Automobilist zonder rijbewijs: twee boetes van totaal f 150,- Nieuwe afvalwaterleiding tussen Koewacht-Zuiddorpe in gebruik PZC/, middelburger veroorzaakte aanrijding perebomen in zeeuwse boomgaarden raken in bloei c.h.u. LAATSTE GROTE PROJECT VAN DE A WL GEREED innMflERDAG 15 APRIL 1976 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOL streek Nieuwdorp in discussie Schaamteloos VROUW LEENDE AUTO UIT: F 250,-BOETE MIDDELBURG - Mevrouw A. J. N. uil Middelburg stond woensdagmorgen lerecht voor de kantonrechter in haar voonplaals omdat ze haar stadgenoot L- f. r. had laten rijden met een on verzekerde auto, die ernstige gebre ken bad- Dat kwam aan het licht toen r. op de Statenlaan in Middelburg reen voorrang gaf aan een andere auto iodat een botsing volgde. Daarbij bleek tevens dat N. niet in het bezit was van een rijbewijs. De officier van justitie mr. A. P- Besier eiste tegen mevrouw twee boetes met een totaal van ƒ250 en tegen R. twee boetes, in totaal van 150. Mevrouw N vertelde dat de auto. die «as gekocht voor f500, al een poosje Reconstructie wegen in Bruinisse aanbesteed BRUINISSE - Namens het gemeente bestuur van Bruinisse zijn woens dagmorgen in het dorpshuis te Bruin isse twee bestekken aanbesteed. Het ene betrof de reconstructie van de Dorpsweg en het andere de recon structie van de Molenweg. Voor de Dorpsweg waren er zeven in schrijvers. De bedragen zijn zonder toepassing van de risicoregeling: aan nemersbedrijf M. van de Velde en zo nen te Bruinisse 167.500,-, gebroeders J. en P. Oomen BV te Rucphen ƒ171.000,-, firma A. W. Wandel te Nieuwerkerk 175.000,-, Wegenbouw- j Van Dijk-Petit te Bergen 176.800,-, aannemersbedrijf te Zierikzee igsbedrijf C de iuwe 184.000,-, ïbouwbedrijf BV te ƒ184.000,-. Voor de recon- n de Molenweg schreven de- n bedrijven in. Ook hier zijn zonder toepassing van de risicoregeling: gebroeders J en P. Oomen BV te Rucphen 149.000,-, firma A. W. Wandel te Nieuwerkerk ƒ158.800,-, Jaartsveld's Wegenbouw bedrijf BV tge Brunssum 159.800,-, Wegenbouwmaatschappij Van Dijk- Petit te Bergen op Zoom 160.000,-. aannemersbedrijf M. van der Velde en zoon te Bruinisse 160.000,-, aanne mersbedrijf M. van der Velde en zoon te BnMsse ƒ160.500,-, aannemings bedrijf Schouwen-Duiveland te Zierik zee 162.000,-, aannemingsbedrijf C. de Ruiter te Noordgouwe 167.300,-. De gunning is In beide gevallen nog aan gehouden. Concert Leger des Heils in Dreisclior DREISCHOR - Op zondag 25 april wordt in de hervormde kerk te Drei- schor een concert gegeven door het landelijk stafinuziekcorps van het. Le ger des Heils te Amsterdam, samen met het interkerkelijk zangkoor 'Harpe Davids' te Colijnsplaat en het her vormd kerkkoor van Dreischor. Het orgel wordt bespeeld door Bram Beekman. Het concert begint om 18.30 Bij inbraken tv, radio, fototoestel en een cassette recorder gestolen SINT MAARTENSDIJK - Bij enkele inbraken in Sint Maartensdijk zijn een draagbare tv, een radio, een cassette-recorder en een fototoestel gestolen. Op camping De Muye werden twee ca ravans opengebroken en verdwenen de tv en de radio. Van een kraan van de firma Van Oord uit Werkendam aan de zeedijk werd de kantine opengebroken. Hier verdwenen de cassette-recorder cn het fototoestel. Automobilist wijkt uit voor eenden: lichte verwondingen SINT-MAARTENSDIJK - Bij het plot ting remmen voor overstekende eenden nabij de LTS in Sint- Maartensdijk is de automobilist A. J. R- uit Satvenisse gewond geraakt. Zijn auto werd totaal vernield De auto van R. -raakte bij zijn uitwijkpoging een zitbank. De automobilist moest aan een hoofdwond worden behandeld. te koop stond en dat daarom de verze kering was beëindigd ..Ik meende stel lig dat R. een rijbewijs