Jan Raas (weer beste Nederlander) had veel pech in Ronde Vlaanderen WALTER PLANCKAERT MAAKTE GEBRUIK VAN DE RIVALITEIT Tjoba won duel Vriendenschaar Matador, enig Zeeuws landelijk spelend basketteam, gedegradeerd PZC/ MORA/SWIFT VERLIEST GEVECHT OM EUROPESE ZAALHANDBALBEKER GLANCE: 100 MIN 9.9 Nog erg veel werk voor hockeycoach Van Heumen Raas tiende in Prestige Pernod Joh. Antheunisse 13 e in Leiden Wil van Helvoiit sterkste in de Ster van Bladel Zeeuwse zaalvoetbaltitel dit jaar voor Middelburg MAANDAG 5 APRIL 1976 MEERBEKE - Beduidend meer dan Joop Zoetemelk, groeide Jan Raas - wév;. ".lij - uit tot de beste Nederlander in de Ronde van Vlaanderen. Beduidend meer ook dan zijn klassering, verraden zijn belevenissen, de kracht, het doorzettingsvermogen en de momentele vorm van de Zeeuw. Jan zelf: „Voor de eerste heuvel reed ik al een bandje lek. Ik was nauwelijks weer bij de groep of ik kwam op de Koppenberg ten val. Ik heb 15 tot 20 km moeten jagen om weer bij de groep Merckx te ko men. Ik kon nauwelijks uitpuffen. Opnieuw moest ik met een lek bandje van do fiets. En opnieuw kon ik weer gaan jagen. Wat denk je hoeveel kracht dat wel kost? Wie weet hoe ik gefinisht zou zijn, als ik dit allemaal niet was tegengeko- Zijn ploegmakker. wereldkam pioen Hennie Kuiper, bereikte in de laatste groep de eindstreep Hij had, in de chaos op de Koppenberg, do slag gemist Roy .Schuiten bevond zich toen al niet meer in het voorste gelid. .Maar toch", meende hij. ..verlies ik alles op die Koppenberg Ik kwam er ten val en voor ik goed en wel weer op de fiets zat was le dereen uit de buurt. Ik heb de koers dan maar als training uitgereden". Hole grolp Cccs Priem klaagde over gebrek aan competitie, terwijl Plet van Katwijk ruiterlijk toegaf al zijn kracht te hebben opgesoupeerd om Raas na diens eerste lekke bandje terug in het peloton te brengen- ..Ik wachtte Jan op, nam hem mee in mijn wiel en reed in éen ruk naar het peloton Ik gaf alles wat ik had Dat heb ik dan ook later geweten Rudie Bakker, een der soigneurs van TI- Raleigh ten slotte: ..Jan is een geweldige coureur en beresterk. Hij moet durven zich nog meer pijn te doen. Let op mijn woorden Jan wordt een hele grote MEERBEKE (BELGIË) - Zondag is in. België de 60c editie van de Ronde van Vlaanderen gehouden. Win naar werd de Belg Planckaert: de beste Nederlander was Jan Raas. sport 12 MEERBEKE - Kalm wees Walter Planckaert alle verwijten van de hand. De winnaar van een enerve rende Ronde van Vlaanderen: „Mijn ploegleider verbood mij aan de ont snapping ook maar enige medewer king te verlenen". Niettemin bleven zijn vluchtgezellcn - Freddy Maertens en in het hijzonder Roger de Viae- minck. Mare De Meyer en Francesco Moser - hem in vele toonaarden uit schelden voor profiteur. Een beschul diging die niet geheel conform de waarheid was. De bitsige rivaliteit tussen vooral De Vlaeminck en Maertens leidde er even eens toe dat een outsider de Ronde won. Onder het motto „ik niet. dan jij zeker niet" vertikten beide rivalen, tij- berg na 163 kilometer, ontsnapte het ze er publick toelaten". Vier stemmen vijftal waaruit later de fel bekritiseerde uit de hel. Vier van zestien jagers die. winnaar zou komen. Niet alleen atleti sche kracht, maar meer nog het fortuin bepaalde wie heelhuids en in niet bij voorbaat verloren positie uit de hel eenmaal uit de kruitdamp rond de Koppenberg gekropen, de gehele ver dere race een - naar later blijken zou - vergeefse jacht op vijf vluchter (Bel). 28. Lievens (Bel). 