Feest in de natuur Zeeuwse kottervissers zaterdag in beraad over nieuwe vangstregeling -Temeuzen reageert niet op aanbod INCB voor krediet aanleg kabel-tv Raad Sas van Gent uit gram over het streekplan Actiegroepen: informatieve vaartocht over Westerschelde oensdag 14 APRIL 1976 ^MULTIVISIE'KOMT PRA TEN MET CDAFRA CTIE [DRS.BARBé:„WE ïJeschouwen brief als verkeerd geadresseerd" HEBNEUZEN - De gemeente Terneu- jen tiet geen enkele aanleiding om te tugeren op het kredietaanbod van jficen een hair miljoen gulden, als fi- pnciêring van het kabeltelevisie- •roject in de Schcldestad, dat de Ne derlandse Credietbank (neb) in Ter- #eujen in opdracht van een 'schijn baar' anoniem blijvende projektbe- middelaar en-ontwikkelaar per briet btfft gedaan. Temeer niet omdat dit schrijven, onder 'valse' referentie en persoonlijk geadresseerd, bij wethou der J. H. Strijbos. tevens voorzitter van de commissie kabeltelevisie, is beiorgd. „We beschouwen deze brief tan de Nederlandse Credietbank als uis geadresseerd. De brief nemen we wet in behandeling maar leggen we ils njnde niet geschreven naast ons neer", was dinsdagmiddag desge- vraifd het commentaar van loco- bnrpmeester drs. R. C. E. Barbé. [fit verdere informatie van de ge- f-e.nte Temeuzen blijkt dat de Neder landse Credietbank ten onrechte in de aanhef van zijn brief heeft laten stel ler. „Naar aanleiding van uw aanvraag cm offerte" „Noch van gemeentelijke ajde noch van de zijde van wethouder Stnjbos is er ooit bij de NCB een aan vraag tot kredietverleniging gedaan. Er is zelfs nooit contact over deze zaak geweest", vertelt gemeentelijk voor lichtingsambtenaar J. Robesin. Van de 'miljoenen-bnef zijn twee ko pieën verstuurd. De één ging naar drs. r. Th. h Sanders, rayon-directeur van de NCB voor ZuidwestrNederland, en de andere kopie was bestemd voor de heer J F Rouw, directeur van Rouw BV en tevens lid van de commissie ka beltelevisie. De heer Rouw is cliënt van de NCB en doet met name met de heer Sanders bankzaken in verband met de Temeuzense onderneming IMC( Inter nationaal Metaalverwerkende Combi natie) De heer Rouw is deelgenoot van delMC. Voor commentaar was de heer Rouw dinsdag onbereikbaar, omdat hij voor zaken in België zat. Wel had hij eerder al opgemerkt dat her voor hem geen probleem was om drie bankiers te Vin den die bereid waren krediet te ver schaffen voor het kabeltelevisieprojekt m Temeuzen. De heer Van Tiel, direkteur van de NCB in Temeuzen, bracht ook geen helderheid in deze kredietkwestie. „Ik kan en wil luer niet over praten". Op de vraag of de heer Rouw als cliënt een kopte van de brief aan wethouder Strijbos heeft ontvangen, gaf hij geen rechtstreeks antwoord. „Het gaat hier om een vertrouwelijke zaak". Ook op het feit dat er geen sprake was van een aanvraag tot kredietofferte, ging bankdirekteurVan Tiel niet in. „Alleen met mijn cliënt treed ik over condities van di t krediet in discussie" Multivisie De vraagtekens aangaande dit onge vraagde krediet voor de aanleg van kabeltelevisie moeten geplaatst wor den legen de achtergrond dat het Rot terdams bedrijf 'Multivisie' wegens een te hoog gestelde offerte bij de ge-x meente Temeuzen uit de gratie is ge raakt. 'Multivisie' doet nog steeds alsof ze van niets weet. „Nimmer hebben we van de gemeente een officieel standpunt aangaande onze offerge ontvangen. Er bestaat volgens ons dus nog steeds contact en we hebben niet het idee dat we de deur zijn gewezen", zei de heer Hendriks van 'Multivisie'. Om min of meer aan te tonen dat er nog steeds contacten met Temeuzen bestaan, heeft 'Multivisie' mevrouw M. Doppegieter-Thiel, voorzitster van de CDA-fractie in de Temeuzense ge meenteraad, benaderd met het verzoek een gesprek te mogen hebben. In de loop van de volgende week zullen me vrouw Doppegieter en nog iemand van de CDA-fractie, vermoedelijk de heer A. A Snoodijk, de direktie van 'Multi- rtsie' in het stadhuis ontvangen. „Ik heb geen idee