aard appelen: Raad Wissenkerke achter voorzieningen voor het zwembad DUIZENDEN MENSEN BETROKKEN BIJ PAASVOETBAL IN GOES Wissenkerke: in de toekomst eens per jaar subsidieverzoeken de échte zeeuwse BÉSHËNlÉr zak5kilo Atf 1 JJpis per kilo S RAR Over 2 jaar in Geersdijk tweeklassige basisschool Op sportpark Het Schenge Zeeland wacht drukke Pasen nlMSPAG 13 APRIL 1976 WISSEL BEVELANDEN OVERWEGING VAN COLLEGE VAN B EN W beter overzicht van verdeling is dan mogelijk WISSENKERKE - B van Wissen- kerkt overwegen <>m een regeling op te stellen waardoor verenigingen die sub sidie van de gemeente willen hebben hun aanvraag voor 1 september moeten indienen. Het raadslid J. Dieleman (chui kwam maandagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering met dit voorstel nadat zowel verschillende raadsleden als het college de klacht naar voren hadden gebracht dat subsi dieverzoeken momenteel gedurende het gehele jaar op de raadsagenda staan. ..Dan zou ook een beter overzicht moge lijk zijn van de verdeling van de subsi dies onder de verschillende verenigin gen Een en ander kwam aan de orde bij de behandeling van het voorstel van b en w om aan de zangvereniging Soli Deo Gloria te Kamperland en aan het Inter kerkelijk Kerkkoor te Wissenkerke een jaarlijkse subsidie van 250 gulden en een eenmalige extra uitkering van 100 gul den per lid te geven Met name de heer L. J. Blok (pvda) ver zette zich hier tegen omdat hjj het "on- Motorrijder breekt been bij aanrijding Goes GOES - De motorrijder P. W. L. van der V. uit Zierikzee heeft zondagmid dag bij een aanrijding op de kruising Middelburgsestraatweg/Westsingel in Goes een gebroken been opgelopen. Van der V. reed met een andere mo torrijder, W. van der V. uit Kerkwer- ve, in de richting van de Westsingel. De Middelburgsestraatweg werd op dat moment overgestoken door de ze ventigjarige mevrouw M. T. van H. met haar bromfiets aan de hand. W. van der V.. die voorop reed, kon door uit te wijken en krachtig te remmen een aan rijding met mevrouw Van H. voorko men. P. W. L. van der V. reed daardoor echter tgen hem aan. De laatste sloeg over de kop en brak zijn linkerbeen. Hij werd per ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. "Open Hof' te Colijnsplaat hield ouderavond COLIJNSPLAAT - De christelijke ba sisschool 'Open Hof te Colijnsplaat hield de jaarlijkse ouderavond in de Brug te Colijnsplaat. Na het openings woord van de voorzitter, de heer M. J. de Regt voerden de leerlingen van de klassen V 2 en 13 enkele toneelstukjes op en zongen zij enkele liedjes. Klas 3 bracht het toneelstukje 'de Poppen kast van Jan Klaassen en Katrijn' ten tonele. Na de pauze met verloting voerden de klassen 4, 5 en 6 de jeugd- musical 'Het Vreemde songfestival' op. Aan het eind van de avond bracht de voorzitter dank aan allen die hun me dewerking hadden verleend tot het slagen van deze avond. Mevrouw P. Kooman-de Munck sprak namens de oudercommissie een dankwoord en overhandigde de leerkrachten van de school een bloemetje. redelijk' vond. aan een vereniging meer le geven da t er te kort op de begroting is. Voor de zangvereniging te Kamperland bedroeg het tekort 1000 gulden. Ook zijn partijgenoot J. H. Uyl vond het niet juist om boven de tekorten subsidie te gaan geven „Dan zou er een hele toe loop om subsidie komen zo zei hij De heer Blok zei verder; „Er mag toch wel wat zelfwerkzaamheid van de leden worden verwacht" De andere raadslie den hadden geen bezwaren, hoewel ook zij het wel redelijk vonden, dat vereni gingsleden zelf ook eens nu en dan een geldelijke bijdrage leveren Burgemeeste Wisse kon uiteindelijk in de notulen laten vastleggen dat de heer Uyl onder voorbehoud voor was en de heer Blok tegen vanwege de manier waarop de subsidie werd verleend HULST - St-Liduinaziekenhuis, 15.05- 16.30 uur: uitzending Radio Nightinga le. OOSTBURG - Gemeentehuis, 19.30 uur inspraakprocedure Structuurplan. TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 20 uur; Penta theater. VLISS1NGEN - Gemeentehuis. 