Vrachtwagen verliest ton uien: tranen op rijksweg Raad Borsele protesteert tegen bevriezing kernen Rijk betaalt deel kosten meting verontreiniging ONDERNEMINGSRAAD SMIT EN BOLNES MAAKT 'BLAUWDRUK' MET OPLOSSINGEN VOOR GS Commissie havenschap voelt zich gepasseerd bij 'zaak Montedison' PZC/P Zonder steun van het rijk is bedrijf in Zierikzee moeilijk te handhaven Kaland:'Zien wat we nog kunnen doen' 'Arsenicum-puin' NSM blijft nog week op de Terneuzense stortplaats almanak Hond zat week opgesloten in Terneuzen Eerste zwaluw is alweer in Zeeland B. en w. van Tiel brengen bezoek aan Vlissingen WOENSDAG 7 APRIL 1976 MIDDELBURG - De onderne mingsraad van het in moeilijkhe den verkerende motorenbedrijf Smit Bolnes in Zierikzee zal voor gedeputeerde staten een 'blauwdruk' opmaken waarin de problemen en eventuele mogelijk heden tot oplossingen worden aan gegeven. Dat zal gebeuren naar aanleiding van een gesprek, dat een vertegenwoordiging van de Zierik- zeese ondernemingsraad en van de centrale ondernemingsraad van het IHC-concern onlangs met gedepu teerde A. J. Kuland heeft gehad. „De zaak is al In het college van ge deputeerde staten besproken en wij hebben het ETI voor Zeeland nu gevraagd eens na te gaan hoe en wat we in de praktijk kunnen reali seren". Dat zei gedeputeerde Ka- land dinsdagmiddag tijdens de rondvraag van de commissie voor economische aangelegenheden van de Zeeuwse staten. De heren W Don en E. Ph. Nieuwkerk hadden geïnformeerd naar de huidige situa tie rond Smit en Bolnes, waar - zoals bekend - de werkgelegenheid in gevaar is. De heer Don wilde we ten of er iets naders bekend was over een eventuele order van 60 mo toren voor de marine. „We hebben hierover contact met het ministerie van economische za ken gehad", vertelde de heer Ka- land, „en in verband met de inpas sing in een grotere opdracht kan dat nog wel een paar jaar duren. Dit jaar en komend jaar is er geen werk aan. zeker niet op korte termijn". Plan De gedeputeerde zei toen in het ge sprek met de ondernemingsraads leden om een 'plan' gevraagd te hebben, „zodat we dan kunnen zien wat we wellicht kunnen doen. in welke richting en met wat voor con sequenties". Hij wees er op dat er in jaren in het bedrijf niet is geïnvesteerd, „en een niet onaanzienlijke investering van enige miljoenen zal gewenst zijn als het lukt bedrijf de prod uk tie te doen voortzetten" Als zelfstandig of met andoren de exploitatie wordt vervolgd, dan is een garantiekrediet voor de komende 3 tot. 5 jaar nodig om het onderbezettingsverlies voor lopig op te vangen. De heer Kaland zei dat overigens g s riiet van plan zijn 'voor een half miljoen aan aandelen te nemen' als vast staat dat het met h et bedrijf over twee jaar toch gedaan is. „Het ligt niet op onze weg ook om een ontwikkelingsplan voor Smit Bolnes op te zetten", aldus de gede puteerde. Hij gaf tot slot als zijn mening dat zonder steun van het. ministerie van economische zaken het Zierikzeese motorenbedrijf moeilijk te handhaven zal ziin. G. DE LANGE (AR) 'NOTA HOND IN DE POT RAAD ACHTER COMMENTAAR B. EN W. OP NOTAVAN GS HEiNKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele heeft dinsdagavond in grote lijnen ingestemd met het com mentaar van het college van b. en w. op de nota 'Bewoningspatroon' van gedeputeerde staten Zeeland. B. en w. en de raad vinden een bevriezing van de kernen 's-Heerenhoek, Borssele en Nieuwdorp onaanvaardbaar. Verder bepleiten b. en w. en de raads leden een wat evenwichtiger verdeling van de woningen tussen Walcheren en de Bevelanden. Volgens b. en w. en de raadsfracties komen de gemeenten op de Bevelanden niet ge noeg aan hun trekken. Voorts huldigen het college en de raadsleden het standpunt dat de steden niet steeds maar moeten kunnen blijven groeien. „Ongebreidelde groei van de steden gaat ten koste van de leefbaarheid van de omliggende dorpen," zo