Voorlopig geen kans op regionale omroep Voor Rijn-Schelde-Verolme was 1975 een 'relatief gunstig jaar' „Kring werkgevers betrekken bij de vuilstortproblemen" Zeevrouw Agues Schouten tussen kaai en het schip gevallen Green Spot zonder prik NETTO-WINST VAN 50 MILJOEN GULDEN //CITROEN* MEMO Green Spot zonder prik VRIJDAG 9 APRIL 1976 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOL ZCR: ZAAK LIGT MOEILIJKER DAN MEN DA CHT 'ADVERTENTIE' INFORMEREN BIJ ANDERE REGIONALE OMROEPEN MIDDELBURG - In Zeeland hoeft men voorlopig niet te rekenen op een regionale omroep. Zolang de experi menten in Amsterdam en Eindhoven nog lopen - deze zijn nog maar pas be gonnen en duren twee jaar - verleent het ministerie van crm geen mede werking aan nieuwe initiatieven in andere regio's. Dit bleek donderdagmiddag tijdens de vergadering van de Zeeuwse Culturele Raad in Middelburg uit opmerkingen van medewerker J Weustenenk. Zoals bekend ijvert de Culturele Raad al ge ruime tijd voor de totstandkoming van een regionale omroep in Zeeland, maar blijkt deze zaak toch moeilijker te lig gen dan men aanvankelijk dacht Nadat de vorming van een commissie regionale omroep eerder door de raad werd afgewezen, is de sectie informatie nu bezig zich bij andere regionale om roepen op de hoogte te stellen. Van de praktische mogelijkheden en moeilijk heden Uit deze informatie is onder meer ook vast komen te staan dat aan totstand koming van een regionale omroep al leen nog maar door crm wordt meege werkt als de betrokken regio een be langrijk deel van de kosten voor zijn rekening neemt, zo deelde de heer Weustenenk mee. In het verleden dacht men op pratisch volledige finan ciering door het rijk te kunnen reken. Voorzitter mr. J. J. van der Weel van de Culturele Raad vond deze vertraging in de plannen eigenlijk wel nuttig." „In de tussenliggende periode kan de ge- dachtenvorming hierover alleen maar aan diepgang winnen en dat is geen overbodige luxe." hield hij de leden van de Culturele Raad voor. De raad besloot verder gedeputeerde staten positief te adviseren over het subsidieverzoek van het Zeeuws Over-, leg Vormingswerk. Dit overleg van een aantal vormings-institituten wil voor het verbeteren van het vormingswerk aan volwassenen in de provincie een beroepskracht aanstellen. Pessimisme Bij alle waardering voor deze zaak plaatste gedeputeerde A. L. van Gees- bergen echter vraagtekens over de fi nanciële regeling. Hij was - in tegen stelling tot de sectie vormingswerk van de raad - pessimistisch over de RaadKortgene dringt nogmaals op beslissing aan over de vismijn KORTGENE - De gemeenteraad van Kortgene heeft donderdag voor de tweede keer een motie aangenomen om bij rijkswaterstaat aan te dringen op een spoedige beslissing over de ontstane tekorten bij de vismijn te Colijnsplaat. De motie is gericht aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland. Het col lege van b. en w. verklaarde deze motie graag uit te willen voeren. Er zal een afschrift worden gestuurd naar gs en Zevibel. De raad nam in juni 1975 de eerste mo tie omtrent de vismijn aan Daarin nam in juni Daarin werd toen de grote bezorgdheid tot uitdrukking gebracht ter zake de nog steeds niet verschenen afwikkeling met betrekking tot de ont stane financiële tekorten bij de vis mijn. In de donderdag door alle negen raadsleden ondertekende motie, con stateert de raad. dat 'tot zijn leedwea- zen nog steeds geen antwoord ontvan gen is op een door de raad gestelde vraag vervat in een