Idaho Company speelt in Rotterdams theaterproject Axel nam afscheid van brandweercommandant Hoebé „Binnen 14 dagen duidelijkheid over brandweer van Hoek" Aandeelhouders Haringvlietbrug verdelen winst OP 10 APRIL FEESTAVOND SOOS ALLEENSTAANDEN TE TERNEUZEN Eva Bonheur, Eva Malheur ZATERDAG 3 APRIL 1976 FROVINClAlE ZEEUWSE COURANT 13 MET TONEELGROEP R'71 IN 'TELEMACHUS CLAY' VAN AMERIKAANSE SCHRIJVER LEWIS JOHN CARLINO BEWERKING EN REGIE VAN COR VERDONSCHOT DE TONEELRAAD ROTTERDAM PRESENTEERT: VLISSïNGEN Toneelregisseur Cor Verdonschot moet al een Jaar of twee met plannen voor een eigentijds, 7-oals dat heet, the aterproject hebben rondgelopen. Het zou een collage van stemmen en geluiden moeten worden, waarbij als uitgangspunt het stuk Telcmachus Clay' van de Ameri kaanse schrijver Lewis John Car- lino. Middels subsidie zijn die plannen onlangs in vorm gegoten door de niet van initiatieven gespeende Rotterdamse Toneelraaad. Verdon scliot; kon aan de slag en bij liet project zijn betrokken de Rotter damse toneelgroep R'71 en Idaho Company, een van uit Zeeland operend collectief van improvise rende musici, toneelspelers en beeldende kunstenaars. Zo is het bij wijze van spreken een sterk doorgevoerde integratie geworden van muziek en woord in de ruimste betekenis. De personen in Telemachus Clay' worden hoofdzakelijk vertolkt door spelers van R'71 en anderen uit de omgeving van Rotterdam. Het enige Idaho-kernlid dat to neelspelend optreedt is Annie Deurloo; de andere drie kernle den. Dies le Due, Rob Maaskant en Niek van Raay zorgen voor de muziek. Rob Maaskant; ,De doo de schriver bedoelde (realisti sche) geluiden, bijvoorbeeld van een trein, worden niet meer zoals bij vorige uitvoeringen weergege ven door de band maar met muziek. Het is een soort hoor spel geworden met allerlei gelui den. er is meer sprake van een beweging. We hebben in ongeveer drie maanden tijd naar een goede verhouding van stemmen en mu ziek kunnen zoeken- Het moeilijk ste punt was vooral niet te hard spelen. Overigens staat de muziek niet vast. er blijft vol doende ruimte tot improvisatie Alle drie hanteren we een hoop instrumenten: evenzogoed kettin gen en vaten als de sopraan-sax", sax". „Telemachus Clay' handelt over een reis (door Telemachus) door tijd en ruimte en langs gebeur tenissen. gezichten, landschappen en steden. Carlino heeft gesteld dat dit episch-dramatische gebeu ren „alleen maar op adequate wijze verbeeld kan worden door een georkestreerde collage van stemmen, waarbij naturalistische en expressionistische verrichtin gen van beelden, geluiden en beel tenissen elkaar 'ritmisch afwisse len'. Carlino eist verder van het publiek dat het een eigen voor stelling van het gebeuren maakt. De spelers die zelf de op hun gerichte spots bedienen spre ken rechtstreeks tot het publiek. Van 'de zaal' wordt dus de wil tot meespelen geëist, zeker ook door de snel op elkaar volgende scènes. Vanuit die achtergrond heeft de in Zeeland niet onbe kende regisseur Verdonschot het stuk opgebouwd, alleen met die kanttekening dat met muziek getracht is meer vaart in ver schuivingen te houwen. De drie Idaho-kemleden hebben OKSQAS W Tdh ïiRY an m n m JOHN UVWS CAffitNO ün eouAK m siimn en geumin GtBRACHT DOOR TÜNfülffiKP R "?1 IDAHO CCMANY RH! CÖSVBKSSÖfflr 5 wam fiöNDfROAG S VfflJDAB 9 APRt lAXMFfN «RNfSIR ROiURGW TOEGANG F 2 53 eveneens aandeel in het toneel beeld (een stalen buizenstellage, waaropp de spelers op verschil lende étages plaats nemen) ge had, terwijl Rob Maaskant de grafische verzoring van het (aan- kondigins) affiche op zich Ervaring Heeft Idaho Company met dit project in de roos geschoten? Niek van Raay: „Afgaan of suc ces hebben komt op de tweede of derde