Wraak Maertens in Gent-Wevelgem voor nederlaag in Vlaanderenronde MICHELS WEG Zwemmen te dure sport: geen groei in ledental van clubs Van Agt: genoeg van spelverruwing Luctor en Ganze strijden zondag om polobeker PZC/s BIG SMASH BLIJFT 1E KL ASSER TEN KOSTE VAN MIDDELBURG-Z 3 ELFTAL STERKEN (ONDER WIE ZOETEMELK EN PIET VAN KATWIJK) BLEEF OVER NA EEN AFVALWEDSTRIJD OVER DE KEMMELBERG Sterke Belg en ook Thurau eerst nog op de vlucht Winst voor Goese schakers Uitslag Spelersraad schaakbond WOENSDAG 7 APRIL 1976 sport 13 WEVELGEM - Freddy Maertens heeft wraak genomen voor zijn nederlaag van zondag in de Ronde van Vlaan deren. Net als vorig jaar werd hij winnaar van Gent - Wevelgem. Na een afvalwedstrijd bleef tenslotte een elf tal sterken over en uit die groep won Maertens de sprint voor Van Linden, Verbeek, Piet van Katwijk, Walter Planckaert (winnaar van Vlaanderen), Roger de Vlae- minck, Moser, Thurau, Dierickx, Merckx en Zoetemelk. Het elftal heeft in de slotfase aanvallen van Maertens (twee keer) en Thurau moeten doorstaan voor in Wevel gem om de prijzen werd gestreden. In dat laatste ge vecht was Maertens heerser waarbij hij het tweetal, dat hem zondag in de Ronde van Vlaanderen had gedwars boomd, Walter Planckaert en Roger de Vlaeminck, bui ten de vette prijzen zag vallen. Het veld van 168 renners dat uit Gent vertrok tolereerde op weg naar de kust en langs de Noordzee een paar onbete kenende ontsnappingen. Oud wereldkampioen Harm Ottebros liet na twintig kilometer zijn gezicht zien en reed een tiental kilometers voor het Zeeuws zaalvoetbal team tegen Brabant HALSTEREN - Het Zeeuws zaalvoet balteam speelt vanavond (woensdag) een wedstrijd tegen hel Brabantse team. Dat gebeurt in de sporthal te Halsteren, aanvang 9 uur. Voor het Zeeuwse team zijn geselec teerd Hans Bergs en Wim Dekker van Brammetje Dump, Peter Walraven van Amro-bank, Charles van Pamelen van PZEM (doelman), Van Linden van Skol Boys (keeper), De Jonge en Wil- lemsen (eveneens Skol Boys), Gillis Sb- hier (Vlissingen) en Ronald Taelman 'HansBoehlé) veld uit Pol Lannoo was de volgende aanvaller, die tussen Knokke en Nieuwpoort een grootste winst ver overde driekwart minuut Steels, Van der Slagmolen, Gijsemans. Dirk Baert, Gerard Tabak en Hau- vieux dachten de slag bij Nieuwpoort te gaan maken, daar zij werden voor de Panne al weer teruggepakt. Daarna kreeg het veld. landinwaarts rijdend de stijve bries in de rug. Een demarrage een zestigtal rijders, bij wie alle favo- van Merckx verbrokkelde het veld en rieten, zat in de eerste groep Voor de 'bergzone' na 175 kilometer was be- - reikt werd dat peloton nog uitgeschift. Bij de eerste beklimming van de Kemmelberg ging Maertens voor het eerst in de aanval ploegleider Dries- sens echter achtte die actie te vroeg en hij droeg Maertens op te wachten op -- .