Acht weken celstraf voor inbraak in Sasse kantine Meer tam-tam voor het Wereldnatuurfonds PZC/r SW wil verhoging voorzienings niveau in de drukke gebieden Mevrouw Wolters gaf het startsein voor verkoop zomerzegels POLITIERECHTER MIDDELBURG WOENSDAG 7 APRIL 1976 IN CLUBGEBOUW TALVAN ZINLOZE VERNIELINGEN AANGERICHT MIDDELBURG - Voor een inbraak in het clubgebouw van "Corn Boys' in Sas van Gent en diefstal van gereed schappen uit een in het kanaal Ter- neuzen - Sas van Gent afgemeerde boot is donderdag de jonge Tcrneuze- naar C. den H. door de politierechter te Middelburg veroordeeld tot acht weken gevangenisstraf, door te bren gen in 'De Corridor' in Zeeland in Noord-Brabant. De jonge Terneuze- naar was met nog enkele andere jon gens in de nacht van 5 op 6 november j.l. door bet verbreken van een ruit in de kantine van 'Corn Boys' binnen gedrongen, waar de buit bestond uit kratten bier, snoepgoed, enig geld een dart-spel en een brandblusapparaat. Dezelfde nacht werd uit een boot een gereedschapskist leegehaald door een trio dat gecompleteerd werd door de jongelui A. B. uit Temeuzen en R. C. uit Zelzate in België. Een en ander werd weer gecombineerd met een dief stal In het Belgische Assenede, waar voor de jonge Belg thans in eigen land in de gevangenis zit. Van het drietal kreeg Den H.. gezien zijn recidive de hoogste straf. Deze jongeman had bo vendien op 7 november twee bromfiet sen ontdaan van de kilometertellers. Politierechter mr. P. van Empel nam het de jongelui vooral kwalijk, dat zij in het clubgebouw van Com Boys vol komen zinloze vernielingen hadden aangericht. Zo werd een snoepauto maat geheel vernield. Conform de eis van officier van justitie mr. A. P. Besier veroordeelde de politierechter Den H. tot acht weken jeugdgevangenis, voor B. liep het uit op een boete van 250 gekoppeld aan één week voorwaarde lijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd en de Belgische jongeman hangen vanaf gisteren twee weken ge vangenisstraf boven het hoofd, die hem met een proeftijd van drie jaar voor waardelijk werden opgelegd. Voor andere bedenkelijke acties in Sas van Gent verschenen dinsdagmorgen T. B. uit Sluiskil met een strafrechte lijk minderjarig vriendje in het Mid delburgse gerechtsgebouw. In de nacht van 1 op 2 augustus van het vorig jaar hadden zij een kistje met geld gestolen bij Fabricom BV in Sas van Gent en op 6 augustus drongen zij in de Wijck- huisepolder bij Hoek een woning bin nen van hen bekende mensen, die op dit tijdstip met vakantie waren. Hier werden een geldkistje met o.m. betaal cheques en een potje met een inhoud van 42 meegenomen. Vla een hor, die werd ingedrukt kon den ze gemakkelijk het huis binnen. Het geldkistje van Fabricom BV had den de jongens later in het kanaal ge gooid. B. hoorde drie weken voorwaar delijke gevanisstraf tegen zich eisen, gekoppeld aan een boete van 250. De politierechter bepaalde de boete op 150 en de voorwaardelijke gevange nisstraf op twee weken met twee jaar proeftijd en toezicht. Bladlood Bladlood trok in de nacht van 14 op 15 juli de aandacht van een ander trio, dat toen doelloos door de omgeving van Oostkapelle rondreed. Hier ging het om J. K. en T. van H. uit Vlissin- gen en L. T. uit Domburg, die na bar- bezoek in Domburg met horeca- bestemming in de richting Oostka pelle vertrokken maar daar de be geerde deur gesloten vonden. Het liep uit op een rondrit in de omge ving. waarbij men in een in aanbouw zijnd bungalowpark op een nissenhut stuitte van de Walcherse Bouwunie. Hieruit haalden de jongelui 500 kg bladlood, een elektrische slijpmachine en een pak spijkers. Er volgde nog zoiets als een afspraak om het zaakje 'bij de Breskense boot af te leveren.' maar kort voor dit tijdstip kwam de politie tussenbeide, wat dinsdagmor gen voor Van H. en K uitliep op vier weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk met twee jaar SPAAROVERSCHOT VAN 4,2 MILJOEN IN MAART BIJ NUTSSPAARBANK .MIDDELBURG - De Zeeuwse Nuts- spaarbank heeft in de maand maart een spaaroverschot van 4.2 miljoen gulden geboekt. In dezelfde periode van 1975 bedroeg het spaaroverschot 2,3 miljoen gulden. Dit jaar is in maart 34.9 miljoen gulden gestort bij de Zeeuwse Nutsspaarbank. Daar stond tegenover een opname van 30.7 miljoen gulden Verleden jaar maart werd 24,9 miljoen gulden gestort en 22.6 miljoen opgenomen De Zeeuwse Nutsspaarbank heeft ook het spaaroverschot over het eerste kwartaal van dit jaar bekend gemaakt Dit bedraagt 8.6 miljoen gulden Verle den jaar bedroeg het overschot in de eerste drie maanden 5.6 miljoen Het aan de Zeeuwse Nutsspaarbank toe vertrouwde tegoed bedraagt per ul timo maart 245,1 miljoen gulden (vorig jaar 213.5 miljoen) SW betrekt het personeel bij bedrijfsgebeuren ivu.uL)e,L,BUKti - Het streekvervoer Walcheren wil zijn personeel direct en via de ondernemingsraad zoveel mo gelijk bij het bedrijfsgebeuren be trekken. Dat blijkt uit het bedrijf splan voor 1977. Overigens is de directere betrokken heid van het personeel al geruime tijd ingevoerd. „De ondernemingsraad wordt in principe bij allerlei zaken be trokken", zo verduidelijkte een SW- woordvoerder. Hij zei desgevraagd dat deze aanpak goed werkt. Het SW wil samen met de NS en de Zeeuwse 'zus ters' meer inhoud geven aan vor mingsactiviteiten, zoals overlegproce dures voor het leidinggevend personeel en de dienstverlening door het rijdend personeel. Sedert 1 februari van dit jaar wordt de medische begeleiding - waaronder de keuringen - verzorgd door de bedrijfs- gezondheidsdzorg van de NS. Ten aan zien van dc behuizing van het perso neel stelt het bedrijfsplan, dat het kantoor- en stationsgebouw niet meer aan de redelijke eisen voldoen. Er wordt gezocht naar toiletgelegenheid voor het personeel en tevens naar be hoorlijke recreatieruimten. Het SW wil verder ook meer gaan doen aan marketing, hetzij door omzetting van takenl hetzij met nieuw personeel. Profiteren van 'goede vondsten' van anderen komt daarbij. proeftijd en toezicht van het ZUAU Voor T. bleef de straf beperkt tot één week voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en een boete van 250. De of ficier van justitie had dezelfde straffen geëist. Het intrappen van een portier van een Vlissingse politieauto kwam de in Antwerpen wonende C. A, op een boete van 75 te staan. Voorts zal hij de schade, 328 aan de gemeente Vlissin- gen moeten vergoeden. A., die niet op de zitting was verschenen, werd bij verstek veroordeeld, conform de eis van de officier van justitie Jassen Niet verschenen was eveneens de in Vlissingen verblijvende M. J., die daar op 24 januari j.l. bij V D in twee etappes zonder betaling met drie jas sen het pand verliet. De eerste gaf hij op straat aan een onbekende. J. was op dat moment geheel dronken. Na overhandiging van de eerste jas ging hij opnieuw de winkel binnen om nog eens twee jassen te stelen. De man werd conform de eis veroordeeld tot een boete van 100. Een landgenoot, de in Middelburg ver blijvende Fransman R. P. had de drank gecombineerd met autorijden. Op 10 november leidde dat in de Thl- bautstraat van zijn woonplaats tot een botsing met een geparkeerde auto. Deze wagen werd geheel vernield P.'s voertuig kwam kort daarop tot stil stand tegen een boom in een voor- tulnje. Conform de els werd de man, bij wie een bloed alcoholpromillage van 2,63 was gemeten, veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en een Jaar niet rijden. Een in Vlissingen verblijvende landge noot. R H. had onder vergelijkbare omstandigheden een ongeluk veroor zaakt bij de afslag Westêrzicht op de Nieuwe Vlissingse Weg. Dat gebeurde op 29 november, toen H. door een rood licht reed en zo een taxi ramde. Beide auto's moesten worden afgeschreven. De bloedproef wees een promillage van 1.66 aan. H. werd veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf, waarvan eén week voorwaardelijk. Acht maanden mag hij