werd dins dagavond in de raadszaal geredeneerd. Het oordeel van de fracties van de CHU. KVP en ARP over de nota 'Be woningspatroon' was vernietigend Woordvoerder G. de Lange (ari. „De gehele nota is de dood in de pot voor Borsele." Het raadslid noemde de nota 'theoretisch, vaag, en daardoor alleen al voor ons onaanvaardbaar." „Pro beert men met deze nota een concrete toepassing te vinden voor de gemeente Borsele. dan slaat ons de schrik om het hart Mr. Boersma en de zijnen willen een groot aantal kernen bevriezen. Onze gemeente heeft een groot aantal kemen. Uitgaande van zijn standpunt is dit bijzonder frustrerend voor ons gebied „Door bevriezing wordt een noodsitua tie gecreëerd: geen nieuwbouw, dus geen bakker, geen kruidenier en een in de toekomst met sluiting bedreigde kleuter- en basisschool. Dat geldt dan in de eerste plaats voor de kernen 's- Heerenhoek, Nieuwdorp en Borssele, maar wie zegt dat er geen andere zul len volgen Het AR-raadslid zei verder onder meer dat 's-Gravenpolder en Heinkenszand stimuleringskernen moeten blijven. De heer J. de Koster (pvda-ppr) wees een bevriezing van de kemen -ook van de hand. Hij signaleerde dat de gevol gen van het gevoerde industriebeleid TEKNEUZEN - Het arseniciumhoudend afval van de NSM dat op de stortplaats van de gemeente Terneuzen ligt, kan op zijn vroegst pas volgende week worden weggehaald. De werkgroep, die zich met het probleem bezighoudt, komt aan staande dinsdag voor het eerst voltallig bijeen. Op de agenda staan: taak en werkwijze van de werkgroep en voorstellen om tot sluitende afspraken te komen over het geheel of gedeeltelijk verwijderen an het verdachte afval. Zoals bekend, is de werkgroep vorige week dinsdag ingesteld, met de bedoeling om op korte termijn een oplossing te vinden voor de moeilijk heden rond het arseenhoudende afvaL Sindsdien is er regelmatig overleg geweest tussen de Terneuzense dienst openbare werken en de NSM over mogelijkheden om de moeilijkheden op te lossen. Het lukte voorzitter ing. J. J. Huigh echter niet om voor volgende week dinsdag alle leden van de werkgroep (die zoals be kend bestaat uit vertegenwoordigers van de gemeente Terneuzen, de NSM, pro vinciale waterstaat en de inspectie volksgezondheid) bij elkaar te krijgen. Aan vankelijk werd gehoopt dat dat deze week zou lukken en dat er dan ook een begin kon worden gemaakt met het ruimen van het af al. Het 'bergingswerk' moet nu zeker nog een week worden uitgesteld ZEEUWSE Vooruitzien Wij willen in dit hoekje geen re clame bedrijven, hoor - maar wij hebben de ANWB altijd al een voor uitziende organisatie gevonden. Tientallen jaren geleden begonnen ter bundeling van de belangen der tweewielrijders, tóen al mensen met- auto's als lid toelaten, maar wel in de wetenschap natuurlijk, dat het fietsen in de jaren zeventig weer hoogtij zou vieren. Zo zorg je, datje groot blijft. De uitspraken van een organisatie met zo'n vooruitziende blik moet men niet negeren. Daarom vestigen wij met enige na druk vanaag de aandacht op 'n brokje persinformatie, dat de ANWB ons toezond ter gelegenheid van een 'uniek' genoemde wandeltocht me dio april. „De ANWB," zo meldde de organisa tie, „organiseert op 17 en 19 april (dus niet op eerste paasdag) een unieke wandeling in Zeeland". Het blijkt dan om een wandeltocht van uit Ouddorp te gaan en het schrij ven zegt. „De kop van Goeree met zijn typische landschap, biedt bij zonder veel natuur- en cultuur- schoon." Men moet toch aan de mededeling van zo'n vooruitziende organisatie niet achteloos voorbij gaan. Daarom lijkt het ons, dat Zeeuwen, die straks bij de provinciale herin deling Goeree er zo graag bij willen hebben en Goereeènaars, die zich liever bij Zeeland dan bij Rijnmond aansluiten, vast de vlag wel kunnen uithangen. TERNEUZEN - De Terneuzense poli tie heeft dinsdag een zwaar onder voede spaniel uit