Zeeuwse overmacht op tafeltennistoernooi TOP NATIONALE MOTORCROSSERS KOMT MAANDAG NAAR VLISSINGEN Ronde van Midden-Zeeland start dit jaar in St.-Willebrord VERDEGEM-V0LLEYBALT0ERN00I EEN VAN DE GROOTSTE IN ZEELAND PROMOTIE ST. LAURENS EN ONA NAAR 1e KLAS Voor Johan Scheele wordt KNMV-wedstrijd belangrijke test MENEER STERBAND KARATE STRIJD HULST-AXEL Volop kleur op de Keukenhof KiekdiekleurenmetKodakfilm Etappeschema van Proftour Sjuttel III kampioen OOSTBURG - Door hel wir 'ADVERTENTIE, WEEKAANBIED1NG VLISSINGEN - Dc Zeeuwse motorcrossliefhebbers van boven de Wes- terscheldc kunnen nu eindelijk ook eens kennis nemen met de talenten van de Zccuwsvlaamse toprenner Johan Scheele uit Zaamslag. Tweede paasdag rijdt de Westeuropese amaleurkampioen van vorig jaar in een KNMV-wedstrijd, die de Vlissingse motorsportvereniging de Uitlaat op hel circuit bij de Sloeweg heeft uitgeschreven en waarop de nationale toprijders in de 125 cc, de kwartliterklas en de halve li terklas junioren aan de start verschijnt. Het is voor Scheele een test- wedstrijd om zich te bewijzen voor de senioren: als de Maicorenncr geen hinder meer ondervindt van zijn eind vorig seizoen opgelopen beenblcssure dan moet aangenomen worden, dat hij ver voor de rest van het veld door de finish zal razen, waarna het van de jury afhangt of de in dc Belgische leerschool opgeleide renner direct naar de senio ren mag overstappen. Overigens heeft Johan Scheele in de 250 cc klas niet met de eerste de beste af te rekenen. Acht van de eerste tien renners uit de openingswedstrijd in feint Anthonis zijn maandag aan staande van de partij op het Vlissingse crossterrein: winnaar Cor Noorlander uit Rotterdam lop Montesa), nummer twee Peter de Vries uit. Aalst (Husq- vama) Jos Kerkhof uit Amersfoort iHonda). die derde werd. de Uitlaat- renner Leo Ovaa uit Souburg, die op zijn Maico een uitstekende vijfde plaats veroverde. Evert Kroon uit Tienhoven (Montesa), Ron Willems uit Amsterdam (Husqvarna) Harrie Hend riks uit Helmond (Beta) en Arnold van Eynden uit Amersfoort (Bultaco). Er komen bij dc kwartliters nog meer Zeeuwse renners aan de meet: Kees de Kroo uit Koudekerkc, Jan Kodde uit Nieuwland, Sjaak Meulmeester uit Koudekerke. Dick de Kunder uit Ka- pelle. Jan Berendsen uit Vlissingen en de gebroeders Witte uit Middelburg, HULST - De karateclub Hulst ont moet zaterdagavond in sporthal Den Dullaert te Hulst het team van Axel. Er worden wedstrijden gehouden tus sen de A- en B-ploegen van beide ver enigingen. Het is voor de eerste keer, dat de Hul- sterse karateclub in Hulst optreedt. De organisatoren hebben getracht deze avond vooral ook een propagandis tisch karakter te geven. Het pro gramma gaat van start met een de monstratie van een 15-tal jeugdleden. Daarna komen de B- en A-ploegen voor het eerst in actie. Deze wedstrijd gaat over twee ronden. Tussendoor krijgt het publiek een demonstratie voorgeschoteld van Eddie Magnus, die heelt aangekondigd een persoonlijk rekord te willen verbeteren. Na de karate-demonstratie volgt de tweede ronde van de ontmoeting Hulst-Axel. Geslaagden cursus badmintontrainer OOSTBURG - Het district Zeeland van de Nederlandse badmintonbond heeft er sinds kort drie oefenmeester bij. Dat betekent dat het huidige trainersbestand (op dc vingers van cèn hand te tellen!) een aanzienlijke uitbreiding heeft ondergaan. De geslaagden zijn mevrouw M. Tiemes-van