PVDA KRITIEK OP DE POSITIE LUBBERS IN NEDERHORST ZAAK PZCA Europees parlement klaagt bij ministers Slachting onder dieren kinderboerderij Venlo CALLAGHAN OPVOLGER VAN WILSON Sihanouk afgetreden Scheepsbouwoverleg 'ISRAËLISCHE AANVAL OP SPION AGESCHIP VS IN 1967 WAS OPZET' BELGEN MOETEN BUIKRIEM AANHALEN Ongeregeldheden in Peking DINSDAG 6 APRIL 1976 VVD stelt kwestie in kamer aan de orde (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Ook de PvdA-fractie in de Tweede Kamer heeft nu kritiek laten horen op de positie van minister Lubbers, die als minister van economische zaken mede beslist over een transac tie van het bedrijf waarvan hij vroeger directeur was. Het gaat hier om de overname van een deel van het Nederhorst-concern door Lubbers Constructiewerkplaats Hollandia BV. Het kabinet heeft in deze zaak het laatste woord. lopen jaar weten niet te kunnen in staan voorde werkgelegenheid van 600 man. De minister zal dinsdag van vrij wel de gehele kamercommissie te ho ren krijgen dat massaontslagen bij Ne- derhorst in Gorkum onaanvaardbaar zijn en dat de regering het zal moeten zoeken in een blijvende aanpak van de problemen in de staalconstructie. Twee weken geleden eiste de VVD het ontslag van Lubbers. De minister heeft in 1973 weliswaar tijdelijk af stand gedaan van zijn aandelenpak ket, maar, zo meent de VVD, de be windsman kan na afloop van zijn mi nisterschap de aandelen weer opeisen en mogelijk profiteren van de waar- deverhoging die ten gevolge van de overname van een deel van Neder- horst eventueel ontstaat. De WD zal de kwestie vandaag in een gesprek tussen de minister en de vaste kamercommissie voor economi sche en sociale zaken aan de orde stel len. De affaire komt ook donderdag in de Tweede Kamer ter sprake. Hoewel de PvdA de bewindsman aanvankelijk in de verdediging nam. hebben de so cialisten voor dinsdag ook enkele kriti sche vragen aangekondigd. Zij vinden bijvoorbeeld dat de minister te laat uit de onderhandelingen met Lubbers Hol landia is gestapt De bewindsman trok zich terug en liet de discussie tussen zijn vroegere bedrijf en de regering over aan zijn col lega's Boersma (sociale zaken) en Dui- senberg (financin). De minister had al in oktober 1975 niet zo direct bij de zaak betrokken moeten zijn, vindt de PvdA. In die maand bleek dat Lubbers Hollandia BV een van de twee gega digden was die in aanmerking komen voor overname van een deel van Ne- derhorst. De andere kandidaat is De Groot Zwijndrecht BV. De WD zal aan de minister vragen of er naast de twee genoemde bedrij ven ook andere kandidaten zijn. Er wa ren aanvankelijk zes gegadigden, maar enkele lieten in oktober van het afge- De WD zal de minister wijzen op een onderzoek dat in 1974 is verricht. De liberalen 'villen van de minister we len hoeveel geld bij de voorgestelde herstructureringsoperatie in de staal constructie gemoeid is. De PvdA zal de kwestie van de orders ter waarde van 14 miljoen gulden in de vergadering ter sprake brengen. Nederhorst zou deze orders kort geleden zijn misgelopen omdat de opdrachtgevers te weinig vertrouwen in de toekomst van Neder horst hadden. De PvdA wil weten ol dat Juist is en zo ja. waar die orders nu naartoe zijn gegaan, De GPV-fractie in de tweede kamer meent, dat de 'Hollandia-aandelen' van minister Lubbers (economische zaken) moeten worden uitgekocht, om langs die weg de minister geheel vrij te maken voor de 'honderd procent- ige' behartiging van de toekomst van het land. Volgens het GPV-kamerlid Verburgh moet de toekomst van het land bij elke politieke figuur met enig idealisme ongetwijfeld boven zijn particuliere belangen gaan. fSlot van pagina I) zouden verenigen met de bedoelingen van programma's als „Fijn is anders" of „Visie ter visie". Wel zouden de vak bonden in deze commissie een aanzet naar andere verhoudingen willen zien Hij herinnerde aan de bekende uit- spraak „Geen kilo verantwoordelijk heid voor een ons medezeggenschap". Bij herstructurering van de scheeps bouw willen we geen