motie d.d. 12 juni 1975. De raad wil nogmaals en beroep op u doen. te willen bevorderen, dat een beslissing uwerzijds wordt geno men Het is wel haast overbodig te verklaren, dat de raad hoopt, dat uw beslissing gunstig uitvallen voor de gemeente Kortgene". Raadslid P. J Bom kwam met deze motie, toen uit mededelingen van de burgemeester bleek, dat een al drie weken geleden toegezegde brief van rijkswaterstaat nog steeds niet was ontvangen. Allerlei bemiddelende con tacten. onder meer via gedeputeerde J. van den Bos, bleken geen resultaat op te leveren Burgemeester Evers zegde toe regelmatig uit naam van de raad aan de bel te willen trekken bij rijks waterstaat als het antwoord te lang wegblijft. Hij dankte de raad voor het initiatief en hoopte op spoedig succes. IADVERTENTIEI medewerking van crm Daarnaast zag de gedeputeerde ook een taak voor de gemeenten. Nu die opmerking werd van verschil lende kanten aangedrongen het Over leg Vormingswerk erop te wijzen van het begin af aan contact op te nemen met de gemeenten. „Als Je dat niet doet zeggen de gemeenten later dat het een zaak van hel rijk alleen is," be toogde mevrouw C. C. van Zanten- Leijsen. Tenslotte hield de raad zich ook nog bezig met de positie van de toekom stige beroepskracht voor het vor mingswerk aan volwassenen. Ondanks de problemen die de stichting Zeeland hieraan verbonden ziet was een meer derheid voor een oplossing waarbij de man in tijdelijke dienst bij het opbou- worgaan komt. Een minderheid voelde meer voor een eigen stichting van het overleg vormingswerk Dit om vooral mogelijke juridische problemen te voorkomen Conform het advies van de sectie cul tuurbehoud besloot de raad zich ver der niet meer bezig te houden met de problematiek van caravans in en nabii natuurgebieden. Men komt tot dit standpunt omdat deze zaak vooral van juridische aard is en men vindt dat er al voldoende en meer geëigende in stanties zijn die zich hiermee bezig houden. De raad kon zich zonder meer ook vinden in hel advies van de sectie cul tuurbehoud om de nota's nationale parken en nationale landschapsparken te onderschrijven. Men besloot daarbij adhesie te betuigen aan het standpunt van de provinciale raad voor de recrea tie om het beheer van de natuurgebie den in het Grevelingenmeer in één hand te houden, G.s. spreken komende maandag over deze zaak, waarin men een andere visie van het rijk icrm) tegenover zich vindt. Aan het begin van de vergadering her dacht de raad het overlijden van mej dr. H. C M. Ghijsen uit Domburg en de heer A. Roctus uit Axel. Mej. Ghijsen was buiten haar levenswerk aan het Zeeuws Woordenboek der Dialecten' op cultureel gebied ook actief in de vroegere Zeeuwse Culturele Advies raad. De heer Roctus was op cultureel terrein vooral actief op het gebied van het amateur toneel. 343woonideeën voor f 15,- dik Kom gauw 'ih bladeren hit d« Amro Want op elke balie ligi n zolang de voorraad Mreki boek 'n Dijk van 'n boek Boordevol tdeeen voor doe-het-zclvcrt, suggesties wt laat-'(-maar-docncrs. honderden loiovoorbceldcn en praktische bouwtekeningen Voor binnen en buiten. Van keuken tot zolder en van schutting tot kinderspeelgoed. Dat K>ek heet „Maak het maar" iin kost slechts I 15.- als u Amro relatie bent. Of wordt! Door 't openen van een spaarrekening bijvoorbeeld. Want dan kriigt u in april ook nog als extraatje 5.