Kindermode Werkmanskleding inspiratiebron voor kindermode PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 schildersoveralls melkmeisjesschorten visserskielen matrozen-look Praktisch is het sleutehvoord dat deze zomer absoluut van toepassing is op de kinderkleding. Praktisch om verschillende redenen: hel gebruik van stoffen die onverslijtbaar zijn (denims). de wasbaarheid van de materialen en niet op de laatste plaats hel heerlijk draagkomforl voor de kinderen zelf. Hoewel we nog duidelijk invloeden zien van folkloristische kleding, zoals bamboeknoopjes of asymmetrische bandjessluitingen In grote lijnen is dit de voorjaars- en zomermode voor uw kind: jurkjes: folkloristisch getinte modelletjes met asymmetrische bandjessluitingen. Vaak terugkerende versieringen van bamboeknoopjes. romantische B.B.-geruite schortrok- jes. voorzien van veel stroken en rim pelverwerking wijdvallende kieljurkjes. sportieve denimjurkjes met veel con traststiksels en leuke zakken. We zien bij praktisch alle modellen vrij brede schouderverwerkingen door lage en wijde mouwinzetten, dus T-silhouet. rokken: rechte rokken in jeans-stijl met mo dieus gevlochten bandjes als versie ringen. klokkende modelletjes, soms met steekzakken en vaak met elastiek in de taille. romantische lange ruches-rokken, sportieve broekrokken. Grote opgestikte zakken zijn op veel modellen te signaleren. overalls: worden zowel door jongens als meis jes gedragen en zullen dit seizoen on getwijfeld een tophit worden. De uit voering in spijkerstof zal daarbij de hoogste ogen gooien. Ook de overall heeft elastiek in de taille, een grove rits of drukknopen als (voor)-sluiting en veel zakken op zowel voor- als achterpand. De pijpen kunnen naar believen om geslagen worden tot model. Voor meisjes een paar gestreepte kousen en klompen eronder en ze is helemaal in de mode van dit jaar. pantalons: sportieve jeans met stoere zakken, kleine ticketzakjes en details als ge vlochten bandjes, gematelasseerde stukjes of ingeslikte naaldplooitjes blijven bij dejeugd de favoriete outfit, daarnaast zijn er de Bermuda modellen die dit seizoen in opkomst zijn. Ze zijn vlot van snit en van leuke stoffen. bloesjes, kieltjes en t-shirts. Bij al het pantalon- en rokkengeweld worden goeie geruite en unihemden gedragen al of niet met korte mouw. maar met veel zakken en lipjes, de- meer geïnspireerd op sportkleding en werkkleding en daardoor zo heerlijk eenvoudig en funktioneel. Vooral de marine-look zal bij de kinderen een topper worden en waarom ook niet. Welke jongen droomt er niet van als scheepsmaat grote oceanen te bevaren en denkbeeldige zeilen te hijsen! üe modellering van de kleding is over het algemeen simpel van coupe, ongevoerd en vaak met biezen afgezet. nim zefijoppers in kielstijl, gestreepte matrozenpullover, buidelzakkielen en veel blousonnetjes. De laatste vooral veel in zacht velours uitgevoerd. Gesmockte boorden aan blouses en blousons komen veel voor, evenals- het, gebruik van trekkoordjes en sluitbandjes in de taille. Applicaties en biezenverwerking komt vooral in deze groep naar voren. De T-shirts hebben boothalzen. vier kante uitsnijdingen of polokragen De mouwen zijn normaal of recht met aangesneden mouw. Soms reikt de mouw tot de elleboog en heeft dan een flatteus omslagje. Ais versiering hier veel knoop- of bandjessluitingen op de schouders en veel dwarsstreep- jes. Modellen in de marine-look hebben zijsplitten, boothalzen of klassieke matrozenkragen. Heel geliefd zijn emblemen en opschriften op de shirts en bloesjes. jasjes en jacks sportieve corduroy jacks met tricot boorden zeilj oppers van b v. denim poplin zeiljacks. anoraks. stoffen: rustieke stoffen als katoen, linnen, veel denim. Naast effen, veel gebruik van frisse streepjes, bonte ruitjes en kleine bloemetjes. kleuren: veel blauw en wit met rood als com- binatiekleur. Stevige pasteltinten als zuurtjesroze. eigeel en grasgroen. kinderschoenen Rustieke en stevige Robin Hoodach- tige sandalen, vaak van leder met le.- deren voering, zijn deze zomer vooral voor jongens het ideale schoeisel om te rennen en te ravotten Daarnaast zien we de Zweedse mui len en klompen in leer en hout en de favoriete base-ball schoenen. De wat nettere en ook klassiekere loafer is vaak versierd met grof stik werk. De meisjeschoenen geven veel be drukt ruitr of streeptextiel te zien. Evenals bij de grote-schoenen-mode zijn de zolen vaak overtrokken met imitatieriet. gevlochten stro, touw of kurk. Wreefbandjes van gevlochten koord komen eveneens voor. De klompschoenen zijn bij de meisjes erg populair. Heel anders daarentegen zijn de bandschoentjes die een fijnere leest hebben, gemaakt zijn van de glad dere leersoorten en meest éénkleu-i rig zijn. Het meisje draagt een actuele overall met opgerolde pijjjen. Het Bermuda plus T-shirt met polosluiling. Witte pantalon met jongetje is gehuld in een spijkerpakje met gestreept bloesje. daarop pullover met ankerapplicatie Wijdvallend jurkje waarvan de slre/ten diagonaal vencerkt zijn. 'tweedelig velours jurkje in matrozen-look. Spijkerrok met grote opgestikte zakken gecombineerd met sportief geruite bloes. Zwarte lakachlige jas met zeer grote capuchon en achter. Voering in zwart-wit. Bermuda met hemdjasje in kakikleur. plooi midden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 59