Terneuzens museum heeft oog op panden aan Markt B. en w. Tiel kregen informatie over de Walstraatpromenade PZC/P Regionaal Orgaan Leerlingwezen over jeugdwerkloosheid 'HUIDIGE RUIMTE BUITEN DE LOOP' Familieberichten provincie VOLTALLIG COLLEGE OP WERKBEZOEK IN VLISSINGEN DAMES KREGEN 'LES'VAN LOODSWEZEN VLISSINGEN - Vrijdag heeft het vol- tallige college van b. en w. van Tiel, vergezeld van echtgenotes, een ge deelte van de dag in Vlissingen door gebracht. Tijdens dit werkbezoek was men bij het Vlissingse college te gast cn stelden de heren zich op de hoogte van de ontwikkelingen in de Vlis singse binnenstad en werd aandacht geschonken aan de nieuwe bestem mingsplannen. Bij de bespreking - achter gesloten deuren - werden enige punten van overeenkomst tussen Tiel en Vlissin gen aangestipt. Zo vormde vooral ook de Vlissingse promenade onderwerp van gesprek. Tiel heeft namelijk plan nen voor de aanleg van een promena de, maar daartegen schijnt - evenals aanvankelijk in Vlissingen het geval is geweest - de plaatselijke middenstand nogal wat bezwaren te hebben. 's Morgens werd het Tielse gezelschap, bestaande uit burgemeester drs. K. F. Broekens en de wethouders G. J. van Uitert, P. J. Schroër, J. den Hoed en Bijeenkomst van 'Het Land van Hulst' HULST - De postzegelverzamelaars vereniging 'Het Land van Hulst' houdt morgen, zondag, in 'Den Dullaert' te Hulst een vergadering, waarin een be stuursverkiezing wordt gehouden vanwege het periodiek aftreden van voorzitter P. Everaert en de bestuurs leden J. Burm, G. Heye, J de Rechter en O. Verstraeten Alle aftredenden zijn herkiesbaar. Na de tentoonstelling volgt de uitreiking van de prijzen, die behaald zijn op de jubileumtentoon stelling. Zoals gebruikelijk is er ook een kwartjesloterij en een veiling van kaveltjes. De nieuwtjesdienst is aan wezig vanaf half tien mr. H. W. M. Daalderop. alsmede ge meentesecretaris J. Koops. in het stadhuis te Vlissingen verwelkomd door burgemeester drs. Th. J. Wester hout Tijdens de ontvangst in de Bur gerzaal gaf drs. Westerhout een korte uiteenzetting over de geschiedenis van Vlissingen en de banden die beide col leges hebben. hun loopbaan begonnen bij de Provin ciale Planologische Deinst in Zeeland, dat de Vlissingse gemeentesecretaris J. W. Peters in Tiel werd geboren en daar zijn loopbaan begon en dat de Tielse wethouder Den Hoed bij dc gemeente Vlissingen als archivaris werkzaam is geweest. Na de uiteenzetting van burgemeester Westerhout verdiepte men zich in de problemen, die hoofdzakelijk op plano logisch gebied lagen. De nieuwe be stemmingsplannen Bossenburgh en Westerzicht en de ontwikkeling van de binnenstad werden daarbij aange roerd. Het gesprek over die binnenstad werd 'geïllustreerd' met een wandeling door markante stukjes Vlissingen. Ondertussen werden de dames in de sociëteitvan het Nederlands Loodswe zen door het bestuur van de sociëteit op de hoogte gesteld van de beloodsing van schepen en de werkzaamheden van het Loodswezen in het algemeen. Na de koffiemaaltijd in Britannia toog het voltallige gezelschap Der bus naar de Vlissingse wijken. Souburg en Rit- them en de havenindustrie in Vlissingen-Oost, Burgemeester Wes terhout en wethouder Smit droegen tijdens de busrit zorg voor de nodige toelichting, De bijeenkomst werd in het stadhuis gesloten met een dia-voorstelling over het verleden en heden van. Vlissingen. Het bezoek aan Vlissingen is bij het Tielse college van b. en w. goed in de smaak gevallen. Burgemeester Broe kens van Tiel heeft het Vlissingse col lege al uitgenodigd voor een tegenbe zoek. Vertegenwoordigers van de colleges van b. en w. van Vlissingen en Tiel tij dens de wandeling door de binnenstad bij het nieuwe VVV-kantoor. Op de voorgrond de burgemeesters Wester hout en Broekens dankbaar en blij berichten wij de geboorte var zoontje en broertje peter jon ad de werk clary de werk-anbeek martëlle middelburg, 8 april 1976 mastgatstraat 23 Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van ons bestuurslid, de heer P. 3. L. DE KIJK Zijn nagedachtenis zal ln onze ht blijven voortbestaan Getekend: het bestuur van SinbAntoniusziekenhuis. Oostburg Heden overleed onze zorgzame man. broer, zwager en oom. de heer PIETKR GREEVE op de leeftijd van 59 Jaar. Veere. 