Minieme zege Carter op Udall bij voorverkiezingen Wisconsin Diefstal 1,3 miljoen uit geparkeerde auto Veel bezwaren tegen centrale werving voor charitatieve doelen Onderzoek Belgische justitie verdwijnen acht Brusselse meisjes FORD HAAL T T WEE O VER WINNINGEN BINNEN Kinderen krijgen:van uitstel komt afstel IN CENTRUM VAN AMSTERDAM: STERK STAALTJE VAN APRIL DOET WAT HIJ WIL' AF WIJZIN OP ZAKELIJKE EN IDIEELE GRONDEN VVD-kiezers tevreden over VVD De handgemaakte sigaar uit Java. DONOERDAG 8 APRIL 1976 (Van onze correspondent) WASHINGTON - Oud-gouverneur Jimmy Carter heeft dinsdag bij voorverkiezingen in Wisconsin een minieme zege behaald op het liberaal-democratis9he lid van het Huis van Afgevaardigden, Morris Udall. Carter, tot nog toe in vijf staten democratisch overwinnaar, kreeg in Wisconsin 37 procent van de stemmen. Udall, die zich, nadat ongeveer 80 procent van de stemmen was geteld, al zeker van de zege waande, bleef daar in de definitieve uitslag precies één procent op achter. In de staat New York was het senator Henry Jackson die het grootste aantal (90) van de democratische afgevaardigden naar het partijcongres won, maar het was aanzienlijk minder dan de meerderheid die hij voorspeld had. President Ford won het zowel in Wi sconsin als in New York van gouver neur Ronald Reagan, met in beide sta ten een ruime marge van meer dan 10 procent van de stemmen. Reagan, die verleden week nationale zendtijd kocht voor een tv-toespraak die zijn kandidatuur had moeten redden, lijkt nu gedoemd als Ford's tegenstander. Wel wordt verwacht dat hij nog in Texas (1 mei) en in Californiè (8 juni) een meerderheid van de republikeinse stemmen kan behalen, maar onvol doende om zijn kandidatuur op het partijcongres waar te maken. Doorgaan Onder de democraten lijkt de wed loop tussen Udall en Carter nu goed op gang te komen. De uitlsag in Wiscon sin is voor Udall een voldoende stimu lans om door te gaan. zo werd door zijn campagnestaf verwacht. De belang rijkste beproeving voor Carter, die tot Vader Mia Versluis verliest proces om schadevergoeding d r ALMELO - De Almelose rechtbank heeft woensdag de eis van de vader van Mia Versluis tegen het Ensche- dese ziekenhuis Ziekenzorg en me vrouw H. C. A. de P.-S. in Hengelo, weduwe van de narcotisenr dr. B. P. de P., afgewezen. De heer W. J. B. Ver sluis uit Ede had van Ziekenzorg en mevrouw De P. samen f442.789 gevor derd, de schade die hij meende te heb ben geleden doordat hij door de ziekte en de dood van zijn dochter Mia inva lide zou zijn geworden. Hij werd woensdagmorgen veroordeeld in de proceskosten, die zijn begroot op f15.470. De zaak-Mia Versluis is destijds uit voerig in de publiciteit geweest. Het meisje ontv/aakte op 14 april 1966 in Ziekenzorg in Enschede niet uit de narcose na een kleine operatie aan haar voeten. Bij deze operatie was dr. De P. narcotiseur. Op 10 november 1971 overleed Mia in een inrichting in Doetinchem, na vijf en een half jaar bewusteloos te zijn geweest. Ze was toen ruim 26 jaar. De narcotiseur De P. kreeg een boete van 1000 gulden opgelegd wegens een handeling die het vertrouwen in de stand van de geneeskunde ondermijn de Deze boete had betrekking op het rapport over het verloop van de narco se, maar niet op de narcotische behan deling van Mia. In de overwegingen zegt de Almelose rechtbank nu onder meer, dat dr. De P. geen handelingen heeft gepleegd die in strijd waren met hetgeen in die om standigheden een behandelend arts tegenover de ouders van een patiënt betaamt en die onrechtmatig waren jegens de heer Versluis. De rechtbank zegt voorts dat van een oorzakelijk verband tussen de door de heer Ver sluis gestelde gedragingen van Zieken zorg, de directeur-geneesheer en dr. De P. en de ineenstorting van de heer Ver sluis geen sprake kan zijn. nog toe de koploper van de