- premie op uw spaarrekening bijge schreven (I mnd. niet opneembaar) AAN VLISSINGSK ZEEVAARTSCHOOL AFGESTUDEERDE RADIO-TELEGRAFISTE IN ONS LAND NIET 'AAN DL BAK' ZEEUWSCH- VLAAMSE BEN W'S AKKOORDOVER ONTWERPREGELING AMBULANCEPOST TERNEUZEN - De colleges van b. en vv. van Zeeuwsch-Vlaaiuleren zijn be reid om de kring van werkgevers in de kanaalzone te betrekken bij liet oplos sen van de vuilstortproblemen in het gebied, zij het niet meteen. Eerst moet een door de gemeenten samengestelde werkgroep van des kundigen met een sluitende regeling voor een gemeenschappelijke stort plaats komen. Daar is momentcel nog weinig zicht op. Een aantal gemeenten liet weten, niets voor een eerder ontwerp te voelen, ten zij het ook ruimte zou bieden voor het particuliere bedrijfsleven. De Zeeuwsvlaamse colleges hebben de wens van de kring van werkgevers, neergeschreven in een al maanden ge leden verstuurde brief, donderdagmid dag besproken tijdens het b en w.- overleg in Terneuzen. Zoals bekend, is de kring voorstander van het inschake len van een particulier bedrijf, wanneer de overheid niet concurrerend en effi ciënt zou kunnen werken. Ambulancepost De b. en w.'s van Zeeuwsch- Vlaanderen gaven donderdag tevens hun fiat aan een ontwerp-regeling 'centrale post ambulancevervoer Zeeuwsch-Vlaanderen". Burgemeester P. J. G. .Molthoff van Hulst verwacht, dat het voorstel in mei in de gemeen teraden kan worden behandeld. De regeling gaat uit van een centrale alarmering vanuit het politiebureau in Terneuzen. De instanties die het am bulancevervoer nu verzorgen (in West-Zeeuwsch-Vlaanderen het Rode Kruis, in de rest van het gebed de zie kenhuizen) blijven ook in de toekomst functioneren. Wanneer de centrale alarmering formeel kan worden be krachtigd is nog niet bekendEr wordt nog gewacht op een algemene maatre gel van bestuur en provinciale uitvoer ingsvoorschriften. De diverse gemeenten zullen zich nog beraden over het verzoek van de Stich ting Bachcomitë om bij te dragen in de kosten van de jaarlijkse Matthaus- Passion in Aardenburg. De stichting vindt dat hier sprake is van een regio naal evenement. Het tekort over dit jaar is 7050. Wethouder A pers oneens met functie Axel in streekplan AXEL - Wethouder P T. A. M. R. Apers van Axel heeft donderdagmid dag gesingaleerd, dat de ontwikkeling die in Axel gaande is heel wat anders is dan de aanvullende woonfunctie die de gemeente krijgt toebedeeld in het ontwerp-streekplan Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De wethouder verklaar de. dat het streven van het gemeente bestuur gericht blijft op het waarma ken van de propagandistische slogan: 'Axel, uw woongemeente'. De wethouder sprak tijdens een bij eenkomst in de christelijke lts van Axel. Hij noemde zijn gemeente er een met een flink voorzieningenpeil. met name op het gebied van onderwijs. Die onderwijsvoorzieningen geven Axel volgens de wthouder een duidelijke slreekfunetie Het bestemmen van Axel als kern met een aanvullende woonfunctie kwalificeerde hij als een terug verwijzen naar een positie waarin dorpen als Philippine. Kloosterzande en Sint-Jansteen verkeren. Hij zei dat niet gepast te vinden. Zoals bekend, heeft de GPV-fractie in de gemeenteraad van Axel er bij het college op aangedrongen attent te zijn als Axel in verband wordt gebracht met beperkte groei en handhaving van het voorzieningenpeil. De chriftelijke vragen werd van het college een visie gevraagd op de plaats van Axel in de verstedehjkingsnota en het ontwerp- streekplan Oost-Zeeusch-Vlaanderen. Op die vragen heeft het college geant woord voorlopig nog niet met die visie te kunnen komen, mede