OPERATIE BIJNA KAMPIOEN ZEEUWS-VLAAMS BASKETBALL Marathon-dames wonnen derby tegen Morres/Hulst MARATHON-KLASSIEKER BIJNA 200 DEELNEMERS Oude Maas en Vlissingen spelen beslissingsduel Animo en Zuidwesters wonnen, Seolte verloor Kampioenschap snelschaken zaterdag in Terneuzen Winst en verlies voorOemoemenoe Sinterpiercross weer succes Kees de Wolf niet in finale DAMES HONTENISSE WONNEN MET 13-7 VAN WALCHEREN II De Ridder blijft Kloetinge-dames gelijk tegen SKNWK: 1-1 Green Spot zonder prik DINSDAG 6 APRIL 1976 OOST-SOUBURG - In de Zeeuwse baskctballcompetitie zijn de beslis singen nog niet gevallen. In de eerste klas heren had Volharding zelfs een verlenging nodig tegen het laagge klasseerde Matador 2. De competitie in Zceuwsch-Vlaanderen is ook bijna ten einde. Door van medekampioens- kandidaat Voorwaarts te winnen is Operatie '71 uit Oostburg zo goed als zeker kampioen van het rayon Zccuwseh-Vlaanderen. Matador ll-Volharding De spelers uit Goes waren erg zenuw- wachtig, waardoor ze één van hun slechtste wedstrijden speelden, vooral ln de eerste helft. Matador 2 speelde een slim spelletje tegen Volharding. De bal werd nauwkeurig rondgespeeld en Jan Theune, die in het begin teveel vrllheld kreeg, scoorde gemakkelijk. Matador de eerste helft met de kleine 20-19 voorsprong af. In de tweede helft deugde er niets meer van bij Volhar ding De Goesenaren stelden de zóne wijder op. maar Matador vond erg knap de vrije man en was ook erg sterk in de rebound. Matador 2 zat in de twaalfde minuut op rozen (42-28). Vol harding kwam door full court pressing terug tot 48-40 en Matador kwam niet meer over de middellijn. Volharding preste enorm goed en kwam kort voor tijd op gelijke hoogte (50-50). door doelpunten van Sjef Koks. In de ver lenging bleef Volharding pressen. Hierdoor kwam de ploeg snel op voor sprong (50-54). Volharding nam nu gas terug en viel weer terug in een wijde zóne. maar Matador 2 kon niet meer terugkomen Eindstand: 51-54. Topsco rers waren Cor Sanderse (14 punten) en Jan Theune (12) bij Matador 2 en Hans Hoogeboom (12) en Sjef Koks (21) bij Volharding Operatie '71-Voorwaarts De wedstrijd tussen de koplopers in de herencompetitie in Zeeuwsch- Vlaanderen was erg spannend en men liet goed basketball zien. Zowel Opera- tie'71 als Voorwaarts waren gespannen voor deze wedstrijd, want beide ploe gen moesten winnen. De strijd ging ge lijk op tot de tiende minuut. Voor waarts speelde een box-and-one ver dediging tegen Wim van de Broecke van Operatie'71. Deze speler scoorde desondanks enkele fraaie punten, maar ook Voorwaarts liet zich niet on betuigd. Voorwaarts liep uit naar een 14-19 voorsprong, maar Operatie kwam karakter k terug en ging asten mei een3I-28 over een bi voorsprong. In d tweede helft won verdiend 11 Operatie'71 de wedstrijd in de eerste waardoor tien minuten. Vooiwaarts speelde erg kampioen slordig en met razendsnelle fast-breaks strijd legen liep Operatie snel uit naar een ruime Hulst 2 mo voorsprong, die na tien minuten zes- ren Topse tien punten bedroeg '52-3Gi. Voor- Broecke 17 waarts ging nu alles of niets spelen. <i6» bij Opt waardoor dt wedstrijd een grimmiger 1 Pi«-i VLISSINGEN - Zaterdag wordt voor de vierde maal in successie strijd ge leverd om het Zeeuws kampioenschap snelschaken voor teams. Ditmaal zal de Temeuzense schaakclub als gast heer optreden en zullen 14 zestallen met elkaar de titel bevechten. Goes, dat de drie vorige malen steeds kamp-loen is geworden is