c A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A A Toine van de Bunder wordt al tien jaar gesteund door supportersclub Marliesmeisje aan de meet van 'De Omloop' U hebt een kans van 1 op 36 dat u een nva-assurantieadviseur treft. nva 'HETSNELLE WIELHEEFT TWEEHONDERD LEDEN exit* j 2-deurs kleerkasten Boutique Maybe meisje voor in de winkel REFORM DIEET-KRÜIOEH Natuurzuivere vruchtensappen WOENSDAG 7 APRIL 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT UIT IN ZEEU WSCH- VLA A ND EREN Pen la theater Volgende week dinsdag - dus 13 april - haalt j'Uit het Rotterdamse Pen La Theater naar Terneuzen. De leden van deze sinds '72 bestaande be- wegingsgroep brengen een programma, dat bestaat uit drie onderdelen. Voor cïe pauze is dat 'Evengewlchtig' (muziek: La Mourisque van Tielman Susato, piano-improvisatie- Ben van der Linden, maskers: Jan Berkelouw) Daarin draven koningen, rechters, vrouwe justitia en een VIP op Het, Penta Theater gaat er vanuit dat kleren niet alleen de man maar gelegen heden ook de mens maken. Na de pauze volgt 'Kunst en Vliegwerk' (muziek. The new concert sound bv the band of the Royal Air Force Regiment), dat handelt over het hanteren van kunstmiddelen bij het tolstandbrengen van een nieuw werkstuk. 'Tijd voor teenagers' (muziek: collage, accordeon: Jan Schouten) haakt in op jeugdsyndroom 1960. Een tijd van vetkuiven, petticoats, vaste verkering, coca cola, leer dansen bij Jansen, hollewippers, Conny und Peter machen Musik. Cliff en B B, Deze opmerkelijke voorstelling begint om 20 uur en is in het Zuidlandpodiumtheater. Eenbeelduil' Evenwichtig', eeustukvan PentaThèateruURoltcrdam. Dinsdag 13 april voor j'Uit Terneuzen. (Foto: Willem Karst. Pleure pas Flimliga Terneuzen draait donderdagavond 8 april Pleure pas la bouche pleine van Pascal Thomas in het Terneuzense Luxortheater. In een Frans dorpje dartelt Annie, een 16-jarige puber, onbevangen door het leven. Haar vriendje Frédéric wil met haar wat verder gaan dan flirten, maar Annie wil dat niet. Als Frëdéric in dienst zit verschijnt Alexandre, een onbenullige fat, die met zijn witte sportwagen indruk maakt en haar ook weet te versie ren. P.ascal Thomas registreerde op plezierige wijze alledaagse gebeurte nissen in een Frans plattelandsgezin met opgroeiende kinderen. Aanvang: 20 uur. Bierconcert Zaterdag 10 april is er in De Speye in Sas van Gent een 'bierconcert' met de zanger Euson en het Antillian Steelorchestra. Euson komt van Aruba en trad voor het eerst op in '60. Hij was toen al tamelijk populair als zanger van een lokale roek-groep, The Creole Cats. In '62 steekt hij over naar Ne derland en blijkt al sriel de man met de fraaiste internationale carrière. Hij wordt, in Sas begeleid door het. 9 man sterke Antillian Steel Orchestre, mo gelijk de enige originele steelband in Nederland, al moet u ons daar niet om komen vermoorden. De avond begint om 23 uur. Erans Briigqen In het akoesil&ch en bouwkundig uitzonderlijk mooie hervormde kerkje van Kloosterzande geeft fluittist Frans Bruggen zondag 11 april een koffie concert Hij speelt werken van onder meer Jacob van Eyck. Telemann, Bach en Berio. Briiggen voltooide op zijn 18e zijn gymnasiumstudie en de opleiding aan het muzieklyceum in Amsterdam voor het hoofdvak blok fluit Hij studeerde enkele jaren musicologie aan de Amsterdamse Ge meente Universiteit en legde zich toe op het bespelen van de dwarsfluit. Momenteel is hij als leraar oude muziek verbonden aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en treedt veelvuldig op in het buitenland. Voor Telefunken zette hij het belangrijke 18e eeuwse solorepertoire voor blokfluit op de plaat, hij redigeert regelmatig uitgaven van 18e- en 20e- eeuwse blokfluitmuziek en vervulde tijdelijke leeropdrachten aan enkele Amerikaanse universiteiten (Harvard. Berkeley». Het koffieconcert begint om 12.15 uur. Kaarten één uur voor de aanvang verkrijgbaar aan de kerk Bettelsludent De Hoofdstad Operette is vrijdag 9 april - dus overmorgen - in het Ter neuzense Zuidlandtheater met Der Bettelstudent. een klassieke operette in een nieuwe sterbezetting. De jonge sopraan Marga den Boer neemt de hoofdrol van Laura voor haar rekening, terwijl voor de rol van haar zuster Bronislava de