Snel belangstelling voor eigentijds wonen in Geere Goese commissie voor handel, ambacht en diensten krijgt een breder werkterrein Ambtsjubileum Van Antwerpen trok grote belangstelling Service-clubs Walcheren organiseren feestavond voor bet Leger des Heils Vbrst® VRIJDAG 2 APRIL 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 COMMISSIE GAAT ZICH BEZIGHOUDEN MET ONTWERPBESTEMMINGS PLANNEN OPVOLGER VAN ggïSSsSSÉ85 COMMISSIE MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF vcre: der van samen eld. d:e i BINNEN EEN WEEK AL GEGADIGDEN BIJ WONINGBOUWVERENIGING MIDDELBURG Op de foto: De omgeving van de beenhouwerssingel en de Koestraat, waar de 'prijsvraag-woningen' ge bouwd zullen worden. GOES Donderdagavond is in het utadhuls van Goes de commissie voor handel, ambacht en diensten van de gemeente Goes geïnstalleerd. De com missie komt in de plaats van dei ontboden commLssIe midden- en klein bedrijf, die bijna vijf jaar met namei 'middenstandszaken' in Goes behartig-, - de. De 'oude' commissie kwam Jaar- stad, maar ook lijks slechts enkele malen bijeen; bij mene aard. zo: de nieuwe commissie wordt dat an-; de ra, mede In verband met de uitbrei-| ding van de werkzaamheden, de commissie zich gaat bezighouden. In de nieuwe commissie zijn, naast vertegenwoordigers van het midden- en kleinbedrijf ook de vakorganisaties opgenomen. Voor Zeeland is dat ove rigens niet nieuw, ook Vlissingen kent een commissie, waarin de vakorgan- ties zitting hebben. De commissie voor handel, ambacht en diensten werd geïnstalleerd door wethouder dra. J Dijkgraaf. ..Uit het feit dat de commissie midden- en kleinbedrijf nog een vijf jaar heelt bestaan, zou je kunnen afleiden dat het allemaal rüet zo best liep met die commissie, maar dat zou een onjuiste gevolgrekking zijn. Nee, de oorzaak van de instelling van deze nieuwe >ok een toebedeeld", f. Hij .stond waarmee de kk-.nbedrijf i getoond hoe belangrijk deze groep is iti daarmee is tevens aangetoond dat Goes de instelling van een commis sie als deze zaken waard isDa plaats van de vakorganisaties In de nieuwe commissie lichtte de consulent er even uit. De vakorganisaties heb ben nu ook hun zet'-! gekregen. Men hoort over die deelname aan een dergelijke commissie weicens twijfels. Ik hoop echter dat in Goes de werk nemers en werkgevers in oen goed ken v:m meer alge- samenspel met elkaar tewerk pullen de doelstelllngennota gaan en een beleid zullen vcAgen. Midden-Zeeland, een rappor over waarbij een goede ontwikkeling van Wolphaartsdijk en do winkelsluiting» de stads- en dorpskernenaentrafll ml wet. ,,De wijze waarop de trade com- staan". missie zich met de zaken bezighield, Na de installatie volgde hot doornpre- op mij altijd bijzonder plezierig ken van een aantal zaken, waarmee commissie midden- zich in het verleden den. Drs. Dijkgraaf wikkeling van de binnenstad, de ver keersproblematiek in diezelfde binnen loemde de onv overgekomen. Die commLssie heeft1 nuttig werk verricht", meende de wet-, houder. Over de nieuwe commissie zei hij verder nog; .Deze commissie kent een ruimere doelstelling. u gaat zich. om maar een voorbeeld te geven, bezig houden met ontwerp-bestemmlngs plannen. En verder kunt u op alle mogelijke gebied, ook op eigen Initia tief adviezen aan b. en Kortom: ik hoop dat de commissie zich In de toekomst zal gaan bezighouden. Met name werd aandacht geschonken aan de te volgen procedure bij de behandeling van terp-bestemmingsplannen missie achteraf gezegd „Het is een goede zet i te richten' „DUIDELIJK PLAATS VOOR MODERNE HUIZEN MET EIGEN GEZICHT" MIDDELBURG De belangstelling voor een eigentijds uitgevoerde wo ning in de eeuwenoude sfeer van de Middelburgse binnenstad is opvallend groot. Binnen een week nadat men de uitslag van de prijsvraag voor een klein woningbouwproject in moderne architectuur in liet Geeregébied be kend maakt, noteerde de woningbouw vereniging Middelburg' al een kleine 10 gegadigden- Bij de woningbouwvereniging is men erg blij met deze belangstelling. Mét de drie architecten, die aan de prijs vraag deelnamen, is het voor direc teur Tevel een bewijs dat voor nieuw bouw met een eigen gezicht en in een eigentijdse vormgeving een duidelijke plaats is In de historische binnenstad. De prijsvraag op dit gebied nog uniek in Zeeland is voor de wo ningbouwvereniging zeer succesvol verlopen. Buiten de nu gebleken be langstelling voor het prijswinnende ontwerp (van 'de Delta'-Rothuizen en t Hooft) is men vooral ook verheugd over het hoge niveau van de drie inzendingen en vindt men het eigen lijk jammer dat er twee (Jobse, Vlis singen en Pennink, Amsterdam) moes ben afvallen. „De drie deelnemende architecten heb ben zich alle drie steengoede architec ten getoond. Ze hebben laten zien dat ze niet alleen iets willen maar ook iets durven. Het was voor ons verras send met hoeveel inzet, men aan de prijsvraag heeft gewerkt", zegt direc teur Tevel van de woningbouwvereni- sr. woningbouwvereniging verliest! men de twee architecten die afvielen dan ook beslist niet uit het oog- „Van hun ideeën zullen we in de toekomst graag gebruik maken. Him plannen gaan voor ons zeker niet in de ijs kast", aldus de heer Tevel. Eigen gezicht Hij zegt dat tegen de achtergrond van het feit dat de woningbouwvereniging zich in de toekomst in sterke mate wil richten op een kleinschalige en een gevarieerde bouw, waarbij iedere woning een eigen gezicht kan geven. Daan-oor hoopt men dan ook gebruik te maken van de ideeën van de archi tecten Jobse en Pennink. De keuze van het ontwerp van ir. C J. Keulemans wat betreft de prijs vraag voor het Geereplan heeft vooral te maken met het feit dat dit ontwerp ondergeschikt gemaakt is aan de om geving. Zo viel het ontwerp van Jobse af. omdat het zoals de heer Tevel zegt 'een te sterk ontwerp' was. ,De Jury vond het te dominerend voor deze plaats", verklaart hij. Van de drie ontwerpen geeft de direc teur van de woningbouwvereniging een aantal typeringen Over het prijs winnende ontwerp van ir. Keulemans zegt hij: „Juist de bescheidenheid is de grote kracht. Dit kan als een verdienste worden aangemerkt omdat het minder als blikvanger zal funge ren en meer het karakter van de binnenstad zal introduceren"- Het ontwerp van architect Jobse munt aldus de toelichting van de heer Tevel uit door een sterke karakteristiek. ,Het is zelfs een zeer aansprekend dominerend gebouw te noemen", vindt hij- Het jury-rapport sprak eerder al van een 'grote archi tecturale zeggingskracht en inventivi teit". Machtig Reconstructie Banckertplein MIDDELBURG In het gisteren schenen verslag van de verkeerscom- Elkaar verdragen Chef ijkafdeling p eigen ïmua-1 XT ver-r rekken p. Neve, gemeente an deze oom Middelburg, na 46 jaar met pensioen worden: ken- Directeur Tevel verwacht het be- missie in .Middelburg is abusievelijk De jury die over de prijsvraag beslis te, toonde vooral veel waardering voor de analyse van de Middelburgse binnenstad, die Jobse aan zijn