Ontgoochelde Roger de Vlaeminck: beste want niet altijd de koers QPR lijkt op weg naar Engelse titel DAAN VAN OeSTEN: HOOPGEVENDE SPRINT BIJ START ATLETIEK-BAANSEIZOEN: 11.2 Goede resultaten van de Zeeuwse marathonlopers VAN DER SMISSEN MET TWEEDE PLAATS TEVREDEN PZC/s JAN RAAS: WEDSTRIJD PARIJS-ROUBAIX LOODZWAAR 1 BELOFTEVOLLE LANGE AFSTANDLOPERS BIJ DELTA SPORT ZIERIKZEE Schuiten viel tegen auto VanHelvoirt won hel van Mergelland GROTE VERRASSING: NEDERLAAG VAN MANCHESTER UNITED MAANDAG 12 APRIL 1976 sport 14 .ROUBAIX - „De beste wint niet altijd de wedstrijd". Deze woorden sprak de Bel gische ster Roger de Vlae minck diep ontgoocheld in de catacomben van de wie lerbaan in Roubaix. Roger de Vlaeminck was zonder twijfel de grote uitblinker in de 74e editie van de koninginne-klassieker Pa rijs - Roubaix. De Belg won de koers door de hel van het noorden in het verleden drie keer. Als hij zondag voor de vierde maal had gewon nen, zou hij tot koning van Ondanks de iets veranderde om 'de hel' zijn uitgeroepen, want geen renner heeft Parijs-Roubaix meer dan drie keer gewonnen. De hel van het ndorden, die rij van vreselijk smalle, hobbelige, klin kerwegen door Noord-Frankrijk, werd zondag voor het eerst sinds 1970 niet geteisterd door barre weersomstandigheden. Regen, ha gel, wind en sneeuw hadden plaats gemaakt voor een warm voorjaars zonnetje. Dat maakte 'de hel' war mer en aangenamer al bleef de af stand 270 kilometer het laatste deel van meer dan honderd kilometer over dezelfde afschuwelijke kinder koppen. standigheden had het er In de finale alle schijn van dat Roger de Vlae minck zijn vierde overwinning zou behalen. De Belg had alle beslissin gen geforceerd, hij had voortdurend aan de leiding gereden, hij had gaten gedicht wanneer hij dat nodig achtte en in de laatste dertig kilometer deed hij als enige van het kop- groepje dat verder nog bestond uit Francesco Moser, Mare Demeyer en wereldkampioen Hennie Kuiper, nog kopwerk. De Vlaeminck reed zo ontzettend hard. hij haalde zo soe pel en gemakkelijk de aanvallers Kuiper en Moser terug, dat alleen hij deze zon-vergoten Parijs - Rou baix kon winnen. Toen kwam de eindsprint op de baan van Roubaix. De Vlaeminck reed als eerste van de kopgroep de baan op. Hij moest van kop af sprinten en werd prompt verrast door Mare Demeyer, de 25-jarige knecht van Freddy Macrlcns. De Vlaeminck verliet diep teleurge steld de baan. „Ik kan Demeyer niets verwijten. Hij had van zijn ploegleider Lomme Driessens de opdracht gekregen niet op kop te rijden. Hij mocht niet werken van zijn baas. Die taak heeft hij vlekke loos uitgevoerd. Hij heeft mij ver slagen. maar iedereen heeft toch gezien dat ik de beste was. Nu heb ik spijt dat het zulk mooi weer was. Als het had geregend, was ik hier alleen op de baan aangekomen. Op natte en glibberige kasseien kan ik beter sturen dan wie ook, maar omdat de kinderkoppen droog ble ven, konden nog drie man mij vol gen". Mare Demeyer. die de sprint met een half wiel voorsprong won, kon zijn geluk niet op. „Zo zie je maar". zei hij later onder de douche, „datje ook als knecht een klassieker kunt winnen. Deze overwinning betekent enorm veel voor mij. Vorig jaar heb ik in Parijs - Roubaix ook heel sterk gereden. Toen demarreerde ik in Valenciennes. 