STEK PZC/s CD A-fractie tegen (brom)fietsen Lange Delft-promenade uit HEIJ Familieberichten Jongetje (8) ernstig gewond op bouwterrein Duin verbrand bij Domburg Provinciale schietwedstrijden trokken zo'n 150 schutters Zeeuws Jeugdorkest speelde in Vlissingen Bg»- DINSDAG 13 APRIL 19761 streek 'HALFSLACHTIGE OPLOSSING' 'PROEFTIJD ZO KORT MOGELIJK' MIDDELBURG - Binnen de CDA- fractie van de Middelburgse gemeen teraad wordt zeer sceptisch gedacliti over het in de verkcerscommissic ge rezen plan om, als de Lange Delft eenmaal als promenade is ingericht, hierin op een gedeelte van de dag - in de morgenuren tot twaalf uur - toch nog fiets- en bromfietsverkeer toe te laten. Dat bleek maandagavond op een ge zamenlijke vergadering van de Mid delburgse kiesverenigingen van AR, CHU en KVP in de 'Getuigeniskerk'. Op deze bijeenkomst wisselden een dertigtal leden van de kiesverenigin gen met de CDA-raadsleden van ge dachten over actuele Middelburgse za ken. Enkele leden zeiden het onjuist te vin den dat de fietsers uit de Lange Delft zouden worden geweerd. De CDA- raadsleden bleken het daarmee echter niet eens te zijn en reageerden met zeer gemengde gevoelens op het voorstel vanuit de verkeerscommissie om het flets- en bromfietsverkeer - tegelijk met het 'bedienend verkeer' in de mor genuren toch toe te laten. Zo zei raadslid drs. M Beinema: „Als je dat. doet, kun je het nauwelijks meer een wandelgebied noemen. Het zal erg moeilijk worden de mensen er van te overtuigen dat het 's morgens wel mag en 's middags niet. Ik vrees dat we dan over een paar maanden de fietsers en bromfietser weer de hele dag gewoon door zien rijden". Drs. Beinema noemde dit een 'half-slachtige' oplos sing. Raadslid A. C. Pijnenburg rea geerde in dezelfde geest. Wethouder W. P. J. Baars, zelf evenmin voorstander van een dergelijke regeling, had eerder opgemerkt dat gedacht wordt aan een jaar proeftijd. De heer Pijnenburg daarop: „Binnen onze fractie leeft sterk de mening dat deze proef zo kort mogelijk moet duren en dat er zo snel mogelijk een consequente oplossing moet komen". Plein 1940 Op een vraag over de opheffing van het busstation op het Plein 1940 - de in diener van deze vraag was het daar niet mee eens en pleitte er voor het openbaar vervoer toch in de binnen stad te houden - antwoordde de heer Baars onder meer dat wellicht aan de raad de mogelijkheid zal worden voor gelegd om dit vrijkomende plein in te richten voor ultra-kort-parkeren, waarmee tegemoet zou worden geko men aan een wens van de Langeviel- winkeliers. Buiten de binnenstadsproblematiek kwamen op deze avond ook andere vragen aan de orde. Zo vroeg een van de leden naar de reden waarom een aanvraag van een der kerken om een gemeentelijke subsidie voor jeugdwerk niet wordt gehonoreerd Raadslid mr. A. J. Peeck zette uiteen dat het als ge volg van rijksvoorwaarden niet moge lijk is deze activiteiten onder het zoge naamde 'methodisch jeugdwerk' te re kenen: „Daartoe behoort in feite alleen de padvinderij". De heer Peeck wees er daarbij op dat wel wordt gesleuteld aan een nieuwe subsidieverordening waarin subsidiering van kerkelijke jeugdclubs wel mogelijk zou zijn: „Maar dat hangt sterk af van de voor waarden en die wettelijke mogelijkhe den zijn nogal beperkt". Overigens be nadrukte raadslid Pijnenburg dat acti viteiten in de catechesatiesfeer nim mer subsidiabel zullen zijn. Na een geduldig gedragen lijden nam de Heere tot Zich, mijn geliefde man en onze lieve vader LEENDERT IMANSE op de leeftijd van 47 jaar. Catrien Imanse- Nieuwenhuijze Klazien en Rien Mieke en Rien Nieuwdorp. 