Belzen van The Wings uit Koudekerke, L. Vercouteren van Smash uit Middelburg en E. Scheen van 't Pluumpje uit Goes. Het drietal slaagde in Capelle aan de IJssel voor het diploma oefenmeester D. OPEN JUDOTOERNOOI VOOR DE JEUGD GOES - Tijdens het in de sporthal de Bevelanden te Goes gehouden open judo-toernooi voor jeugd beneden 15 jaar behaalden de volgende deelne- mers een prijs: Stichting Eurosport: le pr. el Jadidi. A. Achjned, 2e pr. M. Leynse, L. Berwald, S. Leynse. P. Bruggeman, M. Emmels. A. Molendijk. T. Ignatia, 3e prijs J. Herz, E. de Bruine, I. Vos. Y. el Jadidi, K. Besuyen. Ss. F. Janssens: le pr. M. v. d. Weele, 3e pr. P. Lindenberg. Ss W. Geelhoed: le pr. E. Vette. A. de Komc, E. van Meclielen. M. Rijk. W. Westrate, P. Tilroe. J. de Bey.'2e pr. K. de Jager, E Blok. M. Zoeteweij, J. Hermes, 3e pr E. van Zoelen. J. Hoek man, J. Blankenburgh, A. de Dreu. S. Feytel, W. de Roo. S. Moeliker. R. On- derdijk. Budover. Halsteren: le pr. H. v. d. Meer. 3e pr. E. Bemaards. W. Sale- mrnk. Judover. Kiai: le pr. R. Verduyn-Lunel. M. Verduyn-Lunel, A. v. Hoften. R. Ca rol. 2e pr. J. Louwerse, M. Clarisse. SHV-Scherpenisse:le pr. A. Burggraag, 2e pr. P. v. d. Slikke. A. Pleune. K. Steendijk. uilen zeer waarschijnlijk voorste gelederen kunnen maar zij niet in de eindigen. De wedstrijd in Vlissingen is de tweede race in de voorcompetitie voor het na tionaal kampioenschap. Er volgen in de kwartliterklasse nog zeven andere races: in Axel (30 april). Vrouwenpol der (27 mei). Meijel. Maastricht. Win- telre. Heerlen en Gemert, De eerste vijftien geplaatsten gaan door naar de vier kampioensraces, te weten Gendt bij Nijmegen. Apeldoorn. St. Isidorus- hoeve en Halle bij Doetinchem. De rest neemt deel aan de juniorcupwedstrij den. Voor de halve literklas-junïoren bete kent Vlissingen (na Harlsen) ook de tweede wedstrijd. Ook in dit geval zijn vele eerstgeplaatsten van de ope ningswedstrijd van de partij, onder andere Frans Veenman uit Amstelveen (Maico), Ron Huisman uit Gouda (Husqvarna). Jan Timmermans uit AalstrWaalre (Maico). Gerrit Polsvoort uit Lochem (Maico) en Joop van Keu len uit Zwanenburg éfamaha). Slechts één Zeeuwse halve literrenner geeft de tegenstanders uit overig Nederland partij, namelijk Leen Murre uit Hans- weert (op Husqvarna). Na Vlissingen, komen nog zeven voor wedstrijden voor deelname aan het na tionaal kampioenschap, namelijk Lo chem, Vrouwenpolder (27 mei), Varsse- veld. Lichtenvoorde, Winterswijk, Am sterdam en Wijchen, waama de besten zich plaatsen voor de vier finalewed strijden in de ook voor de 250 cc geld ende races, terwijl de rest voor de ju niorcup rijdt. In de race voor de 125 cc koint een bij zonder sterke renner naar Vlissingen vorden van de vierde klas van de itnctsbadmlntoncompetitie Zee- Dc beslissingswedstrijd was no dig geworden omdat beide ploegen ge lijk eindigden na hel verstrijken van de competitie. De Brc-ssiaansc ploeg won op het nippertje rnct 5-3 De wedstrijd werd gespeeld op neutraal terrein. Vo rige week bracht eer. treffen tussen de twee teams <in Souburg" geen uitsluit sel. de ontmoeting eindigde toen in eeen 4-4 puntenverdeling I JOHAN SCHEELE toe: Peter Groeneveld uit Zwijnd- recht, die op zijn Suzuki tot) nu toe alle vier de voorwedstrijden (in Val- kenswaard, Venray, Gendt en Halle) gewonnen heeft. Na deze vier wed strijden geldt Ton Belti uit Schiedam (op Yamaha) als zijn