Ruilverkaveling in de Braakmanpolders kan f45,- per ha goedkoper PZC/s B en W van Terneuzen: brandweer van Hoek kan blijven bestaan Invoerkeurlonen weg: strop voor vleeskeuring MITS VOLDOENDE BEMAND „uLS™aeis«, Familieberichten 1 MAAS VRIJDAG 9 APRIL 1976 ALS WATERSCHAP VERBETERING WEGEN O VERNEEMT EN GESCHOT TERUGBRENGT BEDRAG VAN F 125,— NAAR F80,— HOEK - Dt- ruim 5100 ha firote ruil- verkaveling Braakmanpoldcrs valt voor de betrokken grondeigenaren 45,- per ha goedkoper uit dan was verwacht, wanneer het waterschap 'De Verenigde Braakmanpoldcrs' de verbetering van de quartaire wegen op zich neemt en de boeren binnen het Gemeenschappelijke voorschriften voor vuurwerk in Zeeuwsch-Vlaanderen TERNEUZEN - In de acht Zeeuws- Vlaamse gemeenten komen gelijklui dende voorschriften voor het afste ken van rotjes, vuurpijlen, gillende keukenmeiden en ander vuurwerk. De gezamenlijke colleges van b. en w. be sloten donderdag om hun politiever ordeningen aan te passen aan de model-vuurwerkverordening van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Dat betekent onder meer, dat er slechts vuurwerk mag worden ver kocht in de periode van 27 december tot en met 1 januari. De grotere 'klap stukken' mag de winkelier alleen mee geven aan klanten van 18 jaar en ou der. wie het oog heeft op het kleine werk moet minstens 14 jaar zijn. Opmerkelijk is overigens, dat in de gemeente Hulst vuurwerkbepalingen worden gehanteerd die strenger zijn dan de model-verordening. De verkooppe riode loopt daar van 27 tot en met 31 december en liefhebbers moeten min stens 18 zijn. Burgemeester P. J. G. Molthoff liet merken geen groot lief hebber van vuurwerk te zijn. „In de re gel kost het ieder jaar iemand min stens een oog", zei hij donderdag. Jongerendienst en instuif vastenactie in'DenDullaert' HULST - 'De Dullaert' staat zaterdag in het teken van de Vastenactie, 's Morgens begint de jongerendienst, uitgewerkt door de tekstgroepen de jongerenkoren van Hulst en Klooster-- zande. Aansluitend op de jongeren dienst begint om acht uur de instuif voor de Vastenactie. Aan deze avond werken verschillende groepen uit de streek mee: de dans groep Hava Naguilla uit Vogelwaarde, de jongerenkoren uit Hulst en Kloos- terzande en het majorettencorps 'De Vossen' uit Hulst. Tijdens deze avond worden ook de resultaten bekend ge maakt van de 'Fiets-Ins' te 'i'erhoie. Sint Jansteen en Hulst. Door middel van een fototentoonstelling en een Slankbeeld is er gelegenheid zich na- er op de hoogte te stellen van de be doeling van de Vastenactie in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. die dit jaar haar aandacht richt op de situatie van de arme landbevolking in het latijns- Amerikaans land Paraguay. Deze in stuif is opgezet door de Regionale Werkgroep Vastenactie. Haventje De Griete straks niet meer openbaar TERNEUZEN - Het haventje De Griete bij Terneuzen zal aan de open baarheid worden onttrokken. B. en w. willen het voor de symbolische prijs van 1,- overdragen aan het bestuur van de waterkering van de calami- teuze polders Ser-Lippens c.a. De raadscommissie voor openbare werken zal het voorstel volgende week donderdag bespreken. Het haventje is als gevolg van de dijkverzwaring aan zienlijk kleiner geworden. Het wordt al jaren niet meer door de scheepvaart gebruikt en is bijna volledig dichtges libd. Tegen het onttrekken aan de open baarheid van het inhammetje zijn geen bezwaren ingebracht. Wanneer de ont trekking eenmaal een feit is, zal de ha ven nog slechts gebruikt kunnen wor den door kleine isportivissersbootjes en jachtjes, die alleen ligplaats kunnen kiezen na een ontheffing van het dijks- bestuur. De watersportvereniging 'De Griete' krijgt een dergelijke ontheffing, zodat er in de toekomst toch nog wat recrea tieve activiteiten mogelijk zijn. ruilverkavelingsblok ccn geschotre- ductie van 18.