had en ik leende hem de auto om een boodschap te doen. Ik dacht, wat kan me gebeuren." De auto is intussen gesloopt. R. gaf toe nog nooit een rijexamen te hebben af gelegd ..Ik heb bij de botsing een schade veroorzaakt van zo n 3000 die ik al bijna helemaal heb vergoed ..HHet is u dus wel ingepeperd." merkte kantonrechter mr H Bruin op. De officier zei dat de feiten over beide verdachten waren verdeeld. Zowel hij als de kantonrechter, die gevraagde boetes ook oplegde, hielden rekening met de geleden schade. ..Mijn vrouw rijdt bijna altijd en ik maar zelden.' vertelde J. van B. uit Arnemuiden die op de rijksweg 58 on der Goes een vreemde inhaalmanoeu vre heeft gemaakt. Hij passeerde eerst een auto rechts en ging toen naar links waarbij hij zich met een snelheid van 100 km klem reed tussen de twee au to's die elkaar.inhaalden. De officier noemde het een voorbeeld van agres sief rijden dat om ongelukken vraagt al is dit geval nog goed afgelopen Hij vroeg zich af of zo iemand wel achter het stuur behoort te zitten De eis was 200 boete Van B. vertelde dat hij al veel schade heeft betaald. In verband met de omstandigheden stelde de kan tonrechter de boete op 75 en legde Van B een rijverbod op van drie maanden. Conform de eis werd mevrouw C. H. uit Vlissingen veroordeeld tot een boete van 40 omdat ze daar met haar brom fiets door een rood verkeerslicht is ge reden. Ze zei te menen dat het licht oranje was. De Goesenaar J. M. van W. die haast had omdat hij op weg was naar een begrafenis en al vertraging had opgelopen werd daar bekeurd om dat hij met zijn auto 84 km reed in plaats van ten hoogste 50 km. Het was de tweede bekeuring binnen een jaar voor te snel rijden. Eis en boete waren honderd gulden Bier Overeenkomstig de eis werd de Mid delburger K. V. veroordeeld tot een boete van 100 omdat hij bij het rechtsaf slaan op een kruispunt in zijn woonplaats het trottoir is opgereden en tegen een lantaarnpaal gebotst waarbij zijn auto werd vernield. V. zei dat hij een ruk aan het stuur gaf om dat een wielrijdster die hij wilde pas seren een teken gaf om rechtsaf te gaan maar toch rechtdoor reed. De of ficier wees hem er echter op dat hij die avond tevoren zes glazen bier had gedronken. De blaasproef bleek posi tief te zijn maar een bloedproef gaf een alcoholpromillage van slechts 0.34 aan. „Uw reactievermogen was in elk geval wel beïnvloed," was zijn me ning. Inspraakgroep Goes: bevolkingstoename verschuiven naar de Bevelanden GOES - Wat betreft de bevolkingstoe name dient een accentverschuiving plaats te vinden van Walcheren naar de Bevelanden. In die Bevelanden heeft Goes een duidelijke centrumfunctie voor de regio. Dit is een van de conclu sies, die woensdagavond werden ge trokken op de tweede bijeenkomst van de Beveiandse discussiegroep in het kader van de inspraakprocedure rond de verstedelijkingsnota. Op het gebied van de leefbaarheid kun nen aan de steden niet dezelfde normen worden gesteld als aan het platteland, zo stelde men en illustrerend werd daarbij op de scholen gewezen, die in een heleboel plaatsen op het platteland zouden moeten verdwijnen als dezelfde normen als in de stéden worden gehan teerd. Een duidelijk verschil tussen de steden en het platteland is er ook bij het openbaar vervoer. De stedeling heeft in de regel een goede verbinding tussen woning en werk, terwijl het openbaar vervoer op het platteland vaak een stuk slechter is. Geconcludeerd werd ook dat het ver schijnsel tweede woning dient te wor den afgeremd. De tien personen, die woensdagavond naar aanleiding van de verstedelij kingsnota discussieerden, stelden eerst een lijstje van discussiepunten samen, waarover gepraat dient te worden. Het