'Meer dan drie miljard extra getijdendam Oosterschelde' Reimerswaal neemt de nieuwe rijdende secretarie in gebruik Plan en begroting voor de jachthaven Wemeldinge klaar MENEER STERBAND'* DONDERDAG 8 APRIL 1976 EL BEVELANDEl AMBTENAREN A CHTER HET STUUR NIEUWE WAGEN 23 APRIL IN DIENST KKU1NINGEN - De ambtenaren van de gemeentesecretaris van Reimers- wal gaan voor buschauffeur spelen. Eind deze maand wordt de nieuwe se- retariewagen, die de kernen van de gemeente Reimerswaal langs gaat, in gebruik genomen. De nieuwe wagen (kosten 55.000 gulden) maakte vrijdag 23 april de eerste rit. De oude bus is helemaal versleten. De versleten bus werd altijd bemand door een chauffeur en een ambtenaar. Met Ingang van 23 april zullen de amb tenaren zelf achter het stuur moeten kruipen. De wagen is speciaal inge richt Zo is in de bestelruimte een wacht- en werkkamer gemaakt, com pleet met zitbanken, balie, kastruimte, verwarming en verlichting. Er wordt zelfs overwogen om de bus aan te slui ten op het telefoonnet. Sinds kort na de herindeling maakt de gemeente Reimerswaal gebruik van zo'n rijdende secretarie, waar de bevolking terecht kan voor allerlei zaken, waarvoor zij anders helamaal naar het gemeente huls in Kruiningen moesten De ervaringen met de rijdende ge meentesecretarie zijn zonder meer goed. Vele dorpsbewoners hebben in de loop der jaren dankbaar gebruik gemaakt van deze service-verlening. De rijdende secretarie zal met ingang van 23 april in alle dorpen twee maal per week verschijnen. Dat gebeurt dinsdags en vrijdags. Het schema ziet er als volgt uit: Krab- bendjjke van half negen tot half tien bij het cultureel centrum: Rilland van tien tot elf uur bij het voormalige ge meentehuis; Oostdijk van half twaalf tot kwart, voor twaalf bij het vereni gingsgebouw Apeldoorn; Waarde van half twee tot twee uur bij het voorma lige gemeentehuis; Hansweert van half drie tot drie uur en Yerseke van half vier tot vijf uur op de Paardenmarkt. •s-HEERENHOEK - Jeugdhoeve. 20 uur Info-avond De Zonnebloem HULST - SL Liduinaziekenhuis, 19.35-21 uur: uitzending Radio Nigh tingale. KOUDEKERKE- De Sprong. 19-20 uur tentoonstelling Voorjaar. MIDDELBURG - Gasthuis. 20-21.15 uur: uitzending Rawa. VLISSINGEN - Scheldekwartier, 20 uur: Het Zeeuws Orkest. (JZENDLJKE - Jeugdgebouw. 19.30 uur: hoorzitting structuurplan Oost- burg. Biscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Aardbeving, 14 j. Luxor, 20 uur: De sex-kliniek, 18 j. GOES - De Veste, 20.30 uur: Film en Eksperiment. IV. HULST - Koning van Engeland, 19.30 uur: Jezus Christ Superstar, a.l.; en 20 uur: Frankenstein Junior. 14 i MIDDELBURG - City, 20 uur: Mac- Kenna's Gold TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Pleure pas la bouche pleine. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: The French Connection No. 2, 14 j. Tentoonstellingen HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: Hommage aan Marcel Broodthaers en Werken uit ei gen bezit. Vleeshal, 10-17 uur: Kunst uit Zeeland ra. Paasactiviteiten "De Veste" in "De Hollandse Hoeve" GOES - De leiding van het ontmoe tingscentrum „De Veste" in Goes heeft dinsdagmiddag een gesprek gehad met wethouder J. II. Roose. Zoals bekend is een groot deel van het ontmoetings centrum aan de Kcizrrsdijk in de nacht van zaterdag op zondag door brand vernield. De schade loopt in de tonnen. Doel van het gesprek met de wrthoudcr was het zoeken naar tijde lijk onderdak voor de activiteiten van „De Veste". Dinsdagmiddag is in elk geval al aan de leiding van het ontmoetingscen trum meegedeeld dat men voor wat betreft de geplande activiteiten in de paasvakantie terecht kan ln ..De Hol landse Hoeve' Over het gebruik van andere ruimten in Goes <er wordt bij voorbeeld gedacht aan dat leegstaande kleuterschooltje „De Duiventil" aan de Beestenmarkt) moeten b. en w van Goes nog beslissen. Het ziet er over igens wel naar uit dat een deel van de activiteiten in elk geval na Pasen kan worden hervat. Inmiddels heeft de leiding van 'De Ves te" onderdak gevonden in het sociaal cenj^ru^aan de Zusterstraat Aange zien de volledige administratie van het ontmoetingscentrum in de vlammen verloren is gegaan, verzoekt de leiding alle vrijwilligers en regelmatige bezoe kers van .De Veste" contact op te ne men met het sociaal centrum, zodat adressen kunnen worden genoteerd In de paasactiviteiten. die nu dus wor den gehouden in „De Hollandse Hoe ve' komt nagenoeg geen wijziging. AANLEG IN SL UIZENCOMPLEX WEMELDINGE KAPELLE - Nog deze week gaan bij begroting blijkt trouwens dat die eer de gemeente Kapelle de plannen en de ste fase helemaal rendabel zal zijn. De begroting voor de eerste fase van de volgende stap is nu het vinden van een jachthaven van Wemeldinge de deur rechtsvorm. We denken aan een be- uiL Zoals bekend bestaan er bij het heerscommissie, maar we gaan alles gemeentebestuur van Kapelle al ge- gewoon nog eens op een rijtje zetten ruime tijd plannen om in het sluizen- verenigingsvorm. stichting Hel complex van Wemeldinge. nu het ligt niet in de bedoeling dat de ge- scheepvaartverkeer door het Kanaal meente een ontwikkelingsmaatschap- door Zuid-Beveland met meer dan de pij in de arm neemt; men wil een zo helft is afgenomen, een grote jachtha- groot mogelijke vinger in de pap hou- ven aan te leggen. Dinsdagmiddag den. dc laatste keer met de Over een tijdstip, waarop de eerste ste steigers zullen kunnen beschik ken'aldus Kapelles burgemeester De eerste fase van de jachthavenplan nen gaat uit van 125 ligplaatsen. In to taal komen er zo'n 750 ligplaatsen. Culturele raad vraagt formatie Wim van Boven voor optreden in Goes GOES - De Goesr culturele raad gaat de pas geformeerde formatie Wim van Boven Flexible Brass van de Klor- lingse c-ornettist Wim van Boven uil- nodigen het eerste Zeeuwse optreden in Goes te laten plaatsvinden. Tol die uitspraak kwam de Goese culturele raad woensdagavond. Hel optreden van de formatie zou op 5 juni in 'De Hoogte' in GoevZuid moeten zijn. De culturele raad boog zich woensda gavond verder onder meer over de be noeming van gemeente-archivaris I. J Abelmann in de werkgroep«wooncul- tuur en cultuurconservering Men be sloot dat voorstel terug te nemen en er in een later stadium mee terug te ko men. Het dagelijks bestuur gaal nog eens onderzoeken of er geen problemen zullen ontstaan wanneer een ambte naar van de gemeente ln een dergelijke werkgroep zitting neemt. Overigens stelden alle aanwezigen woensdag dat een en ander volledig losstaat van de persoon Abelmann. Besloten werd verder onder meer 600.- uit tc- trekken voor de zomercx- positie 1976, terwijl 1090.- op tafel komt voor tentoonstellingen van wer ken van Nederlandse kunstenaars De Alliance Francaise krijgt geen geld voor het optreden van een Bretons volksdansensemble. aangezien deze in stelling een te besloten karakter draagt. Wel subsidie (ƒ250.- per groep, met een maximum van ,-t krijgt Vodago voor het optreden van vier buitenlandse groepen in Goes De cul turele raae stelde voorts ƒ700.- be schikbaar voor een optreden in Goes van het Zeeuwse Jeugdorkest. Tens lotte weigerde de culturele raad in te gaan op een subsidieverzoek van Kas- porgo om deel te kunnen nemen aan het défilé op Soestdijk op 30 apnl. Men meende dat de Goese cultuur daarmee niets te maken heeft Zwembad Goes op koninginnedag dicht GOES - Het Ganzcbad in Goes is vrij dag 30 april de hele dag gesloten. Hier toe is besloten in verband met de vie ring van koninginnedag. WEEKAANBIEDING STERBANDTSBANDENSEKVICE Terneuzen. Mr. F. J. Haarman weg 2. Tel.01150-382a Middelburg. Grenadiarweg 7ATel.01180-28355. AARUAPPKLTKKMIJNMARKT VEILING BARENDRECHT Vrilioc Bfirra op l VEILING TE KNEUZEN VEILING "KAPELLE-TERNI VISMIJN COLLfNSPLAAT Woensdag 7 april Exportgarr.alen 2799 kg 311-407. pellerijgarr.aien 84 kg «10 schar 57 kg. bol 342 kg kabeljauw 172 kg »\'üng 2 kg schol 317 kg long 22 kg. griet 7 kg her der 6 kg. paling 1 kg. ongesorteerde vis 8 kg CENTRALE VEILING GOES KRABBEN DUKE Groenten kropsla I 29-32. 