75 kilometer voor het einde. Ik reed vijftig kilometer solo en werd daarna achterhaald door De Vlaeminck en Merckx. Nu heb ik mijn revanche, ook al heb ik geen kopwerk gedaan, maar dat mocht ik niet van Driessens. Ik heb gewon nen, maar mijn werk blijft toch het helpen van Maertens. Ik zal mij voor honderd procent voor hem blijven inzetten in de toekomst". Een erg sterke Panjs - Roubaix reed ook Hennie Kuiper. De wereldkam pioen eindigde als vierde. Sprinten is nu eenmaal zijn specialiteit niet. Hij volgde de Vlaeminck gedurende de hele wedstrijd uitstekend Anderhalve minuut na Mare De meyer finishte Jan Raas als tweede Nederlander op de zevende plaats. Raas. die werkelijk in voortreffe lijke conditie is en in alle klassie kers tot de uitblinkers behoorde, leverde daarmee opnieuw een erg knappe prestatie. Raas was aan de eindstreep niettemin een beetje boos. „Ik heb aldoor mensen horen beweren dat deze Parijs - Roubaix niet zo zwaar was, omdat de zon scheen. Wel, ik kan zeggen, de wed- i y ROUBAIX - De Belg Mare Demeyer omhelst verheugd zijn trainer Lomme Driessens, nadat hij de 279 kilometer lange voorjaarsklassie ker Parijs - Roubaix op zijn naam heeft gebracht. strijd was loodzwaar en de afstand blijft toch 270 kilometer. Dat is op zulke slechte wegen als hier eer echte hel". Janny Verhaart in actie tijdens de opening van het baanseizoen. ZIERIKZEE - Misschien zal een enkele verdwaalde leek ge dacht hebben zaterdagmiddag in Zierikzee bij een schaatswed strijd beland te zijn toen daar via de geluidsinstallatie gemeld werd. dat Kees Verkerk steeds maar net boven het clubrecord zijn rondjes draaide. Een enkele grappenmaker had het zelfs over de paardenrennen (waarop een paard met de naam Kees Verkerk geregeld op de voorgrond treedt) maar de serieuze in gewijden wisten wel beter: Delta Sport-atleet Kees Verkerk deed die middag pogingen om op de 3.000 meter binnen het re cord van zijn club te eindigen. Zijn tijd van 9.45.8 was net en kele seconden te langzaam, maar als men weet, dat deze leider van een Zierikzeese jeugdsoos nog maar een half jaar aan atle tiek doet dan mag hier toch gesproken worden van een uitste kende prestatie. Kees Verkerk liet beslist nog niet genieten van de uitgebalanceerde pas, waarover hij wellicht over een aantal jaren beschikt, maar hij bleek over een geweldige mentaliteit te beschikken. concurrenten. De tijden van Van Oos ten zijn bijzonder hoopgevend voor dit zomerseizoen, waarin hij wellicht ein delijk het aloude Zeeuwse record van Gerrifc de Pagter naar de geschiedenis kan verwijzen. Delta Sport bracht enkele oude ge trouwen in de arena, die in het verle den geducht van zich deden spreken op de atletiekvelden: Esther Goedhart-Schot en haar zus Jannïe Verkaarï-Schot en Leo de Pee. De Zie rikzeese club had een beroep op de zusjes Schot gedaan nu de damesploeg van Delta Sport naar de derde klas van de nationale competitie gepro moveerd is. „Als we compleet zijn hoeft Esther niet