12 april 1976 Hertenweg 49. Op donderdag 15 april, om 12.00 uur, wordt in de Ger. Kerk te Nieuwdorp een korte rouwdienst gehouden waama de begrafenis zal plaatsheb ben om plm. 12.30 uur op de bijzondere begraaf plaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het jeugdgebouw Eben Haézer. Met diepe droefheid geven wij kennis, dat de Heere na een geduldig gedragen lijden uit ons midden heeft weggenomen, onze lieve zoon, broer, zwager en oom LEENDERT IMANSE op de leeftijd van 47 jaar. Middelburg: Heinkenszand: Oudelande: Lewedorp: K. Imanse-Sandee W. Meerman-Imanse H. Meerman M. de Groene-Imanse J. de Groene M. Imanse J. Imanse-van Belzen D. Imanse P. QuisHmanse J. Quist J. Imanse Neven en nichten Nieuwdorp, 12 april 1976 Na een geduldig gedragen lijden heeft de Heere uit ons midden weggenomen onze geliefde schoonzoon, zwager en oom LEENDERT IMANSE Echtgenoot van Cath. Nieuwenhuyze op de leeftijd van 47 jaar. Australië: Den Haag: Middelburg: Ellewoutsdijk: Lewedorp: Oostkapelle: Goes: Wolphaartsdijk: G. P. Nieuwenhuyze E. Nieuwenhuyze-Dekker Fam. M. Nieuwenhuyze J. Braam-Nieuwenhuyze C. Nieuwenhuyze P. J. Nieuwenhuyze-de Kok S. Goetheer-Nieuwenhuyze J. Goetheer W. M. Mulder-Nieuwenhuyze B. Mulder Fam. S. Nieuwenhuyze G. P. Nieuwenhuyze A. Nieuwenhuyze-Kapoen J. Adriaanse-Nieuwenhuyze C. Adriaanse M. W. Verburg-Nieuwenhuyze J. Verburg E. van de Plasse- Nieuwenhuyze J. van de Plasse Neven en nichten Nieuwdorp, 12 april 1976. Algemene kennisgeving Heden overleed in Verpleeghuis 'Ter Poorte', na een verblijf van slechts enkele maanden, nog vrij onverwachts, onze broer, 'zwager en oom op de gezegende leeftijd van ruim 99 jaar. Vlissingen: L. Daniëlse P Daniëlse-van Rooyen Souburg: C. Daniëlse neven en nichten Koudekerke, 12 april 1976. Correspondentieadres: van Teijlingenstraat 1, O. en West-Souburg. De begrafenis is bepaald op donderdag 15 april 1976 op de algemene begraafplaats te Vlissingen om 14.30 uur. Vertrek van Verpleeghuis Ter Poorte' om 14.10 uur. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van 'Ter Poorte'. Bezoekuur dagelijks van 15.00-16.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula. Geen bezoek aan huis - Geen bloemen Als mijn ziel uit d'aardsche woon opklimt tot des Rechters troon, - Rots der eeuwen, in uw schoot berg mijn ziele voor de dood. Heden overleed geheel onverwachts, tot onze droefheid, mijn innig geliefde man en onze lieve zorgzame vader en opa SEVION MAAS in de ouderdom van 86 jaar Veere: N. Maas-de Pagter Koudekerke: F. P. J. Christiaansen Zoutelande: P. Maas N. Maas-Wijkhuijs Zoutelande: J. W. Christiaansen A. Christiaansen-Oerlemans Koudekerke: N. J. Koole-Christiaansen M. J. Koole Koudekerke: S. F. Christiaansen G. G. Christiaansen-de Valk Leimuiden: Annemarie Christiaansen Chris Zom Zoutelande: N. M. Lievense-Maas W. Lievense Zoutelande: S. S. Maas F. Maas-Gabrièlse en achterkleinkinderen Veere, 10 april 1976 Sandenburghlaan 2 Bejaardentehuis 'Nieuw-Sandenburgh', kamer 101. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van huize "Nieuw-Sandenburgh'. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 14 april 1976 om 13.30 uur op de begraafplaats te Veere. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de kerkzaal van huize 'Nieuw-Sandenburgh', die aanvangt om 13.00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. Hoogenkamp. Gelegenheid de familie te condoleren na afloop van de rouwdienst in bovengenoemde zaai. Geheel onverwachts werd van ons weggenomen, onze innig geliefde moeder, groot- en over grootmoeder PIETERNELLA VERBURG weduwe van Jan Abrahamse, in de ouderdom van ruim 81 jaar. Brielle: C. Abrahamse G. Abrahamse-Goedegebure Vlissingen: P. Geerse-Abrahamse D. Geerse Klein- en achterkleinkinderen Nieuwdorp, 11 april 1976 Prinses Margrietstraat 41 Condoleantieadres: D. Geerse, Talmalaan 29, Vlissingen. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op donder dag 15 april a.s. des namiddags om 14.00 uur. vanuit het Verenigingsgebouw, Hertenweg te Nieuwdorp. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Verenigingsgebouw. Op zaterdag 10 april 1976 overleed nog onver wachts, in het rusthuis 'Nieuw-Sandenburgh' te Veere. onze beste broer, zwager en oom SIMON MAAS echtgenoot van Neeltje de Pagter, op de leeftijd van 86 jaar. Domburg: P. Maas-Bakker Borssele: L. Maas J. Maas-Walhout Amsterdam: P. Frieswijk-Maas A. H. Frieswijk Middelburg: P. Maas-Wisse Domburg: L. Maas J. Maas-Schoonenboom Domburg: J. Maas P. Maas-Vreeke Neven en nichten Domburg, 10 april 1976 7 april 1976 is in de ouderdom van 89 jaar van ons heengegaan, na een liefdevolle verzorging in het verpleeghuis De Werfkampen, onze lieve zuster, schoonzuster en tante Arnhem: M. P. Visser-Boot J. A. Visser Oostvoome: S. F. Kleykamp-Boot Rilland-Bath: J. A. Boot A. A. B. Boot-Geluk neven en nichten Rilland-Bath, 7 april 1976. Postadres: W. Kleykamp, Raveleijnstraat 23. Hellevoetsluis. De begrafenis heeft plaatsgehad maandag 12 april, op de begraafplaats te Rilland. MIDDELBURG - Op een bouwterrein in de Middelburgse wijk Dauwendaele is maandagmorgen een achtjarig jon getje, M. L.. spelenderwijs onder een aantal steigerbuizen bedolven geraakt en daardoor ernstig gewond. Het jongetje werd per ambulance naar het Middelburgse Gasthuis overge bracht, waar gevreesd werd voor zwaar inwendig letsel. Een operatie bleek noodzakelijk te zijn De toedracht van het ongeval is niet bekend. Het jongetje was op het wo ningbouwterrein niet in gezelschap van anderen. Een uitvoerder zag van uit een directiekeet plotseling het jon getje onder de buizen liggen. DOMBURG - Bij een duinbrand bij Hoogduin te Domburg is maandag middag ongeveer 1800 vierkante meter duingebied verbrand. Omstreeks 03 25 uur maandagmiddag kwam melding van de brand in duinen in Hoogduin. De brandweer van Dom burg bestreed het vuur met drie hoged- rukstralen. Later kwam ook de brand weer van Oostkapelle nog assistentie verlenen In ongeveer een kwartier tijd waren de korpsen de brand meester. De brand woedde in de Mantelinge ten wes ten van het huis 'De Duindistel'. De oor zaak van de brand is onbekend Automobilist onder invloed veroorzaakte aanrijding VLISSINGEN - Een onder invloed verkerende automobilist heeft maan dagmiddag op de Paul Krugerstraat te Vlissingen een aanrijding veroor zaakt De schade die bij de botsing ontstond was gering. Het ongeluk gebeurde omstreeks hall vijf maandagmiddag. Een lesauto, ge stuurd door A. P. A. uit Vlissingen, stopte voor de stoplichten bij de Keersluisbrug. Hij werd hierna aange reden door de auto van D. K. uit Vlis singen. Deze bestuurder verkeerde on der invloed van sterke drank. Tegen K. zal proces-verbaal worden opgemaakt voor dat feit. A. van Praat uit Prinsenbeek koninklijk onderscheiden VLISSINGEN - De heer A. van Praat uit Prinsenbeek is vrijdag onder scheiden met de eremedaille in zilver, behorend bij de Orde van Oranje Nas sau. De heer Van Praat