29 Van Sprin- gel (Bel). 30. Perin (Gra). 32. De Waal (Ned). 45. lHenrue Kuiper (Ned), allen in dezelfde tijd als Peeters van de Koppenberg ontsnapte. Het (Maertens. De Vlaminck. Moser. De Steengat. noemen de inboorlingen va Melden de nog nooit eerder in een wie lerkoers opgenomen Koppenberg: na Meyer en Planckaert) zouden maken. Vooral onder impuls van Merckx, t- een haakse bocht een korte asfalt- Godefroot en Verbeeck bleef de marge aanloop overgaande in een bruusk tussen vluchters en achtervolgers klimmende nauwelijks twee meter schommelen tussen 20 en 75 seconden. smalle kasseienpas (stijgingspercenta ge: 18 tot 26 procent). Nooit werd de kloof breder. Joop Zoe temelk, samen met Jan Raas. enige Nederlandse vertegenwoordigers in de Onder het oog van zich verdringende jagersgroep: „We hebben hard gewerkt om ze in te lopen". Dat gebeurde ech- (om maar geen enkele glimp van de el lende der coureurs te missen) wieier- ter op het nippertje niet. De beruchte dens de laatste 2000 meter van een sportfanatici, viel Didi Thurau om. Muur van Geerardsbergen verkleinde krachten verslindende en vaak acroba- -■ - - - tie op twee wielen vergende koers, het anderen raakten tussen fietsen en li chamen verstrikt. Gevloek van ren- gaatje te dichten dat door rage van Planckaert ontstaan was. Negen Vlaamse heuvels, kwistig ge lardeerd met puntige stenen, accen tueerden scherp de zwaarte van een imponerende en lastige koers. Op de eerste klim, de Oude Kwaremont na 145 kilometer, bleven nog maar 28 cou reurs in het eerste gelid (waaronder Joop Zoetemelk. Jan Raas en Wim de Waal). De rest (met de Nederlanders Hennie Kuiper, Roy Schuiten. Andre Gevers. Cees Priem onder meer) „speelde" niet meer mee Steengat Op de tweede heuvel, de Koppen- Walter Godefroot, Eddy Merckx en weliswaar de achterstand tot amper 18 Eric Leman reden tegen hem op. Vele seconden, maar de ploegenstrategie verstoorde vervolgens onder de ach- tervolgers alle verstandhouding. De ners, claxongehuil van auto's, getier vluchters liepen snel weer uit. „Het van toeschouwers (die helpen wilden, was toen dat ik ontmoedigd raakte en maar de chaos tegelijkertijd vergroot- begreep dat we definitief geklopt wa- ten) markeerden de algemene opstop ping. Geen beesten Jan Raas: „Iemand uit het publiek raakte me aan. Ik verloor mijn even wicht en lag gelijk op de stenen". Eddy Merckx: „Ik kraakte mijn fiets in dat gekkenhuis". Walter Godefroot: „Hoe durven ze ons er overheen te ja gen? Wij zijn toch geen beesten!" Frans Verbeeck: „Ik begrijp niet dat meldde Merckx later. Achtentwintig kilometer scheidden op de top van de Muur de vluchters van de eindstreep in Meerbeke. In die eindfase bood Walter Planckaert dan toch enkele malen zijn diensten aan. Niet voor lang echter. Zijn ploegleider swagen dreef hem terug naar de rol van mee-fietser. Waarom eigenlijk? Walter na zijn overwinning: „We had den 's morgens afgesproken dat geheel onze ploeg voor Andre Dierickx zou rijden Hij was onze absolute kopman. Ik wist dat hij zich bij de achtervolgers bevond. De achterstand van die groep bleef klein. De kans was altijd aanwe zig dat Dierickx samen met Merckx en de anderen, ons weer zouden inlopen. Daarom mocht ik niet op kop van ons groepje komen. Als ik geprofiteerd heb dan is het alleen maar van de rivaliteit tussen de Belgen in ons groepje". MEERBEKE (AFP) - Na de Ronde van Vlaanderen ziet het klassement om de trofee Super Prestige Pernod er als volgt uit: 1. Eddy Merckx (Bel) 100 punten, 2. Michel Laurent (Fra) en