PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Recht en eenvoudig met het split als hit I^ente en zomer 1976 brengen ons een mode die totaal niets diktaloriaals beeft. Geen sensaties, zoals destijds de hot-pants en geen revolutie. zoals de uitvinding van de super-korte minirok ooit te zien gaf. De kleding van dit seizoen kenmerkt zich door een ongedwongen allure. grote bewegingsvrijheid en een grote mate van flatteuze nonchalance en eenvoud. Recht is het silhouet met hier en daar een bloesend effect. Mode 1976 geeft ons de tailleur, een verscheidenheid van tunieken, de terugkeer van de pantalon en de lancering van de lage taille. Het volume, de hoesjurk. de korte pulls, de schoenen met hoge zolen de matte kleuren, ze zijn alle volledig van hel modetoneel verdwenen. De folklore van afgelopen winter is geblevenal is ze wel wat simpeler geworden Wat betreft de kleuren kan het koningshuis deze zomer dik tevreden zijn, want onze nationale driekleur zal meer dan ooit het straatbeeld opvrolijken De neutrale tinten zijn een 'must' voor overdag, maar 's-avonds is het de beurt aan de zachte pasteltinten en felle kleuren in veelal schitterende combinaties. De stoffen zijn aangepast aan de toch wel klassieke stijl: - flannel en tennisstrepen - mannelijke Prince de Galles - lichte gabardines - wollen crêpes - linnen - veel katoentjes. Naast uniestoffen zien we in alle collecties frisse streep jes, kleine ruitjes en Liberty-bloemetjes. De lengte is korter dan de afgelopen zomer, hier en daar op de knie, meestal net iets eronder. Voorjaar- en zomermode 1976 geeft u het volgende te zien: Tailleurs. Het mantelpak is terug en we zien twee stijlen: met soe* .pel jasje en uitgevoerd in meer mannelijke stijl. De eerste is meer in hemdstijl. Wel in tube-lijn maar toch ruim in de schouders. De rok is recht en met split ten, hetzij vooraan, achteraan of aan de zijkanten Deze soepele jasjes worden ook gecombineerd met pantalons die recht zijn en een omslag hebben. Eveneens zijn er tailleurs met een bloesend jasje dat een ingewerkt fronsband of een elastische band heeft. De mannelijke tailleur wordt wat minder streng doordat ze gedragen worden met heel vrouwelijke, bedrukte blouses. Ze geven een slank en lang silhouet. Het jasje bedekt de heupen, heeft een enkele of dubbele knopenrij en wordt gedragen met een rechte rok. Pantalons. Na zich gedurende twee seizoenen in de schaduw gesteld te hebben van de rok, nemen de pantalons opnieuw een zeer belangrijke plaats in. Voor overdag hebben ze rechte pijpen. De meest mannelijke, met plooitjes in de tailleband en schuine zakken kennen het grootste suc ces. Sommige modellen sluiten met bandjes of een boord om de enkel. Veel opgestikte zakken en lipjes zien we op de tuinbroeken. Spijkerbroeken met nauwe pijpen zijn erg In'. Kleine shorts, erg krap gesneden, en bermuda's (langer en smaller als vroeger) met plooitjes bij de tailleband horen eveneens in het modebeeld thuis. Voor de avond zien we verschillende stijlen: Indisch. Pakistaans, clown, aansluitend op het been. maar pof fend aan de dijen. Alle stijlen zijn voor alle gelegenhe den. Broekpakken hebben broeken met rechte, ruime pijpen en blazeijasrjes of hemdjasjes. Marinestijl. Tunieken. De tuniek, erg belangrijk dit jaar. flatteert en geeft een slank silhouet. Het zijn smalle hemdjurken die over het hoofd aangetrokken worden, met als kenmerkend detail het split en het opstaande colletje. Meestal draagt men de tuniek in combinatie: of met een pantalon of met een rechte rok. De lengte varieert van de kuit tot onder de knie. De kortste komt tot aan de dijbenen. Voor de avond zijn de tunieken vaak afgebiesd in een contrasterende kleur en vertonen een lichte Chinese in vloed. Anderen hebben lummels aan de schouders en aan de naden. Japonnen. Dit jaar zijn ze van soepele stofjes. Gedaan is het met de wijdte, zelfs plooien en fronsen vallen recht langs het li chaam. De schouders zijn geprononceerd door wijd in gezette. brede mouwen. Vaak zien we grote opgestikte zakken, zjjsplitten, bandjessluitingen en spaghettiband- jes. De klassieke chemisier-typen vallen eveneens recht en worden met of zonder ceintuur gedragen. Ze hebben kleine plooien, ingestikt tot op heuphoogte, een cravatte en worden gedragen met soepele jasjes. Twee-delige japonnen kunnen bestaan uit een tuniek die de heupen bedekt of zelfs de knieën, met diepe split ten waaronder de rok opgemerkt wordt. De lage taille. Zoals gezegd veel voorkomend bij de ja ponnen. De heupen worden aangegeven door bloezende bovenstukken, door inzetsels of een ceintuur. De rok die er bij gedragen wordt is steeds recht. Op soepele jurken worden de heupen onderlijnd door een brede gestrikte ceintuur onder een bloezend bovenlijfje. Medewerkende zaken Bij de samenstelling en het illustreren van de in dit nummer voorkomende artikelen werd mede werking verkregen van de volgende Zeeuwse za ken: Damesmode Berco. Goes'Middelburg/Vlissingen: Modehuis Bobbe. Vlissingen; Kinderboetiek 't Witte Paerdje. Goes; Heremode Jakobsen. Oost- Souburg; Haarverzorgingssalon La Perruque. Middelburg; Optiek Hardy. Vlissingen/Oost- Souburg; Bruidsboutique Neelemans. Hulst; Tas sen Hans Sinke. Ganzepoortstraat Goes; Schoe nenmode De Arena. Middelburg; Hair-Stylist Frans Tammel. Vlissingen: Reisbureau Van Fraas- sen.Vlissingen/Temeuzen; Doe-hetzelf: fa. Kon- raad. Middelburg/Vlissingen: Sporthuis Imanse. Middelburg; Tuincentrum Magnolia. Goes. Groe nendijk NV. vloerbedekking. Vlissingen. Inte rieurverzorging Altena. Vlissingen;; Woningin richting De Uiver Middelburg/Goes; Gordijnen: Mulder, Middelburg: fa. Van Aalst, tapijten. Mid delburg; Marmora, kunstmarmer, Westkapelle; Foto Back, Vlissingen. Gar. Dijkwel, Middelburg, garage Paul Kruger, Vlissingen. Donkerblauw krijtstreep broekpuk. Het jasje is ticee-rijig, slank gesneden en heeft opgesneden revers. Josselin draagt hier een zomers ensemble met uls hoofdkleur uit. Het rokje is een overslagmodel en heeft grote opgestikte zakken. Het bovendeel is in T-shirt stijl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 47