Zorg voor werkgelegenheid komt in herziene grondwet Tandartsen tegen 'Panda-snoepactie9 SCANDINAVIË EXPERIMENTEERT MET 'GEMENGDE' GEVANGENISSEN 3 Drie wetsontwerpen over sociale en vrijheids-rechten ingediend JONGETJE (3) AAN GRIEP OVERLEDEN AARDAPPELHANDEL VREEST INEENSTORTING MARKT Weer ontvoering in Italië Adviescommissie: goede studenten niet laten loten Wijziging wet ondernemingsraden „GERECHTELIJK ONDERZOEK IN mm L0CKHEED-ZAAK GEWENST'" OVERVALLERS GEMEENTEGIRO ONTSNAPT EUROPESE VERKIEZINGEN IN 1978 WEER ONZEKER ZATERDAG 3 APRIL 1876 PSOVINCIAte ZEEUWSS COUEART ARNHEM (ANP) Donderdag is een driejarig jongetje uit Arn hem aan de griep overleden. De huisarts kon na het overlijden geen doodsoorzaak vaststellen en liet de plaatselijke gg en gd een doodsschouw verrichten, waaruit bleek dat het jongetje aan de griep was overleden. Het aantal griepgevallen blijft landelijk gezien nog steeds toenemen. In de grote steden en in de zuidelijke provincies is echter een daling gecon stateerd. Volgens voorlopige cijfers van het ministerie van volksgezond held is het aantal griepgevallen per DO.OOO inwoners in Nederland gestegen van 65 in de twaalfde tot 69 in de dertiende week van 1976. Voor de provincies Groningen. Friesland en Drenthe was het griepcijfer 86 (de week ervoor 73). voor Overijssel. Gel derland en de zuidelijke IJsselmeer- polders 70 (65). voor Utrecht, Noord- Holland en Zuid-Holland 77 (68) en voor Zeeland, Brabant en Limburg 47 (55). In de steden met meer dan 100.000 inwoners daalde het aantal griepgevallen van 95 tot 87 per 10.000 inwoners. Een stijging werd daarente gen geregistreerd voor het platteland (van 43 tot 48) en voor verstedelijkte gebieden en gemeenten (van 58 tot 66. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering wil de zorg van de overheid voor vol doende werkgelegenheid en voor spreiding van de welvaart als bepalingen in de Grondwet opnemen. In de herziene Grondwet komt ook een opdracht aan de wetgever (regering en parlement) om regels op te stellen over aanspraken op sociale zekerheden. Dat betekent o.a. dat de wetgever grondwettelijk wordt verplicht zich doorlopend te beraden over een verdere ontwikkeling van het sociale verzekeringsstelsel. Deze veranderingen staan in de drie wetsontwerpen tot grondwetsherzie ning, die vrijdag door de regering bi.i de Tweede Kamer zijn ingediend. De ze drie zijn de eerste van een reeks wetsontwerpen, die te zamen liet ont werp voor een geheel herziene Grond wet zullen vormen. Aan de wetsontwerpen ging een ad vies over Grondwet en Kieswet van de staatscommissie-Cals-Donner in 1971 vooraf. Het kabinet-Den Uyl be sprak de plannen voor de wijziging van de Grondwet met het parlement In 1974 aan de hand van een nota- Veel ingrijpende plannen bleken toen gee schijn van kans te make 1 de Tweede Kamer. De wetsontwerpen van vrijdag gaan over grondwettelijke vrijheidsrechten en de opneming in de j grondwet van sociale grondrechten. Enkele voorgestelde veranderingen zijn: het wordt verboden te discrimine ren op grond van politieke gezind heid. In dit artikel waren al gods dienst, levensovertuiging, ras en ge slacht opgenomen; godsdienstige en levensbeschouwe lijke overtuigingen worden op gelij ke voet gesteld. Dat betekent dat er naast de vrijheid van godsdienst ook de vrijheid van levensovertui ging wordt gewaarborgd; het processieverbod wordt opgehe ven. Dit houdt verband met het schrappen van verschillende bepa lingen over godsdienst en kerkge nootschappen, omdat deze niet meer hij de gewijzigde opvattingen en omstandigheden passen. Bij liet