verantwoorde lijkheid dragen zonder dat daar iets tevenover staat". Van werknemerszijde waren er twee uiteenzettingen van uitgangspunten: een van de Industriebonden NW en NKV en één van de Industriebond CNV samen met de Unie BLHP Van de werkgevers, de Cebosine (grote en middelgrote werven) en de scheeps- bouwvereniging Hoogezand (noord elijke werven) was er één verklaring Minister Lubbers heeft getracht deze tegenstellingen te overbruggen, maar dat lukte hem niet. Britse journalist: NEW YORK (AP) - Een Ameri kaans 'spionagesehip' dat ge gevens verzamelde over de oor log van 1967 tussen Israël en de Arabische landen was op- t ADVERTENTIE) zettelijk door Israël aangeval len om te verhoeden dat de V.S. te weten kwamen dat Is raël grenzen vastgesteld in een een eerder 'gesloten akkoord, had overschreden aldus is maandag door een Britse jour nalist bekendgemaakt. Er waren Amerikaanse functionarissen betrokken geweest bij het tot stand komen van dat akkoord en ook bij het maken van plannen voor de 'beperkte oorlog' die tot bedoeling had de toe nmalige president van Egypte, wijlen Gamal Nasser, te wippen aldus is door Anthony Pearson in een vraggesprek te New York meegedeeld. Maar Israël was verder gegaan dan was overeenge komen en daarom had het een aanval ondernomen op het licht-bewapende Amerikaanse verbindingsschip de 'Li berty' voordat dit Washiongton kon melden dat Israël de afspraken had ge schonden. De toenmalige Israëlische minister van defensie. Mosje Dajan. wist van de opdracht tot aanvallen af. aldus Pearsons. Van officiële Israëli sche en Amerikaanse zijde is nog niet op de mededelingen van de journalist gereageerd. De aanval op Liberty was ondernomen door jachtbommenwer pers en torpedoboten en geschiedde op 8 juni 1967. Vier en dertig Amerikaanse opvarenden werden gedood en 164 ge wond. De Liberty had zich bevonden in internationale wateren, 15 mijl ten noorden van het schiereiland Sinai, toen de aanval werd ondernomen. Is raël liet weten dat het 'een vergissing' had betroffen en dat men de Liberty had aangezien voor een Egyptisch schip. Lagen de standpunten over de voor naamste principiële kwesties van overheid en vakbeweging in het alge meen op een lijn. gaandeweg wijzigde de opstelling zich enigszins. Het was aan het eind zelfs zo. dat het laatste compromis van minister Lubbers voor de werkgevers geheel aanvaardbaar was. voor de werknemers echter niet. De commissie kan er pas komen als alle betrokkenen het eens zijn met de manier van werken Verzwakt De vakbeweging stelt dat de oplos sing. die Lubbers" uiteindelijk voorstel de. de visie op de macht, die de com missie moet hebben om de zwaar be dreigde scheepsbouw zo goed mogelijk te behouden, niet volledig recht doet. „Dat is een verzwakking", aldus Wam- steker. „die wij niet willen". Over en weer zeggen werkgevers en werkne mers dat wederzijdse uitgangspunten niet kloppen met de „notitie" van Lubbers en Boersma op basis waarvan het overleg is begonnen. Behalve over de bevoegdheden zijn partijen het niet eens over het feit. of de gehele kwestie nationaal zal worden aangepakt dan wel tevens in regionaal verband. Een ander geschilpunt is de openbaarheid van de commissie. De werknemers vinden dat die zo groot mogelijk moet zijn. uiteraard met be perkingen als hetverwerven van or ders in gevaar zou kunnen komen. De ondernemers gaan uit van een ge heimhoudingsplicht. Hoewel er dus veel is verduidelijkt in de wederzijdse opstellingen, zal er concrete inventarisatie worden ge maakt met als uitvloeisel daarvan nieuwe toegespitste voorstellen. Zo mogelijk zullen betrokkenen binnen een week opnieuw bijeenkomen om beslissingen te nemen. Dat er haast bij is, daarover zijn alle partijen het har troerend eens: of het overleg zal sla gen blijft een grote vraag. „Ik ben nog niet optimistisch", aldus Wamsteker. (Van onze correspondent) BRUSSEL - De Belgische regering heeft maandagmiddag overeenstem ming bereikt over een „soberheïd- splan". Het komt erop neer dat de mi nisters die voor dit begrotingsjaar aanvullende begrotingen hadden ge vraagd voor in totaal een 4 miljard gulden, hun wensen hebben moeten terugdraaien met ruim 1,5 miljard. De bezuinigingsoperatie zal er, wanneer zij tenminste door het parlement wordt aanvaard, toe leiden dat het begrotingstekort voor dit jaar beperkt wordt tot 3 miljard gulden. binnen-buitenland NA TERUGVERWIJZING ZETEL VERDELING LUXEMBURG 'ANPi De voorzitter van het Europese -nontvoor/jtu-r m«-i <i<- txwxivtiap w.