OveralQ)..... waar de meisjes zijn PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT mmm Sportieve u itte overall met veel zakkenzakjesschuine ritsen en gespjes als versieringen In legergroen koos Josselin dit pakje met vrij rechte rok. Hel shirtje heeft een drukknoopsluiling. opgestikte zakjes met ritsen en omgeslagen mouuljes met epuulellen. vastgezet kunnen worden. geraffineerd gedécolleteerd zoals sommige strapless modellen De pijpen zijn wijd. vaak poffend bij de enkel, maar ook kort als een short of tot op de kuit opgerold. Rokken. Héél strakke en héél wijde zijn er nauwelijks In plaats daarvan zijn de rokken smal of slechts licht aan gerimpeld. We zien enveloppe-modellen. rechte plissérokken en broekrokken. Loopsplitten, soms kort maar ook ge waagd hoog. zitten aan de zijkanten maar ook wel van achteren. Knoopsluitingen komen voor in de zijnaden, tunnel- ceintuurtjes in de taille. Truien, bloeses en T-shirts. Er zijn truien die even lang vallen als afgelopen sei zoen. alleen vallen ze nu recht tot over de heupen, en er zijn modellen in de blouson-stijl. De rechte model len hebben niet zelden zijsplitten. alle modellen heb ben rechte mouwen en veel modellen bezitten een boothals. Streep-dessins zijn hier weer zeer geliefd, vooral in verschillende bonte tinten. Materialen: veel linnen garens en dunne woL Bloeses lijken deze zomer op royaal gesneden 'mannen-hemden'. Veelal zijn ze recht en lang en worden ergens over gedragen. Verder zien we boerenstijl-hemden zonder kraag, bloeses van het type anorak met een grote zak mid denvoor. Daarnaast blijven ook de klassieke bloeses aktueel. Uni-kleurige of modellen met een beschei den dessin hebben de voorkeur T'-shirts zijn er te kust en te keur in vele soorten van hoog gesloten tot heel diep gedécolleteerd. Boothalzen, vierkante halsuitsnijdingen en polo kraagjes. recht-, aangesneden- en helemaal geen mouwen, knoopsluitingen op de schouders, bandjes sluitingen opzij, a-symmetrische schouders en veel dwarsstrepen. 't slaat deze zomer allemaal op het van oorsprong zo simpele T-shirt. Avondkleding. Deze bestaat uit huid-enge gedrapeerde japonnen, jurken in Indiase stijl met één schouder bloot, ha rembroeken of nauwe zijden broeken met een knie- lange tuniek erover. Ook de eenvoudige kaftans zul len we veel als avondmode zien Zijde-glanzende stoffen, vaak in krachtige en onge wone kleurcombinaties zijn veel gezien. De kleuren. De algemene tendens gaat naar de klassieke en neu trale kleuren: - marine, wit. beige-tinten, grijze tinten en zwart - neutrale tinten die naar het groen gaan. licht kha ki, kopergroen, olijfgroen. - de enige felle kleur is hel rood. die iedere collectie opfleurt. - hier en daar geel en oranje. De combinaties zijn steeds tweekleurig met wit als basis zoals: wit/marine, wit/rood, wit/zwart. De soberheid voor overdag wordt gecompenseerd door het vrolijke kleurengamma van de avond; rood. turkoois, elektrisch blauw, fuchsia, fel geel, smaragd groen en niet te vergeten wit en zwart. Accessoires. Een uitgesproken'MUST' in 1976. waardoor een kle dingstuk juist dat nodige 'puntje op de i' krijgt Alles mag dit keer om de heupen gesnoerd worden of het nu banden, sjerpen, ceintuurs, sjaals of zelfs trui tjes en vesten zijn Kleine tasjes en veel kettingen, hoe meer hoe beter, mogen om de hals gedragen worden Sieraden van koraal en jade zijn weer in Als hoedjes zien we kleine modelletjes en veel petten met grote kleppen of zelfs grappige, fel gekleurde losse zonnekleppen. Ook worden vele sjaals op aller lei ingewikkelde en minder ingewikkelde manieren om het hoofd gedrapeerd. Meer dan twee handen zijn er in ieder geval wel voor nodig! OVERALLS. waren in praktisch elke collectie aanwezig. Deze zomer zijn ze er in diverse lengtes en met zeer gevarieerde bovenlijfjes: sportief als een overhemdblouse met veel zakken en brede mouwen die met lipjes Echte mantels zijn er praktisch niet. De modellen die er zijn, zijn steeds recht, soms met capuchon. De meeste hebben geen kraag ofwel een puntige kraag. Weinig knopen. De trenchs en overjassen zijn wat royaler gesneden van ciré, poplin of katoen. Hier veel capuchons, grote zakken en een lengte die reikt van kniebedekt tot op de kuit. De jasjes zien er over het algemeen zeer sportief uit en zijn iets langer gesneden dan vroeger. Meestal komen ze tot over de dijbenen. Vooral op pantalons passen ze erg goed. maar ook op de rechtere rokken zullen ze zeer zeker flatteren. We zien blazers, matrozenkielen, anoraks en wijde hemdjasjes gemaakt van poplin, neteldoek, nylon of lakstof. JASSEN EN JASJES.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 49