opheffen van het processieverbod Voorraden 'bintjes' raken uitgeput; GRONINGEN De Nederlandse aardappelhandel, georganiseerd in de Vereniging tot Beliartiging van de Ne derlandse Aardappelhandel (VBNA) beraadt zich op de situatie die is ontstaan na de prijsstop, die minister Lubbers vorige week heeft afgekon digd, Doordat de voorraden aardappe len van het merk bintje, waarvoor de prijsstop geldt, snel uitgeput raken, dreigt een onverkwikkelijke toestand voor de consument. Op de vergadering die vandaag in de Holiday T-nn in Leiden wordt ge houden, wil de VBNA (groothandel) zich bestenen op maatregelen die een instorten van de aardappelmankt kun nen voorkomen. In feite zijn' slechts twee oplossingen mogelijk; of er moet een prijsstop komen, af te kon digen door de regering, voor alle aardappelsoorten, of de export moet ook aan banden worden gelegd- De prijsstop zoals die thans bestaat, is eenzijdig en heeft alleen betrekking op het merk bintje met afmetingen van 35 bij 50 mm. De export van aardappelen is vrij gebleven en de prijzen hiervoor stijgen dageflijks. In het buitenland is ook grote vraag naar de bintjes, die in het binnenland aan de maximum-prijs is gebon den. Bij dit alles komt nog dat de in koopprijs niet aan een prijsmaatregel is gebonden, als gevolg waarvan de groothandel zich bij zijn inkoop even eens met prijsstijgingen ziet gecon fronteerd en als gevolg daarvan met een dalende winstmarge, die niet meer goed gemaakt kan worden met het subsidie die van regeringswege wordt verstrekt. Veel aardappel winkeliers blijken in tussen niet te weten dat ze hun aardappelen niet duurder mogen ver kopen dan ze op 26 maart deden, ook FLORENCE (RTR) Een 44-jarige textielïndustrieel uit Florence. Romolo Bancliinl, is donderdag door drie ge wapende mannen ontvoerd die zijn kantoor binnenstormden. In Italië zijn dit ja3r tot dusver ruim tien mensen ontvoerd. De ontvoering van Banchini is de eerste sinds de autoriteiten vorige maand geld in be slag namen, dat bestemd was om als losgeld te worden betaald voor drie eerder ontvoerde personen. VERVOLG KANTLIJN houd van de beide basisscholen acht bijvoorbeeld burgemeester Van Waes voor Nieuwdorp dringend nodig, de scholen zijn onmisbaar als 'leefbaar heidscomponent'. Dat betekent in de praktijk dat er wat meer woningen moeten worden gebouwd dan er op dit ogenblik in het geldende bestem mingsplan zijn voorzien. Om zulke geringe marges gaat het: om een tien tal nieuwe huizen meer of minder, uit gesmeerd over een reeks van jaren. Wanneer men deze Nieuwdorpse dis-' cussie op zich laat inwerken komt on vermijdelijk de vraag op: waarom ein digt de nieuwe klasse-indeling uit de nota-bewoningspatroon niet eigenlijk met de plattelandskernen? Met ande re woorden: is het niet beter de ca tegorie 'consolidatie-kern' te schrap pen? Zijn de overblijvende groepen niet ruimschoots voldoende voor een redelijk planologisch beleid? Het is een vraag die vermoedelijk ook tij dens de statendiscussie zal worden ge steld, een abstracte vraag? Bij de be antwoording kan aan het concrete ge- val-Nieuwdorp worden gedacht. Om in de forse Nieuwdorpse terminologie van deze week te spreken: moet de provincie over de middelen beschik ken om 'een varken te kelen'? niet als die prijs beneden de maxi mum-prijs van 1 per kilo onverpakt of 1,05 verpakt ligt. Het ministerie van economische zaken •uitte vrijdagavond deze klacht. De economische controledienst van het ministerie stuit volgens een woord voerder op veel onkunde. De dienst zal tegen de overtredersuit-onkunde optreden. Problemen bij de levering van