extia Hockeyclub Olympia viert derde lustrum met veel evenementen Twee maanden inbraken in Zeeuwsch-Vlaanderen 'MIJNE HEREN WAAR KOMT HET HOCKEYVELD?' 'Oefenpartijtje9 leverde Club Brugge toch nog punt op BEWONERS ZIJN TEGEN AANLEG VAN BOS IN BRESKENS SCHEUREN Drumband Irene Terneuzen in opmars door het buitenland PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEEUWSCH-VLAANOEREN ZA TERDAG RECEPTIE IN CL UBGEBOUW GROOTAANTAL TOERNOOIEN OP FEESTPROGRAMMA Mevrouw Post wijst de Olympia-mim's de weg noar liet doel Zij verzorgt met haar man 's zaterdagsmorgens de j'n" tin allerkleinsten TERNEUZEN - De hockeyclub Olym pia uit Terneuzcn heeft voor de vie ring van het 15-jarig jubileum een speciale lustrum-commissie benoemd. Ton liatnann (voorzitter). Nel Sassen fbar-activitcitcn), Ed Ketlians en Jan Verheem hebben in het kader van dit derde lustrum een schiterrend pro gramma in elkaar gestoken waarbij het propageren van de hockeysport in Terneuzen centraal staat. De jubileumviering gaat officieel van start op zaterdag 17 april met een re ceptie in het clubgebouw Op diezelfde dag word voor de oudere jeugd het middelbare scholen toernooi georgani seerd Dit evenement werd In de voor gaande jaren in Middelburg verspeeld Olympia-voorzitter Jan Verheem: „Middelburg had toevallig dit jaar ook een jubileum en ze hebben ons ge vraagd of wij interesse hadden om het provinciale Zeeuwse scholenkam pioenschap te organiseren Het kwam voor ons uitstekend van pas want een dergelijk toernooi heeft een enorme propagandistische waarde Om het of ficiële gedeelte van onze jubileumvie ring een sportief tintje te geven hebben we dit toernooi op de dag van de re ceptie gepland." Voor de jongeren is er op 8 mei een pannekoekentoernooi.. Dit jeugdfeest is georganiseerd door een commissie bestaande uit Thijs Hezemans. Ad Snoodijk en Tjepke Post. De senioren komen aan bod in het weekeinde 28/29 mei. Tijdens de infor mele bijeenkomst en tijdens de feesta vond in restuarant De Braakman op zaterdag 29 mei hoopt Olympia vooral ook alle oud-leden te begroeten. Het seizoen wordt officieel afgesloten met het Vliegende Hollander toernooi'. Ton Hamann: „Dat is een jaarlijks hoogte punt waarnaar we allemaal toeleven We hebben er eerst nog aangedacht om wat nieuwe buitenlandse clubs uit te nodigen dit jaar Daar hebben we toch vanaf gezien. Er is een band ontstaan met de clubs die vrijwel iedere keer naar ons toernooi komen en die willen we niet graag verbreken. Het zal er dus op het eerste gezicht niet zoveel anders uitzien. Alleen wordthetietsfeestelijker eninhetkadervandelustrum-vieringzal het toernooi beslisteen extra tintje krij gen." Serieuzer Olympia heeft in dit lustrum jaar toch ook duidelijk plannen om het niveau in de toekomst wat op te drijven. Het eerste elftal handhaaft zich nu al ja ren rustig in de middenmoot van de derde klas en dat was naar ieders te vredenheid. De komst van Jaap van der Schans, die in de westelijke le klas heeft gespeeld, heeft die instel ling min of meer veranderd. Olympia kreeg nieuwe impulsen en er gingen stemmen op om de zaak wat serieuzer aan te pakken. Voorzitter Verheem: „Er wordt steeds vaker aangedrongen op een professionelere aanpak. Men wil het spelpeil opdrijven en dat is goed te merken aan de oudere kern. Die jongens moeten harder gaan trainen of ze verdwijnen eerder naar een lager elftal." Jaap van der Schans is ook de man geweest die Olympia wat meer toe komstmuziek heeft ingeblazen. Hij traint de jeugd met