis. Zijn vereniging Matador heeft als enige een team in een landelijke divisie. „Dat is de enige stap van het Zeeuwse basket ball naar buiten. Al vijfjaar draai je in hetzelfde cirkeltje rond, maar je komt niet verder. Nu haal je het basketball hier naar toe". Het groots opgezette en professioneel georganiseerde toernooi kost de Vlis- 'singse honderd leden tellende club zes tienhonderd gulden. „Dat is een flinke aderlating voor ons", vertelt Kennis. „Toch hebben we het accent gelegd op de propaganda en is het niet de bedoe ling om onze vereniging naar voren te duwen. Al hopen we wel dat eventuele nieuwe basketballers naar ons zullen komen. Dat nemen we al pro". Eredivisie-teams Aan het toernooi nemen zés vereni gingen deel, die elk met vier teams naar Vlissingen komen. Bij de dames treden onder meer twee eredivisie- ploegen in het strijdperk. Dat zijn Fortuna uit Den Bosch (uitkomend in de kampioenspoule) en het pas ge promoveerde JRC uit Boxtel. Voorts strijden in Vlissingen Coppens Eagles uit Rosmalen (tweede divisie B), PSV uit Eindhoven (tweede divisie B) en de Zeeuwse eersteklassers Matador en Smith Dynamo. Bij de heren komen enkele oud- en- huidige internationals binnen de lij nen. Voor de eerste divisieclub For tuna komen ex-Nederlands teamspeler Bart Tuiristra en ex-jeugdintemaüonal Gorie Heeren binnen de lijnen. JRC komt met twee spelers van het Neder lands jeugdteam naar Vlissingen: Jan sen en Durlinger. JRC heeft verder nog een bijzonderheid. De ploeg beschikt over de langste speler, dié op het Matador-toernooi in actie zal komen. Het toernooi in de gemeentelijke spor thal begint morgen om 10.00 uur. De finalewedstrijden beginnen om 18.00 uur. De toegang is gratis. DEN HAAG - Slechts één deelntc had het afgelopen weekeinde dtw getallen van lotto 15 juist voorspeli Hij ontvangt daarvoor een bedragra ruim 650.000 gulden bruto. LOTTO WEEK 15 Aantal deelnemers 905.122: iMf; 3.600.486,-; prijzenbeée 1.765.059,-. Ie prijs: 1 winnaar, die bruto 653.li on tvangt; 2e prijs: 7 winnaars, die tl bruto 24.431,- ontvangen; 3e prj 328 winnaars, die elk 782,-onts gen; 4e prijs: 12.873 winnaars, die ƒ26,- ontvangen; 5e prijs: 14.517 Tt- naars, die elk 23,- ontvangen. TOTO NO. 15 Aantal deelnemers 229.171; 706.780,-; prijzenbedrag 335.720,- le prijs: geen wlniH van het bedrag van de le pnjs 0 l/3e deel naar de jackpot voortotoi 16, het resterende bedrag vandf- prijs wordt in gelijke delen verds over de 2e en 3e prijs van toto cdi 2e prijs: 93 winnaars, die elk W 1.383.- ontvangen, 3e prijs: 1.""" nakrs, die elk 85,- ontvangen: jacn voor toto no. 16 44.762.-. BETAALD VOETBAL ZATERDAG 17 APRIL Eredivisie: NAC-Ajax. Telstar-Sparta. FC Twente-Excelslor. Elndhoven-FC Den Haag. MW-ROda JC. NEC-PSV, GA Eagles-De Graafschap. Feyenoord-AZ'67. FC Amsterdam-FC Utrecht. Eerste divisie: SC Amersfoort-SW. Volendam-Fortuna SC. FC Gronlngen-FC Dordrecht. FC Den Bosch-Vitesse. Helmond Sport-SC Cambuur. Heerenveen-PEC Zwolle, Wageningen- Heracles. Willem II-Veendam. FC Vlaardlngen-FCVW. Maandag 19 april Eredivisie: Ajax-NAC. Sparta-Telstar. Excelsior-FC Twente. FC Den Haag-Eindhoven. Roda JC-MW, PSV-NEC, De Graafschap-GA Eagles. AZ'07-Feyenoord. FC Utrecht-FC