Directeur De Rechter neemt afscheid van Blaauwe Hoeve Hulst Open Bejaardenwerk Zaamslag 'ondanks alles' moedig voort... Hontenisse verliest f193.537,51 op verkoop 'Be Vogel' Yoi'sMY Ambtsjubileum Van Antwerpen trok grote belangstelling vrijdag 2 april 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen FROVINCIAIE ZEEUWSE COURANT 9 SCHEIDENDE DIRECTEUR WIL ZICH TOELEGGEN OP ADVOCATUUR W. 1.1. VAN VEGCHEL IS OPVOLGER HULST Vandaag, vrijdag, is er in de leiding van het verzorgings- en verpleegtehuis 'De Blaauwe Hoeve' in Hulst officieel sprake van de komende en de gaande man. De komende man is de heer W. M. IYT. van Vegcliel. de gaande man mr- E. N. J. H. de Rechter. De heer De Rechter (38) is sinds april 1968 algemeen directeur van "De Blaauwe Hoeve' en daarnaast altijd advocaat geweest. Hij wil zich nu gaan toeleggen op die advocatuur. De heer Van Vegchel (4GI heeft sinds juni 1970 leiding gegeven aan jeugd-, jongeren- en bejaardenwerk in het Brabantse Rijnen. Door zijn nieuwe baan als algemeen directeur van het Hulster bejaardencentrum wil hij zich gaan toeleggen op het be jaardenwerk. Met zijn heengaan sluit cle heer De Rechter een periode van in tensief bejaardenwerk af. Die pe riode begon in mei 1965, toen hij als lid van het stichtingsbestuur werd benoemd. De stichting heet te toen nog niet De Blaauwe Hoe ve' maar 'Rooms-Katholiek Lief dehuis'. Het liefdehuis stond aan de Ottestraat in de binnenstad van Hulst op de plaats waar nu de nieuwbouwwijk Het Gilden kwartier is gerealiseerd. De heer De Rechter werd secre taris in dat bestuur en kwam al spoedig terecht in de commissie die de nieuwbouw aan de Truffi- noweg moest voorbereiden. Hij leverde daaraan een belangrijke bijdrage, zodat hij begin 1968 werd gevraagd algemeen direc teur te worden van het verzor- gings- en verpleegtehuis, dat in de loop van '68 in fasen gereed kwam. De heer De Rechter aan vaardde dat aanbod, hetgeen be tekende dat hij de taak kreeg de nieuwe behuizing inhoud te ge- Leefklimaat De komende en gaande man van 'De Blaauwe Hoeve' aan de in gang van het verzorgings- en ver pleegtehuis in Hulst. Links de heer Va Vegchel, rechts de heer De Rechter. De heer De Rechter: „Dat inhoud geven heb ik altijd uitgelegd als het scheppen van sfeer het tot stand brengen en bevorderen van een goed leefklimaat. Dat is ge beurd door a! in een vroeg stadi um te gaan werken aan allerlei vormen van overleg. Er werden verschillende commissies ge vormd, waarmee zaken werden doorgesproken. Ook is er al vroeg een ondernemingsraaad tot stand gekomen- Mijn filosofie is altijd geweest dat de bewoners zich zo vrij moge lijk kunnen bewegen en dat het - personeel - zoveel mogelijk verant woordelijkheden moest hebben. Ik dacht dat we daarin met z'n allen vrij goed geslaagd waren. Voor mezelf kan ik teminste zeggen, dat ik .altijd met het grootste plezier heb gewerkt. Om dat ik het steeds drukker begon te krijgen, zowel in De Blaauwe Hoeve' als in de advocatuur, werd het me steeds duidelijker dat er een keus moest worden gemaakt om het werk goed te kunnen doen. Uiteindelijk heb ik besloten voor de advocatuur te kiezen. Samen met mijn vader heb ik reeds sinds jaar en dag een bloeiende praktijk en mijn belangstelling gaat uit naar zowel de civiel-rechtelijk als de straf rechtelijke zaken". Van wieg tot graf De heer Van Vegchel omschrijft zijn werkzaamheden in Rijen als 'het leiding geven aan team dat leiding geeft aan sociaal-cultureel werk van de wieg tot het graf". Vaak met jeugd, jongeren en be jaarden. De heer Van Vegchel is niet geheel onbekend met het bejaardenwerk. In 1974 sloot hij een studie aan de sociale acade mie af met de scriptie 'Komt er