eerste punt, m hoeverre de leefbaar heidsnonnen voor de steden ook van toepassing te verklaren zijn op het platr teland, werd doorgesproken. Tijdens de volgende bijeenkomsten komen onder meer aan de orde de betekenis van de vaste oeververbinding in het kader van de verstedelijkingsnota. de consequen ties van afronding van het Sloegebied. de gevolgen voor met name Midden- Zeeland indien Bergen op Zoom en Roosendaal groeisteden worden, de re creatie in de open ruimte en de vrijheid van de mens om te gaan wonen waar hij wil. Woensdag 5 mei (aanvang half acht) wordt de derde discussiebijeenkomst gehouden in hotel Terminus te Goes. Gevraagd per 1 mei a.s.: Full-time tandarts-assistentie Sollicitaties te richten aan: P. E. M. Gerritsen, tandarts. Willemsplein 4 - Kloetinge - Tel. 01100- 15728. De Antwerpenaar V S hoorde een boete van 80 tegen zich eisen omdat op rijksweg 258 onder Goes tegen een voor hem rijdende auto is gebotst die linksaf sloeg. Hij zou de remlichten te laatn hebben opgemerkt. Een persoon die naast hem in de auto zat sloeg bij de botsing tegen de voorruit en liep letsel op. De uitspraak was 60 boete De Vlissinger J H. stond terecht om dat hij op de rijksweg 58 onder Rei- merswaal heeft gereden zonder rijbe wijs Hij vertelde het stuur van zijn vrouw te hebben overgenomen omdat ze ?ich niet goed voelde ,.U h'eeft geen rijbewijs en hebt toch al veel gereden." zei de kantonrechter. ..U hebt al ver- Inbrekers op de vlucht na in werking treden alarminstallatie SINT-MAARTENSDIJK - Een poging tot inbraak in de herenkledingfabriek Belgo Dutch in Sint-Maartensdijk is mislukt, doordat inbrekers werden gestoord door de alarminstallatie die in werking trad Pogingen van de rijkspolitie om de daders te achterha len, zijn tot nu toe op niets uitgelopen. De rijkspolitie had voordat de inbraak werd gepleegd een onbeheerde auto aangetroffen bij de boerderij Dijkzicht aan de provinciale weg in Sint- Maartensdijk. Later werd deze auto bij de fabriek aangetroffen, toen daar de alarmsirene ging. Uit een onderzoek bleek, dat de auto bij een verhuurbed rijf in Ridderkerk was gehuurd. De politie vond in de auto een rijbe wijs. dat in Rijswijk als verloren werd aangegeven. De daders bleken bij het in werking treden van de alarminstal latie zo verrast, dat zij zonder iets mee te nemen zijn gevlucht. GOES - De koude dagen en vooral de koude nachten hebben het in bloei ko men van de fruitbomen in de Zeeuwse boomgaarden sterk afgeremd. Na de laatste week met zonnige dagen en vooral overdag oplopende temperatu ren begiiinen van diverse rassen de eer ste bloemen open te gaan. Voorbeelden hiervan zijn bijvoorbeeld Précoce de Trévoux. Supertrévoux, Saint Remy, Comtesse de Paris en Con ference. Bij Supertrévoux wordt plaat selijk vorstschade in de ontluikende bloemen waargenomen. De stampers blijken dan zwart gevroren te zijn. Over igens zijn de bloemen bij de andere ras sen gezond voor zover dit nu waar te nemen is. De perebomen zijn volop met gemengde knoppen bezet, zodat straks de bomen volop wit in de bloemen zullen staan. Intussen worden uit de koelhuizen nog regelmatig Conference in de Zeeuwse veilingen aangeboden en voor stijgende prijzen verhandeld. De grote exportma- ten noteerden dinsdag in de CV 'Goes- Krabbendijke' van 139 tot 148 cent per kilo. De tussenmaat 55/60 mm noteerde van 127 tot 132 cent per kilo. De kleine maten 45 tot 55 mm werden met 81 tot 105 cent per kilo gewaardeerd. Ook nu lijkt tegelijkertijd de Conference één van de eerst bloeiende rassen te zullen zijn. De pruimen tonen hun witte bloe sem; terwijl bij de vroegst bloeiende ap pelrassen de roze gekleurde bloem- knoppen te voorschijn komen. Ais de temperaturen