voornaamste MIDDELBURG - Als verlengstuk van dé onlangs afgesloten afdelingscom- petitietafeltennis was het noodzake lijk dat er enkele promotiewedstrij- den moesten worden gespeeld voor de aanvullende bezetting in de diverse klassen. Voor twee plaatsen in de hoogste seniorenklas speelden ONA 1 (Oostburg), St. Laurens 2 en Goes 1 in een halve competitie op neutraal ter rein tegen elkaar. Nadat reeds vorige week ONA zich praktisch had verze kerd van promotie door met 8-2 Goes 1 te kloppen, deze week moest ditzelfde Goes óók buigen voor St.-Laurens 2, dat via een 6-4 zege zelfs ongeslagen bleef en er voor zorgde dat St.- Laurens volgend seizoen met twee teams in de hoogste klas voor Zeeland uitkomt. Door een sterk doorgevoerde sanering in de 2e klassen speelden ook de kam pioen van de 3e klassen A, B en C een halve competitie maar' 'nü met één plaats in de 2e klas als inzet Dat de krachtsverhoudingen elkaar hier maar weinig ontliepen bleek uit de eind standen van de drie wedstrijden die al len in 6-4 eindigden. Het was de jonge Vlissingse vereniging Westerzicht met het trio Johan Braet, Cees Pleijte en Jan van Praet die tweemaal op de val reep wonnen van respectievelijk MZ 9 en Amemuiden 1 en nu voor de eerste maal in hun bestaan in de 2e klas gaan uitkomen. Het team waarvan Johan Braet tijdens de gehele competitie als enige seniorspeler ongeslagen bleef, wordt volgend seizoen versterkt met de Vlissinger Jo Bouff. ex-speler van o.a.Sorry. Wilno en Marathon. Arne- STRIJD OM ZEEUWSE TITEL DAMESVOETBAL MIDDELBURG - De strijd om het Zeeuws kampioenschap damesvoetbal kan begin nen. In groep I werd GDW kampioen door de bslissende 3-1 zege op Kloetinge en in de tweede groep won Vlissingen met 5-0 in Oostkapellc en is ook kampioen. In de zondaggroep waren de Breskens- dames al kampioen Uitslagen groep 1 Luctor-SKNWK 1-4. RiUandia-Patrijzen 2-1. GDW 11 10 1 O 21 87- 6 Kloetinge 11 8 1 2 17 77- 11 SKNWK 12 7 2 3 16 41- 8 KapeUe 10 6 0 4 12 30- 39 Patrijzen 1 11 3 0 8 6 13- 39 Luctor 1 11 1 1 9 3 8- 57 Rillandia 12 1 1 10 3 8-104 muiden werd verdienstelijke tweede door MZ 9 op hun beurt te verslaan. Naar de 3e klas promoveerde wél Ar- nemuiden 2 dat ook in een extra- driekamp met MZ 11 en Veere 1 twee maal met 6-4 won en als enige promo veert. MZ 11 en Veere bleken in hun wedstrijd even sterk en besloten tot 5-5 waarna bij game-telling bleek dat MZ 11 tweede werd in de rangschikking. Tenslotte streden Marathon 1, Scal- dina 1 en B.Smash 1 en B. Smash 4 eveneens in extra wedstrijden om het behoud van het 3e klasserschap. Ook hier was het verschil uiterst gering en het was het Vlissingse Marathon 1 dat zich via 6-4 op Scaldina 1 en 7-3 op B. Smash 4 kon handhaven. De twee an dere teams degradéren naar de 4e klas. In de jeugdcompetitie degradeerde Wilno 2 na een beslissingswedstrijd tegen het Terneuzense Effect (6-4) naar de 2e klas. In de overige jeugdklassen zullen geen extra-wedstrijden voor promotie worejen gespeeld omdat in de praktijk met ingang van het niéuwe seizoen bij de jeugd steeds veel muta ties voorkomen, zodat een. geheel nieuwe indeling in september in de lijn der verwachtingen, ligt. Eindstanden promotiepoules: Promotie le klas: St.Laurens2 2 2 0 0 4 12- 8 ONA 1 2 1 0 1 2 12- 8 Goes 1 2 '0 0 2 0 6-14 Promotie 2e klas. Westerzicht 1 2 2 0 0 4 12-, 8 Amemuiden 1 2 1 0 1 2 30-10 MZ 9 9 0 0 2 0 8-12 Promotie 3e klas: Amemuiden 2 