11 14-28: radijs 1 44-57. II 12. witlof I 246. n 190-208. afw 75 prei 1 101-110. II 90-93. uien 92-100; rabarbei 101-121. spmaae 113-115: andijvie 120. werkgroep „recreatie Wemeldinge" over de recrcatieplannen gesproken. Het plan én de begroting zijn nu ge reed. Op 25 mei komt de zaak in di gemeenteraad van Kapelle, daarna zul- j achten in de haven van Wemeldinge kunnen aanleggen, kon burgemeester Van Suijlekom dinsdag nog niets defi nitiefs vertellen. „Het lijkt me nog te vroeg daarover nu al een uitspraak te len gedeputeerde staten goedkeuring doen. We stellen de procedure nu moeten verlenen. Het laatste woord is werking en we kunnen alleen maar ho- aan rijkswaterstaat. Wanneer ook deze pen dat met name rijkswaterstaat zal instantie „ja zegt tegen de plannen blijven meewerken op de prettige wij- staat niets de verwezenlijking van in ze, zoals dat tot nu toe het geval is ge- elk geval de eerste fase meer in de weg. weest. Dan ontstaat ook de mogelijk- Bij de behandeling van de plannen, heid dat we nog in de loop van het ko- dinsdagmiddag in de werkgroep creatie Wemeldinge". waren ook verte genwoordigers van de Grontmij bv aanwezig. Zij gaven nogmaals een toe lichting op de planeten. Burgemeester H. G. van Suijlekom na afloop van de (besloten) bijeenkomst „Het zal velen misschien verrassen, maar we hebben nu alles klaar. Uit de Paasactiviteiten 'De Veste' GOES - De paasactiviteiten, die het ontmoetingscentrum 'De Veste' van 14 tot en met 21 april houdt, gaan on danks het feit dat het ontmoetings centrum door een brand gedeeltelijk in de as werd gelegd gewoon door. Men wijkt uit naar 'De Hollandse Hoeve'. Het programma ziet er als volgt uit: woensdag 14 apnl kermis, van twee tot •vier uur 's middags; donder-* mende watersportseizoen over de eer- Stemmen staken in raad Borsele over motie "lichte" regeling RPCZ HEINKENSZAND - Een motie van de fractie van de CHU. AR en KVP, waarin de voorkeur wordt uitgespro ken voor een 'lichte' gemeenschappe lijke regeling ter financiering van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zee land. haalde het dinsdagavond in de raad Borsele niet. De stemmen staak ten: zeven voor en zeven tegen. Tegen de motie stemden de fracties van de WD, PvdA-PPR en de leden van het college. um o nuuu a uunuci- De teSenstemmers willen zich met al- dag 15 april. film. van tien tot twaalf leen met de financiën van het RPCZ bezighouden, ze wensen een duidelijke invloed op de beleidsvorming van het pedagogisch centrum. Gisteravond ontbraken de raadsleden drs H Ever- sdijk, J. Boogert (beiden CHU) en H Fransen (pvda-ppr). De motie zal m de volgende raadsvergadering opnieuw aan de orde worden gestold. Gezien de verhoudingen in de raad van Borssele zal die motie dan waarschijnlijk met negen tegen acht stemmen worden aangenomen. De raad accepteerde gisteravond een nieuwe subsidieregeling voor de be jaardensociëteiten De heer C. Verdonk (kvpi bepleitte een nog verder gaande regeling. Een voorstel in die richting werd echter met acht tegen zes stem men verworpen. Alleen de leden van de CH. AR. en KVP-fracties gaven er hun steun aan. 1195 77. II 75-85 91- 71 Lom bans' C*h U66 53-63 1160 31. f75 83 170 92. 165 - 26. Zoete Ermgaa: 1 Ill grof 481 05 kropsla 18-21. radi peen 22. uien 4868 VEILING BARENDRECHT 7 apnl FVuit golden deUcio-. 75 80 57-82. 