-^ parlement. Georges Spenale. is ,rvr^ maandag door het. Europese ^menJvoortut'r "n ïr'.'u. vc.unaturt parlement met een extra- m de raad hun cmKcn'Hvu parlementaire boodschap ge stuurd naar de ministers van buitenlandse zaken. Het Euro pese parlement dat deze week in Luxemburg vergadert, is het namelijk niet eens met het "slechte resultaat' van de raad van staats- en regeringsleiders van de Europese Gemeen schappen van de vorige week Deze besloten toen (ook in Luxeumburg) een geen beslis sing over een zetelverdeling tussen de verscheidene lidsta ten van de Europese Gemeen schap te nemen en de zaak te rug te verwijzen naar de minis ters van buitenlandse zaken. [>■-/*• del fc.hap me waardigheid v rt-KcniiKslelde k laagzang Deze ministers vergaderen maandag pok in Luxemburg op een steenworp afstand van het Europese parlement Het parlement vroeg met ol de voorait- SCHIPHOL - De 30-jange student assistent George Siemensma uit Amsterdam, die van 7 februari tot en met 27 maart in gevangenissen in de Afrikaanse staat Zambia vast heeft gezeten, is weer thuis. Maan dagmiddag arriveerde hij samen met zijn vriendin, mejuffrouw L van den Bergh uil Landen, waar hij een paar dagen op verhaal is gekomen, op Schiphol. George Siemensma ncrd op 7 fe bruari na een demonslratralie van de studenten van de universiteit in Loeanda opgepakt op de beschuldi ging van het ondermijnen van de loyaliteit en de discipline onder de studenten. Siemensma. die zes maanden voor zijn arrestatie in Sambia was aangekomen om aan de yjiiversiteit les te geven, ver klaarde na zijn aankomst op Schiphol in de twee gevangenissen, waar hij heeft gezeten, redelijk goed te zijn behandeld ..Alleen bij mijn arrestatie ging het. wat ruw toe." al dus Siemensma. Na zijn aanhouding volgde een ver hoor van veertig uur. „Ik werd be schuldigd van het toespreken van studentenbijeenkomsten en van het contacten met de Russische en Cu baanse ambassades. Ik kreeg ech ter de indruk, dal de Zambianen dit zelf ook niet geloofden." zo vertelde Siemensma ih Schiphol's perska mer. De Nederlander Klaas van den Berg werd ook gearresteerd, omdat hij een briefje van Siemensma. die hij bezocht had. zou hebben aange pakt. ..Het was een volkomen per soonlijk briefje, bestemd voor mijn vriendin." zei Siemensma hierover. Klaas van den Berg werd op 27 maart tegelijk met Siemensma in vrijheid gesteld en uitgeioezen, Op de foto: Siemensma met zijn vriendin bij de aankomst op Schip- iSInt van pagina I reeds veroordeelde leider Degtnnen aan plotseling vage toespelingen te verto nen op een nog omstreden leider. Of de discussie over een reeds ver oordeeld standpunt begint accentver schuivingen te vertonen naar een nog slechts aanvechtbaar standpunt. Be paalde groepen van de bevolking kun nen deze tendenzen versterken of ver zwakken door muurkranten aan te plakken, bijeenkomsten te beleggen en dergelijke. Vaak zijn de aanvankelijke 1 reacties tegenstrijdig en reageren bij voorbeeld de studenten anders dan de arbeiders in de steden of reageren de boeren in het ene deel van het land anders dan die in het andere. Pas heel langzaam wordt in een be paalde richting een meerderheid zicht baar. Zo mogelijk nog belangrijker is of bepaalde fracties in de top deze ten denzen aanmoedigen of afremmen door artikelen in de pers te publiceren of bepaalde maatregelen In de partij te nemen. Vaak zijn ook hier de reacties tegenstrijdig en reageren bijvoorbeeld de radicale theoretici anders dan de praktische bestuurders. De campagnes vinden