Am sterdam. Eerste divisie: SW-SC Amersfoort. Fortuna SC-Volendara, FC Dordrecht-FC Groningen. Vitesse-FC Den Bosch, SC Cambuur-Helmond Sport. PEC Zwolle-Wageningen. Veendam- Willem H. FC WV FC Vlaardingcn. ZONDAGVOETBAL (knvb) MAANDAG 19 APRIL: Eerste klasse E: TSC-Sparta '25. NO AD-Middelburg, Baronie- UNA, Wllhelmina-Geldrop, Veeree Boys-RKTW, Wilhelmlna'08-Dongen. Tweede klasse B: Cluzona-Rood Wit WTemeuzen-SC Gastel. RAC-RWB. Madese Boys-BSC. Vllssingen-NSV. Sprundel- VOAB. Derde klasse D: Dosko-HW'24. Vosmeer-Breskens. Odio- Zierikzee. RKWU-Meto. Jong Ambon-Axel, Steen-Goes Vierde klasse G: Steenbergen-RSV. Halsteren-Spcl. Kruisland. DlVO-Oudemolen. Kaalse Boys-Hoeven. Zeelandla-Alliance, SVC-MOC'17. Vierde klasse H: Noormannen-Coni- Boys. Hontenisse-Zeeland Sport. PhlUpplne-RCS, Hoofdplaat-Koewacht. Blervliet- Vogelwaarde, Cllnge-Domburg. Reserves: Reserve eerste klas: Wilhelmina 2-Veerse Boys 2, DESK 2-Reusel Sport 2. TOP 2-RBC 2, BW 2-UNA 2. TSC 2-Vlissingen 2. Rood Wit 2-RKC 2 Reserve 2e klas B Vlissingen 3-Rood Wit 3. Internos 2-Temeuzen 2, Axel 2-Baronie 2. NOAD 2-Middelburg 2, MOC 2-Longa 2. Reserve 3e klas D Vlissingen 4-HW 2. Zeeland Sport 2-RCS 2. Terneuzen 3-Breskens 2. Steenbergen 2-Middelburg 3. Goes 2-DOSKO 2. ZONDAGVOETBAL (afdeling) MIDDELBURG - De spanning in de eerste klas van het zonda- gafdelingsvoetbal is voelbaar. Drie kanshebbers zijn er nog voor de titel en dan te bedenken dat is vastgesteld Schoondijke - Aardenburg en dat dat de laatste .wedstrijd is1 Wordt Ria la chende derde? le klas: Aardenburg Schoondijke 1 14.30. Lewed Boys 1 - DFS 1 14.30. Ria W 1 - Graauw 1 14.30. Sluiskil 1 - Luctor 1 14 00. Hulsterloo 1 - Walcheren 1 14 00. Patrijzen 1 - IJzendijke 1 14-00. Res. le klas: Hontenisse 2 - Zld. Sport 3. Clinge 2 - Domburg 2. Walcheren 2 - Zierikzee 2, Vogelwaarde 2 - Breskens 3. 2e klas A: SDO 1 - Oostburg 1, HW 3 - Philippine 2, Schoondijke 2 - Bier vliet 2. Hoofdplaat 2 - Noormannen 2. 2e klas B: FS 2 - Cortgene 1, Robur 1 - Drelschor 1, Patrijzen 2 - Hansw. Boys 1. Volharding 1 - Luctor 2. Renesse 1 - Kwadendamme 1 3e klas A: Clinge 3 - Hulsterloo 2, Graauw 2 - Terhole 1. Vogelwaarde 3 - Hontenisse 4. Koewacht 2 - Steen 3. 3e klas B: Graauw 3 - IJzendijke 2. Ria W 2 - Terhole 2. Terneuzen 5 - Vogelwaarde 4. Oostburg 2 - Sluiskil 2. 3e klas C: Breskens 4 - Aardenburg 3. Philippine 3 - Hoofdplaat 3. IJzendijke 3 - Sluiskil 3. Middelburg 9 - Schoon dijke 3. 3e klas D: Middelburg 5 - Domburg 3. RCS 4 - Patrijzen 3, Zeelandia 3 - Jong Ambon 3. Vlissingen 9 - Vlissingen 6, Wal cheren 3 - Zld. Sport 5.3e klas E: Vlissingen 7 - Patrijzen 41 Goes 3 - Zeelandia 3. Hansw. Boys 2 - Walcheren 4, Zeelandia 5 - Zld. Sport 6. Lewed. Boys 3 - Jong Ambon 4. 3e klas F: Robur 3 - Cortgene e2. Dreischor 2 - Renesse 2. Zonnemaire 1 - SVOWK I, Zierikzee 3 - Hansw. Boys 3. ZATERDAGVOETBAL (knvb) MIDDELBURG - In het landelijk zaterdagvoetbal wordt nauwe lijks gespeeld op paaszaterdag De degradant in de vierde klas kan bekend worden Het pro grammainhaalwedstrijden is als volgt: Sluis - Nieuwland (14.30). Wolfaartsdijk - BWR (14.30) Voor de derde ronde van de KNVB-beker worden de laatste wedstrijden ingehaald Op tweede paasdag speelt Arnemuiden (de laatste Zeeuwse ploeg, na het geplaatste Sluisl de uitwed strijd tegen Nivo Sparta. 