een huis in de Vlooswijkstraal gehaald, waar de hond ongeveer een week zonder eten of drinken opgesloten had gezeten. Het dier was eigendom van een zekere E., die een kennis had gevraagd om er tijdens zijn afwezigheid voor te zorgen. De kennis op zijn beurt gaf het verzoek door aan een ander, die de hond vol komen aan zijn lot over liet, De spaniel werd ontdekt nadat omwonenden alarm hadden geslagen. De politie heeft het dier overgebracht naar het dierenasiel in Terneuzen. Fietsertje (9) gegrepen door motor: breuk sleutelbeen GOES - Dinsdagavond omstreeks kwart over zes is een 9-jarig jongetje, R. J. uit Goes, in dc Westerstraat in zijn woonplaats geschept door een motorrijder. Het kind liep daarbij een gebroken sleutelbeen op. De motorrijder kwam, na de botsing ten val en schoof nog vijftig meter over het wegdek door. Hij werd niet ge wond. Het ongeluk ontstond toen de motorrijder, G. V. uit Goes in de Wes terstraat in de richting Ringbaan-West reed en een stilstaande vrachtwagen passeerde. Juist op dat moment wilde het fietsertje vanachter de vrachtwa gen de weg oversteken. Het gewonde kind werd opgenomen in het Bergzichtziekenhuis zich steeds meer gaan aftekenen De heer De Koster lanceerde enkele kriti sche opmerkingen aan het adres van b. en w "Enerzijds wijzen b. en w deze ontwikkeling (bevriezing van kernen) duidelijk van de hand. maar anderzijds bevorderen b. en w. de industrialisatie zonder vooraf wetenschappelijk te on derzoeken of een vestiging voor de om liggende dorpen wel of niet toelaatbaar is." De heer De Koster zette uiteen dat volgens zijn fractie het industriebeleid gewijzigd moet worden. „Niet de woonomgeving dient ondergeschikt gemaakt te worden aan de industrie, maar de industrie aan de woonomge ving. Voor tot verkoop van grond aan een bedrijf wordt overgegaan, moet wetenschappelijk vastgesteld zijn dat geen nadelige gevolgen voor de omlig gende kernen optreden." De heer De Koster betoogde verder het onaan vaardbaar te vinden wanneer een dorp tot consolidatiekern wordt gebombar deerd als niet is bewezen dat het woonmilieu er onaanvaardbaar is. Nieuwdorp De fractie van de PvdA-PPR nam 'met kracht stelling tegen het feit dat al leen Nieuwdorp in de categorie op- vangkërnen is ingedeeld. „Meer dan in het verleden zullen we er bij g.s. op moeten wijzen dat Kwadendamme en Ovezande als centrum van een groep kernen functioneren." Verder meende de heer De Koster dat ook 's-Heerenhoek ten onrechte niet in de categorie opvangkernen is inge deeld. Hij waarschuwde verder voor een te snelle groei van de kernen Hein kenszand en 's-Gravenpolder. „Hier door zouden stedelijke wijken aan deze dorpen geplakt moeten worden." Het WD-raadslid I. J Risseeuw zei volle dig akkoord te gaan met de conclusies van b en w. in het commentaar op de nota 'Bewoningspatroon'. Hij schaarde zich achter het betoog dat de heer De Lange eerder had gehouden. Burge meester G. H. E. M. van Waes was bij zonder gelukkig met de reacties van de raadsleden. Hij zegde toe alles in het werk te stellen om de doelstellingen van de raad te verwezenlijken. AARDENBURG - De eerste melding van een zwaluw komt dit jaar uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen. In Aardenburg werd zondagmiddag door een kennis van ons een boe- renzwaluw waargenomen De staal blauwe vleugels, de kenmerkende diep-gevorkle staart en de crème kleurige onderzijde van het lichaam met de nogal opvallende roodbruine keel. kin en voorhoofd, sloot ver warring met een andere zivaluw- soort uit. Deze waarnemer gaf ook nog de volgende interessante gegevens door de blauwe reiger-kolonie in de bomen langs de Axelsestraat te Zaamslag hebben jongen. Dat kon hij afleiden uit de lege eierschalen die hij onder de nestbomen zag lig gen. Het aantal nesten is, in verge lijking met verleden jaar, met drie teruggelopen: van negen naar zes. De