Badpak in 1976 weer favoriet! Foundation en nachtmode PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 LmiitlL Va jarenlang hel alleenrecht aan hel strand of in hel zwembad te hebben gehad. moet de bikini deze zomer plaats maken voor het badpak dat joveuzer en geraffineerder dan ooit haar come-back maakt. I ooral nu men in de badmode. wat styling betreft teruggrijpt naar de jaren vijftig in Hollywood kan hel niet anders of het ééndelige badpak wordt in haar oude glorie hersteld Wat was er ook nog te laten zien! Het badpak 1976 heeft elementen die vooral jonge draagsters nog niet eerder aantroffen en daar om zullen ze zeker door veel jeug digen gewaardeerd worden Dat impliceert niet dat de niet meer zo piep-jonge vrouw of hel zwaardere figuur vergeten wordt, want ook voor hen zijn er model len van eigentijdse soepele en vaak toch corrigerende materia len. Lycra tussenvoeringen en speciale lift-ups voor de cups zor gen voor de nodige steun, terwijl aangeknipte rechte pijpjes en rok jes aan het voorpand een slank uiterlijk geven. Ook zijn er twee delige badpakken voor wat molli ger vrouv/en die voorzien zijn van een corrigerende voering. Een heel nieuw systeem in de badmode is de mogelijkheid, om in een aantal ééndelige softlook modellen op uiterst eenvoudige wyze cups aan te brengen die reeds volledig zijn geconfectio neerd. Het gebeurt door middel van haken aan cups en lusjes in het badpak. Dit systeem is vooral een uitkomst voor dames met problemen in de pasvorm. De losse cups zijn er in de maten 38 t/m 44. Vrouwen die houden van bruin gebrande huidjes zullen het deze zomer zeker weer houden op de kleine bikini's die er in diverse uitvoeringen zijn. Naast het piep kleine laag gehouden tanga-model met strikjes opzij, zien we een wat hoger opgesneden broekje dat een functioneler model kenmerkt. Maar wat heet in de badmode functioneel. Dat echter ook de moderne tendensen in de grotere maten niet vergeten hoeven te worden, bewijzen één-delige bad kostuums die in de tanga-look zijn uitgevoerd. De cups zijn inBofC. maar de broekjes zijn zeer diep weggesneden zodat een perfect fi guur wel een vereiste is. Belijningen 1976 Badpakken: diepe rugdécolleté's. halterbandjes, gevlochten schou derbanden. Draperieën komen veel voor in de busteverwerking. Bikini's: gedrapeerde bovendelen, ruches, kwastjes en strikjes. Broekjes vertonen soms kleine klokrokjes. Ook hier leuke details als gevlochten schouderbandjes. Soms is de hals-lijn breed uitge sneden Badpakken en bikini's vertonen veel nostalgische accenten als één schouder bloot, a-symmetrische lijnen en dergelijke. Materialen en dessins Dunne, elastische, superlichte en daardoor sneldrogende materia len genieten de voorkeur. We zien veel lycra's. polyamides, crêpes en katoen. Afwijkende matenalen zijn de ge- haakten en de modellen in jeans- look. Bij de dessins zien we veel druks, florale motieven, geometrische dessins, strepen en veel uni's Accessoires zijn er dit jaar in de badmode meer dan ooit. zoals, hoofddoeken, omslagstola's, rok ken in diverse lengtes, tassen, shorts, bermuda's, badjassen, ja ponnen. kaftans igt, Voorgevormd ééndelig badpak van zeer dunne lycra. I.)e pijpjes zijn iprês - bainjapon niet mooi rug-décolleté. Materiaal 100 procent pol va - geraffineerd hoog opgesneden. Model/Blevle. mide. Model/Triumph. De algehele moderichting bij de be ha's blijft echter gericht op een na tuurlijk gevormde bustelijn. dat wil zeggen naadloze en gladde modellen. Voor zover de cups molded zijn. moe ten ze om goed te funktioneren. aan de zijkanten afgestikt en goed in de beha zelf verwerkt zijn. Ook de lichte beugel bij beha's en korselets begint weer meer terrein te winnen. Voor vrouwen die weinig of geen on dersteuning nodig hebben, zijn er lichte en soepel corrigerende buste houders en lieflijk aandoende beha- tjes, vaak met driekwart cups of ge- schulpe bovenkant met zowel voor als achtersluitingen. De volslanke dames, en volgens een marktonderzoek behoort daar 62 procent toe, kunnen kiezen uit korte en lange beha's, sommige met zachte ondercups. Vaak zijn ze elegant en chic ingelegd met kant. Door het ge bruik van naadloze molded cups hoeft het kant zich bovendien niet af te tekenen onder een dunner kle dingstuk: De in het huidige modebeeld terug gekeerde tubelijn en rechte rokken hebben geleid tot een nieuwe belang stelling voor soepel corrigerende pan ties en corselets. Er