kreeg dit ere metaal in verband met zijn veertig jarig dienstverband bij Rijn- Schclde-Verolme Montagebedrijf BV te Vlissingen. Loco-burgemeester C. J. Gillissen Verschage van Vlissingen speldde hem de onderscheiding op tij dens een bijeenkomst in hel kantoor van het bedrijf te Vlissingen, waarbij ook de familieleden van de jubilaris aanwezig waren. Voordat de onderscheiding werd opge speld sprak de directeur van RSV- Montagebedrijf, de heer ir. S. L. Bou- roan, de jubilans toe. Hij memoreerde dat de heer Van Praat op 6 april 1936 in dienst trad van machinefabriek 'Breda'. De montage-afdeling hiervan ging in 1970 op in RSV-Montagebedrijf. De heer Van Praat, die zijn loopbaan begon als lasser, werd in 1956 leiding gevend monteur. Als zodanig werd hij ondermeer uitgezonden voor werk zaamheden in Venezuela en Curasao. Na zijn benoeming tot baas in 1961 volgde in 1964 zijn aanstelling tot uit voerder. Sedert de overgang naar RSV-Montagebedrijf in 1970 vervult de heer Van Praat de funktie van assistentimontageleider. Er Bouman somde verder een aantal belangrijke werken op, die onder lei ding van de heer Van Praat zijn uitge voerd. Hij roemde het vakmanschap en de inzet van de heer Van Praat en dankte hem voor zijn aan het bedrijf bewezen diensten in de afgelopen 40 jaar. Mevrouw Van Praat werd via een bloemehulde in het jubileum betrok ken; voor de jubilaris had de directeur behalve een enveloppe met inhoud ook een pennenset en een kist met enkele flessen geestrijk vocht. Namens de on dernemingsraad sprak de heer P. Hou terman. Hij dankte de jubilaris voor de goede en prettige samenwerking in de afdeling reparatie en wenste hem nog vele goede jaren in gezin en bedrijf toe. Hij overhandigde de heer Van Praat een enveloppe met inhoud namens het personeelfonds en een schrijfmap met inscriptie namens de ondernemings raad. Paashazenspel ZAAMSLAG - 't'Klupuus' in Zaamslag houdt woensdagmiddag een paasha zenspel voor lagere schoolkinderen. Eén van de onderdelen is een picknick. Het evenement duurt van 14 tot 16 uur. SCHIET VERENIGING MELIS KERKE VIERDE HET ZIL VEREN JUBILEUM BURGEMEESTER BOENDER REIKTE DE PRIJZEN UIT MELISKERKE - De schietvereniging 'Meliskerke' vierde haar 25-jarig be staan met provinciale schietwedstrij den voor leden van de Zeeuwse schietbond en de KNSA. Deze wed strijden werden gehouden in het nieuwe gebouw 'Het Huisje' te Melis kerke, waar een hele week een 150 schutters hebben gestreden om de meeste punten bij elkaar te schieten. Op de laatste wedstrijddag reikte bur gemeester C. G. Boender de bekers uit aan de winnende verenigingen. De uitslagen: in klasse A eindigde als eerste Vrouwenpolder 3 met 241 pun ten; 2 Vrouwenpolder 2 met 241 pun ten; 3 'De Fles' Vlissingen met 240 punten en 4 Westkapelle met 238 pun ten. In klas A hebben 11 korpsen ge schoten. Klas B 1 Goes met 233 punten; 2 Heinkenszand met 232 punten; 3 Me liskerke 4 met 229 punten en 4 Melis kerke 3 met 227 punten. In klas B schoten eveneens 11 korpsen. In klas C werd 'De Fles' Vlissingen eer ste met 221 punten, gevolgd door Me liskerke 5 met 211 punten en Vrou wenpolder met 209 punten. In klasse C schoten vier korpsen mee. Op de erebaan in klasse A schoot C. de Voogd uil Vrouwenpolder 100 punten. In klas B: J. Kloosterman 's H.H.Kin- deren 98 punten en in klasse C was de eerste schutter P. C. de Regt, 's- H.Hkinderen met 96 punten. Er waren voorts prijzen beschikbaar gesteld in alle klassen voor de beste korpsschutter en hoogste op de perso nele baan