weer de grootste kandidaat, temeer omdat het Witte Paard, de ploeg die in staat zou zijn de Goesenaren enigszins partij te geven, zeer gehandicapt achter de borden komt in verband met de de zelfde dag te spelen promotiewed strijd in Sas van Gent tegen HMC uit Den Bosch. Er zal zeven ronden Zwitsers systeem worden gespeeld en de bedenktijd is tien minuten per partij per speler. De grootste vertegenwoordiger op het toernooi is weer de schaakclub Vlissin- gen, die met vier zestallen naar Ter- neuzen trekt Daarbij zuilen veel Jeugdspelers worden ingeschakeld. Middelburg en Goes hebben ieder twee teams in de slag en Zierikzee. Koude- kerke, Het Witte Paard. Landau. Ter- neuzen en De Zwarte Dame ieder een. De beker die vorig jaar definitief ei gendom werd van Goes is ditmaal ge schonken door burgemeester F. G. A. Huber van Goes, die dat tijdens, het toernooi van 1975 in Goes had beloofd. De eerste prijs is 50.- de tweede 25.-. De wedstrijden worden gehouden in het Zuidlandtheater en beginnen om 13.30 uur. Het winnende team is ge rechtigd deel te nemen aan het officiële kampioenschap van Nederland dat op 29 mei te Beverwijk zal worden gehou den. MIDDELBURG - Om een vlotte af- werkling van de competitie te be werkstelligen moest het eerste team van de rugbyclub Oemoemenoe het afgelopen weekeinde weer twee maal het veld in. Zaterdag werd in Eindho ven keurig gewonnen van The Ele phants. Uitslag 4-28 voor de Zeeuwen. In Middelburg werd zondag gespeeld tegen rugbyclub Eindhoven/PSV. Deze ontmoeting eindigde in een nederlaag voor Oemoenenoe 4-17. De wedstrijd tegen een zeer geïnspi reerd spelend Eindhoven/PSV - de ploeg verkeerde in degradatiegevaar - werd beheerst door een harde strijd tussen de voorwaartsen. de mannen die de scrum opzetten. In dat deel van het vijftiental had Eindhoven vele ki lo's bijeengebracht. De punten waren duur, want na een half uur spelen was het nog steeds 0-0. Een scrum op enkele meters van de doellijn van Oemoemenoe bracht, het ovaal bij Wing Geert Siebers die 0-4 scoorde. De stand bleef tot de veldwis- seling verder ongewijzigd. In de tweede helft stootte Jan van Mol na korte tijd keihard door naar de stand 0-10 Hij benutte ook de conver sie. Via een strafkick van dezelfde spe ler werd het 0-13. Weer via Jan van Mol werd het 0-17. Toen pas kon Oemoe menoe een slotofiensief inzetten. Een prachtige aanval strandde, terwijl een try voor het gnjpen lag op een voor- waartsbal. Even later kwam de ver diende try toch, ook al als resultaat van voorwaartsenwerk. Ben Westen burger maakte het werk af. De tack- tiek van Eindhoven om de driekwarten van Oemoemenoe zoveel mogelijk bui ten spel te houden was geslaagd. Oemoemenoe II deed het beter tegen Eindhoven/PSV H De Zeeuwen won nen na een prima partij met niet- min der aan 70-0. VLISSINGEN - In de tweede divisie C dames van de landelijke volleybal competitie is de Zeeuwse derby tussen Marathon uit Vlissingen en Morres uit Hulst geëindigd in een 3-2 overwin ning voor de Vlissingse dames. Bij de heren hield het Vlissingse Her- staco/EWC aan de verre uitreis naar Van Houten in Heerlen twee punten over: de Vlissingers zegevierden met 3-2 In de derde divisie F dames verloor Morres II met 3-1 van Spivo. De uitslagen zijn tweede divisie C da mes: Sarto - VC Rooy 1-3. Petrus en Paulus - Brevok 1-3. Antares - Shot 3-0. Marathon - Morres 3-2, Oikos - Gerard de Lange II3-1. Tweede divisie C heren: Bouwlust/O II VC Rooy 3-0, Libanon - Odulphus 