plan vooraf liet gaan. In zijn totaliteit werd het als een "machtig" ontwerp gezien, maar op de plaats waar het moest komen als te dominerend e ren- Het plan Jobse telde in totaal 38 woningen (met 1 tot en met 3 ka mers). Het ontwerp van prof. Pennink wordt door de heer Tevel als een 'goed ontwerp' gekwalificeerd, waarbij hij vooral de goede woonkwaliteit bena drukt. „Het ontwerp getuigt van een sterk pragmatische benadering en is daardoor wat te weinig verbonden met dit binnenstad", noemt hij als de schaduwzijde. Volgens de directeur van de woning bouwvereniging had het ontwerp van prof. Pennink economisch gezien de beste realisatiekansen, maar werd het flatachtige karakter uiteindelijk in het Geeregebied als minder gewenst ge zien. Dit plan telde 29 woningen (met 2 tot en met 5 kamers). Uitvoering De uitvoering van het prijswinnende plan zal volgens directeur Tevel nog een aantal maanden op zich laten wachten. Hoewel de woningbouwvere niging hiermee inspeelt op het nieuwe beleid bij het ministerie van volks huisvesting, waar men ook af wil van de monotone nieuwbouw, zal de wo- VEERTIG JAAR BIJ BELASTINGEN RECEPTIE IN TERNEUZEN TERNEUZEN Tijdens een ze druk bezochte receptie in de kantine van het belastingkantoor in Terneuzen heeft hoofdcommies A. van Antwer pen donderdag op feestelijke wijze het feit herdacht dat het op 1 april i veertig jaar geleden was dat hij in Goes als schrijver in dienst kwam bij de belastingen. Tijdens de receptie staken een aantal sprekers de lof trompet over de jubilaris, die vooral ook grote bekendheid geniet in het Terneuzense verenigingsleven. Mr. D. Henneman, hoofd van de belas- tingendienst in Terneuzen. opende de rij van sprekers en in het kort de! loopbaan van de heer Van Antwerpen schetste- Die begon in 1936 in Goes, Sportraad wil sportzaal in of bij Goese binnenstad GOES DeGoese sportraad spreekt zich, tijdens de vergadering van dins dag 13 april, onder meer uit over de bouw van een sportzaal in Goes. Op de gemeentelijke urgerntielijst staat de bouw van die sportzaal hoog genoteerd en dat betekent dat nog dit jaar met de bouw kan worden begon- aen. Daarmee is iets meer dan éèn miljoen gulden gemoeid. De sportraad buigt zich op 13 &pril over een pro gramma van eisen. Een van die eisen zou volgens het dagelijks bestuur van de sportraad kunnen zijn dat het de voorkeur verdient om de sportzaal in of in de nibiiheid van de binnenstad van Goes te situeren. Bijeenkomst Gn,>se ov*rfoS(I en bedrijfsleven GOES Op 20 april is er weer een gezamenlijke bijeenkomst van verte genwoordigers van de Goese overheid en het plaatselijk bedrijfsleven. De bijeenkomst, die om vijf uur begint-, wordt zoals gebruikelijk gehouden in "De Korenbeurs'. Spreker is ditmaal de heer R Otten, directeur vfai de Ambachtschool in Goes. Hij spreekt over opleidings- en beroepsmogelijkhe- dsn in de Goese agglomeratie. waarna hij via Zierikzee, Rot-| king aan mijn terdam, Bergen op Zoom op 1 mei u~' 1958 in dienst kwam te Terneuzen. ,-Het mgeest frapante aan u is echter wel dat u pas sedert de laatste twee jaar in de controledienst zit en dat is op uw leeftijd een bijzonderheid. U hebt zich nog moeten aanpassen zelfs uw boekhoudkundige kennis nog moeten vergroten. U hebt er in ieder geval nooit uw goede humeur bij verloren", aldus mr. D. Henneman die de jubilaris vervolgens de gebruikelij ke enveloppe met inhoud namens het personeel een koffer overhandigde. Namens de Bond van personeel res sorterend