Walter Planc kaert (Bel) 75 punten, 4. Freddy Maer tens (Bel) 65 punten, 5. Francesco Mo ser (Ita) 45 punten, 6. Hennie Kuiper (Ned) 42 punten, 7. Jean-Luc van den Broucke (Bel) 40 punten, 8. Waldimiro Panizza (Ita) 30 punten, 9. Roger de Vlaeminck (Bel) 26 punten, 10. Aja (Spa), Raas (Ned) en Ocana (Spa) 20 punten LEIDEN (ANP) - Gaston Roelants heeft zaterdag de veertiende editie van de Zilveren Molenloop over 20 ki lometer in Leiden gewonnen. De 38- jarige Belg legde dc afstand af in 1 uur 1 minuut en 8 seconden. De oud wereldrecordhouder uurloop bleef met die tijd slechts zestiende secon den verwijderd van het wedstrijdre cord. dat sedert 1974 op naam staat van Geert Jansen (AAC). Van de Zeeuwse deelnemers eindigde Zeeland Sporter Johan Antheunisse op een uitstekende 13e plaats: hij had voor de afstand 1.04.55 nodig. Antheu nisse. oud-lid van Dynamo Middel burg. is na een afwezigheid van enkele jaren weer teruggekeerd in Zeeland, waar hij lid van Zld, Sport wed. Wies yan Houte van RKHAV werd 17e in 1.06.59, maar de Zeeuws-Vlaming had nog veel last van zijn blessure aan de hand (brandwond). De resultaten van de andere Zeeuwen: 35. Koos Oggel (AV'56) 109.07; 75. Lou Dingemanse (Zld. Sport) 1.13.56; 82. Wim Roose (AV'56) 1.14.25: 109. Jan Roose (AV'56) 1.16.20: 183. Wim Back (Zld. Sport) 1.22.24: veteranen I Hans Hoeksma (AV'56) 35e in 1.23.37, vet. II: Bertus Walker (Zld. Sport) 4e in 1 21.04. EDINBURGH ..l!ct is maar goed dat wc in Montreal met geheel andere om standigheden te maken zullen krij gen". verzuchtte Wim van Heumen zondag nadat het Nederlands hockey team het internationale toernooi van Edinburgh had afgesloten met een ne derlaag (0-1) tegen Spanje, de tweede in de historie van achttien ontmoetin gen, „Hier was het bitter koud en het veld ontzettend zwaar, een aantal spe lers heeft het daar erg moeilijk mee gehad" Van Heumen is voorlopig nog geen bondscoach zonder zorgen. Werd de man uit Don Bosch drie weken geleden in Londen een teleurstellende ervaring rijker toen een voorsprong van drie doelpunten tegen België nog veran derde in een gelijkspel, het trio wed- BI.ADEL (ANPl - Wil van Helvoirt liet zich zondag in de Ster van Bladel, een amateur klassieker over 164 kilome ter. de hele dag niet zien. Op een de- marragenadiehijdrie kilometervoorde eindstreep plaatste. Zijn sprong werd met zoveel macht uit gevoerd dat de gebrilde Tiiburger twaalfseconden op het volledig peloton kon vasthouden. Het peloton kwam echter massaal ten val op nog geen honderd meter van de eindstreep. Oorzaak daarvan was het al te wilde positie kiezen van de sprin ters. Van Katwijk. Maessen. Thijs, Van Lieshout,, Bongers. Swinnen. Lijten, Lugtenburg, Van Kuiken en Van Hin- tum moesten zich allen wegens min of meer ernstige verwondingen laten be handelen. De materiële schade was uiteraard groot en menige renner on- deranderenPonsteenbeëindigdedeSter van Bladel lopende met het restant van de fiets op de schouder Erg boeiend is deze klassieker door de Kempen niet ge weest Het waswindstilweerendaardoor bleef alles bijeen - Er deed zich maar één tussentijdse ontsnapping voor waarbij Tuit. Jacobs, Langenjs. Lugtenburg, Rinkel, Gevers en Jo Maas waren betrokken. Zij bouwden een grootste winst op van 1 minuut 20 seconden, maar moesten tenslotte toch de macht van het pelo ton erkennen. Ook Van den Bunder probeerde het nog in de slotfase maar werd snel gedwarsboomd door Van Gerwen. In de laatste kilometers had echter niemand een antwoord op de vlucht van Van Helvoirt, De uitslag van tie Ster van Bladel is: 1. Wil van Helvoirt (Tilburg) 164 kilometer van Blade) naar Blade) in 3 uur 43 minuten en 53 seconden, op 12 seconden: 2. Arie Versluis (Amelde), 3. Gerrle van Gerwen (Olland), 4. Jan Hordijk (Westmaas) 5. Nico Hilberink (De Ham), op 20 seconden, 6. Frits Pirard (Breda). 