«-jj ...j -. zijn achtervolgers, toen nog 27 man uit Middelburg is tijdens uitwisse- -tprk lingswedstrijden tussen de KNMV en DEN HAAG - Minister Van Agt (Justitie) ml nog voor het zomrrre- cei een. zoals hij hel noemt. ..hartig woordje" «preken met de KNVB over dr «pel verruwing op de voet balvelden. De bewindsman vindt de overtredingen de spuigaten uit lopen. ..De KNVB heeft lange tijd volgehouden dat varkentje zelf wel te kunnen wassen' zei de minister dinsdag in de Eerste Kamer tijden» het dehal over hel politiebeleid. Van Agt is kennelijk teleurgesteld over de resultaten van de inspan ningen van de KNVB De minister wees erop dat het hier niet alleen gaal om het profvoetbal, maar ..dat het ook bij de nlet-profs vaak hom meles ts" De aandacht is volgens hem vooral op het voetbalgebeuren gericht, maar hij wees >*rop dat ook bij andere takken van sport het er evenmin broederlijk aan toe kan gaan Ai.s voorbeelden noemde hij ijshockey, hockey en waterpolo VLISSINGEN - Voor het eerste tiental van de Goese schaakvereniging gloort er weer hoop. Zaterdag werd in Den Haag gedecideerd met 7-3 van Meer wijk II gewonnen in de landelijke 2e klas van de KNSB Daardoor is het zeker dat de Hagenaars in de volgende competitie de onderbond weer op moeten zoeken. Wie de tweede degra dant wordt zal afhangen van de laat ste wedstrijd op zaterdag 1 mei in Goes wanneer de Zeeuwse vertegen woordiger DSC uit Delft op bezoek krijgt. De Goesenaren hebben dan aan 5-5 genoeg op de drgradalie definitief Ir ontgaan, maar DSC." zal er ook alles aan doen want bij datzelfde gelijk spel zullen de Dclftenaren degraderen Goes kwam zaterdag geladen achter de borden In uitstekend gespeelde partijen, waarbij vooral die van Johan Gomrners opviel door zeer spectaculair speL kregen de Hagenaars geen kans. Eigenlijk had een 8-2 uitslag meer voor de hand gelegen, want tot de 50e zet stond Richard van de Veken in een gewonnen stelling, maar kreeg toen een vorkje en ging na verlies van een stuk achter elkaar naar de nederlaag. In elk geval is deze uitslag voor de Goese- naars een prima opsteker, want dil team veel te .sterk om in de Zeeuwse competitie U-rug te keren De uitalag: 1 J Korevaar-C Jansen 0.5-0.5. 2. C. de Gorter-J. Oommers 0-1: 3. A de Vreede-W van Wijnen 0-1. 4 J. L. Wolff.M Verburg 0-1 5 E van Betnum-M Westerwcele 1-0: 6 E van de Raaf-P Duvekot 0.5-0.5. 7. J. Elkenaar-M. Knjger 0-1: 8 E. Verbaan-J van Ruler 0-1. 9 N. M. Wasmus-J Tholcnaar 0-1: 10. L. J. Wasmus-R van de Veken 1-0. RONNIE BOUCHAUTE HOEK Ondanks de wat minder goede resultati-n van de laatste weken zal Hoek ook volgend seizoen worden getraind door Ronnie Bouchaute. In het afgelopen weekeinde bereikten beide partijen overeenstemming voor een verlenging van het contract met een Jaar Goudswaard derde op Zandvoort ZANDVOORT - Henk Goudszwaard de NMB als derde geëindigd klasse 50-cc. Goudswaard reed op het circuit te Zandvoort met. een gemid delde snelheid van 122 kilometer per uur. De wedstrijd telt mee voor het kampioenschap van Nederland Na dc beklimming van de Zwarteberg sprongen Mollet, Swerts en Ludo Pceters weg. Het drietal veroverde 25 seconden en hield die winst vast tot de tweede beklimming van de Kem melberg. Met nog zestig kilometer te rijden waren er nog slechts veertien kandidaten over voor de hoofdprijs. De drie koplopers en