grootste reigerkolonie van Zee land bevindt zich, zoals bekend, in de buurt van Hulst. De dieren broe den momenteel ook daar, doch er zijn. voor zover bekend, nog geen jongen. De stand is met circa 10 procent teruggelopen ten opzichte van 1974, hetgeen, gezien het ver loop van de winter, te verwachten was. Op de Westerschelde werden bij De Griete drie ijseenden gezien, te we ten twee mannetjes en één vrouwtje. Het meest bijzondere van deze waarneming is wel, dat alle drie de, vogels in prachtkleèd waren. Bij Ossenisse werd door de ornito- loog een blauwe kiekendief waar genomen, die heel laag over de grond aan het jagen was en daarbij een velduil opjoeg. Uit Walcheren meldt ons de heer J. van Leerdam te Serooskerke, dat hij een tjiftjaf heeft horen zingen en een roodstaart heeft gezien, beide vogels in het duingebied Oranjezon Ook in Middelburg werd door ver schillende waarnemers de tjiftjaf gehoord en gezien. P. Schollevaer VLISS1NGEN - Het college van b. en w. van Tiel brengt vrijdag een werk bezoek aan Vlissingen. De leden van het college van Tiel. die vergezeld worden van hun echtgenoten, worden omstreeks elf uur in het Vlissingse Na hef welkomstwoord door burge meester Westerhout krijgen de bezoe kers gelegenheid het stadhuis te be zichtigen. Vervolgens houden de leden van beide colleges een bijeenkomst Men zal voornamelijk spreken over de ontwikkelingen in de Vlissingse bin nenstad en de nieuwe bestemmings plannen binnen de gemeente Vlissin gen Na de bijeenkomst volgt een rondgang door de binnenstad van Vlissingen. Voor de dames is er voor de morgenu ren een apart programma samenges teld Zij brengen een bezoek aan de so ciëteit van het Nederlandse loodswe zen aan de Boulevard De Ruyter. Tus sen de middag wordt er een gezamen lijke maaltijd gebruikt in het restau rant van hotel Britannia te Vlissingen. Na de middagpauze worden de bezoe kers vergast op een rondrit door Vlis singen Het werkbezoek loopt om on geveer vier uur 's middags ten einde. Axelse commissie spreekt over winkelsluiting AXEL - „Een winkelsluiting op zater dagmiddag om vijf uur hoeft voor Axel niet funest te zijn, maar ze kan wel een eerste stap zijn op de weg om tot een nog vroeger sluitingsuur te komen. Hoewel dc behandeling van het besluit van de tweede kamer in de eerste kamer en de verheffing tot wet nog wel enige tijd kan duren, moeten we toch actief zijn." De mogelijkheid bestaat dat Axel een uitzonderingspositie krijgt en het is beter van meet af aan in deze positie te verkeren, daar dit bij verdere vervroe ging van het sluitingsuur wellicht moeilijker zal gaan." Dit schrijft het GPV-raadslid D. J Oggel als voorzitter van de gemeentelijke commissie voor het midden- en kleinbedrijf in een toe lichting bij de vergadering van maan dagavond 12 april. Voorzitter Oggel stelt de commissiele den voor een advies aan het college van b. en w. te formuleren dat erop neerkomt dat nu reeds protest wordt aangetekend tegen de op handen zijnde verplichte winkelsluiting om vijf uur. De vergadering begint om 19.00 provincie GEDEPUTEERDE KALAND: 'REGELING IN DE MAAK' MIDDELBURG - Dc 'adv bedrijfsleven' voor het havenschap Vlissingen is niet tevreden over de wijze waarop zij bij de werkzaamhe den van het havenschap wordt be trokken, „Het is geen eenvoudige zaak de commissie tevreden te stellen, maar er is een reglement in de maak", zei gedeputeerde A. J. Kland dins dagmiddag tijdens de vergadering van de statencommissie voor econo mische aangelegenheden. De heer P. de Jonge had tijdens de be handeling van het ontwerp-verslag van de jongste vergadering van het haven schap op de ontevredenheid van de adviescommissie bedrijfsleven gewe zen. De heer Kaland zette uiteen dat deze commissie gevraagd en ongevraagd adviezen aan het havenschap mag ge ven. „maar ze hebben er nogal moeite mee omdat ze bij een enkel ding niet