- per ha geeft. Voorwaarde is echter, dat dc eigenaren buiten het ruilverkavelingsgebied een verhoging van het geschot met respec tievelijk ƒ22.50 en 7.5 procent per ha aanvaarden. De algemene vergadering van het wa terschap moet donderdag 15 april in principe over dit voorstel beslissen. Zoals bekend, zou de ruilverkaveling volgens de allereerste ramingen 125.- per ha gaan kosten Later werd er ge sproken van ƒ114.- Wanneer het wa terschap de verbetering en aanleg van 'n aantal quartaire wegen op zich neemt gaat er van dat bedrag nog eens 16.- af en wanneer de reductie van het geschot met. 18.- per ha doorgaat, da len daarmee de lasten in het ruilverka velingsblok tot 80.-. WEGEN Om te beginnen vraagt het dagelijks bestuur van 'De Verenigde Braak manpolders' of de algemene vergader ing mee kan gaan met het voorstel om de quartaire wegen binnen het ruil verkavelingsblok te verbeteren voor rekening van het waterschap. Daarbij kan gerekend worden op een subsidie van 60 procent. Het bedrag dat resteert kom .eveneens voor subsi diëring in aanmerking in 't kader van de 'verdelingsverordening uitkeringen wegen Zeeland'. Het gaat om percen tages van 80, 75 of 70. al naargelang de- verhardingsbreedte van de te verbete ren verbinding. Wat niet onder een bijdragenregeling valt. zal moeten worden opgebracht door grondeigenaren buiten hel ruil verkavelingsblok. Het kwarwei kost hen 4.32 per ha. Het dagelijks bestuur van 'De Ver enigde Braakmanpolders' vindt het overigens niet meer dan redelijk dat er meebetaald wordt door anderen dan bij de verkaveling betrokken eigena ren. omdat ook zij de wegen gebruiken W aterbeheersing Een ander deel van het plan is het om laag brengen van het geschot van de eigenaren in het ruilverkavelingsblok met 18.- per ha. Dat zou moeten ge beuren gedurende 26 jaar. de looptijd van de ruilverkavelingsrente. Het dagelijks bestuur van 'De Ver enigde Braakmanpolders' herinnert eraan, dat het waterschap zelf de wa terbeheersing in hel betrokken gebied had moeten verbeteren als er geen ruilverkaveling zou worden uitgevoerd In dat geval waren de kosten omgesla gen over alle ingelanden, inclusief de eigenaren van het gebouw Het aanpassen van de waterbeheersing in het kader van de ruilverkaveling le vert een subsidie van 65 procent op. terwijl het nog maar zeer de vraag was of het waterschap subsidie had gekre gen als het de werken op eigen houtje had uitgevoerd Vraag blijft nu nog of de eigenaren buiten het ruilverkavelingsblok ak koord gaan met de rekening die hen zal worden gepresenteerd: een ge- schotsverhoging van respectievelijk ƒ22,50 en 7,5 procent per ha. De algemene vergadering is in het Wa terschapshuis in Hoek en begint om 14.30 uur. Amrobank wil bouwen aan de Herengracht te Terneuzen TERNEUZEN - De Amrobank wil op korte termijn een kantoor bouwen op de hoek van de De Jongestraat en de Herengracht in Terneuzen. B en w vragen de raad om voor het be treffende terrein een voorbereidings- besluit te nemen, vooruitlopend op een wijziging van het nog steeds geldende, uit '46 daterende bestemmingsplan voor de Terneuzense binnenstad. Het voorstel komt volgende week donder dag in de raadscommissie voor open bare werken c.a. de raad nam over igens in oktober '73 al een voorberei- dingsbesluit voor het terrein Toen werd overwogen dat een 'markant ge bouw' er zeker acceptabel zou zijn De Amro-bank heeft nu pas een bouwplan ingediend. Feestavond "tHeike" HEIKANT - De muziekvereniging 'Heikant' hield in het verenigingsge bouw 't Heike te Heikant een feest avond die zeer druk werd bezocht, Eerst