nog wat van', waarin met name allerlei aspecten van liet bejaar denwerk onder de loupe werden genomen. In 1970 werd hij bij de Stichting Sociaal-Cultureel Werk in Rijen benoemd als éerste beroeps kracht en werkte als zodanig mee "aan "Tie 'uitbreiding Van dat werk (inu met 130 vrijwilligers in de leiding) en aan de bouw van een cultureel centrum. Op den duur werd hij teamleider van drie beroepskrachten. Hij is met ingang van vandaag algemeen di recteur van De Blaauwe Hoeve' in Hulst- De eerste kennisma kingsbezoeken zijn al afgelegd en zijn eerste werk is het thuis raken in het tehuis. Voorlopig woont hij nog in de personeels- flat, maar hij hoopt zo spoedig mogelijk een huis te vinden voor zijn vrouw en twe dochters. De zowat 150 personeelsleden (in clusief part-timers) en de 250 bewoners van 'De Blaauwe Hoe ve' worden vandaag ruimschoots in de gelegenheid gesteld afscheid te nemen van de gaande man en de kennis te maken met de ko mende man. Tussen 17.00 en 18.30 uur is er ter gelegenheid daarvan een open receptie in het restau rant van 'De Blaauwe Hoeve'. OP LANGERE TERMIJN TOCH GUNSTIG LAATSTE SEIZOEN MET EXPLOITATIETEKORT KLOOSTERZANDE De voorgeno men verkoop van het recreatiegebied 'De Vogel' in Hengstdijk zal de ge meente Hontenisse op een verlies van 193.537,51 komen te staan. De ver koop die 1 oktober 1976 moet ingaan omvat het hele gebied, dat bestaat uit een dagrecreatieterrein, een kampeerterrein en een bungalow park. Verder maakt bet gemeentelijk deel van de Vogelkreek deel uit van de transactie, terwijl de koper zich verbindt een ander deel van de kreek in huur over te nemen. De verkoop van het gebied zal geen ontslagen ten 1 gevolge hebben. Het verlies is berekend op grond van I de boekwaarde per 31 december 1976- 3urgeme ster en wethouders stellen1 zich voor dit verlies op de boekwaar de in vier jaa-r af te schrijven en ze zijn van oordeel dat daarmee een wezenlijke bijdrage za! worden gele verd aan de verbetering var dj ge meentelijke financiële positie op de langere termijn. Als het plan wordt uitgevoerd, is de begroting van 1931 bevrijd van deze last en dat komt het college goed uit. want met ingang van I datzelfde jaar vervalt ook de aanvul lende uil kering uit het gemeentefonds. Zoals gemeld, wil Hontenisse het re-| creatiegebied verkopen aan de heer G.j van Bosch uit Bosschenhoofd, ge meente Hoeven (Noord-Brabant). De heer Van den Bosch is reeds geruime tijd pachter van de kantine en de kampwinkel van De Vogel'. De ver koopsom bedraagt f 1.040.000,-. Aanlei ding om De Vogel' te verkopen was het jaarlijks terugkerend exploitatiete kort van ruim een ton, dat de ge meenteraad een doorn in het oog was.. Het personeel van het recreatie- bedrijf, voor zover dat in vaste dienst is (2 man) blijft in gemeentedienst. Het seizoenpersoneel wordt evenals in voorgaande jaren aan het eind van het seizoen ontslagen. Voor de transactie is behalve het fiat van de raad en gedeputeerde staten de goedkeuring van het ministerie van economische zaken vereist. Dit minis terie heeft in de aanlegkosten van het gebied onder bepaalde voorwaarden subisie verleend. Zo is bepaald dat de verleende subsidie kan worden terug gevorderd als de gemeente tot ver koop van 'zet gebied besluit. Voorts is de verplichting opgelegd dat het ge bied zijn bestemming als recreatiege bied moet behouden en dat de exploi tatie moet worden voortgezet. Ter voorbereiding van de verkoop heeft 'iet college op 15 februari een gesprek gehad met he: ministerie, waaruit is ■ebleken dat medewerking kan wor- en verwacht. Een brief me: het ver oek om ontheffing van de destijds >pgelegde voorwaarden is a' naar Der Haag gestuurd. In de