waarover 'Multibisie' met ons wil praten, maar er zal wel geen andere aanleiding zijn dan de ka beltelevisie, naar het zich laat aanzien Als iemand ons wil spreken, of dat nu Multivisie' is of iemand anders, dan zijn we-daar ten allen tijde toe bereid. Na de laatste raadsvergadering heeft 'Multivisie' ons al met een verzoek om een gesprek benaderd" vertelt me vrouw Doppegieter. Geen omkoping Om elke schijn te vermijden dat de Temeuzense CDA zich door 'Multivi sie' laat omkopen of ompraten, wordt de datum van het onderhoud opzette lijk na de commissievergaderingen van aanstaande donderdag vastges teld. „Multivisie zal ook niet alleen met mij praten, maar met twee of misschien wel meerderen Ons hele uitgangspunt is dat we meer informatie over de cal culatie van de offerte willen hebben zoals 'Multivisie die heeft gepresen teerd. We willen dat de Temeuzense burgers iets goeds krijgen. En nu theo retiseer ik. het kan best zijn dat haar offerte hoger uitvait dan een ander omdat er die of die technische extra's worden toegepast die op de lange duur kostenbesparend werken. Over derge lijke aspecten willen wij geïnformeerd A ieuiv plan De woningbouwvereniging Temeuzen. die in personen van direkteur J Groenhof en D van Overbeeke ook zit ting heeft in de commissie kabeltelevi sie. heeft voorgesteld alle oude offertes en kwesties te vergeten teneinde met een schone lei te kunnen maken. Voor zitter W van Driel van de woning bouwvereniging stelt dat men voor stander is van een open begroting Over de verdere uitwerking van het voorstel van de woningbouwvereniging J. D. de Voogd kamerkandidaat VVD Terneuzen/Sas TERNEUZEN - De ledenvergadering van de afdeling Terneuzen/Sas van Gent van de VVD heeft besloten de heer J. D. de Voogd, hoofdconsulent voor het leerlingw ezen in Vlissingen, voorlopig kandidaat te stellen voor het lidmaatschap van de Tweede Ka mer. om het kabeltelevisjeprojckt anders te organiseren kon de heer Van Dnel weinig zeggen omdat er intern geen be raad over is geweest De heer Van Overbeeke eeeft hetzelfde commentaar „Hoe wij dit nieuwe voorstel zien is nog niet te zeggen. In elk geval moet dit kabeltelevisiepro jekt in een ander vat gegeoten worden Er moeten meer offertes worden aan gevraagd Multivisie zal dan wel niet meer met een offerte alkomen. Als je twee keer een te hoge offerte hebt in gediend dan zul je het de derde keer wel laten. Zou ze nu met een lagere komen, dat laat je je wel vies in de kaart kijken Dus naar mijn idee be hoeven we van die kant niets meer te verwachten". Voor het overige keek de heer Van Overbeeke er van op dat de heer Groenhof per brief zou hebben voorge steld een „onafhankelijk organisatie bureau" voor het kabeltelevisie projekt in de arm te nemen De com missie kabeltelevisie blijft in leven zo lang niet anders is beslist. Volgens mij is er van een organisatiebureau geen sprakeDirekteur Groenhof van de woningbouwvereniging kon niet voor commentaar benaderd worden, omdat hij met vakantie was Zuiveringslasten voor alleenwonende minder hoog MIDDELBURG - Alleenwonenden in ««land zullen voor 1976 minder zui- "ringslasten aan de waterschappen Woeven te betalen dan de gezinnen (»urtoe ook echtparen zonder kinde- Ko «orden gerekend). Het is wel noodzakelijk, dat elke alleenwonende schriftelijk om die verminderde aan sla* verzoekt. De regeling voor dit jaar is zo: voor een woonruimte van meer personen is de aanslag gebaseerd op drie inwoner- eQuivalenten of vervuilingseenheden, kor een alleenwonende geldt maar tói zo n eenheid voor de berekening tan de zuiveringsheffing. De Zeeuwse waterschappen hebben nu door middel ran advertenties in de verschillende ttuwse bladen alle alleenwonenden fproepen 20 spoedig-mogelijk schrif- eIlJk het verzoek om vermindering in E dienen bij het bestuur van het wa arschap. in het gebied waarvan zij •onen. Het gaat om de waterschappen vcnouwen-Duiveland. Tholen. Noord rand. Walcheren, Zuid-Beveland, net