2-3. Hovoc - SDO 1-3, Van Houten II - Her- staco/EWC 2-3. Thor - Hajraa 3-0. Brevok - Tartwijk 3-0. Derde divisie F dames: Bouwlust/O II - Encsson 1-3. Terra Nova - Bermi/VIG 3-0. Brevok II - Rovok 3-0. Spivo - Mor res II3-1. Intermezzo - Target 3-2 Marathon-Morres Het duel tussen de dames van Mara thon en die van Morres is geindigd in een 3-2 overwinning voor Marathon Morres trad aan zonder ae speiveraeei- sters Noelle Aarts en Yvonne de Booy. Marlou de Booy fungeerde nu als spel- verdeelster. Marathon startte uitste kend. Morres wist niet veel ballen te rug te spelen en de thuisclub kon naar hartelust aanvallen. Marathon won de eerste set met 15-1 In de tweede sei kwam de klad er wat in bij de thuis club. maar desondanks ging de zege met 15-12 naar Marathon. Morres bleef goed doorgaan, profiteerde van de misverstanden bij Marathon en won de derde en vierde set met respectievelijk 15-7 en 15-9. De vijfde set bracht een opleving bij Marathon. Morres daaren tegen zakte terug, waarschijnlijk was het half uur dat de tweede set had ge duurd te veel geweest voor de Hul- sterse dames. In ieder geval konden de bezoeksters het tempo niet meer vol gen en Marathon won de laatste set met 15-4. Van Houten ll-Herstaco Herstaco/EWC heeft met Van Houten II meer moeite gehad dan verwacht Dat kwam voor een deel doordat Van Houten in zo sterk mogelijke opstelling verscheen - waarbij ook de bankspe- Iers van het eerste team waren inge schakeld en voor een ander deel door OOST-SOUBURG - Om zich nog ver der van de laatste plaats te verwijde ren had Animo in deze klas veldkorf- bal een overwinning broodnodig. Tegen het Delftse DES moest dit kun nen, want drie weken geleden verlo ren de Souburgers maar net met 7-6. In de eerste fase van de wedstrijd trok DES toch het spel naar zich toe, maar naarmate de wedstrijd vorderde ver anderde dit ten gunste van Animo. Reeds in de eerste minuut wist DES de score te openen waarna Ko Crucq de kans op de gelijkmaker liet liggen door een strafworp net naast de korf te deponeren. Maar twee minuten later was het toch gelijk, via een goed afgeronde aanval door Jopie Kikkert: 1-1. Tot halver wege de eerste helft bleef de strijd op en neer gaan en kregen de Souburgers meer vat op het spel. DES wist nog uit te lopen tot 1-3, maar toen Was het ge daan. Wim Koole bracht zijn ploeg via twee schoten naast de Delftenaren en nog geen drie minuten later benutte Ko Crucq een strafworp: 4-3. De vreugde duurde echter kort, want ook DES had gelijk zijn antwoord klaar: 4-4. Via een doorloopbal van André Fi- lius en een schot van Marijke Donker ging Animo met een 6-4 voorsprong de rust in. In de tweede helft kwam DES terug tot 6-5 en nu kwam er van Animo-zijde een paniekreactie Het spel werd wat gehaast en chaotisch en de bal kwam slecht door het midden vak. zodat het niet verwonderlijk was, dat DES de gelijkmaker produceerde 6-6. Maar nog geen minuut later loste Ko Crucq een schot dat doel trof. waama Mattie de Groote de marge wat verruimde: 8-6. Met nog een kwartir te spelen kwam DES nog eenmaal terug, maar in de veertigste minuut was het Marijke Donker, die via een schot aan alle onzekerheid een einde maakte en de overwinning veilig stelde. SEOLTO - ORANJE NASSAU 7-11 Het was een wedstrijd met een redelijk tempo en goede spelmomenten, waarin Oranje Nassau de betere ploeg was. Zij openden dan ook de score met een vlak schot, waama Seolto een straf worp miste, maar Henk Provoost wist zijn ploeg