plaats- Voor ons is veel belangrijker het project op zich. We kunnen afgaan met dit stuk, maar dan toch in de roos hebben geschoten- Als je mét serieuze inzet speelt, dan heb je je. uiter ste best gedaan. Dan kon je op dat moment niet verder. Belang rijk is het beleven het is een ervaring". De try-out van het stuk is op dinsdag 6 april. De woensdag, donderdag en vrijdag daarop vol gend is de eigenlijke uitvoering, steeds 's avonds om kwart over acht in De Lantaarn te Rotter dam. Als de bewerking van Verdon schot (de vertaling van Telema chus Clay' is van Gerrit Kouwe- naar) goed wordt ontvangen wordt het ook elders in den lan de opgevoerd. Zeeland zal daarbij niet worden vergeten, hoewel nu al vast staat dat in het Zeeuwse niet overal genoeg ruimte aanwe zig is om het enorme decor een plaats te geven. Komende activiteiten van Idaho Company (vroeger Beautiful Ida ho geheten, maar omgedoopt om dat het meer als collectief naar buiten is gaaan treden): elf schoolconcerten (door "Worda Biena'), straatvoorstellingen, van de zomer de eerste optredens van de opgerichte 'fanfare' 'sint Juttemis', deelname aan een vier daags voorjaarsfestival in Nijme gen en ook van de zomer volksspelen in België. ,-Over onze activiteiten valt ei genlijk nog vrij weinig te zeg gen", brengt Van Raay naar vo ren. „Het gebeurt vaak op zeer korte tijd. Plotseling krijg je een idee en dat wordt uitgewerkt. Het is een direct inspelen op een situatie". NIEUWE COMMANDANT: C. M. DE FOOTER Binnenkort van 'De Sluis' naar gebouw Centrale Stichting „Veel misverstanden rond activiteiten" TERNEUZEN De soos voor alleen staanden in Terneuzen houdt volgende week zaterdag. 10 april ,voor de twee de keer een feestavond. Dat gebeurt in het Zuidlandtheater. Op het pro gramma staan onder meer: dansen (op muziek van de 'Juanita's' uit Oostburg), bingo en een loterij. Daar naast wordt er nog gezocht naar een cabaretachtige attractie. De Terneuzense soos voor alleenstaan den draait inmiddels anderhalf jaar. Vrijdag om de veertien dagen is ieder een die daar zin in heeft welkom in het buurtcentrum "De Sluis' in de Dijkstraat. Daar heeft de soos inmiddels overi gens zijn langste tijd gezeten. Waar schijnlijk wordt er eind mei verhuisd naar de zolder van het gebouw van de 'Centrale stichting'. De alleenstaanden krijgen daar een vaste ruimte Een ploeg van vijf vrijwilligers is enkele Mattheus Passie in Aardenburg 'trekpleister voor notabelen' AARDENBURG De Mattheus Passie die morgen (zondag) wordt uitgevoerd in de St-Baafs- kerk in Aardenburg blijkt een trekpleister te zijn voor talrijke notabelen uit Nederland en Bel- gië. Een mooi plaatsje in de grote kerk is onder andere gereser veerd voor gouverneur Outryve D'ydewalle van West-Vlaanderen, het stadsbestuur en de bisschop van Brugge, vertegenwoordigers van het provinciaal bestuur van Zeeland, gemeentebesturen uit West- en Oost-Zeeuwsch-Vla-ande- ren en mr, Rijpstra, commissaris van de koningin in Friesland (voorheen burgemeester van Ter- neuzen). Het gezelschap wordt na afloop ontvangen in het. Aarden- burgse gemeentehuis. weken geleden begonnen met de in richting- Mevrouw N. van Oirschot, waarne mend secretaresse van de soos. ver wacht meer belangstelling na de ver huizing. ..Veel mensen vinden het een beetje bezwaarlijk om naar de Dijkstraat te komen .is onze indruk", zegt ze. Ze is er vast van overtuigd dat er in Ter- neuzen nog heel wat misverstanden leven rond de soos. „Het is helemaal niet in de eerste plaats onze bedoeling om mensen aan elkaar te koppelen, al ontstaan er wel vriendschapsbanden. We willen gewoon een sfeer scheppen, waarin alleenstaanden elkaar kunnen treffen- Je kunt elkaar met. zoveel dingen helpen. Mensen weten