aardappelen door de groothandel aan de kleinhandel zijn er volgens de woordvoerder tot dusver niet geweest. DEN IIAAG Kanidaat-studcnten met een gemiddeld eindexamencijfer van acht of hoger, moeten recht streeks toegelaten worden tot studie richtingen aan de universiteiten waar voor een numerus fixus geldt. Dat is een van de aanbevelingen die de Ad viescommissie Toelatingscriteria We tenschappelijk Onderwijs heeft gedaan aan staatssecretaris Klein. TOERISTENKORTING TOLWEGEN ITALIË ROME (RTR, AFP) Buitenlandse toeristen die gebruik maken van de tolwegen in Italië, zullen voortaan het laagste tarief behoeven te betalen. Dit tarief dat normaal alleen geldt voor motoren, bedraagt een derde van hetgeen een Italiaanse automobilist moet betalen. DEN HAAG (ANP) Dezer dagen zal het kabinet de wijziging van de wet op de ondernemingsraden naar de Raad van State zenden. Minister Van Agt deelde vrijdag, tijdens de weke lijkse persconferentie na afloop van het kabinetsraad, mee dat het ont werp in de ministerraad is afge rond. (Van onze redactie economie). DEN HAAG Dat het Wereld Natuur Fonds voor een reclame actie in zee is gegaan met 'Meneer Jamin', zodat er nu Panda- drop, Panda-ijsjes en Panda-repen worden verkocht, nemen de tandartsen het fonds, waarvan prins Bernhard voorzitter is, niet bepaald in dank af. In het 'Nederlands Tandartsenblad', orgaan van de Mij. Tandheelkunde, wordt gesproken van „een dwaling, die de geloofwaardigheid V3n het WNF aantast." Het kan toch niet de bedoeling zijn om de levensomstandigheden van bedreigde diersoorten te verbeteren door die van onzo kinderen te schaden", zo wordt gesteld. maakt de regering wel lvet voorbe houd dat er eerst een overgangsre geling komt, waarin het uitoefenen van dit recht buiten gebouwen en besloten plaatsen wordt l>c. perkt; Privacy mede met het oog op de invoering van de Centrale Personen Admini stratie komt er een recht op de eerbiediging van dc persoonlijke le venssfeer. De regering is hij dit onderwerp verder gegaan dan de voorstellen van de commisslc-Cals- Donner. Regels zullen moeten wor den gemaakt voor het zogenaamde inzagerecht en de correctie van persoonsgegevens; naast de al eerder genoemde bepa ling dat de overheid moet zorgen voor de bevordering van voldoende werkgelegenheid, komt er ook een bepaling dat de zorg van de over heid erop gericht moet zijn „het iedereen mogelijk te maken in zijn onderhoud te voorzien door arbeid die is afgestemd op de persoonlij ke en maatschappelijke behoeften en mogelijkheden"; Werknemers de wetgever moet regels maken voor de rechtspositie, de arbeidsbe scherming en de medezeggenschap van werknemers. Er komt geen bepaling voor het stakingsrecht. I>c regering vindt het niet wenselijk dat de Grondwet aan de wetgever een dergelijke regeling dwingend zou voorschrijven; grondwettelijk wordt ook geregeld de zorg van de overheid voor de bescherming en de verbetering van het leefmilieu en de bewoonbaar heid van ons land. Dat laatste slaat vooral op de zorg voor de verdedl ging van het land tegen het wa ter; tot de sociale grondrechten zal ook de bepaling behoren dat de overheid moet zorgen voor vol doende woongelegenheid; de al veelbesproken wijziging van Onderwijs het onderwijsartikel in de Grond wet houdt onder meer in dat er ook voor het bijzonder onderwijs regels komen ter bescherming van de gezondheid. Het bijzonder on derwijs zal voorts financieel gelijk worden gesteld aan het overeen komstig openbaar onderwijs. Het stellen an voorwaarden voor die geb'jkstelling hoeft niet in een wet te worden geregeld, maar kan ook