de groep van Maertens, Merckx, Zoetemelk, Planc kaert, Thurau, Moser, Piet van Kat wijk, Roger de Vlaeminck, Rik van Linden, Verbeek en Dierickx. De drie vluchters werden ingerekend voor de weg voor de derde en laatste keer over de Kemmelberg leidde. Mol let. Peelers en Swerts betaalden de prijs voor hun inspanningen en werden voorbij gereden door hel elftal van Maertens De winnaar van de Goldrace probeerde het opnieuw op de Kem melberg Hij kreeg echter de groep, onder aanvoering van Thurau prompt weer in zijn wiel Thurau op zijn beurt probeerde het ook alleen, maar had evenmin succes. Vlak voor Wevelgem kregen ook Zoe temelk. Planckaert en Dierickx geen fiat van de groep en de sprint besliste tenslotte in het voordeel van Maertens. die in weerwil van zijn inspanningen op de Kemmelberg kracht genoeg had om andere gereputeerde sprinters als Van Linden. Verbeek. Planckaert, Piet van Katwijk en Roger de Vlaeminck voor te blijven. MIDDELBURG - Afgelopen week werden de laatste wedstrijden van de- Zeeuwse afdelingscompelitic tafel tennis afgewerkt en in de eerste klas betekende dat het belangrijke duel om de bezetting van de tweede degrada tieplaats tussen MZ 3 en B. Smash 1. Het homogene team uit Biggekcrke trok met 9-1 gefiatteerd aan het langste eind en handhaafde zich daarmee zeker ver diend in de le klas. De laatste thuiswedstrijd van Zand 1 tegen het reeds gedegradeerde MZ 4 was alleen nog van belang voor de sta tistiek (8-2). De returnwedstriiri van MZ 2 tegen Effect 1 eindigde opnieuw in een 8-2 zege voor de Middelburgers waarbij overigens Giel Wondergem op de valreep tegen Frans van Water schoot zijn ongeslagen record verloor Frits van der Kooij bleef zonder ver lies In de tweede klassen waren, na het kampioenschap van ONA in Zeeuwsch-Vlaanderen reeds alle be slissingen gevallen en tijdens het wee keinde werden twee van de drie promotie-wedstrijden le-2e klas ge speeld. Het Middelburgse Laurens 2 kwam door toedoen van Dick Hende- MIDDELBURG - De slotwed strijd in de competitie voor de Zeeuwse waterpolobeker tus sen Luctor Middelburg en Gan ze Goes wordt zondagavond- in het Poelendaelezwem bad te Middelburg beslissend voor de eerste plaats. Het mo menteel na vijf wedstrijden on geslagen Luctor heeft aan een gelijkspel voldoende om zich bekerwinnaar te mogen noe men, Ganze, dat een punt ver speelde, moet dus perse win nen. De wedstrijd begint om kwart over zeven. Luctor kwam zover door tijdens het jongste bekerprogramma in het zwembad van het Belgische Moerbeke twee wedstrijden te winnen. Schelde- stroom uit Breskens moest er met 8-2 aan geloven, eerder hadden de Mid delburgers het Sas van Gentse Bruin vis met niet minder dan 23-0 verplet terd. Ganze won vrij gemakkelijk met 9-1 van Stormvogel Vlissingen. In de kringcomptitie bij de dames viel de 6-4 zege van Ganze op Luctor op. De overwinning van de Goese dames was beslist niet verwacht en daarom een uitstekende prestatie. De Luctordames konden eerst wat terugdoen nadat de herenploeg uit Moerbeke was terugge keerd en heren trainer Andrë Slikker zich met de coaching