bijvoor beeld niet hoe je huursubsidie moet aanvragen en laatst hebben we ie mand verhuisd". Na de feestavond ran volgende week is er vrijdagavond '23 april weer een normale bijeenkomst bij 'De Sluis', die begint, traditiegetrouw, om 20.00 uur. Algemene vergadering Waterschap Noord- Beveland vergadert KORTGENE De algemene vergade ring van het waterschap Noord-Beve land bespreekt woensdag 14 april een voorstel om in het kader van de dijksversterkingen langs de Ooster- schelde de zeedijk van de Oud Noord- Bevelandpolder te verhogen en te ver- Verder ligt er nog een voorstel om de rioolwaterzuiveringsinstallatie van Kortgene uit te breiden als er een subsidie voor verstrekt wordt. De ver gadering wordt gehouden in de Ko renbeurs in Kortgene en begint c half acht. 'Rillandia' verg adert RILLAND-BATH Op maandag 5 april 1976 houdt de muziekvereniging 'Rillandia' de algemene vergadering in het dorpshuis 'Luctor et Emergo' te Rilland-Bath Aanvang van deze verga dering is te 19-30 uur. Behoudens de gebruikelijke jaarverslagen staan on der meer op de agenda: bestuursver kiezing, papier- en donateursactie, con tributieverhoging. wijziging statuten en huishoudelijke reglementen. B. EN W. AARDENBURG: Niet het volle pond subsidie SJC-vakantieweek AARDENBURG B. en w. van Aar denburg zijn niet van plan om de Streekjeugdcenlrale West-Zeeuwsch- Vlaanderen (SJC) het volle pond subsidie te geven voor de kinderva kantieweek 1976 in Schoondijke. Volgens een voorstel aan de gemeen teraad, die volgende week dinsdag (6 april) vergadert, wil het college niet verder gaan dan het bedrag dat vorig jaar is toegekend: 1428,-. De SJC- had om 1754,- gevraagd. Dat is het met het inwonertal evenredige deel van de totale kosten, waarvan Oost burg en Sluis de rest voor hun reke ning zouden nemen. Ook de Oostburg- se gemeenteraad verbond eerder voor waarden aan de subsidiëring. In de raadsvergadering van volgende week in Aardenburg komen nog enkele sub sidie-voorstellen aan de orde: voor het houden van een streekkinaer- middag en kampeerweekeinden krijgt de SJC (als het aan b- en w. ligt) wel het gevraagde bedrag van 1510.-: de "Koninklijke Aardenburgsche Fanfa ren' krijgt over 1976 een subsidie van ƒ2800- voor het comité Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen wil men een be-: drag van 10O gulden uittrekken- Uit de ingekomen stukken voor de raadsvergadering blijkt dat g-s. de gemeente Aardenburg niet zonder meer toestaan om voor 15.000 gulden aan centrale verwarming aan te leg gen in het gebouw van De Elder- schans in Aardenburg. De goedkeuring komt er pas als b. en w. bij de gebruikers van het gebouw 'vakantie werk' Meohelen een huurverhoging hebben bedongen. Het college gaat daarover onderhandelen. Vergadering regio Zeeland van de VU MIDDELBURG Het regionaal be stuur Zeeland van de vereniging voor wetenschappelijk onderwijs op gere formeerde grondslag houdt donderdag 8 april een bijeenkomst in de Getuige- niskerk in Middelburg, waarop prof. dr. L. F. van Muiswinkel van de VU zal spreken over 'Overheid en econo mie'. Prof. Van Muiswinkel is verbon den aan de economische faculteit van de Vrije Universiteit. De bijeenkomst in de Getuigeniskerk begint om h?" acht 's avonds. SCHOUWBURG MIDDELBURG He: Middelbars* Tont*: mt: Ti» Bonbeur" oorxeispe: la dr.» i bedrijven i»n Hermar. Hcijennias ia de rejje -.-an Deiler Po.