Voor gehandicapten nu 13.814.785,68 bijeen Ontluikende lente wat vertraagd Winkels aan jachthaven te Bruinisse op zondag geopend „Voorstel tot loonmaatregel regering is onbegrijpelijk" „VRIJ RECENTE MODEWOORD VAN DE SCHAALVERGROTING VERLIEST AAN ACTUALITEIT" De stoere stofzuiger uit Denemarken 12 PROYINCIALI ZIEUWS! COURANT ZATERDAG 3 APRIL 1976 De tuinen en parken beginnen cr weer fleurig uit te zien, nu liet weer wat milder is geworden en de zem de aarde flink verwarmt, waardoor de l'Iora tot leven wordt gewekt. Tengevolge van het langdurige, koude en schrale weer in maart Is de ontwikkeling sterk afge remd en heeft alles vergeleken met vorige lente na de ex treem zachte winter momen teel nog een achterstand goed te maken van gemiddeld vijf weken, sommige soorten bloeien zelfs ze ven weken later dan verleden jaar het geval was. Dat heeft tot gevolg dat thans en de komende weken, veel soorten vaste planten, bolgewassen en struiken tegelij kertijd in bloei komen, zodat het er met Pasen hoe het weer die dagen ook mag uitpakken on getwijfeld, wat de natuur betreft, feestelijk zal zijn door de vele kleuren van de bloemen en het vrolijke, fris groen van de ontwik kelde bladknoptpen. Een voor proefje er van beleven we mo menteel al. De tuinen zijn als bij toverslag veranderd door het in bloei komen van de hyacinten, narcissen, botanische tulpen, (een klembloemige, laag blijvende soort), sneeuwroem. iris reticula ta en anemone blanda, waarvan de paarse bloemen veel weg heb ben van najaarsasters. Bij de vas te planten zijn het voornamelijk de lage planten als subrietia die met hun derden paarse of roze bloempjes keurige plakkaten vormt, de arabis (idem met witte bloemen), de voorjaarszonnebloe men (dorieum) en het wilde- manskruid (anemone Pulsatilla) die zo opvatl door de sterk be haarde kelen bladeren en sten gels. De grote kelken zijn diep paars op 't blauw af. Ieder jaar als we deze frisse plant, die als zovele van 'onze' tuinvrienden die tussen haakjes afkomstig zijn uit het Europese bergland in bloei zien staan denken we 'die moeten we in 't najaar in de border planten' doch steevast is dan de lijst van aan te brengen verwilderingen dan al zo lang geworden dat het wildemans- kruid net, niet meer aan bod komt. Dit. keer staat hij echter bovenaan de lijst, bij de 'top tien' zogezegd. De primula's hebben van de vorst een flinke tik gehad, doch in op 'L zuiden gelegen tuinen en in de duinbossen zijn ze er vrij goed doorgekomen, De grond ziet er geel, roze. paars en lila en zeer fraaie pasteltinten, van. De invloed van het microklimaat is goed te zien. De verschillen tus sen zon- en schaduwrijke plaatsen en plekjes is opvallend en boei end. met alleen voor de hierbo ven genoemde "bakkruudjes' doch voor vrijwel alle planten en bol gewassen. moet maar eens een op 't zuiden gelegen tuin met een op 't noorden gelegen tuin verge lijken. Hetzelfde geldt voor de zuid- eci de noordhelling van een dijk, of duinenrij, Dë struik die op 't ogenblik hef meest opvalt, en blijkbaar zeer geliefd is want de soort ont breekt vrijwel nergens op de klei grond, is de forsythia, beter be kend als Ohinees klokje. Ook al weer zo algemeen dat men bijna gaat denken dat dit houtgewas in ons land inheems is. In werke lijkheid komt hij van nature voor in Azië, vooral m China en Japan, waar op dezelfde breedtegraad de winters veel strenger zijn door het, landklimaat dat daar heerst, doch de sneeuw verhin dert een totale bevriezing hoewel de forsythia veel kan hebben De takken zijn met ontelbaar, gelge- le kelkjes bezet die al van verre de aandacht trekken. De soort is een zogenaamde 'naaktbloeier' dat wil zeggen, dat de bloemen op het kale hout verschijnen. Pas na de bloei gaan de bladknoppen ontluiken. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld de meidoorn die eerst in blad komt en daarna gaat bloeien en dat is over het algemeen eind april-mei het ge val. Ook de vroege prunus en de enkelbloemige amandel staan op dit moment in volle glorie te pronken: de eerste met witte de tweede met zacht roze bloemen Onder het hout schiet de bodem flora omhoog en vormt een teer groen kleed. De bosplanten moe ten heel vlug opschieten want nog voor de bomen een donker dak vormen moeten de meeste opgroeien sommige tot twee meter hoogte en gebloeid heb ben. Zo zien we in deze tijd van het jaar de drie 'lagen' heel dui delijk aftekenen: de bodem vol leven, de tweede laag (de strui ken) dee's nog kaal, deels aan hel; ontwaken, de derde (top)laag nog vrijwel geheel kaal en schijn baar nog in winterslaap. Van on der af 'bouwt' een bos zich op. De eerste planten als voorjaars- vroegeling. speenkruid, viooltje, primula en enkele andere heb ben hun bloemen ontvouwt en worden druk bezocht dcor hom mels en bijen. Ieet interessant zagen we gister: een hommelko ningin werd door een kieine vos- vlinder verjaagd en vervolgens tientallen meters ver achtervolgd. Hetgeen we nog nooit eerder za gen. Wat is de ontluikende natuur tooh iedere keer weer een won der! Je zou iedere dag op dezelf de plaatsen een stukje kleuren film moeten maken en die na een maand moeten afdraaien. We zou den nog meer dan we nu al doen verbaasd zijn over de ongeloof lijk snelle (en kleurrijke) ontwik keling die de lente te voorschijn tovert uit de zwarte aarde en de uiteriijk morsdode takken en twijgen, zoals gezegd: een won der. iedere keer weer. P. SCHOLLEVAER, VAN 16 MAART TOT 30 SEPTEMBER TUSSEN NEGEN EN TWAALF UUR SGP.FRACTIE STEMDE TEGEN DISTRICTSBESWURDER CNV J. VAN DER KAMP IN MIDDELBURG: „ZONDER MAATREGEL ALLE INKOMENS AAN BANDEN TE LEGGEN" MIDDELBURG „Onbegrijpelijk dat de regering opnieuw voorstellen doet die liet haar mogelijk moeten maken in te grijpen in de loonontwikkeling, zonder tegelijkertijd concrete maat regelen hekend te maken waarmee alle andere inkomens aan banden worden gelegdDat zei "CNV-districtsbestuur- der J. van der Kamp vrijdagavond in Middelburg, waar hij in de Klaren- bcek-lts de bezoekers aan de feestelij ke familieavond van het CNV toesprak. Hij sloot hiermee aan bij het eerder deze week door het CNV bekend ge maakte standpunt inzake de loonpoli tiek van de regering- „Wij staan voor de keus: 'meer went ol meer loon'. U kunt wel raden welke keus gedaan worden, namenjk het veroeiere nvan de werkgelegenheid, en dat betkenet dat loocima-jging zal woraen vraagd". De neer Van der Kamp zei onder meer dat het CNV afwijst als de regering al op 1 juli een wettelijke maatregel wil om de miniumlonen en de uitkeringen van de sociale verzke- ringen extra te matigen. „Dat is lijn recht in strijd met alle verklaringen van regering en parlement dat aan del zwakste groepen bijzonder zorg moetl worden besteed". De christelijke vakbeweging is wel bereid mee te werken aan matiging van de lonen om de onrustbarende werkloosheid te bestijden, maar daar aan zijn wel voorwaarden