hoofdtrainer Nico van Kerkhoven en is bovendien door zijn capaciteiten de motor van het eer ste elftal. Ton Hamann: „Jongens als Jaap van der Schans zijn onmisbaar m een vereniging. Er is een duidelijke verbetering waarneembaar sinds zijn komst, vooral qua organisatie bij de jeugd. Bovendien wil hij met het eerste elftal meer bereiken. Hij houdt ons steeds het ideaal voor ogen dat we tweede klasser kunnen worden in de toekomst, terwijl wij daar voorheen nooit aan hebben gedacht." IDEAAL Olympia werkt hard aan dat ideaal en kijkt in de verre toekomst. Iedere za terdagmorgen worden een aantal mi ni's onder handen genomen. Op een ander front werkt men aan de repre sentatie: het clubhuis wordt voor de receptie van zaterdag nog gauw van een nieuw verflaagje voorzien. De sfeer blijft dus toch nog altijd prevaleren. Jan Verheem: „We hebben een leuke naam opgebouwd Overal waar je gaat spelen krijg je te horen dat men Olympia een erg plezierig clubje vindt. We zijn een vereniging waarin jong en oud met el kaar optrekken We ondervinden veel steun voor de jeugd. Het vervoer wordt geregeld met ouders. Op die manier werken we aan ons toekomstbeeld. We willen dolgraag in aiie jeugdgroepen een vertegenwoordigend team. Nu Deze dagen wijlen de gedachten bij de Smitjes De Smi- tjes en anderen te Sluiskil. Kanaal weg. die slachtoffer zijn van een geheimzinnige scheurder. Raadselachtige spleten en barsten iil muren en plafonds. Bij waterstaat bloedt de neus Men weet van barst noch scheur. Maar ondertussen Wanden en vloeren splijten in de hulzen dat het een aard heeft Meterslange kieren, jhier en daar wel een centimeter breed ..Misschien komt hel door het langsdonderende verkeer"'" ooDeren de Sluiskillenaren in hun verpletterende goedheid. Ongeloof bij waterstaat. Nog meer onrust, bij de. Smitjes cn in belendende perce len Mevrouw De Smit wijst op de krantenfoto een gere toucheerde breuk in een zijmuur aan „Het is niet d enige in de huizen aan de Sluiskilse Kanaalweg" licht de dagelijkse nieuwsvricnd trouwhartig voor En ooi Wegschilderen helpt met" Dank je de koekoek. Als het ongerief daarmee te verhelpen viel.' De Shaskillenaren zijn heus met de beroerd om een kwast in de knuist te vatten Mevrouw Cacssens-Vcrschueren. Ze verkoopt verf en sjefaricn. Bij haar is de vloer plotseling op on verklaarbare wijze gaan scheuren. En met de muren aan de achterkant van de zaak lijkt het ook langzaam maar onafivendbaar zeker bergafwaarts le gaan" mom pelt hel ochtendblad Mevrouw Caessens is door geen enkele waterstaat voor een gat te vangen. „Hetstra- tcnzegt ze. ..Hoe kun je dal nu doen als je met weel hoe het komt. Dan kun je beter het geld meteen in het kanaal gooien. ..Kloeke taal en terzake deskundig ts mevrouw Caessens ook Haar gedachten vertoefden bij een meuw klaikbedje - het huidige plaveisel ligt nu te rusten in een zandlaag - maar men heeft haar gezegd het euvel van de scheuren zou er maar door toenemen. Ik kan me voorstellen hoe het in zijn werk gaat. De Sluiskillenaren hebben huis en haard lief. Men zit pront in hel meubilair en hout het huishouden knap Men woont, in een echt vooroorlogs huis. niet in een betonnen blokkendoos Op een kwade dag zegt de vrouw: ..Wat ij dat toch met die muurKom eens kijken, pa. verdraaid 't is een scheur. ..Het blijft niet bij een incedentele kloof; weldra is het één scheuring en inslag daar op de Ka- naalweg. Verbeeld ik het mezelf? Of werd m de kop boven het bericht ..Geheimzinnige scheuren in Sluiskilse