7. Bas Langeveld (Lisse). 8. Rinus van de Berg (Tilburg), 9. Frits Schür (Di- dam), 10. Bennie van der Stelt (Silvolde), 11. Jan van Linden (Tilburg). 12 Geert Gabriels lOïsterwijk), 13. Willy Geerdink (Almelo). 14 Jos Schipper (Ter Apel). 15. Wil Brouwers (Horstr America l strijden in het winterse Edinburgh (het geplande duel tegen Schotland kwam wegens sneeuwval te vervallen) heeft Van Heumen nog eens met de neus op een aantal problematische feiten ge drukt. Donderdag kon tegen Belgie na een zwakke eerste helft dank zij een plotselinge scoringsdrift in de slotfase met 4-2 worden gewonnen, twee dagen later moest men het internationaal zeer matige Frankrijk vier treffers toe slaan (6-4). net zoveel als in de laatste zes interlands bij elkaar Zondagochtend was Nederland volko men hulpeloos tegen een ook niet groots Spanje. Zelfs de anders vrij stoï cijnse Van Heumen liet tijdens deze bedroevend slechte wedstrijd, waarin Nederland voortdurend het songfesti- valliedjc "the party is over now" in de praktijk bracht, herhaaldelijk zijn on genoegen blijken. Overigens moest Oranje het tegen Frankrijk en Spanje zonder zijn inspirerende aanvoerder Andrc Bolhuis stellen. Hij vertrok za terdag naar huis om de doopplechtig heid van zijn kind te kunnen bijwonen OOST-SOUBURG - In dc eerste klas B van het landelijk veldkorfbal is Swift er opnieuw niet in geslaagd een over winning te behalen. De Middelburgers verloren met 9-3 van Rozenburg. Tjoba won in de eerste klas C de be langrijke wedstrijd van Vrienden schaar dat nu op de onderste plaats staat. Beide ploegen hebben echter nog een zwaar programma. Tjoba trok naar Hardinxveld in de we tenschap. dat er gewonnen moest wor den van mededegradatiekandidaat Vriendenschaar, om de plaats in de eerste klas te behouden. Reeds na vier minuten stond Tjoba op een 0-4 voor sprong. Eerst scoorde Han Verbeke uit een goed genomen vrije bal en direct daarop schoot, dezelfde speler van af stand raak. Gelijk na de vakwisseling schoten Nel Philipse en Jeannet Wisse raak. Maar na deze periode kon Tjoba niet doorstromen Het laatste aanvals- vak draaide stroef, maar de verdedi ging zat potdicht Vriendenschaar was zelfs beter dan Tjoba, maar wist. pas in de laatste fase van de eerste helft t.e scoren en deed dit ook gelijk goed: in de laatste vijf minuten kreeg Vrien denschaar drie strafworpen te nemen, die er allen ingingen: 3-4. Gelijk na rust scoorde Hans de Schip per uit een doorloopbal. waarna de strijd tot ongeveer halverwege de tweede helft spannend bleef, want beide ploegen scoorden om beurten. Nel Philipse liet 4-6 aantekenen en Jo- pie Brasser benutte een omdraaibal- letje (5-7). waarna Vriendenschaar bleef terugkomen tot op een punt: 6-7. Hans de Schipper liet de kand om verder tut. te lopen liggen door een strafworp te missen, maar maakte dat even later weer goed. door een doorloopbal in de mand te laten verdwijnen: 6-8. Nadat Johan Harinck van grote afstand had raak geschoten scoorde Piet de Schip per nog uit een strafworp en in feite was hiermee de strijd beslist. De Groen-witten gingen wat op balbezit spelen, waardoor er nog enkele kansen kwamen. Een van die kansen werd nog door Ger Philipse