van de dame- sploeg bemoeide- Voor de kringcompetitie heren moest Bruinvis verder een forse nederlaag in casseren van Schelde II: het werd 24-4 voor de Temeuzenaren. Onder dak presteerde het om met een 3-3 ge lijkspel weg te komen bij Stormvogel II. In de damesbekerwedstrijd won Luctor met 7-4 van Stormvogel, in de competitie van de adspiranten II be haalde Luctor een 8-3 zege op Schelde De standen zien er momenteel als volgt uit: Herenbekercompetitie: Luctor 5 Ganze 5 Schelde 6 Scheldestroom 6 Stormvogel 6 Onderdak 6 Bruinvis 6 Dames bekercompetitie Luctor 2 Ganze 2 Stormvogel 2 KringcompettUes: Heren: Stormvogel I 6 5 0 1 10 54-18 Luctor n 5 4 1 0 9 41-22 Schelden 5 3 0 2 6 62-23 Stormvogel n Ganze II Onderdak Bruinvis Dames Stormvogel Schelde Adspiranten I: Stormvogel Scheldestroom Schelde Stormvogel 6 28-37 3 15-34 1 6-29 1 17-58 6 21- 9 4 26- 8 2 11-23 0 6-24 6 22- 5 4 9-7 2 6-12 0 3-16 De uitslag van Gent-Wevelgem is. 1 Maertens (Bel), 262 kilometer in 6 uur 5 minuten en 15 seconden.. 2. Van Lin den (Bel), 3 Verbeek (Bel). 4. Piet van Katwijk (Ned). 5 Walter Planckaert (Bel), 6 Roger de Vlaeminck (Bel), 7. Moser (Ita). 8 Thurau (WD1), 9. Die rickx (Bel), 10. Merckx (Bel). 11. Zoe temelk (Ned), allen dezelfde tijd als Maertens. op 2 minuten en 10 secon den. 12. Mollet (Fra), 13. Swerts (Bel), 14. Ludo Peeters (Bel), op 6.45: 15. Van den Haute (Bel). 16. Thomas (Bel). 17 Rouxel (Fra). 18. Teirlinck (Bel), 19 Dirk Baert (Bel), 20. Luc Leman (Bel). 21. De Witte (Bel). 22. Lievens (Bel). 23. Delepine (Fra). 24. Van de Vijver (Bel). 25. Jean-Louis Danguillaume (Fra). 28. Gevers (Ned). 29. Priem (Ned), op 16.40 37. Jan van Katwijk (Ned) op 17.55" 41. Van den Hoek (Ned), op 21.35. 46. Ge rard Tabak (Ned). 47. Huizebosch (Ned). 51. Bakker iNed). 56 Wim Prin sen (Ned). 57. Vianen (Ned). 58. Schip per (Ned). 59. Kamper (Ned). 60. Otten- bros (Ned). AMSTERDAM - Ajaxcoach Rinus Michels zal zijn trainerschap bij de Amsterdamse eredivisieploeg niet continueren. Met ingang van 1 juli aanstaande neemt Michels ontslag, iets waar het na de smadelijke 4-1 nederlaag van zijn ploeg tegen Feije- noord. toen Michels de Ajacieden di lettantisme verweet, meer naar uit- zagdannaareen vernieuwing van het contract. Voorzitter Jaap van Praag van Ajax maakte dinsdagavond bekend dat Rinus Michels om persoonlijke rede nen geen voortzetting wenst van de tijdelijke overeenkomst met de club. Michels. die aan het eind van het vo rige seizoenzijn ontslagkreeg bij Bar celona. kwam op 17 augustus 1975 te rug bij Ajax ais opvolger van Hans Kraai nadat in de weken die aan die dag waren voorafgegaan ai bespre kingen waren gevoerd tussen het be stuur van Ajax en Michels. Kraav .tenslotte nam. zoals formeel werd ge steld door voorzitter Van Praag, zelf ontslag, waarmee de deur voor de te rugkeer van Michels werd opengezet. Van Praag vertelde gisteravond dat de aanleiding voor het vertrek van Michels niet moet worden gezocht in het verschil van mening overhetgeld datmoet worden uitgetrokken om de ploeg weerop peil tebrengen. Devoor- zitler voegde eraan toe