verbonden, onder meer loonmaatregelen inpassen m een algemeen inkomensbeleid, hoge re winsten als gevolg van de loonma tiging voor een deel de werknemers ten goede laten komen en zekerheid dat hogere opbrengsten van bedrijven worden gebruikt voor het scheppen van wenk. De districtsbestuurder Van de Kamp deelden zijn gehoor verder nog mee dat het CNV op 1 januari de 230.000 leden geapsseerd is. Dat is vergeleken met een jaar terug een winst van 2232 leden, hetgeen een duidelijke groei in 1975 betekende. Kritiek Voorzitter A. Maas van de CNV-cen- trale (besturenbond) in Middelburg uitte in zijn openingswoord van ,de familie-avond kritiek op de geringe deelname van een aantal bonden aan liet plaatselijk werk binnen de bestu renbond- Voor een krachtig CNV op plaatselijk niveau achtte liij een een drachtige samenwerking van de ver schillende bonden hard nodig. „Het kan en het moet anders", zo zei hij tot de ongeveer 250 aanwezigen in de aula van de Klarenbeek-lts. Dertig bezoekers in politiek café DOMBURG Een deriigtai bezoekers woonde vrijdagavond het politiek café van de werkgroep Domburg bij. De heer Lous (CHU). de heer V.'attel (AR) en (le heer Don (PvdA) spraken tijdens deze avond naar aanleiding van het thema 'Meneer, nat dpet u in uw raad"?' De heer Reijnhoudt verzorgde deom- lijsting van het programma met Zeeuwse luisterliedjes. In de discus sies werd vooral het probleem van cis t.weecle woningen in de kernen van Domburg en Oostkapelle aangesneden. Poppentheater in 'Hupuus' Zaamslag ZAAMSLAC- Vandaag, zaterdag, treedt he: poppentheater van Greet van Dijk op in "t Klupuus' in Zaam- s'.ag De voorstelling is uitsluitend be-l jternd voor kleuters en begint om 10.00 uur. INDUSTRIEBOND NVV W.-Z.-VLAANDEREN HIELD DE ALGEMENE JAARVERGADERING BRESKENS De afdeling West- Zeeuwsch-Vla anderen van de Industrie bond NW liield de algemene jaarver gadering in 't Zonnelce le Breskens. Tijdens deze jaarvergadering sprak de heer J. Schepers, districtsbestuurder, over het 90-jarig bestaan van de In dustriebond. „Een boeiende geschiede nis waarin wel veel wantoestanden voorkwamen", zo zei hij. Voorts vertelde hij over de periode na de tweede wereldoorlog, toen werkne mers en werkgevers gezamenlijk him i schouders onder het economisch leven moesten zetten om de maatschappij weer op te bouwen. Toen men elkaar echter niet meer nodig had, splitsten de wegen tussen werkgever en werk nemer zich. De heer Schepers was van mening, dat de invloed van de werkge ver minder moet worden. Hij sprak verder zijn teleurstelling uit over de komst van Montedison in het Sloege- bied- Hij noemde het bedrijf corrupt en meende dat er genoeg bedrijven in de provincie aanwezig zijn die het mi lieu en het welzijn aantasten. „Ik kan het. niet begrijpen dat gemeentebestu ren en provinciale staten deze industrie hebben binnengehaald", aldus de heer Schepers, die het betreurde, dat "net CNV niet bij de federatie van vakbon den betrokken is. Hij vond het even eens betreurenswaardig dat de regering niets doe aan de niet-cao-gebondenen- Verder sprak op deze vergadering de voorzitter, de heer J. de Zeeuw, die in zijn openingswoord de achteruitgang van de werksituatie aanstipte, die ook in Zeeuwsch-Vlaanderen merkbaar is Uit het jaarverslag kwam naar voren, dat de afdeling van de Industriebond momenteel 333 leden telt. Bij de be stuursverkiezing werden de heren A. Vinke (secretaris) en J. Quaars herko zen. Op deze