« Cetpccld d/mt Ge rard Bal)», Ann.e Boiler, itec.n» Gir teling. Co» Bou7rcn.se, Kew GxniXer, Joop van de Linde. Jticquen Jtóo'uvrn en Harry de Brouwer. HMDT heef', alle kleur willen geven aan de viering van zijn vijltigja-1 rig bestaan. Zo is er in de 1 oyer van de Middelburgse schouwburg een klei-1 ne maar heel interessante tentoonstel ling die iets van die vijftig jaar spelen I en werken in beeld brengt. Verder is 1 er dan de keuze van het jubileumstuk, 'Eva Bonheur' van Heijermans. Het iV een toneelspel dat nogal wat. of ]:e-j ver: nogal veel, van de uitvoerders, vraagt, in het totaal van j.et oeuvre] van Heijermans is het met geen mo-i gelijkheid tot de absolute toppers te; rekenen, maar het heelt wel een eigen verdienste die zowat alles met under statement' te maken heeit. Daarnaast geeft het ook een treffend tijdsbeeld j Herman Heijermans tekent er niet al) te zwaar in. hij hanteert ac lichte lijn en in die sfeer van lichte genoeglijk-' heid- waarin de glimlach best mag; winnen van de traan, moet Eva Bon-' heur toegroeien naar de «toneelmati ge) vervulling van haar naam: Vrou we Geluk. Regisseur Detlev Pols heeit mijns in ziens zeer terecht vastgehouden a<.n een ook in de geest van de tijd' waarin het stuk speelt, tegen de jaren1 twintig zo puur mogenjke benade-j ring van het materiaai dat Heijer-1 mans aangeeit Er is niet moeilijk bewerkt en evenmin ongelukkig naar I het heden 'vertaald' en dat lijdt me een juist uitgangspunt, zeker waar Heijermans hier méér dan in veel van zijn andere stukken enigerma te vastzit aan ae tijd. Ik geloof aal Pols m die opzet ook is geslaagd: er, sprak zo een en ander dat met twin tig te maken heeft. Wat nu ae rest betreft heb ik met! geen mogelijkheid aanleiding kun-1 nen vinden voor een juoüeurnstem- mxng, ai had ik me daar volgaarne aan over gegeven. Om heel eer.-jk te zijn! heb ik zo ongeveer het erbarmelijkste met betrekking tot Heijermans van ae laat-ste jaren mee moeten maken. Wat een genoeglijk en licht toneelspel had) moeten woraen dijde vrijdagavond uit] tot een draak van een n.et al te snell soort en net lijkt me aat er waarlijk] nog heel wat gewerkt moet woraen I om aat ceest te temmen. Het stadium! waarin H-viDT deze 'Eva Bonneur' heeit gebraent, was vlakaf gezegd! niet presentabel, zeiis wanneer] men tot een aantal cijiers achter ae komma rekening wil houden met het amateurkarakter van deze opvoering. Zo was een elementaire noouzaak a.s de parate tekstpresentatie praktiscn over de gehele linie beneden peil en dus op de grens van het zeer penibele en slaagde men er bij voortduring in om spelend op het tempo nul nog over de eigen woorden te struike.en. Ik kan me best voorstellen dat eea en ander ais basis kan diénen voor een veel betere, snellere presentatie waar in net voor de echt wel zwoegende acteurs mogelijk moet zijn tot een goede onaeriinge balans te komen. Omdat deze nu zoek was en ae hele, lange avond zoek bleef, heeft het geen zin kanttekeningen bij de rolbezetting te maken met uitzondering dan van de echt goede, in speelduur erg kleine rol van Jacques Jacobsen als de be diende. Ik zou graag op een andere manier, over Heijermans die ik hoog acht en: het eveneens hoog te achten jubileum) van HMDT geschreven hebben, maar ik zag nog slechts een schim van wat Heijermans zou kunnen worden en een HMDT' aan het begin van de weg naar een dergelijk resultaat. Ik hoop] getuige te zijn aan het eind van de' reis. De tweede opvoering van HMDT is naar men zegt per traditie altijd stukken beter dan de première. Ik neem aan dat die traditie vana vond schouwburg,20.00 uur geen geweid wordt aangedaan. 0 „NACHT VAN POT WAS H'N GROOTSTE VUURWERK" AXEL In Axel is ri jdagavonri afscheid genomen van brandweercom mandant Ft. J- ROebè. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst in restaurant '/.omerlusl' met het ge meentebestuur. de brandweerlieden van Axel. Koewacht en Zuiddorpe. de regionaal brandweercommandant en vertegenwoordigers van de korpsen in de omliggende gemeente- Tijdens deze avond werd tevens de heer C. M. de PoOter als de nieuwe commandant van de vrijwillige brandweer van Axel voorgesteld. Burgemeester A. de Kam van Axel sprak de scheiden commandant (57) als eeerste toe. Hij herinnerde er aan dat de heer Hoebé op september 1945 als ordonnans in dienst kwam van de brandwer van Axel. waarover zijn vader destijds het commando voerde. De heer Hoebé bracht hel via allerlei promolies uiteindelijk tot ad judant-hoofdbrandmeester der eerste klasse en heelt voordat het zover was allerlei veranderingen van nabij mee gemaakt. Zo zijn er grote ontwikkelin gen geweest in de organisatie en het materieel. Met name aan die organisa tie vernieuweingen heeft de heer Hoe bé het zijne bijgedragen- Dat hij zich goed van zijn taak heeft gekweten kwam tot uitdrukking ln het feit dat het korps Axel vier keer kon meedingen naar een naiona- le titel, respectievelijk in Deventer. Den Bosch. Ape3aoorn en Zwijndrecht. Ook bij het bestrijden van echte bran den bleek het korps Axel herhaalde lijk biizonder effectief te kunnen wer ken. mede door toedoen van de heer Hoebé. De burgemeester herinnerde er verder aan. a'at de brandweer in het verleden meer dan eens getoond heeft bere kend te zijn op andere taken zoals de brandpreventie en hulpverlening bij wateroverlast en verkeersongevallen Verder heeft de heer Hoebé allerlei veranderingen in de behuizing van ae brandweer meegemaakt en in ae sa menstelling van de korpsen toen in 1970 de gemeentelijke herindeling een feit werd Voor al zijn bijdragen en medewerking bracht de burgemeester hem de dank van het gemeeniebe-1 stuur en een parasol als geschenk over. Mevrouw Hoebé kreeg een1 bioemstukje. II. J. HOP Bé Oovotper C.Jobse benoemd tot ere-voorzitter F.C. de Bevelanden GOES De heer C- Jobse is vrijdaga vond benoemd tot ere-voorzitter van de zomeravond- en zaalvoetbalvereni ging FC De Bevelanden in Goes. Deze onderscheiding viel hem te beurt we gens zijn grote verdiensten voor de vereniging. De heer Jobse is al "oijna dertig jaar lid van FC De Bevelanden. Lange tijd hanteerde hij de voorzittershamer, j Hij haalde wekelijks bij de leden de toto- en lotto-formulieren op. waar-j door hij met alle leden contact had I en zo een bindende kracht in de vere niging was. Vrijdagavond werd ae j heer Jobse tijdens een ledenvergade ring in De Opril uitvoerig gehuldigd. 1 Secretaris P. de Jonge reikte hem een 1 bij het ere-voorztterschap behorende1 oorkonde uit. Mevrouw Jobse kreeg een bloemstuk- Na de afscheidswoorden voor de heer Hoebé richtte de burgemeester zich tot de heer O. M. de Pooter. die sinds 1939 bij de brandweer is en die de heer Hoebé zal opvolgen. Hï.j be schreef de nieuwe commandant als een man die niet uit hobby maar uit woede bij de brandxveer werkte. Te vens presenteerde hij de heer J. Roe- landt uit Zuiddorpe als plaatsvervan gend commandant van het korps Axel. Namens het regionaal commando ln Zeeuwsch-Vlaanderen werd het woord gevoerd dor de heer J. Vesseur. die het brandweerkorps van Axel een ge vreesde concurrent bij landelijke wed strijden noemde. Een korps verder, dat vanaf het eerste ogenblik alle medewerkig toezegde bij het tot stand komen van een regionaal georgani seerde brandweer. Als dank x-oor de samenwerking met de heer Hoebé overhandigde hij een wapenschildje van de brandxveer- De heer" De Pooter als nieuwe commandant noemde hij 'de juiste man op de juiste plaats'- Hij wenste hem veel sterkte met zijn nieuwe, zware taal:. Namens de brandweer van Axel sprak de heer P. Schutz, secretaris van het korps, Deze woordvoerder dook met de aanxvezigen in de geschiedenis van het Axelse korps en bood het echt paar Hoebé twee xvitte tuinstoelen aan voor onder de gemeentelijke pa rasol. Tenslotte waren er nog toe