vrije van Sluis en het Hulster Am- «cht Axeler Ambacht en De ver- wgde Braakmanpolders ontbreken in Hitje, omdat daar nog geen zuiver- ngslasten kunnen worden geheven als »vo g van de omstandigheid, dat de "Valwaterleiding Kanaalzone de acti viteiten nog niet aan de twee ge noemde waterschappen heeft overge dragen Wat een paar zonnige, zachte dagen al niet kunnen doenWaar enige dagen geleden de knoppen nog ge sloten waren, zijn ze nu geopend. In parken en onder de struiken, langs de wegen kleuren duizenden sterren van het speenkruid de bodem bo tergeel, fraai afstekend tegen het fris groen blad. Fluitekruid, ro- bertskruid, ooievaarsbek, hondsd raf, brandnetel eii wat niet al, zijn in een week tijds flink gegroeid en be dekken de bodem met een dik groen tapijt. De wilde paardekastanje is één van de eerste boomsoorten die de sterk gezwollen knoppen heeft ontvouwd. De eerste tijd staan de blaadjes er wat verkreukeld tbij, maar van de ene op de andere dag ontplooien zij zich verder en dan staan de bomen zwaar en vol in blad, althans bij de vroege soort, er is een variëteit waarbij de ontwikkeling wat trager verloopt. In de tuinen zijn de afgelopen dagen flink wat vaste planten en bollen in bloei gekomen. Naast de botanische tulpen zijn nu ook de triumptulpen gekomen en kleuren menig lapje grond rond huis en hof. Ook de blauwe druifjes, de heerlijk geu rende hyacinten, de fel gele alyssum (ook wel steenkruid genoemden niet te vergeten de 'paaslelies' trek ken de aandacht niet alleen van de maar ook van de insekten. Geregeld zien we kleine vossen, hier en daar een dagpauwoog en zater dag zowaar voor het eerst weer een klein koolwitje. Zondag werd er één waargenomen door Wim Davidse bij de drooggevallen Middelburgse ijs baan. In de avondschemering fladderen weer overal de vleermuizen ten te ken dat ook voor hen de lange win- terslaap voorbij is. Als de nachten wat milder worden gaan zij ook 's- morgens vroeg op insektenvangst. In al dit lentegeweld blijven natuur lijk de vogels niet achter. Ze zingen de hele dag door. De eerste fitissen en tjifljajjes worden weer vrij alge meen gehoord, merelsmussen, eenden, waterhoentjes, spreeuwen en tal van andere soorten nestelen of hebben reeds eieren. De heer A. Joosse te Souburg meldt dat er al op 4 april een jonge, bijna vliegkla- re. zanglijsterjong te Vlissingen is gezien. Teruggerekend moeten de oude vogels begin maart met broe den begonnen zijn, notabene in een periode ddt het stevig vroor. Het polderland is eveneens tot leven gekomen. De tarwe en gerst staan in rechte rijen als groene linten op de grijze klei en geven het land schap een enorme dieptewerking evenals de voren en richels van de aangeaarde aardappelen dat doen. Boven de weiden, waarin al aardig wat vee loopt, buitelen kieviten en grutto's, roepen tureluren en scho leksters, 'geven veldleeuweriken langdurige concerten en maken graspiepers hun mooie bruilofls- vluchten, die in een wijde boog om laag zingend wordt afgelegd. Ook hier zijn de eenden en waterhoen tjes in koppels uiteengevallen en scharrelen langs sloten en water gangen. In de Poel bij Goes namen wij zaterdag jongstleden voor het eerst 'dit seizoen een gele kwikstaart waar en hoorden wij een kikker kivaken, nogwat schor en zacht klinkend, maar toch het begin is er. Een dag eerder hadden Tom Buyse en Brian Sanderse te Goes boven het Poelgebied twee Jan van Genten gezien. Het komt niet di kwijls voor - zeker niet met stil weer - dal deze soort zich zover landin waarts laten zien Meestal verblij ven ze boven op zee. Tenslotte ont vingen we een melding van een waargenomen boerenzwaluw over het kanaal door Walcheren ter hoogte van de Arne vloog er één snel noordoostwaarts richting Vee- re. Deze lentebode werd maanda gochtend 12 april gezien door de heer en mevrouw Westbroek va rende op het motorschip Corry Kort samengevat mogen we stellen dat het feest is in de natuur. Als