aan te treden", liet wedstrijdsecretaris Wim Schot weten, „maar ze gaat wel als ploegleidster mee naar de wedstrijden, zodat ze bij Verkerk werd kort geleden niet alleen zelf lid van Delta Sport, maar trok ook een aantal soosleden mee naar de Schouwse atletiekclub. De nummer twee op deze drie kilometer, Herman Padmos, was zelfs nog maar zó kort lid, dat hij nog niet eens een clubtenue had kunnen aanschaffen. Niettemin liep Padmos een tijd van even 10 minuten (10.03.6). Zij maakten de slotrace van een wed strijd van Delta Sport, waarop het Zeeuwse atletiek-baanseizoen geopend werd. Een van de opmerkelijkste pres tatie op deze openingsdag werd gele verd door de Goese AV'56-sprinter Daan van Oosten, die de eerste 'officië le' honderd meter van het seizoen af roffelde in 11.2 seconde. De Goese at leet dee dat in de series, waarna hij in de finale 11..4 liet noteren, ver vóór zijn MAASSLUIS - De zeventien interna tionale Westlandmarathon in Maass luis werd wat de uitslagen betreft be heerst door de Engelse lopers. Joe Keating werd winnaar in 2.22.47 ge volgd door John Jones in 2.25.07 voor de eerste Nederlander Peter Kooi (FIT Zeist), die schitterend 3e werd in 2.jJ5.54. De bekende Berny Allen werd 4e in 2.28.15 voor Johan Kijne (For- tuna Vlaardingen) in 2.28.43. De zes Zeeuwse deelnemers leverden goede prestaties. Cees Westrate (Zee land Sport) werd een uitstekende 14e in 2.41.23, wat voor hem in zijn derde marathon een persoonlijk record bete kende. Lange tijd werd Westrate op korte afstand gevolgd door Koos Oggel (AV'56), die echter na 30 km wat ter rein moest prijs geven, maar tenslotte toch fraai 18e werd in 2.44.31. Derde Zeeuw werd Cees van den Bulck (Zeeland Sport), die 35e werd in 2.53.32. Wat betreft het aantal marthons is Van den Bulck Zeeuws recordhouder, want hij volbracht in Maassluis zijn 10e ma rathon, Jaap Oele (AV'56) werd 42e in de persoonlijke recordtijd van 2.56.46. Wim Roose (AV'56) werd 73e in 3,08.57 en Jan Roose 77e in 3.12.56, eveneens een persoonlijk record. De tijden van de 164 finishers werd ge drukt door het plotselinge vrij warme weer, zodat ook het parkoersrecord van 2.18.12.8 onaangetast bleef. Niet alleen de Zeeuwse deelnemers leverden goede prestaties, want voor de perfekte organisatie tekenden twee Zeeuwen, namelijk Ad Bouwens, oud lid van Marathon Vlissingen cn Dy namo Middelburg en Rein Swint, in middels weer woonachtig in Zeeland en lid van Zeeland Sport Vlissingen. Ad Bouwens was een van de organisa toren van de enige Zeeuwse Mara thonloop te Vlissingen in 1964. Enkele uitslagen: 1 Joe Keating (Eng) 2.22,47.; 2 Joh JHones (Eng) 2.25.07; 3 Peter Kooi (FIT Zeist) 2,25.54; 4 Bemy Allen (Eng) 2.28.15; 5 Johan Kijne (Fortuna Vlaar dingen) 2.28.43; 6 Wim v. d. Zon (PAC R'dam) 2.30.01; 7 Joop Smit (Trias Hei- loo) 2.30.17; 8 Dave Davies (Eng) 2.30.29; 9 Jan Knippenberg (AV Castri- cum) 2,33.00; 10 HJans van Kasteren (Fortuna Vlaardingen) 2.37.14. 