Gouden treffer van Edström velt het vonnis over Roda Korfballers tevreden over trip naar Verenigde Staten Michels terug naar Barcelona? EX-BELGISCHE KAMPIOEN SCHALLEY BIJ ST.-ALL0Y PSV KAN ONTSPANNEN NAAR KOMENDE DUELS TOELEVEN iPZC/. JACOBS: „GEPROBEERD PSV TE IMPONEREN Opvolger van René van Dijk ZWS-VLAAMSE ZATERDAGCLUBS HEKELEN COMPETITIEPLANNING Lokeren gelijk tegen RWDM:1-1 DONDERDAG 8 APRIL 1976 sport 15 ROTTERDAM - K NV B-bekerfinale PSV - Roda JC 1-0 PSV-aanvoerder Van Beveren laut de beker op zijn hoofd rusten na alle inspanningen om hem te bemachtigen. Links zwaait Van Kraay met het deksel van de trofee. ROTTERDAM - Het scorebord geeft nog 0-0 aan als Edström uithaalt voor dc winnende treffer. Rodaspeler Ziegler komt te laat AMSTERDAM Het is niet uitRe- sloten dal Kinus Michels, die dins dag ontslaR nam als trainer van Ajax, terug zal keren naar Barcelo na, waar de Duitser Hennes Weiv weiier vorige week ontslag nam. Michels: „Dat zal in de komende weken beslist gaan spelen", zei hij. „Ik ben echter nog niet door Barce lona benaderd. De vereniging heeft op dit moment belangrijker pro blemen. Het lijkt of er een soort paleisrevolutie aan degang is". Overigens word' niet alleen de naarn van de FC Barcelona ge noemd. AZ '67 heeft al geruime tijd belangstelling voor de 'sfinx' Mi chels zou intmddeLs in Schoor! een huis hebben overgenomen van AZ- leider Klaas Molenaar. De Ajax-coach benadrukte nog eens dat hij om persoonlijke redenen ver trekt bij de Amsterdamse vereni ging Hl) wilde daar echter geen na dere uiteenzetting over geven .sportieve zaken nebben bij mi)n be let Ajax De Ajax-li I hei mgezou- •rd op de beslissing van MicheU. Hij heeft ons in de steek gelaten We hadden hem in deze moeilijke dagen juist broodno dig Onze arhung voor Michels is gedaald waren opmerkingen die na net bekend worden van net ont- In het spelerskamp is het aange kondigde vertrek niet als eet» zeer grote verrassing ontvangen Aan voerder Ruud Krol .Ik had het zien aankomen. Michels weg en Cniyff met naar Ajax. Er zal heel wat moe ten gebeuren TERNEL'ZEN - Op een afstand van de 4e zaterdagclub ln de kanaalzo- nog twintig kilometer spelen drie ne. Terneuzense Boys. zaterdag een de derde thuiswedstrijd tegen Kapelle Een ROTTERDAM - Geduldig zal Roda JC de komende weken in de wachtkamer van het Europese voetbal plaats moeten nemen, nu woensdagavond in de Rotterdamse Kuip in de eindstrijd om de KNVB-beker de zo begeerde stunt om landskampioen PSV van <°en waarschijnlijk lijkende double af te houden, mislukte (zij het pas in de verlenging door een gouden treffer van Ed- stroem) en zich niet louter en alleen door eigen kracht voor de Europa-Cup 2 wist te plaatsen. De Eindhovenaren wensten echter aan die stunt geen mede werking te verlenen, wonnen op allerminst imponerende wijze (Rijvers: „Het is jammer, maar een finalewedstrijd met kwalita tief goed voetbal is definitief verleden tijd") met 1-0 en verzeker den zich daarmee van het continueren van Europa-Cupvoetbal, voor een topclub zonder meer noodzakelijk geworden omdat dergelijke wedstrijden net dat extra aan financiën oplevert om zich via gerichte aankopen aan de top te blijven manifesteren. Daarnaast is de overwinning van PSV op de Limburgse rivaal Roda JC (in de twee recente competitiewed strijden slaagde PSV er ook slechts in eén doelpunt - in de uitwedstrijd - te scoren) ook sportief gezien van een enorme waarde, omdat in Eindhoven het debacle van FC Twente vorig sei zoen als een dreigende waarschuwende vinger boven de spelersgroep heeft ge hangen. De Twentenaren waren op een bepaald moment eveneens op drie fronten in de slag. maar bleven uitein delijk wat