en op de erebaan. Deze prijs was in klasse A voor C. de Voogd, Vrouwenpolder. In klasse B voor Ja cobs uit Goes en in klasse C voor De Regt uit 's Heer Hendrikskinderen. In alle klassen waren 12 prijzen beschik baar op de personele baan en deze werden als volgt gewonnen: in klasse A: J. Louws 100 punten; A. C. de Visser 99; J. Cijsouw 99; P. Brusser 99; M. Matthijsse 99, G. Post 99; J. Mieras 98; L. Platteeuw 98; C. Joziasse 98; J. Lie vense 98; J. Geschiere 98; J. de Visser 97. In klasse B: A. Jakobs 99; C. Fier- loos 98; A. Wisse 97; C. Roelse 96; Smoor 96; J. Reijnierse 95; C. J. Francke 95; Dingemanse 95; L. Bas- tiaanse 94; J. Nijsse 94; A. Boone 94; J. Kloosterman 94; J. Nijsse 94. In klasse C: P. C. de Regt 97; C. Rouw 94; J. P. Louwerse 94; J. Kamerling 92; P. Wil- leboordse 91; C. Brusser 90; W. Passe- nier 83; J. an Sluijs 83; J. Remijnse 83: P. Wisse 79; Hoogerdijk 79; P. Roelofs 78. Op de knielende baan: J. de Visser 89; C. Joziasse 88; Akkerman 88; C. de Voogd 87 en J. Lievense 87 punten. Verder was er nog een vrije baan en een attracktie baan waar veel schut ters gebruik van maakten. VLISSINGEN. OPEN HOF Zeeuws Jeuf.dorkest o.Lv Han Beekman ln werken van Rossini. De Leeuw. Haydn en Sehubcrt Solist Jan-Paul Tavenler. vlooL rils voorbereiding voor het aan staande tournee naar Duitsland, waar het 'Zeeuws Jeugdorkest' gedurende de paasdagen tweemaal zal optreden, brachten het maandagavond in het 'Open Hof te Vlissingen zijn pro gramma als een soort generale repeti tie met publiek. Want met publiek spe len proeft, heel anders dan in het be kende repetitiegebouw, waar de span ning nooit zo groot is, dan wanneer men onder druk staat en men een pres tatie moét leveren op een bepaald moment. Van dat onder druk staan was maar sporadisch iets te merken, want deze muzikale jongelui speelden met overgave hun 'huiswerk', waarbij de één dan wat talentvoller voor de dag komt dan de ander, maar waar men als geheel toch voor verantwoorde prestaties zorg droeg. De zaal in het 'Open Hof was geheel gevuld, met veel jeugd, maar ook met veel ouderen, die een goed samenges teld programma voorgeschoteld kre gen. Directeur G. W. Bergman, naast zijn voornoemde functie zeker zo be langrijk als coördinator, animator en stimulator, hield in eerste instantie een propaganda-speechje tot de jongeren, waarbij hij de jeugd liet zien welke in strumenten er zoal aan de orde komen op de Zeeuwse Muziekschool. Dat zijn er vele en gevarieerde. Van elke groep instrumentalisten werd even van het timbre geproefd door een motiefje te laten horen. Ieder deed dat op zijn ma nier en zo hoorden de vele bezoekers kleine trekjes over 'Peter en de wolf, Debussy en op de schuiftrompet de Raad Vlissingen: principe-besluit over scholenbouw in plan Bossenburgh VLISSINGEN - B. en w. van Vlissin gen hebben de gemeenteraad voorge steld, akkoord te gaan met de stich ting van een zesklassige openbare la gere school en een tweeklassige open bare kleuterschool in Bossenburgh. Deze scholencombinatie had al met ingang van het nieuwe schooljaar ge realiseerd moeten zijn, maar dat is niet doorgegaan. Ongeacht de verdere uitwerking van de plannen voor de scholenbouw is het nodig dat de raad een principe-besluit neemt. De scholencombinatie zal ko men op het terrein dat wordt begrensd door de straten Blikkenburg, Bossen- burg en Sterkenburg. De Vlissingse commissie voor onder wijszaken, die dit voorstel zal behande len, zal verder de aanvraag voor de plaatsing van de afdelingen indivi