dus haast net als een rivier hun eigen loop. Op sommige plaatsen trekt de hoofdstroom naar links, op andere plaatsen juist naar rechts. Op sommige plaatsen wordt een dam opgeworpen, op andere plaatsen juist een nieuw ka naal vrijgemaakt. Pyramide Voorop staat dat formeel de overheid en het leger geen eigen politieke be voegdheden hebben. Het beleid wordt uitsluitend bepaald door de commu nistische partij. Aan de top daarvan staat het centraal comité van enkele honderden mensen, nut wnmirtHpid POLITIE: 'WERK VAN MANIAK' VENLO (ANP) - In de kinderboerderij 'De Leeuwerik' in de Ven- lose wijk Genooi hebben onbekenden op beestachtige wijze huisgehouden onder de dieren: 31 kippen, negen eenden twee ganzen, drie fazanten en zeven konijnen werden gedood. De dieren werden door de beheerder van de boerderij gevonden met gebroken nekken en afgerukte koppen. Het is de tweede keer in ruim een maand tijd dat de kinderboerderij het doelwit is geweest van mensen die het op de dieren voorzien hadden. Vierweken geleden is al een acht maanden oud hertje meegenomen en werd de moeder beschoten. Enkele maanden geleden werd al huisgehouden in een kinderboerderij in Venlo-zuid. De diverse konijnen werden toen op de daken van de stallen gesmeten waardoor veel beesten aan de verwondingen overleden. De politie in Venlo die een onderzoek instelt, acht het niet uitgesloten dat de slachtpartijen in de kinderboerderijen het werk is van een of meer maniakken. eens per jaar bijeen komt. Daarbinnen is een politiek bureau van tien tot twintig man. dat vaker vergadert. Ten slotte Is er een dagelijks bestuur van een handvol mensen, die de lopende zaken behartigen. Helemaal bovenaan de pyramide staat ten slotte voorzitter Mao. wiens Ideologische invloed onge- Venaard Is. Door Stalin werd in de Sowjet-Unie de opvatting verdedigd, dat de klas senstrijd afgelopen was na de revolu tie. De partij zou het land correct door de socialistische overgangstijd leiden, waama vanzelf de communistische maatschappij zou ontstaan. Tegen alle oppositie moest dus genadeloos wor den opgetreden. Door Mao wordt ech ter in China gesteld, dat het éénpartij- systeem juist voortdurend het gevaar van een nieuwe klasse met zich brengt en dat juist daarom onjuiste opvattin gen telkens opnieuw spontaan opko men. Meningsverschillen moeten dan ook worden aangemoedigd, voor zover zij het systeem niet bedreigen. En zij moeten worden uitgevochten voor zo ver zij dat wel doen. Vandaar dan ook de steeds terugke rende massabewegingen in China tot het kritiseren van personen of opvat tingen. De grootste van dergelijke campagnes was een tiental jaren gele den de zogenaamde culturele revolutie. Het gaat er daarbij overigens niet om de dwalenden fysiek te elimineren, maar het gaat er vooral om hen zo lang mogelijk door een aanhoudende so ciale druk tot een standpuntswijziging te dwingen. Lukt dit niet, dan kunnen zij tenslotte politiek worden uitge schakeld en slijten de rest van hun da gen als gewoon burger. Van de fel ge kritiseerde oud-president Lioe Sjao-tsji wordt bijvoorbeeld gezegd dat hij enige tijd geleden in een landbouw- commune is overleden Van de veroor deelde oud-legerleider Lin Plao wordt gezegd dat hij bij een vliegtuigongeluk om het leven is gekomen. Boemerang Het is in dit licht dat men ook de huidige kritiek op vice-premier Teng moet zien. Deze heeft na de dood van premier Tsjoe getracht zich diens ge matigde politieke erfenis en positie toe te eigenen. De radicalen hebben daar tegen nogal overhaast een offensief geopend Ze hebben via muurkranten en publikaties de druk op hem voort durend versterkt Maar Teng heeft tot- nutoe geweigerd een stap terug te doen in de hoop dat hij kan steunen op de vroegere achterban van Tsjoe. Die tac tiek lijkt nu te werken, maar de ge welddadige incidenten waarop de de monstraties zijn uitgelopen zouden wel eens kunnen maken dat deze aanhan kelijkheidsbetuiging zich als een boe merang tegen hem keert en zijn poli tieke einde