wezenloos met drie verloren finales achter. Van Kraay: „Nu we in derdaad zover zijn gekomen, is het ge woon huiveringwekkend om jezelf te realiseren watje allemaal kunt verspe len. Daar moet je niet aan denken en gewoon elke wedstrijd opnieuw als een meuwe uitdaging tegemoet treden. Aan het eind van het seizoen maken we dan wel de totaalbaians op" Meer ontspannen i De bekerzege op Roda JC heeft bo vendien voor PSV alles bij elkaar toch nog de aangename consequentie dat de komende weken - zaterdag De Graafschap en volgende week woens dag de Franse kampioen St. Etienne - «at meer ontspannen tegemoet getre den kan worden, omdat de dwang om niet te mogen falen duidelijk een stuk kleiner is geworden. Kees Rijvers: „Inderdaad, deze overwinning is de start van het laatste gedeelte van dit zware seizoen, dat toch met een zeker gevende rust tegemoet getreden kan worden. Heel bewust werken we het resterende programma van stap tot stap af. De komende dagen gaan we ons concentreren op De Graafschap. St. Etienne volgende week woensdag gaat pas na zaterdagavond spelen". Overgeconcentreerd, als gevolg on getwijfeld van het zich de laatste we ken intensief bezig houden met deze bekerfinale, trachtte Roda JC in de oeginfase onmiddellijk enkele bressen te slaan in de Eindhovense defensie. De met helemaal vrij van zenuwen spe lende Limburgers gebruikten daarbij echter nogal wat lichamelijke inbreng, waarbij vooral Dahlqvist het moest ontgelden. Met deze vorm van voetba lopvatting bereikte Roda overigens wel dat PSV zich aanvallend in de eer ste helft flink wat beperkingen op moest leggen, maar de Limburgers konden de ambitie nu ook weer niet zover doortrekken dat PSV echt on ontwarbare knopen kreeg uit te plui zen. Rijvers: „Zo heel veel moeilijkheden hebben we niet gehad. Van Beveren is in feite pas in de verlenging echt in ac-, tie moeten komen. De beste kansen waren in deze wedstrijd zonder meer voor ons. Dat we daar geen gebruik van konden maken is weer een andere Vrij beheerst lieten de Eindhovena ren Roda JC uitrazen, intussen er wel degelijk op uit de eerste de beste uit gespeelde kans ook meteen met een treffer te verzilveren. Schitterende omhaal In feite had dat al in de 19e minuut moeten gebeuren, toen Van der Kuylen met een schitterende omhaal van ver buiten het strafschopgebied tegen de paal kanjerde en Roda dankzij het hoofd van Bram Geilman (waardoor de bal net niet in het doel caramboleerde) van een vrij snelle achterstand ver schoond bleef. Op slag van rust kwam er voor de PSV'ers nog een tweede kans-bij. toen Van der Kuylen een handig door Edstroem vrijgemaakte bal tegen de Roda-doelman opschoot. De kansen die Roda JC zich in de eer ste helft creérde leken gevaarlijker dan ze in feite waren, te meer niet omdat slechts sporadisch een Limburgse aan val ook inderdaad het strafschopge bied van Van Beveren bereikte. „We hebben inderdaad geprobeerd PSV te imponeren", aldus Jacobs later. „Als we dat niet hadden gedaan had den we de beker bij voorbaat al kun nen vergeten. Bovendien: Dit is toch een KNVB-finale en geen mini voetbalpartijtje". PSV besefte dat er na rust beslist nog meer pressie op het doel van Roda JC uitgeoefend moest worden om de zich verbeten aan de 0-0 vastklam pende Limburgse equipe (wat gepaard ging met een te groot aantal overtre dingen - Stevens onder andere moest met een bloedende hoofdwond de ere- ronde langs de Brabantse supporters maken) hun fanatieke weerstand in. deze zuidelijke bekerfinale te ontne men. Helemaal vlekkeloos verliep dat qua organisatie bij PSV van achteruit niet. zodat de Jacobs-brigade plotse ling beslist goede kansen kreeg om de PSV'ers op achterstand te