2 2 0 0 4 12- 8 MZ 11 2 0 111 9 11 Veere 1 2 0 111 9-11 concurrent: hij werd twee keer tweede en eenmaal derde. Tot de ge vaarlijke tegenstanders moet ook nog Piet van Ekeren uit Apeldoorn (op yahama) gerekend worden. Van de Zeeuwse renners moeten Hans Witte en Piet de Visser uit Middelburg tot de kanshebbers voor een positie bij de eerste vijftien gerekend worden. Andere Zeeuwse deelnemers zijn: Ku- zee (Nieuwland). Van de Broeke (Oost- kapelle). T. van Dommelen uit Middel burg en F. van .Dommelen uit Souburg, Den Engelsman (Middelburg), Van der Pol (Vlissingen), Van den Berg (Mid delburg), Meerman en De Hondt (bei den Vlissingen), Er komen in totaal circa 175 renners aan de start, die om 10 uur met de training beginnen, waama de wedstrij den om 1 uur aanvangen. GOES - Het zal even wennen zijn: de internationale wielerronde van .Midden-Zeeland voor beroepsrenners start dit jaar in de West-Brabantse plaats Sint-Willebrord. Dat komt om dat de Proftour door Nederland, waar .Midden-Zeeland sinds vorig jaar deel van uitmaakt, in etappes van provin cie naar provincie wordt verreden. Het Zeeuwse comité kreeg de tweede etappe op donderdag 26 augustus van Sint-Willebrord naar Goes toegewe zen. .Maar vond hel comité, de oude ronde moet blijven bestaan. Daarom is er alleen maar een aanlooproute van Brabant naar de Ganzestad voor- geplakt. Daarna moeten de coureurs het bekende traject over De Bevelan den en Walcheren afleggen met als ge volg dat de Zeeuwse etappe de langste van de hele Proftour is: 225 kilometer. Vorig jaar bestond de Nederlandse profwielerronde uit bestaande provin ciale wedstrijden, die op achtereenvol gende dagen werden verreden. De deelnemers hadden daar enorme bé- zwaren tegen. Het hield in dat ze iedere avond lange reizen moesten maken om in de volgende etappeplaats te komen. Een uiterst vermoeiende bezigheid, waarvoor de Proftour-organisatoren een oplossing wilden vinden. Ondanks het feit dat er geen vergunning werd afgegeven voor één nationale politie begeleiding koos men toch voor die op lossing. Het betekent dat er bij de pro vinciegrenzen een aflossing moet plaatsvinden. Water in de wijn Het comité internationale ronde van Midden-Zeeland stond voor een moei lijke keus. Het typisch provinciale ka rakter van de ronde dreigde te verva gen, maar er stond tegenover dat men een veld renners naar de provincie Zee land kon halen dat als kleine zelfstan dige nimmer haalbaar zou zijn. Secre taris André de Vos uit 's-Gravenpoldér: „We hebben wat water in de wijn moe ten doen. Maar we zijn overgeschakeld op professionals en terugvallen op amateurs is niet aantrekkelijk meer Vooral ook omdat er toch al zoveel wedstrijden voor amateurs zijn Hel grote voordeel is dat we behalve alle toprenners ook alle Zeeuwen aan de start krijgen" Toch wilde men niet helemaal overstag gaan voor de wensen van de Proftour- organisatoren, die van mening zijn dat een etappe niet langer dan 200 kilome ter mag zijn. Omdat de Zeeuwen ech ter niet te vermurwen waren en de Midden-Zeeland route wilden behou den stemde het landelijk comité er mee in dat de tweede etappe de lang ste zou worden. Belgische toprenners Het rennersveld dat dit jaar aan de Proftour deelneemt is kwalitatief be ter dan vorig jaar. De ronde valt dit jaar weer voor het wereldkampioen schap en met name de Belgische top renners hebben afgelopen jaar erva ren dat het een