9.30, 10.30 en 11.30 uur: hinderwetzittingen. WOLPHAARTSDIJK - Dorpshuis, 19.30 uur: hoorzitting De Ring. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Aardbeving, 14 jr. Luxor, 20 uur: The Verdict. HULST - Koning van Engeland, 20 uur The Getaway. 18 jr. en 20.30 uur; Jaws. 14 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: De sta len arm Zeeuws Museum, 15 uur: Lapiepe. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Sensuele belevenissen in Zweden, 18 jr TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Once upon a time in the west, 14 jr. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: Butch Cassidy and the sundance kid, 14 jr. tentoonstellingen GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: Drieluik. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en J3-17 uur: oude landbouwwerktuigen. HULST - Den DuUaert. 10-17 uur: pen tekeningen Mare Hundeshagen MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: hommage aan Marcel Broodthaers en werken uit ei gen bezit. Zeeuws Kunstenaarscentrum. 14-17 uur werken René Wagemakers. Rijksarchief. 9.30-12 en 13.30-17 uur: kinderzorg in Zeeland. Galerie Six en Six, 9-18 uur: werken kunstenaars. OOSTBURG - Bibliotheek, 9-17 uur: uitleenexpositie. SIfV,IS Stadhuis. 9-12 en 13.30-17 uur: schilderijen Octaaf Tanghe. TERNEUZEN - Museum. 10-17 uur: werken Zeeuwse kunstenaars Galerie des Beaux Arts, 10.30-18 uur: werken Rob de Lange. r™Si«™GEN vm StrJacobschool, u.30-16.30 uur: onderwijs Suriname. hulpcentra noord - en midden-zeeland - Goes. tel. 01100-14444 nEEUWSCH"VLAANDEREN - Ter- neuzen. teL 01150-4444. soon en sint-philipsland - KREDIET VAN 15.000 GULDEN VASTSTELLING VAN NIEUWE TARIEVEN Geen bezwaar was er bij de raad voor het verlenen van een krediet van 107.200 gulden aan aannemer A. C van Hee te Kamperland voor het doortrekken van WISSENKERKE - De gemeenteraad Sportlaan in Wissenkerke. Hierdoor van Wissenkerke heeft maandagavond wordt het sportvelden complex ontslo- besloten om een krediet van 15.000 gul- ten. Ook het beschikbaar stellen van den te verlenen voor het aanbrengen een krediet van 5500 gulden voor van een aantal voorzieningen in het kunstmeststrooier en een rolblok gaf de nieuwe uitgebreide zwembad. Ook de voorstellen van b en w voor de taneven werden aanvaard. Een toe gangskaartje zal 1.80 gaan kosten (on der de zestien jaar de helft). Maar er ko men ook tien-badenkaarten, een sei zoenabonnement en gezinsabonne ment. Op verzoek van het raadslid Blok (PvdA) zullen de reglementen voor het zwembadinde volgende raadsvergader ing kunnen worden behandeld. Zowel het raadslid B. Dieleman ICHU) als de heer Blok vroeg zich af of er wel goed gegraven wordt voor de uitbreiding van het zwembad. Naar hun ideel klopt er iets niet. Burgemeester P. Wisse en we thouder R. J. Scheele (AR) konden zich dit nauwelijks indenken, maar beloof den het eens te zullen bekijken. Het is uitgesloten dat het bad op 1 mei aan staande open kan gaan. omdat men momenteel nog maar met de graafwerk zaamheden bezig is. Burgemeester Wis se, zou, op voorstel van het raadslid J. C. Kouwer (AR) een brief opstellen naar aanleiding van dc derde nota ruimte lijke ordening, de verstedelijkingsnota. De heer Kouwer had hierom gevraagd, omdat naar zijn mening veel te weinig aandacht wordt geschonken aan de door hem gewenste groei van de kleine kemen. „Als plattelandsgemeente moe ten we waarschuwen tegen concentra tie", vond hij. De raad ging akkoord met de regeling die b en w hadden opgesteld voor het gebruik van het biljart in het dorpshuis te Kamperland. Hierdoor kunnen de bejaarden gratis biljarten en kunnen andere verenigingen voor een geringe bijdrage ook van het biljart ge bruik maken. Biljarten om privé rede nen wordt niet toegestaan. „We willen er geen café van maken", zo lichtte de burgemeester toe. KRABBENDIJKE 'Reimerswaal' hield internationaal hengelconcours