dueel huishoud- pn nijverheidsonder wijs en een afdeling individueel tech nisch onderwijs aan de in Vlissingen te vormen scholengemeenschap voor la ger beroepsonderwijs behandelen op het scholenplan 1978-1980. Verder spreekt de commissie zich nog uit over de vaststelling van een exploi tatievergoeding voor enkele bijzondere scholen over 1975. bekende tune van het programma "Van 12 tot 2'. Na deze inleiding begon het eigenlijke concert. Han Beekman, opvolger van Peter Jense, begon dit programma niet de ouverture 'Die Italienerin in Al giers'. Het was een compositie die de» jeugdige muzikanten best aan konden. Hoewel niet alle groeperingen even sterk uit de bus kwamen (het 'Tutti' gedeelte verliep meestal het bestel, was er (om in voetbaltermen te spre ken) wel veel spelvreugde te beleven en dat is al een voornaam iets. Personenauto geheel vernield BRESKENS - Zondagavond is bij een eenzijdig bverkeersonge.val 'n de Westlandstraat te Breskens een auto geheel vernield. De automoblisit P. S. uit Breskens reed met zijn personenauto te hard over de Westlandstraat. In een bocht verloor hij de macht over het stuur en kwam tegen een lichtmast tot stil stand. De lichtmast knapte af. Buit/100,- bij inbraak in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - Zondagavond tus sen 20.00 en 22.30 uur is er ingebroken in een woning aan de Middelburgse straat te Oost-Souburg. Hierbij werd een geldbedrag van ongeveer 100,- buitgemaakt. Men is het pand aan de achterzijde binnengedrongen. Door het indrukken van een ruitje kon een raam worden geopend. Mevrouw C. B.-L. deed maandag bij de Vlissingse politie aan gifte van de diefstal. Collecte De collecte voor de Nederlandse Hart stichting heeft in Schoondijke 936,41 opgebracht. Stichting Vrij Polen hield vergadering VLISSINGEN - Het bestuur van de Stichting Vrij Polen hield een verga dering in Vlissingen. Tijdens deze bij eenkomst wenste voorzitter L. ML Korpik de oprichter van de stichting, de heer Billy Strenk, geluk, geluk met dit feit en met het passeren van de op richtingsakte, vorig jaar. De heer Strenk besteedde aandacht aan het conflict, dat tussen hem en de Vereniging van Poolse Oudstrijders heerste en dat tot zijn vertrek uit die organisatie leidde. De Stichting Vrij Polen zal, zo werd meegedeeld, bin nenkort een Nederlandstalig tijdschrift 'Vrij Polen' uitgeven. Het blad zal wor den geredigeerd door de heer Strenk, die ook secretaris-penningmeester van de stichting is. De 'e 'Suite für Jugendorchester* van Ton de Leeuw ademt weer een andere klankkleur in. Hier komen in de zes de len ook vaak solistische trekjes naar voren en daarin bleek dat dit orkest talrijke muzikaal begaafde jongelui heeft. Zo werd de vrij moeilijke piano partij door Marijke van Duyn dieno vereenkomstig uitgevoerd. De 'Ouver ture' was een klankrijk geheel; in de 'Aria' was het tempo misschien iets te traag, waardoor de spanning wat ver dween, maar het 'Scherzo' was er weer helemaal en met het korte 'Coda' vormde dit werk een waardevolle bij drage op deze avond. Na de pauze was er in de eerste plaats het 'Konzert für Violine und kleines Orchester in G'. van Joseph Haydn in deze drie delen gaf de solist van deze avond, Jan-Paul Ta venier. die tevens concertmeester van dit orkest is, een beheerste en goede vertolking van Haydns muziek. Goed samenspel tus sen orkest en solist, op rustige wijze ge leid door Han Beekman, waarbij een stil en gespannen luisterend publiek de spanning verhoogde, zorgde voor een uitvoering van