gezien de ge sprekken die over deze nota's worden gevoerd. (ADVERTENTIE, ere pc hl VLISSINGEN - De 19-jarige Agnes Schouten uit het Limburgse Schaesberg is figuurlijk tussen kaai en schip gevallen. Nog pas al gelopen woensdag slaagde zij - na een studie van drieënhalf jaar aan de Vlissingse zeevaartschool - in Den Haag voor het radio-telegrafie certificaat tweede klasse, of nu al beseft zo drommels goed dat ze bij de Nederlandse koopvaardij niet 'aan de bak' zal koemn. Feit if namelijk, dat Radio Holland BV te Amsterdam vrouwelijke radiotelegrafen als 'onverkoopbaar' beschouwt.. Alleen mannen krijgen door deze firma een plaatsje op de koopvaardijvloot toegewezen. ..Dat vind ik puur discriminerend", zegt .Agnes Schouten. „Ze denken nog altijd', de vrouw hoort in de keuken..thuis. Wat dat bet,reit gaat voor deze mensen hét oude gezegde 'Een vrouw en een kip zijn de pest op een schip' blijkbaar nog altijd op". Overigens bekent de sympathieke Agnes (van origine Zeeuw.se. maar voor haar studiejaren te VUssingen een flink aantal jaren in Limburg woonachtig geweest), dat ze op de zeevaartschool al met duidelijke woorden te verstaan heeft gekregen, dat voor haar weinig ontplooiin gskansen in dit vak zijn weggelegd. Radio Holland 'waagt' zich er niet aan. Deze in 1918 opgerichte firma, zo blijkt uil nadere informatie, moet worden gezien als een dochterm- qaatschappij van een aantal reders. ..Het is derhalve moeilijk voor een dochtermaatschappij om vooraan te lopen, om tegen de moedermaat schappij te zeggen wat ze moet gaan doen", laat een woordvoerder weten Vro u w besch e rm e n Dat tot nu toe geen vrouwelijke radio-officier wordt aangenomen moet. volgens hem tegen die achter grond worden gezien, „Misschien is de opvatting ouderwets, maar de dame in kwestie dient beschermd te worden tegenover haar omge ving. De vrouw aan boord zou na melijk een eenling zijn. Natuurlijk kanzezeggendatzezich sterk genoeg voelt. Maar aan de andere kant is het toch nog altijd zo: een vrouw voelt zich vrouw en wil als zodanig behandeld worden. Dus dient ze een aangepaste accommodatie te heb ben een eigen doche. toilet, enzo voorts. Vandaar dat de Nederlandse Koopvaardij over het algemeen niet zo enthousiast is", aldus de wooid- voerder Een ander motief, dat door hem naar voren wordt gebracht, is dat er een aanbod voor 99 procent gauw Wel U mij bekend dal een de sleepboten van de Rotterdamse firma Weiwnuilcr Maar dat werk ligt me niet zo Ik wil bij de koopvaardij en dan blijft er niets over om naar een buitenlandse maatschappij uit te wijken ln de Scandinavivhe landen daar ne men ze vrouwelijke radio- Een ding staat als een paal boven water Agnes Schouten dje als tweede meisje in Nederland dit cer tificaat behaalde, ambieert geen baantje als radio-telegrafiste op de wal Dat schijnt bovendien met zo makkelijk te lukken want bijvoor beeld bij het rtjk&kustslalion Sche- veningen Radio te IJ muiden. zo deelde een woordvoerster mee. kun je pas als telegrafiste 'binnen komen' als je vijf vaarjaren achter -..g hebt Men kan wel aangeno men worden als rad»telegrafiste met een kans op doorstroming Bij die in stantie deelt men desgevraagd mee dathet in het verleden al eens gebeurd is. dat een afgestudeerde radiotelc- erafiste zo moest beginne. Wordt er dan tijdens de studie he lemaal niets gezegd over de toe komstmogelijkheden van deze meis- Jes-' Leraar A C de Kubber van de 'De Ruyter'-zeevaart-vhool ln Vlls- slngeri „Zeker wel. Op de 'open da gen' aan