naast Oranje Nassau te brengen, door van achter de paal te scoren. Nadat Oranje Nassau weer een voorsprong had genomen benutte Paul Klap een strafworp: 2-2. Hierna miste Oranje Nassau een straf worp. maar dat verminderde niet. dat zij tot 2-4 uitliepen, waama Ineke Pro voost weer wat kon terug doen: 3-4. Steeds bleef Oranje Nassau echter een of twee punten voor De 5-7 ruststand werd bereikt door een doelpunt van Paul Klap. van achter de paal en een benutte strafworp door Jan Harthoorn. Even na rust was het Wim Meesen, die de hoop in de Vlissingse harten weer wat deed opbloeien. Hij zette zijn tegenstander op het verkeerde been en scoorde beheerst; 6-7. Ondanks dat Oranje Nassau alweer een strafworp onbenut liet. moesten de Vlissingers hierna twee doorloopballen. zodat de martge nu drie doelpunten was. Deze 6-9 achterstand bleek te vee! voor de rood-witten. Paul Klap wist nog wel wat terug te komen, maar ook Oranje Nassau schoot weer raak. 7-10. Beide ploegen kregen hierna nog een straf worp toegewezen Seolto miste en Oranje Nassau schoot raak. 7-11. Hoe wel Oranje Nassau iets meer overwicht had hebben de Vlissingers de kansen niet helemaal benut, vooral in de aan val werd er te dicht op elkaar gespeeld, waardoor er weinig ruimte was. ZUIDWESTERS - DE OVERKAN- TERS 7-6 In een goede en leuke korfbalwed strijd is het Zuidwesters gelukt om beide punten thuis te houden. De Overkanters, dat moest winnen om de degradatie te ontlopen, trok vanaf de eerste minuut fel ten aanval, maar het duurde tot de vijftiende minuut voor dat het eerste doelpunt gescoord werd: 0-1. Nadat de Rotterdammers er 0-2 van hadden gemaakt, begon Zuidwesters terug te komen. Een goed spelende Else Koudijzer scoorde met een listig balletje van onder de korf en Rolf Kamphuis schoot zijn ploeg in de 28e minuut naast De Overkanters. De Rot terdammers namen opnieuw de lei ding, maar de vreugde was van korte duur, want ook Chiel van Schijndel wist van afstand raak te schieten: 3-3. Twaalf minuten later benutte Johan van Sluijs feilloos een strafworp. maar direct vanuit de uitworp scoorde De Overkanters: 4-4. Na de rust trok Zuidwesters fel van leer. hetgeen resul teerde in drie doelpunten. Van afstand schoten achtereenvolgens Wim Cal- jouw. Rolf Kamphuis en Chiel van Schijndel raak: 7-4. Zuidwesters dacht dat de zaak bekeken was, maar daar wilden de Rotterdammers niet aan toegeven. Fel op de bal jagend zetten zij de Souburgse defensie onder druk. wat twee doelpunten opleverde: 7-6. Zuidwesters begon paniek-korfbal te spelen, wat steeds tot balverlies leidde De verdediging kwam onder steeds grotere druk te staan, maar verder dan een aantal schoten op de rand van de korf kwamen de Rotterdammers niet meer. zodat het 7-6 bleef ln dit zeer sportief en door scheidsrechter Fraanje goed geleidde duel. In de afdelingscompetitie is de strijd bijzonder spannend. All Ready, dat eerder in de competitie drie punten had losgestaan van zijn concurenten. moest aan Animo 2 een gelijk spel toe slaan; 7-7. Stormvogels maakte hier van gretig gebruik. Via een 7-3 over winning op Olympia nestenden de vo gels zich naast de Zierikzeeênaren. Swift 3 blijft in de zorgen: nu verloren de Middelburgers van Blauw Wit met 7-6. dat de Vlissingers wisselvallig speel den Op sommige momenten werden de Heerlenaren volkomen wegge speeld. op andere momenten had Her staco de grootste moeite om een goede aanval op tc bouwen. In die minderen spelmomenten was ook het blokkeren van do Vlissingers zwak, terwijl in het achterveld grote gaten vielen. De set standen: 15-11. 