hui zen" echt de suggestie gewekt dat hier sprake zou zijn van occulte krachtenVolgens mij had die kop moeten luiden: ..Schreuder slaat toe" Jaren geleden was erin Den Haag eens een kuitenprikker. Hoe het mogelijk was met die lange rokken weet ik niet. het moet een behen dige knaap geweest zijn. maar het kon je als vrouw ge beuren dat je op straat plotseling een venijnige pnk in je kuiten kreeg Met een speld. ..Geheimzinnige scheuren", Waterstaat snapt er niets van. is overigens niet le be roerd om de straat op te breken en er een van extra so lide kwaliteit voor in de plaats te leggen. Tot uiv dienst Maar kan het met zijn - er kwam zo heel veel vreemd volk naar dit gebied - dat een nazaat van wijlen de kui tenprikker zijn activiteiten naar hier heeft verlegd? Kom mij niet aandragen met bovennatuurlijke scheu ren. Elke streek heeft zijn eigen lastpost; een kuiten-, prikker zou hier niet aanslaan, men is hier voor zoiets veel te intelligent. De dames zouden hem een ferme pets om de oren verkopen. Voor mij is er een doodgewone plaaggeest aan het werk. Niettemin - de scheurder weet wel wat hij doet. Knappe panden hè? Netjes in de verf, nostalgische overloopjes. romantische schuurtjes op hel achtererf huizen om in te wonen en te sterven. De actie van de plaaggeest heeft een averechtse uitwerking: de collectieve schueren houden de eenheid van de buurt in stand ook al zit men op de puinhopen. Vandaag o] morgen verwacht ik nu toch wel de oplossing: ..Scheur der in de kraag gevat". Tot zolang Sluiskillenaren: „Keep smiling"! BELGISCH VOETBAL van overtuigd. Met name de kinderen van de spelende leden zouden binnen kort voor een geweldige aanwas kun nen zorgen. Het stimuleert de jeugd als ze in alle calegoriën competitie kun nen spelen." Het. programma ziet er als volgt uit: 17 april: Middelbare scholen toernooi. Hiervoor hebben de volgende Zeeuwse scholen ingeschreven: Zeldenrust Ter- neuzen, Petrus Hondius Terneuzen, Scheldemond Vlissingen, Jansenius, Hulst, Stedelijke Scholengemeen schap. Middelburg, Rijks Scholenge meenschap Goes. Zij nemen deel met een meisjes- en een jongensteam. Uit Engeland is deelname toegezegd van twee jongensteams en een meisjes team. Deze vereniging is ieder jaar van de partij. De jongens spelen in twee poule's (winnaar naar de finale) meisjes spelen een halve competitie. 17 april: receptie in het clubgebouw. 8mei. Pannekoeken-toemooi voor de jeugd. 28 mei: Clubhuisavond. Vanaf 18.30 tot 20.15 uur voor mini's en jeugd. Gezellige bijeenkomst met ver toning van een hockeyinstructiefilm en een Olympiafilm. Vanaf 20.30 uur voor overige Olympia- leden. 29 mei: Vanaf ongeveer 12.30 uur vel- dactiviteiten onder leiding van Nico van Kerkhoven en Jaap van der Schans. Er wordt een interessant hoc- keydecor opgezet. Iedere liefhebber kan zich met stick en bal uitleven op .een hindemisspnbaan. In de loop van de middag worden de oud-leden op het clubhuis ontvangen voor een hernieuwde kennismaking met de club. Om half vier volgt een wedstrijd voor oud-leden. 's-Avonds is er een diner gevolgd door een feesta vond in restaurant De Braakman 28-29 augustus: Vliegende Hollander- toernooi. FRTIS BAKKER Kaarting RECHTBANK ANTWERPEN - (Van onze correspondent) ANTWERPEN - De rechtbank van Antwerpen heeft een internering en een on voorwaardelijke gevangenisstraf van twee jaar uitgesproken tegen een tweetal inwoners van Antwerpen, die in de periode van 17 oktober tot 1 november in Noord-Brabant en Z.