het begin van het cursus jaar worden de meisjes voor deze gang van zaken gewaarschuwd" Agnes: „In het begin heb ik het niet geweten. Ik dacht dat het allemaal wel zou lukken. Maar op een gege ven moment kreeg ik uit medede lingen een hele andere voorstelling van zaken". Overigens vindt zij dat over die bescherming van de vrouw aan boord toch wel een beetje kletsen uil de nek. „Ik zie er beslist niet tegenop om te werken lussen al die kerels. Ze halen wel eens een geintje uit. maar dat hoort er bij. Dat was ook zo op de zee vaartschool. Ach, het ligt allemaal aan je houding, hoe je je aan boord gedraagt". Agnes Schouten, die als enige de me' 'ie- n elsjes begonnen cursus radio-telegrafie afmaakte, v" g-an varen, dat is zeker. In zekere an heeft ze ook wel varensbloed, want haar grootvader was kapitein bij de koopvaardij. Ze heeft vaste plannen om haar heil te gaan zoeken in het buitenland. „Dat zal we! één van de Scandinavische landen worden", oppert ze En met vastberaden stem: ..Binnenkort gaat er een solli citatiebrief naar een van de maat schappijen daar de deur uit. Wie niet waagt, die niet wint" Waag de Citroënagent informatie over: »GS Cönsumentenrapport ♦Leasing 01 bel Citroen Nederland, 'el. 020-7311 81 toestei 223. VEDERE GROEI PRODUKTSCHAP MARINE TE VERWACHTEN ROTTERDAM - Het jaar 1975 is on danks de moeilijke economische si tuatie voor het Rijn-Schelde- Verolme-concern nog een relatief gun stig jaar geweest. Dat staat te lezen in het RSV-,jaarverslag 1975, dat woens dag op een persconferentie le Rotter dam 'ten doop' werd gehouden. Het bedrijfsresultaat - in 1974 nog ,f 120 miljoen - daalde in 1975 echter tot f 96 miljoen. De geproduceerde omzet nam toe met 22 procent en bedroeg in 1975 rond ƒ3133 miljoen Het uiteindelijk resul taat voor belastingen kwam uit op bijna 84 miljoen (1974 ƒ124 miljoen). De vergelijkbare nettowinst daalde van 65 miljoen in 1974 tot 50.3 mil joen in 1975, ofwel met 23 procent. De raad van commissarissen heeft voorge steld het dividend over 1975 te bepalen op 18.- per aandeel van nominaal 100.-. Door een orderontvangst van ƒ3950 miljoen (exclusief reparaties) steeg de orderportefeuille van 5700 miljoen aan het begin van het jaar tot ƒ5600 miljoen eind 1975. De orders van de werf in Brazilië zijn hierbij niet inbe grepen De Nederlandse bedrijfsonder delen van RSV zullen - op enige uit zonderingen in de scheepsbouw na - tot midden 1977 redelijk van werk zijn voorzien De financiële positie van RSV wordt in belangrijke mate beinvloed door de scheepsbouwsector. „De ontwikkeling van de financiële resultaten nopen op korte termijn afslanking van de RSV-organisatie", schrijft de raad van bestuur in het jaarverslag. RSV vindt ook dat de overheid moet meewerken aan verbetering van de concurrentiepositie van de Neder landse scheepsbouw. In 1975 zijn drie produktentankers. voor eigen rekening gebouwd, verkocht aan een Duitse re derij. RSV neemt in deze vennoot schap deel voor 29 procent. Van twee eind 1974 onderhanden zijnde grote tankers (VLCC's) voor eigen rekening, is de 318.000-tons tanker opgelegd in de Noorse fjorden. De bouw van de tweede is opzettelijk vertraagd, zodat de aflevering pas in 1977 zal geschie den. Een contract voor een andere grote VLCC-tanker moest worden geannuleerd De totale investering in schepen voor eigen rekening zal rond 440 miljoen belopen. Voor de finan ciering van schepen in voorraad en de nafinanciering van geleverde opdrach ten zijn in 1975 lenmgen met