in Nederland niet rijden Zwabberend De politierechter benadrukte dat men zich na alcoholgebruik ook niet op de fiets in hel verkeer moet wagen. De Middelburger I. II. had daarvoor we liswaar twee nachten gekozen: op 4 oktober hield de politie hem op de Mrakt staande en op 5 oktober was hij, voordat de politie intervenieerde, tot de Lange Noordstraat gevorderd. „Bij het huidige verkeer," aldus de po litierechter, „kan men zich niet meer permitteren midden in de nacht zwabberend op de fiets te zitten." „De politie kent me." excuseerde H. zich. die met een boete van 150 naar huis ging en als stok achter de deur een week voorwaardelijke gevangenis straf met één jaar proeftijd. Tweede kamerlid Smit-Kroes (VVD) bezoekt Zeeland WEMELEDINGE - Vrijdag 9 april brengt het VVD-tweede-kamerlid, me vrouw N. Smit-Kroev een bezoek aan Zeeland, 's Avonds om half negen is er een VVD-bijeenkomst in hotel 'l)e Zwaan' in Kapelle, waar mrt name onderwijszaken aan de orde zullen komen. Het WD-tweede-kamerlid btwgt s middags een bezoek aan de openbare basisschool ui Weineldlnge. waar zij behalve met de leerkrachten zal praten met vertegenwoordigers van de on derwijsinspectie en met wethouder C M. Dagevos van Kapelle. Bij het ge- sprek is ook WD tractlevoorzltter R. F Henkemans aanwezig Samen met de heer Henkemans brengt mevrouw Smit-Kroes later op de middag een be zoek aan de openbare kleuterschool In Zonnemalre. die bedreigd wordt met sluiting. Studievereniging SGP-jongeren Goes GOES - Tijdens een goed bezochte vergadering van SGP-jongeren te Goes werd besloten tot het stichten van een studievereniging voor Zuid en Noord-Beveland. De heer C. Fllpse. voorzitter van de SGP studievereniging Walcheren, be klemtoonde de noodzaak van de studie van en de bezinning op de beginselen van Gods woord voor het gehele leven, ook voor het maatschappelijke en poli tieke leven. De heer A van der Toorn, leraar maatschappijleer aan de ds B Smytegelt-mavoschool te Middelburg, hield een referaat over 'Aanslagen op het mensenleven' Er werd een bestuur gekozen, bestaande uit zeven perso nen. waarin de heer C. Nijsse te Goes als voorzitter werd benoemd. provincie CENTRALE PUNTEN IN BEDRIJFSPLAN VOOR 1977: SAMENWERKING EN INTEGRATIE PER 1977 ZONE- TARIEFSYSTEEM MIDDELBURG - De NV Streekver- voer Walcheren streeft er naar het huidige voorzieninenniveau. speciaal in de drukke gebieden Middelburg en Vlissingen en in enkele andere groei kernen, te verhogen. Dit komt naar voren in het door Het SW voor 1977 opgestelde bedrijfsplan, dat een aan tal urgentiepunten en suggesties voor het komende jaar inhoudt. Dit onlangs verschenen rapport is spe ciaal opgesteld voor personeel en on dernemingsraad. Het rapport wordt ook overgelegd aan het ministerie van verkeer en waterstaat. Wat betreft de woonkernen, die aan uitbreiding onderhevig zijn, denkt het SW voor Vlissingen en Middelburg aan een regiolijn in een halfuurdienst, die nieuwe en bestaande wijken met de centra en ten minste met een NS- station verbindt. Volgens het plan moet een rechtstreekse lijn tussen de centra van Vlissingen en Middelburg een kwartierdienst hebben. De kemen Oostkapelle. Aagtekerke en Grijps- kerke kunnen door aanpassing van de lijnvoering - door frequentieverhoging op de Walcherse ringlijn - beter ver voer krijgen. De stadsdienst Vlissingen kan voor Koudekerke worden doorgetrokken. Frequentieverhoging voor Oostr Souburg vindt men niet nodig. Het SW streeft er over het algemeen naar de dienstregeling 'star' te maken en de ki- lometerproduktie per bus op te voeren. Als centrale punten komen samenwer king en integratie in het bedrijfsplan naar voren. Men onderkent dat inte gratie nog wel 'n tijdje kan duren, want alle betrokken bedrijven in de Zeeuwse Delta - AMZ, RTM, ZVTM en SW - zijn nu nog zelfstandig. Echter 't bedrijfsbe leid wordt wel afgestemd op het ge lijkmaken van voorzieningsniveau. Het houdt verder de mogelijkheden open om