5 april 1976 Jachthaven 'Oostwatering', woonark 'Zwerver' De begrafenis heeft inmiddels donderdag 8 april in alle stilte plaatsgevonden. In plaats van kaarten Met droefheid geven wij U kennis, dat heden on verwachts van ons ls weggenomen, onze geliefde broer en zwager HENDRIK REJACK weduwnaar van Adriana Schipper op de leeftijd van 71 jaar. Uit aller naam: Iz. Rejack Correspondentieadres: Couwervestraat 3. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 13 april 1976 om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats te Goes. De begrafenis wordt voorafgegaan door eer rouwdienst, die gehouden wordt in de aula op de begraafplaats. Aanvang van de dienst 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula. Heden is plotseling van ons heengegaan onze lie ve man, vader, behuwd- en grootvader MARINUS CORNELIS LINDENBERGH op de leeftijd van ruim 78 jaar. Wemeldinge. N. J. Lindenbergh-Tollenaar Vlissingen. J. P. Lindenbergh- Lindenbergh E. P. Lindenbergh Brouwershaven. P. J. Schouwenaar- Lindenbergh A. P. Schouwenaar Dronten. P. Lindenbergh A. S. Lindenbergh-Kiel Wemeldinge. M. P. Lindenbergh J. M. Lindenbergh-Stevense en alle kleinkinderen Wemeldinge, 6 april 1976, 'Majoca' Chezeeweg 12. De crematie heeft in alle stilte plaatsgevonden in het crematorium 'Ockenburgh' te 's-Graven- hage. Liever geen bezoek. Heden overleed, zacht en kalm, na een kort ziekbed, voorzien van de II Sacramenten der zieken, onze geliefde moeder en oma CORNELIA RIJK weduwe van Joannes Arianus darijs op de leeftijd van 81 jaar Heinkenszand: Vlissingen: Heinkenszand: Goes: 's-Gravenpolder: Kwadendamme: Kloe tinge: 's-Gravenpolden Oostvoome: Kwadendamme: 's-Gravenpolder: M. E. Daalman-Clarijs P Daalman J. Clarijs A. Clarijs-Rijk A. Clarijs A. J. Clarijs-Bos M. M. Clarijs P. Clarijs-Oosthoek P. Clarijs M. Clarijs-Uiterhoeve E. M Franse-Clarijs J. Franse A. C. Clarijs A. Clarijs-de Punder L. Clarijs S. Clarijs-de Jonge B. A. Clarijs P. J. Clarijs-Steijn C. C. Geus-Clarijs P. Geus J. Stokx-Clarijs L. Stokx Klein- en achter kleinkinderen 's-Gravenpolder, 9 april 1976 Boomgaardstraat 2 Condoléantieadres: Schmitweg 1, 's-Gravenpolder. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van ziekenhuis De Bevelanden. gebouw Reiger- straat Bezoek dagelijks van 15.00-15.30 uur De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op dinsdag 13 april a.s. om 10.30 uur in voornoemde kerk, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. LAL'W'ERINA WELLEMINA VAN DIJKE-MOL weduwe van A. M. van Dijke op de leeftijd van MiddeLhamis: 8. A van Es-van Dijke j n. van Et Apeldoorn: M 8. van Reekum van Dijk' J van Reekum Sin V Philips! and: A M van Dtjke G M van Dijkc-van Nieuwen Doetinchem p E. Overwater-van Dijke c. O verwater Steenbergen: G A van Nieuwenhuyzen- van Dijke N G van Nieuwenhuyzen Brouwershaven A. I'. K van Dijk-- D E. van Dijke-Wlsselink Slnt^Phlllpsland M. c. van Dijke A M van Dijke-Schouwer Klein- en achterklein kinderen Apeldoorn, 8 april 1976 Correspondentieadrc:; BouwluM' Slrit-Phiüpsland. De begrafenis is bepaald op dinsdag 13 april t<- Sint-Philipsland. De rouwdien; t vangt aan om 13.00 uur. Vertrek vanuit het dorpshuis 'De Wimpel' om 13-30 uur Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis Geen bloemen Toch nog onverwacht ls heden overleden on» geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder JACOBA PAAUWE weduwe