bankiers en institutionele beleggers aangegaan tot ƒ300 miljoen. De verhouding tus sen schulden en eigen vermogen is hierdoor aanzienlijk gewijzigd en is thans 1,1 1. Onder meer is een lening van 8,5 miljoen voor de bouw van een nieuwe gieterij in Middelburg afgesloten. De belangrijkste voorwaarde waarop een Euroguldenlening van ƒ75 miljoen is verkegen is. dat het eigen RSV- vermogen niet beneden ƒ470 miljoen zal dalen. Het nettorendement van het totaal geïnvesteerd vermogen bedroeg in 1974 8,1 procent en in 1975 5.5 procent Het aandelenkapitaal van RSV bedroeg in 1975 105.3 miljoen, de reserve 416.2, het eigen vermogen 521,5, de schulden op lange termijn 583 en de waarde van de duurzame produktiemiddelen ƒ733.6 miljoen gulden. Scheepsbouw De financiële resultaten van de scheepsbouwdivisie op in 1975 afge leverde orders w orden evenals in 1974 gunstig genoemd. De geboekte orders - inclusief de voor eigen rekening ge bouwde en de drie verkochte tankers - beliepen totaal 400 miljoen. Mede door in voorgaande jaren ge boekte orders zijn de meeste bouw plaatsen tot in 1977 redelijk van werk voorzien. Nieuwe opdrachten voor grote tankers zullen gezien de overca paciteit van de wereldtankervloot van 30 procent de komende jaren minimaal zijn. Tegen 1980 wordt enige verbete ring verwacht. Door de gedaalde be hoefte aan tankers zal deze verbete ring echter onvoldoende zijn voor een volledige bezetting in de wereld- scheepsbouw. Men verwacht dat in 1981-'82 deze bezetting slechts tot 70 procent zal zijn gestegen. De huidige marktsituatie verlangt dat RSV het accent zal leggen op de bouw van middelgrote schepen. In 1975 stagneerde ook de vraag naar 'off-shore'-materieel. Er is een overca paciteit door te grote bestellingen aan booreilanden in de voorgaande jaren. Belangrijke oorzaak van deze stag natie is ook de toenmende financiële en fiscale onzekerheid rond de exploi tatie van de olie- en gasreserves in de Noordzee. De resultaten van de divisie scheeps- reparatie waren na het bijzonder gun stige jaar 1974 in 1975 vrij goed, hoewel de bezetting van de bedrijven lager lag, met 2216 gerepareerde schepen tegen 2787 in 1974. De reparatiedivisie heeft 30 procent van het Europese, en 10 procent van het wereldmarktaandeel voor reparatie. De financiële resultaten van de divisie marine, scheepsmachinebouw en elek trotechniek worden voor 1975 'be vredigend' genoemd. Nieuwe opdrach ten werden geboekt tot een bedrag van 600 miljoen. Nadat in het verslag is gewezen op de opdrachten, verkregen van de Indone- nische en Nederlandse marine i korvet ten standaard-fregatten, geleide-wa- pentregatteni. wordt gezegd dat een verdere groei van de produktiegroep marine' mede door buitenlandse op-' drachten tot de reële mogelijkheden behoort, ln 1976 zal de ontwerp capaciteit worden gericht op nieuwe ontwerpen voor middelgrote fregatten en onderzeeboten. De werkbezetting van de sector scheepsmachinebouw werd voor 1975 bevredigend genoemd. Ook de bezet tingsprognoses voor 1976 zijn redelijk goed. Op het gebied van de tandwielover brenging. waar RSV sterk is gespecia liseerd op scheepsturbines. werd in 1975 verdere, voortgeang gemaakt met het ontwikkelen van tandwielover brengingen voor koppeling aan 'me dium speed' dieselmotoren en voor in dustriële toepassing. De bedrijven van de produktgroep elektrotechniek wa ren in 1975 goed bezet en omzetstijging kon worden gerealiseerd. De resultaten van de divisie niachine- en apparatenbouw' zijn in 1975 verbe