dat Ajax zich nog niet heeft georiënteerd om een vervanger voor Michels aan te trek ken. Wel heeft het bestuur twee verte genwoordigers uit de ledenraad, de oud-topspelersGerrit Fischer en Jan Potharst veraochtals adviseurmee te werken bij hetzoeken naar een opvol ger van Michels 0 10 63- 9 0 9 61-10 2 7 60-22 3 6 46-34 3 6 36-30 5 2 16-96 6 0 15-96 0 0 2 0 6-14 VLISSINGEN - Zwemmen is een dure sport: tot die conclusie komt de zwemcommissie van de kring Zeeland van de KNZB in haar jaarverslag over 1975, dat zaterdag tijdfens de jaarver gadering van de kring in het Vlis- singse sporthalrestaurant (aanvang half tien) aan de orde komt. „Het is wellicht aan deze kostenfactor te wij ten, dat er in het ledental van de Zeeuwse clubs te weinig- of geen groei zit", veronderstelt secretaris Wim Buijs van de zwemcommissie. Hij voegt er aan toe. dat ook een tekort aan trainingsuren in de zwembaden beslist een rem op de ontwikkeling is. De grote financiële offers, die de deel- nemers aan deze sport moeten opbren gen, worden onder andere in de hand gewerkt door de lange duur van de wedstrijden. Daartegen worden uiter aard vaak klachten geuit: vele zwemsportenthousiasten zijn van oor deel. dat een wedstrijd eigenlijk maar twee uur mag duren Volgens de zwemcommissie zal dat voorlopig nog wel een utopie blijven". Het organise ren van wedstrijden met weinig deel nemers mag sportief gezien een succes zijn. financieel is dat echter niet haal baar Het gevolg: langere programma s met meer clubs", verzekert de zwem- commissiesecretaris. Wim Buijs voegt er aan toe. dat ook de vervoerskosten naar de zwembaden elk jaar hoger worden „Gelukkig kun nen alle Zeeuwse clubs nog trainers krijgen, die hun werk als een hobby beschouwen en het dus gratis verrich ten". Als dat volgens de zwemcommis sie niet zou gebeuren dan was wellicht de zwemsport in Zeeland ten dode op geschreven. „Dat met dit zuivere amateurkader naar Zeeuwse begrippen goede pres taties worden geleverd is volgens dc zwemcommissie een gelukkige bij komstigheid. „Landelijk gezien bete kent Zeeland, op een enkele uitzon dering na, echter niet veel", merkt Wim Buijs op. „Deze bewering is niet ingegeven door een minderwaardig heidsgevoel, maar duidelijk van uit de realiteit. En die moet men toch onder ogen durven zien", zo meent de zwem commissie. In het jaarverslag worden ook enkele kanttekeningen gemaakt over de sfeer tijdens de wedstrijden. De zwemcom- missiesecretaris zegt er over: „Dit be langrijke. zoniet belangrijkste onder deel van de zwemwedstrijden was he lemaal bij vele ontmoetingen afwezig. De wedstrijdzwemmers waren over het algemeen genomen niet bereid om clubgenoten aan te moedigen tot goede prestaties te komen. Alleen bij de belangrijkste series kwamen ze wel even overeind De jeugd vergeet hier bij". meent de Zeeuwse zwemcommis sie. „dat het voor de officials, begelei ders en belangstellenden wel eens te veel wordt. Het gevolg is dan ook wel duidelijk merkbaar door de vele be dankjes voor de uitnodiging om in de jury zitting te nemen Het moet ook voor deze mensen een