onder het ministerie van financiën voerde de heer J- W. Bon- nink, ere-voorzitter van die bond, het woord tot de jubilaris. „In feite", zo zei hij. „heb je ons twee jaar geleden er al op gewezen dat je vandaag zou jubileren. IIc weet niet of ik het hier wel mag vertellen want het gebeurde tijdens een bijeenkomst in Scheveningen waar we na afloop in het hotel nog een stevige borrel dron ken en waar je toen de hele meute voor deze dag uitnodigde. We zijn, zoals je ziet, niet met z'n allen geko men. maar het stemt mij tot vreugde hier wel aanwezig te mogen zijn. Voor ons is Zeeland de parel aan de kroon der provincies en als je dan hier komt en je ziet een man als Van Antwerpen jus d'orange drinken dan geraak je in een stemming om een hoogdravende rede af te steken om dat je hem ook anders kent. Ik ga dat niet doen- Wel wens ik je het allerbeste toe voor jezelf, je vrouw en verdere familie en hou het in ieder geval onder de pekel" rechteroog. Omdat ik tot een professor en mede op diens advies moest ik een jaar later worden herkeurd. Toen ontmoette ik een ma rinearts, die ik kende vanuit mijn- diensttijd, waardoor alle problemen waren opgelost. Ik dank iedereen voor de vriendelijke woorden, de fele- citaties en de cadeaus en voordat weggaan namen we nog gezellig een borreltje, als de baas het niet meer betaalt doe ik het zelf wel". Tijdens de receptie werd verder nog het woord gevoerd door de heer G. A Hoi namens de aanslagregelende amb tenaren en de ambtenaren afdeling controle, de heer E. E. P. de Groene, namens het personeel en de heer Rijssen namens de gezamenlijke per soneelsvereniging in Terneuzen. Het laatste woord was voor de jubila-, ris, die nog even terugblikte op de problemen rondom zijn benoeming in 1936. „Toen ik in Goes was begonnen j kreeg ik drie maanden later bericht j dat ze me niet hadden mogen aanne men", zo zei hij, „uiteindelijk mocht ik toch blijven maar ik kreeg wel als1 eis mee dat ik in een keer voor het: examen moest slagen. Daarmee wast het echter nog niet over, want later werd ik door een marine-arts in Vlis singen afgekeurd vanwege een afwij-1 B. EN W. VLISSINGEN VRAGEN 1600,- VOOR OPENBARE VERLICHTING GASTON BELLAMYPARK VLTSSNNGEN B. en w. van Vlissin gen vragen aan de raad een krediet te verlenen van 1600 gulden voor het aan brengen van openbare verlichting aan de gaston, die sinds kort op het Vlis- singse Bellamypark staat. Over de aanbrenging van een openbare verlichting is al gesproken tijdens de raadsvergadering van 31 oktober 1975. toen werd besloten een oude gaston van het loodswezen in bruikleen te ne men en op het Bellamypark te plaat sen. Verder heeft de vaste commissie voor advies en bijstand voor de cultu rele zaken tijdens de vergadering voor afgaande aan de raadsvergadering van 31 oktober al over de openbare ver lichting aan de gaston gesproken. Volgens het college van b. en w. zou een armatuur van het type Bollard kunnen fungeren als verlichting. ,,Dit armatuur is in de nieuwe wijken reeds veelvuldig toegepast langs voel en rijwielpaden", zo stelt men. B. en w. wijzen verder op de eenvoudige ma nier waarop het armatuur op de gaston kan worden bevestigd en kan worden aangesloten op het elektriciteitsnet. Dit voorste] komt ter sprake tijdens de vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor de cultu-. rele- jeugd- en sportzaken en de re creatie op donderdag 8 april. De ver gadering wordt gehouden op het stad huis en begint om vijf uur 's