namen de leden met hun dames en de ouders van de jeugdige muzikan ten deel aan de eucharistieviering, die gehouden werd in de kerk van Heikant en waarbij pastoor H van Leemput voorging- Tijdens de bijeenkomst in het verenigingsgegbouw werden de le den G van Hoye. Th. Verlinden. Jos Verlinden en L Ferket gehuldigd van wege hun 40-jarig lidmaatschap van de Heikantse muziekvereniging. De heer P de Deckere uit Nieuw-Nameri. secre taris van de r-k bond van harmonie- en fanfaregezelschappen, reikte aan de laatste drie jubilarissen het gouden in signe van de bond uit, alsmede de oor konde. Een deputatie van het Heikantse be stuur heeft dit gedaan bij de heer Gust van Hoye. die zich in het r-k ziekenhuis 'Sint-Liduina' te Hulst bevindt Daarna werden de jubilarissen door voorzitter R. Martinet toegesproken De aanwezigen zalen daama aan een koffietafel aan. De rest van de bijeen komst werd in gezellig samenzijn doorgebracht. Het 'Jumbo-Kwintet' onder leiding van de heer Th. de Kind. zorgde voor het muzikaal gedeelte. streek Kringmiddag NKV vrouwenbeweging O-Z Vlaanderen gehouden DONDERDAG TER SPRAKE IN COMMISSIE TERNEUZEN - B en w van Terneuzen willen de brandweerpost in Hoek handhaven. Voorwaarde is echter, dat het aantal vrijwilligers minstens 16 gaat bedragen. Momenteel zijn er 11. Verder is er 9500.- nodig voor kle ding. uitrusting en opleiding, terwijl er in '77 gepraat zal moeten worden over het vervangen van de huidige, 16 jaar oude brandweerwagen. Dat vergt een bedrag van 100.000,- Het voorstel om dij Hoekse brandweer te laten voortbestaan wordt, volgende week donderdagavond besproken in de raadscommissie voor openbare wer ken. volkshuisvesting en ruimtelijke ordening In een toelichting op het betreffende agendapunt schrijven b en w. het al dan niet handhaven van de brandweerpost te hebben doorgespro ken met de regionaal brandweercom mandant. de commandant van de Ter neuzense brandweer en de districtsin specteur voor het brandweerwezen. Uit hun adviezen blijkt, dat er uit een oog punt van verzorging geen overwegende bezwaren bestaan tegen het opheffen van de post. Als norm voor de op- komsttijd wordt voor een kern als Hoek acht minuten aangehouden. Een brandweerwagen uit Terneuzen kan - aldus de adviseurs - ook binnen die in de bebouwde kom van het dorp zijn. Overigens zijn ook de adviserus van meniung. dat de voorgeschreven op- komsttijd maar net gehaald wordt. 'Krappe kant B en w vinden het hele systeem aan de krappe kant en wijzen erop. dat tot het verzorgingsgebied van de Hoekse brandweer ook de landelijke omge ving hoort, zij het, dat calamiteiten daar ook kunnen worden opgevangen door de brandweer van Biervliet. Het college schrijft verder, dat er reke ning mee moet worden gehouden dat de Terneuzense brandweer te zijnertijd verhuist naar de vroegere m t s. aan de Industrieweg en dat dat een langere rijtijd zal vergen. Tenslotte zijn b en w van mening dat een kem als Hoek een brandweerpost in het dorp nodig heeft en dat dat door de inwoners ook op prijs wordt gesteld. De vrijwilligers hebben zich in het verleden ten allen tijde ingezetr voor de brandweer. „Dit alles in ogenschouw nemende, menen wij. dat de brandweertechnische kant nu ook weer niet zo duidelijk ligt. dat opheffing gewettigd is", aldus het col lege. Het benodigde aantal vrijwilligers zal er overigens op 1 januari volgend jaar moeten zijn. wil de post kunnen blijven bestaan. De commissieverga dering waann de toekomst van de Hoekse brandweer wordt besproken begint om 19130 uur en wordt gehou den in vergaderkamer 406. BEZINNINGSDAG BEJAARDEN SINT-JANSTEEN - Onder voorzitter schap van de heer C. van Aert hielden ruim tweehonderd leden van de bond voor bejaarden en