KRABBENDIJKE - De watersport vereniging 'Reimerswaal' te Krabben- dijke hield zaterdag het zevende inter nationale hengelconcours inde Ooster- schelde bij Krabbendijke, waarvoor 425 deelnemers hadden ingeschreven. Om half elf werd het startsein gegeven voor de wedstrijd die tot half twee duurde. In het cultureel centrum reikte na afloop burgemeester rar. C. Pijl Ho- geweg de ere-prijzen uit aan R. Ver maas van Oosterscheldevissers uit Sint Maartensdijk, J. Potappel van Heense Molen uit De Heen en mejuf frouw E. Dekker van HVKK uit Kapel- Ie. De eerste juniorenprijs was even eens voor mejuffrouw Dekker en de tweede voor Marcel Kroonen van 'De Zeester' uit Halsteren. De eerstge- plaatste deelnemer van 'Reimerswaal' was de heer H. Kok. De korpsprijzen werden gewonnen door: 1 Reimers waal. Krabbendijke. 2178 punten; 2 HVKK. Kapelle, 1863: 3 Oosterschel devissers. Scherpenisse, 1808: 4 De Zeester. Halsteren. 1636. 5 De Heense Molen. De Heen, 1598. De voornaamste individuele uitslagen waren. 1 R. Ver maas. Oosterscheldevissers. 1012; 2 J. Potappel. Heense Molen, 777; 3 H. Kok. Reimerswaal, 742. 4 S. Coppoolse. Oos terscheldevissers. 546. 5 J. P. Lepoeter. HVKK. 524; 6 J Hoogesteger. Rei merswaal. 478; 7 A. van de Ree. Oos terscheldevissers, 461; 8 J. van Dorst. De Zeester. 432; 9 C. Hillebrand. Rei merswaal. 425; 10 J. Veraart. GBV. Roosendaal. 414 punten. De poedel prijs was voor M. Rijkse. Reimerswaal. Krabbendijke. Vv 'Krabbendijke' houdt toernooi voor 2de elftallen KRABBENDIJKE - Maandag (tweede paasdag» houdt de voetbalvereniging Krabbendijke een toernooi voor tweede elftallen, met als inzet de Interscaldis-wisselbeker, die verdedigd wordt door Waarde. In totaal nemen tien elftallen deel. die zijn ingedeeld in twee groepen. In elke groep wordt een halve competitie gespeeld, gevolgd door de finalewedstrijden. De indeling is: poule 1: Good Luck, The Gunners. Nieuwland, Smerdiek en Waarde; poule 2: Amemuiden. Krabbendijke, WHS en Yerseke. In poule 2 heeft Kruisland zich op het laatste moment teruggetrokken wegens competitiever plichtingen. zodat hiervoor nog een vervanger wordt gezocht Het toernooi begint om tien uur. Omstreeks vijf uur is de prijsuitreiking raad geen problemen. Evenmin als het beschikbaar stellen van 41.000 gulden voor het vernieuwen van de wegenleg ger Temeer niet omdat ingevolge de tij delijke argbeidsplaatsenregeling een subsidie van 32.670,00 gulden op dit be drag kan worden verkregen. Alle wegen in de gemeente zullen nu opnieuw beke ken en opgemeten worden. Aan de heer R M. T. Ebert te Geersdijk wordt het pand Schoolstraat 20 ver huurd, zodat hij in deze woning zijn hobby kan uitoefenen: kunstschilderen en het maken van plastieken. Het pand is niet meer geschikt voor permanente bewoning. B en w zegden in de rond vraag hun medewerking toe als volgend jaar door de scholen gevraafed zal wor den om mee te doen aan de boomfeést- dag Elk kind kan een eigen boom plan ten zo ligt in de bedoeling. Rode Kruis hield vergadering KRUIN'INGEN - De afdeling Zuid- Beveland-Oost van het Nederlandse Rode Kruis hield maandagavond de jaarvergadering. Dat gebeurde in café-restaurant 'De Korenbeurs' in Kruiningen. Na het openingswoord door de voorzitter, dokter J. Ampt, las secretaris A. G. A. Merks het jaarver slag voor. Hieruit bleek dat in het afgelopen jaai vooral jongeren veel belangstelling hebben getoond voor de EHBO- cursussen die de afdeling organiseert De mobiele colonne, zo bleek uit het verslag, omvat momenteel 105 actieve leden. Uit het financieel jaarverslag bleek, dat de afdeling het jaar heeft afgeslo ten met een batig saldo. Van dat geld wordt een gedeelte overgeschreven naar een reservefonds voor verdere uit- rustingrusting van de mobiele colon nes. Tijdens de vergadering werd verder besloten 500 gulden te schenken aan de 'Algemene Hulpverlening Buiten land'. Eerder dit jaar stelde de afdeling al 1000 gulden beschikbaar voor de hulpvereniging aan Guatemala. Bij