Kijk haar! Gezicht '76: Voorjaars- en zomer maquillage 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 miMiliWL»! Ligne 'Design '76' is de probleemloze haardracht die het Syndicat de la Haute Coiffure Frangaise voorzomer 1976 lanceerde. Centraal bij deze lijn is de goede coupe tvaardoor de natuurlijke valling benadrukt wordt. Design 76 verzorgt de modebeivuste vrouw met een klein kapsel zowel glad vallend als lichtgekruld Het glad vallend kapsel heeft een voorpartij dik en vierkant waarbij de coupe gebruik maakt van de totale haarlengte de voorkant ivordl over hel voorhoofd als pony en als lok gedragen. De nekpartij biedt grote vrijheid en kan naar wens van de cliënt en de inspiratie van uw kapper glad naar binnen vallend alswel vierkant of in een punt worden geknipt. Voortbordurend op Design '76 laat een Zeeuwse dameskapper op de foto's duidelijk zien wat met een goede Irnsis bereikt kan worden. Vooral de asymmetrische lijnen in deze kapsels de ene zijde korter dan de andere) vraagt een nauwgezette kniptechnielc Kleuren voor de zomerkapsels: blond of rood zijn favoriet in variaties als whisky, bourbon, cognac en armagnac. Vrolijke, felle, maar fijne kleuren treffen we deze zomer aan voor de nieuwe make-up. Een make-up die er uiterst natuurlijk uitziet met als meest opvallende blikvangers de mond en de oogpartij. Uit de vele nieuwe maquillages die ieder gere nommeerd schoonheidshuis brengt, kozen we dit keer de bijdrage van Lancóme. Ook dit huis brengt een lichte gezel lige make-up die u als volgt toepast: - Na een goede basiscrème brengt u een maquimat in een lichte tint aan en daarna de crèmerouge Pommette in de kleur Manque over het gehele gezicht. - Aan de ogen wordt veel aandacht besteed door middel van verschil lende tinten poederoogschaduw. Op het beweeglijke deel, ruim onder de arcadeboog, komt de kleur bleu. Om het oog wat extra accent te ge ven vult u de arcadelijn in met de nieuwe tint lavande en tussen deze beide kleurnuances komt witte poe deroogschaduw. Langs en onder de wimperrand komt een uiterst fijn lijntje in de kleur bleu. De wimpers zelf maakt u heel mooi en lang met mascara in eveneens bleu. De wenkbrauwen tenslotte worden bijgewerkt in een bruine tint met de nieuwe crayon crème. - De lippen worden levendig ge kleurd in een fijne felle kleur b.v. pi ment. De nagels lakt u in een bijpas sende tint. De crayon crème die u voor de wenk brauwen gebruikt is een crèmepot lood dat ook te gebruiken is als oog schaduw en voor het omlijnen van de lippen. Ze zijn vooral gemakkelijk hanteerbaar voor dames die nogal eens moeite hebben met het aan brengen van hun oogmake-up. Deze potloden zijn zacht voor de oogleden door hun zeer zachte samenstelling en doen crémeachtig aan. Ze voor komen. doordat ze o.a. als bestand deel was hebben, het uitdrogen van de tere huid van de oogleden en zijn daarnaast gemakkelijk om even de make-up bij te werken. Deze potloden zijn er in diverse tin ten zoals blauw, groen, bruin en zelfs wit. U ziet. mogelijkheden genoeg om er ook dit nieuwe seizoen weer bekoor lijk uit te zien. dun elegant en transparant een keur van kosmetische effecten te bereiken, zoals 'oogschaduw' cn 'blos jes op de wangen'. In aansluiting op de neiging naar dunnere brilmonturen is nu ook de z.g. glasbril weer terug: naast de zeer ouderwetse driedelige bril (twee losse veren en een losse dunne neusbrug die met schroefjes in het glas worden bevestigd) is er de glasbril uit één stuk met vaste bovenbalk, waarin de glazen worden geklemd en ge schroefd Het verschil met de glasbril van vroeger komt tot uiting door het formaat, het materiaal en de kleur van de glazen, nu niet meer alleen blank, maar ook in één of meerdere, verlopende kleuren, het z.g. 'dégrade'. Daarnaast is er in de dunne metalen brillen meer belangstelling voor ge kleurde monturen, omdat met een nieuwe emailleertechniek de fraaiste kleuren duurzaam1 kunnen worden aangebracht De belangrijkste kleuren voor de bril van 1976 zijn naast de nieuwe 'niet- kleur' transparant de tinten zand. sherry, groen, blauw in vele variaties als ijsblauw en indigo en verder na tuurlijk rood en wit en zwart. De effen monturen hebben de over hand. maar voor de liefhebbers is er een keur van tweekleurige modellen Ook zijn er brillen met kleurgrapjes zoals b.v. liet doorschijnend streep jesdessin. Zeer aparte lichteffecten worden bereikt door de z.g. 'gevulde bril': dat is een montuur van met stukjes 'piepschuim' doorspekte kunststof De zonnebrillen vertonen een zelfde modebeeld veel felle kleuren in transparante monturen in vloeiende vierhoekige modellen. Slechts Dior bracht zijn collectie m zachte pastel tinten. Over het algemeen zijn de zonnebril len iets breder uitgevoerd dan de cor- rectiebrillen en ook vaker voorzien van speelse versieringen. Zo zien we monturen met een effect van 'twee glazen in één', extra neusbruggen of kleine versieringen aan de zijkanten van het montuur. Dégradé glazen is dé mode voor de zonnebril van 1976. Het behoeft weinig betoog: brillen zijn de laatste jaren meer en meer een volwassen rol gaan spelen in het algehele modebeeld. Bekende mode huizen als St. Laurent, Dior en Tif fany's hebben door het maken van eigen montuurontwerpen te kennen gegeven zich daadwerkelijk voor de bril als accessoire te interesseren. Wie oog heeft voor de ontwikkeling in de couture en confectie zal 't niet ontgan dat ieder seizoen de brillen- mode bij de actuele mode is aange past. Zo ook nu weer: de zomermode wordt licht en luchtig, de nieuwe brilcollec- ties doen er niet voor onder: vloeiende lijnen, grote (veelal ge kleurde) glazen en weinig wegende monturen van transparante kunst- stof die een dunne aanblik geven, al zijn de zijkanten iets dikker gehou den om de stevigheid te garanderen. Door deze zachte lijnen en transpa rante stoffen wordt de uitdrukking van het gezicht zo weinig beïnvloed, dat zelfs geboren schoonheidskonin ginnen het niet meer jammer behoe ven te vinden een bril te moeten dra gen. Bovendien stellen moderne kleurtechnieken de opticien in staat met de onbreekbare kunststof glazen die tegenwoordig gebruikt worden. Elegante zonnebril met 'twee-glazen-in-één' effect uit de nieuwe Dior-collectie 'Fleur'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 55