zetten. Jan van Beveren trad echter eens te meer op als de grote redder door kordaat ziedende schoten van De Wit en Ver meulen uit zijn doel te ranselen. Geen rust Welgeteld 16.000 toeschouwers (de helft van het Kuip-publiek bestond uit Limburgse aanhang) werden onrustig. Tegen dit PSV, dat maar moeilijk zijn draai kon vinden tegen het duchtig tackelende Roda JC, bleken grotere mogelijkheden te zijn dan vooraf voor mogelijk was gehouden. Zelfs een dubbele wissel bij de Eindhove (Deac.v voor Ren van de Kerkhof TEL AVTV (ANP) - De Nederlandse he ren volleybalploeg heeft ook zijn tweede wedstrijd in het toernooi om het West Europees kampioenschap (lentebekcr) gewonnen. Nederland versloet in de Kibboets Da- lia de Israëlische jeugdploeg met 3-0. De setstanden waren 15-6. 15-5. 15-6. Net als Nederland op dinsdag deed. won Frankrijk woensdag van Schot land. De beslissende wedstrijd uit groep 4 gaat derhalve tussen Neder land en Frankrijk, die de rangschik king in die groep aanvoeren met ieder 4 punten. Lubse voor Dahlqvist) bracht niet de gewenste rust in de Eindhovense for matie. Roda JC miste echter het raffi nement om van die situatie gebruik te maken en alsnog voor het afsluiten van de eerste 90 minuten voor een stunt te zorgen. „Die wisseling bij ons van Dahlqvist voor Lubse". aldus Rijvers „is bij ons een normale zaak geworden. Het zijn alle twee spelers die een goede helft kunnen spelen. Als ik tevoren echter geweten had dat er twee uur moest worden gevoetbald dan had ik het ech ter anders gedaan en Dahlqvist wat langer in het elftal gehouden". Pas in de extra speeltijd zou PSV toeslaan, toen halverwege de eerste verlenging Geilman. die overigens in dit voor hem zo vertrouwde Feye- noordstadion een geweldig goede wed strijd speelde, een schot van Van der Kuylen zodanig op de vuisten nam dat de op links toegestormde Edstroem alsnog de Limburgse doelman kon passeren. Dat betekende nu overigens ook weer niet dat PSV - nadat einde lijk die verlossende eerste treffer was gescoord - de rest van de speeltijd moeiteloos kon uitspelen, daarvoor was de wil bij Roda om PSV op de val reep alsnog tot een tweede en beslis sende finalewedstrijd te dwingen te groot. PSV handhaafde zich, maar de manier waarop dat gebeurde was be slist niet groots en doet voor de naaste toekomst van de Eindhovenaren in de competitie en in de Europa-Cup toch nog wat rijzige vraagtekens oproepen. „Ik hoop toch van ganser harte dat PSV, dat toch alles bij elkaar gespro ken hier alleen al door zijn routine verdiend heeft gewonnen, één van de nog twee beschikbare cups gaat win nen", aldus Bert Jacobs. „Dat bete kent voor ons dan toch nog Europa- Cupvoetbal". Zeeuws-Vlaamse clubs klasse van het zaterdagvoetbal. Dat altijd wel twee op dezelfde zaterdag hun thuiswedstrijd spelen is begrijpe lijk. maar zoals 't voor zaterdag ge pland is gaat toch wel te ver. menen de 3 clubs, die namelijk alle een thuiswedstrijd spelen. Het Axelse AZVV tegen krabbendijke. Zaamsiag tegen koploper Dinteloord en Hoek tegen Smerdiek. Op die manier wordt het kleine beetje publiek dat de clubs op zaterdag trekken nog een \«.rdeeld over drie clubs. „Dit is geen normale situatie meer", zegt een teleurgestelde Bram de Groote „Op die manier Ls er geen aar digheid aan. Ik zie niet in waarom we nu per se alle drie gelijk moeten spe len" De Hoek-secretaris. die toch al teleurgesteld is over het competitiever loop. had 't liever anders. We hebben dit jaar al meer vriendschappelijk ge speeld dan competitie", zegt Bram de Groote Daar raak je snel op uit geke ken En dan krijg je ook dit nog". Of het allemaal niet genoeg is speelt ook slechte dag voor de penningmeester. GRAAUW - Nog voordat René van Dijk za terdag officieel afscheid heeft genomen van Sint-Aloysius, heeft deze tafeltennisvereni ging uit Graauw al een opvolger. Het is de 26-jarige Belgische topspeler Romain Schal- ley. De Belg. afkomstig van Kruisbeke - een plaatsje niet ver van Brussel - was in 1974 en 1975 kampioen van België in het enkelspel. Een maand geleden triomfeerde hij nog in een tienkamp tussen de tien beste spelers van België. De komst van Schalley naar Graauw is vooral te danken aan de inspan ningen van Aloy-secretaris Toine Mens, die stad en land heeft afgereisd om een waardige vervanger voor Van Dijk te vinden. Met de komst van de oud Belgisch kampioen heeft de Zeeuws-Vlaamse formatie zich zelfs aan zienlijk versterkt. Schalley moet in de hoofd klas wekelijks voor drie winstpunten kunnen zorgen. Ereklasse Wanneer Wilfried Dumez en Paul Matthijs- sen zich aan hem kunnen optrekken zit het er dik in dat Aloy kampioen wordt in de hoofdklas. Voorzitter Remy Mangnus gaat in zijn optimisme nog verder. „Wanneer alles normaal verloopt, zijn we volgend jaar op deze tijd ereklasser. de hoogste nationale klas." De Belg heeft bij Sint-Aloysius een contract voor twee jaar getekend. ADVERTENTIEI SCHIPHOL - Het Nederlands Korf- balverbond lijkt in het streven om zijn produkt ook naar de Verenigde Staten te exporteren meer aandacht te hebben besteed aan de nazorg dan in het verleden het geval was tijdens demonstratietrips naar Engeland en Spanje. Verbondsvoorzitter Cort van Dijk: „We hebben niet dezelfde fout willen maken als vroeger, toen wij demonstraties gaven in Engeland. Op het moment dat wij daar waren, trok ken wij duizenden belangstellenden, maar toen wij weggingen was er geen korfbal in Engeland". De equipe van 31 personen die in de afgelopen twee weken het korfbal heeft gepropageerd in Los Angeles, Eugene en Milwaukee en woensdag op Schip hol terugkeerde, was in ieder geval erg enthousiast. Bondscoach Adri Zwaanswijk. voor de Amerika-reis nog erg sceptisch- „We zijn in Amerika me teen met de nazorg begonnen. We heb ben een aantal posten uitgezet. Het verloopt allemaal soepeler dan ik had verwacht". Tijdens het verblijf van de korfbal lers zijn drie commissies benoemd, die deze gemengde sport in de Verenigde Staten verder van de grond moeten heipen. Het korfbaiverbond zegt bo vendien over 225 adressen te beschik ken „van uiterst geinteresseerde leer krachten lichamelijke opvoeding die zo snel mogelijk met korfbal willen be ginnen" Budget Zwaanswijk: „Het korfbal moet op de Amerikaanse scholen populair worden gemaakt. We hebben het voordeel dat de leraren een budget tot hun beschikking hebben dat alleen mag worden besteed als er door jon gens en meisjes samen wordt gesport. Worstelen leent zich daar nu eenmaal niet zo voor, maar korfbal des te meer. Het gemengde aspec.t speelt bij het verlenen van subsidie een belangrijke rol". Volgens international Wil Reuter van Luto heeft het microkorfbal op de lera ren van de in Milwaukee congresse- rende Aahper (de overkoepelende or ganisatie van leraren lichamelijke op voeding die les geven aan universitei ten en high schools) ook de nodige in druk gemaakt" „We hebben eenmaal gespeeld tegen een prof-basketbalteam met international Ron Lee. De spelers stonden versteld van onze balvaardig heid. positie kiezen en spelinzicht Sommigen van ons konden zo een con tract krijgen. De meeste dagen hebben we tweemaal gedemonstreerd. Erg zwaar, maar dat was het wel waard Ik heb er in ieder geval mijn vakantie voor over gehad. Er zijn plannen om in de Verenigde Staten ook een korfbal- bond op te richten, dus het lijkt erop dat we geslaagd zijn". Herhaling