de bestuursverkiezing was me vrouw Dronkers uit Hansweert aftre dend. In haar plaats werd mevrouw Bosman, eveneens uit Hansweert in het bestuur gekozen. In Rilland is een vacature ontstaan door het aftreden van de heer Dieleman. In deze vaca ture werd nog niet voorzien. GOES Veilingdagen centrale- veilingverenigingen GOES - In vr-rband niet do komende feestdagen zijn de veiliiigdagfti van de centrale veilingsveren igingrn 'GoevKrabbcndijke' en 'Kapelle- Tenieuz.cn' gewijzigd. In de paasweek 19 lot en met 24 apnl wordt bij elke vereniging slechts een maal geveild te Kapelle woensdag 21 april en te Goes en Krabbendijke don derdag 22 april De drie veilingen be ginnen op de gebruikelijke uren Dc groenteveiling te Goes vrijdag 16 april 'Goede Vrijdagi start 's morgens om half twaalf en vervalt vrijdag 30 april Goede Vrijdag. 16 apnl. zijn de veilin gen na twaalf uur en vrijdag 30 april, nationale feestdag, de gehele dag ge sloten. Gemeente Goes sprak met 30 bewoners van Schumanstede GOES - Zo'n dertig bewoners van de Schumanstede in Goes hebben maan dagavond in 't Polderuus' met we thouder L. 11. de Leeuw van openbare werken cn met dc heer W. J. J. de Ko ning, chef van de afdeling beplantin gen, gediscussieerd over welke speel- voorzieningen er in deze woonwijk gerealiseerd moeten worden. Er wor den tijdens de hoorzitting tal van wensen op tafel gelegd. Zo werd er bijvoorbeeld op aangedron gen. er voor te zorgen dat er in de wijk houten speelwerktuigen (wigwams en dat soort dingen» komen Ook werden de vertegenwoordigers van de ge meente Goes gevraagd maatregelen te treffen, omdat autoverkeer zoveel mo gelijk te weren. Er waren bezoekers van de hoorzitting, die zonder meer be reid bleken parkeerruimte op te offeren aan speelruimte. En dan kwam gisteravond ook de wa teroverlast weer aan de orde Tot con crete resultaten heeft de bijeenkomst van gisteravond nog niet geleid Wel werd er een werkgroep (bestaande uit negen personen) gevormd, die gaat be kijken aan welke speel voorzieningen er behoefte bestaat De bezoekers van de hoorzitting toonden zich bereid om zelf ook de handen uit de mouwen te ste ken, wanneer mocht blijken dat de wensen van de bewoners van de Schumanstede financieel gezien moei lijkheden zouden kunnen opleveren. De werkgroep gaat over een week ol twee weer met vertegenwoordigers van de gemeente Goes praten. Nieuwe veegmachine voor gemeente Goes GOES - Er rijdt een nieuwe veegma chine door de straten van Goes. De nieuwe machine werd maandagmiddag officieel gedemonstreerd voor het col lege van b. en w. van Goes. Dat ge beurde voor het stadskantoor. De nieuwe veegmachine is vrij uniek. De bijzonderheid van deze wagen is met name, dat alle bestuursmechanismen dubbel zijn uitgevoerd. Daardoor is het mogelijk dat de wagen zonder proble men zowel links als rechts langs de trottoirbanden rijdt. Het is voor het eerst dat een dergelijke type veegma chine in Zeeland rondrijft. De machine heeft 110,000 gulden gekost. voetbaltoernooi van rijkspolitie 'ADVERTENTIE. -vpeelcl I sporthal 'di rijkspolitie De organisatie was in handen van de rijkspoli tiesport vereniging 'l.uclor' van hel district Middelburg. Gespreid werd om de "Overste W Lanling isselbeker waar dit jaar tun werd gestreden. trofee wees de heer Pipping e: op dal het uniek ts dat een dergelijk toernooi van deze grootte kon worden georgani seerd Hij vertelde verder dat het leuk was dat de overste de wisselbeker be schikbaar stelde en op deze manter zijn naam gaf aan dit jaarlijkse evenement. De heer Pipping sprak de hoop uit dat het toernooi sportief zou verlopen en dt alle partijen tevreden naar huis zouden terugkeren De uitslag van het toernooi luidt: 1 Oost-Zeeuwch- Vlaanderen 7 punten: 2 V.'esl- Zeeuwsch-Vlaanderen 7: 3 Middelburg 5: 4 Goes 3; 5 Noord Zeeland 0 punten Bij het overhandigen van de beker be dankte de heer Pipping de mensen die het toernooi mogelijk hebben ge maakt. met name wedstrijdleider