14-16. 6-15. 15-3 en 9-15 Spivo-Morres II Morres II dat slechts drie speelsters van de basisploeg telde die werden aangevuld met speelsters van het derde team, heeft in Spijkeniss? tegen Spivo een 3-1 nederlaag geletren De Hulsterse speelsters arriveerden wal laat, waardoor er weinig tijd was om in te spelen. Dat leverde ondanks stugge tegenstand verlies op in de eerste set 15-11. In de tweede set liep het een stuk beter bij Morres. dal mede dankzij goed aanvalsspel tot een 17-15 zege kwam. In de derde set had Spivo weer het in itiatief en met 15-9 ging de zege naar de thuisclub. In de vierde set liep Morres-speelster Chris Audenaert een enkelblessure op. maar moest toch in het veld blijven, en Chantal van Dam kreeg te kampen met een opkomende griep. Ondanks deze handicaps bleef Morres fel van zich afbijten, maar het kon niet ver hinderen dat de zege met 15-10 naar de thuisclub ging NIEUWVLIET - De vierde Sintepier- cross is zowel sportief als financieel gezien een enorm succes geworden. Vierhonderdzes deelnemers net na twee uur toen Burmstraatvoorzitter I. de Hullu, het startschot loste. Het startschot voor een zonovergoten trimtocht over (naar keuze) vier of acht kilometer door of over prachtig natuurgebied. Resultaat van de cross was. dat er ge noeg geld overschoot om een nieuwe sportrolstoel aan te schaffen voor de gehandicapte sportvereniging Door Wilskracht Gesterkt te Oostburg. De gehandicapten organiseerden deze Sinteplercross, daarbij gesteund door AV'56 en met name de familie De Muijnck uit Oostburg. De jongste deelneemster, de 2-jarige Saskia Hend- rikse uit Sluis en de oudste, de 63- jarige mevrouw Riemens uit Oostburg kregen voor hun prestatie een attentie. De heer Van Schaik wees bij de prijsui treiking op de medewerking van en kele hoofden van basisscholen uit de streek. Sommige scholen waren bij zonder goed vertegenwoordigd op de cross. De openbare basisschool uit Oostburg veroverde voor de derde ach tereenvolgende maal de beker voor deelneming met de grootste groep leer lingen. In totaal waren dat er 107. Daarom mag de school de beker nu houden De andere beker was voor de openbare basisschool uit Sluis, die met 50 procent van de leerlingen deelnam. De hoofden van scholen kregen voor hun medewerking een flesje aangebo den. Elke deelnemer kreeg aan het eind van de tocht een herinnemgs- vaantje De heer Van Schaick wees op het belang van een dergelijk even ement. dit in verband met een verder gaande integratie van validen en invalide-sporters. Weinig goede woor den had hij over voor onverlaten, die vlak voor de start van de cross wat richtingsborden omdraaiden, zodat sommige deelnemers verkeerd liepen. VLISSINGEN - Hoewel misschien niet helemaal aan de hoog gespannen verwachtingen van de afdeling trim- activiteiten van het Vlissingse Marathon werd vol daan. was het aantal van hijna tweehonderd deelne mers aan de derde Westduin-klassieker niettemin moedgevend om ook volgend jaar door te gaan. Voor deze trimklassieker konden de enthousiastelingen kiezen uit afstanden van zes en vijftien kilometer, waar voor parkoersen waren uitgezet in het fraaie bosgebied tussen Zoutelande en Vlissingen. Het traject voerde voor het merendeel over veerkrachtige bos- en wandel paden. waarin vanwege de gTote afstand hellingen en mul zand zo veel mogelijk waren vermeden. De trimtocht over vijftien