het weer zich goed houdt beloven de paasdagen dubbel feestelijk te wor den. i P. Schollevaer. Mevrouw Boertien breit de eindjes van 's werelds langste sjaal weer aan elkaar BIJ KENNISMAKINGSBEZOEK DR. C. BOERTIEN cdk: „ik zeg niet: we hebben 1 ons vergist" SAS VAN GENT - De gemeenteraad van Sas van Gent heeft dinsdag tij dens het kennismakingsbezoek van dr. C. Boertien aan Sas van Gent zijn gramschap over het voorontwerp streekplan voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen niet onder stoelen of ban ken gestoken. Volgens dat plan w ordt Sas van Gent een 'consolidatiekern'. die niet verder mag groeien. „Dat heeft hier verontrusting gewekt. We zijn verbaasd over de bevriezing van uitgerekend de grootste kern van de gemeente, die niet meer kan worden dan een groot dorp. Dat is een mis kenning van de historie", hield de heer J. Bockstael de commissaris van de koningin voor tijdens een openbaar gesprek in het Sasse gemeentehuis. Meerdere raadsleden stemden in met zijn conclusie dat 'het een moeilijk ver teerbare zaak is'. Niettemin kregen ze niet meteen gelijk van de heer Boer- tien:,.,U mag van mij niet verwachten dat ik nu zeg: pardon, we hebben ons vergist". Hij benadrukte dat het pro vinciaal bestuur nu eenmaal niet alle plaatsen tot 'groeikern' kan bestempe len. Bovendien herinnerde hij de vol tallige raad er aan dat Westdorpe iets en Philippine zelf fors kan groeien vol gens het voorontwerp. De reden dat Sas van Gent wordt 'bevroren' is vol gens hem dat het ligt ingeklemd tus sen de grens en industrieën. „Natuur lijk is alles ter discussie, maar een pla noloog moet wel eens dingen doen die onplezierig overkomen, in het belang van een hele streek". De heer J. Rijnders had echter weinig vertrouwen in de discussie: ..We zijn veroordeeld en daar blijft het bij". Zijn collega R Bokmans was bezorgd over een te smalle basis voor openbare voorzieningen als er in Sas van Gent geen nieuwbouw meer van de grond komt Dat deze kern ingeklemd zou liggen en dus geen ruimte meer heeft voor uitbreiding werd bestreden door burgemeester drs. W. R. V: Dusarduyn, die bovendien vond dat een 'hoofd- kern' van een gemeente altijd groei kansen moet krijgen. Dr. Boertien: „Iedereen wil groeien, terwijl in deze tijd juist zo wordt benadrukt dat er grenzen zijn -aan de groei". Toch hoopte de heer W Garskamp dat, wat Sas van Gent betreft. dit voorontwerp-streekplan dezelfde weg zal gaan als het vorige, dat van de baan is geveegd. „Sas van Gent is een industrieel trekpaard, dat waarschijn lijk hetzelfde lot zal ondergaan als alle trekpaarden die hun diensten hebben bewezen: 'Ze gaan naar de paardens- 1 achter' was Garskamp's sombere kijk op de toekomst van Sas van Gent bij een onverhoopt toch uitvoeren van het huidige streekplan. De heer Boertien tenslotte: ..Ik kom me hier slechts oriënteren. Het plan is bepaald niet een soort vonnis, maar een bijdrage tot de meningsvorming. Het gaat ons uit- eindelijk om een rechtvaardige verde ling van lusten en lasten in deze pro vincie" Wapen Aan het eind van het gesprek met de raad kreeg de heer Boertien een af beelding van het wapen van Sas van Gent aangeboden. Dat gebeurde niet voor niets zoals bleek uit een opmer king van de heer Bokmans: „Sas van Gent is de enige Zeeuwse gemeente, waarvan het wapen niet in de verga derzaal van de staten hangt". Hij ver onderstelde dat dat iets te maken zou kunnen hebben met de manier waarop Sas van Gent er in het streekplan vanaf is gekomen. Men beschikt in Middelburg overigens wel over de wa pens van de oude gemeenten West dorpe en Philippine, De heer Boertien kreeg, 's middags vergezeld van zijn echtgenote, dinsdag een groot gedeelte van Sas van Gent te zien. Na het ge sprek met de raad voigde een rondrit Dr. Boertien: Zeeuwsch-Vlaanderen is hard toe aan één vuilstortplaats SAS VAN GENT - Dr. C. Boertien. commissaris der koningin in Zeeland heeft dinsdag bij zijn kennismakings