ad judant W. Kristelijn en de heer en me vrouw Lindenbergh. die volgens de heer Pipping zeer aktief waren en zijn voor de sportvereniging 'Luctor" MAXIMAAL 5 KILO PER KLANT ALS NIEMAND BEZWAAR AANTEKENT wissenkerke financieel goed gezond WISSENKERKE - Als alles meezit kan Geersdijk over twee jaar be schikken over een nieuwe tweeklas sige basisschool met een kleuterklas. „Dat betekent wel", aldus burgemees ter P. J. Wisse van Wissenkerke op de raadsvergadering van maandagavond, „dat niemand bezwaar tegen de plan nen moet hebben. Anders moet met een vertraging van twee tot drie jaar rekening worden gehouden." De nieuwe school is het middelpunt van een kleine uitbreiding van de be bouwde kom in Geersdijk aan de Noordweg, achter de hervormde kerk aan de Geersdijkseweg. Het nieuwe bestemmingsplan biedt verder ruimte aan een flink 'trapveld' van 2000 vierkante meter en aan ne gentien woningen. Opzet is dat de dakvoet van die huizen niet hoger zal worden dan vier meter, waardoor een geleidelijke overgang naar het lande lijk gebied kan ontstaan. B. en w. van Wissenkerke vonden het een leuk plan en zij hadden het al doorgestuurd naar de Provinciale Planologische Dienst met de vraag of realisering in principe 'Peelandmars' Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - Zaterdag 24 april houdt de WSV 'De Patrijzen' uit Co lijnsplaat voor de zestiende keer de 'Peeland-mars'. Deze wandeltocht over 54 km gaat langs de kust van Noord- Beveland en staat open voor personen van 16 jaar en ouder. De start is van 8.00 tot. 9.00 uur vanuit het dorpshuis aan de vissershaven. Bazaar voor de restauratie kerk COLIJNSPLAAT - Donderdag wordt in Colijnsplaat ten bate van de restau ratie van de hervormde kerk een bazar gehouden, uitgaande van de Vrouwen vereniging. Verder aktiviteiten zijn een rad van avontuur en touwtje trekken voor de jeugd. Er is tevens de moge lijkheid om koffie met gebak te nutti gen Deze avond begint om half zeven in 'Het Zaaltje' Vrijdag is het mogelijk om vanaf 10 uur 's morgens, eveneens in 'Het Zaaltje', vers gebakken vis te kopen. Ook dit ten bate van de restau ratie. mogelijk is. Uil de raad kwamen vra gen over een mogelijk te kort aan par keerruimte in het plan. Burgemeester Wisse meende, dat vijftien parkeer- slroken op dertien woningen wel vol doende is. de andere huizen hebben een garage en de mogelijkheid dat er bezwaar tegen het toekomstige be stemmingsplan gemaakt zou kunnen worden. De beschikbare grond blijkt toe te behoren aan één landbouwer, terwijl voor de volkstuintjes die in het plan vallen, mogelijk vervangende tuintjes gevonden kunnen worden. De grond van de volkstuintjes is eigendom van de gemeente. Burgemeester Wisse hoopte van harte dat het mogelijk zal zijn om de nieuwe school te bouwen, omdat 'een school die honderd jaar oud is, wel aan vernieuwing toe is'. Financieel goed De gemeente Wissenkerke staat er fi nancieel bijzonder goed voor. Uit de begrotingswijziging blijkt, dat de post onvoorzien voor 1975 opgetrokken kan worden tot 231.730,00 gulden, terwijl burgemeester Wisse meedeelde, dat op de komende raadsvergadering deze post nog eens een ton hoger zal blijken te zijn. Deze verhogingen zijn ontstaan door de verhoogde uitkeringen uit het gemeentefonds. De burgemeesterstelde de raad het voorstel in het vooruitzicht dat van dit bedrag 150.000 gulden wordt gereserveerd voor de verbouw van het gemeentehuis, terwijl verder extra afschrijvingen in de bedoeling liggen. Het PvdA-raadslid L. J. Blok vroeg zich af of de gemeente nu wel zo hard achter de subsidies in het kader van de werkloosheidsbestrijding dient aan te lopen, nu de financiële positie zo Burgemeester Wisse stelde PAARDENMARKT UTREC UTRECHT 12 apnl Aanvoer 507 Prijzen: Mn guldensi luxe paarden 23 werkpaarden 1300-2175. ouO paard* 2150. 3-Jarl£C paarden 11 'A 1 KSO. paarden 775-1310, veulens 400-1100 750-1230. ponies 150-600. SlaehlJ 4,50 5,30 per kt: Keslacht gewicht slachlpaarden 4.00-5.30 De handt slachtpaardcn was willig aftopend v< lens en ponies zeer kalm veemarkt leiden LEIDEN. 