uitstekende voorbe reiding voor de Nederlanders is ge weest. Daarom hebben alle belang rijke formatie - op Moltcni van Eddyf Merckx na - al een overeenkomst met de Proftour. Van tien ploegen is men al zeker. Dat zijn tussen haakjes de belangrijk ste renners: TI Raleigh (Jan Raas. Ger Knetemann. Hennie Kuiper. Dieter Thuraui. Frisol (Cees Priem. Theo Smit). Ormas/Sharp (Harm Ottenbros. Jos Schipper. Richard Bukackii. Le- jeune/BP (Roy Schuiten. Wim de Waal. André Gevers). Super Ser (Luis Ocana. Roger Rosiersi. Miko/De Gribaldy/Su- peria (Michel Laurent, Lebian». Fland- ria (Freddy Maertens, Michel Pollen- tier),. KAS (Dominguo Perurena. Lo pez Carill), de Onderneming en de Zwitserse nationale ploeg. Joop Zoe temelk heeft in principe toegezegd met de Gan/Mercier equipe naar de ronde, die hij vorig jaar won. te komen en voorts zijn onderhandelingen met de Molteni-ploeg van Eddy Merkcx, Jos DEN HAAG - Op het jaar lijkse nationale pupillen- en welpentoernooi, dat de Haagse verenigingen Steeds Hoger TSB, DDC en MVO'50 in de sporthal O verbosch hield, heeft ook een aantal Zeeuwse jeugdspelers van de verenigingen Zand. Wilno en Middelburg-Zuid deelgeno men. Het toernooi leverde de Zeeuwse delegatie in totaal liefst 23 prijzen op waarmee Zeeland een toonaange vende rol vervulde. Elf maal werd een eerste plaats veroverd in ,de winnaarsvierkam pen. Dit waren voor Middelburg- Zuid Jan Henk Bomhof, Coert van Loon, Ingrid Hofman, Ingrid van Osselaar, Ankie Kersten en Astrid Smit terwijl Marloes Remijp win nares werd in de verliezersronde. Goed voor een tweede plaats waren verder nog Remco van Gilst. Ge rard Triou en Peter van Iren. De Zand-delegatie veroverde in totaal negenmaal een prijs. Sandra Taha- pary en Marcel Minheere werden winnaar in hun winnaarsvierkamp terwijl Kees de Waardt, Jolanda de Bree en Ronald Janissen hun ver liezersronde wonnen. Bianca Min heere werd bij de winnaars goede tweede evenals Wilfried Joossens terwijl Monique van de Voorde en Jan P. Goossens op de tweede plaats beslag legden, in de verlie zersvierkampen. Van het Vlissingse Wilno. waarvan de déelname wat geringer was. wis ten Frank Bilius, William du Fossé en Wietze de Jong de eerste plaats bij de winnaars te veroveren. Adjo Pot werd in zijn groep goede twee de. Na afloop werd in eerste instan tie de verenigingsprijs toegekend aan Middelburg-Zuid die trimfan te- lijk de fraaie bokaal in ontvangst namen. Een rekenfout leidde er toe. dat de verenigigingsprijs later tóch weer moest worden ingeleverd. In plaats daarvan legde nu de MZ- -ploeg beslag op de sportiviteitsprijs. In totaal speelden 310 jeugdigen mee die de in totaal 40 tafels bezet- De wedstrijden werden gehouden in Groep 2: Serooskerke-Veere 0-0. vck- gewichtsklasse. waarbij jongens en Zeelandia 2-0. meisjes in afzonderlijke poule streden. VBssinfwi De prijzen werden uitgertelkt door we- thouder J. H. Roose van sportzaken Meeuwen van Goes. Met een deelname van 176 vck judoka's kan de sportschool Geelhoed Serooskerke terugzien op een geslaagde judodag. Oostkapeile 0 21 42- 2 2 19 36-13 6 12 19-16 5 12 19- 16 5 8 13- 19 6 7 3- 16 10 1 2-30 OOSTBURG - .Met vijftien deelne mende teams i§ het Verdegem volley baltoernooi één van de grootste, zo niet het grootste, van Zeeland. Dit is de mening van Verdegem-Oostburg voorzitter Jaap Hennekeij. Aan staande zaterdag wordt voor de vijfde keer een dergelijk groot