14.00 uur. ZATERDAGVOETBAL (afdeling) MIDDELBURG - Het programma van de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie, met de derby Serooskerke - Vcere als topper, luidt, le klas: Bruse Boys 1 - Wemeldinge 1 16 15. Serooskerke 1 - Veere 1 16.15 2e klas A: Duiveland 1 - SKNWK 2. Nieuwdorp 2 - Middelburg 6. ZSC 1 - Wissenkerke 1. 2e klas B: SKNWK 1 - Borsseie 1, SSV 1 - Tem. Boys 3, Yerseke, 2 - Kloe tinge 2. 3e klas A: Bruse Boys 2 - Wissenkerke 2. Cortgene 3 - Kloetinge 3. 3e klas B: Serooskerke 2 - GPC 3. Veere 3 - Nieuw land 2.3e klas C: Kloetinge 4 - Schore 1. VCK 3 - Nieuwdorp 3 3e klas D: Hoek 3 - Kruiningen 2. 4e klas A: Brouwershaven 2 - Mevo 3. SKNWK 4 - Duiveland 3 4e klas B: Arnemuiden '4 - Heinkenszand 3. Meeuwen 4 - Dauwendaele 1, Middelburg 8 - Oostkapelle 2. 4e klas C: Borsseie 2 - Heinkenszand 4. Nieuwland 3 - SVD 2 4e klas D: SSV 4 - Wemeldinge 4, Waarde 2 - Kloetinge 7. Yerseke 3 - 's-Heer Arendskcrke 3. 4e klas E. ApoUo 3 - Kriiiii- ingen 4. Krabbendijke 5 - Krabbendijke 3, Waarde 3 - Hoede- kenskerke 2. Wemeldinge 3 p Kapelle 4, Yerseke 4 - Kloetinge 6. 4e klas F: Cadzand 2 - Biervliet 4, Sluis 3 - Racinb White 2. 4e klas G: Biervliet 3 - Spui 3. Tem. Boys 6 - Tern. Boys 4. JUNIORENVOETBAL MIDDELBURG - Op paaszaterdag wordt de tweede ronde van de Zeeuwse jeugdbeker voor A-, B- en C-junioren gespeeld. Het programma is als volgt: Brouwershaven Al - Wemeldinge Al, Hoofdplaat Al - Middelburg Al, Robur Al - ApoUo Al. Veere Al Goes Al. Terneuzen A2 - Axel Al (lW). HW A2 - Terneuzen Al. Yerseke AI - HW Al. Kapelle Al - WIK Al. 's-Heer Arends- kerke Al - Zld. Sport Al, Vlissingen A2 - Breskens Al, Middel burg A2 - Vlissingen Al. RCS Al - Patrijzen Al. Hontenisse Al - SKNWK Al. Meeuwen Al - Serooskerke Al, GPC Al - Arnemui den Al. SKNWK BI - Yerseke BI. SVOWK B3 - Cortgene BI. Hansw. Boys BI - Middelburg BI. Hontenisse BI - Axel BI (16-4). Clinge BI - Hoek BI. Sluis BI - HW BI. Terneuzen B2 - Steen BI. Ter neuzen B3 - Terneuzen BI. Goes BI - ApoUo BI. Walcheren BI - Robur BI, Meeuwen BI - Breskens BI (24-4); RCS BI - Zeelandia BI. Beker C-junioren: Hoofdplaat Cl - Philippine Cl. Lewed. Boys Cl - Meeuwen Cl. Duiveland Cl - Brouwershaven Cl. SDO ei - Terneuzen Cl. Breskens Cl - VCK Cl. Walcheren C2 - Bevelan ders Cl. Kruiningen Cl - Middelburg Cl. Apollo Cl - DFS Cl, Goes Cl - Mevo Cl. Robur Cl-WIK Cl. KapeUe C2- KapeUeCl. Schoondijke Cl - Walcheren Cl. HW C2 - RCS Cl. HW Cl - Ria Cl. Terhole Cl - Sluis Cl. Zierikzee Cl - Wissenkerke Cl. MIDDELBURG - Steen Al kan kampioen worden van de hoofdklas Het programma van de juniorenhoofdklas luidt: Groep Al: Steen Al - Zierikzee Al 15.00. Jong Ambon Al - Wal cheren Al 15.00. ging Utopia nemen aan dit toernooi deel, uit België Mtcfc» handbal club en Aalst, en uit Nederland, Hontenisse. Blauwt (Den Bosch). Atomium (Ridderkerk). De wedstrijden 1 zen beginnen om 9.00 uur en eindigen hier om 18 45 uu In de Middelburgse sporthal ontvangt EMM op tweede psifc' het Belgische kampioensteam Sasj. Sasja waarin de EMM-e<- van Haneghem vorig jaar nog speelde, ziet deze wedstrijd goede voorbereiding voor de wedstrijd die het op 24 mei in land moet spelen tegen de huidige leider FlemaUe. Tijdens de wedstrijd die om 14.00 uur begint wordt aEscM!? nomen van Gert Lincke, de tweede doelman van de hocfa.'