bezoek aan Sas van Gent nog eens ge pleit voor een gemeenschappelijke re- geiing van alle acht Zeeuwsvlaamse gemeenten om te komen tot een vuil stortplaats in het gebied. „Ondanks een toezegging "Van vorig jaar oktober is die regeling er nog ai- tijd niet Ik zou zeggen: doe het snel. liefst nog dit jaar. want het is hard no dig zei de heer Boertien in een open baar gesprek met de Sasse raadsleden. Wethouder W. Colsen antwoordde hem dat de gezamenlijke stortplaats vorige week nog aan de orde is geweest tij dens het overleg van de Zeeuws vlaamse colleges van b. en w in Ter- neuzen. „Zeven gemeenten zijn hel er al over eens. maar er is één gemeente die het tegenhoudt en die ik maar niet met name zal noemen aldus de heer Colsen. in de buurt van Westdorpe. waarna het gezelschap zich begaf naar Philippine, waar het diner op het programma stond. In de Vlaandercnhal nuttigde men later ook een kleine consumptie en waagden de heer en mevrouw Boer tien zich even op de bowlingbaan, tot vermaak van henzelf en de andere aanwezigen. Gastheer drs. Dusarduyn leidde het gezelschap vervolgens naar het bedrijf van de CPC-Sas van Gent Men kreeg daar een filmpje te zien van de hele fabriek, terwijl men door en kele nieuwe afdelingen en het labora torium werd rondgeleid. Dal alles ver liep m een zeer ontspannen sfeer, evenals trouwen het laatste program mapunt. gesprekken met Sasse 'sleu telfiguren' in het cultureel centrum "De Speye Dr Boertien begaf zich van ta fel naar tafel om zich daar geanimeerd ,te onderhouden met onder andere ver tegenwoordigers van de vakbeweging, het onderwijs, de middenstand, de landbouw en het verenigingsleven Sjaal NA LANDELIJK OVERLEG VANDAAG 30 PROCENT ZIT AL AAN JAARVANGST VLISSINGEN - De Zeeuwse kottervis sers zullen zich zaterdag beraden over hun houding tegenover de nieuwe ver deling van de tong- en scholvangsten voor dit jaar, die het ministerie van landbouw en visserij met ingang van I april heeft uitgevaardigd. Dat Zeeuwse beraad volgt op een vergadering van de stichting van de Nederlandse visserij, die vandaag - woensdag - wordt ge houden en waarin de regionale visse rijorganisaties zoals Zevibel verte genwoordigd zijn. Naar de indruk van voorzitter M. Siereveld van de kotter- sectie van Zevibel zijn van deongeveer dertig Zeeuwse tongvissers een tiental al toe aan hun toegestane vangsten voor een heel jaar. De brief met de exacte aanduiding van de tong- en scholvangsten, die het mi nisterie aan iedere visser heeft gestuurd eind vorige week heeft in de Zeeuwse visserij voor nieuwe onrust gezorgd De vi?sers zijn het met deze nu uitgedok terde regeling volstrekt niet eens. „We gaan voorlopig rustig door. we zien wel wat er van komt." is de vrij algemene reactie in Zeeland Vooratter M. Siereveld van de kottersectie-Zevibel noemt de nu toe gepaste quotering 'niet rechtvaardig' en Zevibel-voorzitter A L. S. Lockefeer zei in een reactie: „Zolang de vissers geen mogelijkheden zien om de eindjes aan elkaar te knopen met de voorgeschre ven regelingen, zolang zal er verzet blij ven tegen de maatregelen. De onrust blijft latent aanwezig, maar laadt nu weer op. Ik krijg wel de indruk, dat het verzet heviger wordt. Maar wat er van de kant van de vissers moet gebeuren, moeten we samen bespreken We moe ten met één visie komen en als Zevibel niet apart met standpunten komen Daarom willen we eerst de vergadering van de Stichting Nederlandse Visserij afwachten." De nu door het ministerie opgelegde re geling komt er op neer, dat 'als basisstel ling' een schip met een motor van 500 pk 18.000 kg tong mag binnenbrengen en ruim zestigduizend kilo schol. Voor 750 pk geldt een limiet van 29.200 kg tong en 70.300 kg schol, voor 900 pk komt de re geling op 32.600 kg tong en 95 200 kg schol. Tussen de 1250 en de 1400 pk- motorklasse geldt een aparte regeling. Voorschepen met 1250 pk betekent die. dat er 32.000 kg tong en ruim 80.000 kg schol mag worden gevist