tot één centraal geleld bedrijf te komen. Zones Per ultimo 1977, zo kondigt het be drijfsplan voorts aan, wil men een zone-tariefsysteem hebben doorge voerd. „Het wordt een simpeler tarief- systeem", zo deelde een SW- woordvoerder desgevraagd mee. „Meer geént op het structuurlijnnet, dan op de zuivere kilometers die ge reisd worden". Integratie van tarieven en biljetten van trein en bus tussen Middelburg en Vlissingen wordt niet zinvol geacht, omdat het Vlissingse NS-station zo ex centrisch ligt. Met de NS wordt wel onderzocht in hoeverre tarief- en biljetintegratie op het traject Middelburg/Amemui- den/Goes wenselijk en zo mogelijk rea liseerbaar is. Mocht er in Souburg een NS-halte komen, zoals plannen willen. Toerwagens IN POSTKANTOOR MIDDELBURG dan wordt die Integratie ook bekeken voor het traject Middelburg-Souburg. Het bedrijfsplan verwacht daarnaast dat het groepsvervoer op hetzelfde peil zal blijven. Geen speciale bussen zullen meer in het toervervoer worden ingezet. Er zal gebruik worden ge maakt van bussen, die ook nodig zijn voor de lijndienst. Het reisbureau is al met ingang van 1 januari van dit jaar gesloten. Hel SW wil voor de Interlokale lijndiensten al leen maar regionale bussen van één type inzetten, zodat ze onderling uit- wisselbaar zijn. Onderzocht wordt of het technisch aanvaardbaar is om de intervallen tussen de onderhoudsbeur ten te verlengen. Het bedrijfsplan stelt verder dat aan schaf van zogenaamde Vetag- apparatuur (door middel van een zen der in de bus stoplichten regelen) niet verantwoord is, omdat de verkeers- opeenhoping nog niet zo groot is. Punten die in het vervoersgebied om een oplossing vragen - en waarover overleg wordt gevoerd - zijn onder an dere de Keersluisbrug in Vlissingen en de krappe ruimte op 't busstation aan de Middelburgse Loskade. Het SW on derkent dat de huidige situatie ten aanzien van de rijksbijdragen de voor nemens uit het bedrijfsplan kunnen beïnvloeden. MIDDELBURG - In het postkantoor in Middelburg heeft de echtgenote van de burgemeester, mevrouw T. D. Wolters-Blau wijkei, dinsdagmorgen de nieuwe verkoopactie van zomerze gels in de Zeeuwse hoofdstad inge luid. Zij deed dat door aan het stal letje in de hal van het postkantoor de eerste zegels te kopen. De zegelverkoop, die loopt tot en met 29 april, gebeurt In MMiddelburg door 20-tal leden van de plaatselijke UVV- afdeling. Maandag en vandaag (woensdag) reikte een UVV-delegatie tegelijkertijd cheques uit van de ver- koopactie van vorig jaar. De opbrengst van de zegelverkoop is bestemd voor sociaal en cultureel werk. De zomerzegels staan dit jaar in het teken van maatschappij en milieu. Twee zegels geven afbeeldingen van maatschappelijke zaken (75 jaar so ciale verzekeringswetgeving en 175 jaar nationale wetgeving lager onder wijs alsmede 100 jaar landbouwonder wijs en twee van voor het milieu be langrijke diersoorten (de egel en de kikker). De start van de verkoop-actie in het postkantoor werd van UVV-zijde bij gewoond door de dames M. C. J. ter Weer-Verheul. L. van Keessen-van Keekem en J Wiegel-Groenenberg alsmede mevTouw J. E. Kakebeeke- Mosselmans. Van de gastvrijheid ver lenende PTT was adjunct-directeur C. van Schutterhoef aanwezig. KNF ZEELAND IN GOES BIJ EEN GOES - De afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen 'De Zeeuwse Bond' houdt zaterdag haar algemene vergadering in 'De Prins van Oranje' te Goes. Aan twee brassbands - Onda/Mlddel- burg en Caecllla/Vllsslngen - zal dan het ere-diploma worden uitgereikt, omdat zij in hun concoursafdc-Ungen vorig jaar het hoogste aantal punten hebben behaald. Verder staat op de agenda de behandeling van de Jaarver slagen van secretaris en penningmees ter. Ook zullen het zomerconcours. het marsconcours en het herfstconcours voor 1977 moeten worden vastgesteld. De vergadering begint om 10.00 uur. Openbare verkoop AXEL - De verkoop ten bate van de stichting Terre des Hommes, die gedu rende