overdrachtsacte zal de terugbetalingsplicht op de nieu we eigenaar komen te rusten. Voorts wordt de plicht to het handhaven van de recreatieve bestemming en tot het voortzetten van de exploitatie worden opgenomen. De gemeenteraad die zich tijdens een besloten zitting in februari al in principe akkoord ver klaarde spreekt zich woensdaga vond 7 april uit over de voorgenomen transactie. De vergadering waarin dat aan de~~orae komt begint om 19.00 uur. (ADVERTENTIE) HOOFD BB LICHT AARDENBURG VOOR OVER COMMANDORUIMTE AXEL Het hoofd van Bescherming Bevolking in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer W. I. Catsman, zal de gemeente Aardenburg binnenkort adviseren over het inrichten van een commandoruim- tc in het te verbouwen gemeentehuis. De heer Catsman zal het daarbij ook hebben over de subsidiemogelijkheden bij het scheppen van een dergelijke ruimte. Deze afspraak is donderdagmiddag in Axel gemaakt tijdens de vergadering van de kringraad van de - Zeeuwsch-Vlaanderen. De burgemees ter van Aardenburg. drs. W. L. Lockefeer. informeerde tijdens rondvraag hoe het in Zeeuwsch-Vlaan- deren gesteld is met de commando- ruimten. Voorzitter A. de Kam, burge meester van Axel, attendeerde er op dat dit een zuiver gemeentelijke aan gelegenheid is. In Terneuzen, Hulst en Axel bleek men over een dergelijke ruimte te beschikken. Burgemeester mr. H- P L. van den Beid van Sluis uitte twijfels over de accommodatie in zijn eigen stadhuis, die naar zijn zeggen bestaat tut een telefoon met ?eii slinger in een kelderruimte. De teer Catsman maakte bekend, dat hij lestijds ook in Terneuzen adviserend .vas opgetreden bij de inrichting van :o'n ruimte in de kelder van het stadhuis. Daarop vroeg burgemeester Lockefeer hem ook eens naar Aarden- jurg te komen 'aangezien de verbou wing van ons gemeentehuis momen teel zeer urgent is'. De burgemeesters van Aardenburg, Axe_, Hulst. Sluis en Oostburg namen donderdagmiddag in vlot tempo een aantal formele agendapunten door. Zonder opmerkingen passeerden een wijziging in het bezoldigingsregle ment, een tweetal begrotingswijzigin gen en werd de rekening over 1975 voorlopig vastgesteld. Vorsten VUndaag vraagt speciale aandacht voor onze larige vorstin II.M koningin Juliana wordt lit'A maand |aai Voor Vorsten Vandaag alle aanleiding «mi het aprilmimmei speciaal aan haai re wilden. In een utlgehreidr leven vanon/c gclicfdt vorstin I )t koningin als kind. ak ii u h hei u el e ham gaat In dit ntimrr er nok ern interessant ver slag over hoe het hoort" aai het hof alles ovei efikette i koninklijke stijl Voorts o. m een reportage O vei sl«ii Sfliu •nu. di plaats tv aai een eeuw geleden Prins 1 lemlrik werd je Lx »ren. een Mandeling met koningin Margietlu vai 1 lenemarken langs paleizen •n kunstschatten. en een gesprei niet «raeia en Kamiei ovei hun rwintigiang huwelijk mifrn I muil tut; •.•nfyiih Urm. rin'iur, xr/irm rrimvH rmi mi' htmir/im.' rn th iiim/mrl/irm hu Urn w/St .{'irllci-ii n/t th \i,n. li/A nuimiel n'ftmintftx mlrr himrisi/ii iKvrsif/ihw ril 7 wil nihnrkm lil* nik fir/l/ii.urrm/ nni men t/mi inii/oio I aisse nummers 1" .'.50 In elke tiidschrifteivaak Elke maand informatie overalle vorstenhuizen Film 'Punishment Park' niet voor J'Uït Terneuzen TERNEUZEN J'Uit Terneuzen kan vanavond vrijdag in het Zuid- landtheater de film 'punishment park' niet draaien omdat deze rolprent in verband met bezwaren van de Nederlandse bioscoopbond niet be schikbaar is. KRINGVERGADERING VAN BEJAARDEN HULST Onder leiding van de heer J. de Jager uit Bergen op Zoom, voorzit ter van de Bredase diocesane Bond van Bejaarden en gepensioneerden werd in Den Dullaert te Hulst een kringver gadering gehouden. Hieraan namen de leden van de besturen van de bejaar den en gepensioneerden uit. groot Hulst en Hontenisse deel. Er werd een inleiding gehouden over gezond heid en het streven naar het oprich ten van een consultatiebureau voor bejaarden en gepensioneerden. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt. Daarna wisselden de bestuursleden van de verschillende afdelingen van gedach ten over zaken die in de afdelingen aan de orde zijn. Foto: Biljartende bejaarden in 'tHoekje': Sommige mensen blijven weg EMOTIES, TELEURSTELLING EN VERDRIET OM VERHUIZING DIE NIET DOORGING MAANDAG OVERLEG MET WETHOUDER VAN DER PLAS-TAN1S ZAAMSLAG Het afdelingsbe stuur Zaamslag van de Terneu zense Stichting voor Open Be jaardenwerk gaat wethouder L. van der Plas-Tanis maandagmor gen uitleggen waarom het liever het huidige onderkomen 't Hoek je verbetert dan te verhuizen naar 'De Poort', een op het oog gerieflijk verenigingsgebouw, en kele honderden meters verderop. Het is de eerste keer sinds we ken dat wethouder en bestuursle den elkaar treffen.. Een .'afkoe lingsperiode' die misschien héil zaam heeft gewerkt. De Zaam- slagse afdeling van het open be jaardenwerk is vorige maand nogal 'over de tong' gegaan in het Terneuzense stacLiuis. Toen wethouder Van der Plas tijdens een commissievergadering vertelde, dat het open bejaarden- weric van Zaamslag er niet toe kon worden bewogen om "t Hoekje' te ruilen voor De Poort' reageerde het SGP-raadslid J. Piaadet met ae opmerking: „Hoe meer je ze geeft, hoe meer ze vagen". De CDA-er J. Verschelling advi seerde b. en w. in de raadsverga dering van vorige week om zich niet 'ae wet te laten stellen' door het afdelingsbestuur. Opmerkin gen die in Zaamslag grote ver warring zaaiden, vooral toen er neg werd gesuggereerd dat het heie conflict kon worden terugge voerd op 'wrijving1 tussen het open bejdaraenwerk en de plaat selijke bejaardenbond. „Daar is letterlijk niets van aan. De bejaardenbond brengt onze convocaties rond en ik maak de hunne", zegt penningmeester van het afdelingsbestuur J. W. Kusse. Hij en zijn medebestuursleden zitten ietwat droef bijeen in het achterzaaltje van "t Hoekje'. In wat vroeger de voorkamer was van deze rijkspolitiewoning bil jarten enkele vaste bezoekers. Het tafereel wordt gedeeltelijk aan het gezicht onttrokken door sigarenrook. Afdelingsvoorzitter C. J. de Vis ser aan de vooravond van het overleg met de wethouder een beetje behoedzaam met zijn com mentaar meldt, teleurgesteld te zijn over de negatieve reacties. ..We hebben zoveel leuke plannen en dan krijg je ineens een dom per. Ik vond het jammer dat de heren niet eens met ons zijn komen praten. Maar ondanks al les: we gaan moedig voort". Voorgeschiedenis Het open bejaardenwerk van Zaamslag begint in 1972 met de acitivïten In "t Hoekje', de be stuursleden zijn er aanvankelijk best gelukkig mede en de bejaarden kennieüjk ook. De toe loop wordt van dien aard, dat de bestuursleden uitkijken naar een ander onderkomen. Aanvankelijk denken ze dat te vinden in het voormaiige bejaar dentehuis 'Rustoordmaar dat plan moet al snel als 'onnaaitoaar' worden afgevoerd. Een tweede oplossing een barak van het, inmiaders naar Clinge verhuisde, zwaxzinrngeninternaat De bterre in Sluiskil blijkt al evenmin reauseeroaar en reuoiOtte tornt er een plan op tal ei om "t Hoek je' uit te breiden. Inmidöeis is net voorjaar 1975 en wordt de bovenetage van dit pand afgekeurd, ornaat de ruimte ie branagevaarlijk zou zijn. De ruim 15 dames die er eens in de week handwerken verhuizen naar het verenigingsgebouw De Rank'. De voorraad handwerkmateriaal blijft echter opgeslagen bij "t Hoekje' en dat geelt nogal wat problemen. De