op een behoorlijk niveau blijven, zal het rond de Paasda gen de moeite lonen om langs de Zeeuwse fruitboomgaarden te rijden en> dan van de pntie voorjaarsgeuren m het Zeeuwse landschap te genieten. schillende bekeuringen gehad toen u met een auto reed." Zowel de officier als de kantonrechter achtten geen ver zachtende omstandigheden aanwezig zodat H.. gelijk aan de els. een boete kreeg opgelegd van 100. J P C uit Middelburg zou in Nieuw- land bij een kruising geen voorrang hebben gegeven aan een andere auto zodat een botsing ontstond waarbij zijn naast hem zittende verloofde, evenals hij zelf, tegen de voorruit wer den geslagen. De auto werd geheel vernield Hij had zijn verloofde als ge tuige meegebracht en legde ook twee schriftelijke verklaringen over van ge tuigen. De officier zei dat er uiteenlo pende verklaringen zijn en het een 'welles-nietes-geval' wordt Hij noemde het proces-verbaal van deze botsing bovendien 'bijzonder slecht' en eiste vrijspraak. De kantonrechter ging daarmede akkoord De bestuurder P J K uit Vlissingen kon onder Kruiningen op rijksweg 60 niet snel genoeg sloppen zodat hij op een voorligger reed die daardoor weer tegen een derde auto werd gedrukt. Het gebeurde in een file die van de veerboot kwam. „Een ander wrong zich tussen ons in zodat we te dicht achter elkaar reden." lichtte K. toe Er werd rekening gehouden met de situatie zo dat eis en boete 50 waren Gordel B. A. uit Veere en J. P. uil Serooskerke stonden terecht omdat ze onder Kloe tinge hun autogordel niet hadden vastgemaakt. A. zei in de stellige overtuiging te verkeren dat hij toen een vrachtautochauffeur was omdat er een aanhangwagen met een paard achter was gekoppeld. Hij leidde dat af uit een opmerking van een politie man die hem zou hebben gezegd dat hij zich in zo'n geval als een vracht wagen moest gedragen. A. had daarom deze keer zijn gordel niet vastgemaakt en tegen P. gezegd dat het niet nodig was. P. heeft zelf een oude auto zonder gordels. „Het aanhangwagentje veranderde de situatie niet, u had de gordels vast moeten maken." stelde de officier. Hij nam 'goede trouw' aan en eiéten tegen A. een boete van 15 en vroeg voor P schuldig verklaring zonder oplegging van straf, waarmede de kantonrechter akkoord ging. In de aangehouden zaak tegen de mo torrijder P. C. A. uit Boskoop die onder Vlissingen is bekeurd omdat hij te snel reed, eiste de officier een boete van 75. A. gaf toe dat hij zich indertijd heeft vergist. „Er stonden wel borden" De kantonrechter maakte er 60 boete van. Voor een formele overtreding van de rijtijdenwet moet L. J. K. uit Wolp- haartsdijk een boete van een tientje betalen Hij was vergeten tijdig een verlenging te vragen van vrijstelling van een werkmap. Hij heeft die nu we). TREKKER-EN WERKTUIGENSHOW INOVEZANDE OVEZANDE - Het landbouwmechani- satiebedrijf A. C. de Jonge uit Ove- zande is woensdag begonnen met een vier dagen durende trekker en werk tuigenshow. Op ongeveer duizend vierkante meter op het bedrijf aan de Hoofdstraat is een groot aantal trek kers en moderne landbouwwerktui gen te zien. Zo staan er tien trekkers van het merk Deutz. variêre rid van dertig tot hon derddertig Pk. Nieuw op de Zeeuwse markt zijn de TW-40 van Rumpstadt, een twee-scharige hydraulische wen- telploeg en de twee-rijige aardappel rooier van Hassia. Verder zijn er onder meer te zien: mestverspreiders, ploe gen, zaaimachines. maaiers, veilig heidscabines en dergelijke. De show is tot en met zaterdag nog te bezichtigen, dagelijks van tien uur 's morgens tot negen uur 's avonds. Voor de zoveelste maal staat Nieuwdorp weer in de belangstelling In de PZC van 3 april jongstleden is pag 29 en ook de Kantlijn aan Nieuwdorp