benut: hij zorgde voor de 6-11 einduitslag. De grote nederlaag kreeg voor rust ge stalte. Rozenburg schoot beter en na tuurlijk was ook de nummerieke meer derheid (er was een Middelburgse dame afwezig) van belang. Pas toen de stand 7-0 was wist Toil Neve van af stand raak te schieten en dat was een van de weinige wapenfeiten van de Middelburgers in de eerste helft. Na rust konden geen van beide ploegen aanvallend een vuist maken, zodat het veertig minuten duurde, voordat er weer een vakwisseling plaatsvond De twee doelpunten werden beide door Rozenburg gemaakt Ondertussen had Swift een nummerieke meerderheid, omdat een Rozenburg-speler door zün aanvoerster uit het veld gestuurd werd. maar kon dit pas in de laatste vijf minuten benutten. In deze laatste fase van de strijd kwam dit vak aanval en produceerde in twee aanvallen even zoveel doelpunten, gescoord door Lcjo de Hond: 9-3. Uitslag De uitslag van de ronde van Vlaanderen Is: 1. Walter Planckaert (Bel) 261 kilometer in 6 uur en 10 minuten 2. Francesco Moser (Ita) z.t. 3. Mare de Meyer (Bell z.t. 4. op 16 seconden Roger de Vlaeminck (Bel) 5 Freddy Maertens (Bel) z.t. op 22 seconden Willy Thelrlinck (Bel) 7. Luc Leman (Bel) z t. 8. Walter Godefroot (Bel) z.t. 9. Frans Ver beeck (Bel) z t 10. Andre Dierickx (Bel) z.t 11. Jan Raas (Ned) z.t. 12. Dirk Baert (Bel; z.t 13. Luclen van Impe (Bel) z.t 14. De Muynck (Bel) z.t 15 Ferdl van den Haute (Bel) 16. op 31 seconden Joop Zoetemelk (Ned) 17 Eddy Merckx (Bel) z t. 18. Ronald de Wlt'.e i3el> z.t. 19. Rik van Linden (Bel) z.t 20. Dietrich Thurau (Wdl) z.t 21 Peeters (Bel) op 11.25. 22. Van Santen (Bel). 23. Jean-Plerre Danguillaume iFra), 24. Vam Sweefelt (Bel). 25. Alex van Linden (Bel), 26. WlUy ln 't Ven (Bel). 27. Baert (Bell. 28. Lie vens iBel). 29. Van Springel (Bell. 30. Perin (Gra). 32. De Waal (Ned). 45 IHennie Kuiper (Ned), allen ln dezelfde tijd als Peeters. BELGRADO (ANP) - Voor de finale van het Europees zaalhandbal kampioenschap. waarin voor het eerst in de geschiedenis een Neder lands damesteam speelde, zei Jo Gerris. de trainer-coach van Mora-Swift: „omdat de finfale in Belgrado moet worden gespeeld, hebben we bij het eerste fluitsig naal al een achterstand van tien punten". De corpulente Roermondse ge meenteambtenaar, vanwege zijn enorme kennis van de handbalsport in heel Europa een bekend man. zei daarmee niets te veel. In de eerste plaats moest de Joegoslavische ti telverdediger Radiücki op grond van meer kwaliteiten, een veel gro tere dosis fysieke kracht en een veel professionelere instelling hoger worden aangeslagen, maar boven dien kreeg Radnicki van de interna tionale handbalbond het voordeel van de thuiswedstrijd Mora-Swift moest in Belgrado spelen. Het drin gende verzoek de finale in Utrecht te houden, werd afgewezen Mora-Swift heeft het dan ook niet kunnen redden. Zondagmorgen in een drukkend wanne sporthal te Belgrado, waann 4.000 toeschou wers de tribune niet alleen tot de laatste plaats bezetten, maar ook omtoveren tot een gloeiendhete heksenketel, verloor Mora-Swift. met 22-12 van Radnicki. Met precies tien punten verschil dus. zoals trainer-coach Jo Gerris had voor- speeld Ondanks een sterke start heeft Mora-Swift tegen de technisch en fysiek veel sterkere Joegoslavische dames geen schijn van kans gehad, hoewel de spanning in de eerste helft lang aanwezig bleef. Vanaf de tiende minuut overklaste Mora-Swift Radnicki volkomen. De achterstand van 4-1 werd omgezet in een achterstand van 5-4 en op dat moment kreeg Gudrun Timmer mans een geweldige kans op de ge lijkmaker Ze verscheen bij een break out alleen voor de Joegoslavi sche keepster. maar faalde. Rad nicki besliste daarna de wedstrijd door achter elkaar drie strafworpen te benutten. THUISFLUITERS Na afloop waren speelsters en coach van Mora-Swift nogal boos op de beide scheidsrechters uit de Sovjet-Unie. 