avond werden ook enkele le den gehuldigd wegens hun '25-jarig lid maatschap van de bond: J- van de Broecke uit Breskens. J Buyck uit Oostburg, F Bakker uit Schoondijke, J. Cornells uit Groede. J. Fremouw uit Oostburg. I- de Jonge uit Breskens. L Jongman uit Breskens en P. Wisse ui? Breskens. De avond werd besloten met samenzijn. Een belangrijk onderdeel van de feest avond georganiseerd door de be sturenbond en een aantal afdelingen bestond uit de huldiging van een z tal jubilarissen, die hun 25-jarig CNV- lidmaatschap vierden- De zes jubilarissen allen leden de Industriebond CNV waren Zwemmer, G. Zwemmer, J. Buis, Dekker uit Vrouwenpolder, A. Izebout, M. Sul en W. Krijger uit Meliskerke. Zij kregen uit handen van voorzitter A. de Poorte van de industrtiebond Middelburg het zilveren CNV-insigne opgespeld- Voor de echtgenotes waren er bloemen. Twee zilveren jubilarissen de heren W. Ouwerkerk en C. Niewenhuyze moesten wegens familie-omstandighe den verstek laten gaan. Daarnaast hul digde het CNV in Middelburg eerder twee leden die 50 jaar lid van bond waren. Zij ontvingen in verband met hun gevorderde leeftijd thuis het gouden insigne met lauwertak. Tenslotte zette Industriebond-voorzit ter De Poorte bode A. Ouwer in het zonnetje. Deze maakt zich inmid dels al 30 jaar voor de bond verdienstelijk door de contributie de groep contactbetalende leden op te halen. Voor hem was er een bloe metje en een applaus van de zaal. De vele aanwezigen op de familie avond zagen na de huldiging het blij: pel 'Even voorstellen., ik ben ui dochter' van de toneelclub Seroosker- ke- In de pauze was er nog een verloting. Raad Wissenkerke behandelt tarieven zwembad WISSENKERKE De gemeenteraad van Wissenkerke zal zich in de verga dering van maandagavond 12 april onder meer bezighouden met de vaststelling van de tarieven voor het openlucht zwembad. B.. enw. stellen voor om naast een tien-harienkaart en een seizoenabonnement ook een ge- zinskaart in te voeren. Deze zal U5 gaan kosten. Een los toegangskaartje moet 1.80 gaan kosten, maar kinderen onder de 16 jaar is dat 90 cent. Kinderen onder de 3 jaar gen gratis zwemmen- Aan de raad wordt ook een krediet van 15-000 gevraagd voor garderobe- rekken, brandblussers, afvalbakken een zuurstofkoffer, leesgordels, moncl- megafoonsa de aanleg van een zonne weide met enkele banken en tafels en een speelwerktuig voor de kleuters. Ook zullen er fietsenstandaards ko- B. en w. hebben een regeling ontwor pen voor het gebruik van het nieuwe biljart in het dorpshuis te Kamper land. De bejaardensoos mag daar gra tis biljarten en andere plaatselijke verenigingen kunnen tegen een jaarab onnement van 100.- (een keer per week) of voor 10,- per keer ook van het biljart gebruik maken. De gemeenteraad zal zich verder spreken over het verstrekken van een krediet van 107.200,-, exclusief om zetbelasting, waarvoor aannemer A. C. van Plee te Kamperland de Sportlaan te Wissenkerke zal doortrekken ter ontsluiting van het sportveldencom plex. In de raadsvergadering komen onder meer ook de huurverhogingen gemeentewoningen, de subsidie twee zangkoren, de aanschaf van een kunstmeststrooier (voor het bezanden van de sportvelden) en een herziening van de grondprijzen in de bestem mingsplannen aan de orde. BKUMSSE Enkele winkels aan (Iel jachthaven le Bruinisse zullen gedun-n-l de de zomermaanden op zondag enkele uren geopend mogen zijn. Dit besloot de gemeenteraad van