gepensioneerden uit Sint-Jansteen in verband met het paasfeest een bezinningsdag in het verenigingsgebouw te Sint-Jansteen. Pastoor H. van Leemput uit Heikant leidde de eucharistieviering, wazrmee de dag begon. Daama volgde een pauze, waarin de leden konden kaarten om vervolgens aan te zitten aan een koffiemaaltijd. Na de middag heropende voorzitter Van Aert de bijeenkomst met een korte ledenvergadering, waarna on dervoorzitter Eug. van Remortel het de heer Van Aert gelukwenst met zijn tachtigste verjaardag. Hij hoopte, dat de heer Van Aert nog vele jaren op de zelfde wijze zoals altijd de voorzitters hamer zou mogen hanteren. Voorzitter Van Aert deelde vervolgens mede. dat op 4 mei de jaarvergadering gehouden wordt erop 7 mei een verbroederings feest te Ertvelde (B) is en dat de 'Commissie Reis Bejaarden en Invali den' op 25 mei een reis verzorgt naar Dinant, De dag werd besloten met een lezing over de fauna en fiora en het le ven in de Braakman door de heer Van Riemsdijk uit Biervliet. De hèer Van Riemsdijk verduidelijkte zijn lezing aan de hand van dia's. Prijskaarting HULST - In zaal R. de Vilder te Hulst speelden 20 personen mee in de 'Sint Cecilia'-prijskaartwedstrijd voor de competitiestand. De uitslag luidt 1 T Verschueren: 2 R van den Branden: 3 H. van Kerckhoven, 4 F. Buys: 5 K. Keijzer: 6 P. Collet., 7 M. Keijzer: 8 F. Piessens. 9 G Keijzer. Bedroefd maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft gedaan, geven wij u kennis van het overlijden, voorzien van de H. Sacramenten van mijn liefste man, onze lieve zorgzame pa. opa. broer, schoonbroer, oom en neef PETRUS JACOBUS LUDOVICUS DE RIJK echtgenoot van Marie Caroline Julienne de Smet Schoondijke: M. de Rijk-de Smet Ioqucigalpa: Ir. Pieter de Rijk Honduras) Su-Yen de Rijk-Quam-Navaro Schoondijke: Jan de Rijk Els de Rijk-Coonen Ester Loek Roosendaal- Gemma Engelen -de Rijk Anton Engelen Micheltje Terneuzen: Kees de Rijk Kitty de Rijk-Kaas Mya Qwintun Etten-Leur: Marieke Schouw-de Rijk Kees Schouw Schoondijke. Tom de Rijk Fa. De Rijk Fam. De Smet De plechtige uitvaartdienst gevolgd door de te raardebestelling zal plaatshebben op maandag 12 april a s om 14.00 uur in de parochiekerk van de H Petrus te Schoondijke De eucharistievie ring zondag a s. om 19 30 uur in de parochiekerk. De overledene ligt thuis opgebaard Gelegen heid tot condoleren na de begrafenis in Hotel De Vriendschap bij G. Wijffels. Met leedwezen geven wij kennis van het overlij den van de heer P. J. L. DE RIJK In leven secretaris van onze vereniging Dankbaar gedenken wij het vele werk. dat hij in de loop der jaren voor de kruisverenigingen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft betekend Moge de Heer zijn vrouw en kinderen sterkte ge ven om dit grote verlies u dragen. Namens bestuur kruisverenigin gen WestrZeeuwsch-Vlaanderen A. Arendse. voorzitter R. A. J. v. d. Wijnckel. vice- voorzitter P. Oosterling, penningmeester kringmiddag dc NKV- rouwenheweging uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen in hotel Van Oosterom te Hulst. Mevrouw I. Ver schuren uit Kloosterzande. kringleid ster voor Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen verwelkomde een veertig tal bestuursleden van verschillende afdelingen uit de kring Hulst en-me juffrouw Van der Besselaar uit Tik burg. voorzitster van de diocesane bond Breda - 's-Hcrtogcnbosch. Mejuffrouw Van der Besselaar wees erop. dat men moet zorgen om altijd de stem van de jongeren in de besturen te kunnen beluisteren. Zij stelde verder dat de Vrouwenbeweging van het NKV de nodige informatie en voorlichting over allerlei sociale toestand uitgeven. In dit verband noemde ze het bezoeken van de sociale school in Temeuzen een