Komedie naar eindmmk van Landjuweel ONDA-Middelburg en Caecilia-Vlissingen kregen ere-diploma's Pentekeningen van Mare Hundesliagen in "Den Dullaert" f JACOB BOER BV SCALD8S MAANDAG 12 APRIL 1976 VLISSINGEN - Het Vlissing.se amutcurtoneelgezelschap 'De Zeeuwse Komedie' heeft zondaga vond in het Limburgse Elsloo het Landjuweel van de drie zuidelijke provincies gewonnen met de op voering van het toneelstuk "Line". De voorstellingen werden gegeven in het Maaslandcentrum. De Zeeuwse Komedie vertegenwoor digde als winnaar van het Zeeuwse Landjuweel Zeeland in de 'compe titie' met Brabant en Limburg. Brabant werd vertegenwoordigd' door een gezelschap uit Tilburg en Limburg door een gezelschap uit Maastricht. Deze overwinning brengt met zich mee. dat het Vlissingse gezelschap ook aanwezig zal zijn bij de lande lijke eindronde, die in de week van 31 mei tol 6 juni in de Stads schouwburg te Haarlem wordt ge houden De einduitslag wordt za terdag 12 juni in de Stadsschouw burg te Haarlem bekendgemaakt. Het toneelstuk 'Line' van de Ameri kaan Horovitz is voor Nederland vertaald en bewerkt door Dick Top. die het stuk zelf meebracht uit Amerika. Na twee voorstellingen in een vrije produktie met beroepsac teurs in Rotterdam, leende Dick Top 'Line' uit aan de regisseur van de Zeeuwse Komedie. Cor Verdon- schot. De Zeeuwse Komedie bracht het stuk dertig maal op de planken in het vestzaktheater te Vlissingen. Men won er ook het Zeeuwse Land juweel mee. Politie Hulst vond gestolen brommer HULST - De rijkspolitie te Hulst heeft donderdag in een plantsoen achter de scholengemeenschap Jansenius een bromfiets en een fiets onbeheerd aan getroffen. De bromfiets bleek dinsdag met nog twee andere brommers gesto len te zijn van het terrein van de scho lengemeenschap. De gevonden brom fiets behoort toe aan de leerlinge V. V. uit Westdorpe. De andere twee brom fietsen zijn nog spoorloos. Veel schade bij aanrijding HULST - Op het kruispunt rijksweg 60 Absdaalseweg nabij Hulst botsten zondagmiddag twee auto's. Beide liepen veel schade op. W. van T. uit Terneuzen sloeg rechtsaf. Een achterop komende autobestuur der reed hem links voorbij, de daarach ter komende E. de C. uit De Pinte (B) reed op de auto Van T. Paaszangdienst in hervormde kerk SCHOONDIJKE - Maandag 19 april, tweede paasdag, zullen de drie Schoondijkse kerken gezamenlijk een paas zangdienst houden in de her vormde kerk te Schoondijke. Deze «dienst begint 's-morgens om half tien on staat onder leiding van pastoor Pi- renne. Er zal medewerking worden verleend door een oecumenisch dameskoortje onder leiding van de heer P. L. E. de Paauw. Organist is A. Karreman. De collecte is bestemd voor de Israëlische actie 'Nes Ammim'. Echtpaar Bosschaert te Hulst vierde het 50-jarig huwelijk HULST - Onder grote belangstelling 'vierde het echtpaar J. Bosschaert- Blommaert te Hulst zaterdag zijn vijf tigjarig huwelijksfeest. De receptie, die thuis werd gehouden werd zeer druk bezocht Velen kwamen hun gelukwensen) aanbieden, die vergezeld gingen van bloemen en geschenken. Daarna werd het feest in intieme familiekring ge vierd in hotel Van Oosterom aan de Stationsweg te Hulst Bijeenkomsten in kader Vastenactie in 'Den Dullaert' HULST - Zaterdagavond stond 'Den Dullaert' te Hulst in het teken van de vastenactie. Men begon met een jon- gerendienst. waarin celebrant was kapelaan dr. J. Hulshof uit Hulst. De jeugd had de tekstgroepen verzorgd voor de gebeden en de predicatie onder het