Natuurlijke elegancevoor kostuums PROVINCIALE ZEEUWSE COÖRANT 13 Het meest opvallende aspect in het herenmodebeeld is de zich nog steeds doorzettende onopvallende wijdte. We zien geen overdreven super-slank getailleerde kostuums meer. maar uitlopende lijnen door gewoon een wijdere coupe 'alsof het een beetje te groot is." Vaak komt de ruimte vanuit de verbrede maar ronde schouders lage mouwinzet, raglanl. Verder bestaat de zomergarderobe voor de man uit veel losse stukken die naar believen gecombineerd kunnen worden zonder dat ze nu direct bij elkaar horen. Mede daardoor geeft zomer 76 een vrij sportief uitziende man te zien. ook al weet hij niet eens of een bal rond is. Zelfs mannen die niets van mode ivillen welen zullen 't nieuwe seizoen moeiteloos en ongemerkt het modebeeld in wandelen. Sportieve, grote-jongensmode door- marine look tennis- en golf-look safari-look Ook voor de heren is de blauwe-jeans-golf nog lang niet aan z'n hoogtepunt voorbij en elke zich zelf respecterende man heeft wel zo'n 'makkelijk, kloffie' in de klerenkast, al is het maar om de tuin te wieden. Volgens het Ned. Instituut voor de Herenmode krijgen we deze zomer de volgende belijningen te zien. In de kostuummode veel driedelige modellen (dus met vest). De kostuumjasjes hebben de verbrede, maar onopvallende schouderlijn. De taille is niet meer streng gemarkeerd en niet te hoog geplaatst. De ruimte zit in de rug terwijl de twee-knoops éénrijige sluiting favoriet is. Duidelijk is dat hoe breder de schouders hoe korter het jasje. De lengte varieert tot max. 75 cm. Bandplooi-pantalons voor kleine en grote maten komen steeds meer voorl vooral in de mo- dische sector. Wie er ondanks de nu toch goede pasvorm niet aan kan wennen, heeft keus uit mo dellen die ook weer iets ruimer gesneden zijn met recht omlaagvallende pijpen met al of niet een omslag waarvan de voetwijdte ca. 56-58 cm, is. Door de ruimere belijning is de steekzak weer te rug en hebben de heren tenminste weer wat op bergruimte. Grote kleurcontrasten komen bij de kostuums niet voor. wel variaties in materiaal en dessine ring. We zien wel dat pantalon en vest of jasje en vest hetzelfde zijn, maar ook komt het voor dat alle drie delen verschillen. Na een periode van ruiten en uni's zijn strepen nog steeds favoriet Gestreepte dessineringen, af gelopen winter zagen we ze al volop, worden niet alleen bereikt door kleureffecten maar ook door bindingseffecten en gareneffcctcn. Jassen Ook hier een vloeiende ruimere belijning en soe pele verwerking. De lengte is meest onder de knie tot op kuitlengte. Stelregel is over het algemeen: hoe 'jonger' de jas. hoe langer. De trench-achtigen doen het nog steeds zeer goed, vooral als prettige alle-weer-jas. Daarnaast zijn er wijdere 'tentjas- sen' met zeer brede mouwinzetten en grote opge zette zakken. De klassieke, studentikoos uit ziende burberry blijft ook een favoriet model: wijde (door stolpplooien in de rug) jassen met een lengte onder de knie, ceintuurloos, blinde sluiting, kleine kraag, raglanmouw en schuine steekzak- ken. trui. zijn veelvuldig aanwezig Bij de modellen met korte mkouw loopt de mouw door tot op de elleboog en is wijd gesneden Klassieke kleurcombinaties zoals marine/wit. rood/wit of zwart/wit worden vaak toegepast- Ook hier geen 'drukke' dessins maar drukdessins zon der grote kleurcontrasten met een uni-achtig ui terlijk Veel ruitjes en strepen. Mannen die niet anders willen of vaak ook wel moeten" de brede volle knoop blijft, al kan de lief hebber dit seizoen ook weer aankomen met een smalle. Ton-sur-ton met de bovenkleding of met het hemd en lichte en middelkleurige fonds zijn het advies. De dessins zijn klein en rustig b.v. strepen of kleine ruiten, maar ook structuren door garen- en bindingseffecten. Gebreide en gehaakte dasjes van weleer kunnen weer opgeduikeld wor den. 