Nederlandse sopraan Nora Zoon van" de Staatsopera van Wenen is gecontracteerd. Jacco van Renesse dartelt over het toneel als de komische cipier Enterich en Antoni Wink is Ollendorf. Andere routiniers in Mollöckers meesterwerk. Lizzy Schöffmann. Anita Heins. Lily Loerkens. Jan Handerson, Aad Jans en Rob Snitselaar. De opvoering begint om 20 IJZENDIJKE - Op 8 februari was het tien jaar geleden dat er in IJzendijke een supportersclub voor Toine van den Bunder werd opgericht. Nog voor dat Toine van den Bunder zijn eerste trappende bewegingen op een koers- fiets tijdens een officiële wedstrijd had gemaakt was er al een suppor tersclub voor hem. Zo groot was toen al het vertrouwen in de renner Van den Bunder. Een vertrouwen dat 'de schicht van IJzendijke' in die tien jaar zeker niet heeft beschaamd getuige de bijna tweehonderd leden die de sup portersclub momenteel telt. „Die leden" zo zegt supportersclub voorzitter Walter Haverbeke. „beper ken zich niet alleen tot Zeeuwsch- Vlaanderen. zelfs niet. tot Zeeland al leen. Men heeft, leden in Brabant en zelfs in het Friese Sneek heeft Toine van den Bunder een supporter." De supportersclub 'Het snelle wiel' zoals hij officieel heet, starte in 1969 met 32 leden, vanwie er nu nog 20 zijn die alle tien jaar lid zijn gebleven. Haverbeke. „Veel mensen zijn lid van een suppor tersclub omdat het wielerliefhebbers zijn, velen zijn ook lid van meerdere clubs. Meestal gaat het niet specifiek om een bepaalde renner, al is dat bij ons wel de hoofdzaak." De leden van de supportersclub 'Het snelle wiel' gaat er vooral van uit dat ze Tome van den Bunder moeten steunen met hun aanwezigheid op de koersen terwijl het financiële gedeelte van veel minder be lang is „We weten." zegt Haverbeke. „dat Toine er erg op gesteld is dat hij mensen uit IJzendijke langs het par cours weel, dal geeft hem een morele opkikker, daar richten we ons als club het meeste op." Het zijn bepaald geen loze woorden van de voorzitter van de supportersclub. Zeker in Nederland en Eerste wedstrijd van 'De Vogel' KLOOSTERZANDE - De zeehenge- laarsverenigmg 'De Vogel' uit Kloos terzande hield de eerste clubwedstrijd op de Westerschelde nabij 'Het Oud Gemaal' te Ossenisse. De 71 deelne mers vingen 50 kg aan bovenmaatse vis. De uitslag luidt. 1 Th. van Bellen. Kloosterzande. 19 vissen 2694 punten, 2 A, Roctus, Vogelwaarde, 13 vissen 2592, 3 P. de Booy, Tessenderloo <B), 13 vissen 1974 punten, 4 J. Dobbelaar. Terhole 26 vissen 1891 punten, 5 A, van Kerckhoven, Kloosterzande, 24 vissen, 1874 punten, 6 A. de Waal, Walsoorden, 16 vissen, 1795 punten. 7 J. van Heese, Kloosterzande, 9 vissen-1780 punten, 8 C. de Bruin, Kloosterzande, 10 vissen, 1768 punten, 9 mevrouw De Waal. Kloosterzande, 15 vissen 1694 punten, 10 M. van Duyse. Clinge, 19 vissen 1664 punten. De troostprijs was voor J. Rot tier uit Sint-Jansteen met 15 vissen en 1065 punten, België weet Toine van den Bunder zich busreizen naar de Nederlandse kam- steeds gesteund door zijn supporters pioenschappen en ook dit jaar is men die hem overal achter na reizen, in 1971 dit zeker weer van plan. ondanks het zelfs tot in het Zwitserse Mendrisio toe feit dat Van den Bunder de laatste De laatste jaren organiseerde men zelfs twee jaar er in Hoogerheide nauwelijks AXEL - Marlies Hofman uit Terneuzen - een 21-jarige se cretaresse - mag dit jaar de winnaars van de Omloop van Zeeuwsch-VlaancLeren kussen. Ze werd - kortom - 'Miss Omloop '76'. De verkiezing was een onderdeel van de Axelse Expo. Omdat woorden in zo'n geval net iets (zo niet: veel) min der zeggen dan foto's alsnog een plaat van het meiske- bij-de-meet, geschoten door Henk van den Brink. Secretaris Piet Roelands, secretaris van het Omloopcomi té, hangt haar de sjerp om. aan te pas is gekomen. Dit jaar rijdt men echter weer in Limburg, beter ge zegd in Simpelveld. en dat geeft de supporters alle hoop op een goed resul taat van hun favoriet. Van den Bunder bewees immers herhaalde malen dat hij in het Limburgse altijd uitstekend op dreef is Verder geeft de supporters club 'Het snelle wiel' ieder jaar aan het einde van het seizoen een boekje uit voor de supporters waarin alle uitsla gen van Toine van den Bunder van het afgelopen seizoen zijn opgenomen. Za terdagavond