thema 'Westerse wereld is rijkdom, derde wereld armoe, laat ons hulp bie den aan de mensen van de derde we reld voor een menswaardig bestaan.' Aan deze dienst werkte mee het jonge renkoor uit Hulst onder leiding van A. de Kort en het jongerenkoor uit Kloos- terzande onder leiding van J. Huis- kens, beide met eigen combo. Na de kerkelijke plechtigheid begon de instuif voor de vastenactie, die geopend werd door mevrouw J. Picavet-Smet. Voor de pauze traden op de jongerenkoren met combo uit Hulst en Kloosterzande en het majorettenpe- loton van de 'Vossen' onder leiding van mevrouw Van Hoye-de Bakker. Na de pauze waren weer de beide jongeren koren actief, alsook de volksdansgroep 'Hava Naguilla' uit Vogelwaarde onder leiding van de heer O. Vosveld met be geleiding van accordeonmuziek door Nico Bijl. De volksdansgroep voerde Hollandse. Schotse. Israëlische en Roemeense volksdansen uit. Kinderen uit Terhole. Sint-Jansteen en Hulst maakten de opbrengst bekend van de 'fiets-ins', die voor het project Jejui in Paraguay wa ren gehouden. In Terhole was dit ach thonderd en vijftig gulden, in Sint- Jansteen twaalfhonderd vijfenzeventig gulden en in Hulst negenduizend en zestig gulden. Door middel van een fototentoonstel ling en klankbeelden met dia's konden de circa 300 aanwezigen zich op de hoogte stellen van het project Jejui in Paraguay, dat dit jaar de bijzondere aandacht heeft van de vastenactie in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De instuif, die was opgezet door de 'Regionale Werkgroep Vastenactie' en waaraan ongeveer honderdvijfenzeventig perso nen belangeloos hebben meegewerkt, werd besloten met het gezamenlijk zingen van 'Wij zijn samen onderweg'. Vergadering over het dorpszelfonderzoek in Biervliet BIERVLIET - Donderdagavond wordt in het buurthuis 'De Pereplu' in Bier vliet weer een vergadering gehouden in het kader van hel dorpszelfonder- zoek. Om acht uur komt de grote gespreks groep bijeen, onder meer om de activi teiten van de kleinere werkgroep te toetsen en om te bekijken hoe men tot een afronding - met conclusies en ad viezen - van het onderzoek kan komen. Echtpaar A. van Remortele vierde het gouden huwelijksfeest HEIKANT - Zaterdag vierde het echt paar A. van Remortele-Crabbe uit de Magdalenastraat te Heikant het gou den huwelijksfeest. Het feest begon met een eucharistieviering, geleid door pastoor H. van Leemput uit Hei kant. Daarna vond een drukke receptie plaats in café T. de Block-van Troost te Heikant. De muziekvereniging 'Hei kant' uit Heikant bracht het gouden paar een serenade. De rest van het feest werd eveneens in café 't. de Block-vanTroost' gehouden. Geslaagd Koffieconcert Frans Bruggen KLOOSTERZANDE - De Ruittisl Frans Bruggen heeft zondag in het hervormde kerkje in Kloosterzande een koffieconcert gegeven. Het kerkje, dat voor een dergelijke evenement een geschikter akoestiek heeft was met ruim honderd bezoekers goed bezet. Brüggen, leraar oude muziek aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag speelde onder meer werken van Telemann en Bach. Hij gaf een monde linge toelichting op de door hem ge speelde muziekstukken. HULST - Tot en met vrijdag 23 april worden in de openbare bibliotheek in 'Den Dullaert' te Hulst werken tentoongesteld van Mare Hundeshagen. Het tentoon gestelde oeuvre bestaat uit een reeks grote en kleine pentekeningen. Hundeshagen is geboren in het Belgische Wilrijk en woont in Rijswijk. Hij wordt* omschreven als een stil, rustig