geschieden bij algemene maatregel van bestuur. Deze wijziging houdt verband met het in de gehele Grondwet door te voeren systematische onderscheid tus sen bepalingen die bij de wet worden geregeld en bepalingen die krachtens de wet (dus bij algemene maatregel van bestuur)- worden geregeld- In een eerste reactie zei 'het CHUAcamertid Van Leijenhorst vrijdagavond desge vraagd dit „een griezelige ontwikke ling" te vinden. „Dit betekent meer beleidsruimte, meer macht voor de minister. Als de zaken in de wet worden geregeld, heeft de Kamer de mogelijkheid via amendementen ver anderingen aan te brengen". ,JBij algemene maatregelen van be stuur is alleen controle achteraf mo gelijk. Een groot, stuk activiteit van het onderwijsbeleid zal zich buiten het parlement gaan afspelen", aldus de heer Van Leijenhorst. De christen democratische partijen in de Tweede Kamer hebben de laatste tijd herhaal delijk gewaarschuwd dat de regering de richting en de inrichting van het onderwijs zou kunnep gaan verande ren. Bij de voorgestlde grondwets herziening blijft overigens de vrijheid van richting van het onderwijs ge waarborgd, aldus de vrijdag gepubli ceerde plannen. PSP-kamerlid Van der Lek: DEN HAAG Het PSP-Twredr- Kamerlid Van drr Ix-k vindt dat de rrgrrlng «*tl gi-rrchtclijk onderzoek moet laten Instellen naar de IXK-k- hend-affaire en de rol van prins Bern- hard daarin. Daarmee zou Nederland de clausules kunnen omzeilen die zijn opgenomen In de begin deze weck getekende overeenkomst tussen de coinmLsslivltonner en de Amerikaans* autoriteiten. Slot van pagina 1 eegore» slechts vertroirwiijk tr kermis komen ran de oocnnsnsie «o andere regeringsmsto'.lmgro die een wettelijke opsporingsbevoeiBdheid heb ben. Van der Lek stelt, in mw aan premier Den Uyl. te vreswn dat do gegevens over deze «aak nu niet kt de openbaarheid zuBen komen. «Open baarmaking (zoals d«j regering heerfl toegezegd t kun alleen maar als de oornrnisNic-Doeiner zou adviseren trX het Instellen van nl gerechtelijk on derzoek", zo zegt de PSPer .Anders zou. ook wanneer de ooov missie op goede gronden tot de ooo- cluv.e komt dat de beweerde onregel matigheden niet hebben ptastsgeroo- dcn. zij wel deze conclusie bekend kunnen maken, maar niet de feiten en gegeven» waarop dta<e conclusie grondt", aldus Van der Lok. „In wolk geval aan de toegezegde openbaarheid niet zal zijn voldaan en geen enkele controle mogelijk is op de wijze waarop de commissie tot baar uit- spraak is gekomen". ARNHEM: Een lid van de konin klijke marechaussee toont in Arn hem de kilo heroine die gistermor gen tijdens een routinecontrole in een trein op het station van Arn hem in beslag werd genomen. KILO HEROINE IN BESLAG GENOMEN ARNHEM (ANP) Bij een routine controle in een trein op het Arnhemse station heeft de koninklijke mare chaussee van de brigade Arnhem vrij dagmorgen een kilo heroïne aange troffen in de bagage van twee buiten landers. Volgens een woordvoerder van de Arnhemse politie vertegen woordigt de vondst een verkoop waarde van vier a vijf ton. De marechaussee en de politie in Arnhem zijn in verband met verdere onderzoekingen zeer spaareaam met het geven van inlichtingen. De twee mannen, 19 en 23 jaar oud, worden door de marechaussee vastgehou den. richting van Purmerend weggere den. Het girokantoor werd na de overval voor enkele uren gesloten. Voor het instellen van een onderzoek- Bij het politieonderzoek bleek dat dc Merce des die nog voor het kantoor stond, donderdag in Amersfoort was gesto len. Voor dc- overval w<zs overigens een goed tijdstip uitgezocht. -Het is vrijdag en hel is begin van de maand, dan is er altijd veel geld in de tassen", vertelde een van de perso neelsleden- De oven-al Iers werden aanvankelijk aangeduid cJs „zuidelijke typen", maar hun 'voorman' sprak onberispelijk Ne derlands toen bij de portier van het girokantoor beval uit de weg te gaan- De mannen droegen donkere brillen en zeker één van hen had een nylon- kous over zijn hoofd getrokken. Zo vertelde een van de meisjes van het girokantoor. Twee overvallers waren de de grote hal van het girokantoor binnengegaan. De derde was in een j ruimte vlak bij de buitendeur achter- gebleven om rugdekking te geven. En-1 kele kogels die door de gangsters werden afgevuurd, sloegen aan de overkant van bet Singel in bij bet kantoor van de Kas Associatie. Ook daar maakten de schoten echter geen slachtoffers. De voor het kantoor achtergelaten Mercedes bleek dubbele kentekenpla ten te hebben. Het was een wagen die daags tevoren in Amersfoort was ge stolen. Ook de speedboot, blijkt ongeveer een maand geleden te zijn gestolen. De boot stond toen op een trailer voor transport over de weg op een parkeerplaats in Velsen. Vrijdagmiddag werd in Amsterdam opnleu w een overval gepleegd, nog onbekende man drong rond vier uur een rijdend bijkantoor van de Nederlandse Kredielbank aan Coenhavenweg in Amsterdam - W est binnen. De overvaller kwam het kan toor binnen met een pistool ln zijn hand, deed vervolgens een greep in de kas en verdween in een rode sprotwa gen. Volgens de politie bedraagt de buit van deze overval 40.000- (Slot van pagina 1 discipline" in het beleid van de negen nodig is. „De Europese Raad zoekt de politie ke wil om besluiten te nemen", aldus Thorn. Het gaat om vier punten: het interne monetaire beleid, de financie ring van begrotingstekorten, de inko mens- en kostenontwikkeling en de ontwikkeling van de betalingsbalans in de lidstaten. Over deze kernpunten moeten de ministers van financiën en buitenland se zaken zich maandag in Luxemburg beraden. Daarbij worden ook betrok ken tamelijk vergaande voorstellen van de Europese Commissie, die op „ernstige twijfel" van onder andere bondskanselier Schmidt en premier Den Uyl stuitten. Over bet rapport van de Belgische premier Tinóemans over de Europese Unie werd welwillend gesproken. En zelfs met iets meer convergentie dan verwach; kon worden, aldus Den UyL Bewindslieden van buitenlandse zaken moeten het eens worden over een verdere procedure ter behandeling van het rapport, waarover de Eun se Raad op 29 en 30 november in Den Haag een besluit moet nemen. In juli zal de Europese Raad beslis sen over de nieuwe voorzitter van de Europese Commissie, die in 1977 in functie komt. De opvolger van Ortoii, de huidige Franse voorzitter, krijgt inspraak bij de samenstelling van de oommissie, hetgeen volgens Den Uyl een wezenlijke stap vooruit Is om het politieke gewicht van de commissie te vergroten. De regeringsleiders stelden zich in een verklaring achter het Engelse be leid inzake het blanke minderheidsre gime in Rhodes! Op de regering- Smith wordt een beroep gedaan de macht over te dragen aan de zwarte meerderheid. Het Nederlandse voor stel ook extra hulp toe te zeggen aan AMSTERDAM: In het kader van de actie 'Eendracht '76', met wel ke campagne gepoogd wordt 1 mil joen gulden bijeen te brengen voor het in de vaart houden van het nationale zeilende zeeschip 'Eendracht', zullen bij de Neder landse juweliers twee zilveren Eendracht-modellen verkocht wor den. De prijs per scheepje bedraagt 85 gulden. Op de foto links de 'Eendracht' 1976 en rechts het mo del van het schip uit 1676. 