toernooi in 'De Veerhoek' te Oostburg gehouden. Vorig jaar ging het toernooi niet door. eiüjkheden binnen de ver vormden daar mede een oor- I ADVERTENTIE) De Keukenhof in Lisse. Een jaarlijks begrip voor bloemen- en kleurliefhebbers. Kleuren en geuren van zo'n 6 miljoen bollen. Kom kijken hoe mooi de Keukenhof er bij staat. Ideetje voor morgen misschien? Interne eniging zaak van. De traditie vólde eigenlijk, dat het toernooi weer op tweede paasdag werd gehouden. „Maar het is dan extra moeilijk om ploegen te krijgen. Met de feestdagen zijn er nogal eens spelers weg of ze willen hun vrije tijd dar. niet opofferen voor hun sport." zegt Hen nekeij. Er wordt zaterdag vanaf tien uur ge speeld in drie poules, twee voor heren- ploegen en één votr dames. Jammer is het voor Verdegem. dat er maar één pioeg is die de twee jaar geleden ge wonnen wisselbeker komt verdedigen. Dat is dan Ovisa uit Goes. In een ruim opgezet schema, wedstrijdleider Hans Brand is voor die indeling verantwoor delijk. spelen de ploegen een halve competitie. Er wordt beslist door twee sets te spelen In de heren I poule treden alleen eerste klassers aan en het pas naar die eerste klas gepromoveerde team van Verde gem Oostburg. Verder spelen hier mee Ovisa uit Goes. Herstaco/EWC uit buurt zijn die mee doen. ..We hebben er wel aangeschreven." zegt hij. Om toch toernooien te kunnen spelen trekt In de herenpoule II zijn het Voorwaarts Verdegem Oostburg dan nog wel eens uit Axel Dourleijn uit Sluiskil Ovisa, Wiska uit Wissenkerke en weer Verde gem die aan de strijd deelnemen. Bij de dames komen Wiska. Ovisa. Blok '73, Voorwaarts en een ploeg van de organiserende vereniging uit. Via advertenties is men er in geslaagd om een programmaboekje te maken. Met het inschrijfgeld komt Verdegem zo aardig uit de kosten van het toer nooi. Het bedrijfsleven stelde prijzen beschikbaar: de gemeente Oostburg, de heer Dhaenens (beheerder van de bar in de sporthal), de PZC, Albert Heijn tastten in de buidel voor die prijzen. Wethouder J. Barendregt reikt om ongeveer half zes de prijzen uit van het toernooi. Jaap Hennekeij vindt liet jammer, dat er in de buurt weinig volleybaltoer nooien zijn en dat er. en dat blijkt uit de opsomming van deelnemende ploe gen hierboven, zo weinig ploegen uit de Bruyére en Kees Bal in een vergevor derd stadium. Midden-Zeeland voorzit' U-r Piet Louwerse ..Er is Merckx een bedrag geboden en naar alle waar schijnlijkheid zal hij daar wel voor ko men. Dan hebben we het sterkste veld watje je kunt voorstellen. ALs comité aUeen kun je daar nooit tegenaan" Geen grote problemen Louwerse voorziet geen grote organi satorische problemen al zijn er nog wel enkele open vragen. Zo is het nog niet duidelijk of men op donderdag wel door Middelburg kan rijden. ...Met de rijkspolitie zijn hier geen proble men. De samenwerking is altijd voortreffelijk geweest. Wat de organi satie betreft is hel voor ons iets lich ter geworden. We moeten iets minder vergaderen, omdat we ook een grotere routine krijgen". VLISSINGEN - Het etappeschema van de tweede Proftour door Ne derland, die van 24 tot cn met 29 augustus wordt gehouden, ziet er als volgt uit: dinsdag 24 augustus: proloog, ploe gentijdrit in Deume: woensdag 25 augustus: eerste etappe. Deuren - Sint-Willebrord ,(200 kmi; donder dag 26 augustus: tweede etappe Sint' Willebrord - Goes (225 km.): vrijdag 27 augustus: derde etappe