iemand die Intens leeft met een interesse voor schoonheid en sfeer. De onderwerpen die Hundeshagen voor zijn tekeningen heeft gekozen, kunnen nagenoeg zonder uitzondering dienen als onderwerpen voor ansichtkaarten: mo lens in allerlei soorten en standen, oude monumentale panden, vissershuizen, een marktpleintje, een begijnhof, een oud straatje on Zuid-Frankrijk. Te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Drukbezochte feestavond van alleenstaanden Bij eenkomst Zeeuwse verenigingen van organisten TERNEUZEN - In het Terneuzense Zuidlandtheater is zaterdagavond een drukbezochte feestavond gehouden van de soos voor alleenstaanden. On geveer 90 mensen, onder wie volgens de organisatoren heel wat nieuwe gc- zich ten, vierden het-tweemaandeli jkse - feest mee. De 'Juanita's' uit Oostburg zorgden voor de muzikale begeleiding. Het goo chelaarsduo John en Rosita had op het laatste moment de plaats'ingenomen van de cabaretgroep 'De Hoepel' die verstek moest laten gaan. Verder speelde men bingo en werd een loterij gehouden, De werkgroep Temeuzen van de soos voor alleenstaanden houdt vrijdag 23 april weer een 'gewone' bij eenkomst, zoals die om de twee weken op het programma staan. Dat gebeurt in het gebouw van de centrale stich ting voor sociaal cultureel werk (het voormalig marechausseegebouw) aan de Terneuzense Nieuwstraat. JAAR VERGADERING KNF-ZEELAND LANDELIJK HET HOOGSTE AANTAL CONCOURSPUNTEN GOES - De brassband ONDA- Middelburg en de brassband Caecillia-Vlissingen hebben zaterdag het erediploma van de Koninklijke Nederlandse Federatie van muziek verenigingen omdat zij het afgelopen verenigingsjaar in hun concoursafde ling landelijk het hoogste aantal pun ten hebben behaald. De huldiging ge- Antiekbeurs in Vlaanderenhal wordt herhaald SAS VAN GENT - De antiekbeurs die zaterdag en zondag werd gehouden in 'De Vlaanderen' in Sas van Gent is een voor herhaling vatbaar evenement geworden. De initiatiefnemer, anti quair A. de Vos uit Schiedam koes terde zondagavond al plannen om van de beurs in Sas van Gent een twee maal per jaar terugkerende traditie te maken. De Vlaanderenhal is er volgens hem een uitstekende ruimte voor. De heer De Vos was tevreden over het aantal bezoekers (ongeveer 2.000) dat in het weekend een kijkje kwamen nemer- Achttien standhouders uit heel Neder land (onder wie drie Zeeuwen) presen teerden een keur aan antiquiteiten, zoals meubelen, zilver, tin, klokken en speelgoed. Het is dan ook de bedoeling van beurs-organisator De Vos om zo veel mogelijk antiekliefhebbers aan hun trekken te laten komen. Opvallend was overigens vooral zon dag (verreweg de drukste dag) de grote belangstelling van Belgische zijde. De Belgen maakten naar schatting zeker een kwart uit van het totaal aantal be zoekers. Ongeveer driehonderd men sen maakten zaterdag en zondag dankbaar gebruik van de mogelijkheid om hun eigen antiek door deskundigen te laten dateren en taxeren. beurde tijdens de algemene vergader ing van de KNF, afdeling Zeeland, 'De Zeeuwse Bond' in 'De Prins van Oran je' te Goes, waar bondsvoorzitter Jac. Uitterhoeve de diploma's met een toe passelijke gelukwens uitreikte. 