democra ten is geweest, zal komen in de voor verkiezingen van Pennsylvania, later deze maand Pennsylvania is, evenals New York en Wisconsin, een indus triële staat en wanneer Carter daar niet aan de top eindigt, kan hij zijn voorsprong verliezen. De voorverkiezingen in New York. in 39 kiesdistricten, zijn anders dan die in andere staten, omdat hier het aantal afgevaardigden naar het partijcongres meer telt dan het totale aantal op een kandidaat uitgebrachte stemmen Jackson kreeg in New York de steun van 107 afgevaardigden, Udall 69 en Carter kan op 33 kiesmannen rekenen bij de komende partijconventie die be slist over de presidentskandidatuur Een belangrijke factor is dat 65 van de afgevaardigden geen voorkeurstem uitbrachten. Dit kan op het partijcon gres van de democraten van doorslag gevende betekenis zijn. De kandidatuur van senator Henry Jackson is ondanks zijn nominale overwinning in New York op losse schroeven komen te staan. Zijn steun in New York berustte voornamelijk op de stemmen van de joodse Amerika nen, die in andere delen van de VS aanzienlijk minder vertegenwoordigd zijn. Carter blijkt verder een onverwacht grote aanhang te hebben onder de in Amerika zo machtige vakbonden. Dit bleek vooral uit opiniepeilingen in Wi sconsin. Niettemin zijn steeds meer po litieke waarnemers van mening dat deze laatste ronde van voorverkiezin gen de verkiezingspositie van senator Hubert Humphrey meer heeft ver sterkt dan de kandidatuur van welke van officiële' democratische kandida ten dan ook (in Wisconsin werd. bij voorbeeld. op het laatste ogenblik het parool uitgevaardigd om. ten behoeve van Humphrey, op Udall te stemmen om een grotere voorsprong van Carter te blokkeren) (Van onze correspondent) BRUSSEL - Er begint iets meer uit te lekken over de verdwijning van acht Brusselse schoolmeisjes die, naar aangenomen wordt, via figuren uit het Brusselse nachtleven naar Zaire zijn overgebracht en daar tot prostitutie worden gedwongen. De meisjes zijn vrijwel allen kinderen van ouders wier huwelijk is misgelopen maar van wie overigens gezegd wordt dat zij „van goede familie" zijn Dit zou een van de redenen zijn dat het parket uiterst geheimzinnig doet over de ver dwijningen. Beweerd wordt dat er druk uitgeoefend wordt om de zaken in de doofpot te stoppen. Het parket zelf verklaart dat het tot niet meer dan summiere mededelingen in staat is, om het onderzoek niet te bemoeilijken. In voorlopige hechtenis bevinden zich op het ogenblik twee zoons van de Zairese consul-generaal te Antwerpen, die in Brusselse nacht- gelegenheden en dergelijke contact had met een aantal van de verdwenen meisjes, en de instructeur van een be kende manege aan de zuidkant van Brussel. Tot woensdagavond werd aangenomen dat ook een Nederlands meisje, de 14- jange Naatje van Z.. tot de slachtoüers van de instructeur behoorde Het meis je. dat sedert 12 maart vermist wordt en de manége bijna dagelijks bezocht, belde echter gisteravond op uit Am sterdam. Zij vertelde haar vader, een Nederlandse zakenman in Brussel, dat zij met een groep jongeren naar Am sterdam was gegaan. Zij zou direct naar huis terugkeren. Volgens Vrien dinnen zou Naatje een relatie hebben gehad met de manége-instructeur, die op grond van de klachten van de an dere verdwenen mei3jes in arrest blijft Gewapende bankoverval Amersfoort AMERSFOORT (ANP) - Woensdag middag heeft een naar schatting 20- jarigc man in Amersfoort een filiaal van de bondsspaarbank voor Midden- en Oost-Nederland beroofd. Hij ver dween met een bedrag van naar schat ting 50.000 gulden. De man kwam om kwart voor twee het bankgebouw binnen Op dat moment waren alleen twee personeelsleden, een man en een vrouw, in het pand aanwe zig. De overvaller, onherkenbaar door een shawl en zonnebril, stapte door een deur in de balie en greep het vrouwe