kilometer telde 79 deelne mers. twintig minder dan vorig jaar, toen er honderd voor de tweede Westduinklassieker van start gingen, maar toch meer dan de eerste keer. Voor de andere af standen gingen bijna 110 deelnemers van start Iedereen ontving na afloop een herinnering. VLISSINGEN - De Middelburgse schaker Kees de Wolf heeft meegedaan aan de voorwedstrijden van het Ne derlands schaakkampioenschap 1976. Cor Jansen, die als Zeeuws kampioen gerechtigd was deel te nemen, had hiervan afgezien en daardoor kwam De Wolf als tweede geëindigde in het seizoen 1974-1975 in aanmerking. De Middelburger werd ingedeeld in groep A. samen met Fred van de Vliet. Frans Borm. Paul Scheeren. Henk Wieringa en J Marcus. Hoewel van te voren vrijwel vaststond dat de Zeeuwse vertegenwoordiger in dit ge zelschap geen vuist zou kunnen ma ken. heeft de Middelburger toch een opmerkelijk resultaat geboekt. Hij won namelijk van Fred van der Vliet, juist degene die uiteindelijk poulewinnaar werd en dus deelneemt aan het Neder lands kampioenschap. De overige par tijen werden of door te weinig ervaring of door vermoeidheid verloren. MIDDELBURG - De veldhockeycom- petitie is voor veel teams ten einde. In de 3c klas E moet nog een duel plaats vinden tussen Cadetten en Olympia. Voor de ranglijst is deze ontmoeting van geen belang. Pelikaan uit Roos endaal heeft door de kleine 1-0 over winning op Olympia de titel behaald. Cadetten staat door de 7-2 nederlaag tegen Middelburg definitief op de laatste plaats. De ploeg komt volgend seizoen weer uit in de 4e klas. De stand is: Pelikaan 14 8 5 1 21 17- 4 Tempo 14 7 5 2 13 20-12 Rapide 14 6 5 3 17 21-16 Middelburg 14 6 3 5 15 24-18 Hoekse Waard 14 4 5 5 13 13-14 Olympia 13 4 4 5 12 18-18 Voorne 14 3 8 9 9 14-22 Cadetten 13 1 2 10 4 10-33 In de 4e klas heren moeten Oude Maas uit Zwijndrecht en Vlissingen nog eens tegen elkaar. Beide teams delen de eerste plaats Deze ontmoeting wordt komend weekeinde gespeeld. HSD uit Zierikzee wist het laatste duel in een zege om te zeggen. Doordat De Waele op eigen terrein met 5-1 verloor van Goes delen zij met HSD de laatste plaats. De stand is: Oude Maas Vlissingen Souburgh Evergreen Oeda Ooes De Waele HSD 14 10 2 2 22 34- 9 14 9 4 1 22 42-18 14 6 5 4 17 33-24 14 6 4 4 16 22-24 14 4 4 6 12 22-23 14 4 3 7 11 23-27 14 2 3 9 6 16-32 14 3 0 11 6 17-52 In de reserve 4e klas moeten diverse teams nog enkele duels inhalen. Voor de einduitslag zijn deze niet van be lang omdat Warande III reeds in het bezit is van de titel Pelikaan IV moet degraderen De stand is: Warande III Tempo III Olympia II Push IV Rapide II Middelburg II Cadetten II Zwart Wit UI Pelikaan IV Etten-Leur met de rug tegen de muur gestaan. De Zeeuwse dames waren be slist niet in de minderheid, maar tegen 'twaalf tegenstanders spelen is wel erg moeilijk. De Brabantse dames wisten slechts eenmaal (en dan nog wel door een 'rising' shoti te doelpun ten. De stand is: Etten-Leur Middelburg Vlissingen Olympia Zwart Wit 2 0 22 53- 3 0 2 20 53- 8 1 5 13 31-17 1 6 11 21-19 16 14 1 11 29 66- 7 15 11 1 3 23 60-22 15 8 4 3 20 55-30 16 9 1 6 19 42-25 16 8 1 7 17 51-40 16 5 2 9 12 35-50 13 4 0 9 8 26-54 14 3 2 9 8 15-49 15 0 0 15 0 11-84 De Middelburgse dames hebben in In het zuidelijk district afdeling I vete ranen heeft Middelburg door een 2-1 zege op Breda B de titel weten te beha len. De "oudjes' van Push B en Olym pia delen samen de laatste plaats. De eindstand is: Middelburg 12 9 2 1 20 32-11 MBredaB 