't Wordt weer mode! Voor een (uitgaans) zo meravond wordt de das thuisgelaten en kiezen de heren voor een flatteus geraffineerd geknoopt sjaaltje of doekje. Vrijelijds-mode Vooral de jasjes en shirts nemen in de vrijetijds mode een grote plaats in. We zien: - overshirts, wijde jakken en kielen die over een hemd of pullover gedragen worden, maar ook safari-types met veel opgezette zakken en brede schouderlijnen. - blousons, korte modellen die vooral in de rug sterk overblousen en een lage mouwinzet verto nen of verlengde modellen als de heupblouson. Soms hebben deze types een capuchon. Anorak stijlen met b.v. elastiek in de taille komen even eens voor. Samen met een bijpassende pantalon vormen blouson en overshirt het vrijetijdspak anno 1976 uitgevoerd in o.a. cord en denim. In leer en dan voornamelijk velourleer of pigskin, zijn vooral de lumberjackets belangrijk. Het wordt de zomer van de T-shirts. Ze zijn er in allerlei variaties: Naast de klassiek gevormde modellen zijn er varianten met U-boot-halzen, in polostijl, met opstaande boordjes en met tussen stukken. De mouwen vallen wat wijder uit. Blousons met korte of lange mouw zijn eveneens in het modebeeld aanwezig, terwijl ook superklas- sieke pullovers en vesten met V-hals of ronde hals veel gedragen zullen worden. Materialen: - handbreisels. - frotté. velours. - lambswool, shetlands. - dunne, open materialen. Kleuren en dessins: veel wit, blauw, rood en zwart in strepen en streepvariaties maar ook veel uni's. Jacquard in de folklore-look Veel opschriften en emblemen van fabrikanten als versieringen. Pantalons. Alleen de modische zijn weer uitgevoerd met bandplooien. Verder komt de nauwe pijp met voetwijdtes tot maar 46 cm in blauw denim veel voor. Wijde bermuda's met bandplooien en plusfours-variaties op kuit- en enkellengte in ko loniale stijl moeten de jonge modebewuste heren gaan bekoren. Overhemden. De klassiekere hemden zijn over het algemeen ruim gesneden. Ruimte, die vooral in de rug zit. Het modieuze klassieke hemd heeft dubbele man chetten en dus wordt de manchetknoop weer in ere hersteld. De kraag is vrij sterk gespreid waar door ze platter lijkt. Button-down komt terug. De echte vrijeüjdshemden hebben een blousende sty- lering, passen zowel voor als achter, ingezette of opgezette zakken, een breed silhouet en veel bie zen en stiksels. Variaties op Amerikaanse hem den, soms gedragen over andere hemden of een Voor zonaanbiddende heren zijn er vlotte bad- shorts en slips van soepele, elastische materialen De druks zijn aan de hedendaagse trend aange past: rechte en diagonale strepen, grote en kleine ruiten, grafische motieven en kleine decente mo tieven. In partnerlook passen de modellen in veel geval len bij de damesbadsets. Bovendien zijn er bad- sets die qua dessin zijn afgestemd op het heren ondergoed zodat short en shirt met elkaar ge combineerd kunnen worden. Bij de sets horen vaak nog badjassen van frotté-materiaal uit 100 pet. katoen. Op weg naar strand, voor het drankje aan de strandbar en voor vele andere gelegenheden zijn er in 1976 luchtige strandjasjes en T-shirts die eveneens in kleur en dessin met de badbroek overeenstemmen. De kwaliteiten van de badslips en shorts zijn super-licht, aangenaam op de huid en snel drogend zoals b.v. de lycra's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 57