gewijd. Daar kan men veel over discussiëren, maar voor de Inwoners van Nieuwdorp veran dert er ondanks hoorzitting en veel ge schrijf. niet zoveel Nu hoeft men hele maal geen leeuwen op de weg te jagen, maar kort en zakelijk, heeft Nieuwdorp met de komst van de industrie de nek slag gekregen De inwoners die een eigen huls hebben zien dat het van jaar tot jaar in waarde vermindert. Die industrie hadden we in Zeeland nodig voor ar beidsplaatsen. zegt men dan. Misschien heeft men bedoeld, de opvang van bui tenlanders die men in Nederland ge noeg heeft Het percentage werklozen van de eigen bevolking in Zeeland steekt niet zo gunstig meer af met de andere provincies Toen de eerste bun galows in Nieuwdorp werden gebouwd voor personeel van Hoechst. zag het er nog hoopvol uit ln Nieuwdorp. Later kwam het Franse concern, de kerncen trale. een olieraffinaderij en nu wil men Montedison er nog bijhalen in het Sloe gebied. Dan is de zaak voor Nieuwdorp compleet. Al de beste Zeeuwse klei viel ten offer aan de fabrieken, de Van Citterspolder richting Borsele. en Koningspolder, de vette klei van de laatste inpoldering van het Zuidsloe. nog een weg door de nieuwe Quarlespolder en boerderijen \yeg voor de ontsliutingsweg naar Vlis singen. Nu is Nieuwdorp de arm ai en als iemand zegt. dat het nooit stinkt in Nieuwdorp. moet je dat maar met een korreltje zout nemen. Het gemeentebes tuur van Borsele doet zijn best. zegt bur- gemeesterVanWaes-DeheerVanWaesis ook burgemeester van Nieuwdorp en die mensendaarbetalenookbelasting.maar wat de komst van industrie betreft, heeft de gemeente Borsele zeer weinig in te brengen. Ook burgemeester Van Waes kan niet veel meer doen dan de leefbaar heid van Nieuwdorp door de bouw van enkele woningen nog wat te stimuleren. Gedeputeerde Boersma wijst erop dat Nieuwdorp zonder industrie een behoor lijke kans gehad zou hebben te zijn leeg gelopen. wat ik niet geloof. Men heeft Nieuwdorp een groengordel beloofd, maareristotvandaagnogniks. De Wes- terschelde is in de omgeving van Bor sele en Nieuwdorp een stinkriool. De leefbaarheid van Nieuwdorp hangt ook af van de twee scholen die er in Nieuw dorp zijn. Er is een openbare en een christelijke school. Toen ik in Nieuw dorp woonde, gingen mijn kinderen naar de christelijke school. Mijn erva ring met die school is niet bepaald om over naar huis te schrijven. Om meer dan één reden. AI enkele jaren geleden had de chr. school in Nieuwdorp drie leerkrachten Kinderen die niet best mee konden, normale dus geen afwij kende. stuurde men naar de blo-school in Goes. Men had leerlingen genoeg. La ter is dat veranderd en zijn er nogal en kele kinderen van de geref. gemeente naar Borsele gegaan, tot schade van de chr. school in Nieuwdorp. Op de open bare school in Nièuwdorp stuurde men geen kinderen naar de blo in Goes, want daar werden zij na schooltijd door de meester bijgewerkt J. Riemens, Krabbendijke. Wedvlucht GOES - De postduivenhoudersvereni- ging 'De Zeeuw' te Goes hield een wedvlucht ^vanuit Doornik. Er waren 345 duiven in concours. De uitslag luidt: 1 J. Verhaagen; 2, 3,9 Steenhardt-Princen; 4 en 6 D. Wage naar; 5 L. Schmid; 7 G. Koks en zoon; 8 Zilveren jubileum ds. J.Ph. Hilhorst te Kloetinge KLOETINGE - Ds. J. Ph. Hilhorst, hervormd predikant te Kloetinge. viert morgen, donderdag, zijn zilveren ambtsjubileum. Ds. Hilhorst begon in 1951 te Buitenpost. Sinds 30 april 1967 staat hij te Kloetinge. Hij is tevens be stuurslid van het ziekenhuis 'De Beve landen' en was vele jaren consulent van Kattendijke. eergevoel Verontwaardigd heb ik vonge week het artikel van de heer Kleinepier gelezen Hoe durft u iets te schrijven zonder u vooraf geïnformeerd te lau-n hebben huijze