'Gasrijders' bij verkeerscontrole geverbaliseerd FIJNAART Bij een verkeerscontro le vrijdag op rijksweg 59 bij Fijnaar1 (NB) zijn 32 bestuurders van perso nenauto's geverbaliseerd, omdat zij niet hadden voldaan aan extra belas* tingverplichting nadat zij hun wagens I.adden laten inrichten voor het rijden op gas. Deze bestuurders en of eigenaars staat nu een flinke navordering te wachten. buurlanden van Rhodesië, zoals Zam bia en Mozambique, kwam niet in de verklaring. Ook daarover zal nader worden overlegd. Minister Van der Stoel sprak zijn ernstige bezorgheid uit over de ont wikkelingen in Spanje, die tegenge steld lijken aan de door de Spaanse regering aangekondigde democratise ring. Het wordt tijd dat Madrid met daden komt, aldus de bewinds- De verdere integratie van Europa hangt af van de democratisering, al dus een woordvoerder van de liberale fractie (25 van de 198 zetels) van het Europese parlement. De liberalen, waarin voor Nederland de WD in vertegenwoordigt is, „verfoeien" het dat tijdens de Europese raad van staats- en regeringsleiders in Luxem burg geen beslissing is genomen over de directe verkiezingen voor het Euro pese parlement. De Liberale vice-vooraitter van het Europese parlement, de Nederlandse WD-er mr. C. Berkhouwer zei dat de Europese raad zijn onnut nu wel beeft bewezen. Hij vroeg zich af wat voor zin het nou nog heeft dat Neder land in november gastheer zal zijn voor de derde bijeenkomst van deze raad dit Jaar. De voorzitter van de christendemo cratische fractie in bet Europse parle ment. de Belg Alfred Bert rand, be treurt bet ten zeerste dat de staats- ec regeringsleiders van de EEG er niet in zijn geslaagd een beslissing te nemen over de zetelverdeling in het in 1978 direct te verkiezen Europese par- ,Dit brengt de geloofwaardigheid de nuttigheid van de Europese raad (de driejaarlijkse bijeenkomst van staats- en regeringsleiders) van de negen lidstaten van de Europese ge meenschappen in bet gedrang", aldus Bertrand vrijdag op een persconferen tie in Den Haag. Vergaande liberalisering gevangenisklimaat STOCKHOLM Het Deense mi nisterie van justitie is een half jaar geleden gestart met een ex periment in het gevangeniswe zen. In verschillende zogenaamd gemengde gevangenissen, kun nen vrouwelijke en mannelijke gevangenen vrij met elkaar om gaan. Volgens justitiewoord- voerders zijn de resultaten slechts positief te noemen. In Zweden heeft de al even zeer pro gressieve minister van justitie, Lennart Geijer, enkele maanden geleden ook zijn toestemming gegeven voor een dergelijke vorm van samenleving in de ge vangenissen. In de gevangenis Baatshagen bij dö stad Oerebro heeft men bijvoorbeeld acht vrouwelijke en zeven mannelijke gevangenen samengebracht- Elk heeft zijn eigen sleutel tot de cellen die meer op woonkamers lijken. Boven dien treft men elkaar dagelijks in de eetzaal, werkplaats- gymnastiekzaal etc- Deze strafinrichting lijkt meer op een hotel dan een gevangenis met het verschil dat hier gedetineerden 's avonds om tien uur op him kamer moeten zijn. In Zweden probeert men sedert 1973 de positie van de gevangenen daadwerkelijk te verbeteren. De ge vangenen zijn onderverdeeld in drie categorieën: de „gewone gevangenen" die tussen de twee en twaalf maanden moeten uitzitten; criminelen die als gevaarlijk voor _e maatschappij wor den beschouwd en de derde groep: mensen die bijvoorbeeld wegens dron ken rijden of dienstweigering lichte straffen moeten uitzitten. Bangalowparken bet gemakkelijk. over een aantal zogenaamde open ge vangenissen die meer op bungalow parken lijken. Geen muren