terd en eindigen positief, al was de order-ontvangst iets lager dan vorig boekjaar. De concentratie van de gie terijen Boddaert 'De Schelde' en RDM in Middelburg zal in 1976 haar beslkag krijgen. Hoewel Rotterdam Nuclear in '75 zes orders voor reactorvaten kon boeken wordt het uitstel van de beslissing van de bouw van drie kerncentrales in Ne derland ervaren als een sterke kans op daling van nieuwe orders, ook van uit het buitenland H er struct ueri np De herstructuering voor de divisie scheepsbouw' is nodig vanwege de slructueel veranderde scheepsbouw- markt. Een inkrimping van de pro- duktiecapaciteit met 30 procent, waarmee 3000 arbeidsplaatsen zijn gemoeid, wordt in de plannen voor zien. Er is hierover intensief overleg met overheid va :bonden en ondernemings raden. „Het klager, van deze maatrege len zal meri afhangen van de bereid heid van de Neoeuandse werknemers tot omscholing en inzet op een andere lokatie". meldt het jaarverslag. Met de vakbonden is overeenstemming be reikt over een 'overeenkomst sociale begeleiding herstructuering RSV'. Personeel Eind 1975 telde RSV 32547 personeels leden tegen 32028 aan het begin van dat jaar. I)e Nederlandse bedrijven van RSV telden eind van het boekjaar 26821 werknemers, waaronder 3223 buitenlanders, in dienst op Neder landse voorwaarden (in 1974 waren deze cijfers respectievelijk 26804 en 3215). Bovendien waren eind 1S75 nog eens 2100 buitenlandse werknemers op con tractbasis bij RSV-bedrijven werk zaam tegen 2500 begin 1975. Vanwege de problemen in de scheepsbouw en de economische situatie in het algemeen is RSV in 1975 terughoudend geweest met het aannemen van nieuwe perso neelsleden. VOOR F 3000,— ONTVREEMD INSOUBURG VLISSINGEN - De firma N.B.M. Lei- dingbouu uit Breda heeft bij de ge meentepolitie van Vlissingen aangifte gedaan van diefatal van 34 rubber ringen met een totale waarde van on geveer 3000 gulden. De ringen, die gebruikt worden voor de verbinding van rioolpijpen. zijn ont- vreemd in de Lekstraat te Souburg, waar de firma momenteel werkzaam heden uitvoert. De politie heeft de zaak in onderzoek ADVERTENTIE RAADSLEDEN OP HUISBEZOEK BIJ BEJAARDEN KORTGENE - Vier raadsleden van Kortgene gaan binnenkort de ne gen tuinders in Colijnsplaat bezoe ken. die hun bezwaarschrift tegen het uitbreidingsplan Tioorbraak Ringweg nog niet niet hebben in getrokken. Aanvankelijk waren er 52 bezwaarschriften ingediend tegen het plan, omdat hierdoor volkstuintjes verloren zouden gaan. Het gemeentebestuur slaagde er echter in vervangende tuingrond aan te bieden en het grootste aantal bezwaarden kon hiermee instem men. Tijdens de raadsvergadering van donderdag deelde burgemeester P. J. Evers mee. dat negen tuinders niet gereageerd hebben op een per soonlijke brief van de gemeente, met het verzoek hun bezwaarschrift in te trekken. De heer L M. van der Weele had aanvankelijk aangebo den de overgebleven bezwaarden te bezoeken, maar bij het horen van een zo groot aantal zag hij er van al De heer M. de Smit bood toen aan mee te doen. terwijl ook de heren P. M van der Weele en J. Geelhoed uit Colijnsplaat medewerking toezeg den. De heer De Smit vond het vooral voor degenen die wel ver vangende tuingrond geaccepteerd hebben, erg jammer als toch tot een onteigeningsprocedure zou moeten worden, besloten. „ZIJ kunnen er de dupe van worden, dat enkele weige ren".zeihij. Omdittevoorkomengaan de vier raadsleden volgende week op pad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 31