plezier zijn. Gelukkig was niet op alle wedstrijden de sfeer afwezig: op kam- JAAP KEIJMEL 5e van Nederland- pioenschappen. de Speedo- jaargangwedstrijden en de recordwed strijden was ze zonder meer geweldig". Zeelands topzwemmer Jaap Keijmel van Stormvogel Vlissingen hield in het afgelopen jaar voor de vijfde maal de eer van de kring hoog op de Neder landse kampioenschappen. Op de 100 meter vlinderslag bereikte hij in de finale een eervolle vijfde plaats, op de 100 meter vrije slag doorbrak hii als eerste Zeeuw de minuutbarriere in een 50-meterbaan. In de breedte Keijmel was ook één van de weinigen, die er in slaagde om zijn records her haaldelijk scherper te stellen. In dit verband merkt de zwemcommissie op. dat er weliswaar een groot aantal Zeeuwse records sneuvelde, maar dat het steeds dezelfde kleine groep was, die dat presteerde. „Het is dan ook maar vraag of een vooruitgang in de breedte aanwezig is", suggereert de commissie. Het trio, dat de Zeeuwse zwemcommissie vormt, te weten me vrouw Klompe van Ganze Goes. José Clemminck van Schelde Temeuzen en Wim Buijs van Stormvogel Vlissingen. heeft ondanks de enigszins sombere geluiden in dit jaarverslag besloten om nog een jaartje 'bij te tekenen'. Kringbestuurslid Piet Seijbel meldt uit de recreatieve sector, dat ongeveer 600 jongelui hebben deelgenomen aan de wedstrijden. Er werden in meerdere" gevallen goede tijden gemaakt, zodat er een doorstroming ontstond naar de groep wedstrijdzwemmers. Uit de polosector meldt secretaris Ro nald Strackx van de waterpolocom- missie, dat het aanwijzen van scheids rechters voor bepaalde wedstrijden steeds moeilijker wordt, omdat het aantal - arbiters boven de Wester- schelde eerder af- dan toeneemt, terwijl de scheidsrechterscursus hoofdzakelijk leden van de Schelde Temeuzen telt. „Dit zal", meldt Strackx 'onherroepe lijk leiden tot de weinig bevredigende situatie, dat scheidsrechters wedstrij den moeten fluiten waaraan hun eigen vereniging deelneemt. De polocommis- >ie overweegt of de verplichting kan worden ingevoerd, dat de vereniging voor elk in te schrijven team een scheidsrechter voor de kringcompetitie beschikbaar moet hebben". De vertegenwoordigers van de Zeeuwse zwemclubs moeten tijdens de jaarvergadering ook drie nieuwe be stuursleden kiezen wegens het vertrek van Jan Platschorre i Bruinvis). Strackx iGanzei en Ad van der Wal iSbheldestroomi- Het kringbestuur heeft twee nieuwe kandidaten bereid gevonden de opengevallen plaatsen in te nemen: Y. Kuipers iGanze en Jos Oranje (Zuidwesten, zodat tot nu toe nog één vacature resteert. rikse en John van Veen verrassend goed voor de dag tegen ONA door de Oost- burgers met 4-6 aan de zegekar te bin den Een dag later herstelde ONA ach tegen Goes 1 door met 8-2 te winnen. Bij Goes was aUecn Adne de Jonge In staat tegen te scoren De Goesenaren kunnen nu nog aleen een der twee promoUeplaatse:: Innemen als met ruim verschil van Laurens 2 wordt ge wonnen. Met een volle bus supporters trok Ar- nemuiden 1 naar rivaal Kapelle om te trachten het kampioenschap in de 3e klas A te behalen Het