en geen hekken. Bovendien bestaat de moge lijkheid een min of meer acceptabel loon te verdienen tussen de vijf- en zei enhonderd gulden per maand. Gevangenen met straffen van meer dan een jaar mogen bovendien hun vrouwen, verloofdes of vriendinnen tijdens de weekends ontmoeten in hiervoor speciaal ingerichte afdelin gen. Deze liberalisering van het gevan geniswezen heeft tot dusver alleen enkele problemen van de kant van de bewakers opgeleverd. Via speciale cur sussen wordt hen geleerd niet meer op te treden als bewakers maar vrijer en meer menselijk me: de gedetineer den oq> te gaan. Vraagtekens Eerder deze week stolde ook PvdA- fractielelder Ed van Thijn u! vragen aan minister-president Den Uyl. die beoogden dat do Kamer ondank» de bepalingen uit de overeenkomst niet onkundig nvut worden gehouden van de gegeven» die de commissie tot haar eventuele oonclusle leiden. Van Thijn stolde persoonlijk ook de Twee de Kamer willen zien als een „regeringsinstelling met onderaookSb»- voegdheid". VJce-pronler en minister van Jxwtl- tie Van Agt zetie bij die niUatlngeo vrijdag grote vraagteken*. ..lift parle ment heeft we) onderzOek.sbevo«*db<v den. maar Ln toch geen regeringidn- stantie", aldus Van Agt. ILiJ benadruk te nog eens dat bet rapport ran de commissi e-Donner volledig openbaar zal zijn. „Het hangt er maar vao af wat er in dat rapport ataat-.", zo voegde hij eraan toe. RIJNVERDRAG VOOR DE ZOMER GETEKEND (Van onze correspondent) DEN HAAG De overeenkomst tussen de Rijnoevers taten over het tegengaan van de vervulling van de Rijn, zal nog voor de zomer worden getekend. Dat zal gebeuren op een Rijnschip op de Rijn, tussen Kobtena en Mainz- Dat vertelde vice-premier Van Agt vrijdag na de wekelijkse ministerraad. Staatssecretaris Brinkhorst (Europe»» zaken) en minister Westortorp (ver keer en waterstaat) brachten vrijdag verslag uit aan hun collega's over het donderdag in Parijs gevoelde over leg. Van Agt zei dat het daarna nog wefi een jaar zal duren voor alle ratifica ties van het verdrag zijn verkegen. Oet verdrag behelst alleen de chemi sche vervulling van de RUn. Van Agt zei teleurgesteld te zijn dat nog geen overeenstemming is bereikt over do zout-belasting van de Rijn. De discus sie daarover zal eind mei in Bern (Zwitserland) worden v (AD7BR7BNTI8) •o METZLER- bril; ieder® oogmerk! Directie: F. van de Velde, IC Scherphuis en V/. F. de Pogfer Hoofdredacteur: G. A de Kok- Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dieleman en G van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Wolstraat 56-60, te! (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Temeuzen: Nïeuwstraat 22, tel. (01150) 4457 Hulst: Steenstra at 6, tel. (01140) 4058. in de avonduren is de centrale 'edactie bezet van zondag i/m rrijdcg vanaf 20.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummer* buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186) 1534. "s Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-1130 uur. Redactie: (01184) 14799. Voor klachten bezorging op zo- terdog: de plaatselijke kantoren van 9.00-1130 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20-00 tot 2230 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal f 37,75; franco per post 42— per maand 12,75 'osse nummers f ,50 (inclusief 4% bhv). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie f 11,55; ingezon den mededelingen 2'/» x to- rief. Brieven bureau van dit blod -ƒ 2,50 meer. Volledige tarieven met contract- orijzen op aanvroeg. Alle advertentieprijzen exclusief 4% btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3