14 apnl - As siachtrunderen 1154. vs en lammeren 773 Prijzr ren le kwal 2e k< tri taal 2138. 208. schapen guldens» stle- 5-6,33, le kwal 7.15-7.55. 2e kwal. 6.330 koelen le kwal 6.75-7.40. 2e kwal 3 WO 40. 3e kwal 5.40-5.75. worstkoclen 4 83-5,30. slacbtvarkens iresp. extra, le. 2e en 3e kwal i boven notering, 3,58-3,60. 3.56-3.58. 3.54-3.66. slachtzeugen 2.93-3.05. zware varkens 3.30- 3.40. schapen 175-240. lammeren 2KE320. zulglammercn 180-250 Ovrnacht: (rrrp. aanvoer, handel en prijzeni siachtrunderen ruim. goed. iets lager varkens redelijk, dauw, lager, schapen en lammeren redelijk, vlot. Iets hoger VARDAPPELTERMIJNMARKT Maandag 12 apnl Consumptieaardappelen, bintje klei 40 mm opwaarts. laten: nov. 21.50. april: 105.00, me» 105. bieden nov 21.00. april 102. mei 104; slot: nov 22.00. apnl 106. mei 108; stemming: nov. prijshoudend, mei onregelmaUg. april onregelmatig; open gaande poslUes: 12 april: nov. 554. apnl 243. nel 443. 9 april: nov. 855. april 252. rnei 423; Jagomzet: mei 43, nov. !4. apnl 23 50 mm: laten: april: 106, bieden apnl 103: slot: apnl 107. rnei 109; stemming: apnl: kalm; openstaande positie.. 12 apnl apnl 68. rnei 81. 9 april: apnl 87. mei 81. ochtend call: 125 x 103; dagomzet: april 125 CENTR. VEILINGVER. GOKS- KRABBENDIJKE Maandag 12 april. Groente, per stuk: kropsla I 30-41. II 8; per bos: radijs 58-69; per kg: witlof I 185-196. II 120-152, prei 32-75; uien 87-98: rabarber 114; spinaae I 153. II112; knolselderij 18. VEILING BARENDRECHT Maandag 12 april. Witlof: an 2.20-3.20, bil 1.50-2.20, dll 1,60-2,10; bloemkool, per stuk per bak: 6 290-300. 8 220-250. 10 170; andij vie 57-97; knolselderij 25-101; knolselderij daar tegenover dat er bepaalde richt- 27-81; kroten 148; peterselie 22-34. postelein lijnen zijn om voor zo'n uitkering in aanmerking te komen. „Bovendien", zo zei hij, „is een flinke reserve toch wel nodig, omdat je niet weer wat er in de toekomst gaat gebeuren. U hebt toch geen bezwaar tegen goed boeren", vroeg hij zich at Kampioenschap op 20 april GoiiS - Op het gemeentelijk sport park 'Het Schenge' le Goes werd maandag het jaarlijkse paasvoetbal- toernooi voor het lager en voortgezet onderwijs gehouden. Aan dit even ement deden ongeveer duizend perso nen, waaronder ook officials leiders en spelers, mee. Vierenzeventig jongens-elftallen en drie meisjes elftallen streden om de hoogste eer. De teams waren afgevaardigd door scholen uit Noord- cn Zuid-Beveland cn gebruikten voor dit toernooi het sportcomplex met zes velden. De kampioenen van het voortgezet on derwijs zullen op 8 juni tegen elkaar uitkomen op het sportpark te Goes om te strijden voor het Zeeuws kam pioenschap. dat op 20 april voor de la gere scholen wordt gehouden, ook in Goes. De uitslagen waren als volgt Afdeling A basisscholen Al. Pr Ireneschool - Pr. Beatrixschool 1-0; Pr. Christinaschool - Caspar Berse school 1- Pr Ireneschool - Pr. Christina school 4-0; Pr Beatrixschool 1 - Caspar Berseschool 1 0-0. Pr Fransschool - Caspar Berseschool 1 3-0. Pr Beatrixschool - Pr Christinaschool 2-1 Winnaar Al Pr. Ire- neschooL A2- Jan Ligthartschool - Bellefleurschoool 0-2; Jan Blancschool - Kohnstammschool 1 2-0; Jan Ligthartschool - Van Blancxschool 0-1; Bellefleur 1 - Kohnstammschool 1 3-0, Jan Ligthartschool - Kohnstammschool 1 1-1, Bellefleur - Jan Blancxschool 1-0. Win naar A2 De BellefleurschooL A3: A. Frankschool - Kloeüngseschool 2-1; 's-Heer Arendskerke - Pr. Wilhelminaschool W'dijk 1-1; A. Frankschool - o.l.s. 's-H. A. K 0-1; Kloetingeschool - Pr Wilhelminaschool W'dijk 3-0. A. Frankschool - Pr. Wilhelmina school W'dijk 3-0. Kloeüngseschool - o 1 s. 's-H.A.K. 1-0. Winnaar A3 Anne Frank school. A4 Holtkampschool - Binnenhof 1 4-0: Stamperiusschool - Margrietschool 0-7; Holtkampschool - Stamperiusschool 8-1 Binnenhof 1 - Margrietschool 1-1: Holtkamp school - Margrietschool 1-0; Binnenhof 1 - Stamperiusschool 1-0; winnaar A4. Holt kampschool. A5 Pr Beatnxschoo! 