spraakjes van de heren J. Roelandt uit Zuiddorpe, P. A. C. H- Dierick uit Koewacht en x-an de nieuwe brand- xveercommandant van Axel. Opper M. P. O- van Aert van de groep Axel vanl de rijkspolitie bedankte de heer Hoe- bé en zijn mannen voor de meriewer- king en hoopte op dezelfde samenwer- king tussen de politie en de brandwer onder de nieuwe commandant. De laatste spreker was de heer Hoebé1 zelf. Hij sprak ran 'een zwaar af - scheid', bedankte iedereen voor c goede samenwerking, noemde d "Nacht van Pot' zijn grootste vuu werk en wenste zijn opvolger ail sterkte toe. Het team De Poote Roelandt kwalificeerde hij tot slot a: 'een fanastisch team" waarmee h het gemeentebestuur van harte geiu kon wensen. Kruizen Tijdens een korte plechtigheid die aan het afscheid van de heer Hoebe voor af ging werden er kruizen, medailles en gespen uitgereikt x-an de Koninklij ke Nederlandse Brandweer Vereniging en de Koninklijke Vereniging van Brandweercommandanten voor trou we dienst bij de brandweer. Die onderschei «dingen gingen naar: R L. C- Geerards 40 jaar trouwe dienst). E. Heijmans <35). P. A. C- H Dierick (35». C. Baas <30). J- ae Schepper (30) en R. de Schepper (30». allen u:t Koewacht. Verder naar K Belaert «:;0». J Roelandt <25». P. Bracke '12.5 jan en E. van Nieuian- de '12,5) ai Ier. uit Zuiddorpe De heer B Herman uit Zuiddorpe werd even eens eer. onderscheiding verleend we gens 32.5 jaar trouwe dienst, rnaar hij kon niet aanwezig zijn vrijdagavond. Var. het korps Axel gingen er onder scheidingen naar H- J Hoebe (30) en D. P. Schutz (30). Bovendien werd in "Zomerlust' nog afscheid genomen x-an de heren R. L- G- Geerards en E. Heijmans, belden uit Koewacht, alsmede van de heer A Belaert uit Zuiddorpe- LOCO-BURGEMEESTER DRS. BARBÉ TIJDENS FEESTAVOND BRANDWEER: STREVEN OM ALARMERING TE VERBETEREN i STOOMTRAM VERZORGDE TIENDE UIENTRANSPORT GOES De stoomtram Goes-Borsse- le heeft vrijdag de tiende lading uien vervoerd van Kwadendamme naar Goes- Zoals bekend is de stoomtram ook met liet goederenvervoer begonnen door voor de firma De Koster uit Kwadendamme uien naar Goes te transporteren. De sti rhting stoomtram en de veria- i der hadden afgesproken dat het tien de transport wat extra luister zou worden bijgezet. De wagons werden x-riiaag niet door de gebruikelijke die selmotorwagen getrokken, maar door1 een heuse stoomloc- Een Oostduitse handelsdelegatie en vertegenwo orai - gers van de exportfima Kruidenier uit Rotterdam maakten het transport mee1 in aan het eind van de rij goederen wagons gekoppelde dieselmotorwagen. UIT TOLGELDEN WERD RESERVE VAN RUIM f 3 MILJOEN GEVORMD OOLTGENSPLAAT In de vrijdag in Ooltgensplaat gehouden xergadering van aandeelhouders van de N.V. Brugverbinding Haringvliet is besloten de n.v. te ontbinden en de overgebleven winst uit te keren. Deze uitkering bedraagt 5.000,voor een aandeel x-an 1.000,Het aandelenkapitaal bedraagt 600.000,in aandelen van 1.000,verdeeld over de gemeenten van Schou- xven-Duiveland en Goeree-Overflakkee die de Haringvlietbrug, aanvankelijk een tolbrug, hebben laten aanleggen. De provincies Zuid-Holland en Zeeland verstrekten toen een lening samen groot 400.000.Uit de tolgelden kon een reserx-e x% orden gevormd die thans nog ruim 3 miljoen gulden bedraagt. Er is nog een termijn x-an circa drie maanden nodig om de liquidatie af te wikkelen eer het geld naar de gemeen- kan worden overgeschreven. TERNEUZEN B. en w. van Terneu zen denken binnen veertien dagen dui delijkheid te kunnen geven over het al dan niet voortbestaan van de Hoekse brandxveer. Dat is ruim twee maanden eerder dan het college aanvankelijk dacht. Deze mededeling deed x-rijdag loco- burgemeester drs. R. C. E. Barbê tijdens een