gelukte het driemanschap Lel GoormachUg. Jaap van de Ketterij en Nico Baarends in een spannende slotfase om een 5-3 ach terstand nog om te zetten in 5-5 waar door de titel veilig was. Doordat ook MZ 9 kampioen werd In 3C spelen de drie winnaars van de groepen A. B en C om één plaats in de 2e klas. Het zijn Westerzicht 1. MZ 9 en Amemulden 1. De laatste kampioen in de 4e klas werd Veere 1 dat maar ternauwernood het benodigde punten tegen MZ 13 kon binnenhalen '5-51 Ook in de 4e klas volgt nu een halve competitie tussen Veere 1. MZ 11 en Amemuiden 2 om één plaats in de derde klas De jeugdcompetitie leverde op de laatste wedstrijddag vier kampioenen op. In 2A greep SL Aloy 3 door een 8-2 zege op Effect 2 de eindzege terwijl Zand 2 met Clara de Bree. Eric Hage- man en Mart Visser met de maximale winst contra MZ 9 onbereikbaar wer den in 2B. Ook het Zierikzeese Scaldlna 2 mocht de kampioensvlag hijsen in de 4e klas A waar het trio De Rijke. De Oude en Pokomi met 2-8 tegen MZ 14 onbe reikbaar werd voor de overige teams. Met de zelfde cijfers wonnen Sandra Tahapari, Wilfried Joossens en Kees de Waardt iZand 6i de wedstrijd bij Kats 1 en tevens de titeL In de 3e klas A ein digden Zand 3 en Wilno 3 gelijk op de eerste plaats zodat hier een extra duel nodig zal zijn om de kampioen aan te kunnen wijzen De uitslagen zijn: Senioren le klas: MZ 2-EBect 18-2: Zand 1-MZ 4 8-2: MZ 3-B:e Smash 1 1-9: 2e klas: Goes 1-Wilno 2 7-3. PNL 1-MZ 6 4-6: Big Smash 2-Zand 3 7-3. Goes 2-Zand 2 5-5; MZ 5-Laurens 2 2-8. MZ 7-Blg Samsh 3 6-4. ONA :-Aloy 4 9-!. ONA !-Aloy 3 9-1: RWS-Efflect 2 5-5: Aloy 4-P.WS 4-6: Aloy 3-RWS 9-1: 3e klas: Marathon 2-Zand 4 5-5: Kapelle 1-Amemulden 1 5-5; Big Smash 4-MZ 10; MZ 8-Westereicht 1 1-9. Kapelle 2-Maratbon 1 2-3; Scaldlna 2-Goes 3 0-10; Wilno 3-PNL 27- 3: MZ 9-Blg Samsh 5 9-i Laurens 3-Scaldlna 1 8-2; Effect 3-SAR 1 104). PZEM 1-Effect 4 2-8: Aloy 5-Effec'. 5 6-4: Aloy 5-PZEM 1 4-6: 4e klas A: MZ 13-Veere 1 5-5; Kapelle 5-Zand 5 3-7; PNL 4-Laurens 4 4-6: Kapelle 3-Marathon 3 7-3.Veere 2-PNL 3 0-10; MZ U-Schans 9-1: MZ 12-Kapelle 4 9-1, Wester zicht 2-MZ 14 5-5: Amemulden 2-Scaidlna 3 10-0; Effect 6-Zuldw. 1 0-10; AKF 2-Effect 7 7-3; Jeugd le klas; ONA 1-MZ 5 6-4; Aloy 2-Effect 1 8-2: MZ 4-WUno 2 10-0; 2e klas Goes 1-MZ 8 5-5; Aloy 3-Effect 2 8-2; MZ 7-Effect 3 5-5; Amemuiden 1-MZ 6 2-8; MZ 9-Zand 2 0-10; 3e klas: Laurens 3-MZ 11 6-4: MZ 13-WUno 3 0-10: Zand 3-Westeracht 2 9-1: Westerzicht 1-MZ 12 10-0; Wilno 4-Laurens 264: Zand 4-Effect 4 n.d. 4e klas: Schans- Kats 2 3-7. MZ 14-Scaldlna 2 2-8; Zand 7-Blg Smash 2 1-9; Marathon 3-Kapelle 0-10: Kats 1-Zand 6 2-8. MZ 16Laurens 4 3-7: Big Smash I-Marathon 1 6-4: Westerzicht 3-MZ 16 5-5; Zand 5-Marathon 2 106; SAR 1-Effect 6 10-0; Effect 5-SAR 2 2-8. AMSTERDAM - Het bestuur van de koninklijke Nederlandse schaakbond beeft dinsdag bekend gemaakt, dat een spelersraad zal worden geïnstal leerd. Door die spelersraad hoopt men een beter contact te krijgen tussen het bondsbestuur en de groep van natio nale topspelers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13