worden betrokken. Dat spitst zich het laatste jaar toe op de mogelijke komst van Montedison, waarvan de commis sie vindt dat zij ook haar advies over de vestiging had moeten geven". Ge deputeerde Kaland zei dat de stukken over Montedison, die ook naar ge meenteraden en de staten waren ge gaan, op de zelfde tijd ook aan de ad viescommissie waren gezonden. „Zij kwamen met een groot aantal vragen, die we zoveel mogelijk benatwoord hebben", aldus de heer Kaland. die ook voorzitter van het havenschap Vli- sisingen is. ..Daarna hebben ze ons meegedeeld zich van advies te onthou den. omdat ze een en ander 'te laat' vonden. Zij vinden dat zij ook deel hadden moeten uitmaken van de pro vinciale adviesgroep Montedison. Maar dat vinden er wel meer, en wij hebben ons beperkt tot een uitsluitend ambte lijke adviesgroep". Concurrent De heer W Don kon zich ook indenken dat de commissie - 'een mengsel van belangen' - ook leden zou hebben, die vanuit arbeidsmarktstandpunt zou zeggen 'Deze vestiging moeten we niet', maar hij vond ook dat 'je de Miro niet kunt laten meepraten over een vestiging van De Gruyter'. De heer Ka- land vond dat men er voor moet op passen dat de deelnemende partners ta het havenschap Vlissingen - rijk, ge meente en provincie - elke dienst die ze voor het havenschap verrichten In rekening gaan brengen. „Dan komjj wellicht tot een verdeelsleutel om de kosten te dragen, en wat schiet je er dan mee op?". De heer P. de Jonge had geïnformeerd naar de mate waarin het rijk 'pro dec voor het havenschap werkt. „Adviea los van bestekken, zijn om niet' Rijkswaterstaat brengt alleen alleen de kosten van nieuwbouw en onder- houdsbestekken in rekening. Bij de ac tiviteiten voor het havenschap van he. rijk gaat het om tonnen, bij de (secre- riaats) diensten van de provincie mat om enkele tienduizenden, zei de he« Kaland tot de heer E. Nieuwkerk. fr heer W. Don vond het ongunstig ie over doorberekeningen te praten „Laat ons voor andere instellingen waaraan de provincie diensten levert geen precendenten scheppen". Op een vraag van de heer C. J. van du Meijden over de toekomst van de oc derhoudsbelasting van het havee- schap antwoordde de heer Kaland di: het havenschap Vlissingen een fondj in het leven heeft geroepen, waaris onderhoudsbijdragen en een deel va: de havengelden worden gestort: „Het gaat er dan om een 'buffer' voc en paar jaar te vormen om enige re serve te hebben voor de kosten, dk anderhalf miljoen per jaar bedragen De gedeputeerde vervolgde: „Het is naar onze opvatting onjuist dat een 'adviescommissie bedrijfsleven', waarin ook Pechiney en Hnechst zit ting hebben, gaat adviseren over de de mogelijke vestiging van een concur rent. Ik kan me wel indenken dat nu die club zegt 'zijn we nou adviescom missie of niet?' Er is nu een ontwerp- reglement in de maak, waar de com missie zelf haar mening over mag ge ven. Ik geloof dat het enige punt dat zij zullen willen tevoegen zal luiden: „Advies geven over nieuwe vestigin gen". Pechiney „Zolang er nog geen goedkope enerjli beschikbaar is voor de derde produk tiestraat bij Pechiney, komt die strail er niet", zei de heer Kaland tot de hcu Don, die had gevraagd of 'de uitbrei ding van Pechiney volkomen de mid in' was: „Pechiney kan met de PZEM niet hier over onderhandelen, omdat er noj geen nieuwe opwekeenheid is", zei di gedeputeerde. De heer Don: „Dan i> het duidelijk dat, zo lang er gee tweede kerncentrale is, er dus ook gee: uitbreiding is". MEEVALLER VOOR PROVINCIE EN GEMEENTEN VOGELWAARDE - In de nacht van maandag op dinsdag is de verkeers- spiegel aan de provinciale weg Terhole-Terneuzen nabij Rapenburg- Tol flink beschadigd. BEDRAG VAN RUIM 341.000 GULDEN MIDDELBURG - De rijksoverheid heeft - na jarenlange aandrang van de provincie Zeeland - alsnog besloten een aanzienlijke bijdrage te leveren in de kosten van de metingen van de