van Comelis Jacob Sinke, op de leeftijd van 82 jaar Medemblik: I. Slnke J Slnke-Strijd Vlissingen: C. Sinke R. Strike-Knuist Alphen a/d Rijn' J Sinke N C Sinke-Jeremiasse Goes: M C. van der Sluis-Sinke J F van der Sluis klein- en achterkleinkinderen De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 13 april om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Goes. Gelegenheid tot condoleren na dc begrafenis in •Randwijck'. Geen bloemen. Heden overleed zac'nt en kalm in haar Heer en Heiland, onze geliefde zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder KORNELIA VAN OOSTEN weduwe van Willem Verslraale, in de ouderdom van ruim 90 jaar. Middelburg: Ermelo: Middelburg: 01st: Schoondijke: Rijswijk: Middelburg: Middelburg: Psalm 90 1 J. C. Boone-Verstraate J. Booone C. Feij-Verstraate J. J. FeiJ W. Verstraate E. Verstraate-Klercq M_ Loodewijk-Verstraate Tj. Loodewijk C. v Nieuwenhuijze N. v. Nieuwenhuljze- v. Haneghem M- Verstraate H. Verstraate-Roelofc H. Verstraate M. Verstraate-Kranendonk G. Slimmen H. Slimmen-v. Daalen Middelburg. 9 april 1976 L. Stommesweg 1. 'Swerf-Rust' Correspondentieadres: Dorus Rijkersstraat 11. Middelburg. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van huize 'Swerf-Rust De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 13 apn! 1976 om 12.00 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de zaal van 'SwertRust'. die aanvangt om 11.00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. H. v. Benthem. Gelegenheid de familie te condoleren om 10.30 uur in bovengenoemde zaaL Heden ontsliep in haar Heer en Heiland, na een liefdevolle verzorging Ln het verpleegtehuis 'Ter Valcke" te Goes onze lieve moeder, groot-, over- en betovergrootmoeder De haar toegemeten leeftijd was 104 jaar. Lied 266 uit het liedboek voor de kerken. Middelburg: J. J. F. Kok-Dingens Rilland-Bath: J. G. Moerdijk-Kok Brussel: T. Kok-Slijwinsky klein- en achterkleinkinderen De begrafenis zal plaatsvinden op D.V. dinsdag 13 april om 13.00 uur vanuit Centrum. Hoofdweg Voor de vele blijken van medeleven, betoond na het overlijden van onze lieve moeder en oma PEETERNELLA ANNA PRINS-VERBURG zeggen wij u hartelijk dank. Namens de familie L. M. de Rijke Oud-Vossemeer. april 1976 LEDEN VRAGEN B.EN W. UITSPRAAK OVERTAAK TERNEUZEN - Het bestuur van het Terneuzens museum is op zoek naar andere huisves ting. De leden hebben het oog laten vallen op de panden Markt 11 en 13, waarin mo menteel een opslagruimte en het kantoor van 'Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen' zijn ge vestigd. Het twee jaar oude museum is momenteel in een gedeelte van het gebouw van de dienst openbare werken aan de Burgemeester Geillstraat. gevestigd. Voorzitter W. de Zeeuw noemt die ac commodatie 'aan de krappe kant', vooral omdat het museumbestuur plannen heeft om de opzet wat te verbreden. „De huidige ruimte ligt wat buiten de loop. Het is op die ma nier moeilijk om een bepaalde werf kracht te ontwikkelen", zei hij. De bestuursleden hebben onlangs een gesprek gehad met wethouder van culturele zaken drs A J. Rekveld. Op 1 april kregen b en w een brief op hun bureau, waarin het college werd ge vraagd zich uit te spreken over de taak die het museum wordt toegedacht en de functie die het kan hebben in de samenleving. Het schrijven is min ol meer een vervolg op een in mineur ge steld jaarverslag, waarin werd gepleit voor een ander museumbeleid 'Geen drempel De Zeeuw: „We zijn er voor de ge meenschap en ik vind dan ook dat die gemeenschap optimaal gebruik van een museum moet kunnen maken. In feite moeten we toe naar een museum zonder drempel. Ik heb de indruk dat veel mensen museumbezoek nog als iets sacraals beschouwen". In de brief aan b en w wijzen hij en zijn medebestuursleden op de noodzaak van ruimte en geld, wil het museum zijn