-Vlaanderen buitenhuisjes en weekeindverblijven plunderden. Vier helers kregen straffen, variërend van zes maanden tot een geldboete. De zaak kwam aan het licht toen op verzoek van de rechter van instructie van Turnhout een huiszoeking werd uitgevoerd bij de 37-jange Jacques L in Antwer pen. Wat de politie zocht werd niet gevonden, wel trof men een groot aantal foto toestellen en camera's aan. waarvan L. aanvankelijk de herkomst niet wilde zeg gen. Uiteindelijk bleek hij die tegen een zacht prijsje te hebben gekocht van de 36-jarige Lucien D. uit Antwerpen, een chauffeur die naast zijn job als distribu teur van kranten ook het vervoer doet voor een groothandel in foto-artikelen. L. had een hele voorraad overgenomen voor 134.000 frank. Daar behoorde ook een hele lading grammofoonplaten toe. Bij het verhoor ging D. snel door de knieën. Hij biechtte inbraken op te Hoogerheide (17 oktober) waar voor 1600 gulden sie raden werden gestolen, te Dnel (24 oktober onder meer een bronzen beeld en een klarinet), te Strijbeek (25 oktober, elektrische apparaten en kleding), te Baarle- Nassau (25 oktober, geld en sieraden), te Vogelwaarde bij K. van B. en J. L. i31 oktober, geld en kleding) en tenslotte in Terneuzen bij J. van de V. (sieraden geld en antiek). Lucien D. werd bij zijn inbraken geassisteerd door zijn vriend de 26-jarige André B. Deze laatste werd door de rechtbank als hoofdschuldige beschouwd. Hij moest twee jaar gevangenisstraf incasseren en 500 gulden boete. B. wordt op grond van een psychiatrisch rapport geïnterneerd. Jaqques L. kreeg zes maanden, drie voorwaardelijk. TERNEUZEN-Hetwasoplaprill976 preciesl5jaargeledendatdeTerneu- zense hockeyclub Olympia van de grond kwam. De geschiedenis van de oprichting is typerend voorde 15 jaar die er op zijn gevolgd: Zonder al te veelophefen ineen zeergemoedelijke sfeer. Initiatiefnemer was John Standaert. Hij was lid van de Temeuzense sportraad en constateerde tot zijn verbazing dat er bij de indeling van hetZuidersportpark geen ruimte was gepland voor een hockeyveld. De ver- bazingenhilariteitvandeaanwezigen opdievergaderingwaren begrijpelijk. Nog groter toen John Standaert zijn vraag lanceerde: „Waar komt ons hockeyveld mijne heren Er was namelijk geen hockeyclub in Terneuzen. Standaert hield vol dat die er wel was, hij kreeg zijn hoc keyveld en met eengeweldig en thousiasme werd in de daaropvol gende dagen 'Olympia' opgericht. Aanvankelijk telde de club nauwe lijks 11 leden, die in de jaren daar voor wel eens een vriendschappelijk partijtje hadden gespeeld tegen Middelburg of Hulst.. Men startte in de onderafdeling Zuid en het ging helemaal nog niet zo slecht. Na 2 jaar volgde zelfs promotie naar de 4e klas van de hoofdbond. In het seizoen 67-68 kwam Olympia in de 3e klas terecht met de Zeeuwse toppers Middelburg en Rapide. Met de resultaten steeg het leden tal. Vooral in het begin van de jaren '70 toen er sprake was van een ge weldige uitbreiding. Olympia werd een vereniging met 3 senioren teams, waaronder 1 dameselftal, dat indertijd op initiatief van Saar van der Peijl tot stand is gekomen. Men telt verder 3 jeugdteams en 1 veteranenelftal. Er wordt goed aan de weg getimmerd, maar het bleef voornamelijk recreatief. Die instel ling wil Olympia in de toekomst graag behouden. LOKEREN EN ANDERLECHT NU OP GELIJKE HOOGTE TERNEUZEN - Club Brugge heeft zich niet zonder problemen door de lastige uitwedstrijd tegen Antwerp geworsteld. De aspirant kampioenen waren niet erg gemotiveerd en speel den een