zijn panties met korte en lange pijp die onzichtbaar verstevigd zijn op de meest kritieke plaatsen, doch in geen enkel opzicht de bewegingsvrijheid belemmeren Ditzelfde geldt ook voor de pantyiets die soms zo elegant zijn uitgevoerd dat het filmsterachtige bodystoc- kings lijken. Het set-idee zet zich ook in de foun dation steeds meer door Vaak zijn bijpassende mini-slipjes, slipjes, on derjurken of jupons te verkrijgen. De onderjurk blijft ook nog stand houden. De schouderbandjes zijn wat smaller geworden, jeugdige modellen hebben smalle kanten bandjes, maar toch is de fond-de-robe-lijn nog steeds het meest m trek. De lengtes variëren in de diverse maten van 100 tot 106 cm. De jupons zijn normaal van lengte of enkellang, voor een deel strak aan sluitend maar ook met zwierige vo lants. De kwaliteiten zijn anti- statisch enka-comfort. een elastische kettmgstoel kwaliteit, kunstzijde en taft. In de foundationsektor zien we de volgende belangrijke kleuren: vanille, clematis (zacht lilai. malachit (linde groen). azalea (rose-rode kleun. Saha ra. Verder de traditionele standaard kleuren wit. zwart en huid Gedessi neerde modellen zijn onder andere bedrukt met kleine Biedermeyertjes. stylistische bloemen en zelfs boerenbonten-ruitjes. \achtmode Nadat de vrouw de japon weer heeft ontdekt en de modeontwerpers ze in wuivende creaties waar veel stof in was verwerkt - wijde rok en en ruime bovenwijdtes - lieten rondlopen, wordt voor dit seizoen alleen de ruimte van het bovendeel nog toege staan, maar naar onder loopt 't sil houet smal toe. Buisvormige japonnen waarover men nog een tuniek kan dragen zijn modem. Gevolg voor de nachtmode is. dat de grote T ook bij de nacht kleding trouw nagevolgd wordt. De stoffen zijn zacht en vloeiend. De wijdtes zijn voor een deel aansluitend en gedeeltelijk ruimvallend, maar overwegend gematigd en toch com fortabel in het dragen. Veel modellen zijn recht gesneden. De lijn van dit silhouet maakt slank en onderstreept de vrouwelijkheid. Vooral het lange nachthemd, dat steeds meer terug komt. profiteert van deze stijl. We zien als haute-couture voor de nacht nostalgische witte nacnthemd- jes van zachte transparante batist. Vrouwelijk en elegant zijn kanten negligé's met wijde mouwen, roman tisch de nachtmodelletjes met bor duursels. volants aan hals- en zoom en met kokette pofmouwtjes. Daar naast zijn er folkloristische en Oos terse modellen en aparte nachthemd jes in hemd-blouse-stijl. De nieuwe mode volgend, zijn er kniebedekkende of lange modellen, helemaal recht gesneden Geïnspireerd op de karate-look zijn er pyama's of huispakken met lange jasjes en wijde kimonomouwen. Ak- tuele streepdessins worden eveneens gebruikt voor de sportieve versies in de pyama-mode. Als materialen voor de nachtkleding zien we veel katoen-batist, soepel vallende ge breide materialen als enka-perlon. qiana-jersey en kett-satijn. Modellen voor dag en nacht Bekend is dat de vrouw met een be roep na een zware werkdag 's avonds thuis voor het huiswerk, voor vrije tijdsbesteding en voor de tv naar vlotte, gemakkelijke, maar ook ele gante huiskleding zoekt Voor haar is de home-wear mode of de huidskieding erg geschikt. De in deze stijl ontworpen slaap- en huispyama's zijn als bovenkleding modellen verwerkt De T-shirt modellen vaak met U-vormige of V-vormige halsuitsnijding, met of zonder kraag. Nieuw zijn de modellen in de college-stijl, in polo-vorm en de reeds genoemde kimono- of kasak- snit. Funktionele beha's nemen weer een belangrijke plaats in het leven van de vrouw in. zonder daarbij aan een elegant uiterlijk in te moeten boeten. Dit laatste is zonder meer mogelijk door de steeds weer verbeterde technieken in fabricage en produktie. waardoor de korrigerende materialen die jaren geleden de vrouw die ze nodig had. omhulde als een rol prikkeldraad, steeds verfijnder zijn geworden. De alom gehoorde kritieken van doktoren aan de vrouwen die aanhangers icaren van de no-bra-look hebben uileindelijk weerklank gevonden. Mede onder invloed van de pil is namelijk de gemiddelde borstomvang van de vrouw in de afgelopen jaren toegenomen met één tot anderhalve centimeter, waaruit moge blijken dat een kleine steuntje beslist geen kwaad zou kunnen. Romantisch nachthemdje in zusterstreepje. Model/Triumph. Corselet voor volslanke vrouwen. Met naadloos voorgevormde cups. Mo- del/Scbiesser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 53