'ONDA' had in 1975 in afdeling 1 A (ere-afdeling) 296,5 punt bij elkaar ge speeld en 'Caecilia' in afdeling 1 B (af deling uitmuntendheid) 309 punten. Voorzitter Uitterhoeve stelde in zijn openingswoord vast dat 1975 voor de Zeeuwse blaasmuziek een goed haar was geweest, gezien de concoursen. Hij bracht de instanties dank omdat zij op 16 augustus vorig jaar te Kwadne- damme een uitwisseling tussen de Zeeuwse federatieafdelingen en de Belgische zusterorganisatie Fedekam financieel hadden mogelijk gemaakt. De vergadering herdacht met enkele minuten stilte de vorig jaar overleden landelijk KNF-voorzitter J. P. M. Meuwese en de in februari van dit jaar overleden heer S. Dekker, lid van het Zeeuwse afdelingsbestuur. De jaarver gadering keurde na een korte discussie de jaarverslagen van secretaris K. den Toonder en penningmeester A. van Wllenburg goed. Concoursen Het bestuur van KNF-Zeeland zal zprgen voor de organisatie van het zomerconcours 1977, omdat geen en kele vereniging zich voor de organisa tie heeft aangemeld. Het marscon cours 1977 wordt georganiseerd door 'Wilhelmina'-Colïjnsplaat, en het her- fstconcours 1977 door 'De Verenigde Vrienden' te Sas van Gent Bij de rondvraag vroeg men aandacht van het bestuur voor de leeftijd en het niveau van juryleden, die de solisten- concoursen beoordelen. Voorzitter Uit terhoeve erkende dat hierin moeilijk heden hebben gescholen en zegde aan dacht van het bestuur toe. Ook het se dert kort ontbreken van een vaste bondspianist in Zeealnd om op con coursen solisten te begeleiden werd als probleem gesignaleerd. Enkele vereni gingen hebben zich inmiddels adver tenties al een 'eigen' pianist verwor ven. Ook dit vraagstuk heeft de aan dacht van het bondsbestuur. AARDENBURG - De Nederlandse Or ganisten Vereniging en de Gerefor meerde Organistenvereniging, district Zeeland, hebben zaterdag een bijeen komst gehouden in Aardenburg. De organisten werden daar ontvangen door da. mevrouw Den Herder. Het nieuwe orgel van de doopsgezinde kerk waar de bijeenkomst werd ge houden werd bespeeld door Hubert Schoonbrood. ■Tijdens* het huishoudelijk gedeelte werd bekend gemaakt dat op 29 mei een tocht naar Brabant op het pro gramma staat. In 's-Hertogenbosch bezoekt het gezelschap de Catharina- kerk en de hervormde kerk, waar met name de orgels de aandacht krijgen. Bovendien maken de organisten in de Sint-Lambertuskerk te Helmond ken nis met het volledig gerestaureerde Robustelly-orgel. Ook het programma voor het volgende seizoen (van september tot juni) werd vastgesteld. Na dit huishoudelijk ge deelte begaven de organisten zich naar SinLAnna ter Muiden. In de her vormde kerk kon men daar spelen op het uit 1871 daterende Kmpscheer- orgel. Auto's botsen te Hulst: zware schade HULST - Zondagmiddag zijn op de kruising rijksweg 60/Grote Kreekweg bij Hulst twee auto's met elkaar in botsing gekomen. De beide voertuigen liepen zware schade op. A. P. uit SintrJansteen botste met zijn auto achterop het voertuig van C. H. uit Kemzeke. die plotseling voor het stoplicht remde. Politie betrapteen stroper op heterdaad SCHOONDIJKE - De polilie in Schoondijke heeft zaterdagmiddag A. van B. uit Schoondijke op heterdaad betrapt toen deze aan het stropen was. Bij controle bleek dat Van de B. noch pen jachtvergunning noch een wapen vergunning had. Het geweer en een al geschoten haas werden in beslag ge nomen. Activiteiten van open bejaardenwerk SLUISKIL - Elke maandag, dinsdag, donderdag en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur is er in de sociëteit van de stichting open bejaardenwerk Sluiskil gelegenheid om te kaarten, pieken, bil jarten, enzovoorts. Elke maandagmid dag is er handwerken van 14.00 tot 17 .00 uur. Elke 2de maandag van de maand komt de pedicure. Vrijdagmid dag van half drie tot half vier