dit vioolconcert, die er zijn mocht. Voor Jan-Paul Tavenier. naast zijn muzikale gaven ook op an dere fronten met talenten begaafd, was er veel en verdiend applaus, waarbij de bloemenhulde niet achterwege bleet Het slot van deze avond bestond uit de 'Symphonie no. 8' van Schubert, de zo geheten 'Unvollendete'. Aan deze twee delen had het 'moegespeelde' orkesl een hele kluil Vandaar ook dat de spanning, die dit ewerk vaak ken merkt, nogal eens ontbrak. Het was niet het sterkste onderdeel van dit verder wel geslaagde optreden. Het geheel van deze 'Unvollendete' was niet dynamisch genoeg en zodoende werd Schubert eerder wat slaapver wekkend dan opbeurend. Nog maar een paar keer goed repeteren dan kan er best nog een positief resultaat uit komen. Orkest en dirigent kregen aan het einde van deze avond een stormachtig applaus van de vele aanwezigen en met dit applaus op zak is dit een sti mulans om het in Helmstedt en Wol- fenbüttel nog beter te doen. A. L CEES BUDDINGH' IN MIDDELBURG MIDDELBURG - Maandagavond K sprak de dichter Cees Buddingh voor een groot publiek in het Zeeuws Kun stenaarscentrum te Middelburg. Ds auteur ging in op zijn wordingsge schiedenis als dichter, wat hij met werkstukken uit enkele stadia toe lichtte. Buddingh las ook voor uit zijn nieuwe bundel 'Het houdt op met zachtjes regenen', die in mei verschijnt Na de pauze volgde nog een levendige discussie. Nieuwe opzet centrum 'Midgard' MIDDELBURG - De koffiekamer van Jongerencentrum 'Midgard' aan het Damplein te Middelburg gaat een in grijpende verandering tegemoet. De ruimte wordt ingericht als overblijf gelegenheid voor scholieren en andere jongeren die tussen de middag hun boterhammetje wensen op te eten in dan hun school- of wcr- PTT-abonnees in Terneuzen hadden geen verbinding TERNEUZEN - In Terneuzen zijn maandagmorgen ongeveer 100 telefoon-, mobilofoon en telexabonnees van verbinding verstoken gebleven, in verband met kabelwerkzaamheden van de PTT. Deze storing duurde van ongeveer 9 tot 13 uur. De koffiekamer zal daartoe van maan dag tot en met vrijdag van 12.00-14.09 uur geopend zijn, terwijl er op een van de zolders de mogelijkheid is om te ta feltennissen en in de toekomst ook te biljarten. De koffiekamer zal 's- middags voortaan vanaf 2 uur gesloten zijn. 's-Avonds verandert de opzet eveneens. Er worden nieuwe activitei ten voorbereid. De nieuwe openingstijden van de kof fiekamer gaan op 20 april in. De tafel tenniszolder is normaal tussen de mid dag en in het weekend geopend. De avond- en weekend openingstijden blijven als vanouds. In de paasvakantie is de koffiekamer van dinsdag tot en met vrijdagmiddag van 15.00 tot 18.00 uur geopend. De avondaktiviteiten beginnen op woens dag 28 april. Braderie te Sluis SLUIS - Ook dit jaar komt er weereen braderie in Sluis, de derde in successie, Evenals de'voorafgaande jaren val deze samenmetdejaarlljksekermlsindelaat- ste volle week van juli. Erzal nog gespro ken worden over wijze en opzet, de alge mene festiviteiten en de manier waarop de buurtcomit's in dit gebeuren kunnen worden ingeschakeld. ideeën? wensen? klechten? kom naar: buro voorlichting stadhuis (kamer 34) schrijf: antwoordnummer 2 ideeën-inspraakbus of bel: 15100 toestel 333 of 337 GEMEENTE VLISSINGEN -ë 2 KLEDINGMAGAZIJN BELLAMYPARK 42 VLISSINGEN TELEFOON 12968 Het kan nog voor de Pasen! 'n Fijn kostuum voor een betaal bare prijs. 'Bij uw kleermaker de vakman'. \/aranriorinnpn nn pinpn Ptplifir

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4