versnelt. DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN tSlot van pagina I) de Britse politiek worden beheerst door de vraag hoe Callaghans nieuwe kabinet eruit zal zien. Met zijn bekende bonhommie. die soms wordt ontkracht door voor de hand liggende platvloers heden of schrikaanjagende felle uitha len. verklaarde premier Callaghan dat hij „de jeugd" in zijn nieuwe regering een kans wil geven. Er gaan al geruchten dat er een eind zal komen aan de politieke loopbaan van de oudgediende minister voor de gezondheidszorg. Barbara Castle, die kans heeft gezien de nationale gezond heidszorg het moeras in te werken. Ook aan de carrière van de anti- Europeaan Peter Shore zou een halt worden toegeroepen. De belangstelling concentreert zich echter op de vraag wie Callaghans op volger als minister van buitenlandse zaken zal worden. De naam wordt ge noemd van de huidige minister van binnenlandse zaken Roy Jenkins. Deze sociaal-democraat en vurig Europeaan wordt echter ook al genoemd als de nieuwe voorzitter van de Europese Commissie in Brussel. De achterdochtige houwdegens bin nen de zo van Europa geisoleerde La- bourpartij vrezen Roy Jenkins echter op zowel buitenlandse zaken als in Brussel. Wanneer Roy Jenkins zijn huidige post zou verlaten, wordt ver wacht dat hij zal worden opgevolgd door de minister voor Noord-Ierland, Rees. Het is duidelijk geworden dat Rees in Belfast aan het eind van zijn latijn is gekomen. Terwijl de agressie in Noord-Ierland nog met de dag groeit, heeft de Labour-regering geen oplossing voor het probleem op tafel gebracht en Rees is daar nu eenmaal naar bulten de verantwoordelijke man voor. Een andere vraag die de specu lanten in de Britse hoofdstad bezig houdt, is de toekomst van de huidige minister voor werkverschaffing, Mi chael Foot. Het was Foot die als enige kandidaat in de derde verkiezings ronde tegen Callaghan was overgeble- SCHERPZINNIG Foot is een scherpzinnig intellec tueel. die zich naar buiten presenteert als een hol rhetoricus ten gerieve van de goedgelovige achterban. Hij heeft nu met zijn extremere vrienden op nieuw vastgesteld, dat zijn filosofie nog niet rijp is om door de meerder heid van de partij te worden aanv aard. Geruchten als zou de minister als be loning voor zijn hoge score in de eerste ronden nu plaatsvervangend aanvoer der van de partij worden, dienen nog op hun waarde te worden getoetst. Premier Callaghan heeft herhaaldelijk laten doorschemeren dat hij er niets voor voelt zich te verdiepen in de el kaar naar het leven staande fracties binnen de Labourpartij, zowel die van links als van rechts, waarvan zo vaak wordt gezegd, dat ze niet meer is dan een coalitie tussen socialisten en sociaal-democraten. Zijn voor de beeldbuis uitgesproken oproep aan de Britten hun gezond ver stand en gevoel voor samenwerking te laten werken, loopt echter een grote "ins achteraf niet meer te zijn geweest dan een van die vele losse flodders waarmee Britse regeringen-in-nood hun bestaan proberen te rekken. uii commentatui mi uc Londense zakenwereld zei maandag „De toe stand van het land is nu zo wanhopig geworden, dat het er eigenlijk weinig toe doet wie er aan het roer staat. Een man van de Labourpartij of mevrouw Thatcher van de conservatieven. De maatregelen die genomen moeten worden, dienen vrij te zijn van iedere politieke overtuiging en alleen maar te worden beheerst door de directe nood zaak om het land van een wisse onder gang te redden". Of de kersverse premier Callaghan cjaarin zal slagen, is de vraag die nu door de Britten en door de gehele we reld aan alle kanten wordt bekeken en afgewogen. Oude rot James Callaghan, de nieuwe Britse Labourleider en premier, is een oude rot in de politiek met een instelling die neigt naar het behoudende en een temperament dat zoekt naar het haal bare. Callaghan is een man die wars is van polarisatie en conflictmodellen. Op grond van die persoonlijkheid en zijn goede connecties met de vakbeweging beschouwt men hem als de man die erin zal slagen om de diverse