lijk personeelslid bij de nek. Met een pistool bedreigde hij de man c-n gelaste deze geld in een oranje-zwarte bood schappentas te pakken Hierna sloot luj de twee personeelsle den in een keuken op en wilde via de achterdeur verdwijnen. Toen deze ge sloten bleek gaf hij het vrouwebjke personeelslid een klap in het gezicht, loste een schot uil zijn pistool en ver liet het pand door de hoofdingang De overvaller slapte in een voor het ge bouw geparkeerde blauwe BMW. De politie heeft, nog geen spoor van hem gevonden. DEN HAAG: Een delegatie van vrou wen van taxichauffeurs heefl woens dagmiddag. tijdens de overhandiging van een petititie aan tweede kamervoorzitter Vondeling, op korte termijn maatregelen geóist ter beveili ging van taxichauffeurs ..Als op 3 mei aanstaande geen bevre digend antwoord gekomen is op ons verzoek, dan nemen wij maatregelen", aldus de delegatie, bestaande uit de dames A. Brouwer uil Delfl. M J Rot- meijer uit Rotterdam. M. C tan Ves- sem uit Schiedam en H. J Beets uit Den Haag. In de petitie, ondertekend door 2000 vrouwen van taxichauffeurs uit het gehele land en sympatisanten. wordt om wetswijzigingen gevraagd. Deze dienen betrekking te hebben op poli tiebescherming. afdwingen van beta ling van de far it. mobilofoon en het vrijhouden van een noodfrequentie voor het draadloos verzenden van noodsignalen. De overhandiging ge schiedde met het oog op het mondeling overleg. dat de tweede- kamercommissie voor verkeer en wa terstaat donderdag heefl met de minis ters Van Agl van justitie en V/esterterp van verkeer en waterstaat over de re cente taxiproblematiek" OUDERSCHAPSMOTIVATIE: AMSTERDAM - De heer H. de Vries uit Assendelft heeft dinsdagavond bij de Amster damse politie gemeld dat er een bedrag van ruim 1,3 mil joen gulden uit zijn auto ont vreemd is. Het geld zat in een diplomatenkoffertje dat op de achterbank lag van de wagen, die bij het Thorbeckeplein was geparkeerd. De heer De Vries (42), die directeur is van een bedrijf dat handelt in geluid sapparatuur, zou het geld hebben ont vangen van een ander bedrijf uit jes van 1000. die dinsdag bij een Zaan- damse bank zouden zijn opgenomen, achter in de auto. Volgens hun verhaal dinsdagavond, toen hij zich tegen elf uur meldde bij bureau Singel, te veel overstuur om uitgebreide gegevens te was het geld verdwenen toen ze terug- verstrekken. Daarom kwam hij woens dagmorgen terug op het politiebureau. Op de auto werden geen sporen van braak gevonden, zodat hij mogelijk is opengemaakt met een valse sleutel. Overstuur De vijf mensen die bij de transactie betrokken waren, werden woensdag morgen gehoord door de Amsterdamse politie. De auto van de heer De Vries werd onderzocht op vingerafdrukken en andere sporen De heer De Vries was volgens de Amsterdamse politie Een woordvoerder van de Amster damse politie noemde het onbegrijpe lijk. dat iemand zo'n groot bedrag ach terlaat in een auto. Totaal werden in de afgelopen nacht 33 auto's in de hoofdstad leeggeroofd, een heel ge bruikelijk aantal. Jaarlijks wordt ei zo'n 8000 keer ingebroken in auto's vooral mensen die aan drugs verslaaft zijn. zouden het gemunt hebben o; wagens met waardevolle inhoud, or op die wijze aan geld voor verdovend middelen te komen. UTRECHT 'ANP) - Bij het begin van hun huwelijk wen sen vrouwen meer kinderen dan later. De eigen ervarin gen met het krijgen en op voeden van kinderen spelen hierbij een belangrijke rol. Daarnaast blijken de voor keuren met betrekking tot spreiding van de geboorten niet altijd te verenigen met de wensen betreffende de ge zinsgrootte: van uitstel komt afstel. Dit is gebleken uit het nationaal onderzoek vruchtbaarheid en ou derschapsmotivatie dat is uitge voerd door het Nederlands Interu niversitair Demografisch en het Sociologisch Instituut van de rijksuniversiteit in Utrecht. In