'Thuisfluilers'. wer den de arbiters genoemd, maar daarin vergisten 7,e zich. Mora- Swift bleek niet goed op de hoogte van de spelopvatting in Oost- Europa. Daar wordt hard gespeeld, ook door dames, maar niet grof. En grove middelen werden in de eerste helft door de Roermondse meisjes gebruikt. De arbiters uit de Sovjet-Unie bestraften deze over tredingen terecht met drie straf worpen. waarna Mora-Swift een verloren finale speelde. Het verschil tussen Radnicki en Mora-Swift lag vooral in de fysieke kracht. Misschien had de Roer mondse ploeg een kans gehad als het de beschikking had gehad over vier Thea Hendrikxen. maar Mora- Swift heeft er zelfs met een meer. Bovendien hebben de speelsters van Radnicki veel beter op elkaar ingespeeld. De speelsters zijn alle maal studentes. Ze leren wel dege lijk een vak op staatskosten, maar moéten wel dagelijks trainen. Mora-Swift kan niet vaker dan drie keer per week trainen. De doelpunten in de finale werden geseoord door: Mora-Swift: Peggy Bardie 4. Nel Martens 3. Gertje van de Port 3 Mariel van de Varst 1 en Gudrun Timmermans 1 Radnicki: Antic 6. Radakovic 5, Lukic 5. Leu- lar4. Radovanovic 1 en Lazarevic 1 Het kampioensteam van Brammetje COLUMBIA - Harvey Glance, een 18- jarige atleet uit Phoenix City (Alaba ma) heeft zaterdag bij wedstrijden in Columbia (Zuid-Caroiina) als negende loper ter wereld de 100 meter afgelegd in 9.9 seconden. Alle drie de handge- klokte chronometers bleven op die tijd staan De andere acht atleten, die op de wereldrecordlijst voor hem staan, zijn: Jim Hines, Jim Greene, Ronnie- Ray Smith, Ray Robinson. Eddy Hart, Steve Williams (viermaal), de Cubaan Silvio Leonard en Reggie Jones. Har vey Glance liep vorige week in Gaines ville de 100 meter reeds in tien rond. De 1.73 meter lange, goed geproportio neerde atleet toonde zich geenszins verbaasd over de evenaring van het wereldrecord. 'Ik verwachtte een goede tijd. Ik geloof dat ik zonder te forceren in staat ben tot 9.8 en zelfs tot 9.7' Naast de honderd meter won Glance nog drie onderdelen: de 200 meter in 20.3 (met wind mee), het verspringen met 7.46 meter en tenslotte de 4 x 100 yards met zijn club. MIDDELBURG - Tijdens de Zeeuwse kmapioenschappen zaalvoetbal, za terdag in de sporthal aan de Nassan- laan te Middelburg gehouden, heeft de vertegenwoordigende ploeg van de Middelburgse rayon, Brammetje Dump, ongeslagen de titel behaald. De zes deelnemende teams speelden een halve competitie. Skol Boys uit Zierikzee. de kampioenen van vorig jaar. veroverde een goede tweede plaats. Het team van Hans Boehlé uit Hulst werd derde. De Terneuzen- veteranen konden geen team op de been brengen maar de nummer twee uit het rayon Temeuzen, het team van Van der Poel, bleek een waardige ver vanger en plaatste zich als vierde. Vlis- singen werd vijfde en Goes bleef zon der winstpunten op de laatste plaats. Aan het eind van de wedstrijden werd in de kantine van de sporthal de beker van de afdeling Zeeland door KNVB- gedelegeerde A. F. van der Pleuym uit gereikt aan Hans Bergs, aanvoerder van Brammetje Dump. De heer Van der Pluym had lovende woorden voor de bestuurders van het rayon Middel