70/76 43-66 C5ri 27-45. goudretnetten 1 85'95 119120. 70/75 107-108 jonatll: 70-75 50-83. 65-70 43-67 60' bartsc8jviUe 80 90 95 7080 ainxton 80 op 125133. 75'80 98123. 65.-70 71-97 60-65 357 5 34-49. lom 94. 60/70 62. 118131. 7875 Officiële publikatie OPENBARK BEKENDMAKING Toepassing artikel 19 van «1c wet op de ruimtelijke ordening. Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat met Ingang van heden gedurende veertien dagen voor een ieder op de secretarie-afdeling al gemene zaken. OostwaJ 31 te Goes (kamer 109) ter inzage ls gelegd het door de heer C. Koens ingediende plan voor de bouw van een woning met ga rage op het perceel kadastraal bekend gemeente Katlendljke. sectie A nrs. 1474 en 1457 (beide gedeeltelijk), gele gen aan de Deltastraat te Kattendljke Gedurende die termijn bestaat vooi een ieder de mogelijkheid schriftelijke bezwaren tegen vermelde bouwplan nen bij hun college tn te dienen Goes. 8 april 1976 Zeeuws Kunstenaarscentrum, 14-17 uur: werken Rene Wagemakers. Rijksarchief, 9.30-12 en 13 30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Galerie Six en Six, 9-18 uur: werken Kunstenaars. OOSTBURG - Bibliotheek. 9-18 uur: Uitleencxpositie. SLUIS - Stadhuis, 9-12 en 13.30-17 uur: schilderijen Octaaf Tanghe. TERNEUZEN - Museum, 10-17 uur: werken Zeeuwse Kunstenaars. Galerie Des Beaux Arts, 10.30-18 uur: werken Sam Para Birsingh. VLISSINGEN - V.m. St. Jacobsschool. 08.30-16.30 uur: Onderwijs Suriname. Hulpcentra NOORD- EN MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Terneuzen. tel. 01150-4444. THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND - teL 0011 üür 's ochtends; vrijdag 16 april ge- inasKera Dal en toneel, van half twee tot vier uur 's middags, dinsdag 20 april handenarbeid, van half twee tot vier uur 's middags en woensdag 21 april tenslotte een songfestival en een quiz. van half twee tot vier uur 's- middags. Meisje (18) aan hoofd gewond na botsing met bestelauto OOSTDIJK - De bromfietsster M. van de B. (18) uit Oostdijk heeft woens dagmiddag bij een botsing met een bestelauto te Oostdijk zwaar hersen letsel opgelopen. Ze is per ambulance naar het Bergzichtziekcnhuis in Goes overgebracht. De botsing gebeurde op de splitsing Bolwerk - Lapdijk te Oostdjjk. Van de B. nam de haakse bocht met een te grote snelheid en kwam daarbij in bot sing met de bestelauto, bestuurd door J. R. van de L. uit Nunspeet. De brom fiets is onherstelbaar vernield De auto liep aanzienlijke schade op. Jazz Klub Goes wijkt uit naar gebouw 'De Pit' GOES - De jazzclub Goes zal in ver band met dc brand in ontmoetings centrum 'De Veste' te Goes verhuizen naar buurthuis 'De Pit' aan de Appel straat te Goes. Vrijdag zal in 'De Pit' 'The Weeltown jazzband uit Tilburg te beluisteren zijn. Dit orkest, dat in 1955 werd opge richt, is een van de oudste dixielan- dorkesten van Zuid-Nederland De huidige bezetting luidt Hanneke Dir- ven (zang), Peter Visser (trompet). Wil lem van Zieren (trombone). Lucien Vriens (clarinet), Wim Kuipers (basgi taar) Frans van de Kamp (slagwerk) Piet Vriens (banjo en gitaar) Frans var, de Kamp (slagwerk) Piet Vriens ibanjc en gitaar). Het optreden begint oir 20.00 uur. TERNEUZEN - Niels dan blijde kinderen, woensdagmiddag bij het Terneuzense stadhuis Daar trouwden onder wijzer lek de Smit van klas 3 en 4 van de Prinses Marijkeschool in Colijnsplaat met Suus Deleman. leidster van kleuterschool De Poppenburg in Smt-Laurens. Kleuters en lagere scholieren lieten zich de kans niet ontglip pen om meesteren 'juf op te wachten met erebogen. F. G. A. Huber. burgemee: ter. J A Hoste, secretaris Bouw bedrijfshallen in Goes begint volgende maand GOES - B en w van Goes streven er naar, dat volgende maand een begin gemaakt wordt met de bouw van de eerste vier bedrijfshallen