gaat de supportersclub Het snelle wiel' het tien jarig bestaan uitbundig vieren in hun clublokaal café La Porte d'Or aan de markt. Op het programma staat een bingo- afge wisseld met dansen. Het feest zal on getwijfeld tot in de kleine uurtjes du ren. Tevens zullen er enkele mensen worden gehuldigd. Wie dat zullen zijn wil Walter Haverbeke niet vertellen, omdat dan het verrassingseffect eruit is maar penningmeester Stan de Poor ter, tien jaar bestuurslid, en masseur René Cornells tien jaar masseur, zul len daar ongetwijfeld toe behoren. Wielercomité Uit de supportersclub 'Het snelle wiel' is vorig jaar ook het wielercomité 'Het snelle wiel' naar voren gekomen. „Dat is gewoon gedaan omdat we de. zaken goed gescheiden wensten te houden. Het wielercomité en de sup portersclub staan los van elkaar maar er is wel een goede onderlinge ver standhouding," zegt Walter Haverbe ke. Het wielercomité 'Het snelle wiel' houdt op 18 apnl. eerste paasdag, een criterium voor amateurs en liefheb bers. Bij die amateurs gaat dan onge twijfeld plaatselijke favoriet Tome van den Bunder van start. Het is overigens wel opvallend dat de inflatie nog geen vat heelt gehad op de contributie de supportersclub. Tien jaar geleden stelde het eerste bestuur, bestaande uil N van den Bunder. A. Dellaert. C. de Poorter, G Henneman en P. Pro voost. de contributie vast op tien gul den per jaar en dat bedrag staat er nog steeds en het huidige bestuur, be staande uil W. Haverbeke, G, van Hijf- te. W. van Waes, W. van den Bunder. C. Dpoorler, J. Versprille en A. Claeys. ziet nog reden om het bedrag te verho gen. Chiel Harte TE KOOP WOONHUIS met garage Keizerstraat 1 HOEK Voor de hartelijke bewijzen van medeleven en deelne ming die wij van u mochten ontvangen bij het overlij den en de begrafenis van onze innig geliefde vader, behuwd-, grooV en overgrootvader, broer, zwager en oom, de heer SALOMON DE QUELEKY betuigen wij u langs deze weg onze hartelijke dank. In het bijzonder dank aan directie, personeel en bewo ners van Scheldeoord voor de goede zorgen en vriend schap bewezen. N P. de Koeyer-de Quelery A. de Kocycr n verdere familie ZEEUWSCH-VLAANDEREN BETERE KWALITEIT VOOR MINDER GELD! nieuw model prima eiken eethoekstoel 235,- 100 breed als pakket meeneemprijs 119- W. J. Leenhouts Scheele Dorpsplein 31 - Tel. 01173-1582 Schoondijke Vrijdag koopavond Dinsdagmiddag gesloten gemeente 7 JAS Tijdelijke verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter algemene kennis, dat in verband met de uitvoering van herbestratingswerkzaam- heden de Schoollaan te Biervliet met ingang van 8 april aanstaande in beide richtingen zal wor den gesloten voor alle verkeer behalve voetgan gers. Deze maatregel zal gelden tot 30 april 1976 of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal zijn in verband met de uit te voeren werkzaamheden. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs R. C E. Barbe, loco-burgemeeste-r. A. J. van Pagee. secretaris. Nieuwstraat 38-40 Terneuzen tel. 01150-4026 vraagt van 12 tot 6 uur J. BGER - AXEL KERKDREEF 35'- TEL 01155- 1536 1 KLEUREN- tv 66 cm 2000,- f 78,-rper maand (36 x p.l.) Ook zondags open van 14.00-18.00 uur SAS VAN G€NT GENTSESTRAAT 4 01158-1938 Ais Uw assurantieadviseur is aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Assurantieadviseurs dan boft U. Want dan behoort hij tot de kleine groep assurantieadviseurs die aan de strengste normen voldoet. Hij moet bijvoorbeeld over de beste opleiding en zeer grote vakbekwaamheid beschikken. En hij mag niet gebonden zijn aan een verzekeringsmaatschappij. Een NVA-assurantieadviseur kan een volkomen objectief verzekeringsadvies geven. Omdat hij kan kiezen uit alle polissen van alle maatschappijen. Omdat hij een verzekering-naar-maat kan bieden. Omdat zijn ere-code een garantie biedt dat hij Uw vertrouwen waard is. Assurantiekantoor Joh. de Block, Westkade 58, Sas van Gent Assurantiekantoor Fa. Brugge, Spui plein 35, Bres kens Assurantiekantoor Le Feber van Wijck, Wilhelminastraat 6, Axel Fruytier Co. Assurantiemakelaars, Overdamstraat 16B, Hulst Assurantiekantoor J. de Klerk, Prins Hendrikstraat 14, Axel Assurantiën Versluijs bv, Nieuwstraat 5, Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24