vleugels van Labour bij'elkaar te houden, net zoals dat zijn voorganger, de grote tac ticus Harold Wilson, steeds is gelukt De vorige maand jaar geworden Callaghan is in de jongere Britse ge- schiedenis de eerste premier die de drie sleutelministeries onder zijn hoede heeft gehad - financiën, binnenlandse zaken en. de portefeuille die hij nu gaat overdragen, buitenlandse zaken De Eui maandag opnieuw een kans gemist om aan haar toekomst te werken. In Luxemburg waren maandag de minis ters van buitenlandse zaken en van fi nanciën bijeen voor de eerste 'pnontei- tenraad' die ooit in dc- geschiedenis van de gemeenschap is gehouden. Dat wil zeggen dat de ministers van buiten- andse zaken en van financiën dienden .e praten over de toekm.stige ontwik- telingen van de gemeenschap, riet gesprek in Luxemburg is echter liet veel verder gekomen dan een tlaagzang van verschillende landen iver de hoogte van de bijdrage die zij aan de EG leveren. BANGKOK (AFP) - Prins Norodom Sihanoek is afgetreden als staats hoofd van Cambodja. Zijn aftreden is door de Rode Khmer aanvaardt. f)r prins bevindt zich nog in de hoofdstad van Cambodja, maar als hij dat wenst zal hij liet land mogen verlaten, zo heeft de Cambodjaanse radio maandag be- kendgemaak l. Volgens de Cambodjaanse minister van voorlichting. Hu Nlm. heeft Siha noek op 2 april verzocht te mogen af treden. Op 4 april aanvaardde het Cambodjaanse kabinet, onder vooralt- terschap van premier Penn Nouth, het verzoek van Sihanoek. Prins Nordodom Sihanoek heeft zijn anti-communisUsche gezindheid nooit onder stoelen of banken gestoken on danks het feit dat zijn land door de communisten wordt beheerst Maar hij moest ook niets van het Imperialisme hebben. Toen hij vanuit Peking zijn regering in ballingschap leidde brandmerkte hij de Amerikanen als imperialisten, zijn voormalige ministers als verraders en de leden van de voormalige Zuid Viet namese regering als lakeien van de VS Sinds wijlen Winston Churchill, de conservatieve oorlogsleider, is Callag han ook de eerste 'prime minister' die niet de prestige-universiteit van Ox ford bezocht en net als Wilson stamt uit de kleine burgerij. Callaghans vader was onderofficier bij de marine. Hij stierf toen de jonge Cal laghan negen jaar was. De weduwe en haar gezin moesten, levend op het ma gere pensioentje, elke cent twee keer omdraaien alvorens hem uit- te geven. Mede daardoor kreeg Callaghan zijn middelbare opleiding op een 'gewone' grammar school en kon hij niet naar de universiteit. Hoewel hij een formele universitaire opleiding mist. heeft Callaghan in ei gen beheer economie gestudeerd. Zijn postuur was. ook al door zijn grote praktische kennis en ervaring, groot genoeg om te worden aangezocht als gasthoogleraar door het Nuffield Col lege. een van de afdelingen van de Oxford-universiteit. Callaghan is gehuwd met de vrouw die hij in 1938 leerde kennen als Audrey Moulton. Het echtpaar heeft twee dochters en een zoon en volgens intimi is Callaghan idolaat van zijn kleinkin deren. Directie: F. van de Velde. K. Scherphuis en W. F. de Pagtcr. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren M. P. Diefeman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walslraai 56-60, tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51. tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Temeuzen: Nieuw straat 22, tel. (011501 4457. Hulst: Steenstraai 6, lel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 20.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan- Advertentie-afdeling: (01186)1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie: (01184) 14799. Voor klachten bezorging op za terdag' de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie; (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal f 37.75; franco per post 42,-; per maand f 12,75: losse nummers 0,50 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2"rx tarief. Voor brieven bureau van dit blad 2,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3