Onverdeeld gunstig is de trip over igens niet geweest. Ln Los Angeles vie len de bezoekersaantallen (60 a 80 man per wedstrijd) behoorlijk tegen. Voor namelijk door de slechte organisatie ter plaatse. In Eugene en Milwaukee bleek de aantrekkingskracht groter en liepen de bezoekersaantallen uiteen van 400 tot 1500 scholieren en leraren. In Eugene konden de korfballers hun sport ook via de tv en radio uitdragen, De kans bestaat dat er in de nabije toekomst ook nog eens een groep korf ballers naar de Verenigde Staten zal worden uitgezonden. Van Dijk: ..Er is een sponsor die zonder meer de vol gende demonstratietour wil bekosti gen". SPELREGELWEDSTRIJD VOOR JUNIOREN MIDDELBURG - In hrt clubhuis van de voetbalvereniging Middelburg houdt de scheidsrrchtersvereniging Walcheren vanavond (donderdag i spelregelwedstrijden voor junioren. Ruim honderd junioren van de vereni gingen Meeuwen. Middelburg. RCS. Dauwendaelc. VCK. Noormannen. Se- rooskerke, Nieuwland. Vlissingen. Wal cheren. Zeeland Sport en Zeelan- dia.treden tegen el kar in het strijd perk. De spelregelwedstrijd, die om half acht begint, is een voorronde voor het nationaal kampioenschap. De win naar van vanavond gaat over naar de districtsfinale van Zuid I, die 24 april wordt gehouden De districtswinnaar gaat naar de landelijke finale in Zeist op 15 mei BRUSSEL - Lokeren. tweede op de ranglijst van de hoogste Belgische voetbalcompetitie, heeft gisteravond gelijk gespeeld tegen de nationale kampioen van het vorig jaar RWD Mo lenbeek: 1-1. De achterstand op leider Club Brugge wordt daardoor zes pun ten. Brugge won thuis overtuigend met 5-1 van KV Mechelen. Anderlecht had het tegen Beringen niet al te moeilijk. De Brusselse formatie won met 4-0. Char leroi wenst niet te berusten in de de gradatie Luik nam een 1-0 voorsprong, maar Gebauer. Jacobs '2i. Bohmer, Henrotay en Schema zorgden voor een verrassend grote overwinning: 6-1. Beerschot mengde zich nadrukkelijk in de strijd om een plaats, die recht heeft op deelname aan de EUFA-Cup. Standgenoot Antwerp werd met 3-1 op eigen terrein geklopt PARKOERS VAN VIERDAAGSE GEWIJZIGD NIJMEGEN - Het parkoers op de tweede marsdag van de 60e Nijmeegse Vierdaagse, die van 17 tot en met 20 juli wordt gehouden, is drastisch ge wijzigd. Als gevolg van ruilverkave lingen en aanleg van nieuwe rijkswe gen in het land van Maas en Waal was het traject voor de wandelaars met name tussen Beuningen en pleister plaats Wychen er niet aantrekkelijker op geworden. Daar waren nogal wat klachten over binnengekomen bij het bondsbureau van de KNBVLO. Vandaar dat de vier- daagseleiding naar nieuwe mogelijk heden heeft gezocht. Marsleider A. J. van Dongen meent deze gevonden te hebben door enkele plaatsen van het parkoers te schrappen en daar andere gemeenten voor aan te wijzen. Als ge volg van deze regeling zullen Beunin gen. Ewijk. Aderden, Bergharen en Leur niet meer in 't wandelschema voorkomen. Het wandellegioen zal nu wel de plaatsen Malden. Overasselt. Alverna. Walgoy en Niftrik aandoen. Uitgangspunt bij de nieuwe route W2S dat Wychen als pleisterplaats van de tweede marsdag in ieder geval ge handhaafd zou blijven. De parkoersen op de overige marsdagen zullen geen wijzigingen ondergaan. Inmiddels is het marsleider Van Dongen duidelijk geworden dat de belangstellling voor de 60e vierdaagse groter is dan in de voorgaande jaren. In 1975 waren ruim 16 500 lopers startgerechtigd. Uit de in teresse die nu getoond wordt, mag de conclusie worden getrokken dat dit aantal ruimschoots zal worden over troffen. Vooral de animo bij buiten landse militairen beweegt zich in stij gende lijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15