Bruinisse in de vergadering van vrijdagavond. In die vergadering werd een verordening aan genomen. waarin de vrijstellingen voor de verkoop op zondag en op werkda gen na J8.00 uur zijn geregeld. Oc SGP-fractie stemde tegen en besten digde daarmee liet eerder ingenomen standpunt: een algemeen verbod voor verkoop op zondag- Uitsluitend de winkels aan de Jachtha ven die directe levensbehoeften verko pen zoals drogisterij-artikelen en le vensmiddelen mogen op de zondagmor gen van negen tot twaalf uur geopend zijn. evenals de winkel in si-heepsbe- noöigdheden. De vrijstelling geldt voor het tijdvak van 16 maan tot 30 sep tember. De winkel in frisdranken, strandanikelen en dergelijke aan de Grevel'insenstramd zal in dezelfde ne riode van tien uur tot vijf uur geo pend mogen zijn. Met deze regeling is een eind gekomen aan de onbevredigende toestand zoals die zich vorig seizoen voordeed, toen de winkelsluiting met name in het re creatiegebied van Bruinisse niet gere geld was. „B en w zijn blij eindelijk een regeling te kunnen treffen", zo merkte burgemeester T- C. Hekman op. "Wilma (maatschappij voor pro jectontwikkeling) heeft zich voorlopig akkoord verklaard met de bepalingen". Voordat de nieuwe verordening met vijf tegen twee stemmen (wethouder W. van Gilst en J. v. d. Bost werd vastgesteld, diende de heer M. Meeuw - sen (orot. chr.) een amendement in. Hij wilde de vrijsetilingen slechts doen gelden voor de jachthaven "Arua Del ta' en niet voor het hele recreatiege bied. Openstelling van winkels op zon dag voor het binnendijkse recreatiege bied achtte hij niet nodig. Het amen dement werd aangenomen met vier te gen drie stemmen- Tegenstemmers wa ren de heren A. Mal, M. v, d. Velde (lijst Van der Velde) en M. Verspoor (algemeen belang). De heer Van der Velde had de nodige kritiek op de nieuwe verordening. Hij vond het rechtvaardiger wanneer alle winkels inj het recreatiegebied toestemming kre-i gen cm op zondag open te zijn. De zaak in kunstnnverheidsartikelen "De; Schapekcp' had ook bij de gemeente' een verzoek ingediend om vrijstelling voor zondagverkoop en de heer Van der Velde and dat deze toestemming ook verleend moest worden. ,X>e win kels moeten allemaal dezelfde rechten krijgen. De mensen zijn door Wilma ge contracteerd onder deze voorwaar den en Wilma heeft met het gemeente bestuur afspraken gemaaJkt dat zij het recreadenroject onder handen zou ne men wanneer geen beperkingen wer den .opgelegd. betreffende; de zondags- rust". Waaróp de burgemeester aait- woordde: „Wanneer Wilma fcozeggin- gen 'doet, is dat haar zaak. Maar men heeft zich wel te houden aan de wet". Wethouder S. A. Jumelet (prot. chr.) merkte in dit verband op: „Het ei wil wijzer zijn dan de kip, Wilma wil wij zer zijn dan de landelijke wetgever die zege dat de winkels op zondag gesloten dienen te zijn. Met deze verordening komen we precies tegemoet aan onze afspraken. Persoonlijk vind ik drie uren open stellen van winkels al veel te veel". De he.er Verspoor waarschuw de dat de bet reffenden zeker niet te vreden zullen zijn. Hij verwachtte dat deze mensen de zaak aanhangig zou den maken. Burgemeester Hekman ver zekerde echter: „Op deze manier ko men wij onze overeenkomst wettelijk helemaal na". Hij onderstreepte dat het college van b en w niets anders gedaan dan het advies van de Kamer van Koophandel opvolgen. Deze stelde een onderzoek in onder de in Bruinisse gevestigde bedrijven. De heer Van