uitkomst voor hen. die zich op de hoogte willen houden van de tegen woordige problemen. Na afloop van haar toespraak was er gelegenheid om over de verschillende aspecten te dis- Diplomazwemmen BRESKENS - In het Oostburgse zwem bad 'De Veerhoek' werden examens af genomen voor het diplomzwemmen voor schoolkinderen. De beoordelingscom- missiebestond ui t mevrouw M. Kareis en de heer A. Ley ten. Namens de KNZB was aanwezig de heer Roozen. Aan de zwem- examens namen twaalf schoolkinde ren uit Breskens deel Allen slaagden voor de proeven. Bridgen HULST - De bridgeclub „Hulst" hield in sporthal „Den Dullaert" te Hulst de competitiewedstrijden in de afdeling senioren. De uitslagen luiden: B. Bracke-J. Maas 0-1, E. Eggink-P. de Rijk 1-0, W. Spaandonck-W. Dumont 0-1, A Lauwereijs-R. van Kerkhoven vv. Rodrigo-R. Stevens 0-1. K. Romein-C. van Gassen 0-1. J van Steenbergen 1-0. G. de Bree-W. van Waterschoot 0-1. E de Koning-B. Bracke 1-0. Sj oei club 'Onder Ons' HULST - De Hulster sjoelclub 'Ondei Ons' speelde in 'De Blaauwe Hoeve' te Hulst haar competitiewedstrijden. De uitslagen luidden. 1 mevrouw C. Rom- bout 388 pnt, 2 mevrouw I. Rijk 379 pnt: 3 J. Vinke 365 pnt: 4 mevrouw P. Adriaansen 358 pnt: 5 mevrouw A. Vos 347 pnt: 6 H van Overmeiren 343 pnt. De competïtiesland luidt: 1 mevrouw I. Rijk 5742 pnt; 2 mevrouw C Rombout 5016 pnt. 3 mevrouw P. Adriaansen 4595 pnt. 4 P Mahu 3779 pnt: 5 H. van Overmeiren 3610 pnt; 6 mevrouw A. Vos 2777 pnt. en 7 J. Vinke 2170 pnt I Het heeft God behaagd heden tot Zich te roepen, na voorzien te zijn van het sacrament der zieken, op de leeftijd van ruim 79 jaar. mijn beminde man en onze lieve vader, schoonvader, opa. broer, zwager en oom. de heer HERMANUS JOHANNES DE KOCK echtgenoot van mevrouw Irma Matliilde van Laere Temeuzen: I, M. de Kock-van Laere Hulst: J. A, de Koek H. de Kock-van Hecke Terneuzen: W. L. de Koek Th. M, M. de Kock-Bracke Tom Karin Viola Familie De Koek Familie Van Laere De gezongen uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op zaterdag 10 april a.s. om 10.00 uur in de Triniteitskerk te Temeuzen. samenkomst bij de kerk, Axelse- straat. De overledene ligt opgebaard in het Julianazie- kenhuis te Temeuzen. Bezoekuren om 15.30 en 19.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Met grote droefheid geven wij u kennis dat ni een geduldig gedragen lijden in het Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg is overleden, mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en groot vader. broer, behuwdbroer en oom PIETER MEERTENS echtgenoot van Stephanie Sophia de School- meester op de leeftijd van 58 jaar. Hoek: S S Meertens-de Schoolmaaster Hoek. M. M. E Pleijle-Meertens I G. Pleijte Sjaak en Manuele Hoek. 8 april 1976 Oud Vlissingen 16a De begrafenis zal plaatshebben op maandag 15 april a.s. om 14.15 uur op de algemene begraaf plaats te Hoek na voorafgaande rouwdienst vanuit het. Ned. herv. kerkcentrum, aanvan gende om 13.30 uur, De overledene ligt opgebaard in de aula van Vremdieke te Hoek. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het kerkcentrum. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, geduldig, gedragen lijden, zacht en kalm. onze innig geliefde vader, behuwdvader, en opa. de heer MARTINUS JAN RIEMENS weduwnaar van Martina Heyens, op de leeftijd van 69 jaar. W Ch. Riemens J. A M. Riemens-Baart Martin en Mattanja P J W. van den Bossche- Riemens A F van den Bossche Frans. Martin en August J G. de Putter-Riemens P. de Putter Marina en Esther Correspondentieadres: Bellamystraat 64, Ter- De begrafenis zal plaatshebben op heden vrijdag 9 april om 14.15 uur op de Zuiderbegraal- plaats te Terneuzen, na voorafgaande rouw dienst in de Goede