Goes - Budel (200 km.), zaterdag 28 augustus: vierde etappe Budel - Maastricht (200 km.); zondag 29 au gustus: vijfde etappe Maastricht - Simpel veld (90 km.) en aansluitend individuele tijdrit. België. Zo staat er voor 2 mei i toernooi voor de jeugd" in het Belgische Zulte-Kapel op de kalender Aan dat toernooi nemen ploegen deel uit België en Frankrijk en de Oostburgse club. Momenteel gaat het goed met Verde gem. Na een periode van perikelen draait de vereniging imet veertig le den. waarvan ongeveer dertig actief volleye'ri nu weer zoals het hoort. De komst van trainer Co Pasman uit Middelburg helpt zeker mee aan die goede sfeer. „Hij heeft een geweldige inzet voor de vereniging. Ik ben erg gelukkig met zo'n trainer." Met'het toernooi dat de naam van de sponsor draagt vól de volleybalclub, het vroegere OVC. ook een soort van dank brengen aan die medewerkihg van de sponsor. De meubelzaak Verde gem werkt met ae volleybalclub mo menteel zo samen dat Jaap Hennekey dat waardeert met 'erg goed". JUDOWEDSTRIJDEN JEUGD IN GOES GOES - In de sporthal de Bevelanden in Goes werden open judowedstrijden gehouden voor Jongens en meisjes tot en met 14 jaar. Aan deze wedstrijden deden mee: de organiserende sport school Geelhoed uit Kapelle, sport' school Halsteren, sportschool Scher- penisse. sportschool Felix Janssens uit Vlissingen. judovereniging Kiai uit Souburg en Euro Sport uit Middel burg. De 176 deelnemende judoka's werden in diverse gewichtsklassen on derverdeeld, waarbij de meisjes in een aparte poule streden. De resultaten na afloop van de wedstrijden waren als volgt: Sportschool Geelhoed: 7 eerste. 4 tweede en 8 derde prijzen (19). Euro Sport 2 eerste. 7 tweede en 5 derde prijzen (14); Kiai 4 eerste. 2 tweede prijzen (6); Scherpenisse 1 eerste. 3 tweede prijzen (4): Halsteren 1 eerste. 2 derde prijzen (3); Felix Janssens 1 eer ste. 1 derde prijs (2). De prijzen (bekers en medailles) werden uitgemikt door wethouder J. Roose van sport' en jeugdzaken van Goes. INDELING 8e RONDE SCHAAKTITELSTRIJD VLISSINGEN - De indeling voor de achtste ronde van het persoonlijk Zeeuws schaakkampioenschap die op zaterdag in Sas van Gent wordt ge houden ziet er als volgt uil Hoofdkias: A. den Hamer-H. Happel: P. Rotte-M. Westerweele. H. de Ridder-J. van de Vreede; J. van Ruler-B. Hendrikse: M. Wise-W. Geerlse; M. Verburg-H. van de Graaf. C. de Wolf-S. Sanders: M. van Eekhout-J. Maas: J. Louws-J. Thole- naar; J. Zwarts-C. Provoost; H. OosterhouLP. Kodde. Eerste klas: J. Hanssens-R. Boesenkool: M. den Hollander-J. Keijmel: G. Meinema-A. Versendaal: E. Palanda-J. Bsl; V. Droogers-Z. Vitkocki; H Dolk-B. Niez- goda: T. van Gemert-I. Deurloo: S. van der Heijden-A. Aaldijk. Tevens zal tij dens het toernooi de retum plaatsvin den van de dameswedstrijd die in ja nuari te Koudekerke werd gespeeld. De ontmoeting eindigde toen in een 2-2 gelijkspeL De wedstrijden worden ge houden in de foyer van De Speye en beginnen om 13 uur. Delta houdt open kampioenschappen midgetgolf WESTKAPELLE - Op de midgetgolf- baan de Viking te Westkapelle houdt de midgetgolfclub Delta uit Vlissin gen maandag 19 april open kampioen schappen. waaraan iedereen kan deelnemen. De wedstrijden op de door de bond goedgekeurde baan gaan over vier ronden. Inschrijven is mogelijk van 12.00 tol 13.30 uur. De wedstrijden be ginnen om 14.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 19