der Velde wilde zijn voorstel om alle win kels aan de jachthaven zondagverkoop te laten bedrijven niet in stemming brengen. „Dat heeft geen enkele zin. De uitslag is toch bekend: 3 tegen 4". SGP-wethouder aVn Gilst merkte op dat het om een meerderheidsvoorstel van b en w ging: „Onze mening is vol doende bekend". Een extra garantiesubsidie van 2500 werd verleend aan de VW voor de or ganisatie van de visserijdagen. De WV moet een belangrijke bron van inkom sten missen nu de gemeente besloot geen toestemming meer te verlenen voor een autoscooter en dergelijke gedurende deze vissrijdagen. Bovendien werd besloten de jaarlijkse garantiesubsidie van 1000 voor het organiseren van deze feestdagen om te zetten in een gewone subsidie. Na on- onderhandelingen kwam b en i VW tot deze overeenstemming. Met vijf tegen twee stemmen ging de raat! daarmee akkoord. „Voor het verdwij nen van die grote herrie hebben we wel wat over", meende de heer Meeuw sen. Wethouder Van Gilst en de heer Van den Bos setemden tegen. De heer Van den Bos vond hei vreemd dat dit punt niet bij de raadstukken had geze- De aanschaf van een nieuwe tractor voor gemeentewerken was aanleiding voor grote onenigheid in de commis sie openbare werken. De commissiele den Meeuwsen en Bal wilden zelfs geen deel meer uitmaken van de commissie. De heer Meeuwsen verweet de wethou der van openbare werken Van Gilst grote ondeskundigheid. De raad gaf de commissie destijds toestemminz binnen een bepaald bedrag een nieuwe tractor aan te schaffen. Na prijsop gave werd besloten de levering te gun nen aan de firma De Jager in Goes, die 2000 goedkoper was. De heer Bal verwonderde zich erover da: er geen schriftelijke offertes zijn „Er waren geen gedegen cijfers, er zijn slechts ba sisbedragen genoemd". Wethouder v. Gilst verzekerde de raad dat hem was toegezegd dat de tractor 'aangekleed' voor die prijs geleverd zou worden. De heer Meeuwsen vond het vreemd dat bij een firma in Goes, die bovendnesn geen dealer is, werd gekocht, terwijl de officiële dealer op enkele kilome- Nog: li o nderdvijf en tachtig dui- vierde miljoen in onze puzzelac- zend tweehonderd veertien gul den en twee-en-dertig cent en het tic voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten is bereikt. Een unieke mijlpaal in écn puzzel actie in dagbladen. Dankzij ons trouwe puzzellegïoen. Die vier miljoengrens wordt ze ker met de opbrengst van puzzel 26, de laatste, gepasseerd. U weet het, tot donderdag 8 april kunt u de oplossing van puzzel 26 inzen den voor de weekhoofdprijzen en weekprijzen, plus het in alle 26 puzzel diagrammen gevonden aan tal letters S voor de fameuze hoofdprijzen. U mag zoveel inzenden als u wilt. Wel voor elke oplossing een aparte girokaart of briefkaart i na 1 april 40 cent porto) gebrui ken met ten minste één gulden extra voor het goede doel en om de opbrengst zó hoog mogelijk te laten oplopen. We streven naar een record. De extra-prijzenpot is er ook nog: met het extraatje van deze week zit er al weer f7.101,74 in die pot, zodat notaris J .H. Birk- hoff met de laatste trekking ten minste zeven puzzelaars gelukkig maakt met een extra duizend je. DE LAATSE HORDEN WOR DEN GENOMEN: dat was de oplossing van puzzel 25. De prijs warmaars vindt u elders in deze krant. De uitslag van puzzel 26 (de laatste) wordt zaterdag 17 april gepubliceerd. Weekhoofdprijzen EEN VW POLO N EXTRA: H Menting, Wilhelminastraat 106, Doetincnem; EEN PHILIPS KLEURENTE LEVISIE: J. Vetter, Brink 7. Mui- derberg; EEN OLGA SPRINGBOX- COMBINATIE: W. J. Bloemink, Roompotstraat 19. Arnhem; EEN SPERRY REMINGTON PRIVE-BRANDKAST: Mevr. C- Aböekerk-Koster. Begoniastraat 11, Enkhuizen (NH): 4 CONTI TS STAALRADIAAL- BANDEN: N. Voorhoeve, N. Bra- 'oaotlaan 80, Eindhoven: EEN SINGER NAAIMACHI NE: C. van der Pijl, Damasstraat 7, Den Haag. EEN WAARDEBON VAN F 500 VAN WITTE VEEN: P. Drie- dijk, Sloestraat, 3, Lewedorp (Zeeland). 