Inderdaad is het zo dat u ge tuigt van een schaamteloos gebrek aan respect voor menselijke waarden Wij als Yersenaren zijn er trots op een inwoner in ons dorp te hebben als de heer Nieuwenhuijse Naast zijn werk dat hij met grote liefde en toewijding dagelijks vervult, heeft hij altijd nog gelegenheid om iemand te helpen of waar nodig een hart onder de riem te steken Door zijn unieke persoonlijkheid is de heer Nieuwenhuijse niet te vervangen mijnheer Kielnepler en daar hebt u waarschijnlijk niet bij stilgestaan We hopen dan ook dat hij nog vele jaren in onze gemeente werkzaam zal mogen zijn. P. Manneke. Yerseke Regelmatig worden wij de laatste tijd via de PZC onthaald op enig spektakel van de heer H Eversdijk. een zich met politiek onledig houdend vooraan staand lid van de CHU. Daarbij valt op dat de man zich gespecialiseerd heeft in denigrerende uitlatingen over poli tieke tegenstanders, terwijl hij de toch waarlijk niet geringe problemen in ei gen kring zorgvuldig verzwijgt Moch ten wij enige weken geleden kennis nemen van zeer persoonlijke gerichte beledigingen aan het adres van enkele PPR-bewinöslieden. vrijdag J.I waren D '66 en de groep 'Resoluut' de met zorg gekozen mikpunten. Wellicht is het nuttig, hard schreeu wende maar bitter weinig te zeggen hebbende lieden als de heer Eversdijk eens op enige feiten wijzen. Welnu, bij de voorlaatste Kamerverkiezingen van 1971 behaalde D'66 elf zetels en de CHU tien. In de huidige Tweede Ka mer bezitten beide partijen zes zetels. Binnen ongeveer tien jaar is de CHU gehalveerd. Als de heer Eversdijk poli tieke tegenstander met lammen en blinden vergelijkt (een sluitende verge lijking overigensi. laat hij zich dan be denken dat zijn clubje op hetzelfde ni veau zit Enige bescheidenheid en zelf kennis zouden de heer Eversdijk en zijn vrienden duidelijk sieren. Hun enige redding is het door hen alom aangeprezen CDA. omdat zij daar mis schien op de been gehouden kunnen worden door een minder snel verlie zende partij als de ARP. Wel is duide lijk waarom integere, ook bij tegen stander respect afdwingende leiders van de ARP niet zitten te wachten op de komst van 'politici' van het type Eversdijk. W. de Jonge, Camperlandpolder 3 Wissenkerke. Ouderavond KAPELLE - Tijdens de ouderavond van de openbare basisschool te Ka- pelle werd het cabaret niet opgevoerd door de vijfde klassers. maar door de zesde klassers, leerkrachten en enkele leden van de oudercommissie. De vijfde klassers zongen enkele oude ca- baretsuccessen. 'Rillandia' hield vergadering RILLAND-BATH - De muziekvereni ging 'Rillandia' uit Rilland-Bath hield de algemene ledenvergadering in het dorpshuis 'Luctor et Emergo' te Ril land. Na het openingswoord door de voorzit ter. de heer J. Koppejan werd het huishoudelijke gedeelte van de verga dering afgehandeld. Besloten werd binnenkort weer een donateursactie .in Rilland-Bath te houden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren S. J. Prevo en J. Hoogerheide, herkozen. De heer C. Korbijn werd aan het bestuur toe- TWEE TRAJECTEN WACHTENOG OPUITVOERING KOEWACHT - Burgemeester A. de Kam van Axel heeft woensdagmorgen de nieuwe afvalwaterleiding tussen Koewacht en Zuiddorpe officieel in gebruik gesteld. Bij de pompput aan de Emmabaan in Koewacht drukte hij op een knop, waarna in de put het ge luid van stromend water hoorbaar werd. Het traject, bijna zes kilometer lang. is de nieuwste aanwinst van de Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen (AWL). Het nieuwe stuk heeft een vermogen van 45 liter per seconde en bestaat uit ongeveer 4.5 kilometer persleiding en ongeveer 1200 meter vrij verval leiding van uiteenlopende dikte. Begin 1973 had het ingenieursbureau