middags. Tijdens de vergadering komt verder het huurprijzenbeleid betreffende de gemeentelijke welzijnsaccommodatie ter sprake. Het is de vaste bedoeling van de woningbouwvereniging om de in to taal 25 woningen, die via dit nieuw- bouwplan aan de Beenhouwerssingel en Koestraat verrijzen aan een zo breed mogelijk publiek aan te bieden. Wat dat betreft verwijst de heer Te vel naar de restauratie-woningen in de Bellinkstraat, waar men deze opvat ting al in de praktijk brengt. vermeld dat PPR-raadslid A. H. ka mermans geen reconstructie van hel Banckertplein wilde. Het raadslid lanceerde echter juist plannen, waarin een reconstructie met sterke beperkingen voor het snelver keer wordt bepleit. Deze plannen wa-i ren verder van hemzelf afkomstig en niet van een wijkverkeersgroep. zoals werd gesteld. Het raadslid wil zijm plannen echter wel aan de wijkver keersgroep aanbieden. Ook de rijksconsulent voor handel, ambacht en diensten In Zeeland, de heer A. Korstanje. woonde de intella- tievergadering bij. Hij zei onder meer: „Groot-Goea beeft niet alleen maar meer te maken met het midden en kleinbedrijf, het telt ook grootwin kelbedrijven en het blijkt dat die elkaar best verdragen. In Bergen op Zoom bijvoorbeeld ziet men dat dc ondernemers zich zelfs vestigen rond die grootwinkelbedrij\cn en het is bekend dat de middenstanders in een andere stad. hier niet ver vandaan, erg blij waren met de komst van C en A". De heer Korstanje had nog eens nage keken hoeveel vestigingen in de sector handel, ambacht en diensten' groot- Goes momenteel telt. Hij kwam tot:1 518 verkoopplaatsen, 164 vestigingen OP DONDERDAG 15 APRIL IN VLISSINGEN MIDDELBURG Bij de dieiwt mcentebedrijven In Middelburg 1» woensdag afscheid genomen van de heer P. Neve- Het hoofd van de meterijk-afdeling verlaat de dienst we» gons pensionering na «*n diensttijd van maar liefst 46 jaar. Mee een drukbezochte bijeenkomst Sn de schouwburg nam men bij gemeen tebedrijven afscheid van de heer Ne ve. Deze werd daarbij toegesproken door wethouder H. Gillissen, directeur gemeentebedrijven ir. D. N. Alleljn. de beer E Heemskerk 'namens het per soneel). de heer C. J. van der Weel 'namens de ABVA) en de heer A. Joosse fnemens de gepensioneer den). De heer Neve kwam op jeugdige leef tijd bij gemeentebedrijven, waar hij altijd werkzaam is geweest bij de meterijk-afdeling. Sinds een jaar of tien was hij chef van deze afdeling. Buiten zijn eigenlijke werk heeft hij onder meer bemoeienis gehad met de ombouw van elektrische apparatuur op 220 volt en met het klank- en lichtspel in de Abdij- 3ij zijn afscheid waarop hij was ver gezeld van vrouw en kinderen, kreeg de heer Neve verschillende cadeau"# 1 aangeboden. Van de firma AEG kreeg hij een speciale electriciteitsmeter, waarop het aantal metera dat in zijn diensttijd was aangekocht het ble ken er ruim 18.000 waa aangege ven. 'ADVERTENTIE) MIDDELBURG - De zes service, clubs op Walcheren komen don derdag 15 april aanstaande in het geweer voor het restauratiefonds van het Leger des Heilcorps Mid delburg. In de sporthal van de zeevaartschool te Vlissingen (Paauwenburg) is er dan een grote feestavond met aktiviteiten en evenementen, waarvan het de vooropgezette bedoeling is dat ze stevig wat geld opbrengen. Het leeuwendeel van het programma is in handen van de Rijkspolitieka- pel. die in verschillende formaties (als bigband en combo) zal op treden. Het is de eerste keer dat de service-clubs (Soroptimisten, Ro tary