duidelijke 'oefenwedstrijd' voor het zwaardere werk van van avond, woensdag. Toch werd het voor het publiek nog wel-een interessant duel. De spanning bleef er zelfs na de 90e minuut nog in. Volders kon met een min of meer ge lukkige treffer in blessuretijd nog een gelijkspel in de wacht slepen. De grote ster van het duel was de Oos tenrijker Alfred Riedl. Hij vormde een doorlopend gevaar voor de Brugse de fensie en scoorde twee magistrale doelpunten. Het voorbereidende werk van Antwerps eerste treffer, gescoord door Snelders, kwam bovendien van de voet van de onberekenbare linksbui ten. SAS VAN GENT - De kaartvereniging 'Klavertje Vier' uit Sas van Gent hiel den hun vierde ronde voor de kaart- competitle in hotel 'Rotterdam' te Sas van Gent. De uitslag van de strijd tus sen de 23 kaarters luidt: 1 Piet Vale, 60 pnt; 2 mevrouw Ranschaert 56; 3 P. Tak 55; 4 W. Tak 55; 5 A. Nelen 54. De poedelprijs was voor J Sanderse met 12 punten. De loterijprijs ging ook naar Jan Sanderse. Optreden groep "Elson Blue" SAS VAN GENT - In het casino te Breskens. trad de Westdorpse pop groep 'Elson Blue' op Na dit optreden kreeg de groep nieuwe contracten aan geboden. De komende maanden zal deze Westdorpse groep in verschillende Belgische en Nederlandse badplaatsen concerteren. THOR organiseerde turnproeven SAS VAN GENT - De gymnastiek ver eniging Thor uit Sas van Gent heeft voor haar leden boven de 12 jaar turnproeven georganiseerd. Deze werden afgelegd door 31 leden welke werden beoordeeld door de heren Pe perzak en Van Weele van de Zebra turnkring. Van de 31 leden behaalden er 28 een diplom in diverse klassen. Tevens heeft Thor aan deze proeven de clubkampioenschappen verbon- den.Kampioenen 1976 werden: Meisjes a: Vemonique Marks. Jongens a: Michael de Coene, jongens b. Eric Klaasen, Dames a: mevr. Broekhoven en mevr. De Martelaere. dames b. mevr. Francke. Het geheel werd geleid door de heer B. VErmandel. Voorzitter P. Seits reikte de prijzen uit. Na de verenigingskampioenschappen zullen in de week van 12 tot 17 april de lessen van Thor openbaar zijn. Thor doet verder voor de zomervakantie nog mee aan de verenigingswedstrijden te Breda en de jeugddag op het eiland Tholen. Bridgewedstrijden HULST - In Den Dullaert te Hulst werden de voorwedstrijden gespeeld in het kader van het landelijke 'Ruiten- boertoemooi'. Er was een groep van 14 en een groep van 16 paren. Uit elke groep komen de eerste twee uit. in de halve finale, die op 23 mei in Eindho ven wordt gehouden. Groep A: 16 pa ren. 21 spellen, maximum score 294. 1 echtpaar Sandria 178 punten is 60.54 2 mevrouw Van Roosmalen en de heer Hendrickx 167 punten is 56.80 3 echtpaar Touw 166 punten is 56.46 4 ectpaar Lichtenveld 164 punten is 55,78 5 de heren Bies- broeck en Nijenhuis jr. 161 punten is 54.76%; 6 de heren Verbunt erf D'Hondt lo8 punten is 53.74%; 7 de dames Aronson en Vroome 152 punten is 51.70%; 8 de dames Weemaes en Verstraeten 151 punten is 51.36 Groep B: 14 paren, 21 spellen, maxi mum score 252. 