gemeente suggereert dan De Poort' ais nieuw onderkomen. Er wordt onderhandeld met de be heerscommissie van dit gebouw, maar dan is ai vrij vlug duidelijk dat overeenstemming er niet in zit. Te klein Secretaresse mevrouw F. TVillem- sen-de Ridder: ,,De gereformeerde kerk stelde als voorwaarde, dat ook zij 'De Poort' wilde gebrui ken voor haar activiteiten. Daar hadden we bost begrip voor, maar we vonden het vreemd, dat in het kerkblad kort daarop werd meegedeeld, dat iedereen die een feest wilde organiseren ook In 'De Poort' terecht kon. Het ire- bouw bleek daarnaast te klein voor wat zij wilden. We konden er maar één biljart kwijt, terwijl de mensen juist om een tweede vragen. In feite zouden alleen de kaarters er in ruimte op vooruit zijn gegaan Een verbouwing zou «1 gauw 20.000,- kosten en moest door het open bejaardenwerk worden betaald. Dit en het feit dat de afdeling in het nieuwe onderko men te weinig vrijheid zou krij- ~gen bradhten he: bestuur ertoe om van een verhuizing af te zien. De afdeling vond dat voor het zelfde geld beter "t Hoekje' kon worden uitgebreid. De bovenetage zou dan definitief kunnen worden gebruikt voor de opslag van me- triaal en beneden zouden biljar ters, kaarters, handwerksters en spelletjesmaniakken ruimschoots aan hun trekken kunnen komen. Het stichtingsbestuur stelde zich achter de plannen en daarmee werd het startsein gegeven voor een impasse, die nog steeds niet is doorbroken. Wethouder Van der Plas heeft inmiddels meege deeld, dat b. en w. de verbou wingsplannen best opnieuw wil len bekijken, maar dat dat niet betekent dat het afdelingsbestuur zijn zin krijgt. Intussen noteren ae circa 30 vrij willigers die zich inzetten voor de 500 bejaarden van Zaamslag de eerste verliezen. Mevrouw W51- lemsen: ..Er blijven mensen weg vanwege de ruimte, dat merken we wel. De piekers zie je al niet meer verschijnen". Bestuurslid P. J. J. Willemsen bekent, in een opgewekte bui begonnen te zijn met het kaften van boeken voor een bibliotheek. Hij staakte zijn arbeid moedeloos- Het zijn de kleine symptoneci van een malai se, die langzaam voort vree:. „We hopen werkelijk dat we er maan dag uit komen", zegt penning meester Kusse. VEERTIG JAAR BIJ BELASTINGEN RECEPTIE IN TERNEUZEN TERNEUZEN Tijdens een zeer druk bezochte receptie in de kantine van het belastingkantoor in Terneuzen heeft hoofdcommies A. van Antwer pen donderdag op feestelijke wijze het feit herdacht dat het op 1 april veertig jaar geleden was dat hij in Goes als schrijver in dienst kwam bij de belastingen. Tijdens de receptie staken een aantal sprekers de lof trompet over de jubilaris, die vooral ook grote bekendheid geniet in bet Terneuzense verenigingsleven. Mr. D. Henneman, hoofd van de belas- tmgendienst in Terneuzen. opende de rij van sprekers en in het kort de loopbaan van de heer Van Antwerpen schetste- Die begon in 1936 in Goes, waarna hij via Zierifczee. Rot terdam, Bergen op Zoom op 1 mei 1958 in dienst kwam te Terneuzen. .Het mgeest frapante aan u is echter wel dat u pas sedert de laatste twee jaar in de controledienst zit en dat is op uw leeftijd een bijzonderheid. U hebt zich nog moeten aanpassen en zelfs uw boekhoudkundige kennis nog moeten vergroten. U hebt er in ieder geval nooit uw goede humeur bij verloren", aldus mr. D. Henneman die de jubilaris vervolgens de gebruikelij ke enveloppe met inhoud namens het personeel een koffer overhandigde. Namens de Bond van personeel res sorterend onder het ministerie van financiën voerde de heer J- W. Bon-: nink, ere-voorzitter van die bond, het woord tot de jubüaris. „In feite", zo zei hij, „heb je ons twee jaar geleden er al op gewezen dat je vandaag zou