het kader van dit onderzoek zijn in hel voorjaar van 1975 ruim 4500 ge huwde vrouwen ondervraagd. De eerste resultaten zijn woensdag ge publiceerd. Het onderzoek sluit aan op een eerdere studie in 1969. Het krijgen van het eerste kind blijkt steeds meer te worden uitge steld. Van de echtparen die in 1958 trouwden kreeg ruim de helft bin nen een jaar het eerste kind. voor de in 1973 gesloten huwelijken gold dit nog maar voor één op de vijf. Het vertraagde patroon van gezinsop- bouw lijkt vrij algemeen te worden. Deze ontwikkeling is volgens de on derzoekers versterkt door de voor keur van een toenemend aantal vrouwen om na het huwelijk nog enige tijd een beroep uit te oefenen. Het percentage kinderloze gezinnen is voor alle huwelijksjaren het hoogst bij vrouwen met een univer sitaire of een hogere beroepsoplei ding en bij werkende vrouwen. Vooral bij vrouwen die in de jaren 1971-1973 zijn getrouwd zijn de ver schillen tussen dc sociale catego- fceén opvallend. Op he* moment ran het ónderzoek was van de grouwen in de hoogste opleidings- categone 67 procent nog kinderloos, tegen gemiddeld 48 procent van alle ln die periode ge.Nioten huwelijken. Nog groter was het verschil tussen werkende en niet-werkende vrou wen Van de eerste groep had 84 procent in 1975 nog geen kinderen en van de tweede 22 procent In Hoeverre het uitstel zal lelden tot afstel en daarmee tot een keuze voor vrijwillige kinderloosheid, moet nog worden onderzocht Grote gezinnen Het grote gezin met vier of meer kinderen blijkt ook bij de oudere huwelijksgeneratie* 1963-1964 hoofdzakelijk nog voor te komen bij bepaalde sociale categorieën; vrouwen met alleen een lagere school-opleiding. gereformeerden en vrouwen die na hun huwelijk niet meer in een beroep werkzaam Het proces van gezinsvorming speelt zich tegenwoordig bijna he lemaal af in de eerste iwaalf jaar van het huwelijk. Van de vrouwen die in 1963 trouwden noemde 94 procent haar gezin voltooid. Voor huwelijken die ongeveer vijf jaar be stonden was dit percentage al 40. Van de vrouwen die er nog een of meer kinderen bij willen, is onge veer tweederde van plan. de ge boorte van hel volgende kind nog enige tijd uit te stellen. De leeftijd waarop de vrouw ls getrouwd is in het algemeen nauwelijks van in vloed op het aantal kinderen dat ze krijgt en op de verwachtingen ten aanzien van volgende geboorten. Al leen voor vrouwen die na hun der tigste jaar trouwden is zowel het aantal kinderen dat ze hebben als het aantal dat ze nog verwachten duidelijk lager dan voor de vrouwen die jonger zijn getrouwd. De verdwenen Nederlandse Naatje van Om de succesvolle transactie te vie ren. ging de directeur samen met de heer J. van Splun teren uit Zaandam, alsmede een vriend en twee mensen van het andere bedrijf, eten in een res taurant aan het Thorbeckeplein. Daarna trokken de heren Amsterdam in, aldus mededelingen van de am- sterdamse politie. Ondertussen lieten zij het geld, 1312 splinternieuwe brief- Geen hoger beroep in zaak Karen fATEKSWOLDE - Bekend is het ge zegde 'April doet wat hij wil', waarmee gezegd wil zijn datje in de aprilmaand van alles op meteorologisch gebied kunt verwachten. Van zware nacht vorst met sneeuwval tot zelfs een tropi sche temperatuur van 30 graden zoals op 18 april 1949 te Maastricht werd gemeten. De paasdagen vallen dit jaar op 18 en 19 april In 1949 istraks 27 jaar gele den) op 17 en 18 april welke dagen tot ZONNIGE PERIODEN Op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden. Matige tot krach tige noordwestelijke wind, geleidelijk iets afnemend. Maximumtemperatu ren rond 10 graden. Vooruitzichten veer vrijdag en zater dag. Overwegend droog met enkele opkla ringen en ongeveer normale tempera turen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland Voor Vrijdag: aantal uren zon: 3 tot 