aan de Dirk Dronkersweg op het industrieterrein Zuid-West. In totaal zullen er uiteindelijk acht hal len van elk 300 vierkante meter gerea liseerd worden. De andere vier komen aan de Jenny Weyermansweg Voor de bouw van de bedrijfshallen heeft de gemeenteraad van Goes in maart 1975 een bedrag van 550.000 gulden be schikbaar gesteld De bouw van de eerste vier hallen gebeurt door aanne mingsmaatschappij Schrijver b.v. uit Goes. Voor de eerst sene vier hebben zich iniddels enkele gegadigden aan gemeld. Ouderavond o.l.s. Kapelle KAPELLE - Vrijdag, morgen, houdt de openbare basisschool in Kapelle de jaarlijkse ouderavond. Dat gebeurt in 'De Vroone' (aanvang 19.45 uur) In verband met de snelle groei van het aantal leerlingen ziet de oudercommis sie zich genoodzaakt deze commissie uit te breiden van zes naar negen per sonen. Tijdens de ouderavond wordt een diaserie over ouderparticipatie vertoond, terwijl er verder zang en ca baret is. (Slot van papina 1 ing. de in 1974 genomen beslissing moet uitvoeren en derhalve tot afslui ting van de Oosterschelde moet over gaan als een half open dam niet ge bouwd kan worden. Hij vond tegenover zich drs E C Boissevain. coordinator van het Comité Samenwerking Ooster schelde en ook de heer Terlouw, die met klem stelden dat een flexibele strategie moet worden gevoerd. De heer Terlouw: „Wat mij verwon dert. is dat men vanuit Zeeland in de jaren na de ramp en na de aanvaarding van de Deltawet nooit heeft geprotes teerd tegen het feit, dat de overstro mingskans nog twintig jaar zeer hoog bleef en dat de staten van Zeeland niet veel eerder om beveiliging in de vorm van dijkverhoging heeft gevraagd". De heer Kaland: „De Zeeuwen gaan niet zo gemakkelijk tot actie over. Ze heb ben vertrouwen gehad in de plannen van de rijksoverheid. Ze hebben ge- f dacht: nog even wachten en dan komt OOTlStrUCtieS het voor elkaar. Als nu opnieuw zou worden besloten weer alternatieve mo gelijkheden te onderzoeken dan zal men zeer onrustig worden In januari 1976 gingen de mensen in een Thools bejaardenhuis tijdens de zware storm niet naar bed en die situatie heeft zich de afgelopen jaren herhaaldelijk voor gedaan" De heer Terlouw: „Voor een fractie van het bedrag waar we nu over praten had de onveiligheid aanzienlijk kunnen worden teruggebracht" wetgeving ter discussie stellen en niet willen uitvoeren, dan zijn we democra tisch gezien op de verkeerde weg". Ook over de termijn, waarbinnen in tegrale dijkverhoging zou kunnen wor den uitgevoerd, verschilden de menin gen sterk. Ir. Ferguson maakte duide lijk dat hij er sterk aan twijfelt dat dat snel mogelijk zou zijn. De heer Kaland wees erop. dat dat het knelpunt is. Hij meende dat de regering bij dijkverho ging de procedure van de planologi sche kernbeslissing in gang moet zet ten. Hij achtte het volstrekt uitgeslo ten dat binnen vijf jaar op democrati sche wijze een beslissing tot stand zou kunnen komen. De heer Boissevain stelde daar tegenover dat gemeenten en waterschappen er, als voor dijkver hoging zou worden gekozen, geen be lang bij zouden hebben dat werk op de lange baan te schuiven. „Binnen af zienbare tijd is dijkverhoging te reali seren", aldus de heer Boissevain Ir. H A Ferguson, tot voor kort hoofd van de Deltadienst van de rijks waterstaat: „Er is na de ramp wel aan partiële dijkverhoging gedaan Met grote spoed is het zwakke plekkenplan opgesteld en uitgevoerd" Gedepu teerde Kaland ..We hebben vertrouwd op de toezeggingen van de regering. Als we ieder ogenblik de bestaande De heer Ferguson hield donderdag ochtend een inleiding over construc ties van dijken, waarbij hij vaststelde, dat men niet kan blijven doorgaan met het voortbouwen op constructies, die lang geleden tot stand gebracht zijn. Naar de mening van de heer Fer guson