14 Cees Westrate (Zeeland Sport, Vlis singen) 2.41.23; 15 en eerste veteraan Ron Jansen (Thor Roosendaal) 2.43.05; 18 Koos Oggel (AV'56, Goes) 2.44.31; 35 Cees van den Bulck (Zeeland Sport, Vlissingen) 2.53.32; 42 Jaap Oele (AV'56) 2.56.46; 73 Wim Roose (AV'56, Goes) 3.08.57; 77 Jan Roose (AV'56, Goes) 3.12.56. ROUBAIX - Roy Schuiten kwam vlak voor het ingaan van de finale van Parijs - Roubaix nogal onge lukkig ten val. Schuiten viel met zijn hoofd tegen een passerende au to. Hij liep een blauw oog op, een geblesseerde pols en een pijnlijke knie. Schuiten: „Ik viel doordat een renner voor mij een lekke band kreeg. Die man week uit en ik kon hem niet ontwijken omdat wij op een smal paadje naast een kassei weg reden. Jammer, want ik reed sterk en ik rekende vast op een hoge klassering. Ik ga nu naar huis en dan direct naar dokter John Ro- link. Ik neem aan dat ik naar een ziekennuis moet om een foto van mijn pols te laten maken" eventuele tegenslag toch nog in kan vallen. Overigens viel het heroptreden niet mee, geen wonder ook als je vijf jaar nonactief bent geweest. „Bij het dis cuswerpen had ik zoveel foutieve wor pen, dat ik uit de stand heb moeten gooien om nog in de finale te komen", liet Esther Goedhart weten. Ook Leo de Pee, afkomstig uit Middel- harnis, was bereid om de herenploeg van Delta Sport, die voor het eerst in de competitie uitkomt, te steunen. De Pee heeft door zijn studie vooi assistent-accountant, die hij nu in Rot terdam voortzet voor registeraccoun tant, twee jaar niets, maar dan ooi niets aan atletiek gedaan. „Het zijl precies mijn twee A-juniorenjaren ge weest", merkte De Pee op, die Nede: lands B-kampioen op speerwerpen g< weest is. „Ik wil van de speer weer mij specialiteit maken en ook hink-staj springen doe ik erg graag", liet de a leet uit Middelharnis weten, d Rob Ridder en Marjan Luesken zijn er niet in geslaagd de finale.te bereiken van de Europese badmintonkampioen schappen gemengd dubbelspel in Du blin. Het Nederlandse koppel verloor in de halve finale van het Engelse duo Talbot/Gilks met 15-7, 15-12. In de an dere halve finale wonnen de Denen Skovgaard en Koppen van het Engelse duo Tredgett/Gardner met 9-15, 15-7, 15-4. INSTRUCTIEAVOND VAN TTV'T ZAND MIDDELBURG - De tafeltennisver eniging 't Zand te Middelburg houdt dinsdagavond 13 april om acht uur een film- en discussieavond voor ka derleden en belangstellenden uit de Zeeuwse tafeltenniswereld. De bij eenkomst wordt gehouden in de speel zaal van 't Zand 'De V?rgulde Baars', aan de Baarsjesstraat in Middelbnurg. Ruim 40 belangstellenden hebben reeds te kennen gegeven aan de uitno diging gevolg te zullen geven. Het programma van de bijeenkomst, die door afdelingsvoorzitter NTTB Wim Veen zal worden geopend, omvat onder meer de vertoning ban een film over de Europese kampioenschappen tafel tennis. Daarna zal er een discussie worden gehouden onder leiding van Sjaak Vermeulen, lid van de landelijke tournooien- en wedstrijdencommissie der NTTB. meende 'een conditie als een zieke ki te hebben, maar de speer toch al et behoorlijk eindje over de 50 met wierp. Ook Schelde Sport Terneuzen zal met een dames- en herenploeg aan de com petitie deelnemen. Deze Zeeuws- vlaamse club is na het vertrek van de familie De Nijs (naar RKHAV Hulst) weer op het oude ledenpeil