1 mevrouw Biesbroeck en de heer Blommaert 187 punten is 74,21%: 2 de heren Snuverink en Burggrave 155 punten is 61.51 3 echtpaar Hamelink 147 punten is 58,33 4 echtpaar Bakx 144 punten is 57,14 5 de dames Snuverink en Sar- neel 133 punten is 52,78 6 ex-aequo: echtpaar Neve en de dames Van der Poel en Buysse 132 punten is 52.38 S de dames De Booy en Molenaars 127 punten is 50,40 Collecte De collecte voor de Hartstichting heeft in Breskens een bedrag van 1.583.32 opgebracht. Molenbeek lijken zich probleemloos naar een tweede en derde plaats te spe- Jen. Slachtoffers waren dit keer AS Oostende en Beerschot. AS Oostende kwam er op eigen veld nauwelijks aan te pas tegen een ontketend Molenbeek. Jan Boskamp schoot de Brusselaars al in de eerste helft naar een veilige 2-0 voorsprong. Na rust voerden Wissman en Wellens de stand op tot 4-0. Nadat Simoen voor 4-1 had gezorgd legde Eddie Koens de 5-1 eindcijfers vast. Anderlecht had met de rust eveneens een 2-0 voorsprong op Beerschot. Doelpuntenmakers waren hier Ren- senbrink en Haan. Na rust zorgde Coeck voor 3-0. Lokeren had een vrije zondag maar het zag Anderlecht op gelijke hoogte ko men. Lokeren speelt zondag uit tegen Club Brugge. Door een overwinning is Club Brugge kampioen. Waregem en Beveren blijven nog steeds goed vol gen. Waregem deed dat door een fraaie 3-1 overwinning tegen Lierse en Beve ren had met een zwak Cercle Brugge geen problemen (0-2). Onderaan zal Racing Mechelen toch het slachtoffer worden ondanks de 4-1 overwinning zondag tegen FC Luik. De tweede kandidaat voor degradatie is Berchem dat in een bar slechte wedstrijd met 2-1 verloor van La Louviere. Sporting Charleroi en Beringen deelden de pun ten wijselijk (l-l) maar beide ploegen blijven toch nog steeds binnen schot. Standard Luik won met 3-0 van KV Mechelen door doelpunten van Labar- be. Gorez en Van Moer. De stand in le klasse: Club Brugge 33 21 7 5 49 74-31 Lokeren 32 19 4 9 42 57-31 Anderlecht 32 17 8 7 42 60-34 RWD Molenbeek 32 15 10 7 40 52-27 Waregem 32 14 11 7 39 53-34 Beveren 32 13 13 6 39 34-20 Beerschot 32 15 8 9 38 53-48 Lierse 32 14 8 10 36 56-40 Standard 32 14 8 10 36 50-41 Antwerp 32 10 12 10 32 34-44 Cercle Brugge 33 9 13 11 31 40-44 FC Luik 32 10 9 13 29 50-58 AS Oostende 32 9 9 14 27 39-54 KV Mechelen 33 9 9 15 27 40-55 LaLouvière 32 6 14 12 26 37-54 Beringen 32 7 9 16 23 25-48 Sp. Charleroi 32 7 8 17 22 43-60 Berchem 33 4 10 19 18 21-54 Rac. Mechelen 32 5 6 21 16 21-59 In de tweede klas heeft kampioen Win- terslag er duidelijk de rem op gezet ge tuige de matte prestatie thuis tegen AA Gent. Gent profiteerde daarvan en won met 1-0. Boom is zich goed bewust van de netelige positie en kan nu opeens wel gemakkelijk scoren. Tilleur werd door de zegedrift van Boom wat vaster op de voorlaatste plaat3 ge drukt. Waterschei, KV Kortrijk en Diestdo leren nog steeds om de tweede plaat Diest won met 2-0 van Merksem, W; terschei speelde 1-1 bij SLTruiden Kortrijk won met 1-0 bij Patro Elsde De overige uitslagen: Turnhout-Mo: tignies 1-1, Bergen - St-Niklaas 24 Tongeren - VG Oostende 2-0. Stand: Winterslag 28 18 6 4 42 Waterschei 28 13 10 5 36 47ï KV Kortrijk 27 13 9 5 Diest 28 15 5 8 34 42ï Tongeren 28 10 11 7 31 32:: VG Oostende 28 12 6 10 30 3D! St-Truiden 28 10 10 8 30 341' Patro Eisden 28 12 5 11 29 4K< St-Niklaas 28 10 8 10 28 35.' Turnhout 28 10 8 10 28 22! AA Gent 28 10 6 1 2 26 «i Ol. Montignies 28 7 12 9 26 23:1 Boom 28 8 8 12 24 21: Bergen 28 8 4 15 21 2f l Tilleur 28 5 7 16 17 2>J Merksem 27 3 2 22 8 2i( Het programma voor volgende vet le klasse: KV Mechelen - Charleroi,! Luik - Anderlecht, Beveren - Wares: Club Brugge - Lokeren, RWDM SB dard, Lierse - Berchem, Beerschot-.1; Oostende, La Louvière - Rac. Mai len. Beringen - Antwerp. 