Boven de 1400 pk-motoren gaat het om 33.000 kg tong en 107 000 kg schol. De helft Tegen deze quotering op zich hebben de Zeeuwse vissersernstig bezwaar, aldus de heer Siereveld. Een berekening heeft hem duidelijk gemaakt, dat een schip met een 500-pk-motor en bij een prijs van 12 voor tong en 2 voor schol tot een besomming komt van 323.000 per jaar - 'en dat is de helft te weinig.' Voor schepen met 1500 pk komt hij op een jaarbesomming van 560.000 - 'en dat is meer dan de helft te weinig om er uit te komen.' „Niet rechtvaardig" vindt de heer Sie reveld bovendien, dat voor de exacte bepaling bij de verdeling ook de van gsten uit 1972. 1973 en 1974 een rol spe len. Siereveld: „Het komt er op neer. dat vissers, die toen veel hebben gevangen, nu ook iets meer mogen hebben dan an deren. Dat zet onder de vissers ook kwaad bloed: waarom mag die meer birmehaien dan ik. terwijl we hetzelfde motorvermogen hebben? hoor je dan. Iedereen, die in het verleden maar raak heeft gevist, wordt nu beloond met een hoger quantum. En als wij niet aan roof bouw hebben gedaan, omdat we ons be perkten tot vier dagen vissen, krij gen we minder. Dat is onrechtvaardig Hij wees er op. dat de vissers, die tot nu toe vooral op kabeljauw hebben gevist 'ge luk' hebben: zij moeten nog beginnen om hun tong- en scholquotering 'op te souperen' Mevrouw Boertien. mevrouw Dusar duyn en de wethoudersdames werkter 's middags hetzelfde programma al al: hun echtgenoten, maar hadden 's mor gens hun eigen bezigheden. Ze bezich tigden per auto - een fraaie 'old-timer - de promenade in Sas van Gent. Me vrouw Boertien maakte zich daar ver dienstelijk door de eindjes van 's we relds langste sjaal (39 meter), vorig Jaar gebreid tijdens de Sasse braderie maar afgelopen zaterdag stukgeknipi door burgemeerster Dusarduyn ter opening van de promenade, weer aan elkaar te breien. De dames begaven zich daama naar de school voor lage; en middelbaar huishoudelijk nijver heidsonderwijs in Sas van Gent. waar ze zich lieten voorlichten over die tak van onderwijs. In Westdorpe bekeken ze een tentoonstelling in de kunsthan del 'Troutzaerte'. Het gezelschap ver maakte zich daar zo goed dat men ruim over de tijd aankwam in Philip pine. waar de heren het diner bijna koud zagen worden. ANTWERPEN - De actiegroepen SOS Westerschelde en SOS Oosterschelde houden zaterdag 8 mei een informa tieve vaartocht over de Rupel en de Westerschelde. Aan deze vaartocht wil men honderd slachtofTers van de overstroming in Ruisbroek (aan de Rupel) gratis laten deelnemen. De boot vertrekt 's-morgens om negen uur uit Antwerpen en om half tien wordt het eerste programmadeël aan gesneden: Schelde-RupeL Er wordt in formatie gegeven over de overstromin gen in januari 'die als uitgangspunt voor de boottocht hebben gediend» meteen persoverzicht en andere feiten Verder krijgt men informatie over de milieuproblematiek Rupel-Antwerpen en over de verhouding tussen Schelde en Rupel. Om elf uur gaat men over op het volgende onderwerp: Antwerpen Er wordt nader ingegaan op de histori sche achtergronden van de Schelde en op de Westerschelde als sociaal- economisch gegeven. Verder zal er ge sproken worden met loodsen, verte genwoordigers van milieu verenigingen. ambtenaren en anderen Na de maaltijd wordt om twee uur aandacht besteed aan de problematiek rond de Oosterschelde. Om drie uur denkt men in Vlissingen aan te komen, waar de gelegenheid bestaat om een wanaeiing te maken. Om vier uur aan vaardt het schip weer de terugtocht- Men begint dan ook aan het laatste programma-onderdeel, dat als onder werpen heeft de verhouding Oosterschelde-Westerschelde en het algemeen waterbeleid. Nadat de aan wezigen de gelegenheid hebben gekre gen om vragen te stellen.'wordt beslo ten met enige omspanning. namelijk het zingen van Scheldeliederen. Men verwacht 's-avonds om half negen te rug te zijn in Antwerpen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7