terugge komen, vooral in de bovenlaag, zo ver klaarde bestuurslid Ko de Jonge, die overigens zijn dochter Maja op de 200 meter beslist niet zag schitteren in Zie rikzee. Maar het is nog te vroeg om over haar tijd of over andere prestaties een oor deel te vellen aan het begin van Ilict baanseizoen. Bovendien waren daar voor de nummers niet altijd even sterk bezet, gevolg onder meer van het feit, dat in Bergen op Zoom ook wed strijden werden gehouden, terwijl juist Delta Sport altijd veel deelne mers van Spado had tijdens zijn eer ste wedstrijd. „Er zal daarom een be tere regeling tussen de distrieten moe ten komen oordeelde Wim Schot. Op de uitslagen komen we nader terug. JOHANNESBURG - Tom Okkeris er met zijn partner Frew McMillan (ZAF) niet in geslaagd de dubbelfinale van het internationale tennistoernooi van Johannesburg te winnen. Okkereo McMillan verloren met 5-7, 2-6 van de Amerikaanse combinatie Tanner/Ries- EIJSDEN - Wil van Helvoirt heeft za terdag de 'hel van Mergelland' een amateurwïelerrronde over 150 kilo meter met start en finish in Eijsden gewonnen. Hij versloeg Leo van Vliet in de eindsprint. Van Helvoirt, die vo rige week de Ster van Bladcl won, ging er 50 kilometer voor het einde al leen van door. Leo van Vliet voegde zich acht kilometer verder bij hem. Op de meet had het duo een voor sprong van 49 seconden op het pelo ton. waarvan Toine van de Bunder de sprint won. Na een mislukte poging van Jo Maas en Martin Havik, brak het peloton op een actie van Andre Versteylen. On- middelijk na üe hergropering gingen Van de Bunder. Dohmen (de winnaar van vorig jaar). Spijker, Van der Meer. Van Helvoirt, Van Vliet en Nederlof in de slag. Nederlof hield het niet vol maar de groep won in de volgende ki lometers aan kwantiteit en kwaliteit door Van de Kruys, Deusing, Pirard, Bakker, De Lange, Hassink, Van de? Wijde, Smits, Rotman, Jacobs én Snoeijink. Die kopgroep was na het moeilijke parkoers een natuurlijke selectie op kwaliteit. Van Helvoirt echter wenste een verdere schifting: hij sprong op een helling naar voren toen de groep even stil viel na tempowerk van Dohmen, Van Vliet, Jacobs en Van de Bunder. De uitslag is: 1 Wil van Helvoirt (Til burg 3.46.20; 2 Leo van Vliet, (Honse- lersdijk) z. t.; 3 Toine van de Bunder, (Ijzendijke) op 49 seconden; 4 Mattieu Dohmen, (Bom); 5 Arie Hassink, (Neede); 6 Jan Bakker (Eenrum); 7 Frits Pirard (Breda); 8 John Herwer den. (Voorburg); 9 Jan Spijker, (Kam pen); 10 Arie Deusing (Halsteren). Adrie van Riel weg bij Rillandia MIDDELBURG - Adrie van Riel gaat Rillandia verlaten. De zaterdag derde klasser ziet na vijf seizoenen zijn Mid delburgse oefenmeester vertrekken en hoewel de positie op de ranglijst alles behalve rooskleurig is, zeer ongaarne. Van Riel heeft nog geen contacten met een andere vereniging. LEUVEN - Christ van der Smissen is opnieuw als tweede geëindigd in het wereldkampioenschap bandstoten. Twee jaar geleden in Doornik schoof hij zich als debutant tussen de Belgi sche coalitie Dielis-Ceulemans. In Leu ven handhaafde de jeugdige Brabander zich met bravoure en gedegen spel op het hoge niveau. Christ van der Smis sen onderstreepte daarmee nog eens dat hij de enige is die de klasse bezit, althans in deze spelsoort, om ooit in de Ceulemans is dit seizoen onklophaar. Al reikte de 38-jarige Belgin Leuven niet naar nieuwe records, hij blijft de grenzen in de biljartsport verleggen. Na afloop, tijdens de huldigingsceremonie, maakte de organisatie bekend dat Ceu lemans met 15.05 een nieuw wereldre cord in algemeen gemiddelde zou heb ben. Datis echter bezijden de waarheid; LONDEN - Queens Park Rangers lijkt voor de eerste keer in zijn 9(l-jarige geschiedenis op weg de Engelse voet- baltitel te veroveren. De club uit Lon den was zaterdag van c.e vier topploe- gen in de eerste divisie de enige, die de volle winst greep, door thuis met 4-2 te winnen van Middlesbrough. De grote verrassing was de nederlaag, die Manchester United in Ipswich leed: 3-0. De Mancunians hebben vijf pun ten achterstand op koploper Queens Park Rangers, maar nog twee wed strijden te goed. Liverpool, dat dinsdag in de halve fina les van het toernooi om de UEFA- beker Barcelona ontvangt, verspeelde een kostbaar punt bij Aston Villa (0-0) en staat nu één punt achter op Queens Park Rangers. De Engelse competitie omvat in totaal 42 wedstrijden. Aston Villa - Liverpool 0-0. Burnley - Bir mingham 1-0, Everton - Arsenal 0-0, Ipswich Manchester United 3-0; Leicester - Norwich 0-0; Manchester City - Derby 4-3; Queen's Park Rangers - Middlesbrough 4-2; Sheffield United - West Ham 3-2; Stoke - Coventry 0-1; Tottenham - Leeds 0-0; Wolverhampton - Newcastle 5-0. De stand aan de kop is: 1 Queens Park Ran gers 39 gespeeld, 55 punten; 2 Liverpool 39- 54; 3 Manchester United 37-50; 4 Derby County 38-50, Op de dertigste speeldag van de Schotse eerste divisie verloor Celtic verrassend van Dundee United (3-2). Stadgenoot Glasgow Rangers kon daardoor de toppositie van Celtic overnemen door met 3-0 van de 2e club uit Dundee te winnen. Borussia liep uit De lijstaanvoerder van de bunaesuga, landskampioen Borussia Mönchen Gladbach, heeft in Brunswijk de aan val van achtervolger Eintracht Braunschweig met elan doorstaan: 0-0. Borussia kon de voorsprong op num mer twee, Hamburger SV, tot twee punten uitbouwen. De Plamburgers verloren bij bekerhouder Eintracht Frankfort met 0-1. Eintracht Braunschweig bleef op een marge van drie punten derde, nu met Kaiserslau- tem, dat bij Europacup-bezitter Bayern München sensationeel met 4-3 won. De stand aan de kop is (alle clubs hebben 27 wedstrijden gespeeld): 1 Borussia Mönchen Gladbach 36 punten; 2 Hamburger SV 34; 2 Eintracht Braunschweig en FC Kaiserslau- tern 33; 5 Eintracht Frankfurt en Bayern München 30; onderaan: 13 Fortuna Düssel- dorf 24; 14 Werder Bremen 22; 15 VFL Bo- chum 21; 16 Kickers Offenbach 20; 17 Han nover '96 en Bayer Uröingen"i9. Franse beker Voor de achtste finales van het toer nooi om de Franse voetbalbeker zijn zaterdag de volgende wedstrijden ge speeld (tussen haakjes de uitslagen van de eerste ontmoeting): Sochaux - Valenciennes 0-0 (0-4); Nancy - Laval 1-1 (3-1); Sete - Paris SG 2-2 (0-3); An- gers-Beziers 2-0 (4-1); Duinkerken - Metz 2-1 (1-4); Lyon - Lille 4-0 (2-0); Bastia - Nice 4-0 (2-2); Marseille - Reims 3-1 (1-1). Valenciennes, Nancy, Paris SG, Angers, Metz, Lyon, Bastia en Marseille plaatsen zich voor de kwartfinales. Verlies Barcelona De uitslagen van de zondag gespeelde wedstrijden voor de eerste divisie van de Spaanse voetbalcompetitie zijn; Hercules - Alicante - FC Oviedo 1-0; Betis Sevllla - Santander 3-0; Espanol - Barcelona 3-0; Valencia - Atletico Bilbao 0-0; Real Madrid - Union Salamanca 1-0; Real Zara- goza - Elche 2-0; Gijon - SeviUa 1-0. De stand is voorlopig: 1 Real Madrid 30 ge- Brugge gelijk Uitslagen van de zodag gespeelde wedstrijden in de Be.gisone eerste di visie: Racing Mechelen - FC Lieg"1 4-1; Oostende - RWDM 1-5; Standard - FC Mechelen 3-0; Charleroi - Beringen 0-0; Antwerp - FC Brugge 3-3; Cercle Brugge-Beveren 0-2; Ber- chem-La Louviere 1-2; Anderlecht-Beer- schot 3-0; Waregem - Lierse 3-1; Lokeren was vrij. De stand na 32 wedstrijden: 1 FC Brugge -33/49; 2 Lokeren 32/42; 3 Anderlecht 32/42; 4 RWDM 32/40; 5 Waregem 32/39; 6 Beveren 32/39; 7 Beerschot 32/38; 8 Lierse 32/36; 9 Standard 32/36; 10 Antwerp 32/32; 11 Cercle Brugge 33/31; 12 FC Liege 32/29; 13 Oos tende 32/27; 14 FC Mechelen 33/27; 15 La Louviere 32/26; 16 Beringen 32/23: 17 Charleroi 32/22; 18 Berchem 33/18; 19 KC Mechelen 32/16 houder van het wereldrecord is nog steeds Ludo Dielis met 16.16. Raymond Ceulemans heeft al 47 in' ternationale titels achter zijn naam staan. Dit seizoen alleen al greep Wj twee Europese en twee wereldtitels- Eind mei is in Oostende het wereld kampioenschap driebanden, en ook dat wordt iets voor Raymond Ceulemans Het kan de vijfde titel voor hem in eén seizoen worden, en ook dat is een uni cum. Christ van der Smissen verspeelde zijn kans op de titel door een onnodige nederlaag tegen Connesson. Ih de 13e beurtspatte de droom van Christ als een zeepbel uit elkaar. Connesson liep toen met een reeks van 60 uit tot een voor sprong van 111 tegen 39. Van der Smis sen, die eerder op schitterende wijze de ontluisterde titelverdediger Dielis had overbluft, kon de moed niet meer op brengen om iets terug te doen. Door die ontwikkeling was Raymond Ceulemans zaterdagavond al zeker van de titel. Hij mocht de slotpartij tegen Van der Smissen rustig verliezen. Zijn algemeen moyenne was immers vele punten beter. De uitslag is: 1. Demeyer (Bel) 269 km ln 6 uw 37 min en 41 sec; 2. Moser (It) zt; 3. De Vise- mlnck (Bel) zt; 4. Kuiper (Ned) zt; 5. GodeftW (Bel) op 1.30; 6. Merckx (Bel) zt; 7. Raas (NB) zt; 8. Dangulllaume (Fr) zt; 9. Telrilnek (Bel) op 1.45; 10. Verbeeck (Bel) zt; 11. P. van Est- wijk (Ned) zt; 12. Plntens (Bel) zt; 13. PoulldW (Fr) zt; 14. De Witte (bel) zt; 15. Zoetemels (Ned) zt; 16. De Muynck (Bel) zt; 17. Swere (Bel) op 2.10; 18. W.Peeters (Bel) op 4.40; 1;- Rltter (Den) zt; 20. Perin (Fr) op 6.04; 21. Leman (Bel) op 6.18; 22. Gevers (Ned) op 6.3», 23. Thurau (W-Dld) zt; 24. Jacob (Bel) op 9.0)1 25. Baert (Bel) zt. Van de 154 gestarte rennen kwamen er 38 aan de finish. Bij de nummers# tot. en met 38 waren geen Nederlanders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14