9 EEN WAARDEBON VAN F 500 VAN WITTEVEEN: PI. W. Oosterveen, Oostrandpark 95, Le lystad. 9 EEN CARNIELLI SUPER SKIFF ROEIMACHINE: E. de Beer, W. Dreespark 47, Den Haag. 9 EEN NEVEDA TAPIJT: Mevr. W. G. A. Zeelen-Helsper, Maassin gel 151. Deume. tcis afstand gevestigd is. „Met de tra kosten bij service en onderhoud zijn die 2000 voordeel dan gauw op" meende de heer Bul Beide raadsle den vonden dat zij niet genoeg in de zaak waren gekend «n wilden geen dee; meer uitmaken van de commissie. Bur gemeester Hekman was ook van me ning, dat in liet vervolg met gedegen offertes diende te worden gewerkt. Wethouder aVn Gilst verdedigde zich: „Ik heb gedaan wat mijn hand vond om te doen. Ik heb getracht het voor deligste te bereiken en heb het uiter ste gedaan", Voor de voorbereiding I van het bestemmingsplan Industrie- terrein was een krediet nodig va.-. 6G00. De heer Meeuwsen leek dit wa;1 overbodig. „We hadden toch al een te- stemmingsplan". De burgemeester le:. de uit dat het voor enkele plannen aar.- bevelenswaardig aws de besremmin? afzonderlijk te regelen. Een aanvul lend krediet van 7308 was nodig voor de verbetering van de weg naar de In l dustriehaven. De raad stelde in augus tus 1975 hier al f 27.376 voor ter be schikking. Inmiddels zijn de prijzen I weer gestegen. De heer Meeuwsen I stelde vast, dat. deze meerkosten te wij- ten zijn aan hel, op de lange baan, schuiven van de aannemer. De burge meester en verschillende raadsleden slemden hiermee in, waarna de burge meester zei de aannemer hierop attent Burgemeester G. van den Berg tijdens opening voorjaarsbeurs in Sint Philipsland: „Je hoort meer over schaalverkleining" SINT-PHILIPSLAND „Je merkt liet op allerlei gebied, dat het nog recente modewoord van schaalvergro ting belangrijk aan waarde en actuali teit heeft ingeboet. Je hoort zelfs eerder over schaalverkleining", zo hield burgemeester G. van den Berg Leerlingen Oranje Nassau-mavo brengen 3250,- bijeen voor Rheuma-fonds MIDDELBURG De leerlingen van de Oranje-Nassaumavo te Middelburg hebben met verschillende acties in en om de school in enkele weken tijd een bedrag van ƒ3250,- bijeengebracht voor het rheumafonds. Ieder jaar voe ren de leerlingen, die de school gaan. verlaten actie voor een of ander door hen zelf te bepalen doel. Ditmaal betekent het echter een re cordopbrengst. Vooral de laatste dag, gisteren (vrijdag), leverde de grootste opbrengst. Door allerlei activiteiten zo als busgooien, schiettent en ballen- gooien op het schoolplein en het bak ken en verkopen van oliebollen, pan nekoeken en wafels in de school, werd, op de laatste actiedag ruim 1500,- bijeen gebracht. Ook voor een Amerikaanse verkoop van zelfgebakken cakes en appeltaar ten bestond evenals voor de rommel markt veel animo. Zonder medeweten van de leerkrachten hadden de leerlin gen bij de echtgenotes van de leraren een goed door hen zelf te herkennen voorwerp weten los te krijgen, dat ook in de stijl van een Amerikaanse