is er gymnastiek. Gedurende de maanden september tot mei is er elke maand een culturele middag of avond met- toneel, film, zang of cabaret. Woensdagmiddag 14 april zal het cabaret 'Je moet het een beetje versieren' in het Zuidland theater te Terneuzen bezocht worden, vertrek per bus om 13.00 uur. Verder nog komende evenementen zijn op 30 april (koninginnedag) kaarten en bingo, in oktober een grote bazaar en in december Sint-Nikolaasfeest en kerstvieringen Plaats uw familieberichten in de PZC Enige en algemene kennisgeving. Heden werd door een noodlottig ongeval van onze zijde weggenomen onze liefhebbende dochter, zuster, schoonzuster en kleindochter op de leeftijd van 17 jaar. Terneuzen: lam. A. P. Nonnekens en kinderen fam. P. Maas-Nonnekens Goes: fam. B. J. Nonnekens Arnhem: fam. M, van der Laan fam. M. van der Laan jr. Terneuzen, 9 april 1976 Mozarthof 18 De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 13 april a.s om 15.30 uur op de Zuiderbegraaf plaats te Terneuzen. Vertrek vanaf de aula van het Julianazieken- huis om 15.20 uur Geen bezoek a huis. ADRIAAN WILLEM NONNEKENS Terneuzen, 9 april 1976 Heden overleed onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder LAUWERINA WILLEMINA VAN DIJKE-MOL weduwe van A. M. van Dijke, op de leeftijd van 79 jaar en 6 maanden. Middelharnis: S. A. van Es-van Dijke J. N. van Es Apeldoorn: M. S. van Reekum-van Dijke StrPhilipsland: J. van Reekum A. M. van Dijke G. M. van Dijke- van Nieuwenhuyzen Doetinchem: P. E. Overwater-van Dijke C. Overwater Steenbergen: G. A. van Nieuwenhuyzen- van Dijke N. G. van Nieuwenhuyzen Brouwershaven: A. P. K. van Dijke D. E. van Dijke-Wisselink St.-Philipsland: M. C. van Dijke A. M. van Dijke-Stehouwer Klein- en achterkleinkinderen Apeldoorn. 8 april 1976 Correspondentieadres: 'Bouwlust', Sint- Philipsland. De begrafenis is bepaald op dinsdag 13 april te Sint-Philipsland. De rouwdienst vangt aan om 13.00 uur. Vertrek vanuit het dorpshuis 'De Wimpel' om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de- begrafenis. Geen bloemen. Heden overleed in Verpleeghuis 'Der Boede', op de leeftijd van 87 jaar, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader ADRIAAN CORNELIS MALGO weduwnaar van Jacoba Luitwieler, Vlissingen: M. Ventevogel-Malgo P. Ventevogel klein- en achterkleinkinderen Koudekerke, 10 april 1976 Correspondentieadres: Thorbeckelaan 15, Vlis singen. De teraardebestelling zal plaatshebben don derdag 15 april 1976 om 13.30 uur op de alge mene begraafplaats te Koudekerke. KLEUREN- tv 66 cm 2000,- f 78,-»per maand Ook zondags open van 14.00-18.00 uur SAS VAN G€NT PROMENADE^ GENTSESTRAAT 4 01158-1 BANKSTELLEN uit eigen fabriek. Grote sortering kwaliteitsstof- fen. 5 jaar garantie op binnenwerk. Norm. prijs 1400 voor 795. Toonzalen: Culemborg, Dem Meubelfabriek. Houtweg 8. Bergen op Zoom, Wassenaarstr. 15. Geopend di. t/m za. tot 18 u. Vr. tot 21 u. Vanaf heden tot en met onze extra bankstellen- show op 2e Paasdag ont vangt U als attentie bij aankoop van een bankstel een tafellamp van 45,- ivinkelwaarde. Oud Gereformeerde Gemeente in Neder land Oostburg De Goede Vrijdag-dienst van Ds. Smits is niet op heden maar D.V. op dins dag 13 april 19.30 uur. Eiken bankstellen vanaf 1395,- Losse eiken fauteuils. Woninginrichting De Vlieger Zn. Steenemlbeer 5-7 Vlissingen Uitslag loterij bazaar VCK 1976 le prijs no. 3123 2e prijs no. 0505 3e prijs no. 2465 4e prijs no. 5149 5e prijs no. 4341 6e prijs no. 4807 7e