Witteveen en Bos uit Deventer bestek en kostenberekening voor het traject gereed. Toen er een flinke subsidie in het kader van de werkloosheidsbe strijding werd toegekend, kon het op 24 maart 1975 worden aanbesteed en gegund aan Van Dijck-Petit uit Bergen op Zoom. Het karwei is binnen 120 da gen geklaard. In december vorig jaar kon het worden opgeleverd, waama de installaties konden worden geplaatst. AWL-voorzitter D. J. Oggel noemde de gereed gekomen leiding woensdag het laatste grote object van de Afvalwater leiding Kanaalzone. Volgens hem res ten er nu nog twee kleinere delen, te weten de aansluiting van Sluiskil-oost en Overslag De plannen daarvoor zijn al klaar: „Als ook deze werken zijn vol tooid. kunnen we stellen dat we de maximale milieubeheersing ten aan zien van het afvalwater hebben be reikt". aldus de heer Oggel, die nog uitvoerig liet uitkomen dat de ruim vijftien jaar oude AWL nog altijd goed functioneert. Ook burgemeester De Kam sprak zijn tevredenheid over de AWL uit. Hij wilde echter niet ingaan op de actuele geschilpunten over de waterzuiver- ingstaak tussen provincie en water schappen enerzijds en de AWL ander zijds. Voorzitter Oggel had ervan tevo ren daarover namelijk een politiek bal letje opgegooid door te zeggen dat de betrokken partijen door onderling overleg tot een oplossing van het ver schil in opvattingen dienen te komen. Met een druk op de knop stelt burge meester A. de Kam van Axel de nieuwe afvalwaterleiding in gebruik. Arbeid natuurlijk recht Mijn schrijven over de 77-jarige werker heeft twee reacties opgeleverd tn de PZC van 3 april, namelijk van de heer Spaans ln 'a Gravenpolder en Rob van Iren uit Vllaalngen Ik had niet verwacht dat er zulke negatieve reacties op zou den komen, geilen de zorgelijke werk loosheidssituatie Wat Van Iren schrijft zou ik nonsens willen noemen Hij schrijft over personen, getrouwde vrou wen en gehandicapten, die hierbij hele maal niet te pas komen en dan nog op een onwaardige wijze De heer Spaan schrijft dat arbeid een natuurlijk recht la. Wanneer hij dat gelooft, ben lk dit maar ten dele met hem eens. Juist door pensionering vervalt dat natuurlijk recht Een werkgever mag voor zover mf) bekend, zonder aanvraag, een werk nemer van 65 Jaar bedanken Ook kan een dergelijke werknemer zich niet meer als werkzoekende laten inschrijven op een arbeidsbureau, omdat het natuur lijke recht op arbeid op 6^-Jartge leeftijd vervalt Dit Is geen discriminatie, doch vloeit logisch voort uit en op het recht van pensionering Er wordt mijns in ziens verwacht, dat we niet steeds als van twee wallen blijven eten Wanneer het nu gaat over recht, volgens de wettelijke instellingen, heeft een 65- jartge recht op pensioen, doch nu be hoort er tegenover dat recht ook plicht. Wanneer nu maar alleen gesteld wordt dat we toch de premie betaald hebben (hetgeen voor vele ln feit mijns inziens maar een wasse neus is) en men blijft bij het pensioen nog steeds werken, on danks de werkloosheid van de Jongere generatie, dan geven we blijk dat we het woord medemenselijkheid gerust uit ons boekje kunnen schrappen. De plicht van een gepensioneerde be hoort mijns inziens te zijn. dat hij zijn vorige arbeid overlaat aan jongere krachten, al behoren dit dan nog niet altijd jeugdlonen te zijn. Het smoesje van mijn werkgever wil me nog zo graag houden, is meteen korrel zout te nemen Het ls wel opmerkelijk dat op dat punt verschillende werknemers zo gedwee in het werkgeversgareel willen blijven lo pen. Zij hebben dan wel een bijzonder respect voor hun werkgever en hebben zeker nooit gepoogd om medezeggen schap te bereiken, want dit zou ln strijd zi|n met de onderdanigheid aan de werkgever. Ere