jubileren. Ik weet niet of ik het hier wel mag vertellen want. het gebeurde tijdens een bijeenkomst in Scheveningen waar we na afloop ini het hotel nog een stevige borrel dron ken en waar je toen de hele meute voor deze dag uitnodigde. We zijn, zoals je ziet, niet mei z'n allen geko- nen, maar het stemt mij tot vreugde 'lier wel aanwezig te mogen zijn. /oor ons :s Zeeland de parel aan de troon der provincies en als je dan lier komt en je ziet eea man als Van Antwerpen jus d'orange drinken dan ;eraak je in een stemming om een loogdravende rede af te steken om- lat je hem ook anders kent. Ik ga "lat niet doen- Wel wens ik je het allerbeste toe voor jezelf, je vrouw en Opvoering Rederijkers BIERVLIET De rederijkerskamer De Oranjebloem' uit Sluis bracht een bezoek aan het bejaardencentrum 'Ter Walle' in Biervliet. Gebracht werd het toneelspel De zon tegemoet' een spel in drie bedrijven van Maarten van Vught. Tijdens de receptie werd verder nog het woord gevoerd door de heer C. A Hol namens de aanslagregelende amb tenaren en de ambtenaren afdeling controle, de heer E. E. P. de Groene, namens het personeel en de heer Rijssen namens de gezamenlijke per-; soneelsvereniging in Terneuzen. Het laatste woord was voor de jubila ris. die nog even terugblikte op de problemen rondom zijn benoeming in 1936- „Toen Sc in Goes was begonnen kreeg ik drie maanden later bericht "ia! ze me niet hadden mogen aanne- nen", zo zei hij, „uiteindelijk mocht k toch blijven maar ik kreeg wel als ais mee dat ik in een keer voor he: -xatner. moest slagen. Daarmee was het echter nog niet over. want later werd ik door een marine-arts in Yi:s- ;ingen afgekeurd vanwege een afwij king aan mijn rechteroog. Omdat ik wist dat ik het bij de keuring lastig zou krijgen had ik me vooraf gewend tot een professor en mede op diens advies moest ik een jaar later worden .herkeurd. Toen ontmoette ik een ma rinearts. die ik kende vanuit mijn-( diensttijd, waardoor alle problemen waren opgelost. Ik dank iedereen voor de vriendelijke woorden, de fe'.e- citaties en de cadeaus en voordat we weggaan namen we nog gezellig eer.: borreltje, als de baas het niet meer; betaalt doe ik het zelf wel". Da. M. P. Stol met emeritaat GROEDE Aan mevrouw ds. M- 1 Stol, predikante van de evangelische lutherse kerk tc Groede. is met in gang van 1 april emeritaat verleend. Zij neemt niet officieel afscheid van ha3r gemeente omdat zij in Groede blijft wonen. Op 28 maart deed zij voor het laatst dienst als dienstdoend predikant aldaar. Ds. Stol werd 5 maart 1911 te Haar lem géboren. Zij bezocht eers: de hbs in haar geboortestad en deed daarna staatsexamen gymnasium A. Zij stu deerde theologie aan de G.U. :e Am sterdam en aan he: evangelisch lu thers seminarie aldaar- In oktober 1935 deed z:;, prop. examen, waama zij ongeveer 1jaar in Alkmaar hulpdiensten verrichtte. Haar eerste gemeente was Groede. waar zij 31 oktober 1937 intrede deed. Vandaar ging zij in 1954 naar Wiidervank en Veen dam en keerde 1 september 1S68 ®rug naar haar eerste gemeente. DS. J. J. SNI JDER UIT 'R°EDr MET EMERITAAT GROEDE Aan ds. J. J. Snijder, lervnrmd predikant tc Noordwolde wor^t met ingang van 1 mei emeri- •aat verWnd. Hij "i-emt zondag 9 mei afscheid van zijn gemeente in een kerkdienst die om 14.00 uur aan- Kt. Ds. Snijder is 22 april 1911 te Groede geboren. Na bet af.ergen van het staatsexamen studeerde hij theologie -an de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Sinds 11 mn3rt 1951 is hij predikant in z;;r. tegenwoordige gemeente, waar tijdens zijn verblijf de kerk is gerestaureerd. Kij is secre taris van de ring Wolvega.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 39