luchtverontreiniging. Van de kant van de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne is over de periode van 1971 tot en met 1974 een bedrag van ruim 341.000 gulden toegezegd. Deze toezegging maakte gedeputeerde J. van den Bos dinsdagmiddag be kend in een vergadering van het alge meen bestuur van de 'gemeenschappe lijke regeling metingen luchtveront reiniging Zeeland', dat in Middelburg vergaderde. Als voorzitter van deze gemeenschappelijke regeling sprak hij van een 'belangrijke mededeling'. OOST-SOUBURG - Een vrachtwagencombinatie heeft dinsdagavond even na acht uur op rijksweg 58 nabij de watertoren in Oost-Souburg ongeveer een ton uien verlo ren, nadat een losklep was losgeschoten. De partij uien richtte op het wegdek een enorme ravage aan, vooral toen psserende auto's de uien stuk reden en het wegdek glad werd. De uien verspreidden een enorme stank en deden passanten en schoonmakers van het wegdek in tranen uitbarsten. De Vlissingse politie leidde het verkeer zoveel mogelijk om, maar kon enige opstoppingen toch niet voorkomen. De vrachtwagencombinatie, die werd bestuurd door M. M. R. uit Goes, was in totaal geladen met 40 ton uien. Personeelsleden van eigenaar M. J. P. uit Kapelle hebben gisteravond de ravage Opgeruimd en een deel van de uien weer ingeladen. Rijkswaterstaat reinigde vervolgens het zeer glad geworden wegdek. Gedeputeerde Van den Bos benad rukte dat men de rijksbijdrage pas ra veel moeite via de nodige correspon dentie en een persoonlijk onderhoud met de minister heeft weten los te krij gen. Nadat de minister tenslotte zei! bereid bleek bij te dragen, vormden ju ridische moeilijkheden nog enige tiji een knelpunt, bleek uit zijn toelichting De rijksbijdrage betekent voor de pn> vincie en de Zeeuwse gemeenten een belangrijke financiële meevaller Daarnaast kwam naar voren dat he: rijk vanaf 1975 50 procent van de kos ten van de regeling op zich laat ne- men.Provincie en gemeenten komes daardoor voor lagere kosten te staan dan aanvankelijk is geraamd. Hett is de bedoeling dat de gemeenten die in de periode '71-'75 deel uit maak ten van de gemeenschappelijk regelin? -aanvankelijk deden nog niet alle Zeeuwse gemeenten mee - hun teveel gemaakte kosten terug betaald te krij gen. Dit zal dan verrekend worden via de bijdrage die men voor dit jaar moe: betalen. Verdeelsleutel Voor burgemeester A. de Kam van Axel was de mededeling over del rijksbijdrage en de verdere deelname van het rijk in de kosten aanleiding de verdeelsleutel van de gemeenschappe lijk regeling aan de orde te stellen. Volgens hem is de regeling indertijd opgezet met de gedachte dat de finan-1 ciering een zaak voor provincie en i rijk was en hadden de gemeenten - zo- lang liet rijk niet deelnam - zitting ge- I nomen in dc gemeenschappelijke re-1 geling. Voorzitter Van den Bos sprak deze be- wering met stelligheid tegen. Hij stelde juist dat men aanvankelijk met een kostenverdeling van 75 procent voor de gemeenten en 25 procent voor de provincie zou werken en het uiteinde lijk een 50-50 verdeling was geworden. Hij zag geen enkele aanleiding daarin nu verandering te brengen. Het bestuur van de gemeenschappe - lijke regeling ging vlot akkoord met de begroting voor 1977. Met de 50- procents bijdrage van het rijk in het vooruitzicht moeten provincie en ge meenten van de totale kosten var. 328.000 gulden samen 164.000 gulden betalen. Voor dè gemeenten betekent dit een bijdrage van bijna 25 cent per inwoners In het verleden - zonder de rijksbijd rage - moesten de gemeenten bijna 50 cent per inwoner op tafel leggen. Verder nam de vergadering - die nau welijks meer dan een half uur bijeen was - het meetprogramma voor de pe riode 1976-1977 zonder meer aan. Dit programma had al de goedkeuring van de provinciale raad voor de luchtver- ontreiniging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2