geven wie ere toekomt. Wanneer we dan met onze leeftijd het werk willen of moeten beeindlgen, sl dit geen discriminatie, doch blijven werken een schaamteloos gevoel. De heer Spaan schrijft dat sommige werkgevers om hun bedrijf rendabel te houden, beter gebaat kunnen zijn met oudere, gepensioneerde werknemers, al zijn deze duurder dan Jeugdloners. Wanneer dit werkelijk zo zou zijn en dit zou als aanvaardbaar geacht worden, zou het dan niet noodzakelijk zijn dat er op de arbeidsbureaus gelegenheid zou worden gegeven tot inschrijven van werkzoekende gepensioneerden voor passende arbeid? Dit zou dan de bedrij ven. die ook met deze moeilijkheden te kampen hebben, ten goede kunnen ko men. Ik gun die bedrijven ook van harte het goede, al zou Ik het persoonlijk wel discriminerend achten tegenover Jeug dige personen. De heer Spaan geeft mijns inziens wel blijk hiermee 50 of meerjaren terug te leven. De tijden zijn inmiddels veranderd. Ik wil nog deze vraag er aan verbinden. Welk doel heeft dan de drang naar nivellering? Wan t bet is toch zonneklaar, dat een nog steeds in loondienst zijnde gepensioneerde een hoger jaarinkomen zal hebben, dan een gepensioneerde die zijn gedane arbeid overlaat aan de jongeren. Is die nivelle ring nu niet anders dan een hetze, of wil men daarmee trachten de lagere inko mens ook in de topklasse te doen ko men? C. Kielnepler, Noorddijk 28, Wolfaartsdljk. Kerkconcert Goes In uw krant van 29 maart kwam een recensie voor van een onder leiding van Kees van Eersel gegeven kerkcon cert. De recensieschrijver noemt zich A. L.Na lezing van bovengenoemd stuk vielen mij enkele zaken op die ik gaarne als een ingezonden stuk ge plaatst zou zien. De opgevallen zaken zijn: a. De 2eer rancuneuze trend van het artikel, het komt me unfair voor om via 'kerkmuziek' de zaken eens recht te zetten. b. Het weinige dat A L. van kerken afweet het laatste blijkens de bena ming 'zijvleugel', die meer bij fiats en ziekenhuizen past dan by oud- Hollandse kerken! c. De zeer verouderde en bij het diep ste verval horende opvattingen van uw A. L. over kerkmuziek. Het zou goed zijn om naast de pianoachtlge roman tiek in de kerkmuziek ook eens kermis te maken met opvattingen van bij voorbeeld Leonhardt. Amelingen. Bijls- ma. Max van Egmond en voor wat de continue begeleidingen tn wat groter verband betreft. Hamoncourt. Het moet als gelukkig worden gezien dat in onze tijd onder invloed van inte gere mensen, de kerkmuziek wordt ontdaan van dwaze en weinig devote franje. Het uitvoeren van kerkcantates met grote orkesten, massale koren en opera-achüge zangstemmen ais solis ten komen gelukkig steeds minder voor. Het concert in Goes zoals dat door Van Eersel werd verzorgd, kan geheel ge plaatst worden in de sfeer van de nieu were opvattingen. Kerkmuziek zonder theater. zonder franje. Waarom zou men het mooier maken met erg hard of erg zacht zingen of met het opvoeren van de tempi. Deze muziek heeft veel mogelijkheden, ze dient echter vak kundig te worden uitgebuit Daarin is Van Eersel volledig geslaagd. Opvallend in dit verband was het prachtige ruba- tospel in de clavecimbel en orgelpar- tijen. de Ingetogen maar toch heldere klank van het ensemble in de voor het algemeen goed spelende strijkers- en blazergroep. Het werd een uitvoering die de meeste bezoekers zeker zal heb ben geboeid, maar vooral iets zal heb ben gezegd. Bij een herhaling zal 'ce vleugel' zeker weer vol zitten: Kees 3om. Buys Bailotsingel 5. Schoonhoven Vrije giften ST-ANNALAND - Voor het schulddel- gingsfonds van de hervormde ge meente te St. Annaland kwamen vijf vrije giften binnen tot een totaal be drag van 190.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 31