verkoping door hen zelf weer kon worden 'teruggekocht'. De scheidende vierde klassers en de I navo-3 leerlingen begonnen vrijdag morgen hun laatste schooldag met een soeciaal afscheidslied op de wijs van Het Wilhelmus, dat tijdens het hijsen van de vlag op het schoolplein werd gezonden. Vervolgens kreeg iede re klas een bezoek van het zangkoor'. Ook verschillende leraren kregen een zanghuMe. Door allerlei acties in de voorgaande weken was reeds een bedrag 'ƒ1750,- bijeengebracht, maar liet for midabele bedrag van 1500,- op de laatste actiedag heeft het streefberag van 2500,- ver overschreden. Op een leerlingenaantal van 350 bete kent dit ongeveer een tientje per leerling. vrijdagmiddag de Sint-Philipslamlsc middenstanders voor, die in dorpshuis De Wimpel de stands bevolkten van de voorjaarsbeurs. „Men heeft ervaren, dat schaalvergro ting een groot persoonlijk verlies op levert. Men was er als mens niet bi) betrokken. Bij de middenstand opsrs I baarde zich dal, door vakverschre- ling- Marktmechanisme werkt lang zaam. Pas als verdwenen is wat men had, wordt het gemis gevoeld. De cor.- j sument weet nu ook beter dat tij dei:; ke koopjes met opwegen tegen pe: soonlijke contacten met de verkoper of de vakman Men haakt terug nas: dat contact en naar die persoonlijk service- Dat kan voor de middenstand ook in de kleinere plaatsen alleen maar gur. stig zijn", vond de burgemeester, die de organisatie ter plaatse een pluim op de hoed stak, dat men poogt zich gezamenlijk aan de consument te pre senteren". Voor de derde maal een middenstandsbeurs in De Wimpel. In -Sint-Philipsland mogen we ons geluk kig prijzen dat mede door woning bouw de bevolkingsafname tot staan werd gebracht. Als burgers van deze gemeente, middenstand en consument zullen we ook in de toekomst samen moeten werken om tot zo goed moge lijke voorzieningen te komen." De burgemeester besloot zijn speed: met de wens dat ook deze derce' voorjaarsbeurs voor alle partijen zo: mogen slagen en verklaarde daarmee het tweedaagse gebueren voor geo pend. Middenstandsvoorzitter H- J. Bosman wees er op, hoe er veel dingen in he: zakendoen zijn, die voor de onderne mer betekenen dat hij zich schrap j moet zetten. „Niets is voor die zaken man zo belangrijk als klantenbinding. Lukt dat niet, dan pakt het verkeerd uit. Er bestaat een wisselwerking te sen dienstverlening bieden en het kwfr I ken van goodwill. Voor de midden stand komt het in het bijzonder aaa op individuele activiteit. Het koir.: ook aan op geestdrift. Dat levert te beste resultaten op. Geestdrift ove: wint tegenslag. De heer Bosman hield zijn collegs standhouders verder voor ogen dat z de reclame vooral elementen van lx trouwbaarheid en informatiegerich:- heïd tot uitdrukking moeten kornet "Via deze voorjaarsbeurs, doen we als menlijk aan reclame'- De middrn standsvoorzitter spoorde de leden aac i voorzitter spoorde de leden aan gees geestdriftig vol te houden, 'dat open: ook voor de toekomst mogelijkheden'. Na de officiële opening was het me: een al gezellig druk en dat zette zich voort tot in de avonduren. Met een branche-variatie van de plaatselijke ondernemer en met wat extra aanb» dingen en verder een stand van de brandweer en de politie werd he: voor de talrijke bezoekers, die c; beurs bezochten een attractief gebete ren- Vandaag is de voorjaarsbeurs i: De Wimpel nog tot 17.00 uur opec (ADVERTENTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12