prijs no. 0706 8e prijs no. 0534 9e prijs no. 4830 10e prijs no. 5377 Prijzen kunnen afgehaald worden bij: W. J. van der Grift. De Ruyterstraat 29 Koudekerke TeL 01185-1876 Bedroefd, maar dankbaar dat hij voor verder lijden gespaard is gebleven, geven wij u kennis dat na een langdurig lijden van ons is heenge gaan, mijn innig geliefde man, onze lieve vader, behuwd-, grootr en overgrootvader WILLEM KORNELIS ZWIGTMAN in de ouderdom van bijna 82 jaar. Vlissingen: S. J. Zwigtman-Back Dordrecht: A. S. Schouwenaar- Zwigtman M. P. Schouwenaar Goes: L. A. Zwigtman A. Zwigtman-Houmes Vlissingen: A. Zwigtman A M. Zwigtman-Struïwigh P. J Lous-Zwigtman J. A. Lous R. W. Zwigtman C J. Zwigtman-Huibregtse kleinkinderen en achterkleinkind Vlissingen, 10 april 1976 Ravesteynplein 25 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van Dishoeckstraat 10. Bezoek vanavond van 17.30-18.00 uur. De crematie zal plaatshebben woensdag 14 april 1976 om 9.45 uur in het crematorium Rot terdam. Maeterlinckweg 101. Rotterdam-Zuid. Heden werd geheel onverwachts uit ons mid den weggenomen onze innig geliefde moeder, behuwdmoeder en oma, mevrouw GEERTRUIDA JOHANNA BUIJS eduwe van Joost Doornhein, op de leeftijd van bijna 79 jaar. Rijsoord: J. Doornhein T. Doornhein-Kolk Abbekerk: E. Doornhein-de Vries F. de Vries en kleinkinderen Middelburg, 9 april 1976' Komngstraat 22 Correspondentieadres: Dhr. B. Buijs, Veerse- singel 206, Middelburg. De overledene ligt opgebaard in het mortua rium van het ziekenhuis te Middelburg. Bezoek dagelijks van 17.30-18.30 uur. De crematie zal plaatsvinden op dinsdag 13 april a.s. om 15.00 uur in het crematorium te Den Haag, Ockenburghstraat 21. G. J. DOORNHEIN-BUIJS In de ouderdom van bijna 79 jaar. 's-Gravenhage: L. van Wessem-Buijs G. van Wessem Middelburg: J. Buijs C. P. Buijs C. Buijs-Moens B. J. Buijs J. Buijs-Gelok Neven en nichten Middelburg, 9 april 1976 Koningstraat 22 Op 9 april 1976 ging plotseling van ons been. onze geliefde moeder, oma en zuster, mevrouw THEODORA VAN GASTEL weduwe van Abraham de Steur, op de leeftijd van 79 jaar. Middelburg: R. de Steur Papendrecht: C. de Steur N. de Steur-van Maldegem en kinderen Rijen: J. Witkamp-de Steur J. Witkamp A. Witkamp De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het rusthuis St-Antonius te Oostburg. De teraardebestelling zal plaatshebben.-op dinsdag 13 april 1976 om 13.00 uur op de alge mene begraafplaats te Middelburg. Land-Rover en Range Rover dealer voor Zeeland. Automobielbedrijf W.C.Ïsta&Zn. St. Joostdijk 41. Oosterland. (Z) Tel. 01114-1495 Joost mag het weten. ■-.^iErirekairnaardal'Joost --" {hetweel^jootallhv in- slaüatieprêblemen op ge- "bied van GAS, WATERen Elektriciteit mslallatiebedrijf JoostWeststrate Aluminium geadoni- seerde zonnescher men voor zelfmontage. Compleet met storm- pennen. Buisdiameter 50 mm. Kap 100 mm. Roestvrije bandopwin- der. Kleurecht markies doek in de kleuren oranje, geraniumrood, blauw, donkergroen en lindegroen. Prijzen incl. btw Breedte 200 cm 289,- Breedte 225 cm 302,- Breedte 250 cm 315,- Breedte 275 cm 328,- Breedte 300 cm 339,- Breedte 325 cm 354.- Breedte 350 cm 365,- Breedte 375 cm 379,- Breedte 400 cm 392.- Tussenliggende maten worden op verzoek aangemaakt. Levering franco thuis. Ganzepoortstraat 20-24 Goes, tel. 15860 Zaterdagsmiddags ge sloten. B.V. DRAINAGE BEDRIJF VERHUUR VORKHEFTRUCKS BORSSELE - MCNSTERWEG 41 - TEL 01105-1555

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 20