de Expo-week In Axel werd ge houden heeft in totaal 1782.40 gulden opgebracht. Weet u wat een Ranger is? Een buitenlands woord voor natuur- wachter, inderdaad. Maar wanneer het over Nederlandse Rangers gaat dan zijn het de junioren van het We reld Natuurfonds (WNF). Jeugdleden tussen 8 en 18 jaar, die vol overgave in de bres springen voor bedreigde dieren cn planten op onze pijneet, want dat zijn er nogal wat. Die Ran gers proberen iedereen die maar wil luisteren uit te leggen dat er best nog een hoop te reddei. valt. Zolang er tenminste regelmatig een boel geld voor op tafel komt. Als er dus schoolacties gevoerd worden - zoals 'Red het oerwoud' in de komende paasvakantie - zijn de Rangers haantje de voorste om hun kame raadjes op te porren. Samen brengen ze zo dikwijls tienduizenden guldens bij elkaar. En als het even wil luk ken dan strikken ze een paar vriend jes voor het rangerschap. In je eentje kun je immers geen beren bescher men, pas wanneer je met veel bent maak je een kans. Dat is het moeilijkste van alles, met je eigen woorden aan een klasge nootje uitstallen waar het om gaat. Tot nu toe deden de Rangers zo'n beetje ieder voor zich hun best. Maar binnenkort krijgen ze in Zeeland hulp van bovenaf. Het WNF zoekt name lijk een aantal mensen die als Ranger willen optreden. Een charmante werkgroep heeft zich al gevormd: Florentien van 't Hof, Ine Dewitte en Els van 't Hof (foto v.l.n.r.). Drie moe ders van voor in de dertig uit rayon Middelburg. Een verschrikkelijk en thousiast stel dat dolgraag iets met de jongelui op touw wil zetten. Maar wat? Ze hebben immers nog geen idee hoe oud de Rangers uit hun ge bied wel zijn, kennen alleen namen en adressen. De enige van wie ze het weten zijn Heieen en Adriaan. 8 jaar oud en kroost van Ine en Florentien. „We beginnen dus maar met een kennismakingsbijeenkomst", zegt Florentien. Voor eind april, dan kun nen we bij elkaar gaan zitten en met z'n allen bepraten wat we er van zul len maken Nee, we hebben nog geen programma uitgedokterd, vissen veel liever uit wat de jongelui zelf voor ideëen hebben. Misschien willen ze wilde beesten zien. onder leiding een tocht maken door de domeinen, rommelmarkten organiseren voor het WNFof voorwerpen knutselen die er iets mee te maken hebben. Onze plannenlijst houden we expres zo goed als leeg. dan kunnen we nog alle kanten uit We zijn de allereersten. dus we hoeven en kunnen gelukkig niemand nadoen. Weet je wat alleen al zo leuk is De De Rangers weten elkaar voortaan tenminste te vin den". Handboek Je moet nou natuurlijk niet denken dat het de voorafgaande jaren nog niet leuk was om Ranger te zijn..In het hele land zitten wel tuinduizend junioren kun je nagaan. Elf gulden per jaar kost het en daarvoor krijg je in elk geval om de twee maanden de Tam-Tam, je eigen nieuwsroffel van de World Wildlife Rangers, om het eens intemationeel te zeggen. Zo kom je alles te weten over acties die op stapel staan. Wat voor dier of ge bied extra in de verdrukking raakt. Op welke manier er nog iets gered kan worden. Hoeveel geld daar onge veer in gaat zitten plus de vraag of de Rangers weer willen helpen. Meestal zijn er affiches of stickers aan de man te brengen. Via diezelfde Tam-Tam hoor je dan later weer hoeveel geld er binnenkwam. En ze vertellen je van a tot z wat er van de plannen terecht gekomen is. Je krijgt ook steeds een paar ring bandblaadjes voor je rangerhand boek, met allerlei wetenswaardighe den over beschermd en bedreigd le ven. Wie zo'n handboek bestelt krijgt voor acht gulden alle afleveringen die tot nu verschenen zijn erbij Zo spaar je zonder missers een prachtig na- tuurboek bij elkaar, ontdek je van al les over de schroefkopgeit. kaalkopi bissen. de koala die model stond voor de knuffel pluche teddybeer. Je leert baldverzamelen in de herfst, hoe je wilde beesten het best kunt fotogra feren en dat je nachtdieren maar ook nesten beslist niet mag flitsen. Ik vind een