Middelburg, Rotary Vlissi- gen, Junior Kamer, Tafelronde en Lionselub Walcheren) samen op trekken in een actie. De organisa toren gaan ervan uit dat ze voor deze feestavond in Vlissingen rond duizend bezoekers op de been brengen, die via hun toe gangskaart al een bijdrage leve ren voor de restauratie en ver bouwing van het corpsgebouw van het Leger des Heiis in Middel burg en verder door deelname aan een rits aktiviteiten en-of gebruik van apart leggen doel'. Wat er geboden wordt in de sporthal van de zeevaartschool tussen half acht 's avonds en twee uur in de nacht is gevarieerd: de Rijkspolitiekapel geeft een con cert- verzorgt dansmuziek en zet de combo op de planken voor entertainment, in de bar treedt op het trio van Cees Hoogesteeg- er met "honkie-tonkie'-muziek en dan kunnen de bezoekers verder terecht in een kaas- en wijnstand, in een schiettent, in een fümhoek, op home-trainers, bij de rad van avontuur. Er is kermis-achtig ver maak ais ballengooien, kop en Jut en spijkers slaan in een boomstam. Er zullen oude kaar ten van Walcheren, kaarsen en hout voor de open haard worden verkocht. Bovendien wordt een grote loterij gehouden. Achter al deze activiteiten staan leden van de zes-service-clubs. De bedoeling is dat er na sluitingstijd een flink bedrag overblijft om naar het Leger der Heils in Middelburg over te maken. Penningmeester C. J. Wagenaar van de Leger des Heils-afdeling Middelburg is bijzonder ingeno men met het initiatief van de Walcherse service-clubs. ,.We zijn nu een jaar bezig met aller lei activiteiten onder de burgerij. Ons doel is tweehonderd duizend gulden bijeen brengen voor de verbouwing en restauratie van on ze panden aan de Hoogstraat in Middelburg. We hopen óat we in juni zover zijn dat de werkzaam heden kunnen beginnen. Sinds de laatste bazar in Middelburg heb ben we 132.000 bij elkaar. Het gaat nu om de laatste slag. Wan neer we alles in onze gebouwen aan de Hoogstraat achter de rug hebben zullen we er met de Le ger des Heiis-accommodatie ge weldig op vooruit zijn. Het was hard nodig. Op de zolders mogen we niet meer komen- Die krijgen straks weer een functie en In de kelder - nu ook niet te betreden - kunnen we in de toekomst te recht met onze jeugdactiviteiten. E< hoop dat de actie op de feestavond van de service-clubs ons weer een flink eind verder zal brengen naar het streefbe drag* De kapel van de rijkspolitie. k nninfiimiivfug Vorsten Vandaag vraagt spec iale aandacht voor onze jarige vorstin II.M. ktmingtn Juliana wordt dt/c maand ')7 Jaar. Voor VoNvn Vandaag alle aanleiding om bet aprilnummer sjxviaal aan haar te wijden. In een uitgebreide foto- rcjK*tage rx-t u tlirscn uit bet leven \an on/e geliefde vorstin. I k- koningin ah kind. ak moeder en ak grootmoeder. I x-n document v<«* wie het «d en wet van nos T )ranfchuts ter harte gaar nok frti interessant terdag ener "hoe het hoort" aan het hof: alles "vit etiLette in koninklijke stijl. Voorts o.m. een reportage over slot Schuerin, de plaats waar een eeuw geleden l'rins I lendrik werd geboren; een wandeling nut koningin Margrerhe van Denemarken langs pnlei/cn en kunst-*'harten; en een gesprek nx-t iracta en Ruimer ener hun tw intigiang huwelijk. 'irtni f 'nmhmg \rdgtr!r Urm, rni'n,t, vUh iirtrimsrn trui ■m/,,rr IJt. iinirl r, „//Ir,,. r„h,„ mk lllliUrrrirl mr, mm dun "K) I /iss« nummers f .1,50 In elke rijd-chntien/aak. Elke maand informatie over alle vorstenhuizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9