2e klasse: Kortrijk - Winterslag, 81 Niklaas - P. Eisden, VG Oostende-E rgen, Tilleur - Tongeren, Monügnia Boom, Merksem - Turnhout, Wal" schei - Diest, St-Truiden - AA Ga: Merksem - Kortrijk. Zaalvoetbal HULST - Het herenteam van de vo& balvereniging 'De Blaauwe Hoeve' Hulst speelde tegen het team van i: Belgische voetbalvereniging 'Mee donk' een zaalvoetbalwedstrijd ln I>: Dullaert te Hulst. De eindstand 4-3. De rust ging in met een 1-2 st E. Zaman maakte voor 'De B!aa... Hoeve' de vier doelpunten P. Na?: (2x) en R. van Remoortere sc voor 'Meerdonk'. Bijeenkomst van SintJosephschool SAS VAN GENT - In de Sb Josephschool te Westdorpe, werd e: bijeenkomst gehouden voor de oude van de kinderen die op Hemelvaartsds hun eerste communie doen. Aan au plechtigheid zullen op 27 mei 23 kinde ren meedoen. Kapelaan Erpelink d Sas van Gent, vertoonde op deze b eenkomst dia's, die in het teken slK den van deze eucharistieviering. TERNEUZEN - De Temeuzense drumband 'Irene' is in opmars in het buitenland. Om de haverklap maken de muzikanten per bus een uitstapje naar meer zuidelijk gele gen streken. Zaterdag 3 april trok 'Irene' voor drie dagen naar het Franse Chalon sur Saóne. Voor ongeveer 40.000 mensen liepen de drumband in een feestelijk, zij het jammer genoeg, wat verregende optocht mee. Nauwelijiks terugge keerd staat de drumbandleden al weer een buitenlands optreden te wachten. Ditmaal dichter bij huls, namelijk in het Belgische zelzate. zondag 25 april zal 'Irene' de cavalcade daar muzikaal omlijsten. Vijf dagen later treedt de Temeu zense drumband voor eigen publiek op. Op30april,koninginnedag.zullen de drummers de Oranjefeesten op luisteren. 'sMorgensomstreekself uui geven ze een show op het Marktplein. 's Middags maakt 'Irene' een rond gang langs de bejaarden- en ver pleegtehuizen 'Bachtendieke', 'Dukdalf en 'Ter Schorre'. In alle gevallen staat de drumband onder leiding van tamboer maitre Freddy Agterhuis. BRESKENS - Bewoners van de gemeente Oostburg vinden het niet goed dat(' gemeente landbouwgrond van goede kwaliteit gebruikt om er bos aan te pit ten. Dat werd maandagavond duidelijk in 'De Uitkomst' te Breskens, waart' gemeente Oostburg een hoorzitting hield over het structuurplan voor de p meente Oostburg. De discussie ging. voor wat het gebied van het dorp Beskens betreft, grot over de mogelijke aanleg van een stuk bos tussen de Langeweg en de kust thouder J. Barendregt maakte nog duidelijk dat het gaat om een schets niet om vastgelegde plannen. Stedebouwkundige J. Kelderman begon de bijeenkomst met een uiteenzette van het structuurplan. Hij wees er op dat men in Breskens moet oppassen vo# een te forse uitbreiding van de recreatie. De plaats waar recreatie is voorzien. zei de heer Kelderman, wordt op den duur net zo groot als Breskens zelf. Landbouwer Barends was tegen de aanleg van een bos. Hij vond dat de boete dan in het uitoefenen van hun beroep zouden worden belemmerd Bovendo komen toeristen voor het wijde landschap en niet voor een bos, was zijn me_mr- die wethouder Barendregt overigens deelde. Ook het verschijnsel van de tweec woningen kwam nog aan de orde. Namens de dorpsraad Hoofdplaat brracht de heer W. Spinnewijn naar voren di- de bevolking van het, dorp liever gezien had dat Hoofdplaat een groeikern E dan een zogenaamde vrieskem. De wethouder wees er op dat de gemeente ere. de woningbouwvereniging op heeft aangedrongen huizen in de kleine kernen bouwen. Hiij voegde daar aan toe dat de meeste mensen liever in grotere plU' sen wonen. De heer Barendregt zei de ongeveer 40 aanwezigen nog dat het menteel harder gaat dan verwacht in de premiesector en de vrije woningen va de woningbouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24