2 - Bellefleur 2 1-0; Bel lefleur 2 - Kloeüngseschool 2 2-0: Pr Bea trixschool 2 - Kloeüngseschool 2 2-0. win naar A5: Pr. Beatrixschool 2. A6. Poeljeugd 's HHK. - Bellefleur 3 0-0: Binnenhof 2 - Holtkampschool 2 0-2 Poel jeugd s H.H.K. - Binnenhof 2 4-0; Bellefleur 3 - Holtkampschool 2 1-0. Poeljeugd 's- HHK - Holtkampschool 2 1-0: Bellefleur 3 - Binnenhof 2 5-0, winnaar A6. Bellefleur 3 A7 meisjes Kohnstammschool 2 - Pr Bea trixschool 3 0-5. Pr Beatrixschool 3 - Caspar Berseschool 2 2-0. Kohnstammschool 2 - Caspar Berseschool 2 0-0. winnaar A7: Pr. Beatrixschool. Finales Pr Ireneschool - Bellefleur 1-1: Bellefleur - A. Frankschool 1-0. Prinses Ireneschool - A. Frankschool 1-0. poulewmnaar Bellefleur 1 Holtkampschool - Beatrixschool 2 0-0, Belle fleur 3 - Colijnsplaat 0-2: Beatrixschool 2 0-0; Bellefleur 3 - Colijnsplaat 0-2. Beatrixschool 2 - Colijnsplaat 3-1, poulewinnaar: Pr Bea trixschool 2 Beatrixschool 2 - Bellefleur 1 0-1; Colijn splaat - Pr. Ireneschool 1-3 kampioen werd de Bellefleur, tweede Pr Beatrixschool 2 en derde de Prinses Ireneschool. Voortgezet onderwijs. Poule B BI Goese Ljceum 5 - Van Dussel- dorpschool 4 0-2; Casembrootschool 3 - Chr Lyceum 3-2 Goese Lyceum 5 - Casembroot school 3 0-4: Van Dusseldoipschool 4 Chr Lyceum 4-2: Goese Lyceum 5 - Chr. Lyceum 6 0-4: Van Dusseldorpschool 4 - Casembroot school 3 0-2, Winnaar BI Casembrootschool 3. B2 Goese Lyceum 5 - Casembrootschool 4 5-0. Chr Lyceum 7 Voetiusschool 3 6-0. Goese Lyceum 6 - Chr Lyceum 7 4-1. Ca sembrootschool 4 - Voetiusschool 3 2-1. Goese Lyceu 6 - Chr Lyceum 7 4-1; Casem brootschool 4 - Voetiusschool 3 2-1, Goese Lyceum 6 - Voetiusschool 3 8-0; Casem brootschool 4 - Chr. Lyceum 7 2-3. winnaar B2: Goese Lyceum 6 B3: Goese Lyceum 7 - Willibrordcollege 3 1-1. Ambachtschool 4 - Casembrootschool 5 3-0: Goese Lyceum 7 - Ambachtschool 4 4-0: Willibrordschool 3 - Casembrootschool 5 2-0; Goese Lyceum 7 - Casembrootschool 5 8-0; Willibrordschool 3 - Ambachtschool 4 3-0. Winnaar Willibrordcollege 3; Goese Lyceum werd gediskwalificeerd. B4 Chr Lyceum 8 - Van Dusseldorpschool 5 0-3. Van Dusseldorpschool 5 - Mavo Yerseke 0-0; Chr. Lyceum 8 - Mavo Yerseke 0-3. Win naar Mavo 2 Yerseke. Finales Poule B Casembrootschool 3 - Goese Lyceum 2-1: Willibrordcollege 3 - Mavo 2 Yerseke 3-0: Casembrootschool 3 - Willibrordcollege 3 1-0; Goese Lyceum 6 - Mavo 2 Yerseke 2-0. Kampioen werd de Ca sembrootschool 3: tweede werd het Willi brordcollege en derde werd het Goese Ly- Poule C: Cl: Willibrord College 2 - Goese Ly ceum 3 0-1: Van Dusseldorp 2 - Casembroot school 2 2-0. Willibrordcollege 2 - Van Dus- seldorp 2 0-0: Goese Lyceum 3 - Casem brootschool 2 4-0 Willibrord College 2 - Ca sembrootschool 2 5-0;. Goese Lyceum 3 - Van Dusseldorpschool 2 0-4. Winnaar werd Van Dusseldorpschool 2. C2" Goese Lyceum 4 - Van Dusseldorpschool 3 4-0; Chr. Lyceum 4 - Voetiusschool 2 4-0; Goese Lyceum 4 - Chr Lyceum 4 0-0: Van Dusseldorpschool 3 - Voetiusschool 2 3-0: Goese Lyceum 4 - Voetiusschool 2 10-0: Van Dusseldorpschool 3 - Chr. Lyceum 4 0-1. Winnaar in C2 werd Goese Lyceum 4. C3: Chr. Lyceum 5 - Ambachtschool 3 1-0; Chr Mavo Wissenkerke - Mavo Krabben dijke 2 3-0; Chr. Lyceum 5 - Chr. Mavo Wis senkerke 1-2; Ambachtschool 3 - Mavo Krabbendijke 2 0-1: Chr. Lyceum 5 - Mavo Krabbendijke 2 0-3; Ambachtschool 3 - Mavo Wissenkerke 0-0. Winnaar C3: Chr. Mavo Wissenkerke. C4: Gem. Mavo Kruiningen - Op. Mavo Kortgene 0-0. Groene School Kapelle 3 - Mavo Krabbendijke 3 1-2: Gem. Mavo Kruiningen - Groene School Kapelle 3 6-0: Op. Mavo Kortgene - Mavo Krabbendijke 3 5-0; Gem. Mavo Kruiningen - Mavo Krab bendijke 3 7-0. Op. Mavo Kortgene - Groene School Kapelle 3 8-0. Winnaar in C4 werd Mavo Kruiningen. Finales Poule C: Van Dusseldorp 2 - Goese Lyceum 4 0-0: Mavo Wissenkerke - Mavo Kruiningen 1-0: Goese Lyceum 4 - Mavo Wissenkerke 0-1; Van Dusseldorpschool 