^' lingen. Lincke die bijzonder succesvol aap zijn come ta werkte moet op doktersadvies de sport vaarwel zeggen. 0w; reserve teams van beide verenigingen komen in hel veld om 15.15 uur. DAMESVOETBAL KORFBAL MIDDELBURG - Het programma van de Zeeuwse damesvoet balcompetitie is als volgt: Groep 1: Luctor - Kloetinge. Patrijzen Kapelle. Groep 2 VCK - Vlissingen. ZAALHANDBAL GOES - Niet de overwinnaars van het vorig zaalhandbaltoer- nooi in Goes kan men op de tweede paasdag in de Sporthal de Bevelanden zien, wanneer de Goese sportcombinatle (GSC) haar vijfde paaszaalhandbaitoemooi organiseert. Overigens is de evenementencommissie beslist niet teleurgesteld over het weg blijven van de herenwinnaar Snelwiek (de finale vorig jaar tegen plaatsgenoot Ancora was een totale schertsvertoning), wel vindt zij het jammer, dat de dames van Olympus de voorkeur hebben gegeven aan een' toemooi op paaszaterdag in België. Maar GSC heeft in Zeeland Sport een zeer goede vervangster. Naast deze Vlissingse damesploeg komt Walcheren met dames en heren, de nummer twee van vorig toernooi het Eindhovense Apollo met dames en heren, de heren van Olympus en natuurlijk de organi serende vereniging zelf. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur en eindigen om 17.30 uur. De H V Utopia organiseert zijn tweede paastoernooi in de sporthal te Terneuzen. Zes verenigingen zullen hier in het strijd perk treden om de wisseltrofee in beslag te nemen. Niet minder dan twintig wedstrijden staan er op het programma die elk 2 maal 12.5 minuten zullen duren. Naast de organiserende vereni OOST-SOUBURG - Het veldkorfbalprogramma luidt: West 1c: MIK-KVS 2A: VES-Velocitas: KOAG-Arumo: Vitëf ADO. Res 2A- Phoenix 2-Tjoba 2, res 3A: TOP2-KOAG2 ling Zuid-west: 2A. Zuidwesters 2-Togo 2, zaamslag 1-7°/, ZSC-Animo 3; 3A: NOAD-Solto 2. BKC-Stormvogels 2: Sa 4-A11 Ready 2; 4A: Stormvogels 3-Ondo 2. Volharding 2-Luc'f; Seoito 3-Zaamslag 2; Fjoba 4-Oiympia 2. Jun IA: SeoHuv'» Ready J; Tjoba J-Animo J: Ondo J-Swift J2. BASKETBAL OOST-SOUBURG - Vanavond kunnen in de basketballccitf title bij de junioren de beslissingen vallen. Scheldemoni!" kampioen worden bij de heren-junioren als zij de tweeH-i len wedstrijden winnen. BV Souburg kan kampioen wornfi- winst op Scheldemond 2. Programma: 16 april Vlissingen (sporthal Baskensburg! 1 Ja2 Leao-Smith Dynamo 2; Ma2 BC Valkenisse-Scbini - Scheldemond-Marathon. 19.00 Dl Matador-Smlth DvnaE^ BC Valkenisse-Smith Dynamo: Hj Scheldemond-Smith 2 (kampioenswedstrijd). 20.00 Dj Scheldemond-Matador,- HTS-Volhaiding. 21.00 Hj MTS-Smith Dynamo; Hj BrKm mond 3-Matador: Hj Scheldemond 2-Marathon 22.001 2-Marathon 2; D2a ZOF 3-BC Valkenisse 3; H2a HTS 2-Bt kenisse 3 (kampioenswedstrijd). Oost-Souburg <s;or^fr.:' Duyvenvoorde): 19.00 Ja BV Souburg-Marathon: 20,00 w- Souburg-BC Valkenisse. 21.00 Dj BV Souburg-Schelder» 2(kampioenswedstrijd). 22.00 H2a BV Souburg 2-Mataaori

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14