feestavond van de brand weer in de kantine van 'De Hoop'. Hij wilde nog niet vooruitlopen op de inhoud van het voorstel. De loco-burgemeester kondigde tevens aan, dat er zal worden bekeken hoe net alarmeringssysteem van de Ter neuzense brandweren kan worden ver beterd. Momenteel laat het op eer. aantal plaatsen te wensen over. x-end hij. Ox-er de kwestie van ae alarme ring zal een rapport worden samenge steld- De heer Barbé verwachtte .dat de brandweer van Terneuzen aan het eind van dit jaar de beschikking kar. krijgen over de nieuwe nevelwagen. Binnenkort zal er tevens een comman dobusje worden besteld. Hij bekende, aanvankelijk twijfels te hebben gehad aan de bruikbaarheid j van de hoogwerker. Die waren echter' weggenomen nadat hij de wagen in' actie had gezien tijdens ae brand bij' het Axelse meubelbedrijf Pot. De loco-burgemeester speldde vrijdag avond verder een groot aantal or.der-j scheidingen op en maakte "evens del mutaties bekend. Jaartekens kregen: J. Simons (30« jaar). S. J. de Visser (25 jaar). P. C.i van Doeselaar (25 jaar). J. J. lansen: (25 jaar), J- J. Rottier (20 jaar). H. P. Brac ke (15 jaar), G. W. Pladdet (15- jaar), R. E. M. Pielaet (15 jaar Medailles ontvingen: H. C. R. Eeck- hout, G. Dijkstra, A. Bakker. H. A- van Geffen- J. D. de Pooter en D. W. Jurry (allemaal 10 jaar bij de brand-] weer). Onderscheidingen van de Nederlandse Vereniging x-an Brandweercomman- danten waren er voor: J. Simons (verzilverde gesp. 30 jaar). S. J. de- Visser (verzilverde brandweerkruis 25 jaar), P. C- van Soeselaar (idem), en! J. J- Lensen (idem)- Het bronzen brandweerkruis x*oor 12Va jaar trouwe] dienst ontxnngen: R. J. de Fouw, J. de Groot,. J. J. Kentin, A. C. Lensen, J de Bruine en F. Meeusen- Bevorderd zijn: J. Rottier (tot adjunc t-hoof dbrandmeester eerste klas). N. Paulusse (tot hoofdbrandmeester). T. de Groot (idem). R. de Fouw Got hootfdbrandwaebtc. van Cleemputte j (idem), P Priester (idem). P. Hame- l:.-.>: (idem'. C. de Bruin (Men) J. Kentin (idem) en C. de Witte (idem) De brandweer nam afscheid van hoofdbrandwacht C - Dubbeldam, die sainds '4; deel uitmaakte van het korps in Sluiskil. Drs. Barb- bood zijn echtgenote bloemen aan. Bij de brand weer van Terneuzen zijn 3 nieuwe krachten aangesteld, terwijl één nieu- weling he; korps x-an Sluiskil gaat versterken. Er werden twee brand weerlieden ontfclagen omdat ae te weinig actief waren. Nadat de loco-burgemeester het off: ciële gedeelte van de biixlingsavond hafd besoten was er een vijfkamp voor de brandweren van de kernen en kon er worden gedanst. B. en w. Terneuzen praten opnieuw over positie Aart Janszen TERNEUZEN B. en w. van Terneu zen gaan zich dinsdag opnieuw bera den over de positie van .Aart Janszien, tot 1 april adjunct-directeur van de •Stichting Cultuurspreiding Zeeland'. De wethouders drs. A- J- Rekveld (cultuur) en mevrouw L. van der Plas-Tanis (personeelszaken) hebben vrijdagmorgen met de heer Janszen gepraat. Na afloop van het gesprek onthielden beide partijen zich van commentaar, waarbij mevrouw Van der Pias ver wees naar het b. en w.-overleg van dinsdag. Zoals bekend, staat de SCZ op het standpunt dat de heer Janszen nooit in haar dienst is geweest maar in die van de gemeente Terneuzen. B. en w. van Temeuzen ontkennen dat. Zij geven alleen toe. dat het salaris van de -vroegere adjunct-directeur via de gemeente is betaald. Het college kondigde afgelopen week overigens schriftelijk aan die betaling met ingang van 1 april te hebben stopgezet- Ox-er deze maatregel zal nu alsnog worden gepraat, terwijl het verder :n de bedoeling ligt om tot overleg te komen met de provincie en de Stichting Cultuurspreiding-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13