2 - Mavo Kruiningen 1-1 Kampioen werd Mavo Wissenkerke. tweede werd het Goese Ly ceum 4 en derde Van Dusseldorpschool 2. Poule D: Dl: wijjibrord College 1 - Goese Lyceum 2 0-1. Van Dusseidorpschoo) - Ca sembrootschool 1 1-0; Willibrordcollege 1 - Van Dusseldorpschool 1 0-2: Goese Lyceum 2 - Casembrootschool 12-1: Willibrordcollege 1 - Casembrootschool 8-0. Goese Lyceum 1 - Van Dusseldorpschool 1 0-0. Winnaar in Dl werd Van Dusseldorpschool 1 D2. Chr Lyceum 2 - Ambachtschool 1 1-0. Groene School Kapelle 2 - Voetiusschool 1 0-2; Chr. Lyceum 2 - Groene School Kapelle 2 7-0; Ambachtschool 1 - Voetiusschool 1 4-0; Chr. Lyceum 2 - Voetiusschool 1 2-0; Am bachtschool - Groene School Kapelle 2 4-0l Winnaar in D2 werd Chr Lyceum 2. D3: Chr Lyceum 3 - Ambachtschool 2 0-1; Mavo Yerseke 1 - Mavo Krabbendijke 1 4-0; Chr. Lyceum 3" - Mavo Yerseke 1 0-3: Am bachtschool 2 Chr. Lyceum Ambachtschool 2 - Mavo Yerseke 1 0-0. Finales D: Van Dusseldorpschool 1 - Chr. Lyceum 2 0-0. Chr. Lyceum 2 -Mavo Yerseke 1 3-0; Van Dusseldorpschool 1 - Mavo Yer seke 1 5-0. Kampioen in poule D werd Van Dusseldorpschool 1. tweede werd Chr. Ly ceum 2 en derde werd Mavo Yerseke 1. Poule E El Goese Lyceum 1 - Groene School Kapelle 1 4-0: Slagersvakschool I - AKF 1 3-0: Goese Lyceum 1 - Slagersvak school 1 1-0: Groene School Kapelle i 0-5: Goese Lyceum 1 - AKF 1 0-0; Groene School Kapelle 1 - Slagersvakschool 1 0-5. Winnaar werd Goese Lyceum 1 in poule El. E2: Chr. Lyceum 1 - RMLTS Kortgene o-z; Slagersvakschool 2 - Vakschool 1 1-1: Chr Lyceum 1 - Slagersvakschool 2 0-0: RMLTS Kortgene - Vakschool 1 0-0; Chr Lyceum 1 - Vakschool 1 0-0: RMLTS Kortgene - Sla gersvakschool 2 4-0. Winnaar werd in poule E2 RMLTS Kortgene. Finales Pouie E: Goese Lyceum 1 - RMLTS Kortgene 2-0: Slagersvakschool 1 - Vakschool 2 0-0; Kam pioen werd het Goese Lyceum 1. tweede werd de RMLTS Kortgene en derde werd dc- Slagersvakschooi 2 280; prei 99-135; rabarber 108-142. selderij 7-20; snijbonen 26-770; spinaae 114-193; uien 100-112. AARDAPPKLBEURS ROTTERDAM 12 apriL Prijzen excL btw. vastgesteld in guldens per 100 kg, af bedrijf op auto vop gens kwaliteitseisen binnenland cq export: klel-aardappelen binnenland, bintje 35 mm opw. in twee maten 106.00-108.CI0. bintje 5C mm opw los verladen 107.00-110.00; klei aardappelen export: bintje 35-50 mm los ver laden 205,00-108,00, bintje 50 mm opw. lot verladen 107.00-110.00. voeraardappelen 8,00-10.00. stemming rustic. VISMIJN COLLNSPLAAT 12 APRIL. Exportgarnalen M kg. 2.50. pel lerijgarnalen 142 kg. 3.51-/3.83; schar 22 kg; bot 157 kg; kabeljauw 22 kg; schol 405 kg; tong 3 kg. zeebaars 5 kg. herder 2 kg tarbot 2 kg. krab 1 kg Wandeltocht DA W 's-GRAVENPOLDER - Zaterdag 8 mei zal de gymnastiekvereniging 'DAW te 's-Gravenpolder onder auspiciën van de KNGV de 28e bondswar.deltocht organiseren. Afstanden zijn 10 en 15 km. Men kan zowel individueel als in groepsverband deelnemen. De start is om 14 uur vanaf het dorps huis aan de Poelvoordestraat. De me dische verzorging is in handen van de plaatselijke EHBO-afdeling. -SoSrsès <shi het 'binnenvallen van de toeristen- stroom tegen het eind van de week geen grote complicaties Omdat het een wat latere Pasen is dan vorige jaren houdt men er rekening mee. dat de toeristen- stroom. die zich vooral op de bollenvel den zal richten, een kleine verschuiving naar de kust te zien zal geven. „Maar niet in die zin", aldus een woordvoerder van de verkeersgroep van de rijksplolitie. ..dat we alle hens aan dek moeten hebben. We verwach ten geen moeilijkheden maar hebben ruim voldoende mensen om die even tueel op te vangen. Rijksweg 58 is geen probleem meer.. Voor Schouwren- Duiveland hebben we voldoende man kracht om zonodig regelend op te tre den. Wel verwachten w e na donderdag meer toeloop, maar niet zodanig dat het complicaties geeft. Er zijn al heel wat mensen gearriveerd. Duitsers zijn er al heel veel".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17