kan op den duur met dijkver hoging alleen ook langs de Wester- schelde op de lange duur niet vol doende veiligheid worden bereikt en moet in de toekomst daarom worden gestudeerd op het maken van een ver dedigingswerk in de monding van die zee-arm. Daarbij kan gebruik gemaakt worden van de ervaringen die worden opgedaan met de Oosterschelde- afsluiting. Tijdens de discussie stelde de heer Ferguson onder meer dat - als tot dijkverhoging zou worden overgegaan - de werken die nu in de monding van de Oosterschelde zijn uitgevoerd, zou den moeten worden verwijderd omdat zich door de aanwezigheid van die werken veranderingen voordoen in het stroombeeld. De heer Ferguson ging ook in op vragen over de aanval die volgens sommigen wordt gedaan op de koppen van de eilanden als tot totale afsluiting zou worden overgegaan. Hij stelde, dat hij daar twintig jaar geleden ook bang voor was. maar dat waarne ming en studies die zorg hebben ver minderd. Wel zullen zich steeds grillige bewegin gen van het zand voor de kust voor doen, maar om die onder controle te houden hoeven volgens de heer Fergu son geen grote werken worden uitge voerd. Over de afscherming van het Schelde-Rijnkanaal met een dam zei het vroegere hoofd van de Deltadienst, dat de Belgen zullen verlangen dat de afspraak daarover wordt nagekomen en dat de getijdebeweging op het ka naal moet worden weggenomen. De heer Terlouw zei in een inleiding over politieke besluitvorming, dat het bfj de Oosterscheldekwestie gaat om een emotionele beslissing. De emotie moet zijns inziens gebaseerd zijn op in formatie en bij de aanvaarding van de Deltawet werd de emotie volgens de heer Terlouw gevolgd door informatie Hij gaf een schets van de invloed die actiegroepen op de besluitvorming hebben gekregen en hij stelde vast. dat de beslissing die in 1974 werd genomen niet rechttoe rechtaan democratisch *was. Er was geen meerderheid toen de studie naar andere mogelijkheden van afcluitlng van de Oosterschelde in het politieke programma Keerpunt van de PvdA. D'66 en de PPR werd opgeno men. er was later voor de nieuwe be slissing geen meerderheid in het kabi net en in het najaar van 1974 ook niet in de Kamer, stelde de D'66- fracüeleider vast. Hij voegde daar ech ter aan toe dat naar zijn indruk een steeds groter deel van de bevolking voor het behoud van een getijdebewe ging in de Oosterschelde is en hij con cludeerde dat nu studie naar verho ging van de dijken nodig is om een binnenkort te nemen besluit procedu reel en emotioneel aanvaardbaar te maken. Dr. W J. Wolff, tot voor kort werk zaam bfj het Delta-instituut voor Hy- drobiologisch onderzoek, ging in 'n in leiding in op de functies die de Ooster schelde heeft voor produktie van voed sel, voor informatie en voor recratie. Hij vergeleek de effecten van verschil lende oplossingen met elkaar en hij kwam tot de slotsom, dat vanuit eco logisch standpunt gezien de bouw van een stormstuwcaissondam gelijkwaar dig is aan dijkverhoging. Dr. Wolf! stelde tijdens de discussie dat bij ver gelijking van het milieu in de Ooster schelde met dat in de Grevellngen moet worden bedacht, dat men het Deltagebied als een geheel met een aantal verschillende componenten moet zien. De vorming van een stag nant zout bekken of een brak bekken in de Oosterschelde zou zijns inziens een ernstige teruggang van het milieu opleveren. Ir. J. C. Huis in 't Veld, projectinge nieur compartimenteringswerken Del tadienst. hield tijdens het symposium een inleiding over een aantal aspecten die verbonden zijn aan compartimen tering. Hij ging daarbij onder meer in op de manier waarop de keus is ge maakt voor compartimentering met de Oesterdam en de Philipsdam met ver breding van het kanaal door Zuid- Beveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25