taken (het aankopen en conserve ren van interessante stukkeni kunnen waarmaken. Daarnaast is er voor het museum ook een educatieve functie weggelegd en zal er aandacht besteed moeten worden aan beheer en beveili ging van de collectie. Het is De Zeeuw opgevallen dat nog veel Temeuzenaren niet weten dat er in hun gemeente een museum ls. Het aantal bezoekers schommelt tussen de 100 en 125 per maand. Een recente tentoonstelling over de brandweer trok belangstel ling van de kant van het onderwijs en met name de scholengemeenschappen Petrus Hondius en Zeldenruslcoliege. Op zich een bemoedigende ontwikke ling, die geremd dreigt te worden door gebrek aan accommodatie en finan ciële middelen. JAARVERSLAG 1975 „We hebben een aardige boerenkar, die wc graag zouden uitbreiden", ver telt de Zeeuw. „We hebben bijvoor beeld een prachtig kabinet uit de vo rige eeuw op het oog, maar vrezen dat dat momenteel niet tot ziijn recht komt. Verder zouden we graag wat aandacht besteden aan de scheep vaart, een activiteit die zeer nauw met heden en verleden van Tcrneuzen is verbonden". Het museumbestuur wil ook toe naar een snellere wisseling van de tentoon stellingen en 'voorraadvorming', zodat er bij bepaalde gelegenheden uit een depot kan worden geput. De panden Markt 11 en 13 - eigendom van de ge meente - lijken De Zeeuw ideaal, al be kent hij ook wel eens te denken aan net creëren van ruimte bij de toekom stige bibliotheek op het Java. „Dat lijkt me echter een zeer kostbare zaak. Ik heb persoonlijk sterke twijfels aan de haalbaarheid van een multifunctio neel centrum daar", aldus de stich tingsvoorzitter. De huizen aan de Markt - daterend uit het begin van de 19e eeuw - zouden naar zijn mening opgeknapt kunnen worden met geld uit de rehabilitatieregelingen. Voor waarde is echter, dat het hele centrum tot rehabilitatiegebied wordt ver klaard. 'Bij de gemeente bespeur ik op dat punt een zekere aarzeling. Men wacht liever het C.LM.K.-rapport over de bewinkeling af voor er aan iets wordt begonnen. Ik weet echter niet of je je daardoor moet laten leiden". GOES - De StichtingRegionaal Or gaan voor het Leerlingenwezen in Zeeland maakt zich ernstig zorgen over de jeugdwerkloosheid. Dat blijkt uit het jaarverslag van de stichting over 1975. „Jongeren die tijdens hun beroepsopleiding werkloos worden en de schoolverlaters die niet aan de slag kunnen komen hebben onze grootste aandacht", aldus de stichting. Met name door deelname aan ge sprekken in commissies tracht men 'een steentje bij te dragen' aan de voorlichting over de scholingsmoge- lijkheden en aan het scheppen van zo genaamde pseud o-arbeidspl aatsen. De stichting noemt de situatie in Zee land op het gebied van integratie van het vormingswerk met het beroepsbe geleidend onderwijs vrij gunstig Voorts spreekt de stichting in het jaar verslag haar teleurstelling uit over de - 'nog' - mislukte pogingen om tot op richting te komen van de 'STEVOZ'. de Stichting Educatieve Voorzieningen Zeeland. „Gelukkig hebben we wel op een aan tal andere punten succes geboekt", zo stelt de stichting. „Vanuit de werk groep Vervolgonderwijs Werkende Jongeren van de Provinciale Onderwijs Commissie is aan de regionale aanpak van de problematiek ten aanzien van de partieel leerplichtigen gestalte ge geven. Verder zijn de voorlichting aan de intake en de registratie van de eindklasleerlingen van de lbo en mavo in Zeeland gecoördineerd. De stichting toont zich tot slot ver heugd over het groeiproces dat zich in haar werk voltrekt. „Op een natuur lijke en vanzelfsprekende wijze zijn wij steeds meer betrokken bij de uitvoer ing van de partiële leerplicht. Activi teiten. die door ons voorheen als ran- dactiviteiten werden beschouwd, maar nu een integrerend deel van onze taak zijn gaan uitmaken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9