burg die voor een punctuele organisa tie hadden gezorgd. De heer L. A. M. Kraak bracht ten slotte dank aan de vele medewerkers aan dit geslaagde toernooi. Namens de afdeling had hij voor de scheidsrechter een attentie. De eindstand van het Zeeuws zaal voetbalkampioenschap is: Middelburg 5 4 1 0 9 29- 8 Zienkzee 5 4 0 1 8 19- 3 Hulst 5 2 1 2 5 8-12 Temeuzen 3 2 0 3 4 11-1? Vlissingen 5 2 0 3 4 11-19 Goes 5 0 0 5 0 11-37 Uitslagen: Middelburg - Vlissingen 6-1. Goes Zierikzee 0-7. Temeuzen - Hulst 1-2, Middel burg - Goes 16-3. Vlissingen - Hulst 4-1. Zie rikzee - Temeuzen 4-0, Middelburg - Hulst 2-2. Vlissingen - Goes 3-2. Zierikzee - Hulst 3-0. Temeuzen - Middelburg 2-4, VUssingen Zierikzee 1-4, Goes - Hulst. 3-4, Vlissingen - Temeuzen 2-6, Middelburg - Zierikzee 2-1, Goes - Temeuzen 3-7 SOUBURG - De heren van Matador zijn er in een geweldig basketballge vecht niet in geslaagd om te winnen van BVO Alphen. Door dit kleine ver lies (64-66) is het enige Zeeuwse lande lijke team nu gedegradeerd naar het district, maar de kampioen van Zee land kan proberen via promotiewed strijden in de tweede divisie te komen. Wie kampioen van Zeeland wordt is nog niet bekend, want Smith Dynamo. Volharding en Matador 2 zijn alle drie kanshebber In de laatste wedstrij van het seizoen heeft Matador er alles aan gedaan om de wedstrijd te winnen. Zowel BVO Alphen als Matador begonnen met een man-to-man verdediging, waar BVO Alphen weinig moeite mee had. De aanvalssysiemen werden snel uitge voerd en Matador werd al snel op een achterstand gezet. De spelers van Alp hen waren fysiek sterker en met routi nier Jan Schappert - 60 keer interna tional - in de ploeg leken ze op een gemakkelijke overwinning af te ste venen Het verschil tussen beide ploegen was echter niet het vertoonde spel maar het schotpercentage In de elfde mi nuut bij de stand 12-27 ging Matador over op zone-verdediging Er werd nu harder gewerkt en steviger verdedigd Bas Both werd knap vrijgespeeld en hij schoot erg goed. Hierdoor liep Matador langzaam de achterstand in. maai bij rust gaapte er nog een kloof van elt punten 30-41. In de tweede helft speelde Matador alles of niets: er werd in de rebound hard gevochten om de bal te bemachtigen en door enkele ra zendsnelle fast-breaks kwam het snel dichtbij. BVO Alphen raakte geïrri teerd en maakte vele onnodige per soonlijke fouten, waardoor de sfeer in het veld steeds slechter werd. Rien Poerstamper gebruikte zijn lengte en lichaamskracht enkele malen, waar door Matador ui de twaalfde minuut langszij kwam (52-52 De aanval van Matador draaide nu op volle toeren en de Vlissingers namen zelfs een 60-56 voorsprong in de vijf tiende minuut. Hierna moest Kien Poerstamper met vijf persoonlijke fou ten naar de kant. waardoor BVO Alp hen terug kon komen Bij de stand 62- 62 miste zowel Loek Schuurbiers ais Bas Both twee vrije worpen. Captain Van Eyk van BVO schoot de vrije wor pen wél raak. zodat de stand 62-66 werd Loek Schuurbiers werd met nog twaalfde seconden te spelen gepakt, maar moest zich laten vervangen we gens kramp door Roeland Bunnig, die beide vrije worpen benutte (64-66) Hierna talmde BVO te lang bij het uitnemen van de bal en kreeg Matador de bal aan de zijkant. Jan Jansma legde aan van afstand, maar de bal stuitte op de ring, waardoor BVO Alphen won met 64-66. Topscorers waren Rien Poerstamper (16 pnt) en Bas Both (14 pnt) bij Matador en Schappert (14 pnt) en Versturen (26 pnt) bij BVO Alphen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12