9; min.temp omstreeks 3 graden; max temp., omstreeks 10 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur. 95 procent; kans op een geheel droog etmaal 90 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 7: min.temp.: omstreeks 5 graden: max. temp omstreeks 11 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent op heden altijd nog de record-warmste paasdagen voor ons land zijn. April 1949 gaf een heel duidelijk staaltje te zien van 'april doet wat hij wil' De maand begon op 2 april warm met in De Bilt 22 en in het zuiden 23 graden. Daarop volgende een koude golf met harde gure noordwestenwind, waarbij op 8 en 9 april in het grootste deel van het land sneeuwbuien werden waargenomen. Het kwik in De Bilt kivam niet boven 8 graden. Acht dagen later zou het Pasen zijn en velen vreesden met nachtvorst en sneeuwval het ergste Niemand zou welke voor speller hebben willen geloven dat. acht dagen na deze sneeuiv de warmste Pa sen zou worden opgetekend. Rond 13 april begon de luchtdruk bo ven centraal Europa te stijgen, de ivind draaide naar zuidelijke richting en op 15 april werd in De Bilt de 20 graden al bereikt Op 16.17 en 18 apnl met temperaturen die in het grootste deel van ons land rond de 25 graden schommelden werd in het zuidoosten tot 28 a 30 graden, in Den Helder 24 graden gemeten. Dit voorjaar komt laat op gang en ook de eerste aprilweek valt naar de koude kant uit Toch zegt dit niets over het te verwachten paasweer over een ruim een week zien. Evenals februari was ook maart een droge maand met ge middeld over het hele land 30 tegen normaal 42 mm neerslag. In ons gebied werden de volgende hoeveelheden ge meten: Oostburg 53. Middelburg 46. Serooskerke (W) 43. Borssele 42. Goes 45. Vlissingen 38. Kats 36. Axel 35. Westkapelle 39. Kapelle 33. Zierikzee Quinlan TRENTON (RTR) - De openbare aan klager van New Jersey zal niet in ho ger beroep gaan tegen de recente uit spraak van het hooggerechtshof van deze Amerikaanse staat dat het geen strafbaar feit aanwezig acht als ge volg zou worden gegeven aan het ver zoek van de ouders van Karen Quin lan de beademingsapparatuur van hun sinds 15 april vorig jaar in een coma liggende 22-jarige dochter stop te zetten. AMSTERDAM» AN F) - 1 weederde van de mensen, die op de WD heb ben gestemd, is tevreden over de opstelling die de partij inneemt tussen links en rechts. Dit blijkt uit een onderzoek, dat het NIPO heeft gehouden onder 949 mannen en vrouwen. Van de WD-stemmers ziet 75 pro cent de partij als rechts, vijftien procent vindt de partij in het mid den en vier procent noemt de partij 'links van het midden'. Van de WD-stemmers vindt 67 procent, dat de positie van de partij tussen rechts en links onveranderd moet blijven. (Van onze departementale re dactie) DEN HAAG - Een nieuw plan inzake een centrale wer ving van gelden voor charita tieve doeleinden, dat organisa tor Ben Essing heeft gelan ceerd. stuit bij de fondsenwer vende organisaties in ons land op grote bezwaren. Met name het KWF, de Hartstichting en het Rode Kruis wijzen dit plan zowel op idele als op zakelijke gronden van de hand. Zij zul len dan ook niet ingaan op Es- sing's verzoek om mondelinge bespreking van dit plan. Essing, die thans werkt onder de naam „Interessing" en in Heerhugo- waard is gevestigd, benaderde in de afgelopen maanden tien organisaties met zijn ideeën. Hij denkt alle Neder landers. die een giro- of bankrekening hebben, te bewerken met een verzoek om steun namens alle organisaties. Op een antwoordkaart kan men dan in vullen hoeveel men wenst te geven voor alle organisaties of voor één of meer daarvan, zo nodig in termijnen. Wie op die manier gaat geven, krijgt een plastic embleem toegestuurd, dat men op de deurpost kan plakken Col lectanten kunnen dan zien dat zij daar niet meer hoeven te bellen. Via een