12 6 4 2 16 15- T Vlissingen 12 6 3 3 15 23-20 Tempo 12 5 3 4 13 13-14 Pelikaan 12 3 2 7 8 13-22 Push B 12 3 0 9 6 12-2'J Olympia 12 2 2 7 6 14-19 GOES - In de dames le klas van het Zeeuwse veldhandbal moest Walche ren in de uitwedstrijd tegen Honte nisse genoegen nemen met een ruim 13-7 nederlaag. In de heren le klas was het krachtsverschil tussen Haringman en GSC II te groot. De oranje zwarten wonnen verdiend met 25-6. Hontenisse had vooral in de eerste helft meer moeite met zichzelf dan met de tegenstander. Walcheren dat de reis naar Kloosterzande met slechts vijf dames maakte kon vooral in de eerste helft goed bijblijven. Veel balverlies bij de ploeg uil Kioosterzande was er niet alleen de oorzaak van dat de score weinig spectaculair was. maar ook het spel was niet van beste kwaliteit. In de tweede helft speelde Hontenisse beter en nam de ploeg zonder al te vc-el pro blemen afstand van Walcheren IL Na een 7-3 ruststand kwam het einde met 13-5 voor Hontenisse. In de heren Ie klas maakte Haringman een sterke indruk. De Goesenaren. waarbij ook Piet Verrijzer weer mees peelde. hadden weinig moeite om de goede opgezette aanvallen doeltreffend af te ronden. Verdedigend klopte het niet bij GSC. Een duidelijke klasse verschil tussen deze twee ploegen KLOETINGE - De zaterdag derdeklas ser Kloetinge zal ook het volgend sei zoen worden getraind door de Goese sportambtenaar Hans de Ridder. De Ridder tekende kortgeleden weer een cdntract voor een jaar. LUCT0RVERLOOR Het voetbalteam van de rijkspolities- portvereniging Luctor uit het district Middelburg speelde te Aalst bij Eind hoven zijn eerste uitwedstrijd in de tweede ronde van de voetbalcompeti tie van de Nederlandse politiesport- bond. Luctor trad aan tegen het elftal van de rijkspolitie uit het district Maastricht en verioor met 3-0. Dinsdagmiddag aanstaande wordt eveneens te Aalst de tweede uitwed strijd gespeeld. Dan is de tegenstander het e'.fta! van de gemeentepolitie uit Maastricht- In de heren 2e klas klopte Hontenisse Delta Sport De Zeeuwsvlaamse heren wonnen met 7-4 na een zeer goede tweede helft. De strijd tussen de Vlis singse teams Zeeland Sport en Olym pus III verliep bijzonder spannend. Olympus III trok uiteindelijk aan het langste eind: 11-10. In de dames 2e klas was Hontenisse II net iets sterker dan Sluiskil II 6-5 Zee land Sport II moest thuis legen Utopia de eer laten en verloor met 8-5 MIDDELBURG - De Kloetingc-dames hebben het GDVV wel gemakkelijk gemaakt in groep 1 van de Zeeuwse damesvoetbalcompetitie. SKNWK- Kloetinge eindigde namelijk in 1-1. GDW kwam niet in het veld, omdat Kapelle te weinig dames had. Rillan- dia blijft onderaan na een 1-6 thuisne derlaag tegen de Luctor-dames. GDW 1( Kloeünge 1) SKNWK 1 Kapelle Patrijzen 1 Luctor 1 RiUandia In groep 2 blijft leidster Vlissingen moei zaam op kop. Met 1-0 werd van Serooskerke gewonnea Nummer 2. Veere. won met 6-0 van VCK. Meeuwen won met 1-0 van Oost- kapeUe. Vlissingen Veere Zeelandia Meeuwen VCK Serooskerke Oostfcapelie Kampioen Bres kens w probieemloo 2-Noorvrouwer speeld. Breskens 11 11 0 0 22 50- 9 Luctor 2 U 4 1 6 9 30- 22 Noorvrouwen 10 3 1 6 7 12- 28 Patrijzen 2 10 l 2 7 4 8- 21 10 1 0 19 84- 5 1 17 76- 8 3 14 37- 7 4 12 30- 39 7 6 12- 37 1 10 1 6-103 1 0 19 37- 2 0 2 18 36- 13 1 0 5 12 19-14 2 5 12 16- 35 2 5 6 11- 19 0 1 9 1 2- 25 n de zondaggroep 5 van Luctor 2; ó-ö Patrijzen woensdagavond ge- ADVERTENTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13