Herderkerk. Koninginnelaaa 4, welke aanvangt om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren kerk na de begrafenis. voornoemde Tot. mijn grote droelheid werd zacht en kak van mijn zijde weggenomen, mijn lieve man onze zwager, oom en oudoom PIETER JOHAN PLANSOEN echtgenoot van Dina Levina de Rcgt in de ouderdom van 72 jaar. Temeuzen. D. L. Plansoen-de Regt Florida (USA): T. Plansoen-de Regt De Meern (U): L. C. de Boer-de Regt C. J. de Boer Temeuzen: E. de Regt-Zegers Ronnie Neven en nichten De crematie zal plaatsvinden op heden vrijdag! april om 14.00 uur in het crematorium Dael- wijck, Floridadreef 7, Utrecht. Degenen die de plechtigheid bij willen wonen, worden verzocht om 13.45 uur aanwezig te zijn in het crematorium. Bijna dertig inzendingen ontvingen we deze week op onze fotopuzzel. Winnaar is geworden, de jongeman Brampje de Smit, woonachtig aan de Henricuspol- der H 11 in Oostburg. Omdat hijzelf de handicap heeft niet te kunnen lezen en schrijven, zette zijn moeder zijn dictee op papier Brampje de Smit formuleert zijn oplossing als volgt: „De foto van garage Verduin met het woonhuis er boven is genomen vanaf de Zuidwal waar ik elke dag mag meerijden om nog drie gehandicapte kinderen op te halen voor het dagverblijf in Oostburg, waar wij verzorgd en bezig gehouden worden door twee leidsters. De witte plek was vroeger het café van J. de Wilde. Nu heet het 'De Postduif. Ik hoop dat ik het goed gezien heb en er nu tien gulden mee verdien voor het dagverblijf En voor de kinderen in het dagverblijf van Terneuzen. Die komen namelijk wel eens op bezoek. Met dat geld kunnen we weer eens wat kopen. ADVERTENTIE li Rectificatie iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiUi In tegenstelling tot andere publikaties en wegens plotseling vertrek naar Amerika komt albert west niet zaterdag 10 april maar zaterdag 24 april bij: H Keizer Karelplein 2, Sas van Gent TniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiHiiiiiiiiMi|||i|||i||ii|i|||ii||,,|,|,|||,|||,|||||||»,,,||,,,||,|,|!||»,|I,||'Ti BEN W's: „RIJK MOET BIJSPRINGEN" TERNEl'ZEN - De b. en w.'s van de acht Zeeuwsvlaamse gemeenten vinden dat het rijk moet opdraaien voor het forse tekort dat dreigt te ontstaan bij de vleeskeuringsdienst in dit gebied, wanneer er geen invoerkeurlonen meer kun nen worden geheven. Het rijk denkt er namelijk sterk over om het herkeuren van vlees dat in het ge bied binnenkomt met ingang van volgend jaar af te schaffen. De bepalingen wor den als verouderd beschouwd. Momenteel moet zelfs vlees dat - bijvoorbeeld - uit Breda wordt ingevoerd bij binnenkomst in Zeeusch-Vlaanderen worden her keurd. Daarbij is de wetgever uitgegaan van de ouderwetse transportmethoden en heeft geen rekening gehouden met het vervoer in koelwagens. De invoerkeurlonen leveren de Zeeuwsvlaamse vleeskeuringsdienst overigens een stevig bedrag op. Daarom willen de b. en w.'s dat het rijk bijspringt, wanneer de wet op dat punt wordt gewijzigd. uit- naam van Brampje de Smit gebo ren in 1932. Daar ik zelf niet kan lezen en schrijven heeft, mijn moeder dit voor mij gedaan Ik kan wel praten en zien, dus zag ik direct waar de foto genomen Brampje. gefeliciteerd met de prijs. Koop iets gezelligs voor deze tien gul den. Voor de meuwe fotopuzzel geldt weer dezelfde procedure: neem een brief kaart. schrijf daarop uw oplossing en stuur die aan de redactie van de Prin- viciale Zeeuwse Courant, Nieuwstraat 22 in Temeuzen. onder vermelding: fo topuzzel 'Kent u Zeeuwsch- Vlaanderen Uw oplossing - vergeet niet te melden wat er achter de witte vlek schuil gaat - moet uiterlijk met de post van woensdagmorgen binnen zijn. Veel succes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 34