re gelmatige gift is men dus gevrijwaard voor diverse incidentele verzoeken om steun Volgens Essing zou het em bleem (of vignet) op de deur dermate stimulerend werken, dat de opbrengs ten binnen drie jaar het dubbele zijn van de jaarlijkse inzamelingen. Het vignet „maakt visueel kenbaar, dat de bewoner van het huis een goed mens is", meent hij. De initiatiefnemer komt tot dit plan. omdat het volgens hem steeds moeilijker wordt om voor de jaarlijkse inzamelingen voldoende mankracht op de been te brengen. Verbazing De grote charitatieve organisaties hebben de brieven, die Ben Essing over zijn ideeën heeft gezonden, met stij gende verbazing gelezen. Het argu ment van onvoldoende vrijwilligers bijvoorbeeld ontmoet bij directeur Jean P. Kierkels van de Nederlandse Hartstichting (volop in de slag met de Hartweek) grote verwondering. Onvol doende medewerking?", zegt Kierkels. „het vrijwilligersbestand van de NHS groeit ieder jaar opnieuw, het is hart- verwarmend. We hebben nu al 800 plaatselijke afdelingen als krachtcen tra. dat is 100 meer dan vorig jaar". NHS-directeur Kierkels heeft via de American Heart Association gehoord van een plan in de VS zoals dat van van Essing. Enige tijd geleden is dit geprobeerd als een experiment, maar het is niet aangeslagen. De organisato ren wilden er niet meer aan. Sch, lJn In de Stichting Collectenplan plegen de meeste grote instellingen overleg over collecterooster e.d. en werken zij samen met het Centraal Archief Inza melingswezen om toe te zien op de deugdelijkheid van wervende organi saties. Secretaris-penningmeester J. C. Margaaant van de Stichting Collec tenplan zegt: ..Het plan-Essïng is een schijn, die bedriegt, ik zie dat helemaal niet zitten, nog daargelaten het feit dat de heer Essing hiermee commerciële bedoelingen heeft". Margadant- Te vrezen valt. dat er identiteitsverlies op zal treden voor de organisaties." Deskundigen vinden, dat er dankzij de huidige situatie met het grote vrijwilligersbestand. goedko per kan worden gewerkt. Dat is de za kelijke kant. Essing's plan maakt mel ding van aanloopkosten, die niet met cijfers worden aangetoond. Wel zegt hij, dat behalve het eenmalig opbou wen van een bijdragersbestand en het maken van computerprogramma's voor de verwerking de kosten beneden de 10 procent van de opbrengst zullen blijven". „Daarom vermoed ik", aldus Marga dant, ,.dat er grote aanloopkosten mee zullen zijn gemoeid en die moeten toch ook worden betaald. En bij het Rode Kruis wordt gesteld: 10 procent is nog altijd het dubbele van de kostenfactor die we nu hebben voor onze inzame ling. waarvan het merendeel op allerlei manieren wordt gesponsord. Dit ver schil alleen al maakt het plan-Essing voor ons onaantrekkelijk op zakelijke gronden". Duur Bij de Vereniging tot Steun aan het Koningin Wühelmina Fonds voor de kankerbestrijding (KWF) wordt aan gevoerd. dat juist het bestand van ge vers een zeer dure post is. Bij het KWF is het plan langdurig bestudeerd, maar niet aanvaardbaar geacht. Pre cies zo is het gegaan bij de Hartstich ting en bij het Rode Kruis. Vrijwel alle zegslieden bij de chari tatieve organisaties kantten zich bo vendien fel tegen Essing's betoog over de bewoner van bet huis. die „een goed mens" is. Deze vorm van verlei ding gaat ons te ver. zeggen zij. Een systeem van jaarlijks geven, nauwe lijks doelgericht, werkt het onper soonlijke element in onze maatschap pij nog meer in de hand. Na de af dracht voor belastingen en sociale premies dan nog de afdracht „voor de goede doelen?" Dat nooit'. ADVERTENTIE Gemaakt van de fijnste talakken uit dc Vorstenlanden van Midden-Java. Vervaardigd door slanke Javaanse vrouwenhanden Corona 56 cent. Verpakkingen van 5.10 cn 25 stuks. Scnoritas 35 cent Verpakkingen van 10 cn 50 stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13