handleiding tussen de blaadjes waarmee je een steengoede spreekbeurt kunt maken en als je niet genoeg over je onderwerp weet mag je altijd bij het 'hoofdkwartier' in Zeist om meer informatie vragen Els van 't Hof „Wij zijn nu contact persoon. fungeren als brug tussen Zeist en de jongelui. Ze hoeven dus niet meer tijdrovend te schrijven, kunnen met al hun problemen bij ons terecht. Welke plannen ze ook heb ben, we zijn bereid om hun misschien soms wel gekke wensen - een kans te geven. Wat ze jong leren vergeten ze immers nooit meer. Daarom is elke druppel die we nu in de goede rich ting toedienen zo enorm belangrijk". Heieen en Adriaan zitten al de hele tijd muisstil met de ringband op schoot, proberen om beurten het woord koala uit te spreken, Het lukt niet zo erg. wat wil je als 2e klas- sertje. Ze neuzen het hele handboek door. de grote magneet voor aan staande Rangers. De meeste vriend jes die het in handen krijgen gaan op slag over stag voor het WNF. Vooral jongens en meisjes die bij elke na tuurfilm aan de tv geplakt zitten zijn er van nature geknipt voor. Als de kinderen het thuis wat beter konden overbrengen zouden er vast twee keer zoveel Rangers zijn. Je ziet het ge woon voor je. Ze overvallen ma-lief bij voorkeur in de keuken op het moment dat daar het spitsuur los barst „Mag ik Ranger worden vragen ze hinderlijk in de weg lopend, want wachten tot moeders straks in alle rust met de theepot achter de stopmand zit is er niet bij. ..Ranger, wat is dat nou weer zegt ze afwezig terwijl ze piepers opschept en met een vrije hand naar de kat slaat cie er met het vlees vandoor wiL „Dan wil je dat de natuur blijft en je krijgt een echt Ranger-paspoort". probeert zo'n kind soms nog dapper. Maar als het zo'n eerste keer er verder niets over weet gaat er meestal weer een waar devol jeugdlid voor het Wereid Na tuurfonds verloren Je staat nu een maal veel sterker als je kunt vertellen dat Peter en Corinne het ook zijn en datje af en toe met een groepje bïjel- kaar komt om samen iets te onder nemen. Oud-papier De wens om elkaar ergens te kunnen treffen sluimert overigens in een he leboel rangersharten. Zo hopen Jo- han van Wallenburg (14) uit West- Souburg en Wilco de Schipper (14) uit Koudekerke al een hele tijd op een verzamelplaats. Tweeënhalf jaar zijn ze alweer van de partij en omdat ze geen collega-Rangers wisten te vin den deden ze maar samen Plakkers verkopen om de Aziatische leeuw te redden, 'namaakgeld' voor de tijgers van Bangladesh, een apen-crèche mogelijk maken, flamingo's in een re servaat. een natuurgebied in Spanje dat van levensbelang is voor Neder landse trekvogels en ga zo maar door. Met z'n beidjes haalden ze maanden lang oud-papier op. Zoals een boel vriendjes bij wijze van zakgeld. Maar Johan en Wilco stort ten de hele poet van honderdvijftig gulden op het gironummer van het WNF Geweldig lijkt het ze om bin nenkort in groepsvergand op te tre den. Want zeg nou zelf, in je eentje maak je toch veel te weinig tam tam Hun wens voor een trefpunt wordt nu in elk geval verhoord Ze wonen wel niet in de provinciale hoofdstad maar wel in de wijde omgeving. Ze gaan er op school dus voor hun gevoel passen ze helemaal in dat rayon. Zo nog een paar en het kon weieens dringen worden bij Florentien van 't Hof op de Noordsingel 156. In de rest van Zeeland zit het WNF wat die leider sfiguren betreft nog tegen braaklig gend terrein aan te kijken. Daar lo pen dus 250 Rangers rond die niet Kent u soms een volwassen schakel in de buurt Mevrouw Sandberg uit Middelburg (01180-14090) die deze Zeeuwse ketting wil smeden noteert u graag. Zelf kan ze onmogelijk ge schikte kindervrienden opsporen, dus wees maar niet al te bescheiden Het gaat immers om de natuurbescher mers van later Jongelui die mis schien al Ranger zijn maar die met een steuntje in de rug. zoals Prins Be- rnhard wil. ook nog als Ranger leren leven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9